PDA

View Full Version : Проблем с учителка...



koman
02-22-2008, 16:28
Пусках темата по други форуми с надеждата да ми помогне някой ... но уви ... ето проблема ми :
Такааа по същество ... Значи днеска цял ден чета правата на ученика и всякви други закони свързани с образователната система ама никате не намирам това което ми трябва.Моля ви за помощ ако някой знае да ме насочи каде по конкретно да потърся информация за проблема ми , а той е следния - от 1 година изучаваме специализиран предмет (аналогова схемотехника) и учителката ни е под всякаква критика - в часовете цари пълна анархия , неможе да оценява като хората ... пример за това е че 60% от класа има 2-ки . Друг проблем е че незнам от каде съм получил две 2-ки при нея оценките ми са 3 2 2 и нито една от тях не е реална (последните 2 дори незнам от каде са) вярно е че не съм от най-послишните , но има други начини (то тва дори не е начина за оправяне ... с 2ки).Друг е проблема че 1вия срок ме ощети жестоко и ми остави 3 след като бях за 4 ... Помагайте какво да правя когато и кажем нещо тя казва " когато застанете на моето място правете каквото искате " а ако се оплача на класната тя веднага ще опрекне мен и останалата част от класа ....

P.S някаде бях чул че ученика няма право да бъде гонен от час и че при подписка може да се смени учителя , но никаде нищо не намерих в нета

P.S2 и аз не и отстъпвам де , последно време направо я правя на луда дори я накарах да ми говори на ВИЕ :-D Иначе препоръчвам на всеки да прочете тея закони (ето тук може да ги намерите (http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/regulations/prvlnk_zkn_prosveta.pdf) // като цяло от 93 член нагоре са интересни//

mime7oo
02-22-2008, 16:40
Ами тва с подписката помага . Ние бяхме направили така с една даскалка по английски и я смениха, но трябва да се съберете повече хора ,не само от твоя клас. Съберете се всички ,на които преподава и не я харесват ,направете подписката,дайте я на директора и дано да постигнете успех ... нз какво друго може да помогне ..

koman
02-22-2008, 16:41
дай ми малко повече информация за тая подписка ... иначе тя преподава само на нашия клас.

FOOTSOLDIER
02-22-2008, 16:44
Подписката помага,също може да подадеш жалба в инспектората,те ще направят проверка и ще се види кой крив кой прав :)

mime7oo
02-22-2008, 16:45
еми ... каква информация .. аз не бях точно организатор .. ами всеки който не я харесва и е против нея си пише трите имена и се подписва друго .. може би първо пишете какво за какво е подписката до директора нз си кво и отдолу списъка с учениците ... не съм запозната много какво точно трябва да представлява,затова ако се наемете да я правите попитай някой запознат с тези неща .. :)

koman
02-22-2008, 16:49
тъпото е че аз реално много не го чаткам тоя предмет ама досега на изпитвания винаги съм оспявал да препиша без да ме хване , обаче щом могат да я сменят ще назубря всичко от - до...

Seducti0n
02-22-2008, 16:57
Не ми се занимава да чета законите, които биха защитили твоите права в случая.Като даскалката е кофти, се организирате целия клас и дружно отивате в дирекцията.Обяснявате за какво става въпрос.Другия вариант е някой с по-добър изказ да напише нещо, като жалба и да се посочят конкретните причини, поради които сте недоволни от настоящата ви учителка.После правите и 1 подписка и се надявате директора да се окаже печен и да ви разбере.Успех. :)

koman
02-22-2008, 17:09
директора е мъж на класната ни ... класната ни пък ако разбере че аз правя проблеми (независимо дали наистина правя) веднага ще извика майка , която пък е бременна и не трябва да се тревожи за глупости и т.н (предполагам знаете) и всичко върви към ...

LetiCherry
02-22-2008, 17:22
Ами няма ти д анапрвиш проблема, а целия клас ЗАЕДНО, бъдете задружни, както казаха преди мен - напишете нещо акто жалба с конкретни причини, ситуации, а не неща наизуст казани! Бъдете обективни в описването на ситуацията! После няколко човека като представители на класа да отидат в дирекцията заедно с подписка от класа и да се обсъди, че не може да продължава така. Успех!

tigity
02-22-2008, 17:24
za tfa koeto pro4etoh do tyk mi se strua mn mn mn poznata istoriq!i zn 4e mn tupo i gadno se 4ystfash sigorno kato men f momenta :@ na4i tq nqa prao da ti pishe ocenka bez da te ispita ili da ima pismen dokument (kato kontrolni ili pismeni ispitfaniq)nqa prao da prepraq kontrolni ili neshty tukoa!a za podpiska edfa li she pomogne kakto fijdate direktora e muja i mojete da se setite zashto lesno sa q nazna4ili na tfa mqsto!:D po dobre potursi pomosht ot rodite lite si ili prosto se premesti f dr dsklo! 8) bez da ti puka!:D

Seducti0n
02-22-2008, 18:02
директора е мъж на класната ни ... класната ни пък ако разбере че аз правя проблеми (независимо дали наистина правя) веднага ще извика майка , която пък е бременна и не трябва да се тревожи за глупости и т.н (предполагам знаете) и всичко върви към ...

Положението наистина е много деликатно.Добре и това, че си загрижен за майка си, но все пак не оставяй нещата така.Няма нищо лошо, в това един човек да си защитава правата.Не се страхувай от класната ти, тъй като в случая, проблемите идват от госожата ви, а не от теб или някой твой съученик.Успех и не се оставяй на трудностите, бъди по-силен от тях. :)