PDA

View Full Version : Матурите :(



boryana_89
02-26-2008, 18:07
Hora po kakvo 6te darjite vtora matura i za6to?
:(

Clara_
02-26-2008, 18:44
mi to ediniq predmet si e zadyljitelen, pyk drugiq az sym si izbrala istoriq ili angliiski..ne sam se reshila oshte..pak to nali moje i dopylnitelen da si izberesh, moe se probvam..se pak ocenkite vajat za baq universiteti

BeboP
02-26-2008, 18:56
Ами аз, макар че съм 11-ти клас в момента, вече съм решила втората матура да е по английски... Защо?!? Да предположим, че причината, която Clara_ вече спомена, важи и за мен. Въпреки че там, където аз искам да кандидатствам, матурата няма да се вземе под внимание и няма да ми послужи за нищо http://cheesebuerger.de/images/midi/konfus/a030.gif Но все пак това е моето решение, а не мисля да го променя догодина. Ако не друго, то поне ще бъде един вид "предварителен изпит", макар форматът на матурата да е малко по-различен от този на самия кандидатстудентски изпит.

И успех на всички зрелостници! :)

boryana_89
02-27-2008, 13:41
[quote="boryana_89"] A nqkoi ot vas 6te kandidatstva li s istoriq i balgarski

bulgarche
02-27-2008, 15:45
География и икономика

Допълнителните са ми:
1. История и цивилизация
2. Биология и здравно образование

miloto_girl_4e
02-27-2008, 17:17
По Английски :) Защото ще ми е най-лесно..

AliceSw
02-27-2008, 17:48
немски...в езикова гимназия с немски съм пак

doctors
02-28-2008, 00:45
Това ви го копирам от друга тема за матурите.Много теми станаха като гледам за матурите и в тях пише почти едни и същи неща.
Ето ви линк и към другата тема.
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=158447

Оценката от матурата участва в образуването на общия успех от дипломата,но не заместват оценката по дадения предмет през годините.
Оценките от матурите се пишат в отделна графа озаглавена държавни зрелостни изпити.
Ако си се явил на матура по предмет с който ще кандидатстваш в даден университет като балообразуваща се взема оценката от матурата.Така е съгласно наредбата за прием на студенти в различните професии.Или това гласи,че ако в дипломата си за средно образование имаш две оценки една от матура,а другата от задължителната подготовка като балообразуваща се взима оценката от матурата.
От тази година паралелно с матури ще се провеждат и кандидат-студентски изпити.Така,че ако не си доволен/доволна от оценките от матурите за кандидатстване,ти може да се явиш на кандидат-студентски изпит и да участваш в класирането с по-високата от двете оценки.Има специалности за които матурите не важат и приема може да става само с приемни изпити - това са всички регулирани професии на първо място,и на второ специалности за които има много кандидати въпреки че не са в групата на регулираните.

Успех!

boryana_89
02-28-2008, 09:39
География и икономика

Допълнителните са ми:
1. История и цивилизация
2. Биология и здравно образование ti me 6a6na,za6to ti e 3-ta matura pak i za6to si si izbral tolkova trudni predmeti,az dnes si podadoh zaqvlenieto i pisah istoriq i vse o6te se kolebaq.Zavijdam ti za smelostta

Uptown_soldier
02-28-2008, 10:14
po предметите от философския цикъл понеже се надявам да уча в СУ специалност Психология, а за трета матура се колебая между английски, история и география

nancy__girl
02-28-2008, 18:06
География и икономика

Допълнителните са ми:
1. История и цивилизация
2. Биология и здравно образование

божееее допълнителни ли :D:D:D:D:D не мога да повярвам :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

аз избрах математика като втори предмет за матура