PDA

View Full Version : Арсен в зъба (въпросче)



mgxpower
02-21-2008, 17:00
Значи сложиха ми арсен в горния дъвчащ зъб в ляво за да ми омъртви зъба защото утре ще ми вади нерви...само един час след като ми го сложиха ядох торта и сега като ям или като преглъщам усещам вкуса на лекарството много е гадно има ли някакъв проблем може ли да се натровя????

bebeto0o
02-21-2008, 17:40
Mi za narovqne ne mi se vqrva, ama po dobre zvunni na zubolekarkata. Edno strani4ko vupros4e za6to si Don Ceci. kak se stava ne6to srugo osfen novak, fen...... pi6i LS plss :?

Seducti0n
02-21-2008, 20:34
Сладур, няма причина за притиснение.Няма как да се натровиш от това, че усещаш вкуса на лекарството.Ако беше токсично, нямаше да се прилага. :)
Много изтрада с тези зъбки, надявам се скоро да се стабилизира положението. :-)

mgxpower
02-21-2008, 20:41
Сладур, няма причина за притиснение.Няма как да се натровиш от това, че усещаш вкуса на лекарството.Ако беше токсично, нямаше да се прилага. :)
Много изтрада с тези зъбки, надявам се скоро да се стабилизира положението. :-) И аз това искам , но тепърва сега започваме скоро и щифтовете трябва да ми слагат а най-накрая ме очаква вадене на зъб :x

Seducti0n
02-21-2008, 20:49
Ще стискам палци всичко да мине добре, без много болка. :)

mgxpower
02-21-2008, 21:11
Ще стискам палци всичко да мине добре, без много болка. :) Благодаря ти много.

fake
02-22-2008, 07:05
хахаа 8-)
не бил токсичен арсена
...ми дай да го ядем с шепи тогава....нищо няа ни стане...
то сигурно затова все повече зъболекари се отказват от арсена, щото е супер безвреден 8-)
за протокола арсенът е СИЛНА ОТРОВА (чието действие не може да се контролира, освен като ти го махнат навреме), която прониквайки в меките тъкани ги умъртвява, натрупва се и се разпространява все повече с времето. де факто, ако те натровят с арсен, може изобщо да не ти остане кост под зъба.
пък ти си го яж целия ако искаш, а моят съвет е - отиди си при зъболекарката и и кажи да ти махне тая гадост:)

Seducti0n
02-22-2008, 07:35
Fake-защо ми изопачаваш думите?Казвам, че ако се приложи в малко количество-не е опасен...Не са ми слагали 1 или 2 пъти арсен, а много повече.Познавам вкуса му и наистина не е приятен.Мислиш, че някой ще зъболекар умишлено ще окепази клиента си?

LadyDy
02-22-2008, 07:45
Fake-защо ми изопачаваш думите?Казвам, че ако се приложи в малко количество-не е опасен...Не са ми слагали 1 или 2 пъти арсен, а много повече.Познавам вксуа му и наистина не е приятен.Мислиш, че някой ще зъболекар умишлено ще окепази клиента си? Не се ли казваШЕ - ПАЦИЕНТ? :-D

Seducti0n
02-22-2008, 08:01
За мен е клиент.В повечето случаи си плащаш за услугите.Пациент си, само тогава, когато НЗОК, поема разходите. :)

mgxpower
02-22-2008, 15:49
Ще платя 1000 и косур...и бих се нарекал клиент :-D

Seducti0n
02-22-2008, 15:52
Ще платя 1000 и косур...и бих се нарекал клиент :-D

Това имах предвид.Ако услугата се извършваше безплатно, тогава ще си пациент.Като вадиш толкова пари за здравни услуги си си клиент...

fake
02-22-2008, 17:26
1000 лева за зъби? О.о
златни ли ще слагаш?

batkodoki
02-22-2008, 20:08
арсенсъдържащите препарати са старо и незаменимо все още средство за девитализация.
дали е опасно? - "дозата прави отровата" са казали древните и са били прави.
малки дози съединения на арсена вувеждани продължително време подобряват трофиката на организма. стимулират еритропоезата, подтискат левкопоезата, засилват развитието на компактната субстанция на костната тъкан и ускоряват осификацията при млади организми в периода на оформяне на скелета. изобщо стимулират анаболичните процеси за сметка на катаболичните.

в големи дози - настъпва свръхостро, остро или хронично отравяне.

всички стоматологични препарати за девитализация са така дозирани, че отравянето е изключено дори при поглъщане на арсенсъдържащата вложка.

що се отнася до "вкуса" - на практика усещате вкуса на пастата с която е циментирана временната арсенсъдържаща вложка.
но когато кавитета е плитък и дори да погълнете арсеновата вставка - няма нищо фатално. дозата е минимална, а и в новите препарати почти не се резорбира в стомашно-чревния тракт.

авторът все пак е "пациент" = бук. "търпящ", преди да стане "клиент" = "плащащ" :)

p.s. до автора:
щом имате сериозни проблеми налагащи реконструкции - турсете грамотни лицево-челюстни хирурзи, когато изберете някой - искайте католозите им с "до" и "след", вземете координатите на 3-4 бивши пациенти и поговорете с тях. поразпитайте и в интернет най-вече за отрицателни мнения. сериозните професионалисти в тази област са представени в Мрежата, еднодневките - не.
и тогава се подлагайте на каквото и да е!

въпреки всичко написано не забравяйте да консултирате проблема си с г-ца bungle от форума, явяваща се креация на св Дух и разбираща и лекуваща всичко!

MSI
02-23-2008, 14:36
1000 лева за зъби? О.о
златни ли ще слагаш?

всъщност ако държиш на зъбите си и искаш да са здрави и 2000 може да се дадат (ако ги имаш де). само една операция е около 800лв. :?

princesa_viki
02-23-2008, 18:06
Не!Наскоро преди 1 месец аз имах също.Всичко,което ям или пия през това време имаше вкус на лекарството.Гадост.Ама ако беше отровно(не че не е,но в случая не)нямаше да го слагат :)