PDA

View Full Version : Втората Световна Война



IcanFLy
02-25-2008, 08:01
shte sam vi mnogo blagodarka ako nqkoi mi dade kratko reziume na Vtorata svetovna voina i nai -otkroqvashtite se lichnosti svurzani s neq ;-)

Serseri91
02-25-2008, 11:08
Пф.. WW2 зап0чва главн0 от Идеите на Хитлер,именн0 фашизма.Германия зап0чва бърз0 да завладява държавите ок0ло нея.Първ0 зап0чва с Австр0-Унгария,н0 австроунгария ги посреща кат0 спасители и без в0йна минава п0д немск0 владичеств0..п0слеееее к0 беше..а да напада Полша и я завладява за 1 месец(мисля че датата беше от 1ви септември..) После завладява Франция,през т0ва време има сключен д0гов0р със СССР да не се нападат(не п0мня имет0 на д0кумента),но Великобритания не п0мага на Франция защ0то се страхува.Хитлер същ0 не напада Великобритания,защ0то няма фл0та.П0сле к0 беше.. :? ..Поставя ултиматум на Балканите.Трябва да минат под к0мандванет0 на Хитлер,сам0 Югославия се пр0тив0п0ставя н0 е завладяна.0т тука се 0бръща към СССР.Беларусия,Киев са завладяни,стига на 50 километра от Москва.Сталин изтегля всички фабрики дълб0ко в сибир п0стр0ява ги нан0во и 0тчаян0 се п0дг0твя за в0йна..После там 22 дивизии (мисля че..) на Хитлер са разбити и тила на хитлер е отцепен от фронта.Михаил Клашников измисля АК-47.. знаете..През т0ва време се 0бразуват антихитлеристски организации(не м0га да ти кажа точн0 к0и държави участваха в нея)
^Т0ва е в Евр0па...
Най-откр0яващи личн0сти: Хитлер - с идеята си за чиста Арийска нация
Мусолини - с идеята за възвръщанет0 на стария Рим и нейните територии
Сталин - Комунизма


ми т0ва е 0т мен набърз0 скалъпен0 ак0 имам грешки ме п0правете.
:)

TheRunaway
02-25-2008, 12:36
shte sam vi mnogo blagodarka ako nqkoi mi dade kratko reziume na Vtorata svetovna voina i nai -otkroqvashtite se lichnosti svurzani s neq ;-)
Втората световна война е глобален военен конфликт, протекъл през средата на 20 век. Наречена е така, защото бойни действия се водят на пет от седемте континента и в три от океаните Атлантическия, Тихия и Северния ледовит, и в тях участват всички развити страни в света по това време.

Като резултат от агресивната политика на тези държави, избухват множество локални конфликти, предшестващи Втората световна война - японската агресия в Манджурия през 1931 г., Гражданската война в Испания, Втората китайско-японска война (започнала на 7 юли 1937 г. и завършила на практика с края на Втората световна война), необявената Съветско-японска гранична война, италианското нахлуване в Абисиния и Албания и др.

През 1938 г. след остра политическа криза, Австрия се присъединява към Германия (аншлус). Провежда се Мюнхенската конференция, която завършва с подписването на Мюнхенското споразумение. То води до германската анексия на Судетите, а по-късно (15 март 1939 г.) и до окупация на останалата част от Чехия и създаването на независима държава Словакия. След провала на Мюнхенското споразумение Полша и Франция подписват съюзническо споразумение.

На 23 август 1939 г. се сключва Договорът Молотов - Рибентроп, който довежда до подялбата на Полша, окупацията на Литва, Латвия и Естония от СССР и до откъсването на територии от Румъния (сегашна Молдова и Северна Буковина) и присъединяването им към СССР (тези територии, както и останалата част от Полша и Финландия са в състава на Руската Империя до края на Първата Световна Война). Два дни по-късно, този договор е последван от съюзнически договор между Полша и Великобритания.
Wikipedia знае всичко. ;)

dixo
02-26-2008, 16:17
awe kvi sa teq gluposti we na4i na 1 septemvri 1939 godina germaniq okupira
pol6a na 3 velikobritaniq i franciq obqvqvat voina na germaniq franciq e premazana za 5 sedmici sled tva tam sa biqt v severna afrika i hitler napada CCCP. obsajda stalingrad sled tva idva 4ervenata armiq i svalq obsadata. sa6to i nemcite sa iztlaskani ot afrika ot amerikancite i angli4anite. amerika i CCCP se dogovarqt da napadnat germaniq i tam gi razbivat. rusnacite prevzemat berlin i tva e :)