PDA

View Full Version : киокушин карате



Angle_f
02-23-2008, 16:57
Здравейте :) Мисля да се запиша на карате и искам да попитам тези,които тренират мн ли е трудно в началото?Също така съм чувала че действа успокоително ,това верно ли е?Мн ли са трудни изпитите ?И изобщо кажете какво мислите за киоку6ин :) Благодаря предварително :)

hamilcar
02-23-2008, 17:21
Присъствал съм на такава тренировка. Хубав спорт е, но изисква много усилия като всеки друг.

Vladokaaa
02-23-2008, 17:21
Аз тренирах карате в началото ще ти е много трудно ... особено с тия физически подготовки :) аз бях с мускулна треска 1-2 месеца ама след 3 месеца бях в топ форма :) мн добре ми се отрази на физиката

valentinka_1990
02-23-2008, 17:32
тази тема ме заинтересува и аз искам да питам ако искам да се запиша просто да тренирам нещо,не искам да ходя по състезания дали ще ме вземат,а и съм на 17?

Angle_f
02-23-2008, 17:36
тази тема ме заинтересува и аз искам да питам ако искам да се запиша просто да тренирам нещо,не искам да ходя по състезания дали ще ме вземат,а и съм на 17?

Аз в нета четох за киокушина спец,че не може6 да вземе6 кафяв или черен колан без да си участвал в състезание ма нека по-опитните от мен да се изкажат по въпроса :)

Vladokaaa
02-23-2008, 17:55
За да можеш да вземеш кафяв и черен трябва да имаш навършени 18 год демек пълнолетие ...

Vladokaaa
02-23-2008, 17:56
Обаче имайте в предвид че след време започва спаринг така са ме бласкали на спаринг че немога да стана от леглото после дупе да ви е яко е за дамите ще е по леко спок :)

Angle_f
02-23-2008, 18:33
Аз съм почти на 17 6те мога ли да се разтегна :?

Kamel4enceto
02-23-2008, 18:39
Аз съм почти на 17 6те мога ли да се разтегна


Кво ще рече да се разтегна? Ще ти е трудничко, но след 2-3 месеца ще ти свикне организма на точно този тип тренировки.

Vladokaaa
02-24-2008, 07:31
ем аз почнах на 16 и така и не мога да права шпагат което е почти задължително да можеш :) защото е много важно но най важното е да можеш да си правиш физическа подготовка :) физическата подготовка се състои от: лицеви опорим, коремни преси , и подскоци :) и ако имаш време тичай :)

Shu7teR
02-24-2008, 13:41
Това ми е любимият вид бойно искуство.Който го тренира има вкус.

nasko07
04-10-2008, 19:28
Регистрирах се специално заради твоята тема 8) та тренирал съм го тоя стил стигнах до 8мо kyu (син колан) ами ако не мислиш да се занимаваш сериозно недей но те предопреждавам че стила е тежичък и е свързан с травми иди на кунг - фу или шотокан :-D

maaster
04-10-2008, 19:43
Виж сега, аз лично бих ти препоръчал шотокан, не само защото го тренирам от много време, не е и като да не съм тренирал киокушин. Шотокана доста повече ми допадна ... също ще си изградиш добра физическа подготовка, само че ще си с далеч по-малко контузий след многогодишен стаж отколкото един киокушинкаец ... освен това шотоканския спаринг ме кефи много повече, чувството за заковеш някои на земята от 1 удър в корема е невероятно :)

04-11-2008, 06:08
Тренирай ДжуДжуцу :Р
Иначе, за ония пич дето е на 17, естествено, че ще те вземат :)
На колкото и години да си, ще можеш да се разтегнеш :Р
Тея шпагати, закакво са задължителни?
Удари в главата няма по състезания и спаринги доколкото знам :Р
Не тренирате Кудо все пак.
Аз без да мога огромно усилия и без да съм изключително разтегнат да ритна човек висок 180 в главата :Р (Ако съм с ГИ, с дънки по-малко, че дърпат много назад)

maaster
04-11-2008, 07:39
Няма значение от възрастта, шпагат винаги може да се направи, освен ако нямаш проблеми със краката ( говоря за уголемяване на скелета и т.н. ) ... при нас 40 годишен мъж за 3 месеца пусна цял шпагат, при това начинаещ ... аз не го мога целия ( 3-4 пръста ми остават ) ама просто не ми и трябва повече, както каза мадамата, не е нужно да правиш цял шпагат за да удариш някои в главата ;) . А относно състезанията, при киокушина в главата само с крака а при шотокана има и с ръце, така че не е като да няма и удъри в главата ;)

BuNd0v
07-24-2008, 20:01
Хубаво е , че имаш желание да тренираш то е преди всичко.Но е и важно и каде тренираш във Пловдив е най-хубавата школа във България.

Nofacenoname
07-24-2008, 21:09
http://www.kyokushin-bulgaria.com/
Стила не е за всеки иска се яко дупе и желание всичко друго се постига с времето.Аз тренирам от 1 година и половина и продължавам с пълна пара

pdd
07-25-2008, 09:16
am ako si momiche po dobre zapishi godju kai ili shotokan karate Kiukoshin e grub stil ;) :?