PDA

View Full Version : До колко може да бъде вредна боята за косата ми?



MemoRieS
02-23-2008, 18:57
Здравейте!

До сега не съм си третирала косата с каквото и да е било (преса,боя и т.н.) Косата ми е чуплива и е кестенява. Харесва ми, но искам някаква промяна.. от доста време желая да я боядисам или да си направя кичури.. Последно реших да я боядисам, в тъмно червено, проблема е че майка ми не е много съгласна, за това реших да се допитам до вас...
Ако я боядисам много ли ще я увредя, и това дълготрайно ли би било?
Също и искам да знам, ако може да се сведе до минимум по някакъв начин увреждането, какво трябва да си купя за нея или да правя ?
Благодаря ви предварително! :)

Nadelina
02-23-2008, 19:05
Boite za kosa veche ne sa uvrejdashti kosata.. dori q podhranvat... pravqt q s poveche blqsak.. po jiva.. Edinstveno obezcvetitelite koito slagat za izrusqvane mogat da q izsushat i iztoshtat... no sled tqh se izpolzvat maski za kosa.. pyk i veche ima obezcvetiteli shtadqshti kosata taka che edva li shte stane tolkova zle kolkoto kazva maika ti... Inache tolkova momicheta i jeni ne biha si boqdisvali kosite....

splendour
02-23-2008, 19:24
a ako не харесам цвета?след колко време се отмива и нап1лно ли?

LuCiFersAngeL
02-23-2008, 19:26
a ako не харесам цвета?след колко време се отмива и нап1лно ли?
Зависи от цвета, който си избрала.

Nadelina
02-23-2008, 19:26
Ne se otmiva... Staria cvqt edva li nqkoga shte mojesh da postignesh pak... osven ako ne q izchakash da ti izrasne... Ako mislish che nqma da se haresash moje da probvash pyrvo s shampoan ocvetitel koito se otmiva sled 2-3 izmivania...

LuCiFersAngeL
02-23-2008, 19:29
Ako mislish che nqma da se haresash moje da probvash pyrvo s shampoan ocvetitel koito se otmiva sled 2-3 izmivania...
... или изобщо не хваща, както в повечето случаи. Според мен безамонячна боя ще е по-удачна в случая, но не мога да гарантирам, защото не съм използвала такава.

Nadelina
02-23-2008, 19:30
Ako mislish che nqma da se haresash moje da probvash pyrvo s shampoan ocvetitel koito se otmiva sled 2-3 izmivania...
... или изобщо не хваща, както в повечето случаи. Според мен безамонячна боя ще е по-удачна в случая, но не мога да гарантирам, защото не съм използвала такава.

Ako kosata i ne e boqdisvana do sega shte hvane...

comics
02-23-2008, 19:35
Ако косата й не е боядисвана досега, ще окапе ::: :smt117 :smt116

MemoRieS
02-23-2008, 19:42
E da, sega moje i da preimenuvate temata, shtoto tq na drugade otide... podrobnosti... o4i nqma6 li da vide6 kaf e cveta... pf :-x
A tva do okapvaneto, nqkoi moje li da mi go razqsni, zashtoto naistina do sega ne sym si boqdisvala kosata.. ?

LuCiFersAngeL
02-23-2008, 19:56
E da, sega moje i da preimenuvate temata, shtoto tq na drugade otide... podrobnosti... o4i nqma6 li da vide6 kaf e cveta... pf :-x
A tva do okapvaneto, nqkoi moje li da mi go razqsni, zashtoto naistina do sega ne sym si boqdisvala kosata.. ?
Малко по-спокойно моля! Очи си имам и това което написах за цвета беше отправено към my baby love. А това за окапването май си го схванала погрешно, я прочети пак какво точно ти е написал/а comics
Айде сега аз да изкажа опита си на отдавна боядисваща се - До сега косата ми не е опадала, така че и на теб нищо няма да ти стане от едно боядисване.

Liar
02-24-2008, 14:38
E da, sega moje i da preimenuvate temata, shtoto tq na drugade otide... podrobnosti... o4i nqma6 li da vide6 kaf e cveta... pf :-x
A tva do okapvaneto, nqkoi moje li da mi go razqsni, zashtoto naistina do sega ne sym si boqdisvala kosata.. ?
Еми като нещеш хората да ти изяснят подробностите(защото те са мн важни) и рисковете,защо пишеш изобщо?Хем искаш да получиш съвет,хем се сопкаш на тези,които се опитват да ти помогнат.Еми не става така...
И само да спомена-в темата се изписаха доста неверни неща.
А и Nadelina,много харесвам цвета на косата ти(естествен ли е?) и грима ти от снимката на аватара ти.Би ли имала нещо против да ми я пратиш,че събирам идеи за нов грим ? :)

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
02-24-2008, 14:46
Аз от личен опит, ще ти препоръчам да не го правиш, защото не се знае как ще се отрази на косата ти.. Поне на моята мн зле и се отрази и никога няма да бъде същата :? Въпреки че различните коси реагират по различен начин. Зависи и каква боя ще използваш, може да е по - щадяща,но не съм толкова компевтентна да те посъветвам. Само ще ти кажа да не избързваш. Особено ако имаш естествено хубава коса ;) :)

fuklu
02-24-2008, 17:19
napraih si ki4uri i kosata mi vze da pada i da se omaznqva mnogo ot edni ki4uri :o ama tva lqto pak 6e si praq nova pri4eska i pak 6e si slagam ruso(ne ki4uri tos pat) 8)

varnen4e
02-25-2008, 17:19
И аз уж правих всичко възможно да не ми се увреди косата от боята, а сега ме е яд повече от всичко заради тази боя... ако можеш спри боядисването... съветвам те от личне опит.

08mdam__
02-25-2008, 17:37
Абе не е съвсем безвредно, но няма проблем ако в е някакви граници. Една приятелка мина всички цветове на дъгата, от дълга, черна и къдрава коса стана руса, къса и я изправяше всеки ден. Сега косата й прилича на слама, а преди беше страхотна. Но то не е само от боята де - тя я изправя постоянно, а и от черно на русо не е лесно да се премине.
Аз например от 5-6 години съм на червени кичури и в косата ми няма никаква промяна, но не съм я боядисвала и цялата де.
Майка ми напоследък почна да се боядисва по-светло руса, отколкото е и също няма проблем. Всичко е въпрос на мярка.

Liar
02-25-2008, 18:05
За да не направиш някоя глупост...
Начи първо да знаеш,че боядисаш ли се червена веднъж,няма отърване!Е има,но няма никак да се отрази добре на косата ти,така че,ако ще се боядисваш бъди сигурна,че наистина го искаш.
В магазините можеш да намериш един продукт на Rilken-Skin calm.Не знам каква му е цената,но Rilken знам,че не е мн скъпа марка.Иначе за масовия пазар е добра.Та този продукт се добавя в боята,за да я направи по-малко вредна на скалпа ти.
Също така виж тук (http://shop.danet.bg/product_info.php?products_id=3600)-тази боя се води безвредна.