PDA

View Full Version : Прекалено добри или твърде наивни или направо балъци



mrysnika
02-26-2008, 20:16
Мноо кофти така че за добрите хора няма място под слънцето. Ако си услужлив/мил/разбран ти се ебава мамата/особено в Бг/ , не е справедливо,но така се получава. Но едва ли който не е злодей по душа може да стане такъв. Искам да кажа,че добрите винаги остават прецакани.Жалко,но факт. Жалко,но винаги ще е така. ;/

petyrit
02-26-2008, 20:23
Това е ясно на всеки, но защо трябва да пишеш тема?

mrysnika
02-26-2008, 20:25
А защо да не пиша? Пиша каквото мисля. Искам да си изкажа мнението на глас. Искам да го видят и други. Искам и други да кажат дали са с подобни наблюдения. Разни ей-такива.

4eere6ka_kiss
02-26-2008, 20:26
За голямо съжаление си е така .Сега за да си добре и да не те тъпчат ти трябва да тъпчеш другите.А тези други са добрите и усложливи хорица , които в наивноста си биват прецакани от дебилите. :-D Да , трябва да си дебелокож и да не показваш чувствата си зада си добре.Ужасно но факт. :(

petyrit
02-26-2008, 20:39
А защо да не пиша? Пиша каквото мисля. Искам да си изкажа мнението на глас. Искам да го видят и други. Искам и други да кажат дали са с подобни наблюдения. Разни ей-такива.

Ем добре, нямам против, просто нямам какво да правя.Ама иначе и да искаме трудно ще го променим това.Както г-жата се ни заплашва, че ако не млъкнем ще има контролно, ама ние все едно млъкваме.

izmislenata
02-26-2008, 20:41
Ами добри,добри-зависи дали граничи с глупост? Не може да се правиш цял живот на нещо,което не си. В крайна сметка може само да използваме маски за пред обществото,но често омръзва да ги слагаме и няма как в даден момент да не се 'издадем'. И все пак е разбираемо,че духовните хора страдат повече,но вълкът козината си мени,но нрава-не. Не става така да си наложиш да си друг и оп-получава се. Приеми себе си и последствията от това.

Screen
02-27-2008, 05:49
За голямо съжаление си е така .Сега за да си добре и да не те тъпчат ти трябва да тъпчеш другите.А тези други са добрите и усложливи хорица , които в наивноста си биват прецакани от дебилите. :-D Да , трябва да си дебелокож и да не показваш чувствата си зада си добре.Ужасно но факт. :( taka e :( :( :(

Yr1m
02-27-2008, 06:28
бъди ослужлив/а само с тея които си го 3аслувата и няма да си балък ... кфо :)
а3 примерно съм усложлив само с мои хора ....абе вие си 3наете =]

Seducti0n
02-27-2008, 08:01
Да аз винаги съм прецакана.Опитвам се да помагам на хората, когато имат проблем, да проявявам разбиране и т.н. като цяло съм човеколюбива натура и в повечето от случаите съм готова да пожертвам нещо свое било то-време, пари и т.н. само и само за да помогна на някой.Накрая, когато аз имам нужда от едно рамо, няма кой да ми го даде....и тогава си давам сметка... :?

Bubbly
02-27-2008, 19:33
Ето какво мисля аз по въпроса:
Първо -добрите хора не винати са наивни.
Второ- истински добрите хора правят услуга или помагат на някого, защото им идва отвътре и така са преценили, а не защото очакват да им се отвърне със същото. Така че, ако правите услуга само за да ви се отвърне със същото, по-добре не я правете.
Трето- факт е, че не всеки отвръща на доброто с добро. "Светът е пълен само с лицемери и използвачи", така че, на който не му изнася, по-добре да не помага и да си се чувства прецакан и депресиран цял живот. :? По-добре е да станеш като всички, само за да се чувстваш печен. Ако всички мислеха като теб не ми се мисли какво щеше да стане. :(
Съжалявам, но не разбирам логиката ти. :?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
02-27-2008, 21:14
Веднъж една учителка ни обясняваше за егоизма. Тя казваше, че всичко, което правим, го правим за себе си, включително и когато помагаме или правим услуга на някого. Правим го, защото ни идва отвътре и така ние ще се почувстваме по - добре, значи все пак го правим и за себе си :-D Така че.. това е въпрос на характер и индивидуалност, както казаха преди мен - човек не може да се прави на нещо, което не е, дори да иска. Добри или не, хората са различни и никой не е виновен за това, което е, не може да го промени, единствено да направи избор как да живее живота си и от коя страна да бъде. :)

teenkopele
02-27-2008, 21:14
Има нещо вярно...

slun4ice_90
02-28-2008, 07:23
Да аз винаги съм прецакана.Опитвам се да помагам на хората, когато имат проблем, да проявявам разбиране и т.н. като цяло съм човеколюбива натура и в повечето от случаите съм готова да пожертвам нещо свое било то-време, пари и т.н. само и само за да помогна на някой.Накрая, когато аз имам нужда от едно рамо, няма кой да ми го даде....и тогава си давам сметка... :? И с мен е така...все гледам да помогна а после...ми забиват нож в гърба. :? Научих се,че трябва да помагам само на хората,които го заслужават!!!

HePeAJIeH
02-28-2008, 09:22
Затова трябва да се намери баланса м/у доброто и злото! Показвай добро само на хората които са искали да те опознаят и в следствие на това са станали твои приятели и могат да ти помагат дори и в най-трудните моменти.Аз съм на този принцип и не се оплаквам :)

м0мИчЕ 0т АдА
02-29-2008, 08:32
Веднъж една учителка ни обясняваше за егоизма. Тя казваше, че всичко, което правим, го правим за себе си, включително и когато помагаме или правим услуга на някого. Правим го, защото ни идва отвътре и така ние ще се почувстваме по - добре, значи все пак го правим и за себе си :-D Така че.. това е въпрос на характер и индивидуалност, както казаха преди мен - човек не може да се прави на нещо, което не е, дори да иска. Добри или не, хората са различни и никой не е виновен за това, което е, не може да го промени, единствено да направи избор как да живее живота си и от коя страна да бъде. :)


от това по ясно не може да бъде казано!!! браво

mickelangelo
02-29-2008, 08:48
Всичко е с мярка дори добрината ... н0 не смятам че трябва да си лош с някого да успееш в каквото и да е начинание ... просто прояви креативност ( изобретателност ) и любезност и ще видиш колко е лесно :)

BeBoNcHeTo
03-01-2008, 16:50
Имама много вярно в това което казваш винаги е така с добрите хора не са само 2 или 3 с което да е станало това което ти описваш

SunSmile
03-03-2008, 10:12
Така е! Винаги е било така и за йалост винаги ще бъде! Добрите, нежните, милите... винаги са прецакваните. И що? Защото на някой друг родителите му са такива и такива, щото другия има самочувствието на базата на едно голямо НИЩО!!! А тези с по-големия потенциал, възможности, дарби и др. са пренебрегваните.... Еми в моя клас има такива проблеми м/у мен и една надута учителска щерка, само че я правя на луда и имам намерението да продължавам!!! :grin: Да не съм луда да й мълча, само защото баща й ми е класен?! :lol: ще има много да взима!!! Сбъркала е момичето!!! :razz:

gangstata
03-03-2008, 10:20
Така е! Винаги е било така и за йалост винаги ще бъде! Добрите, нежните, милите... винаги са прецакваните. И що? Защото на някой друг родителите му са такива и такива, щото другия има самочувствието на базата на едно голямо НИЩО!!! А тези с по-големия потенциал, възможности, дарби и др. са пренебрегваните.... Еми в моя клас има такива проблеми м/у мен и една надута учителска щерка, само че я правя на луда и имам намерението да продължавам!!! :grin: Да не съм луда да й мълча, само защото баща й ми е класен?! :lol: ще има много да взима!!! Сбъркала е момичето!!! :razz:

здрасти ма :P ... за пореден път ти казвам тейк ит иизи

VampireGirl666
03-03-2008, 10:30
Човек се учи от грешките си.Когато помогнеш на някой и когато очакваш в труден момент този човек да ти върне услугата,това значи да чакаш от умрял писмо.Тогава осъзнаваш какви приятели имаш и си имаш едно на ум повече да не му помагаш.Първия път ще сгрешиш,но втория няма.Е,до някъде си зависи и от самия характер на човека.

babylove
03-03-2008, 16:06
napylno prav si. V segashnite vremena ne trqbva da si dobyr,ami trqbva da si nahakan egoist,koito e gotov da preebe maikata na vseki (s izvinenie za izraza). Spored mene ne trqbva da se doverqvash mnogo na horata i trqbva da mislish samo ti da si dobre pyk na drugite mainata im.