PDA

View Full Version : записване на СД-Р от 870МБ с Неро



Uptown_soldier
02-23-2008, 09:31
купих си дискове от 870МБ, но така и нз как да ги запиша с Неро. доколкото знам решението на рпоблема е съвсем дребно, но така и не разбрах кои насройки трябва да се променят. Ако някой някога е успявал и знае как нека ми обясни.

Xanibal
02-23-2008, 10:04
Ами аз си ги записвам като всички останали дискове.Или ако при теб е по различно,цъкни с дясно копче на файлът който искаш да запишеш и Open with -->Nero

Dosko
02-23-2008, 10:57
Забележка: за да запишете 800 МВ диск трябва вашата записвачка да поддържа Overburn.Обикновено в инструкциите за употреба си е записано какво поддържа записвачката.

Процедурата по записване на дискове с големина над 700 МВ е малко старнна и първият път когато се сблъсках с нея се изненадах, в началото си мислех, че като вкарам диск с големина 800 МВ Nero ще отчете неговият размер и просто ще ми даде да напълня тези 800 МВ с това ,което съм избрал.Всъщност нещата не са точно такива.Ще трябва да нагласите записващата програма да може да записва и върху дискове с големина над 700МВ, а самият Nero ще ви ги отчита като 700МВ, т.е. когато сложите 800МВ файлове ще ви показва,че сте надвишили лимита на диска със 100 МВ.

Настройка на Nero

Отворете Nero и загасете появилия ви се 'New Compilation' прозорец. След това отидете в менюто 'File->Preferences'. Отидете в таба 'Expert Features' (виж фигура 1).

Фигура 1

Това, на което трябва да обърнете внимание е полето 'Enable overburn Disk-at-once burning' на него трябва да има отмека. Като стойност в полето под него трябва да въведете 99 min ,а sec и frm оставете празни.
Тази настройка се отнася за максималната големина на диск, който може да запишете.В нашия случай искаме да запишем 800 МВ диск, което ше рече около 90 минути като за тази цел Nero ще използва Disk-at-once метод на изпичане на диск.

След като направите това отидете на 'File->New...' натиснете New и изберете какви файлове ще запишете на диска.

Фигура 2

В моя случай както виждате на Фигура 2 имам един филм с големина 786 МВ (който далеч надхвърля границата от 700МВ). Nero ми показва, че съм надвишил капацитета от 700 МВ на диска, но както казах по-горе Nero не разчита, че диска е с големина 800 МВ. Това не е проблем за това след като сложите диска натиснете бутона 'Burn'.



Фигура 3

След като ви се появи прозорчето показано на фигура 3 изберете опцията 'Disk-at-once' намираща се слещу надписа 'Write Method', изберете скорост на запис и натиснете 'Burn'.След като натиснете този бутон ще ви се появи предупреждението от Фигура 4.

Фигура 4

Това предупреждение ви казва, че сте надвишили капацитета на диска и е опасно да продължите напред. Но след като разполагате с диск с големина 800 МВ в писачката натиснете спокойно бутона 'Write Overburn CD'.

Диска ше започне да се записва като обикновен 700 МВ диск.
Ах колко много ме е яд, че немога да давам линкове :smt096
Тва е цялата процедура.Даже на сайта има и картинки :)