PDA

View Full Version : Качеството на клипчетата ми е ужасно!



Първокласник
02-24-2008, 19:02
Значи на последък като пусна някой филм и винаги качеството е като на.....увеличена снимка например.Някакси е на квадратчета, дано се сещате какво имам предвид.Един филм и преди ми е вървял перфектно и сега като го пуснах и ми е с мн лошо качество.Пише ми, че е 576 x 304 а екрана ми е 1024x768, но едва ли това е причината :( .Както казах и преди ми вървеше съшия филм перфектно и сега със всички клипчета ми е така.Как да го оправя?Преинсталирах си кодеците и пак не се оправя(ползвам k-lite codec pack).Със Windows media player, BSPLayer, Media PLayer Classic с всичките ми е така.Моля ви помогнете :(

bebeto0o
02-24-2008, 19:36
Po dobre idi pitai horaa v magazina deto razbirat - 6te ti pomognat
Po temata - ideq si nqmam..

Roiroi
02-24-2008, 19:45
Не знам освен от кодеците кво може да е ...
Изтегли най-новата версия

Първокласник
02-25-2008, 12:38
Е коя е най-новата версия на k-lite codec pack?

Dosko
02-25-2008, 15:02
Четох в другата тема, че скоро си преинсталирал, я пробвай да си свалиш най-новите драйвери за видеото и го пусни на 32 бита.Друго не се сещам то да ти кажа ако не стане, значи може и филма да е с гадно качество свали друг релийз ако това не помогне ;)

Първокласник
02-25-2008, 15:11
Четох в другата тема, че скоро си преинсталирал, я пробвай да си свалиш най-новите драйвери за видеото и го пусни на 32 бита.Друго не се сещам то да ти кажа ако не стане, значи може и филма да е с гадно качество свали друг релийз ако това не помогне ;)Еее нямам си и на представа от къде да сваля драйвери и какви и как се пуска с 32-битовоо........дай линкче за драйвери :(

MakeMeLaugh
04-06-2008, 10:30
Като за начало не преинсталирайте с едни същи драйвъри.. и си чистете остатъците.

Така:
Няма смисъл от преинсталация в плеърите (освен, ако не са с вградени, драйвъри - но пък н еудачно да слагате плеъри с вградени кодеци, след като вече сте си инсталирали кодеци..).

Причината понякога да се скапе след време нещо е, че сте си сложили плеър с вградени кодеци, или отделни други кодеци и кашата е станала пълна.. като да си сложиш 2 антивирусни.. ;д;д

Деинсталирйте всички кодеци, които имате.
Почистете си ТЕМП (временните) файлове с някоя програма.
Почистете си регистрите пакс програма.
Рестарт на компа.
Изтеглете си K-lite Mega codec pack последните версии, които има например от zamunda.net
Инсталирайте без да пипате настройките.
Рестарт за всеки случай, че бозата (уиндоуса) понякога се бъгва ;д
Гледайте на медия плеът класик или бс плеър, не ползвайте плеъри с вградени кодеци и неслагайте вече други.
не пипахте настройките на кодеците.
теглкете си качествени филми (ДВД Рипове например).
Понякога самите филми са с по-лоша или най-често тъмна картина.
Просто осветлете картината - при бс плъра става с дясен клик, настройка на картината, настройка на цветовете или нещо от сорта беше и бъзикате там.

Това е.

Ако и така не става, значе вече достатъчно яко сте си омазали Уиндоуса и един формат с преинсталация добре ще му дойде..

Всичко дето съм го писал, неведнъж съм го правил и работи ;)

MakeMeLaugh
04-06-2008, 12:11
Бе то става, ама преди това явно нещо си го омазал.
Пробвай с други кодеци освен. ;)
Или с KMPlayer, той си има вградени, моли се да проработят ;д