PDA

View Full Version : За клавиатурата?



Butterfly^
02-26-2008, 07:06
Имам един въпрос. Тъй като нищичко не разбирам от компютри искам да ми обясните като на малоумна :-)
Значи..имам проблем с компютъра и по- точно с включването. Казаха ми че има специални клавиатури, които имат копче за включване на pc-то а после ми казаха че не ми е нужна такава клавиатура, а имало някакви настройки в control panela ли нз каде и мога да си направя клавиатурата така че да си включвам с нея pc-то. Аз как го обясних дано някои да е разбрал нещо :-D Някой ако има идея как става това плс да ми обясни че вече издивявам с тоя компютър :x

:-)

Xanibal
02-26-2008, 07:14
Е за какво ти е да се включва от клавиатурата,тъпо е имаш си копче на компа.

Butterfly^
02-26-2008, 07:18
Е за какво ти е да се включва от клавиатурата,тъпо е имаш си копче на компа.


Ако копчето ми работеше дали щях да пускам тема :?
Просто зададах въпрос..може пък да ме мързи да се наведа и да искам да си пускам така копмютъра за да спестя излишни двиежения проблем :) Ако всеки смята да ме пита защо така искам по- добре не пишете;]

Xanibal
02-26-2008, 07:19
Е за какво ти е да се включва от клавиатурата,тъпо е имаш си копче на компа.


Ако копчето ми работеше дали щях да пускам тема :?
Просто зададах въпрос..може пък да ме мързи да се наведа и да искам да си пускам така копмютъра за да спестя излишни двиежения проблем :) Ако всеки смята да ме пита защо така искам по- добре не пишете;]
Sry не видех :D :D :D .Ми от захранването не можеш ли :D

XceSS
02-26-2008, 10:57
Аз да задам 1 въпрос...
От кога не си го спирала :D :D
Както и да е :D Еми можеш от Power настрйките.В Control Panel-а да си нагласиш когато дадеш Shut Down да ти се спира все едно от копчето на ПЦ-то ти.
А пък ако искаш си вземи клавиатура.ама някои път се случва да го натиснеш без да искаш (особено ако джъткаш ЦС :D )

Dosko
02-26-2008, 17:01
Абе вие наред ли сте ле ? Как с клавиатура ще си включваш компа :D
Кви са тея измислици, кво е тва нещо.Обяснявам как върви тока в компа за да няма повече такива излагации, значи тока минава през захранването и отива към бутона за включване, от там се връща към захранването и то пуска ток първо към дъното, което пък пуска на всички компоненти по него и чак тогава към клавиатурата.Димек процесът става за секунди, но всъщност е толкова дълъг.Та да изясним, нестава с клавиатурата да се пуска компютъра :) Просто е невъзможно :) Неме питайте ;)
Към авторката момиче не знам кой те е излъгал, ама недей много много се връзвай, не става така :) Я по добре иди на някой, който разбира от жички да ти погледне копчето, дали може да се оправи или в краен случай да дадеш 2 лева за ново и да се реши проблема :)

Butterfly^
02-26-2008, 19:57
Абе вие наред ли сте ле ? Как с клавиатура ще си включваш компа :D
Кви са тея измислици, кво е тва нещо.Обяснявам как върви тока в компа за да няма повече такива излагации, значи тока минава през захранването и отива към бутона за включване, от там се връща към захранването и то пуска ток първо към дъното, което пък пуска на всички компоненти по него и чак тогава към клавиатурата.Димек процесът става за секунди, но всъщност е толкова дълъг.Та да изясним, нестава с клавиатурата да се пуска компютъра :) Просто е невъзможно :) Неме питайте ;)
Към авторката момиче не знам кой те е излъгал, ама недей много много се връзвай, не става така :) Я по добре иди на някой, който разбира от жички да ти погледне копчето, дали може да се оправи или в краен случай да дадеш 2 лева за ново и да се реши проблема :)


Е това вече ми разби илюзиите :neutral: ясно е че копчето ще се сменя, но просто исках да намеря някакво спасение до като баща ми се накани да занесе pc-то на ремонт :roll: мерси за разяснението, на тема компютри лесно могат да ме излъжат :-|

mgxpower
02-26-2008, 21:01
Ще си занесеш компютъра на чичо доктор просто няма друг начин!

WILD__BOY
02-27-2008, 18:43
Такива клавиатури, от които може да си ПУСНЕШ компютъра НЯМА stock. Като гледам колко си наясно, не ти препоръчвам някой от ТУЕС да ти прави mod клавиатура

A3_CbM_MoMu4e
02-28-2008, 13:15
имаше една комбинация обаче не си спомням баш как беше ... или е алт+Ф1 или ктрл+Ф1, обаче не на всички пц-та става

Slawi92
02-28-2008, 17:54
abe lele kak moje da povqrvash che mojesh da si vlukchvash kompa ot klaviaturata moje da se izkluchi no ne i da se vkluchi

Otka4eniq
02-28-2008, 19:09
abe lele kak moje da povqrvash che mojesh da si vlukchvash kompa ot klaviaturata moje da se izkluchi no ne i da se vkluchi 1.Пиши на кирилица. 2.До колкото аз знам ако даното позволява може да се включва от клавиатурата. :-D

Slawi92
02-29-2008, 09:34
Абе вие наред ли сте ле ? Как с клавиатура ще си включваш компа :D
Кви са тея измислици, кво е тва нещо.Обяснявам как върви тока в компа за да няма повече такива излагации, значи тока минава през захранването и отива към бутона за включване, от там се връща към захранването и то пуска ток първо към дъното, което пък пуска на всички компоненти по него и чак тогава към клавиатурата.Димек процесът става за секунди, но всъщност е толкова дълъг.Та да изясним, нестава с клавиатурата да се пуска компютъра :) Просто е невъзможно :) Неме питайте ;)
Към авторката момиче не знам кой те е излъгал, ама недей много много се връзвай, не става така :) Я по добре иди на някой, който разбира от жички да ти погледне копчето, дали може да се оправи или в краен случай да дадеш 2 лева за ново и да се реши проблема :)човека ти го е казал и го обяснил подробно кжо искаш и нз как мойе да си помислиш че може нз просто за сега немойе по нататак може и да направат но за сега

A3_CbM_MoMu4e
02-29-2008, 14:15
аре пробвай като викаш, че нестава

LizZz
02-29-2008, 14:28
Може да се включва от клавиатурата.*
На някои клавиатури има 3 копчета (обикновенно се намират около Print Screen, Scroll Lock, Page Up, Page Down) и те са :
Wake Up - Буди компютъра, когато е в режим Stand By;
Sleep -Включва режима Stand By;
Power - изключва компютъра и съответно го ВКЛЮЧВА, когато е изключен.


*Не всички клавиатури имат тези копчета!!

Otka4eniq
02-29-2008, 14:51
Може да се включва от клавиатурата.*
На някои клавиатури има 3 копчета (обикновенно се намират около Print Screen, Scroll Lock, Page Up, Page Down) и те са :
Wake Up - Буди компютъра, когато е в режим Stand By;
Sleep -Включва режима Stand By;
Power - изключва компютъра и съответно го ВКЛЮЧВА, когато е изключен.


*Не всички клавиатури имат тези копчета!!
Да прав си не всички клавиатури имат тези копчета. Аз например имам Sleep и Power,но от Power мога само да го изключа,но не и да го включа. :?

LizZz
02-29-2008, 14:55
Може да се включва от клавиатурата.*
На някои клавиатури има 3 копчета (обикновенно се намират около Print Screen, Scroll Lock, Page Up, Page Down) и те са :
Wake Up - Буди компютъра, когато е в режим Stand By;
Sleep -Включва режима Stand By;
Power - изключва компютъра и съответно го ВКЛЮЧВА, когато е изключен.


*Не всички клавиатури имат тези копчета!!
Да прав си не всички клавиатури имат тези копчета. Аз например имам Sleep и Power,но от Power мога само да го изключа,но не и да го включа. :?
Деба, ей сега го пробвах с клавиатурата на сестра ми и наистина не стана...
Помня как преди при един приятел ставашееееее...
незнам.. 8-)

Dosko
03-01-2008, 10:06
Ама още ли не сте разбрали, че не става :)
Мисля, че написах много ясно защо не може да стане така както си го мислите :)
Какво още го коментирате не знам :)
Може да се изключи, но не и да се включи :)
Просто тока, не отива до клавиатурата, когато компа е изключен :)
;) Не става стига спорете вече :)

Slawi92
03-01-2008, 13:41
Ама още ли не сте разбрали, че не става :)
Мисля, че написах много ясно защо не може да стане така както си го мислите :)
Какво още го коментирате не знам :)
Може да се изключи, но не и да се включи :)
Просто тока, не отива до клавиатурата, когато компа е изключен :)
;) Не става стига спорете вече :)10x

A3_CbM_MoMu4e
03-02-2008, 15:38
Ама още ли не сте разбрали, че не става :)
Мисля, че написах много ясно защо не може да стане така както си го мислите :)
Какво още го коментирате не знам :)
Може да се изключи, но не и да се включи :)
Просто тока, не отива до клавиатурата, когато компа е изключен :)
;) Не става стига спорете вече :)
ако си изключил компа от контакта мн ясно че няма да го включиш с комбинация от клавиатурата(ctrl+f1)
аре пробвайте като невервате де :razz: