PDA

View Full Version : Серийни убийства



RAWRRR
02-19-2008, 12:53
Първо да отбележа,че темата е с образователна цел ,ако мога така да се изразя и не толерира насилието.

Нека просто да обсъдим,що за хора са серийните убийци..дали във всеки от нас няма заложено нещо,което ако се отключи можем и ние да се превърнем в такива?

Какво прави нормалните хора-психопати или убийци?

Има ли разлика между психопат и сериен убиец?

Как настъпва катарзиса и самопризнаването за "грешка на природата"?

Защо повечето от тях,имат "собтвен стил"? (убиват определена прослойка хора,които си приличат по нещо-например сираци,бездомници,проститу тки и тн)

И най-интересният въпрос,според мен:
В какво се изразява удоволстието от убийството? (серийните убийци извършват престъпления БЕЗ мотив,ако няма мотив,какво ги стимулира да го правят и повтарят?)

Lunatic-
02-19-2008, 13:36
tova sa bolesti
prosto izpitvat udovolstvie da ubivat
udovolstvie da gledat kak nqkoi se mychi
ae s 1 duma bolest

Canis_Dirus
02-19-2008, 14:03
какво прави хората убиици? фамилната обремененост. майка проститука + баща алкохолик = лошо, Седларов, лошо!

Иначе споре кримолозите има няколко признака детето да има садистични наклонности. Сред който - обича да си играе с огън (аз обичах), обича да измъчва животни (само паяци), страда от енуреза ноктурна (нощно напикаване) дори и след 8-10 годишна възраст ( :oops:) .

Хората стават убийци вледствие на някаква травма. Малтретиране като малки и гадно детство (Чикатило, Лукас), или нещо друго (любовно разочарование - Бънди).

На външен вид нормални хора. Тихи, спокойни, интелигентни над средното. Хубави хора.

splendour
02-19-2008, 14:10
кукута са те :razz: :razz:

RAWRRR
02-19-2008, 14:23
Само не разбрах,какво общо има напикаването със садизма?

FelisDirus
02-19-2008, 14:36
Иначе споре кримолозите има няколко признака детето да има садистични наклонности. Сред който - обича да си играе с огън (аз обичах), обича да измъчва животни (само паяци), страда от енуреза ноктурна (нощно напикаване) дори и след 8-10 годишна възраст ( :oops:) .


Абстрахирайки се от измъчването на животни (мухите и комарите броят ли се?), и аз би трябвало да имам въпросните садистични наклонности. Но не съм такава и явно въпросът не е само в това.

Пх, Вили, това е брутално.

Canis_Dirus
02-19-2008, 14:41
Ами не знам, какво точно общо има. Но да кажем, че е свързано с нервната система и невъзможността за достатъчен контрол.
Допикава му се и си пикае. Убива му се - убива.

А на вас не ви ли се е искало да се почувствате велики? Да държите нечий живот в ръцете си?

Canis_Dirus
02-19-2008, 14:42
Абстрахирайки се от измъчването на животни (мухите и комарите броят ли се?), и аз би трябвало да имам въпросните садистични наклонности. Но не съм такава и явно въпросът не е само в това.

Пх, Вили, това е брутално.
Ти имаш автосадистични наклонности.

RAWRRR
02-19-2008, 14:53
Хм,Мартин Карбовски залага доста на натурализма,което не е лошо,но има нещо..което ме провокира..

Изказването,че на повечето хора им се иска да блъснат заблудено малко дете на улицата,може би да убият някой враг за да му отмъстят,или пък да убият някой,за да може да получат нещо по-лесно?
Ако приемем ,че със сигурност НЯМА да ни хванат и хвърлят в затвора,дали бихме убили съзнателно?

И въобще коректно ли е да се пускат на свобода такива хора,след като са били оневинени,заради невменяемост?

Според мен,доста се злоупотребява с това,невменяемостта е до време,първото убийство е непредвидимо и необратимо,но ако убиецът бъде пуснат на свобода ще извърши ново престъпление (пример с Чикатило,който е бил задържан и пускан няколко пъти).Независимо дали е невменяем,или не трябва да бъде задържан,защото невменяемостта не е извинение..защото..свободат а на един индивид се простира дотам,докато не засегне свободата на друг.

Canis_Dirus
02-19-2008, 15:00
Чикатило не е пускан, понеже е бил невменяем. Проверяван е доста пъти и е задържан веднъж, но е пуснат поради грешка в кръвните тестове (объркват му кръвната група). Иначе симулира невменяемост на процеса (показва си задните части...)

RAWRRR
02-19-2008, 15:02
Значи..от една страна убийците,осъзнават,че убиват,но не осъзнават,че това е нещо лошо?
Правилно ли съм разбрала и при всички ли е така?

Няма ли някои,които осъзнават,че убиват и осъзнават,че е лошо,но въпреки това им харесва да го правят и се надяват да не ги хванат?

FelisDirus
02-19-2008, 15:09
А на мен пък ми е много интересно (и тук може би куенч трябва да се намеси) дали цялото това БДСМ нещо може да мине границата на общоприетото? Тоест един ден Мастъра да убие робинята си (и то не в гнева си, а защото му харесва) - хипотетична ситуация. Или пък един верен слейв да иска да изгуби живота си в ръцете на Мастъра? Не, че искам да се правя на интересна, но БДСМ си е извращение, от където и да го погледнеш. Да, едни са ванила, но пък има други, които стигат до крайности, а защо не и до убийства? И дали това също има някаква връзка с неприятни изживявания в детството, отношението на родителите/близките?
Това лято майка ми, ровейки из мои стари тетрадки (2-3клас) намери моя рисунка - мъж в поза на куче, нашийник на врата и жена, която държи каишката, а в другата - камшик. Нещо такова беше, нарисувано смешничко, но това беше идеята. А аз от около година имам представа за БДСМ. Бях шокирана като го видях онова и още не мога да си го обясня.

Може да прекалявам, не знам, но все си мисля, че има връзка.

Canis_Dirus
02-19-2008, 15:15
То за тях убиването е като краденето за клептоманите - изпитват някаква потребност.

А тиозу канибала беше Армин Майвес от Ротенбург (близо). Казва, че дори когато го ядал изпитвал обич към него.

Всъщност имаше някакъв сериен убиец, които държал главите на жертвите си под душа, за да се задоволява с тях.

FelisDirus
02-19-2008, 15:25
То за тях убиването е като краденето за клептоманите - изпитват някаква потребност.

А тиозу канибала беше Армин Майвес от Ротенбург (близо). Казва, че дори когато го ядал изпитвал обич към него.

Всъщност имаше някакъв сериен убиец, които държал главите на жертвите си под душа, за да се задоволява с тях.

Любвеобилни хора.. 8-)

GreenFairy
02-19-2008, 16:04
Иначе споре кримолозите има няколко признака детето да има садистични наклонности. Сред който - обича да си играе с огън (аз обичах), обича да измъчва животни (само паяци), страда от енуреза ноктурна (нощно напикаване) дори и след 8-10 годишна възраст ( :oops:) .



Че в такъв случй и аз трябва да съм сериен убиец... Абе ето защо ми викат вампир... :razz:

AvaLan4e
02-19-2008, 16:52
('= Колко сте прилежни само ^^^ Има си толкова литература по темата, че само 2/3 книжки да прелистите и ще ви станат ясни много повече неща от обсъждащите се тук. Но похвално, какво. Не сте почнали с големите заблуди (= Вижте, защо просто не обсъдите известни такива серийни убийци? Като почнем, самия факт, ще ни добрлижи до общоизвестните признаци, които притежава един су/тва су като студенст в университет 8-) те също не са баш хора, нека тях обсъдим, по-забавно е ^^^ ('=

ПП>А това с пишкането посред нощ се случва при нервни деца, деца жертви на насилие, каквото и да е то. Тоест прословутото насилие в детсвото. не можем да отречем, както и да се кривим, че агресията поражда агреси, въпреки което, нали знаете >Ти защо пиеш?-Защото татко пиеше. А ти защо не пиеш?-Защото татко пиеше. Бе не си е работа. И не знам какво се шашкаме на родители убити от децата си като са в пъти по-малко тези случаи от обратното-деца убити от родителите си. Случва се постоянно. Но нека като истински борители с чудовища не престанно продължим да се борим с тях докато не се превърнем и ние. Все пак човекът, които продължително и усърдно се занимава със забраната на нещо той съсщо толкова много потъва в това нещо. И бля, бля и бля, бля. (= Повече цитати не можах да напраскам. Сега просто няма как да не ми схванете. То няма изречение дето да не е клише :D ('=

B3B0K
02-19-2008, 16:57
БДСМ- kakВО точно е това ?
:oops:

Canis_Dirus
02-19-2008, 17:05
Сладичкото_би, ти, като спец да препоръчаш нещо?
"Серийни убийства. 10 съвета и малко техники"?



БДСМ- kakВО точно е това ?
:oops:
Бой със секс, или секс с бой. Както искаш.

AvaLan4e
02-19-2008, 17:06
абе мани, мен ме е страх от теб...

както казах, като счупено огледало си...
Верно? ('= / :lol: <виж какво езиче се вижда като се смее ('= <333/
Аз пък мислих да се кръстя Малък Коментар ^^ Счупено Огледало. Всъщност е прекрасно. Божичко ^^^^ Цяла година си търся подходяш псевдоним <3333333 оу дължа ти поне бира :)

AvaLan4e
02-19-2008, 17:16
Сладичкото_би, ти, като спец да препоръчаш нещо?
"Серийни убийства. 10 съвета и малко техники"?
Стоте най, но там има само идеи, пък и здухва. Никога няма да победиш Хитлер, егати...Най-добре е да четеш психология на престъплението, там се описват добре заблидите и най-вероятните знаци, пък и има много статистика, което е готино. Виж досега само за чат специалистите не съм намирала книжка, а ще е адски полезна. Сега се нуждая да видя жертвата, а иначе....мляс, мляс^^('=Ако искаш сериозно утре ще прескоча до библиотеката да ми дадат листчето с книгите дето съм заемала и ще ти препиша добрите. Но нали знаеш, въпреки закона има слух, че всичките те, по-страшните са под прилежно записване на заемащите ги. Нали се сещаш. Ти с падаш по ГДР ^^ <3

Blacklisted
02-19-2008, 17:16
Джом Уейм Гейси е най - големият изрод... самата идея за зъл клоун :shock:


http://www.sequart.com/members/graphics/18/JohnWayneGacy.jpg

rakiQ
02-19-2008, 17:18
всеки човек си е луд малко или мн :razz:

B3B0K
02-19-2008, 17:30
БДСМ- kakВО точно е това ?
:oops:
Бой със секс, или секс с бой. Както искаш.[/quote]


яснооо мрс

Mooo6no
02-19-2008, 18:02
Дали има засечени български серийни убиици? Предполагам, че убитите сестри от Пазарджик може да са жертва на подобен тип.

Special K
02-19-2008, 18:24
За мен те са хора примирени със последствията произтичащи от действията им.И леко различна ценностна система.....
Например аз не убивам, не защото смятам че не е правилно, а защото не ми се лежи в затвора.....а при убииствата започна сериозно да се вдига процента на разкриваемост..... :D
Смятам че и при тях е така, но просто им е безразлично или не си дават сметка че могат да лежат.....

Muse_of_Madness
02-19-2008, 20:01
Поздравявам RAWRRR за темата и си обещавам да я следя.

Макар още да не разбирам къде именно е грешката в подобно престъпление. НЕЧОВЕШКО?! Странна дума, имайки впредвид човешката природа.
Спазването на законите бива необходимо, за да се ползват облагите на социалния... свят, струва ми се. По-нататъшно налагане на привидните закони на този свят над човека и то по насилствен начин си е чиста проба инквизиция, при това е противозаконно. Тъй като съм била жертва на подобен тормоз, заплашвали са ме с бой и изоставяне и съм получила едно изтормозено прозрение по въпроса за етичността. Масовата пропаганда и зомбиране са изкривили благородния човешки индивид и са редуцирали целия му микрокосмос, цялата му необятност и величие до това колко е полезен някому. Тъй като егоизъмът е в природата на хомо сапиенс, той не успява да е полезен докрай и съответно се комплексира... А освен това е и баш егоист и считайки интровертния си свят за баш съвпадащ с външния съди всичко наоколо според собствения си, наложен му всъщност, мироглед. Нииищо, нищо че върховете на това, което той цитира като доброто и правилното най-често да е "Постъпвайте така с човеците, както искате те да постъпват с вас"(Христос е по-популярен с фразата, но тя за първи път се е появила на изток) т.е. уважете ценностите и на мърлявия самарянин, както искате да уважат и да сторят път на вашите. И в крайна сметка ближният става само, за да си извлечеш ползата от него и за да се вмести в мечтите ти за света...
Хомо хом... Човек за човека е вълк, ама вълци на търкалета. Философията на новия век е друга- Човек за човека е вещ...

И да не е пълния офтопик, на който заприлича, ето един интересен материал по темата.


Биологичен дефект на кръвотока в мозъка може би е една от причините за превръщането на някои хора в криминални психопати, показва ново проучване.
Изследователи от Института по Психиатрия, King's College Лондон са наблюдавали емоционалните отговори на 6 мъже, извършили неколкократни престъпления като опит за убийство, изнасилване и обесване, причиняване на тежки телесни повреди.
„Никога до сега не сме могли да надникнем директно в мозъка и това, което сега открихме е, че когато на психопатите се показват уплашени лица с белези на дистрес, при тях това не води до ускоряване на кръвотока в мозъка. Кръвотокът им се забавя,” казва Declan Murphy, професор по психиатрия.
Всичките 6 изследвани са имали високи резултати по скалата за психопатия в направения им тест, търсещ наличие на манипулативно поведение, лукавство и поведение на експлоатация, както и липса на чувство за вина и съжаление.
Резултатите са публикувани в британското списание по психиатрия. Скенерите на тези престъпници са сравнени със скенерите на 9 здрави доброволци, на които също са показвани картини на уплашени, щастливи и неутрални лица.
Tom Fahy, професор по съдебна психиатрия и съавтор на проучването, казва, че състоянието на социална психопатия може да се унаследява или да се придобива по време на детство, свързано с много лишения и злоупотреба.
Данните от изследването откриват възможности за ново лечение, различно от досегашните терапии и може да помогне идентифицирането на хората, които са с повишен риск от извършване на нови престъпления.

FelisDirus
02-19-2008, 20:11
В Плевен имаше някакъв (май миналата година беше) - уби един таксиметров шофьор и една жена. Водеха го за сериен убиец и слава Богу го хванаха, преди да посегне на още някого, но през този месец, докато го хванат съм се прибирала в 8 часа.

После се оказа, че ми е съсед даже. Голям майтап...

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=67582
Ето.. май само това пише в нет-а. Не, че е кой знае какво на фона на величия като Чикатило, но още по-добре де...

AvaLan4e
02-19-2008, 20:23
Между другото между гения и серийния убиец има съвсем малка разлика... И неслучайно повечето серийни убийци са изключително умни,находчиви,богати на идеи хора... Слушат класическа музика и т.н. Същевременно това не им пречи да убиват и измъчват жертвите си по-много жесток начин...
В "Seven" е представена много интересна гледна точка за серийните убийци...
Тоя твой любим филм с млякото е момче не толкова верен (= <3

FelisDirus
02-19-2008, 20:24
Атакабг, това онзи филм с Брад Пит ли е? Пхх..

Последния филм, който гледах (на тази тематика), беше I know who killed me с Линдзи Лоън. Не, че беше кой знае какво, ама да друсаш жертвите си с амфети, за да не заспят, докато режеш части от тялото им.. хах, разсипах купата с пуканките в опитите си да я разкарам, защото ми призля.

Blacklisted
02-19-2008, 21:09
Филмът е с Пит, да, участват и Морган Фрийман и Кевин Спейси и е жесток.
Не знам как е станало ама Брадчо участва в доста голям процент от любимите ми филми...

run
02-20-2008, 15:57
ne e zadyljitelno maltretiraneto da e v detska vyzrast-luis garavito e maltretiran v zatvora i sled kato izliza po4va da ubiva nared(200+ jertvi)...drugi pyk ubivat ot zabluda i diluzii(elizabeth bathory)

PinkFloydSound
02-20-2008, 16:30
Атакабг, това онзи филм с Брад Пит ли е? Пхх..

Последния филм, който гледах (на тази тематика), беше I know who killed me с Линдзи Лоън. Не, че беше кой знае какво, ама да друсаш жертвите си с амфети, за да не заспят, докато режеш части от тялото им.. хах, разсипах купата с пуканките в опитите си да я разкарам, защото ми призля.
ей, тоя филм ми стана нещо интересен, я ми разкажи...
а я ми разкажете, ако обичате за този чикатило, че нещо не ми говори много името му :( тъпа съм, знам, ама пак ми е интересно :(

PinkFloydSound
02-20-2008, 16:51
филмите се гледат, а не се разказват... ;)

а за Чикатило - бате гугъл.. ;)
е дай линкче с тоя филм 8-)

FelisDirus
02-20-2008, 16:53
филмите се гледат, а не се разказват... ;)

а за Чикатило - бате гугъл.. ;)
е дай линкче с тоя филм 8-)

заповядай
http://www.zamunda.net/details.php?id=109002

PinkFloydSound
02-20-2008, 16:55
филмите се гледат, а не се разказват... ;)

а за Чикатило - бате гугъл.. ;)
е дай линкче с тоя филм 8-)

заповядай
http://www.zamunda.net/details.php?id=109002
благодаря :-)

FelisDirus
02-20-2008, 17:03
Между другото между гения и серийния убиец има съвсем малка разлика... И неслучайно повечето серийни убийци са изключително умни,находчиви,богати на идеи хора... Слушат класическа музика и т.н. Същевременно това не им пречи да убиват и измъчват жертвите си по-много жесток начин...
В "Seven" е представена много интересна гледна точка за серийните убийци...
Тоя твой любим филм с млякото е момче не толкова верен (= <3

ъ?!?

(за пореден път нищо не ти разбрах) :shock:

има си хас... :lol:

PinkFloydSound
02-20-2008, 17:04
Андрей Романович Чикатило е руски сериен убиец, роден в Украйна, известен като "Канибалът от Ростов". Той е роден на 16 октомври 1936 г. и разстрелян на 14 февруари 1994 г. Чикатило е обвинен за убийството и изнасилването на 52 души, предимно деца, в Руската СФСР за периода от 1978 до 1990 г.

Съдържание [скриване]
1 Ранни години
2 Начало на убийствата
3 Арест и освобождаване
4 Следващи убийства и преследване
5 Процес и екзекуция
6 Чикатило в съвременната поп култура



Ранни години [редактиране]
Чикатило е роден през 1936 година в украинското село Яблочное. Когато е бил малко дете, в Украйна се е ширел канибализъм вследствие на глада и икономическата криза, породени от комунистическия режим и масовата национализация. По-големият му брат безследно изчезва, вероятно изяден от канибали. Родителите на Чикатило често го затваряли в мазето на къщата им, тъй като се опасявали, че съседите им са канибали. Той се справял добре в училище, но се провалил на изпита за прием в Московския университет. След като завършил военна служба през 1960 г., той се преместил в Родионово-Несветаевски и работил там като телефонен инженер. През 1963 г. се жени и има две дъщери. През 1971 г. получава научна степен в областта на литературата посредством задочни курсове, и става учител в Новошахтинск. Той бил беден учител, но останал на тази длъжност, местейки се от училище в училище, тъй като постоянно постъпвали оплаквания за неприлични опити за физическо насилие. През 1973 г. умира майка му.


Начало на убийствата [редактиране]
През 1978 г. се премества в Шахти и извършва първото си сериозно престъпление. На 22 декември 1978 г. той изнасилва и убива 9-годишното момиченце Елена Закотнова. Въпреки, че доказателствата сочат връзка между Чикатило и убийството, погрешно е арестуван Александър Кравченко и по-късно даден под съд. Той е накаран да направи самопризнания чрез измъчвания и е екзекутиран заради убийството. Чикатило губи своята учителска работа през 1981 г. и започва работа в местна фирма.

Той не убива отново до 1982 г., но през тази година жертвите са седем. Чикатило създава свой собствен стил, като говори по автобусни спирки и жп гари с избягали от дома деца или млади скитници, примамвайки ги да дойдат с него в близката гора, където обикновено жертвите намират смъртта си. През 1983 г. Чикатило не убива до юни, но до началото на септември умъртвява 4 души.

6 тела от общо 14 били намерени и московската милиция решила да се намеси. В Ростов на Дон бил изпратен екип, воден от майор Михаил Фетисов, който трябвало да води разследването. Фетисов съсредоточил разследването в района около Шахти и назначил Виктор Бураков, съдебен лаборант химик, за главен следовател в тази област. Разследването се концентрирало върху умствено неуравновесените и известните на него сексуални престъпници, като започнало бавно и постепенно да ги залавя и изключва от списък на заподозрените. Милицията разширява периметъра на своето разследване все повече и повече. Взети са интервюта от над 150 000 души и впоследствие са съхранени в архиви, докато най-накрая милицията не се отказва от този подход. През 1984 г. жертвите наброяват 15. Решено е да се усилят мерките — да се увеличи броя на патрулите и да се разположат цивилни милиционери на много обществени транспортни спирки.


Арест и освобождаване [редактиране]
Чикатило е разпознат, защото се държи подозрително на една автобусна спирка в Ростов. Той е арестуван и задържан. Установено е, че той е заподозрян за други престъпления, което юридически дава право на следователите да го задържат за неопределен срок от време. Разкрито е съмнителното минало на Чикатило, но то не било достатъчно за да го осъдят за убийствата. Все пак той е признат за виновен и осъден на една година. Той е освободен през декември 1984 г. след като е прекарал три месеца в затвора.


Следващи убийства и преследване [редактиране]
Чикатило си намира нова работа в Новочеркааск стои в сянка. Той не убива скоро никого, докато през август 1985 г. не умъртвява две жени в два отделни случая. Не се знае да е убивал отново до май 1987 г., когато убива младо момче. Той убива отново в Запорожие през юли и в Ленинград през септември.

Замиращото разследване е подновено в средата на 1985 г., когато Иша Костойев е назначен да води случая. Убийствата около Ростов са проучени обстойно за втори път и отново започва поредица от разпити на сексуалните престъпници в района. През декември 1985 г. милицията отново засилва охраната по жп гарите около Ростов. Чикатило е в течение на разследването и предвидливо се въздържа от престъпната си дейност.

През 1988 г. Чикатило подновява убийствата, като обикновено ги извършва далеч от околностите на Ростов. Той убива една жена в Красни-Сулин през април, като убива още 8 души през същата година, включително две жертви в Шахти. Отново има дълга пауза докато Чикатило не възобновява своята дейност, убивайки седем момчета и две жени между януари и ноември 1990 г. Откриването на едно от телата близо до спирката в Лескоз кара милицията да повиши бдителността си и да увеличи патрулите. На 6 ноември Чикатило убива и осакатява Света Коростик. Когато се връща от гората, той е спрян от милицията, но после е пуснат да си ходи. На 20 ноември 1990 г., след като поведението на Чикатило буди подозрение у милицията, той е арестуван. Между 30 ноември и 5 декември Чикатило се признава за виновен и описва петдесет и три изнасилвания и убийства, извършени от него. Той признава, че е пиел от кръвта на жертвите си и е изяждал части от тях.


Процес и екзекуция [редактиране]
Съдебният процес срещу него се състои на 14 април 1992 г. Въпреки неговото странно и смущаващо поведение, съдът намира, че той е в състояние да издържи процеса. На процеса Чикатило казва „Аз съм грешка на природата, един обезумял звяр!“. Процесът приключва през юли и присъдата е отложена за 15 октомври, когато той е намерен за виновен за извършването на 52 от 53-те убийства, и е осъден на смърт за всяко едно престъпление. Чикатило е разстрелян с изстрел в задната част на главата на 14 февруари 1994 г.

Грешките при разследването са поне две. Първо, случаят не е разгласен и хората не са осведомени за опасността, защото съветските органи на властта се страхували да стане ясно, че в СССР се случват подобни неща. Второ, липсата на комуникация между отделните милиционерски отдели довежда до некоординираност на действията. Допълнително усложнение е, че Чикатило е имал много рядка физиологична аномалия. ДНК-то от неговата кръв не съответства на това от спермата му и поради това, въпреки че е бил задържан в хода на разследването, по-късно е освободен.


Чикатило в съвременната поп култура [редактиране]
През 1995 година излиза филмът Гражданинът Хикс, който разказва за разследването. В него участват Стивън Рий в ролята на Виктор Бураков и Доналд Съдърланд в ролята на Михаил Фетисов.
През 2004 излиза филмът Евиленко, отчасти базиран на историята за Чикатило; с Малкълм Макдауъл в главната роля.
През 2004 излиза и песента Ripper von Rostow на германската блек метъл група Eisregen, в която се описва убийството на Света Коростик.
Някой от събитията са залегнали в основата на епизода "Bloodlines" от американския сериал От местопрестъплението, където сериен изнасилвач и убиец е освободен, защото ДНК-то от неговата кръв не съответства на това от спермата му.



Гредала съм Гражданинът Хикс, и то като много малка...отвратителен филм :-x

Canis_Dirus
02-20-2008, 17:14
Нямаше нужда да копираш статията от уикипедия. И линк стигаше.

Гражданинът Хикс има някои неточности.

В този ред на мисли, Джордж У. Буш по времето си на губернатор е помилвал само един осъден на смърт затворник - Хенри Лий Лукас - участвал в над 100 убииства (предполагаеми над 500). Много е тъп Дубя.

FelisDirus
02-20-2008, 17:19
Емо Дол, ако си решила да гледаш филма, съветвам те да си намериш компания и се надявам да имаш здрав стомах и нерви.

Може и аз да съм с по-лабилна психика, но доста време не можех да спя.. :neutral:

AvaLan4e
02-20-2008, 17:20
Между другото между гения и серийния убиец има съвсем малка разлика... И неслучайно повечето серийни убийци са изключително умни,находчиви,богати на идеи хора... Слушат класическа музика и т.н. Същевременно това не им пречи да убиват и измъчват жертвите си по-много жесток начин...
В "Seven" е представена много интересна гледна точка за серийните убийци...
Тоя твой любим филм с млякото е момче не толкова верен (= <3

ъ?!?

(за пореден път нищо не ти разбрах) :shock:

има си хас... :lol:
Портокал с частовников механизъм не е закон и въобще е далеч от това. Пък и в него се набляга на друго, грешно си го разбрал, затва тоя филм въобще не му се кефя.

PinkFloydSound
02-21-2008, 11:20
Емо Дол, ако си решила да гледаш филма, съветвам те да си намериш компания и се надявам да имаш здрав стомах и нерви.

Може и аз да съм с по-лабилна психика, но доста време не можех да спя.. :neutral:
бе решила съм, че ще го гледам, значи ще го гледам 8-) само, че в момента има проблеми компа, не мога да си го сваля...Би ли могла да ми дадеш линк, за да го гледам онлайн..ако можеш де 8-)
Айде по темата..
Мисля, че най-често, серийните убийци са преживели някаква травма в детството си, която е преобърнала живота им, и са започнали да гледат различно на нещата от него :( Но чак пък да се наслаждаваш на това да гледаш как жертавата ти умира в мъки...трябва в мозъка ти да има някакво изменение...т.е. да си психопат :(