PDA

View Full Version : Лаптоп



LaPeNcEto0o
02-21-2008, 16:31
Иззобщо не си харесвам компютъра и реших за лаптоп-по компактен е.. да само,че си нямам и представа какъв трябва да е..казаха ми нещо че е задължително да има двоен процесор или както се пише там....да има камера и блутуут ..не играя на никакви игри просто скайп и интернет и там някоя програма и адски много песни и картинки.. искам да има и всичко нужно, останало и важно.. и да е бързо мисленето му. до към 2500 лв. ако може някой да ме ориентира какво трябва да има.. :)

ResidentEvil
02-21-2008, 16:36
За тези пари ще си купиш Супер Лаптоп.
http://get.bg/catalog/index.php?cPath=237_257_256 - ето ти един каталог.

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=237_257_256&products_id=25622 - а този е съкровище!!!
Мале на тва колко игри ще му тръгнат!!!

Dosko
02-21-2008, 16:57
Един съвет.Никога, не си взимай лаптоп с АМД процесор, ама никога !!!
Просто приятелски съвет.
За мен най-добрата марка е Compaq и процесора е интелски и видеото си е отделно а и за игри става.
В момента съм с един MSI за 1050 лв го взех преди 7-8месеца някъде, ся можеш да го намериш същия за по 700лв, а и по-хубав от него за 600 гледах в един сайт.
laptop*bg * e точка че нямам права да давам линкове още.Рагледай сайта може и да си харесаш нещо.

LaPeNcEto0o
02-21-2008, 17:00
навсякаде казват че най-хубавата марка е ТОШИБА ?
бтв- не ми трябват игри.

WILD__BOY
02-21-2008, 17:01
хаХА.,. било задължително да е с двуядрен.. :lol:

е щом е задължително търсиш нещо с intel dual core 64 bit, 160GB + HDD и там колкот решиш диспей. като за теб препоръчвам или 15 или ако ще гледаш филми 17

LaPeNcEto0o
02-21-2008, 17:03
нищо не ми говори intel dual core 64 bit, 160GB + HDD
също и да има безжичен интернет

Dosko
02-21-2008, 17:11
То безжичния интернет едно на ръка, това го имат всички нови лаптопи.
Това Dual Core ти е двуядрения процесор. 160гб ти е харда, сиреч мястото за картинките и музиката.
А ти на кой модел се спря?

splendour
02-21-2008, 17:18
моя е на марката dell и е з коре 2 дуо има едно inspiron 1520 сиг тва е модела :lol: не разбирам мн
аз сущо не играя и с1м доволна и памет има...... 15 инча някаде .той ми е от коледа и за ся нямам оплаквания и е 1800 лева :)

CataclysmicAbyss
02-21-2008, 17:39
Мии и аз преди около 2 месеца исках лаптоп, ама се отказах щот имам един фр дет се занимава с пс-та и той ми каза, че ако не пътуваш някъде дето да ти трябва за работа ами ше си го ползваш вкъщи е по-добре да си земеш стационарен комп ,щот лаптопчето ако се развали лошо, а и там някви др причини изреди...ама нз ако пък толкова мн искаш може и лаптоп :)

WILD__BOY
02-21-2008, 18:24
laptop.bg

LaPeNcEto0o
02-21-2008, 18:31
А ти на кой модел се спря?
:o незнамм






da de za laptop.bg znam cql den gi gledam ama ni6to ne im razbiram na eroglifite
ако някой може да ми посочи нещо...-от toshiba

WILD__BOY
02-21-2008, 19:59
също и да има безжичен интернеттова се копува допълнително ''wierless''

ех... пак се обади някъв разбираш

wireless lan карта има ВГРАДЕНА в почти всички нови модели
Трябва ти wireless рутер, а повечето доставчици вече предлагат такива услуги

CucAgMuH
02-21-2008, 20:00
siemens за сега са мн добри

Te i laptopi li pravyat ?!? :razz:

XaMcTePKa
02-21-2008, 20:38
siemens за сега са мн добри

Te i laptopi li pravyat ?!? :razz:

да правят самоче са обединени с Fujitsu и се водят Fujitsu-Siemens

WILD__BOY
02-21-2008, 21:00
siemens за сега са мн добри

Te i laptopi li pravyat ?!? :razz:

да правят самоче са обединени с Fujitsu и се водят Fujitsu-Siemens

и правят доста добри

btw и mac book pro е вариант точно като за теб ;)

LetiCherry
02-22-2008, 17:30
Ти за 2.500 лв. ще си купиш 2 лаптопа :-D

Иначе моят е Тошиба, имам го от 1 година някъде, много съм доволна, аз също не играя игри, ползвам го за университета и интернет. По принцип acer не са много добри, това от опит ми споделиха съквартирантките ми. Препоръчвам ти HP или Toshiba, а ако искаш по-малко лаптопче можеш да си вземеш на apple.

А щом е за вкъщи и не ти трябва да го разнасяш за презентации по работа и университет, бих те посъветвала да си вземеш нормален компютър.

А и както каза експлойтедтийн има международна гаранция 2 години, което за мен е много важно, защото често пътувам.

Slawi92
02-22-2008, 18:29
както ти казаха другите щом не ти трябва за работа и аз ти препорачвам да си земеш обикновен си а не лаптоп ама щом ти е зор само да е с двуядрен процесор щом имаш много музика и картинки един хард към 360гб не са скапи абе за те пари много добар ще е тоя лаптоп

tqnko1
02-22-2008, 18:34
sega az 6teti kaja neznam dali znam pove4e ot teb ili po malko.. no sas sigornost moga da ti kaja 4e na 1 LAP TOP ne mu e nujen dvuqdren procesor!! drugo moga da ti kaja e 4e za 1000 6te si nameri6 idealen lap top za tvoite potrebnosti internet, skaip, mirc, kartinki, muzika i si4ko ... nese natrisai na sk1poto za6toto sled 2 meseca 6te e na 2/3 ti ot sega6nata mu cena ako me razbira6 :? :( ako iska6 da pita6 ne6to dr skype: tenko_lamera moje da me popita6.. i btw ne obi4am lap top-ite moje da sa po kompakni no nesa po odobni! :-o

LaPeNcEto0o
02-23-2008, 17:07
vzeh si na DELL ot Jar
само където няма windows ии не иска да се инсталира :booooomb:

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-24-2008, 07:08
за какво ти е лаптоп? моя е към 3000 лв обаче е пълен боклук .. за 2500 надали ще намериш някои наистина хубав или ще намериш някакъв и после ще пръснеш още толкова пари за да го оправяш.. за да функционира нормално :shock: .. а и кфо значи компактен.. ?! абе лаптопа .. става от време на време сутрин като станеш и те мързи да идеш до компа или вечер преди да си легнеш.. иначе не виждам смисъл от него;)

та като ти видях проблема.. хахах как таи няма уиндоус? с кво е?!

tqnko1
02-24-2008, 20:38
a[N]D[i]T[k]a]за какво ти е лаптоп? моя е към 3000 лв обаче е пълен боклук .. за 2500 надали ще намериш някои наистина хубав или ще намериш някакъв и после ще пръснеш още толкова пари за да го оправяш.. за да функционира нормално :shock: .. а и кфо значи компактен.. ?! абе лаптопа .. става от време на време сутрин като станеш и те мързи да идеш до компа или вечер преди да си легнеш.. иначе не виждам смисъл от него;)

та като ти видях проблема.. хахах как таи няма уиндоус? с кво е?!

za 3000 6te si zema t1k1v kompiotar 4e si nqmate i na ideq :grin: bix dal 1000 za lap top ... neme pitaite 6to bi trqbvalo da znaete nqma da imat golqma razlika s nqkoi koito sturva i 4000 :)

Първокласник
02-26-2008, 09:51
До автора:
Еми според мен най-хубавата марка е HP, а не Тошиба както казваш ти.Нз.Все пак не може да кажеш за марката всеки модел е различен.Моя лаптоп например е трошка! :D

Абе всичко му трегва единствения проблем е, че има малко памет 40ГБ

tapatop
02-28-2008, 07:00
В никакъв случай не взимай Acer - за много кратко време видях 2 с изтекла преди 2-3 месеца гаранция с "опечени" видеокарти - единия го разглобих - радиатора на видеото е хванат на 2 места и с времето термоконтактната паста се разпрашава, престава да се охлажда и чипа гърми. Ремонта /смяна на дънна платка/ струва повече от нов лаптоп.
Преди по-малко от месец си взех Фуджицо-Сименс - ESPRIMO - не помня точния модел за 1000 и малко лева - двуядрен Пентиум процесор, 2 ГБ РАМ - 2 УСБ порта, вградено ВиФи, 120 ГБ САТА диск ... какво повече му трябва на човек :P Както беше писал някой по-горе - винаги можеш да си вземеш външен диск и да накачиш каквито се сетиш външни устройства. Имам само малки козметични забележки - УСБ портовете са в лявата предна страна, а аз там си държа мишката и ми пречеха в началото но се свиква. Аудиото е изведено отпред по средата и кабелите малко пречат като се ползва клавиатурата, но и с това се свиква. Според мен това беше оптималното съотношение цена/производителност.

A3_CbM_MoMu4e
02-28-2008, 13:06
щом е решил човека лаптоп нека си го купи. моя съвет е тошиба. няколко марки лаптопи съм имала възможността да пипна, обаче най-доволно е с тошибката. ацерчетата са гадни щото каквато и видеокарта да имат пак се забелязват дефектите дори при инсталирани САТА дайвери(курсора на мишката накъсва за части от секундата/бтв не съм го видяла само на 1 ацер/) филмите също насичат често, звука да не говорим. всеки лаптоп има и плюсове и минуси важното е да свикнеш с определен и няма да ти прави проблеми :)