PDA

View Full Version : Преудоляване на мързела



lov3m3
02-20-2008, 15:08
:-k Много съм неорганизирана :oops: все се разсейвам и отлагам ученето... не искам да съм такава ама... мързелът ми надделява.. :cry: Кажете ми как да се справя с този мой ужасен навик :-s :neutral:

GreenFairy
02-20-2008, 15:16
Не знам, но ако откриеш лек, сподели щото иа з съм голям мързел

christina_aguilera
02-20-2008, 15:20
Може да ти се спи или да ти е малко отпаднало, нали знаеш, нещо като зимна умора :-D Пий кола или някои от разтворимите витамини, които стават за пиене или някоя ябълка все ще те разсъни ;)

miloto_girl_4e
02-20-2008, 15:28
Може да ти се спи или да ти е малко отпаднало, нали знаеш, нещо като зимна умора :-D Пий кола или някои от разтворимите витамини, които стават за пиене или някоя ябълка все ще те разсъни ;)



Не, че нещо, ама.. прочетох темата 5 пъти и никъде не видях мацката да казва, че е уморена или и се спи :D
По темата :arrow: честно казано.. освен с воля друг начин няма..

GetNasty
02-20-2008, 15:57
яж шоколад, по-лесно ще се съсредоточаваш ;)

MemoRieS
02-20-2008, 16:08
:D Tva sys shokolada verno li? I az da qm... :razz:

lov3m3
02-20-2008, 16:15
:shock: Ами в това е проблема... аз съм човек пълен с енергия нямате представа колко... много рядко ми се спи(колкото и да е странно) :neutral: и просто се занимавам с абсолютно всякакви глупости само не и с това което трябва... единствено в главата ми се върти ... АА МИ ТО ИМА ОЩЕ МНОГО ВРЕМЕ... да ама не ... по някое време поглеждам часовника и когато наистина няма за кога да отложа започвам да си върша работата(което означава, че въобще не я свършвам качествено)... :-| :-k

sladur4e_yo
02-20-2008, 16:35
Ми представяш си някой успял човек и си казваш:Ако не уча ще взема да стана некоя тъпачка,нямя да мога да събера 2 числа.Или въобще нещо от сорта.
Може да си разлепиш из къщи разни надпаси от типа: НЕ ПУСКАЙ КОМПЮТЪРА ; СЯДАЙ ДА УЧИШ и т.н.
Аз нямам проблем с организацията.Усещам се в повечето случаи кога трябва да спра с компютъра и размотаването. 8-)

vamp
02-20-2008, 16:51
Трябва да намираш смисъл в това което правиш,иначе винаги ще те мързи :) А и ако не ти харесва,гледай да не ти се налага да го правиш,тогава си е готино и всеки ден ти е празник.И аз съм мързеливец :)

XaMcTePKa
02-20-2008, 17:54
яж шоколад, по-лесно ще се съсредоточаваш ;)

ако аз се опитам да се преборя с мързела си с шоколад...вероятно ще стана над 100 килограма...прасееее :-D

GetNasty
02-20-2008, 18:25
яж шоколад, по-лесно ще се съсредоточаваш ;)

ако аз се опитам да се преборя с мързела си с шоколад...вероятно ще стана над 100 килограма...прасееее :-D

ами аз на ден ям поне по 2 шоколада от средните де, ама и по 3-4 филии с течен шоколад, и не съм надебеляла особено ;) 51 кг съм на ръст 165 ;)

nadq_az
02-20-2008, 18:27
охх и при мен е така от известно време .. като седна да уча не мога да се концентрирам .. стои ми се пред компютъра и като седна направо не мога да се откъсна от него .. не мога да спра точно за да седна да уча ... пък и някои дни ми е толкова уморено чее .. ужас

nicolepcd
02-20-2008, 18:57
Всички са мързелиииииии :lol: И аз, и ти, и той... НЯМА ЛЕК!!! :? Ахам, при мен действа само 100 думи по английски за домашно, 20 задачи по математика и есе по литература... тогаваа... нямам място за мързел. Всичко си зависи от това колко ти пука за нещо :) Така е според мен, де...

love_veselka
02-20-2008, 19:01
:shock: Ами в това е проблема... аз съм човек пълен с енергия нямате представа колко... много рядко ми се спи(колкото и да е странно) :neutral: и просто се занимавам с абсолютно всякакви глупости само не и с това което трябва... единствено в главата ми се върти ... АА МИ ТО ИМА ОЩЕ МНОГО ВРЕМЕ... да ама не ... по някое време поглеждам часовника и когато наистина няма за кога да отложа започвам да си върша работата(което означава, че въобще не я свършвам качествено)... :-| :-k


и аз :oops:

skatemore
02-20-2008, 19:34
тряя си създадеш интерес към ученето , аз лично немога :?

oTPoBHa
02-21-2008, 10:52
обикновено се получава, когато влагаш ужасно много усилия в някаква друга област, която не е училище, и това ти харесва.. тогава някакси си изграждаш една вътрешна предубеденост към нещата които трябва да правиш, но ти не искаш просто.. защото знаеш, че правиш нещо друго, което едва ли не компенсира и за двете.. сложно е.. и аз не знам защо се получава така.. оня ден си говоря с госпожата по физика.. и тя ми вика.. ти що не учиш така и така.. викам... емии.. свиря.. просто първата ми работа като се прибера вкъщи е да седна пред пианото и свиря в продължение на часове, свиря класика, после си композирам по слух свои собствени мелодии.. после пък идва ред на китарата.. *) и смятай кво става тогава.. почва едно жулене до 12 вечерта.. след което някакси решавам, че не бива да пренебрегвам и акустичната китара и си се излягам удобно в леглото и си свиря разни приспивни неща от рода на боб дилън или някоя балада на гранд фънк.. и се унасям и заспивам ..*) и не мога да правя това и да имам време да седна и да си науча.. а лично на моя бавен и недоразвит мозък му трябват поне 3-4 часа да науча по 1 предмет, защото просто такива неща не мога да запомня.. родила съм се сляпа за книги и за знание.. и ако тръгна така да уча по всички предмети то просто времето няма да ми стигне.. деня трябва да е от по 40 часа е така.. :razz: и за спане и за ядене и за излизане навънка.. пробвала съм го тоя метод.. и се получава една каша.. превръщам се в зомби.. иииииии да, знам какво е.. и не искам да си go причинявам отново. и на всичкото отгоре в тоя шибан период на учене, изкарвах само двойки и просто се чувствах адски тъпа, което допълнително допринасяше за лошото ми настроение.. буквално се чуствах по-проста и от най-простите селяндури в класа ми, след като, учила с часове и не мърдала от нас маса време, изкарвам слабите оценки.. наистина, възхищавам се на хора, които учат, но не ей така само за да изкарат петици и шестици, за да може мама и татко да им купят последния модел джи ес ем, за да има с какво да се фукат пред ограничените си приятели, а защото осъзнават, че това е важно за тях и за тяхното бъдеще. осъзнаеш ли това, ти си една стъпка пред останалите.. тези хора не са зубъри. те просто го правят, защото осъзнават смисъла. и дори и да осъзнават, че системата е шибана и учителите в повечето случаи си преподават материала просто ей така, за да си вземат заплатите, пак продължават да учат.. за себе си. не заради последния модел джи ес ем.. не заради шибаните пари, които ще изкарват един ден заради завършените елитни училища.. не заради мама и татко, които има казват, че едва ли не ще направят чудеса ако изкарат шестичка по еди кой си предмет.. просто заради себе си. но това не е за всеки.. и прекрасно го осъзнавам.

понякога дори ми е мъчно, и много ме боли, че и аз не мога да бъда така.. но в крайна сметка всеки е предубеден да прави нещо, може би защото.. така трябва. един ще стане велик учен, който ще спаси Земята от Армагедон и целия свят ще го тачи, друг ще стане милионер, който ще се интересува само от пари, трети ще стане чиновник, който ще попълва документи на ръка и ще се оплаква от живота по цял ден, друг пък ще стане творец и ще радва хората с творчеството си.. ще има пари, колкото да му стигат за хляб. но ще бъде щастлив, за разлика от гореизброените. може би, така трябва.
както е казал Малкият Принц - никой не знае..

50cent
02-21-2008, 22:38
мале и аз съм така гледам часовника и си викам ее то има малко време ся ще си свърша забавлението и тогава ше седна да уча и после стане време за училище стана и си викам але аре каде ще ти уча тя оная по физика няма да ме изпита и честно казано бих предпочел да се изкуртя от работа защото имам страшно много енергия отколкото да се натоварвам умствено

LeAv3 m3 Al0n3
02-22-2008, 06:24
вЕ аК0 оТ мЪрЗеЛ БоЛеШе тО дО сА ЧеХ дА сЪм пУкНаЛ 8-) 8-) 8-)

lov3m3
02-22-2008, 12:12
мале и аз съм така гледам часовника и си викам ее то има малко време ся ще си свърша забавлението и тогава ше седна да уча и после стане време за училище стана и си викам але аре каде ще ти уча тя оная по физика няма да ме изпита и честно казано бих предпочел да се изкуртя от работа защото имам страшно много енергия отколкото да се натоварвам умствено
Дам .... :? :oops:

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-22-2008, 12:18
евала ти казвам ако успееш.. и мен ме мързи но ща не ща сядам и уча :shock:

50cent
02-22-2008, 21:46
абе мани бе аз просто сам сум изумен от себе си колко ме мурзи 4ак немога да се понасям ама е готино когато си седя и си лущя семки на стола и си гледам нешоуто на нед

DaЯk_AнGэL
02-23-2008, 08:45
Само с воля и упоритост става...обаче аз чакам момента, в който учените ще измислят хапче против мързел. :lol:
Иначе може да пребориш мързела като започнеш да вършиш най-неприятните и тежки задачи (пр. да научиш урока по история, да си почистиш стаята, да изхвърлиш боклука и т.н.) Можеш да ставаш рано сутрин и да се разхождаш, хем е здравословно, хем обявяваш война на мързела си. Гледай да не оставяш момент, в който да ти е скучно, защото скуката и мързела са почти едни и същи неща.Не отлагай ученето за последния момент (всъщност много по хубаво е първо да се свършиш работата и после да почиваш) И така... след време организма ти ще свикне на режима и постепенно ще се оттървеш от мързела.
[-(

propusk
02-23-2008, 10:31
хм.. то и аз съм така .. прави ми се всичко друго,но не и учене !!! :-o абе въобще на днешното поколение не му се учи ... :D ](*,) аз лично отлагам ученето заради компютъра,кафетата и др. но понякога се налага просто да седна да уча и след като го направя вече нямам нужда от тези свои "изкушения" ,който ме карат да зарежа ученето... но се мниава ден-два и историята се повтаря :D :grin:

Basketball
02-23-2008, 13:53
Трябва да намираш смисъл в това което правиш,иначе винаги ще те мързи :) А и ако не ти харесва,гледай да не ти се налага да го правиш,тогава си е готино и всеки ден ти е празник.И аз съм мързеливец :)
Подкрепям! :)

Bubbly
02-23-2008, 17:55
Само една коркция- пише се преОдолявам, а по темата- със сигурност няма да стане като пишеш теми и се разсейваш постоянно с компа :)

lov3m3
02-24-2008, 13:24
Само една коркция- пише се преОдолявам, а по темата- със сигурност няма да стане като пишеш теми и се разсейваш постоянно с компа :)
8-) ето и страничните ефекти на мързела... Благодаря за поправката. А относно писането на темите... :oops: нали все пак се старая да ОТКАЖА мързела :P

snoopdogg
02-24-2008, 15:33
Ако не те интересува това, което правиш няма начин просто..ако според теб има по-важни неща или просто смяташ за ненужно да учиш..

elsy
02-24-2008, 16:21
Преодоляваш мързела с воля и амбиции! Ако искаш да става това, което ти желаеш ще трябва сам да си го спечелиш като поработиш върху него! Всичко си е до желанието...

MemoRieS
02-24-2008, 18:19
Ne znam kak se preodolqva myrzela, zashtoto az syshto sym. No znam, che ako neshto mi e stanalo interesno v chas, sqdam i go nauchavam v kushti. Ako ne mi e bilo interesno ili ako vyobshte ne sym slushala, ne sqdam da go naucha... :-D

AFT
02-24-2008, 20:32
Ужасно трудно е, аз също съм голяма мързелана понякога (даже доста често). Трябва да се научиш да си разпределяш времето. Някой спомена нещо за бележки - аз си слагах бележки миналата година, когато кандидатствах и се налагаше да се стегна и то доста. Даже имах бележка на телефона. 8-) Ама наистина помага. Но преди всичко трябва да осъзнаеш, че да си научиш уроците е много важно - може примерно да се разходиш из бедните части на града ти, за да разбереш каква не искаш да станеш, а ако учиш, шанса един ден ти да си на онова място е по-малък. :)

plmn
06-01-2008, 21:58
Аз пък имам wallpaper на pc-то.Там пише "Do your work.Don't be stupid".Често помага да ви кажа. :D

psychopath
06-01-2008, 23:50
не знам...мен мързела ме убива :D

Kaos_Urbano
06-02-2008, 00:23
Няма преудоляване на мЪрзела..