PDA

View Full Version : Тъмни кръгове под очите; здравословна закуска



gorska
02-24-2008, 20:29
Добър вечер!
Знам, че има такива теми, прегледала съм това, което намерих, но ще ви помоля да ми кажете някакви начини за справяне с торбичките под очите или там каквото е... Освен да спя повече! И козметични продукти, и бабини рецепти, всичко! Просто се скапвам от работа и не ми остава никакво време за сън. Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете. :)

И също.. някой ако знае нещо такова: закуска, която мога да ям в училище, да не е сладка, да няма месо, много сол... Нещо като бисквитите Хогаренас. Все пак омръзва всеки ден едно и също, ще се радвам да разобразя менюто! /Не става въпрос за диета за отслабване, а за здравословно хранене!/ За плодове съм се сетила и сама. Приемам всякакви идеи.

Nadelina
02-24-2008, 20:38
Oriflame imat tamponi za podpuhnali ochi...

Liar
02-24-2008, 20:44
Подпухнали очи и тъмни кръгове са две съвсем различни неща!За подпухнали очи има козмутични продукти-отиваш в някой магазин,казваш какво ти трябва и ще ти предложат продукти,от които сама да избереш.
А тъмните кръгове понякога могат да подсказват за проблеми с черния дроб.Скриват се с грим.
За училище-амиии обикновени бисквити,натурални сокове,от онези плодови кисели млека,които можеш да пиеш със сламка...

Nadelina
02-24-2008, 20:45
Tq e napisala torbichki pod ochite.. koeto e sinonim na podpuhnali ochi...

Liar
02-24-2008, 20:47
Tq e napisala torbichki pod ochite.. koeto e sinonim na podpuhnali ochi...
Да ама на заглавието пише друго.

gorska
02-24-2008, 20:53
Така е, явно съм писала за две различни неща, за което се извинявам. Твърде съм некомпетентна по този въпрос. Става дума, че кожата под очите ми е тъмна, а понякога става дори синьо.

splendour
02-24-2008, 21:00
zna4i t1mni kr1gove 8)

glupacheE
02-25-2008, 07:09
az ne moga da ti pomogna za o4ite
no otnosno zakuskata------- 1.vsqkakvite mu biskvite ne sa zdravoslovni
2.zashto ne iadesh predi u4ilishte i v u4ilishte da minesh bez iadene
3. az li4no kogata stane taka 4e predi u4ilishte ne moga da iam v 4antata vinagi si imam 100 ili 50 grama surovi qdki( orehi,bademi) ----+izklu4itelno zdravoslovni i polezni sa
nadqvam se da pomognah
USMIVKI

gorska
02-25-2008, 07:41
http://www.6bpw.com/pic/user/2/0/9/1902_s140x140.jpg
Така изглежда.
П.П. Не искам нещо, с което само до го скрия -като грима, а нещо, с което да го премахна, каквото и да е.

Попринцип обядвам преди да ида на училище, но не обичам да ям по много наведнъж, а по малко, но начесто.
Ще пробвам с ядките. :)

dan4ety
02-25-2008, 07:49
Уф, и аз ги имам. Мразя ги :( Ама вече не ми пука много за тях :-D

Сега намерих това:

Сварете две пакетчета чай, да ги оставите да изстинат и след това да ги поставите на затворените си клепачи за 10-15 минути. После изплакнете обилно с вода.

Ето и още:

Маска с мед

В 150 грама хладка вода разтворете една чаена лъжичка акациев мед.
Натопете в сместа два памучни тампона и ги поставете под очите. Останете така 5-10 минути и изплакнете с хладка вода

Маска с картофено пюре

Сварете един картоф, обелете го и го намачкайте на пюре. Поставете по малко от пюрето в марля и поставете върху клепачите си за около десетина минути



:)

Liar
02-25-2008, 18:16
виж тук -> http://www.tialoto.bg/article.php?cat=34&id=2456
и тук -> http://www.tialoto.bg/article.php?cat=40&id=2457
и тук -> http://family-bg.com/prX_996.htm -тва е само да знаеш,че съществуват такива кремове,иначе със сигурност има и на по-достъпна цена.
Гугъл понякога върши мн добра работа.=p

gorska
02-26-2008, 06:53
^ Знам, но друго си е да чуеш някой, който говори от опит. Изглежда тук няма такива, но от една страна по-хубаво, че няма много хора с подобни проблеми. :)
Благодаря на всички писали. :-) На първо време ще пробвам чая. :)

BeBsItO
02-26-2008, 16:45
az s16to sam 4uvala za 4aq,i edna priqtelka go pravi redovno.deistva :) uspeh




a za zakuskata,6te podkrepq dr te.....plodove,qdki,sandvi4 s palnozurnest glqb... i t.n se6ta6 se...,danon za piene,4ai4eta i i naturalni sok4eta :)

kalinkata <3
03-15-2008, 14:41
emi az li4no polzvam plik4eta ot 4ai ot laika ili nasturgan kartof no ina4e eto nqkoi drugi predlojeniq :)
Вечер - два-три пъти седмично, си правете очни бани. Те са полезно средство за отстраняване на умората и възпалението на очите.Използва се специална чашка, в която може да налеете отвара от лайка, мента, магданоз. Отворът се прикрепва към окото, главата се навежда назад и в това положение се мига 6-7 пъти.


Отлично средство против тези сенки са билковите компреси с лайка, копър, смрадлика или черен чай. Билката се сварява, прецежда се и с леко топлата отвара се напояват памучни тампони, които се поставят върху затворените очи за 5-6 минути. Още по-лесно е ако използвате готови пакетчета с билков или черен чай. Процедурата се повтаря 5-6 пъти. Желателно е за около 5 минути да се сложи и студен компрес. Това може да стане с 1-2 бучки лед. Накрая се нанася мазен крем.


Добро действие имат и млечните компреси. 20-30 капки прясно мляко се капват върху памучета с дължина 3-5 сантиметра. Оставят се да действат 10-15 минути. Накрая очите се изплакват с хладка вода и се подсушават. С мазен крем се намазва областта около очите.


Друго ефикасно средство е обтриването на областта около очите с прясно изцеден лимонов сок и поставянето на компреси, напоени със зехтин.


Сутрин след измиване на лицето натрийте областта около очите с кубчета лед от замразена отвара от магданоз или дафинов лист. Последният е и чудесно средство за борба и с бръчките около очите, налечени "пачи крак"

troslq4e
01-21-2009, 19:51
Здр! аз имам същият проблем. Когато ходих да си изследвам кръвта разбрах, че боледувам от липса на желязо в кръвта. Знаех че когато ми се появят тъмни кръгове трябва да си набавя желязо. Сега вече не боледувам от това , но още имам сини кръгове и то постоянно.
Все пак 6те пробвам тези неща! :)

DessieQueen
01-22-2009, 02:31
az s16to sam 4uvala za 4aq,i edna priqtelka go pravi redovno.deistva :) uspeh


А да знаеш колко често трябва да се прави? :)

Sarafina
06-21-2009, 20:54
А това дали помага? Някой ползвал ли го е?

http://www.izgodnobg.com/ceni/177021-Garnier-Nutritionist-regenerirasht-krem-ochniia-kontur.php?info=opisanie