PDA

View Full Version : Лещи



varnen4e
02-27-2008, 13:47
Аз да попитам относно въпроса с цветните лещи.
Значи 1-во от къде и на какви цени мога да си взема...
Има ли нещо особено, което трябва да знам...
Иии понеже до сега не съм си взимала си мислих да си взема някви по- евтини на първо време, защото има голяма вероятност да си ги сложа точно 1 път... та някъде евентуално по- евтини да има... Не знам... Ще се радвам на всеки съвет и всяко мнение.

sapphirr
02-27-2008, 13:49
мога да те информирам.държиш ли да 4уеш или..

varnen4e
02-27-2008, 13:50
мога да те информирам.държиш ли да 4уеш или..

Ти си решаваш. Нямам нищо против, но няма да ти се моля или нещо такова.
Твоя воля!

sapphirr
02-27-2008, 13:55
ох,мале.кой е казал,4е трябва да ми се молиш.едно "слу6ам/4ета" щеше по-нормално да прозву4и,както и да е.
1во окото е 4увствителен орган.с него шега не бива.ако смяташ да слагаш лещи,трябва да са ка4ествени.
2ро няма зна4ение веднъж или пет пъти ще ги сложиш,пак е риск.
и 3то за по-малко от 100 няма да намериш хубави лещи.

siLenT_scReaMs
03-01-2008, 18:41
az nosq leshti po princip bezcvetni.. vednuj si vzeh sini za 80 lv i ne bqha nekachestveni ili neshto takova..za 3 meseca..drugo ako iskash da me pitash kazvai ;)

SuNsHiNe_SmIlE
03-02-2008, 11:15
ем аз също нося лещи от около половин година...Знам едно местенце около сточна гара.Само трябва да ти кажа,че не става просто да идеш и да си купиш некви лещи и да си ги ръгнеш в окото-трябват отделно разтвори за почивстване(не искаш некви трохи в очите нали?!)и кутийка където да ги пребереш и друг разтвор в който да ги сложиш...абе мене всичко това ми излезе 110 лева(лещите ми са тримесечни)А и да не ти казвам ква борба пада с теа лещи...То да ги вкараш па да ги извадиш!Помисли добре преди да решиш окончателно :)

nencuHka
03-02-2008, 12:32
:-o :-o Аз имам цветни лещи и съм много доволна. 45 лв мисля че беше едната общо 90 двере + разтвор (10лв малък;35 голям ако не се лъжа :shock: ) и контейнерчета които не са скъпи . До 5 лв дали имат и толкова.. :) Никога не съм имала проблеми със слагането и ваденето.. Първия път е само по кофти :)

SuNsHiNe_SmIlE
03-02-2008, 15:58
Е някой хора сме малко по-сбъркани в ръцете 8-) Аз след 6 месеца употреба всеки път щом си слагам лещите настъпва Втората Световна!Мама каза,че съм звучала все едно ме колят...Все пак дано др имат повече късмет от мен :D

DaЯk_AнGэL
03-02-2008, 17:52
От 90 лв нагоре струват, ама не е препоръчително да си взимаш и да се съсипваш очите.Една фр си беше взела и казва, че е доста гадно докато ги слага, а и едното око я боли от тях.Все пак ти решаваш! :)

EarthShaker
03-02-2008, 19:37
отиваш на пазара на сергията и викаш : 'едни лещи моля'

за къв чеп са ви тия лещи ако нямате проблеми с деоптри не мога разбера.. толкова е неудобно, от най малкия дим и пушек ти се зачервяват очите. Кофти се слагат... падат. аве ташак раота, че и пари зимат... ако нямаш проблем с зрението не виждам смисъл

Swinkenhoffer
03-02-2008, 20:07
Отиди при очен лекар първо, защото може да не ти понасят на очите. Има лещи с различен % на съдържание на вода. Някои казват, че тези с по-голям процент са по-хубави, един човек, който се занимава с лазерна операция на очи пък ми заяви, че лещите "взимали" тази вода от окото и то се изсушавало. о.О Не знам кое е истина... на мен и двете ми звучат логично. :lol:
Първо може да си вземеш лещи за месец или някво по-кратко време, в началото слагането е ужасно трудно... на мен ми трябваха по двайсетина минути на око. :shock: Та не искаш да си купиш някви за 50 лв. едната и да я скъсаш на 5тия ден, щото не си свикнала да си слагаш, нали? :Р
Моите лещи си ги взимам от една оптика на Попа, срещу някъв магазин за риба. Чувала съм, че Куупър Вижън са най-хубави, ама едната ми такава се скъса на втория ден. :? Не е като да съм я третирала зле, а както винаги, но все едно.
За малко над 60 лв. може да си вземеш много хубави лещи за цяла година.
Има разни цветни, дето са вече със страхотно покритие, али-бали разни... с тях не съм запозната, щото не са ми по джоба. :D

varnen4e
03-02-2008, 20:20
Отиди при очен лекар първо, защото може да не ти понасят на очите. Има лещи с различен % на съдържание на вода. Някои казват, че тези с по-голям процент са по-хубави, един човек, който се занимава с лазерна операция на очи пък ми заяви, че лещите "взимали" тази вода от окото и то се изсушавало. о.О Не знам кое е истина... на мен и двете ми звучат логично. :lol:
Първо може да си вземеш лещи за месец или някво по-кратко време, в началото слагането е ужасно трудно... на мен ми трябваха по двайсетина минути на око. :shock: Та не искаш да си купиш някви за 50 лв. едната и да я скъсаш на 5тия ден, щото не си свикнала да си слагаш, нали? :Р
Моите лещи си ги взимам от една оптика на Попа, срещу някъв магазин за риба. Чувала съм, че Куупър Вижън са най-хубави, ама едната ми такава се скъса на втория ден. :? Не е като да съм я третирала зле, а както винаги, но все едно.
За малко над 60 лв. може да си вземеш много хубави лещи за цяла година.
Има разни цветни, дето са вече със страхотно покритие, али-бали разни... с тях не съм запозната, щото не са ми по джоба. :D

Мерси много мацка. :) :-)