PDA

View Full Version : Истории по история :)



GetNasty
02-21-2008, 18:06
Някой може ли да ми даде някакъв сайт, в който да намеря някакви неща по история, т.е. да са интересно разказани войните и т.н. нещо като приказки..дано сте ме разбрали :) Мерси предварително ;)

ElisaDay
02-21-2008, 18:26
изглеждаш ми неблагодарна .. няма да ти дам :)

GetNasty
02-21-2008, 18:37
аз си намерих, но мерси все пак :o :grin: :grin:

bebeto0o
02-21-2008, 19:16
изглеждаш ми неблагодарна .. няма да ти дам :)
Za6to neblagodarna :?

Seducti0n
02-21-2008, 19:22
Държите се, като малки деца. :-o

zleto
02-22-2008, 09:21
Държите се, като малки деца. :-o
Можеш ли да ми кажеш по кое граматическо правило определи,че пред това 'като' трябва да има запетая? Миличка,запетая се слага пред 'като',когато след него има действие/т.е. глагол. Например: Аз седнах до Иван,като се мръднах максимално близко до него. Но в твоя случай просто е налудничаво да слагаш запетая! Пиша този коментар,защото съм забелязала и в много други теми как качулиш тези запетайки за щяло и нещяло. В доста случаи слагаш там,където не е нужно,а претендираш,че си младо,изискано,добре образовано момиче. Не е зле да научиш основните пунктуационни правила,като имаш подобни претенции за себе си. ;)

PinkFloydSound
02-22-2008, 10:11
Държите се, като малки деца. :-o
Можеш ли да ми кажеш по кое граматическо правило определи,че пред това 'като' трябва да има запетая? Миличка,запетая се слага пред 'като',когато след него има действие/т.е. глагол. Например: Аз седнах до Иван,като се мръднах максимално близко до него. Но в твоя случай просто е налудничаво да слагаш запетая! Пиша този коментар,защото съм забелязала и в много други теми как качулиш тези запетайки за щяло и нещяло. В доста случаи слагаш там,където не е нужно,а претендираш,че си младо,изискано,добре образовано момиче. Не е зле да научиш основните пунктуационни правила,като имаш подобни претенции за себе си. ;)
пред като се пише запетая, когато изречението е сложно, и самата думичка "като" свързва главното и сложното изречение...в случая на ЦвЕтИтО поставянето на запетая пред като е неуместен, иначе казано неправилен :-D
по темата...защо човекът да е неблагодарен бе, закво пишеш в тази тема въобще :-x :o
в wikipedia има всичко...пишеш каквото искаш в Search, и ти се показва търсената информация 8-)
ето линк :-D
http://wikipedia.org
давам ти го, не защото си мисля, че си тъп/а, а защото накрая е .org и може да се объркаш :-D

GetNasty
02-22-2008, 11:32
мерси :-)

PinkFloydSound
02-22-2008, 13:59
намери ли нещо полезно? :-)

UnaBletoLoVeU
02-22-2008, 14:26
Държите се, като малки деца. :-o
Можеш ли да ми кажеш по кое граматическо правило определи,че пред това 'като' трябва да има запетая? Миличка,запетая се слага пред 'като',когато след него има действие/т.е. глагол. Например: Аз седнах до Иван,като се мръднах максимално близко до него. Но в твоя случай просто е налудничаво да слагаш запетая! Пиша този коментар,защото съм забелязала и в много други теми как качулиш тези запетайки за щяло и нещяло. В доста случаи слагаш там,където не е нужно,а претендираш,че си младо,изискано,добре образовано момиче. Не е зле да научиш основните пунктуационни правила,като имаш подобни претенции за себе си. ;)

И аз й го бях казала в една тема :) Много си права

chipi_kaoo
02-22-2008, 14:32
Държите се, като малки деца. :-o
Можеш ли да ми кажеш по кое граматическо правило определи,че пред това 'като' трябва да има запетая? Миличка,запетая се слага пред 'като',когато след него има действие/т.е. глагол. Например: Аз седнах до Иван,като се мръднах максимално близко до него. Но в твоя случай просто е налудничаво да слагаш запетая! Пиша този коментар,защото съм забелязала и в много други теми как качулиш тези запетайки за щяло и нещяло. В доста случаи слагаш там,където не е нужно,а претендираш,че си младо,изискано,добре образовано момиче. Не е зле да научиш основните пунктуационни правила,като имаш подобни претенции за себе си. ;)

И аз й го бях казала в една тема :) Много си праваЕеее, ми и модовете са хора. И те грашат. Вие да не би да пишете правилно? Аз пък ще Ви каже, че след знак (,.?! и т. н.) се слага интервал. Така, че сте квит. :P

GetNasty
02-22-2008, 15:18
намери ли нещо полезно? :-) ами то има много неща там, просто не се бях сетила да търся :) мерси много :-)

Seducti0n
02-22-2008, 16:01
Неграмотна съм, какво да се прави.
Колкото да правилата-опитвала съм се да ги науча, но не мога да ги прилагам.Нямам спомен да съм претендирала, за което и да е мое качество. :) Благодаря ви все пак, че ми отделихте толкова време.