PDA

View Full Version : Пак с крадена песен на Евровизия ...



sexy_malen
02-24-2008, 16:26
Вече на няколко места прочитам, че песента, която ще ни представя на конкурса Евровизия - "DJ, Take Me Away" на Deep Zone и Balthazar, е почти на 100% изкопирана от някаква песен на The Prodigy отпреди 10-ина години.
Молбата ми е ако има фенове на The Prodigy, да ми кажат коя точно е оригиналната песен. :)

Много се извинявам, но администраторът не ме допуска да пейстна линк с БГ версията.

DjBaloon
02-24-2008, 16:39
Игла в сено търсите

UnKn0wN_
02-24-2008, 16:40
Хм,незнаех,но не се и учудвам .. не ни е за първи път :( Жалко..наистина жалко..

lsd43
02-24-2008, 17:09
Пак ще се усерем на конкурса! :?

sexy_malen
02-24-2008, 18:07
Открих песента първообраз на наш'та - The Prodigy - Out Of Space !
Като композиция - 1 към 1 са, първо звучи техно, после изведнъж почва бавна музичка с елементи на реге, по време на която едно изречение се повтаря много пъти. Даже Deep Zone не са си дали труда да променят съществено текста, в оригинала се пее "I'll take your brain to another dimension", а в тяхната версия - "Deejay, please take me away". Колкото до музиката, при техно звученето има някакви вариации, но регето си е напълно изкопирано.

А отгоре на всичко друго, песента се оказва спонсорирана от БСП (извода защо точно тя спечели го оставям на вас :P ).

Нямам думи, очаква се голяма излагация на Евровизия тази година. :?

SiNiStEr
02-24-2008, 18:30
Ясну мн зле ще сме :?

Mooo6no
02-24-2008, 18:56
Ама че глупости ги дрънкаш... Песента почти сигурно не е крадена, още по-малко с тези постове-ебавки, които пускаш. Проблемът, обаче, е друг. Тая певачка пее изключително фалшиво и с нея ще се излагаме.

Трябваше да намерят друга певица за песента си. Ама явно са я избирали по други критерии, а не по това колко и как може да пее...

teenkopele
02-24-2008, 21:54
godevil317, големи простотии си изръсил в тази тема. Що не земеш пак да чуеш песните?

ProstoAz
02-24-2008, 22:20
Трябваше да намерят друга певица за песента си. Ама явно са я избирали по други критерии, а не по това колко и как може да пее...
По жартиерите ли? :D Опитите на това момиче аз дори не бих ги нарекла "пеене"...

Сега какво се оказа - не стига, че песента е ужасна, ами и е крадена? :D

teenkopele
02-24-2008, 22:26
Трябваше да намерят друга певица за песента си. Ама явно са я избирали по други критерии, а не по това колко и как може да пее......

Сега какво се оказа - не стига, че песента е ужасна, ами и е крадена? :D

"Всеки си има вкус." - казало кучето и се облизало под опашката. 8-)

Песента много ме радва. :)

ProstoAz
02-24-2008, 22:28
Хах, да. Ако и аз слушах такава музика, 100% щеше да ми хареса. Няма да отричам. Ама все смятам, че на Евровизия трябваше да пратим нещо българско, а не някаква руса девойка да се поклаща по жартиери на сцената и да пее "DJ pleaseeee takeeeeeeee meeeeeeeeeee awayyyyyyyyyyyy".

teenkopele
02-24-2008, 22:34
...Ама все смятам, че на Евровизия трябваше да пратим нещо българско, а не някаква руса девойка да се поклаща по жартиери на сцената и да пее "DJ pleaseeee takeeeeeeee meeeeeeeeeee awayyyyyyyyyyyy".


Тук си права.
Аз преди известно време слушах едно техно с мотиви от различни български народни песни...много добре се беше получило. Нещо такова би ни представило далеч по-добре, но пита ли ни някой...избират си, който им скимне и това е.

Миналата година Елица и Стунджи ни представиха много добре. :)

Blab
02-24-2008, 22:40
Песента ни е хубава, за друго не знам.
А тая, бонбонката, к'во се бута в шоубизнеса не знам. 8)

teenkopele
02-25-2008, 03:42
Току що видях как мацката "пее" на живо... :shock: :shock: :shock:

Pliok0019
02-25-2008, 08:33
Песента...не е хубава наистина. Още по-малко е подходяща за Еворовизия. Но в сравнение с останлите песни звъчи свежо и някак си оригинално. Аз лично харесвам Deep Zone, но сякаш времето им мина или изобщо никога не е идвало... Йоана..да, тя не струва, не може и да пее. Но пък изглежда добре. (:

Madness
02-25-2008, 19:01
аз като чух щях да се издрайфам
баси и злетата

елица и стунджи бяха 100 пъти по-яки...