PDA

View Full Version : Всички са еднакви



tankistabg
02-20-2008, 20:47
Една велика истина
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/mindlitter-th.jpg
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/bulgaryan/thumb_01_-_BlackOrder.jpg

Jesus_is_good
02-20-2008, 22:20
:x :? :smt021 :smt097 :smt097

Christ
02-21-2008, 05:57
Fucktard...

quench
02-21-2008, 06:18
а къде застава бог Тангра? 8-)

tankistabg
02-21-2008, 10:18
Бог Тангра е бог на Българите. Няма място при гръцките семитските и турските богове тука!.

Uptown_soldier
02-21-2008, 11:51
Бог Тангра е бог на Българите.
Всъщност не можем да бъдем сигурни в това твърдение.

lsd43
02-21-2008, 18:06
Аз вервам в науката и у селото 8-)

Ivs Jonas
02-21-2008, 18:17
ние пък от де трябва да знаем в кфо да вярваме...бог да дойде и в очите да ни го каже и ще повярвам...а наистина всички религии са някакви гадни. будизма е успокояваща г/д.

Jesus_is_good
02-21-2008, 18:31
ми тогаааа си правте квото искате уе баси тапия форум само се дразним взаимно и се опитваме да се наредим по етичните правоговорни норми на българският език.

Цитат: не се пише с Ъ а с У :-D :-D колко съм оригинален ставам за затапвач.

Spook
02-21-2008, 18:41
Това , че всички религии са еднакви не е чак толкова не вярно. Всички се с кажи-речи с една и съща база. Да дори като история, философия и така нататък имат много общи черти. И това е нормално, хората не са измислили нищо ново просто са префасонирали вече съществуващото и са го нагодили за тях си. Макар много хора да не знаят повечето религии всъщност имат по-общо с астрономията, обграждащата ни вселена и материя, отколкото с хората, душевното, вътрешното, извисеното, теологичното невидимото и тн. Навсякъде по света макар и народите да не са имали възможност да си влияят имат общи черти във вярванията си. Това се дължи на ранния стремеж на човека да изучава и описва заобикалящия го свят.

Christ
02-21-2008, 20:34
Лука 19:27

А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.

tankistabg
02-22-2008, 06:55
Лука 19:27

А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.
OMG

Абе тоз Лука какъв е по националност? Ай да видим имаш ли смелост да си го признаеш!

Jesus_is_good
02-22-2008, 08:13
Ти си много отворен и убеден :-D браво на теб :)
Сега изчакай още някоя годинка за да умреш и после ми кажи пак мнението си по въпроса 8)

tankistabg
02-22-2008, 10:47
пък ти ми изглеждаш на сектант. Къв е тоя Хесус

Lychezar
02-22-2008, 11:37
Доколкото се подразбира от картинките и написаното от теб следва,че за теб християнството и комунизма са "еднакви".Какво разбираш под това?Предполагам,че според теб са еднакво вредни...Хубаво ще е да обясниш на аудиторията съдържанието на тези две понятия.
Не мога да разбера какъв е този навик на една част от форумниците да изказват мнения без да се обосновават.Нали целта е да се провеждат дискусии,които не са базирани толкова на емоционална основа...

ThunderGoddess
02-22-2008, 14:14
Леле, тая тема ме разби. Присмял се курник на кенеф, събрали се един езичник, отракат и уверен от всякъде и един християнин. И двамата ръсят, ръсят глупости, простотий ... абе нямам думи просто :lol: Скъпи ми танкистчо, в езическия свят най-хубавото нещо, което не притежаваме в момента, е верческата и етническата търпимост, особено изразена в Древен Рим. Най-лошото нещо, което се е случило на света, се нарича християнство - заради простата причина, че точно тази търпимост я няма. Не опозорявай религията си като проявяваш нетолерантност към другите. Вярно е, че прабългарите са постигнали много, но е абсурдно да твърдиш, че първо - сме чист народ. Такъв народ на картата на тази планета просто няма! Второ, да обиждаш хората заради различния им произход. Всеки един народ е направил нещо, с което е допринесъл да станем и да постигнем много - имам предвид целия човешки род. Твоите прабългари нямаше да направят един от най-точните (до днешни времена) календари, ако не знаеха за отркитията на арабите и Вавилон в областта на астрологията и нямаше да стигнат до днешна България вероятно без едно от най-важните изобретения на Шумер - колелото. Джийсъс ис гууд няма да го коментирам - няма надежда, няма надежда за оправия, умрели са му нервоните, Господ ги е убил, за да вярва клетото дете в него :)

InitialD
02-22-2008, 16:16
Евангелие от Йоана 8:32

" ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."

lsd43
02-22-2008, 17:49
Майкоооооооооо как можеш да вярваш в Тангра ,наистина живееш няколко века назад ! По -добре да вярваш в науката отколкото да се кланяш на идоли и тем подобни глупости ,поне като не вярваш в Исус ,Бог и Аллах(последния не го зачитам изобщо ) вярвай в науката ,поне ще изглеждаш умен тъпак :D :D

ThunderGoddess
02-22-2008, 18:02
Евангелие от Йоана 8:32

" ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
Ако истината е християнството, си мисля, че да я познаеш означава по-скоро да не си свободен. А относно горното изказване - на вярата не се заповядва - или вярваш в нещо определено, или не. Просто има заблудени хора, които вярват в нещо без да знаят доказателствата против неговото съществуване.

Christ
02-22-2008, 19:26
Евангелие от Йоана 8:32

" ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
Ако истината е християнството, си мисля, че да я познаеш означава по-скоро да не си свободен. А относно горното изказване - на вярата не се заповядва - или вярваш в нещо определено, или не. Просто има заблудени хора, които вярват в нещо без да знаят доказателствата против неговото съществуване. Доказателства!!! j00 (Jew) need evidence!!!1111!@111!~!1321421

ThunderGoddess
02-22-2008, 20:46
Евангелие от Йоана 8:32

" ..и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни."
Ако истината е християнството, си мисля, че да я познаеш означава по-скоро да не си свободен. А относно горното изказване - на вярата не се заповядва - или вярваш в нещо определено, или не. Просто има заблудени хора, които вярват в нещо без да знаят доказателствата против неговото съществуване. Доказателства!!! j00 (Jew) need evidence!!!1111!@111!~!1321421
Защото религията, дарлинг, поставя на хората ограничения, за да се впишат в нейната общност. Ако бяхме следвали християнските принципи и догми дословно, повярвай ми, нямаше да сме по-добре от мюсюлманите. Не ми вярваш? Прочети някой исторически документ от Средновековието. Истината за всеки човек е нещо различно. Имам предвид в показания цитат. Смисъл такъв всеки си има определени идеали и се бори за тях, затова има толкова много религии. А ако слушаме християнството, това означава да се родиш в християнско семейство, да те покръстят на една или две години (и попа да каже, че това дете ИЗБИРА да бъде христиняни/ка, хаха) и да трябва да си останеш християнин цял живот. А това, в което хората вярват не може да се докосва, ако те не пожелаят да дадат на някого да се докосне до него, а да говорим за това някой да ти казва в какво вярваш ... това е абсурдно. Аз не харесвам принципа "Ако ти ударят една плесница, дай си и другата буза", напротив - ако ти удариш плесница ти трябва да удариш две - и то по-силни. Голяма глупост е това, че така се продължавал пътя на страданието. Ако някой ти прави мръсно и ти продължаваш да му даваш да ти прави мръсно, той ще ти се качи на главата и ще покаже и на другите колко е хубаво да са като него. Хората трябва да се целят по главите с техните камъни, за да разберат какво точно вършат. Другото, което е - никой не може да те направи свободен. Свободата е вътрешно състояние на духа на човека и той си я извоюва сам, да чакаме някой да ни направи хубавото ... еми няма да стане просто. Вярно е, че истинската свобода зависи първо: от овладяването на природните стихии (за да се даде възможност все пак на хората да съществуват) и вярно е, че и държавниците също до някъде определят нашаа свобода на действия в обществените институции, но това какъв ще си в ежедневието ТИ си го определяш сам. Разбрираш ли? Бог няма да те отучи да пушиш, ако ти самия се чувстваш кофти за това, няма да те отучи да си изкарваш яда върху някой и после да съжаляваш, няма да те научи да не си наивен, нито пък ще те отучи да си гризеш ноктите. Това ти трябва да го направиш сам за себе си, никой друг не може да го направи за теб.

Christ
02-23-2008, 21:19
И кво? Пак ли ми дъвчеш "светата" Инквизиция? Или католицизма? Християнството не е религия. Религията уби Христос.

AvaLan4e
02-23-2008, 21:27
Ебаси спора (= То няма спор. Има 1 цитат, едно, две изречения и тва е (= Докажете, че са еднакви, до тогава, всичко е различно <3

lsd43
02-23-2008, 21:30
И кво? Пак ли ми дъвчеш "светата" Инквизиция? Или католицизма? Християнството не е религия. Религията уби Христос.

Така е ! Ако свещениците иамха зрънце вяра в Бог,щяха да правят чудеса ,а не да дебелеят и да трупат пари на гърба на хората!

izzy
02-23-2008, 21:57
"vsi4ki sa ednakvi za6toto sa razli4ni"

ako nqkoi uspee da de6ifrova smisula na tazi fraza, koito biva predavan ot pokolenie na pokolenie, 6e mu kupq edna koli4ka

Jesus_is_good
02-23-2008, 22:33
:-D :-D :D :D :-D :razz: :razz:
тук има 2-3 умни,а особено theundergoddes :lol:
Виж сега (предполагам момиче)
Ако кажа че има Бог ти ще питаш къде е.
Ти казваш че няма висша сила и че всичко е в ръцете на серий от случайности.Брей че касметлии сме ама аиде да кажем че сме.
Или чакай... ти не отричаш че има висша сила,ти просто нападаш всяко мое мнение с някои сравнително тъпички и бая оскъдни знания по темата...Иначе с тая инквизиция стана вече банална.Виж сега,когато се появява протестантството(по време на Мартин Лутер),се появява част от първородното христианство.Там няма коли,изгори го на клада,убии го ако е ислямист(ако не се гръмне сам де),има както пише в 1 книга на бая годинки която се е доказала доста точна в исчисленията си за времената и за хората:библията.Прочела си примерно "кайто не приеме Бог го чакат вечни мъки" и се озлобяваш,но виж кво има преди тва:

Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

В тая книга няма нищо лошо...
Лошото са го направили хората за власт и пари...

InitialD
02-24-2008, 02:02
thundergoddess .. понеже не мислим като теб сме заблудени,така ли!?!?

Ей ... да му се не види .. хем викате срещу хейтърите хем на такива мязате!

Вас като че ли ви дразнят религиозните хора .. до толкова че изпитвате и страх от тях и религията им!

Цитат:"Хората ги е страх от това,което не разбират!"

lsd43
02-24-2008, 08:35
thundergoddess .. понеже не мислим като теб сме заблудени,така ли!?!?

Ей ... да му се не види .. хем викате срещу хейтърите хем на такива мязате!

Вас като че ли ви дразнят религиозните хора .. до толкова че изпитвате и страх от тях и религията им!

Цитат:"Хората ги е страх от това,което не разбират!"

Не религиозни а вярващи,аз мразя ралигията ,но обичам Бог!
Точното тъпата религия унищожи истинския смисъл на Христовата вяра и я превърна в нещо от което се изкарват лесни пари!

lsd43
02-24-2008, 08:44
Колкото до спора има ли Бог или не ,няма смисъл да спорите ,защото никой не може да докаже дали има или не ,въпрос на избор и вяра ,аз вярвам,друг може да не вярва ,но това е негов избор и единственото ,което правят тези спорове е да пълнят страниците на фрума с киломертрични спорове от рода на "Ти си тъп,не аз " "НЕ напротив ти си тъп ,а аз съм умен!" Винаги има различни гледни точки и хората няма никога да са на едно и също мнение по даден въпрос,тъй че колкото повече спорите по дадена тема ,толкова повече се отдалечавате от целта си да убедите другия в спора ,че вие сте прави ,особено на такава тема ,като дали съществува Бог ,където просто няма сигурно доказателство ,защото никой от вас не го е виждал и за това не можете да кажете дал;и има има или не ,въпрос на вяра е!

Jesus_is_good
02-24-2008, 08:56
За жалост църкватса е тази оято най много отрича хората от Исус.
По простата причина че е загубила всякакво доверие.

tankistabg
02-26-2008, 21:35
всички са еднакви защото имат един и същ създател. Познайте вие кои.

ThunderGoddess
02-27-2008, 17:30
:-D :-D :D :D :-D :razz: :razz:
тук има 2-3 умни,а особено theundergoddes :lol:
Виж сега (предполагам момиче)
Ако кажа че има Бог ти ще питаш къде е.
Ти казваш че няма висша сила и че всичко е в ръцете на серий от случайности.Брей че касметлии сме ама аиде да кажем че сме.
Или чакай... ти не отричаш че има висша сила,ти просто нападаш всяко мое мнение с някои сравнително тъпички и бая оскъдни знания по темата...Иначе с тая инквизиция стана вече банална.Виж сега,когато се появява протестантството(по време на Мартин Лутер),се появява част от първородното христианство.Там няма коли,изгори го на клада,убии го ако е ислямист(ако не се гръмне сам де),има както пише в 1 книга на бая годинки която се е доказала доста точна в исчисленията си за времената и за хората:библията.Прочела си примерно "кайто не приеме Бог го чакат вечни мъки" и се озлобяваш,но виж кво има преди тва:

Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:

В тая книга няма нищо лошо...
Лошото са го направили хората за власт и пари...
Не нападам всяко твое мнение и доказателствата и знанията ми по темата не са хич оскъдни. Пишеш глупости на грам, иначе лично към твоята Просветена личност нямам нищо против. Ако християнството беше нещо стойностно, то щеше да е залегнало на културата и на хората до ден днешен, но не е така. Отричат го в епохата на Просвещението. Отричат го във епохата на Романизма. А в социалния реализъм и натурализъм вече хората не го помнят. Никога не съм казвала, че отричам висша сила - твърдя, че християнството не я е намерило. Като не сте религиозни и вярващи, очаквам от всеки от вас дефиниция какво е вяра и какво е религия. Ако знаехте фактите, просто нямаше да вярвате. Иначе за скъпия ни Мартин Лутер знаем. Въпроса е там, че нещо, което го е нямало близо 1000 години не може да се появи изведнъж в пълния си блясък. Демек - зрънцето истинско християнство няма как да е оцеляло. По-голямата част от европейското население е неграмотно, дори и по времето на Лутер и повечето от тях рабзират кой е Исус и какво е правел от проповедите в църквата ... ама колкото хванат. И ти си станал банален с твоите камъни, от които произлизат хора, но аз тактично си мълча. Нищо, оценявам, че този път не си ги споменал. Който не приеме Бог, го чакат още хиляда богове, пришъс, нищо друго :D Църквата е тази, която години наред възпитава хората в почит към бог, а вие твърдите, че това не е повлияло на хората и те са запазили чиста вярата си. Пфу! И ако прочетеш това, което Марин Лутер е написал, ще разбереш, че до неговото появяване не е имало Библия на говорим език, а се е преписвала само на латински, гръцки и еврит. Нали се сещаш, че бедните хора не са знаели и грам от тях? Как предполагаш, са тълкували светото писание? И в крайна сметка, когато говорим за християнство, не може да отритнем ей така инквизицията, защото тя е най-лошото нещо, което се е случвало някога на света. И има много сбъркани неща в тази Библия. Някои си противоречат (в различните евангелия), а други са взети от различни религии. Сама по себе си тя отрича правилата, на които УЖ християнството иска да ни научи. Ако това не е сбъркано, не знам кое е .
PS: На безпочвени обиди, недоказани в мненията, не отговарям :D

Jesus_is_good
02-27-2008, 18:18
Брейй...
Покажи ми тия противоречия в библията или поне някои от тях.
Относно камъните...ами то тая тероя ни "учи" че от нежива материя е произлязла жива под действието на едни фактори преди 2 милярда години които разбира се могат да се докажат по видеозаписите от тогава.Аз казвам като знаят толкова,да изолират такава среда и да симулират подобни аномалий и да видим какво ще се получи.
Таа дефакто да,твъдрят че от камъни са произлязли хора(случайно).
Недей оспорвай науката :smt011 :-|

napalm
03-30-2008, 15:19
Една велика истина
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/mindlitter-th.jpg
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/bulgaryan/thumb_01_-_BlackOrder.jpg
Радвам се че си го осъзнал. +1000

ThunderGoddess
04-01-2008, 14:38
Брейй...
Покажи ми тия противоречия в библията или поне някои от тях.
Относно камъните...ами то тая тероя ни "учи" че от нежива материя е произлязла жива под действието на едни фактори преди 2 милярда години които разбира се могат да се докажат по видеозаписите от тогава.Аз казвам като знаят толкова,да изолират такава среда и да симулират подобни аномалий и да видим какво ще се получи.
Таа дефакто да,твъдрят че от камъни са произлязли хора(случайно).
Недей оспорвай науката :smt011 :-|
Фани си Библията и сам си ги търси, деа. Сещам се за една смокиня сега само, която не пазила сянка на Исус ли, кво беше станало и той е проклел да изсъхне. Кой е хейтър сегааааа?! И аз твърдоо поддържам теорията за камъните. Ако дадат видеофилмчета - дадат. А от теб очаквам видеофилмче на бог, който седи в Рая, кефи се на Слънцето и ни управлява. Или дай поне пик да го видим тоа пич - къф е, що е :) А за истината - велика наистина! Слоцих си първата картинска в скайп - мн кефи :)

StepToMe
05-16-2008, 20:13
филма Zeitgeist

Christ
05-16-2008, 21:34
филма Zeitgeist мирише...

NaughtyWhisper
05-16-2008, 22:29
филма Zeitgeist мирише...

То само да миришеше...

idealnata_t
06-16-2008, 17:57
ХАХАХА СИЧКИ СА ЕДНАКВИ РАЗБИРА СЕ....

Jesus_is_good
06-16-2008, 18:18
Брейй...
Покажи ми тия противоречия в библията или поне някои от тях.
Относно камъните...ами то тая тероя ни "учи" че от нежива материя е произлязла жива под действието на едни фактори преди 2 милярда години които разбира се могат да се докажат по видеозаписите от тогава.Аз казвам като знаят толкова,да изолират такава среда и да симулират подобни аномалий и да видим какво ще се получи.
Таа дефакто да,твъдрят че от камъни са произлязли хора(случайно).
Недей оспорвай науката :smt011 :-|
Фани си Библията и сам си ги търси, деа. Сещам се за една смокиня сега само, която не пазила сянка на Исус ли, кво беше станало и той е проклел да изсъхне. Кой е хейтър сегааааа?! И аз твърдоо поддържам теорията за камъните. Ако дадат видеофилмчета - дадат. А от теб очаквам видеофилмче на бог, който седи в Рая, кефи се на Слънцето и ни управлява. Или дай поне пик да го видим тоа пич - къф е, що е :) А за истината - велика наистина! Слоцих си първата картинска в скайп - мн кефи :)

Пиша с малко закъснение,карай.
Значи казваш ми че има противоречия и ми даваш за пример притчата със смокинята.

19 И като видя една смоковница край пътя, дойде при нея, но не намери нищо на нея, само едни листа; и рече й: Отсега нататък да няма плод от тебе до века. И смоковницата изсъхна на часа.
20 И учениците, които видяха това, почудиха се и рекоха: Как на часа изсъхна смоковницата?
21 А Исус в отговор им рече: Истина ви казвам: Ако имате вяра, и не се усъмните, не само ще извършите стореното на смоковницата, но даже, ако речете на тоя хълм: Дигни се и хвърли се в морето, ще стане.

betterman
05-27-2010, 10:13
:lol: :lol: :lol: