PDA

View Full Version : Психологическите зависимости



Lychezar
02-27-2008, 08:50
Няма по сигурен начин някой да съсипе бъдещето си от този-да посегне към наркотични вещества.Когато човек е притиснат от сериозни проблеми дрогата,освен,че му помога да ги забрави или обезцени,то тя му носи и някакво удоволствие,блаженство.Тов а облекчение е временно,но проблемите си остават.
Дрогата не е единственето средство,от което може да се попадне в зависимост.Тук се включват и смятаните за "по-безобидни" алкохол и никотин,а също и можещите да обсебят съзнанието и поведението на много хора особено на общности от типа на сектите.

Тази тема е поучителна и моля,който има информация да пише,да дава съвети.

ThunderGoddess
02-27-2008, 17:49
Много хубава цел си си поставил, но нейсе - не можеш да я постигнеш с една тема. Един пушач няма да се откаже от цигарите, дори да ги направят 50 лева кутията и да види снимки на белите дробове на страстен негов съмишленик (които приличат повече на черни, де :D ). Разликата между белия дроб на пушач и непушат е минимална (шокоращо, но вярно, защото всичкия дим, който се изпарява от цигарите им, го дишаме и НИЕ, които не пушим :-x .). Нямам нищо против да си вредят на здравето, но да вредят на моето е много нагло :-x . За наркотиците няма да говоря, защото в почти всички случаи наркоманчетата свършват няколко метра под земята благодарение на страстта си. За алкохола ... ами който пие много алкохол, става тъп. Не знам дали знаете. Т.е когато прекалявате с него, невроните ви умират, така че след продължителна консумация може да станете истински идиот. А наздраве! :-P :smt074 :smt077

w0sh
02-29-2008, 07:07
Да добре че съм психично зависим към тревата.
Ей тфа не го обичам. Хора дето никога не са пробвали да всяват ум и разум наляво надясно.

skatemore
02-29-2008, 09:31
Няма по сигурен начин някой да съсипе бъдещето си от този-да посегне към наркотични вещества.Когато човек е притиснат от сериозни проблеми дрогата,освен,че му помога да ги забрави или обезцени,то тя му носи и някакво удоволствие,блаженство.Тов а облекчение е временно,но проблемите си остават.
Дрогата не е единственето средство,от което може да се попадне в зависимост.Тук се включват и смятаните за "по-безобидни" алкохол и никотин,а също и можещите да обсебят съзнанието и поведението на много хора особено на общности от типа на сектите.

Тази тема е поучителна и моля,който има информация да пише,да дава съвети.

и със какъв вид наркотици си съсипваш бъдещето ?

CeLyVka
11-02-2008, 19:12
Няма по сигурен начин някой да съсипе бъдещето си от този-да посегне към наркотични вещества.Когато човек е притиснат от сериозни проблеми дрогата,освен,че му помога да ги забрави или обезцени,то тя му носи и някакво удоволствие,блаженство.Тов а облекчение е временно,но проблемите си остават.
Дрогата не е единственето средство,от което може да се попадне в зависимост.Тук се включват и смятаните за "по-безобидни" алкохол и никотин,а също и можещите да обсебят съзнанието и поведението на много хора особено на общности от типа на сектите.

Тази тема е поучителна и моля,който има информация да пише,да дава съвети.

и със какъв вид наркотици си съсипваш бъдещето ?


С всякакъв вид наркотици си съсипваш бъдещето .... трябва ли да ти обяснявам какви отрицателни действия имат психоактивните вещества ?

Nam3less3
11-02-2008, 19:37
Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?

Christ
11-02-2008, 19:46
Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?

Щото е як дезинфектант, който няма да те убие ако го изпиеш. :-D

CeLyVka
11-02-2008, 20:10
Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?

Я пак си помисли дали дрогата не се взима и заради проблемите

Nam3less3
11-02-2008, 21:24
Алкохола също. В Холандия например е разрешена тревата и екстазито. Всичките ви наизустени теорий не важат. Дрогата се взима почти винаги от скука и с цел удоволиствие, не заради проблемите. Вие що пиете алкохол?

Щото е як дезинфектант, който няма да те убие ако го изпиеш. :-DВреди на черния дроб :)
Е, в малки количества е полезен, но напиването е вид дрогиране според мене. То в Холандия и екстазитата са полезни(и не само там), за партита :D Щом са разрешени от закона, явно съзнанието на хората там го разрешава.
Хората от 16 годишни пушат трева и зимат екстазита, те също не ги убиват. Хероина, кокаина вече са тежката артилерия.

@CeLyVka, повечето хора взимат леки наркотици за забавление, по-малкото ги взимат заради проблемите, но и посягат към по-опасните. Алкохола е най-евтиното решение на проблемите :D

CeLyVka
11-02-2008, 22:04
Алкохолът също е едно от най-опасните психоактивни вещества. Началните ефекти от употребата му могат да бъдат както възбуждащи, така и потискащи активността на нервната система според ситуацията, физическото състояние или настроението на човека. При увеличаване на алкохолните дози се наблюдава засилване на депресивното въздействие върху личността. В този случай се пояжяват нарушения в координацията, в логическото мислене и речта. Хроничната злоупотреба с алкохола води до физическа зависимост и алкохолизъм, което е едно от най-силните психични разтройства. При липсата на алкохол хроничният алкохолик изпада в делириум тременс (не съм много сигурна дали беше така наименованието) - това е състояние, което се характеризира със страх, треперене, изпотяване, както и ярки и ужасяващи зрителни халюцинации.
Това състояние обикновено продължава от 3 до 6 дни и тежките случаи са с ФАТАЛЕН КРАй

Vesk0u
11-03-2008, 11:59
Вчера в "Часът на Милен Цветков" гостуваха двама бивши наркомани. Казаха, че са започнали с най-елементарното - Алкохол и цигари, след това са минали на трева. Мислели са, че няма да се пристрастят, но те не са спрели до тук - продължили са с по-тежки наркотици и така леко по леко са започнали да си съсипват живота. А знаете ли, защо са почнали да пушат трева??? Защото приятелите им са се базикали с тях, че ги е страх...

valkanovb
11-03-2008, 13:21
Всички пият кафе ама не го мислят за наркотик

Christ
11-03-2008, 13:32
И какво като алкохола вреди на черния дроб?

От диетична кола можеш да хванеш лимфома, ама на никой не му пука. :D

Nam3less3
11-03-2008, 13:47
И какво като алкохола вреди на черния дроб?

От диетична кола можеш да хванеш лимфома, ама на никой не му пука. :DЕкстазито е малко вредно, но щом не си против алкохола, значи не отричаш факта да вземеш екстази, ако си в Холандия, където е разрешено, но от друга страна си против наркотиците? :D

Christ
11-03-2008, 14:36
И какво като алкохола вреди на черния дроб?

От диетична кола можеш да хванеш лимфома, ама на никой не му пука. :DЕкстазито е малко вредно, но щом не си против алкохола, значи не отричаш факта да вземеш екстази, ако си в Холандия, където е разрешено, но от друга страна си против наркотиците? :D

Не съм против наркотиците. Против съм това хората да си съсипват живота заради тях.

Не ми трябват наркотици, за да се чувствам добре. :) Защо да го вземам?

Алкохола е слабоотровен, но силен дезинфектант. Едно хубаво уиски може да те излекува по-добре отколкото лекарства, примерно. (В някои случаи) Изпаренията от алкохола дезинфекцират абсолютно навсякъде, където идат.

Vesk0u
11-03-2008, 18:25
Абе най-добре си е всякакъв вид наркотици да бъдат 100% НЕЗАКОННИ независимо в какво количество.

CeLyVka
11-03-2008, 18:48
Абе най-добре си е всякакъв вид наркотици да бъдат 100% НЕЗАКОННИ независимо в какво количество.


:smt023

Nam3less3
11-03-2008, 18:56
Не е така. В страните, където хората са с високо съзнание, някой леки наркотици са позволени. Но по тая логика дай и телевизията да бъде забранена, щото покварява, както в мюсюлманския свят, където насила се опитват да пазят хората от духовна поквара.

CeLyVka
11-03-2008, 19:56
наркотиците нямат нищо общо с телевизията

SiegHeil
11-04-2008, 10:34
наркотиците нямат нищо общо с телевизията
Има, при това много ;)

CeLyVka
11-04-2008, 12:34
я ме светни защо мислиш така

SiegHeil
11-04-2008, 12:53
я ме светни защо мислиш така
Телевизията зомбира доста стабилно..

Vesk0u
11-04-2008, 18:15
добре бе... как може да ми сравняваш телевизията с наркотиците... това е зависимост заради, която много хора са пропаднали в живота... И друг път съм гледал историй на бивши (или настоящи) наркомани и всички казват, че просто са искали да пробват и не са искали да се пристрастят. С 2 думи - И те са си мислели, че имат малко повече акъл (както ти казваш) и могат да се контролират, но уви...

SiegHeil
11-05-2008, 10:08
добре бе... как може да ми сравняваш телевизията с наркотиците... това е зависимост заради, която много хора са пропаднали в живота... И друг път съм гледал историй на бивши (или настоящи) наркомани и всички казват, че просто са искали да пробват и не са искали да се пристрастят. С 2 думи - И те са си мислели, че имат малко повече акъл (както ти казваш) и могат да се контролират, но уви...
Пробвай да не гледаш 1 седмица телевизия ^^

Kman
11-05-2008, 16:26
Първо да смена че не съм чел писаните коментари преди да започна да пиша,просто защото в момента бързам и ест изказвам лично мнение с оглед първоизначалната грешка,от която произхождат всички останали грешки в психиката на хората.
Аз....лично не пуша,рядко пия и нямам наркотични зависмости.Мога да кажа това за момента,не знам какво ще се случи в бъдеще.
През живота ми съм пушил година-додина и малко,пиел съм умерени количества по същото това време и съм умотербявал веднъж дваж трева....и всъшност не съм тикан от никакви проблеми.Човек винаги има проблеми,кога повече,кога по малко,но има множество различни начини за решаването им и начини на релаксация,които недовеждат до зависмости и вредене на организма.
Всичките тези зависмости и вредене на организма,които хората си правят сами на себе си е поради недостатъчно възпитание....не говоря за някакво строго възпитание,но още от самото детство децата трябва да започнат да се възпитават и родителите да целят да възпитават децата си чрез поведението на самите тях(на родилите).Пак е въпрос на психика и какви са мама и тате....
Ако трябва да кажа лично за моето положение,то винаги съм целял да бъда съвсем различно нещо от майка ми и баща ми.
Първоизначалната грешка е поведението на родителите и възпитанието,после когато дойдат приятелите и хората с които детето се среща,посоката по която ще поеме детето зависи от това как е било възпитавано и какъв модел на подражание дават родителите.

ExZi7
12-01-2008, 21:47
здр алл
и тка да се изкажа по темата:
Пуша както цигари така и трева пия с повод или без това е др въпрос :D здравето си е мое (едно от малкото неща които притежавам), но мисля 4е най-важно е да знаеш кога да спреш кога да си кажеш СТОП. Не мога да кажа 4е съм пристрастен към нещо др освен цигарите.Мисля 4е мнението 4е вси4ки употребяващи дадени наркотици независимо силни или слаби са запо4нали да се друсат заради проблеми просто в пове4ето слу4аи или не си знаят приоритетите и ценностите или просто имат пове4е излишни кинти които да дават за бяло.И 4е ако ти си имаш доверие сам на себе си 4е няма да стане6 един от поредните пи4ове запо4нал да пу6и трева, а стигнал до иглата няма6 проблеми и си пеи сърце. Мисля 4е не са виновни родителите защото ако детето иска да опита няма на4ин да го спрат може да каже 4е отива да у4и в приятел, но в същото време да се напорка като кирка или напуши.
Аре тва беше от мене peace \/
P.S Mom4e na 15 godini sam ot varna :)

jghgh
12-02-2008, 09:03
добре бе... как може да ми сравняваш телевизията с наркотиците... това е зависимост заради, която много хора са пропаднали в живота... И друг път съм гледал историй на бивши (или настоящи) наркомани и всички казват, че просто са искали да пробват и не са искали да се пристрастят. С 2 думи - И те са си мислели, че имат малко повече акъл (както ти казваш) и могат да се контролират, но уви...
Пробвай да не гледаш 1 седмица телевизия ^^

Пич, аз съм човек дето въобще не гледа телевизия, затва пък имам пристрастяване към ПЦто, но това е друг въпрос.
Не прави глупави сравнения - телевизията се отказва значително по-лесно отколкото наркотиците. Нали съм виждала разни зарибени как откачат докато чакат приятелчетата им да им донесат масето...
Е, от тревата има далеч по-опасни и зарибителни наркотици, но ти го знаеш тва, няма смисъл да ти обяснявам.
Телевизия и компютър се спират доооста по-лесно. И не зомбират в такава степен.
Аз например.. като отида на село и там няма комп... Първите 2 часа ми е нервно че няма кво да цъкам, пък е голяма тъпня но си намирам работа и следващите дни са ми истинско удоволствие на приказки с роднините например, правя нещо, зяпам нанякъде и не чувствам нужда от гадната машинка. Даже ми беше яко че си правя кефа и без комп... Така е и с ТВто. Гледах редовно всяка вечер, но от раз я спрях и не съм почувствала никакви тревожни абсистентни странични ефекти от това мое действие.
Дори и да си най-зарибения американец без живот, сигурна съм че телевизора можеш да го откажеш два пъти по-лесно отколкото бонбонките, които те правят много щастлив и енергичен, или не дай си, херцата..

SiegHeil
12-02-2008, 10:54
.
Не прави глупави сравнения - телевизията се отказва значително по-лесно отколкото наркотиците.
Става въпрос за ПСИХОЛОГИЧЕСКИ зависимости ;)
При наркотиците пристрастяването е и физиологично...

Kman
12-02-2008, 18:16
И АЛКОХОЛА И ЦИГАРИТЕ СА НАРКОТИЦИ!
Някой замисляли се над това?Никой не го е грижа че всъщност алкохола и цигарите създават също толкова че вероятно и много по големи щети на обществото от колкото по силните наркотици.
Дозата прави отровата....всичко е полезно,когато е в умерени количества,дори и някои видове наркотици!
Писна ми да повтарям и да наблягам над това че трябва да се гледа на нещата от много други гледни точки.Знаете ли че има много и е имало много известни художници и хора на изкуството които са взимали някои наркотици за вдъхновение и стимулатор за да сътворяват невероятни произведения на изкуството на които ние да се радваме.
При тревата и халюциногените много,много рядко се случва физическа зависимост,по често се среща психическа,като при алкохола,а се забелязва и ефекта(на който му забравих името),при който желанието намалява,въпреки че ефекта при приемането си е същия.

cMon
12-02-2008, 18:29
Не на наркотиците? Въпреки , че говори за наркотици като трева амфетамини , на практика ако желаете да премахнете всички наркотици , Вие обричате медицината......спре ли се тревата, анфетамините , коката , ще се премине към разни лекарства ( както в момета е модерно да се друсаш с Акинетон) , а в такъв случай трябва да се отстранят и тези лекарства (различни видове боулкоуспокояващи отпадат ).



Хората сами си насаждат всички тези проблеми, и сами трябва да си разрешат тези зависимости.А отстраняването на наркотиците не е "спасението" за обществото.

Kman
12-03-2008, 12:46
Ако забранят наркотиците,трябва да забранят и успокоителните и сиропа за кашлица и медикаментите които се бият на пациент на които ще им се прави операция.
Това химията е много интересен предмет в училище,за който доста хора тук май не са чували....