PDA

View Full Version : За или против шоколада



Snitch
02-26-2008, 22:07
искам да ви попитам за положителните и отрицателните страни на шоколада - то ясно 4е повечето сте за, оба4е ми е по интересно какво мисли науката

MakeMeLaugh
02-26-2008, 22:37
Науката е ЗА натуралния шоколад.
Да се беше позаинтересувал малко, няма да направиш откритие поуспокой се малко :-P

Ou7taControL
02-27-2008, 03:03
ако се яде щоколад в умерени количества няма нищо лошо..

макар че аз го обожавам и непрекъснато ям, даже и в момента :-P
и да ти кажа тей като гледам себе си не виждам да има лош ефект.. :)

Screen
02-27-2008, 05:54
ако шоколада наистина е в умерени количества няма нищо страшно..това е просто захар.. няма да надебелее6 :grin:

Yr1m
02-27-2008, 06:07
ммммм Milka с ягодки ммммммм :oops:
така де .... яко е ама го и3бягвам отскоро .... щото а3 пълнея само в бу3ките :oops:
ама като малък от тоя шоколад бех е*а си КЮФТЕТОООООО :razz: :razz:

Water_lili
02-27-2008, 06:16
положителното на шоколада е, че като го ядеш в тялото ти се отклучват някви "хормони на щастието", не помня как точно се казват, но се отразяват добре на цялото тяло. Отрицателното е ,че все пак шоколада малко или много е калоричен и подпомага дебелеенето. А и е научно НЕдоказано ,че има каквато и да е била връзка между яденето на шоколад и излизането на пъпки :wink:

Yr1m
02-27-2008, 06:24
абе яж стар шоколад да те видя няма ли да се обринеш :lol:

LadyCarameL
02-27-2008, 06:56
Аз си обичам Милка.Без шоколад не мога..Като наркоманка съм 8-)

Yr1m
02-27-2008, 07:00
Шокоманка :-P

Snitch
02-27-2008, 07:07
ако шоколада наистина е в умерени количества няма нищо страшно..това е просто захар.. няма да надебелее6 :grin:
бе то че няя надебелея ясно

Snitch
02-27-2008, 07:09
аве хора мерси за постовете ама не ме интересува ще надебелея ли - се пак сам момче а и нямам никиви признаци че ще надебелея :D :D :D

la4ezara
02-27-2008, 11:32
Шоколадът е едно много хубаво нещо 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) пък и организмът се нъждае от шоколад, за да си доставя енергия

Anf3tamin4o
02-27-2008, 11:44
Любителите на шоколад могат да си отдъхнат. Оказва се, че консумирането на шоколад носи повече ползи, отколкото вреди, както се смяташе неотдавна, като е особено полезен за сърцето. Учените смятат, че похапването на черен шоколад може да се сравни с това на здравословните зеленчуци и плодове.

Направен бе експеримент с 20 пушачи, като се сравниха млечния и черния шоколад. На участниците в експеримента не бе разрешено приемането на други антиоксиданти. Докато при млечния шоколад на се забелязаха съществени промени в кръвния поток, то при приемането на черен шоколад, който е с 74 % процента съдържание на какао се отбелязаха забележими резултати върху кръвния поток за повече от осем часа.

Това е доказателство, че в малки количества черен шоколад, приеман всеки ден, черният шоколад е изключително полезен за сърдечно-съдовата система, но все още няма проведени изследвания върху дългосрочен прием на шоколад.

Докато черният шоколад е богат на антиоксиданти и е полезен, то се мнението за млечния шоколад е като за калорична бомба - около 500 калории на 100 гр. Пристрастените към млечен шоколад често имат проблеми със зъбите, а много често и с килограмите.

slavito007
02-27-2008, 13:35
Хах.
Шоколадът е много хубаво нещо. Обичам си го, ама гледам да го намаля, защото се трупа все пак. И макар да не е доказано, че има връзка с пъпките реших да не рискувам :-P
Ама наистина обичам да си хапвам натурален Своге. Е, има само 45% какао, ама пак е повече отколкото някои други :?

PaSs1on
02-29-2008, 16:16
ммммм Milka с ягодки ммммммм :oops:
така де .... яко е ама го и3бягвам отскоро .... щото а3 пълнея само в бу3ките :oops:
ама като малък от тоя шоколад бех е*а си КЮФТЕТОООООО :razz: :razz:
oo lubimiq mi.... :-D
iskah da vi pitam - vqrno li e 4e ku4etata oslepqvat ot mnooogo 6okolad?

EmO_KiD_;(
02-29-2008, 20:07
Аз мразя шоколад....Мразя!!! :D