PDA

View Full Version : Може ли да се използва Флашка на Windows 98???



Rally_Baby
02-24-2008, 09:04
Значи аз съм на Windows 98 и като включа флашката към компа и нищо никъде не ми излиза...аз ли немога да се справя или просто на тоя Windows не става???

Xanibal
02-24-2008, 09:12
Е много ясно че може егаси въпроса.Проблема със неидентифицирането може да е от това че са ти развалени USBтата.Аз имам на моя комп 6 USBта от които 1 не ми работи,и аз си мислех от началото че проблема е softwareн но не беше така.

Rally_Baby
02-24-2008, 09:38
е да ама на новите Windowsi нали имат Disc (А:)(В:)...а моя няма...пробвала съм на други компове работи тая флашка ама на моя нестава.като я прикача и все едно нищо не е станало...

Xanibal
02-24-2008, 09:47
точно че USBтата може да не ти работят.Попринцип на работещи USBta винаги ще иска да рестартира компа след вакрването и за да може да изтегли необходимият драйвър.XP тегли драйвърите автоматично,докато при 98 трябва да си ги изютеглиш.Мисълта ми е че XP ги намира автоматично,докато при 98 не е така.Та вторият вариант е този който ти казах.Не намира драйвъра.

tqnko1
02-24-2008, 12:45
estestveno 4e moje, v kraen slu4ei trqbva da instalne6 nqkfi driveri :P

Xanibal
02-24-2008, 14:15
estestveno 4e moje, v kraen slu4ei trqbva da instalne6 nqkfi driveri :P
е тя е с 98 какъв краен случай те гони :D :D :D

ieti
02-24-2008, 21:02
Точно защото е с Win98 може да няма драйвери. Имам 2 флашки и единсвеното което има на дисковете към тях са драйвери за 98-цата. Какъв е модела на флашката, кой е производителя?

Провери на сайта на производителя за драйвер неможе да няма. Пробвай да го включиш в usb вход отзад на компютъра - тези отпред или не ги закачат или ако ги закачат е с някакво ужасно неекранирано кабелче, което прави проблеми с някой капризни usb устройства.

tqnko1
02-24-2008, 21:31
Snoop Doggy Dogg nete razbrax.. ieti 1+

Xanibal
02-24-2008, 21:53
В краен случай се инсталира само на XP,защото ХР си ги намира автоматично и без диск специално за флашки и други подобни,докато при 98 не ги намира автоматчно а трябва от диск,така че няма "в краен случай" това е крайният. :)

tqnko1
02-25-2008, 10:55
В краен случай се инсталира само на XP,защото ХР си ги намира автоматично и без диск специално за флашки и други подобни,докато при 98 не ги намира автоматчно а трябва от диск,така че няма "в краен случай" това е крайният. :)
moje da ima nqkoe 98 s po-dobri ob6ti harakteristiki i usb-tata spadat pri tqx ot 2 godini nesam na 98 i neznam kak e no kato bqx sam vijdal mnogo dobri 98-ta ... :-D

gacy_bacy
02-28-2008, 14:10
С флашката тряя да са ти дали диск с драйвър за Уиндоус 98 мушкаш го в СД-то инсталваш и готоо 8)

LizZz
02-28-2008, 15:17
В краен случай се инсталира само на XP,защото ХР си ги намира автоматично и без диск специално за флашки и други подобни,докато при 98 не ги намира автоматчно а трябва от диск,така че няма "в краен случай" това е крайният. :)
Стига се прави на големия разбирач! Като не разбираш - не говори толкова!
ieti е казал какво трябва да се направи.
Трябва да се намерят драйверите на флашката и да се инсталират.
Нито едно устройство неможе да работи без драйвери. Само, че за удобство се вграждат в новите операционни системи, за разлика от по-старите. :wink:

golqmoto_napu6vane
02-28-2008, 19:06
moje feee :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ma kam flashkata nema6 eli edno disk4e da si instali4ra6 ne6to :P

Xanibal
02-28-2008, 19:09
В краен случай се инсталира само на XP,защото ХР си ги намира автоматично и без диск специално за флашки и други подобни,докато при 98 не ги намира автоматчно а трябва от диск,така че няма "в краен случай" това е крайният. :)
Стига се прави на големия разбирач! Като не разбираш - не говори толкова!
ieti е казал какво трябва да се направи.
Трябва да се намерят драйверите на флашката и да се инсталират.
Нито едно устройство неможе да работи без драйвери. Само, че за удобство се вграждат в новите операционни системи, за разлика от по-старите. :wink:
1во не думай че треа да се намерят ай ста ве не може да бъде еврика
2ро същото само че за драйвърите
3то Аз какво казах автоматично се намират пффууу писна ми от такиа като тебе
4тоОхх добре разбирача,големия спец не ми се разправя с такива ****** айде със здраве :)

LizZz
02-29-2008, 14:36
В краен случай се инсталира само на XP,защото ХР си ги намира автоматично и без диск специално за флашки и други подобни,докато при 98 не ги намира автоматчно а трябва от диск,така че няма "в краен случай" това е крайният. :)
Стига се прави на големия разбирач! Като не разбираш - не говори толкова!
ieti е казал какво трябва да се направи.
Трябва да се намерят драйверите на флашката и да се инсталират.
Нито едно устройство неможе да работи без драйвери. Само, че за удобство се вграждат в новите операционни системи, за разлика от по-старите. :wink:
1во не думай че треа да се намерят ай ста ве не може да бъде еврика
2ро същото само че за драйвърите
3то Аз какво казах автоматично се намират пффууу писна ми от такиа като тебе
4тоОхх добре разбирача,големия спец не ми се разправя с такива ****** айде със здраве :)
98-цата ги НЯМА вградени и се налага да се инсталират РЪЧНО! Тоест или да се намерят в интернет, или да се инсталират от диска в комплекта, но има и един вариант да са записани във флашката, така, че авторката да започва да работи върху това, ако иска да си инсталира драйвери.

Xanibal
02-29-2008, 15:56
98-цата ги НЯМА вградени и се налага да се инсталират РЪЧНО! Тоест или да се намерят в интернет, или да се инсталират от диска в комплекта, но има и един вариант да са записани във флашката, така, че авторката да започва да работи върху това, ако иска да си инсталира драйвери.
еми точно това имах впредвид докато на ХРто вече е по различно то автоматично ги намира :)

tqnko1
02-29-2008, 20:55
98-цата ги НЯМА вградени и се налага да се инсталират РЪЧНО! Тоест или да се намерят в интернет, или да се инсталират от диска в комплекта, но има и един вариант да са записани във флашката, така, че авторката да започва да работи върху това, ако иска да си инсталира драйвери.
nemoje li da si instalira ot disketa :oops:

evilkaAaAa
05-19-2009, 11:18
аз съм с ХР и когато фкарам флашката ми иска Install и Software. я кажете някоя програма, с която да стане работата, че днеска от сутринта се занимавам с това и вече :booooomb:

rosenhristev
05-19-2009, 13:10
абе вие от къде сте хванати бе майна... във всички коментари всички повтаряте едно и също само променяте словореда ....

Outlaw87
05-22-2009, 17:37
пази си данните и махай това животно 98. 99% съм сигурен, че на машината ти може да се сложи едно поокастрено xp или ако не си геймър слагай едно xubuntu и си свиркай.

Genetix
05-22-2009, 20:15
http://pcfluxboxos.wikidot.com/