PDA

View Full Version : Косата ми е много изгоряла



~~lalala~~
02-22-2008, 16:15
btw SEGA O6TE ne e izgorqla samo e leko nacuftqla i cveta ne mi xaresva . stava dyma sled kato q iztormozq



kosata mii e kanosana 4erna(kanosax q predi koleda) iii e dulga ostava mi 1 pedq do prusta.poslednno q postrigvax predi koledaaaa.seki den s taq presa da q izpravqm mn izgorq.otdelno 4e cql m.qnyari o6te pove4e izgorq ot nai-drebnoto kudrene s presata i sega rezyltata e strannen cvqt s 4erven ottenuk ii mn zaplitanne postooqnno trqa da q re6a i otdelnoo 4e q mn ama mn nacuftqla.polzvam kristali za kosa ne pomagat.prostoooooooooooooooo ujs.i nai gadnoto e 4e sega iskam da xodq da mi q obezcvetqt i da mi q napraqt kafqva na po-svetlo kafevi ki4yri za da stoi sladko, svejo i estestveno se pak sm na 14 po4ti 15 sled 2 m i ne me kefi tui mn me sustarqvaaa. zn 4e mn 6te izgori sled teq proceduri az i 6te se postriga. no mn me e strax da ne opada poneje e redi4ka. kajete vsi4ki maski i ampyli za ekstra izgorqla kosa kvato mislq da q napraq nqma zna4enie cenataa PLS. gliss kyr dobri li sa?

so_far_away
02-22-2008, 16:35
Вземи си на Dove новата серия въстановяващ балсам и шампоан то е тъмно синият...моята коса също е по изгоряла и ми се омазняваше от пресата на другият ден а сега от сряда да кажеме държи до петък и някой път до неделя (зависи колко я докосвам и бъркам в нея).....пробай шампоана има и мн готин мирис няма да съжаляваш ще станеш мацка е аз моята не съм я боядисвала но само от пресата и ми подейства :-) 8)

EJI4eTy
02-22-2008, 16:39
kosata mii e kanosana 4erna(kanosax q predi koleda) iii e dulga ostava mi 1 pedq do prusta.poslednno q postrigvax predi koledaaaa.seki den s taq presa da q izpravqm mn izgorq.otdelno 4e cql m.qnyari o6te pove4e izgorq ot nai-drebnoto kudrene s presata i sega rezyltata e strannen cvqt s 4erven ottenuk ii mn zaplitanne postooqnno trqa da q re6a i otdelnoo 4e q mn ama mn nacuftqla.polzvam kristali za kosa ne pomagat.prostoooooooooooooooo ujs.i nai gadnoto e 4e sega iskam da xodq da mi q obezcvetqt i da mi q napraqt kafqva na po-svetlo kafevi ki4yri za da stoi sladko, svejo i estestveno se pak sm na 14 po4ti 15 sled 2 m i ne me kefi tui mn me sustarqvaaa. zn 4e mn 6te izgori sled teq proceduri az i 6te se postriga. no mn me e strax da ne opada poneje e redi4ka. kajete vsi4ki maski i ampyli za ekstra izgorqla kosa kvato mislq da q napraq nqma zna4enie cenataa PLS. gliss kyr dobri li sa?

щеше да е по добре ако първо беше попитала фризиорката си ! утре например отиди и я попитай за нещо ефикасно което да подхранва косата :wink: и все пак не е добре толкова често да се правиш с преса ...

sexa_na_kompleksa
02-22-2008, 16:59
Лелеее ти си на 14, а от косата ти вече нищо не става ....

Подстрижи я колкото се може повече. Хубаво е да се подстригваш на месец и половина някъде. Спри да я третираш с разни преси, бои и други лайна и ще се оправи ... или поне може да се надяваш ...

vik4etoo
02-22-2008, 17:03
И аз така правих и сега от месец правя една маска и съм много доволна!!Ако те интересува питай ме каква е :wink: ...правя я от месец и косата ми почна да се възтановява малко по-малко..но не става изведнъж....

piurs_be
02-22-2008, 17:08
Я дай една снимчица...за да видиме колко г/д ти е изгоряла...все пак има значение...... :P

~~lalala~~
02-22-2008, 17:24
SEGA O6TE ne e izgorqla samo e leko nacuftqla i cveta ne mi xaresva . stava dyma sled kato q iztormozq :D

Liar
02-22-2008, 17:40
Наистина ли цената няма значение???Ако е така-Кеrastase,серията Ciment.

~~lalala~~
02-23-2008, 06:31
da nema zna4eniee vajnoto e da ostanat kosmi po taq tikva :?

LuCiFersAngeL
02-23-2008, 07:20
И аз така правих и сега от месец правя една маска и съм много доволна!!Ако те интересува питай ме каква е :wink: ...правя я от месец и косата ми почна да се възтановява малко по-малко..но не става изведнъж....
Всички ни интересува каква е, защо просто не я напишеш тук? Има и други момичета с проблемни и увредени коси освен авторката.

По темата: Боядисвам се черна от... година и половина (поне по мои спомени :-k ) и от опит съм установила, че при увредена коса не можеш да разчиташ на някакъв си шампоан, а балсамите са прекалено слаби, за да възстановят косъма. На мен ми се отразиха добре домашните маски с мед и масла и една "купешка" от аптеката Миосотис с костен мозък и плацента (има я и в някои козметични магазини). За сега това се сещам :-)

vik4etoo
02-23-2008, 08:18
Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса), масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ - за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.
Регулиращи:
Всички видове масла
- бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса);
- масло от гроздови семена (силен антиоксидант, подходящо за мазна коса и кожа)
- масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса - нанасяйте предимно в краищата)
- масло от шеа/карите
- масло от жожоба
- кокосово масло
- маслиново масло
Изсушаващи:
- кисело мляко - за еластичност на косъма
- мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
- жълтък - подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
- аспирин – за растеж и п-в пърхот
- хума - има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.
Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.
Ей я...

Just_say_no
02-23-2008, 08:25
Истината е в ножицата... нищо друго няма да помогне ! Иди на фризьор да ти махне поне цъфтежите... сигурно косата ти е като метла. :?


П.С. Ако искаш да имаш изобщо някаква коса докато стигнеш 20 год. СПРИ ДА Я ТОРМОЗИШ !!! Нито боядисването на косата, нито горенето й биха и предали същия ефект кауто на добре поддържаната и жизнено здравата коса!

fuklu
02-23-2008, 09:50
gliss cure cqlostna za6tita 19 i pravi kakvoto iska6 s kosata si!!!4etoh 4e pomagalo :-) are i uspeh4eta

tItEufFf
02-23-2008, 16:24
Когато ходиш на фризьор питай фризьорката си дали продава професионални шампоани ... ако да - си взимаш, ако не - обикаляш по други фризьорски салони. Малко са скъпи (не мога да кажа цена), но ефекта се виждса бързо

LuCiFersAngeL
02-23-2008, 17:39
Когато ходиш на фризьор питай фризьорката си дали продава професионални шампоани ... ако да - си взимаш, ако не - обикаляш по други фризьорски салони. Малко са скъпи (не мога да кажа цена), но ефекта се виждса бързо
Не мога да говоря за всички марки професионални продукти за коса, но майка ми използваше на Loreal Professionel - шмпоан и маска от серията Absolut repairи една течност (наподобяваща кристали за коса) без изплакване от серията Liss extreme и не забеляза никаква промяна, а да не говорим възстановяване. Само дето после се ядосваше, че се е набутала толкова.
И пак към авторката: дори да искаш да си вземеш професионални продукти за коса, още веднъж повтарям, не разчитай само на шампоана - той е за измиване, маските и ампулите са продуктите, които оказват действие върху косата ти. :wink:

Liar
02-23-2008, 17:47
От Лореал Профешънъл щеше да е чудно,ако е станало нещо друго.Но пък техния по-висок клас Kerastasе е нещо съвсем друго,само че продуктите им не са за всеки.Цените на шампоаните са около 30-35лв,а на маските 60-65.Ефекта обаче е гарантиран.Също така тези продукти са силни и с тях трябва да се внимава,ползват се до време,иначе могат да предизвикат пърхут и други нежелани последствия.

Ellie
02-24-2008, 09:22
Иди на фризьор да се подстрижеш и започни да я миеш с хубави шампоани, слагай маски, кристали ;)

Моята коса също се увреди малко, защото й направих много светло руси кичури(по цялата коса) и съм доволна от Elseve на L'oreal ;)

И спри да я изправяш/къдриш и т.н, поне докато се пооправи малко.