PDA

View Full Version : Задължително ли е ?



NightGuardian
02-23-2008, 12:35
Извинявам се ако има такъв зададен въпрос !

Въпросът ми е задължителна ли е кирилицата в сайта ?

ProstoAz
02-23-2008, 13:08
За жалост - не, не е задължително да пишеш на кирилица.

GetNasty
02-23-2008, 14:18
За жалост - не, не е задължително да пишеш на кирилица. аз си мислех, че е задължителна... :О

ProstoAz
02-23-2008, 15:26
То е хубаво повече хора да си мислят така. :)

Seducti0n
02-23-2008, 16:36
Писанета на кирилица е желателно, но за сега още не е задължително. :)

pipilona
02-23-2008, 18:14
Писанета на кирилица е желатенлно, но за сега още не е задължително. :) В случая коментара ти е излишен след като е същия,както на просто аз ф

GetNasty
02-23-2008, 18:38
Писанета на кирилица е желатенлно, но за сега още не е задължително. :) В случая коментара ти е излишен след като е същия,както на просто аз ф Стига сте и търсили кусури.. :)

Seducti0n
02-23-2008, 19:27
Имам свое мнение по въпроса и ще го изразя, независимо от това дали то съвпада с мнението на друг колега/потребител.

Christ
02-23-2008, 20:22
Колега. :-D

Seducti0n
02-23-2008, 20:33
Ох, какви сте вие хора.Все търсите да се захванате за някаква малка подробност... :-o

miloto_girl_4e
02-23-2008, 21:04
Задължително е само заглавията да са на кирилица, но ако сте ги написали на латинице, ние, модераторите ги кирилизираме :) Така е по-лесно като се търси нещо с търсачката :)

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-24-2008, 06:51
както казва алекс не е задължително но е препоръчително защото все пак саита е български и трябва да пишем на родния си език :)

ramaiana
02-24-2008, 15:38
То си е за вас...аз лично въобще не се занимавам да чета дълга тема написана на маймуница...ако е написана на чист български език е много по лесно за четене :)

swords1010
02-24-2008, 20:53
Писанета на кирилица е желатенлно, но за сега още не е задължително. :) В случая коментара ти е излишен след като е същия,както на просто аз ф
Не е задължително да пишеш на кирилица, но е препоръчително! Това ако трябва още 300 потребители ще го напишат. Нали няма да се заядеш със всичките ?!? Нито едно правилно или закон не забранява да изразиш мнение подобно на нечие друго!!! :)

dajdostih
02-24-2008, 21:12
То си е за вас...аз лично въобще не се занимавам да чета дълга тема написана на маймуница...ако е написана на чист български език е много по лесно за четене :)

Аз правя абсолютно същото !
В музикантския форум, който посещавам, кирилицата е задължителна и е супер !!!!!!!

Lestat357
03-17-2008, 01:44
a[N]D[i]T[k]a]както казва алекс не е задължително но е препоръчително защото все пак саита е български и трябва да пишем на родния си език :)

Не само alex го казва това. Но докато не стане задължително според правилата никой потребител не може да бъде обвинен, че пише на 4atica, определено. И това е някакво излишно затруднение и за модераторския екип според мен, защото аз като обикновен потребител мога да си прочета произволен брой мнения в една тема преди па пиша в нея. И с това, което ще напиша след това ще изложа единствено и само себе си по съответния там начин.. Но когато го пиша от позицията на модератор не е съвсем същото. Модераторът е и потребител, да, но по неговото представяне често може да се съди и за.. смислеността на форума като цяло. Когато прочетеш няколко крайно неграмотно написани модераторски мнения и бидейки наясно какви са изискванията и как по принцип се става модератор – то дали би посетил форума отново? А от това определено този форум само може да загуби, ако е необходимо да поясня какво имам предвид и с повечко думи? Та желателно е един модератор преди да пише някъде (камо ли да реши да заключва дадена тема) да е прочел внимателно всички мнения по нея. Независимо как са написани. Затова и мнението ми е следното – нека писането на кирилица бъде задължително, а поне елементарното спазване на основни граматични и пунктуационни правила препоръчително. Съгласна/и?

tenaglia
03-18-2008, 18:16
nemislite li, che ako se vuvede pravilo, zabranqvashto pisaneto na "4atica" ( kakto po gore spomenahte...) 80-90% ot userite shte sprat vuobshte da pishat...poradi prostata prichina che nemogat inache?
pyk i nesmqtam, che horata koito pishat na latinica imat po-malko pravopisni greshki ot tezi, koito se opitvat da pishat na kirilica... :)