PDA

View Full Version : Кое да сложа първо??



chipi_kaoo
02-20-2008, 15:33
Търсих из форума но не намерих темата, значи купих си ексфолиращ гел, имам и почистващ пенлив гел (клин енд клиер но НЕ е ексфолиращ) и тоник за лица, та някъде из форума преди време четох по какъв ред да ги използвам.... то май някой са ме разбрали но аз да поясне:
Пъраво се използваше един от продуктите за отпушване на порите
после за почистване
и после за зтварене



аз си мисля, че първо трябва да е ексфулиращие, после почистващия, и накрая тоника, но не съм сигурен


плс кажете как е :-P

CataclysmicAbyss
02-20-2008, 15:52
Точно така е както го каза :)
1.ексфолиращ гел
2.почистващ гел
3.тоник ;-)

chipi_kaoo
02-20-2008, 16:26
Много ти благодаря



може да сложите ключ на темата :)

desinkata
02-20-2008, 19:07
State oF MinD
Фен



Регистриран на: 16 Окт 2007
Мнения: 50
Местожителство: In The Middle Of Nowhere
Пуснато на: Сря Фев 20, 2008 6:52 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Точно така е както го каза
1.ексфолиращ гел
2.почистващ гел
3.тоник
_________________

LuCiFersAngeL
02-20-2008, 19:20
Не мисля, че е добра идея да ползваш и двата едновременно. Мисля, че много ще изсушат кожата ти. Аз например сутрин използвам измиващ гел, а вечер ексфолиант и ми е добре така. Малко безсмислена е употребата им заедно - все едно да си измиеш лицето 2 пъти :? ... не знам. Пробвай и си прецени как кожата ти се чувства най-добре. Успех!

chipi_kaoo
02-21-2008, 09:33
Не мисля, че е добра идея да ползваш и двата едновременно. Мисля, че много ще изсушат кожата ти. Аз например сутрин използвам измиващ гел, а вечер ексфолиант и ми е добре така. Малко безсмислена е употребата им заедно - все едно да си измиеш лицето 2 пъти :? ... не знам. Пробвай и си прецени как кожата ти се чувства най-добре. Успех!и без това ми е малко мазна, така че няма проблем

nixx
02-21-2008, 16:20
Ексфолиант не бива да се ползва всеки ден! Не бива. Дори да пише, че е за ежедневна употреба-не бива... Послушайте ме. Ексфолиант се използва максимум 3 пъти седмично. За ежедневна употреба добър, съобразен с типа кожа измиваш гел/емулсия/мус върши идеална работа. Аз също съм с мазна и проблемна кожа и преди доста време използвах ексфолиант ежедневно, за да не помислите, че говоря наизуст и, че ми е лесно да говоря, защото имам перфектна кожа :) Даже напротив...
А последователността попринцип е следната
Почистващо средство
Ексфолиант
Тоник

Аз лично не препоръчвам непосредствената употреба и на трите, още повече ежедневно.

(: