PDA

View Full Version : Малко ми е трудно....



капчица
02-21-2008, 16:33
Просто ще споделя как се чувствам. Може би така ще ми олекне малко, защото имам чувството че съм в някакква дупка и не знам как да изляза :? Първо ше кажа че съм на 17 и тази година съм с нов клас. Не че се чувствам изолирана в този клас....проблемът е че се чувствам ТЪПА. Всички от този клас са супер ученолюбиви, старателни, учителите ги обичат....Може би проблемът дойде оттам че единствената ми близка приятелка от стария клас, която е в новия ме заразя заради новите хора. Не че напавих някакъв мн гоялм проблем, но се почувствах още по- самотна. ( не изолирана). Признавам че леко се притеснявам от тези хора, когато трябва д ас е изкажа на дъската примерно, но това не е толкова важно. По- гадното е че успехът ми е не е мн висок имам и 3 по един предмет...Не ми се беше случвало досега, а в същото време почти всички около мен пишат молби за стипендиии, Също така не е мн приятно да отвора дневника и мойта оценка да контрастира с другите :(. Тази година трябваше да ходя на изпит по френски ( наистина мн наблегнах, но на самия изпит с е изложих), готвя се и за изпит по английски, където също е мн трудно. Но когато съм в училище или по- точно в този клас имам натрапчивото чувство че съм тъпа. Знам че повечето от тях са зубъри, но когато сме в час никой не гледа дали си зубър или не, а ти гледат знанията. По време на часа всички мълчат и внимават , а след часа- всеки нанякъде.....Неуспехите този срок ме докараха до състояние в което трудно се въздържах да не се разревавам за най- малкото нещо и да не мога да спя от нерви.....На всичкото отгоере, компанията в която с е движа е изградена от най- умните , така да се каже и натрапчивото чувство се засилва още- повече. Имам си утеха- това ми е гаджето, той е в същото даскало, но напоследък се сърди за най-малкото нещо ( защо не съм му обърнала внимание, защо това , защо онова ) и аз наистина нямам вече сили да го излушвам и да споря , а само се съгласявам.... Дните ми са ужасно еднообразни от това учене . с прителите ми с се виждам само 1 или 2 пъти в седмицата. :( Просто се чувствам потисната. Родителите ми ме разбират, но ми е гадно че дават толкова пари за уроци , а аз не успявам да се справя.......И наистина незнам къде е е изхода

Seducti0n
02-21-2008, 16:42
Колкото повече си вманиачаваш, че си "тъпа", толкова повече си вредиш, ОСЪЗНАЙ ГО това нещо и престани да си втълпяваш безочвени самооценки.Това, че не си на първите места по успех, не те прави тъпа.Винаги ще има хора под и над теб и единствено ОТ САМАТА ТЕБ зависи дали ще драпаш и ще се стремиш към прогрес или пък ще се оставиш на самосъжалието да те дърпа надолу.Не бъди бележкарка, а се замисли над това защо ходиш на училище-За да изкарваш добри оценки или за да придообиеш знания, обща култура, добър изказ и т.н.
Наблягай най-вече на предметите, които са ти интересни, които ти доставят удоволствие и т.н.Аз например искам да уча право за вбъдеще.Ето защо съм се съсредоточила върху Историята и Литерататурата.Старая се и двата ми чужди езици да бъдат на ниво.Не съм загърбила, разбира се и останалите предмети.Просто виж в коя област те бива и в нея търси реализация.
Спри да се сравняваш с другите.Всеки има свой собствен живот, цели и мечти.Старай се да следваш своите. :) Успех и малко по-оптимистично гледай на живота. :) :)

Enchanted
02-21-2008, 16:51
Един съвет,гледай по ведро на нещата...всичко ще си дойде на мястото :)
Що се отнася до училище,ами наблегни малко повече и най-важното не се сравнявай с другите :?

WithLove
02-21-2008, 17:04
Еееее,стиган си си втълпявала,че си ТЪПА.Първо,че думата е груба и е доста глупаво един човек сам да се обижда така.Недей така.Щом се чувстваш така,по-добре направи нещо,вместо да врънкаш.Все пак ,когато имаме проблеми,се стараем да ги решим.А твоят проблем не е толкова сериоэен,напритв-даже хич.Мисля,че сама си внушаваш раэни неща и доста эадълбочаваш.Иначе решението е едно и е лесно.Просто сядаш и учиш.Пък и ще е по-добре эа теб,нали? :) Айде късмет и эалегни малко над учебниците.Това е решението :) Или просто продължаваш както до сега и продължаваш да си се чувстваш така...

laracools
02-21-2008, 17:51
izob6to ne si glupava kvi sa tezi gluposti...pone na men mi se struva 4e si dostatu4no inteligentna i ima6 realen pogled vurhy ne6tata.na4i az su6to bqh taka ama v drygata krainost.mnogo y4eh dokato vsi4ki me kaneha na kuponiiii i az uj hodeh ama tupo mi be6e :( spored men na4ina ne e da stava6 kato tqh a da si si ti,prosto da se postarae6 da gi priob6ti6(tezi,s koito izliza6) kum svoq svetogled.razpysni gi malko tezi umnici :D ti si nared!plus tva az smqtam 4e na tqh 6te im e priqtno da sa s teb za6toto si razli4na i v glavata ti qvno ne sa samo himi4nite procesi i dvyizmernite masivi

evincetu
02-21-2008, 19:13
мила чесно ти каам, дойдох от друг град, в този който живея сега. не познавах нито 1 човек, в предишния град където живеех бях в огромни компании, в училище, ходех на танци , в блока си имах приятелки от деца дето се знаем и винаги съм била заобиколена от много хора и изведнъж дойдох тук без да познавам никого. 1 вата година само 2 ки имах ,а иначе бях отличничка. Ама после си намерих приятелки ,гадже и тая година всичко се нормализира.Така че всичко ще се оправи трябва само да мине малко време. И не мисли че си тъпа това ти влияе още по- зле :? :)