PDA

View Full Version : Биология...



crazy_lazy_girl
02-25-2008, 12:21
Тааа имам около 40 въпросчета на които трябва да отговоря по биология!!! :-x :x :-x :-x :-x А никъде не намирам отговорите!!! :? :x :-x :-x :-x Ако ви напиша поне малка част от тях, ще ми помогнете ли?!? :( :( :(

Дълга кост от крайник на малко зайче се поставя за едно денонощие в оцет (9%). След престояването в оцета костта става много гъвкава. Тя се огъва, без да се чупи. Обяснете причината за настъпилата промяна.

Между черепа на възрастен човек и на новородено дете има разлики. В какво се изразяват те? (4 разлики!)

Коя е причината за бавното движение на лимфата в лимфните стдове? Кои фактори подпомагат нейното движение?

Освен витамин A, B, C, D, E, K кои други витамини имат значение за човешкия организъм?

Преди състезания на гимнастичките се препоръчва да изядат по един шоколад. Обяснете защо.

В стомаха се отделя HCl. Има ли опасност стените на стомаха да бъдат поразени?

На изхода на стомаха има здрав мускул - сфинктер. Как работи той?

Коя железа регулира секрецията на мъжки полови хормони? Какъв е механизмът на регулацията и как се нарича този тип регулация?

:-x :-x :-x :-x :-x има и още много ама аз ви ги спестих! Благодаря ви предварително! (ако имате някакъв линк който ще може да ми помогне също ще съм ви благодарна!)

Aileen
02-25-2008, 12:51
Преди състезания на гимнастичките се препоръчва да изядат по един шоколад. Обяснете защо.

В шоколада се съдържат много въглехидрати. Те се разграждат много бързо от организма и дават голяма енергия.

За съжаление само на това мога да ти отговоря. Ако искаш пусни и другите въпроси. Може всеки като знае по нещо да успеем да съберем отговорите. Успех!