PDA

View Full Version : Хора нормално ли да ме цепи САРЦЕТО



Vanko_Bs1
02-22-2008, 16:10
Хора нещъ ми стаа понякога когато тичам осещам МНОГО БОЛЕЗНЕНИ БОДЕВИ в сарцето маи не е нормално и ме е страх да кажа на мама щот ще ме спре от тренировките кво да напрая става се по често?? :-o

ElisaDay
02-22-2008, 16:33
Това не са ти във сърцето, скъпи :) Това са ти нарастващите кожички между ребрата .. така ми каза и на мен докторката :) Трябва да се мажеш с крем от сорта на Фастумгел и ще се омекоти и ще ти мине

Vanko_Bs1
02-22-2008, 16:53
Незнам ама боли мноо и после трудно си поемам дъх :-o

NOBU
02-22-2008, 16:55
Ако те побива студена пот и ти изтръпва лявата ръка, по-добре си дай почивка за да се възстанови сърцето. Btw описах ти симптомите преди началото на инфаркт (ако някога ги имаш тези симптоми, възможно е почивката да е в пирогов)

BioX
02-22-2008, 16:58
stiga teq koji4ki sa palni glyposti! ytidi pri li4niq lekar da ti dade napravlenie za dr lekar koito se zanimava sas sarceto (ne pomnq kak se kazvaha to4no)az ot dva meseca me boli sarceto imah nqkvi probodni bolki i ot vreme na vreme mi se sviva6e i mi spira6e vazdyha nqkvo :(
po dobre ytidi ne 4akai az sq piq razni hap4eta tyka ma za ko sa nz :)

Vanko_Bs1
02-22-2008, 16:58
Стиа ве ОПЛА6И МЕ С ПИРОГОВ

NOBU
02-22-2008, 17:00
Вероятно се претоварваш. Дай си почивка, а ако имаш наследствено високо кръвно вече ходи на лекар, но разбирам че си млад и съвета ми е ако не ходиш да се преглеждаш си почини от тренировки :)

Vanko_Bs1
02-22-2008, 18:51
Добре мерси.! Парво на лекар и после почивка от тренировките нали ?

batkodoki
02-22-2008, 23:58
ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

какво тренираш и от кога?
вземаш ли разни "безвредни" неща за "сила" скорост" мускули" etc..?
имаш ли роднини със сърдечно-съдови проблеми?

поискай от ОПЛ едно направление за кардиолог, а там вече трябва да се направят ЕКГ в покой, но по и най-важното е да се направи ЕКГ под товар! зависи от възможностите на клиниката дали ще въртиш педали на велосипед или ще си на бягаща пътечка(най-доброто).

резултата от изледването със натоварване е меродавно. но винаги има значение кой разчита ЕКГ. със сигурност ОПЛ не е човека, който може адекватно да разчита кардиограми и да назначава лечение.

възможно е при натоварването да се изяви патология налагаща лечение, но много е възможно и да е дефицит на израстването не налагащ лечение.

Suzie
02-29-2008, 11:03
Когато бях по - малко и аз имах такива бодежи
Лекарката каза, че е напълно нормално и че е от растежа (:

PaSs1on
02-29-2008, 16:08
kato poglednah temata pomislih 4e e ot rastej ama sega... opredeleno govori s maika ti dori e taka da i spomene6 vij tq kakvo 6te ti kaje i re6ete ve4e kakvo 6te pravite no na men ne mi se struva normalno :(

st1ka
02-29-2008, 18:58
Това не са болки в сърцето,а просто те стягат мускулчетата около сърцето...споко,няма нищо нередно!