PDA

View Full Version : Гримиране



cute_mimi
02-27-2008, 14:45
Хей хора аз съм на 14. Та досега не съм се гримирала като хората. Слагам си коректор и балсам и това е. Дайте съвете с какво да почна. ПС: не искам тежък грим и тн :)

PinkFloydSound
02-27-2008, 14:55
Ами първо си почистваш хубаво лицето...После нанасяш спирала /да не е много фрапиращо/ малко основа /ако имаш, но иначе не е фатално/ ФДТ, после пудра, руж, светли сенки, с подходящ за очите ти цвят, и най-накрая си слагаш гланц или червило по твой избор :) дано съм помогнала :)
запомни: всичко с мяра и по малко :)

love_veselka
02-27-2008, 15:41
Ами първо си почистваш хубаво лицето...После нанасяш спирала /да не е много фрапиращо/ малко основа /ако имаш, но иначе не е фатално/ ФДТ, после пудра, руж, светли сенки, с подходящ за очите ти цвят, и най-накрая си слагаш гланц или червило по твой избор :) дано съм помогнала :)
запомни: всичко с мяра и по малко :)


Аз ползвам пудра,спирала,молив и гланц чак сенки,фон дьо тен и руж е прекалено,ако е за през деня

monkata93
02-27-2008, 15:57
Сложи малко черен молив,сребристи сенки,малко спирала и безцветен гланц :) :-P :-)

dan4ety
02-27-2008, 16:09
Доколкото знам спиралата се слага на края (четох го в една книга за гримиране).

Иначе крем за лице, коректор, ФДТ може, но да не е много. Пудра също може, за по-завършен вид. :) Чак ружове и така нататък не мисля, че ти трябват. Даже и ФДТ може да не слагаш. Ако искаш можеш малко молив за очи и спирала. Мисля, че това е достатъчно :) Аз по принцип си слагам това, което съм написала, но понякога не слагам ФДТ и/или пудра. :)

Amy_Dumas_Lifestyle
02-27-2008, 16:10
love^veselka - Оф, зависи от цвета :lol:
През деня трябва да е по-изчистено и нежно :)
Реално погледнато ако нямаш какво да скриваш не ти трябва фон дьо тен 8-) И ако не искаш руж не слагай, мисля, че първоначално ще ти е трудно с него. Спиралата ако се размаже някъде взимаш клечка за уши мокриш я и изтриваш.

Girl-4e
02-27-2008, 17:53
Ммм...аз лично си подчертавам очите с черен молив и малко спирала :D и си и гланц ест.А ако ще излизам вечер слагам и малко сенки,но за през деня няма смисъл според мен :?

GaBiIi__
02-27-2008, 18:06
emm dosta iz4erpatelni otg samo da dopalnq ako nablegne6 na o4ite sas pove4ko 4eren moliv i spirala ustnite savsem leko s balsam ili ne6to prozra4no kakto i obratnoto ako nablegne6 na ustnite po leko s o4ite ai uspex4eta ;)

Fantomche
02-28-2008, 06:33
na men maika mi mi kaza 4e 4erniq moliv e za pod4ertavane na o4ite i trqbava da se sldaga ve4er kato izliza6 noa z si slagam fdn,pudra za po zavur6en vid moliv4e i glanc no sq kato za emo si dirq 4erni senki :P :-)

dan4ety
02-28-2008, 07:24
na men maika mi mi kaza 4e 4erniq moliv e za pod4ertavane na o4ite i trqbava da se sldaga ve4er kato izliza6 noa z si slagam fdn,pudra za po zavur6en vid moliv4e i glanc no sq kato za emo si dirq 4erni senki :P :-)


Ще те съветвам да не си взимаш черни сенки на Голдън роуз. Гадни са :)

Само гланц забравих да добавя :) Ама може и само с балсам да си останеш ;)

Wrathchild
02-28-2008, 08:03
Много зависи...
За 14 годишно момиче, едва ли ходиш по разни заведения вечер, така че по-скоро ще ти кажа за ежедневен грим, който можеш да носиш примерно когато си на училище, с приятели и т.н.
Примерно някакви сенки... тук зависи какъв ти е тена на лицето, но по-скоро нещо по-светло, да речем зеленичко, синьо или някакво бледо розово например.
И гланц, примерно розов или светло червен. Зависи искаш ли да си личи грима и както казах от самия ти тен.
Руж не мисля, че ти трябва, но ако слагаш сложи малко, едва забележимо.
И фон дьо тен на 14 не ти трябва. В крайна сметка той се използва за прикриване на недостатъци, а ти такива едва ли имаш. Но все пак си вземи не повече от 1 тон по-тъмен...

sweatkiss
02-28-2008, 09:42
Аз си слагам малко фон дио тен,очна линия или молив(зависи от случая),светли сенки,спирала и гланц.Цветът на сенките и на гланца да не е много ярък и фрапиращ.Бебешко розово,небесно синя,млечно зелено засенки и бледо розово за устните.Успех..............

PinkFloydSound
02-28-2008, 13:32
сребърните сенки са трепач :smt001
а какъв цвят са очите ти?! :-|
хихих...на зелено-сини много отиват /моите са такива, очите де :-| / айде късмет :-D

natity91
02-28-2008, 14:27
abe hora vie pove4eto q orisuvahte mn
Az sega stm na 17 i si slagam fon dio ten(ne vinagi) moliv,spirala i glanz
A kato bqh na 14 si slagah spirala i prozra4en glanc! mislq 4e e dostaty4no i 6te si e mn hubava taka Ina4e e sme6no :?

SweEety
02-29-2008, 13:47
az vseki den si slagam o4na liniq ne vi li kefi?mn qko stava :grin: :grin: :grin: :grin: :-)

Nadelina
02-29-2008, 17:37
Ne sym syglasna s mneniata na momichetata predi men... Ne mislq che na momiche na 14 mu e nujno da si tormozi liceto s fon dio ten ili pudra... Kakto kaza Wrathchild te se izpolzvat za prikrivane na nedostataci a ne vijdam edna detska mlada koja kakvo se nalaga da prikriva... Mojesh da si slojish spirala i cheren moliv... Kakto i nqkakv rozov glanc za ustni... Ako iskash mojesh i nqkakvi senki za ochi da si slojish....

SweEety
03-02-2008, 12:47
vseki den ne e nujno da si slaga6 fon dio ten no za diskoteka naprimer e zadaljitelno :D

cute_mimi
03-03-2008, 11:39
значи аз съм руса със сини очи; така значи гланц (безцветен), молив и спирала и може би някакви сини сенки смятата ли че ще е добра комбинация?; за през деня става въпрос :-D

<<SilVer>>
03-03-2008, 11:49
Ами и без сини сенки , ако хванеш цаката на якото гримиране с молив ще си си добре. :D

Аз съм на 15 и общо взето това слагам ( кестенява коса , пъстри очи - почти зелени с леко кафяво )

Слагам си малко коректор или ФДТ под очите ( имам леки сенки ). На устните безцветен или светъл балсам за устни , а тъй като очетата ми са големи , мацам молив и отгоре и отдолу , като той обикновено е черен , но понякога тъмно зелен. Ако нещо съм станала бледа , малко пудра за да оправя калпавото си гримиране и съм готова :razz:

Ако ще излизам някъде вечерта вече си правя по-тежък грим. Мен ми отива опушения , затова слагам тъмни сенки ( сиво - черни ) и такааа :-) Да не забравя спиралата за вечерта :-D

И едно трикче : ако искаш устните ти да изглеждат по-секси , си сложи пудра и след това гланца. Така стават по плътни :-)

cute_mimi
03-03-2008, 12:05
а и да ви питам колко гора долу пари ще ми вземат за: сенки. молив, спирала и гланц?

<<SilVer>>
03-03-2008, 12:14
Ами това зависи от марките на гримовете 8-)

Моето балсамче е на Нивея - 5 лв закръглено. Гланца ми е на Голден Роуз в тубичката - мисля че беше 3 и 50. Молива ми си е най-обикновен и е купуван отдавна , тъй че нз колко точно е( мисля че беше около 2-3 лв ) Спирала ми свърши и сега ще си купувам нова :-P Тя вече гледам да е по-скъпичка , че да не вземе нещо да ми окапят миглите от боклуци 8-) За сенките - каквито си харесаш , всякакви цени има :-D ( ако си купиш от най-ефтините спирала и сенки ще платиш общо за всичко около ... 15-16 лв. )

За ФДТ , пудра , руж , коректор и тн. мазила давам повечко пари , защото искам да са по-качествени , иначе ми излизат разни пъпчици. :-) Надявам се да съм помогнала. :)

cute_mimi
03-03-2008, 13:50
и последно с какво да си махна сенките; молива и спиралата когато искам ?

Kras4eto_lp
03-03-2008, 15:03
Ne sym syglasna s mneniata na momichetata predi men... Ne mislq che na momiche na 14 mu e nujno da si tormozi liceto s fon dio ten ili pudra... Kakto kaza Wrathchild te se izpolzvat za prikrivane na nedostataci a ne vijdam edna detska mlada koja kakvo se nalaga da prikriva... Mojesh da si slojish spirala i cheren moliv... Kakto i nqkakv rozov glanc za ustni... Ako iskash mojesh i nqkakvi senki za ochi da si slojish....
Напълно съм съгласна :)

<<SilVer>>
03-03-2008, 15:44
и последно с какво да си махна сенките; молива и спиралата когато искам ?

Ами с тоалетно мляко или друг почистващ препарат :-D ( моето гелче за пъпки почиства и грима )

А иначе ти препоръчвам да си вземеш и някакви мокри кърпички ( бебешки най-добре , че не вредят на кожата) , че докато свикнеш с молива и всичко друго , да ти е по-лесно да се изчистиш 8-) Става и с намокрена клечка за ухо. :razz:

SweEety
03-03-2008, 16:14
vzemi si losion za po4istvane na grim ot oriflame na men mnogo mi haresva kak po4istva i ima hubav aromat mai ne beshe i sk1p :grin: :-)

‡-КукЛъТЪъ-‡
03-03-2008, 19:08
хора съгласна съм с вси4ки но преди спиралата се слагат сенките ина4е миглите ти побеляват ина4е и аз спирала молив сенки гланзц наи важно и тъи

<<SilVer>>
03-03-2008, 19:14
Ами то от повече няма нужда :) Колкото да се подчертаят очите и устните.

И за да не пускам нова тема ще попитам тук ( надявам се авторката да не се разсъдри :) ) Момичета , знаете ли колко струва една извивачка за мигли ( да не е от най-най-скъпите ) и от къде мога да си купя :) :-D

GaBiIi__
03-03-2008, 20:15
Ами то от повече няма нужда :) Колкото да се подчертаят очите и устните.

И за да не пускам нова тема ще попитам тук ( надявам се авторката да не се разсъдри :) ) Момичета , знаете ли колко струва една извивачка за мигли ( да не е от най-най-скъпите ) и от къде мога да си купя :) :-D az sam vijdala po 2 lv ot po4ti vseki kozmetio4en magazin

<<SilVer>>
03-04-2008, 06:13
Ами то от повече няма нужда :) Колкото да се подчертаят очите и устните.

И за да не пускам нова тема ще попитам тук ( надявам се авторката да не се разсъдри :) ) Момичета , знаете ли колко струва една извивачка за мигли ( да не е от най-най-скъпите ) и от къде мога да си купя :) :-D az sam vijdala po 2 lv ot po4ti vseki kozmetio4en magazin

И аз нещо такова бях чула , ама понеже нямах време ... Мерси за инфото :-)

Madness
03-04-2008, 06:41
Ами първо си почистваш хубаво лицето...После нанасяш спирала /да не е много фрапиращо/ малко основа /ако имаш, но иначе не е фатално/ ФДТ, после пудра, руж, светли сенки, с подходящ за очите ти цвят, и най-накрая си слагаш гланц или червило по твой избор :) дано съм помогнала :)
запомни: всичко с мяра и по малко :)
Да,бе,основа,пудра,руж...сич и тия лайна за...лек грим?
И бай дъ уей спиралата не се ли слага накрая?

<<SilVer>>
03-04-2008, 06:45
Ами първо си почистваш хубаво лицето...После нанасяш спирала /да не е много фрапиращо/ малко основа /ако имаш, но иначе не е фатално/ ФДТ, после пудра, руж, светли сенки, с подходящ за очите ти цвят, и най-накрая си слагаш гланц или червило по твой избор :) дано съм помогнала :)
запомни: всичко с мяра и по малко :)
Да,бе,основа,пудра,руж...сич и тия лайна за...лек грим?
И бай дъ уей спиралата не се ли слага накрая?

Хъх то тогава тежкия грим нз кво е ... сигурно включва силикон , изкуствени вежди и прочие :D Иначе да - спирала се слага най-накрая - след пудрата , молива и грима. Може ли да ми обясниш как ще си сложиш хубаво молив , ако вече имаш спирала ... то ще се размаже :-o

cute_mimi
03-04-2008, 15:57
значи неска си купих спирала, молив, и гланц. Гланца е супер ама молива много болеше докато си го слагах та се отаказах. Въпроса е че само с гланц и спирала не ми стои много добре просто защото имам огромни сенки под очите. Кажете някои як молив или там давайте други съвети

SweEety
03-04-2008, 16:11
spored men po dobre si vzemi o4na liniq 4erna estestveno mn gotino stoi i se po4istva po-lesno ot moliva i vajnoto e 4e se slaga otvanka i nqma da te boli i da se naprqga6 da si barka6 v okoto :D

Qnchety
03-04-2008, 16:17
Аз също съм на 14. Препоръчвам ти да не ползваш фондьотени, пудри и такива работи, щоту една фр ползва и не изглежда мн хубаво малко момиче с 1 тон грим. Аз лично си слагам само гланц, молив и понякога спирала и светли сенки :)

cute_mimi
03-04-2008, 16:19
добре начи слагам си гланц след тва очна линия след тва спирала като трите са задължителни и след тва сенки (ма не е задължително); пс препоръчайте очно линия

<<SilVer>>
03-04-2008, 16:44
добре начи слагам си гланц след тва очна линия след тва спирала като трите са задължителни и след тва сенки (ма не е задължително); пс препоръчайте очно линия

Мен пък с молив ми е по-лесно :oops: Просто не трябва да натискаш толкова и ще се оправиш :) Иначе очна линия не ти препоръчвам ако не си много опитна със слагането , тъй като тя е с мека четка или е прекалено течна , та на мен , дето уж всеки ден си слагам по нещо на очите , ми е трудно :razz: Нз може и само аз да съм саката :D

А за сенките - и аз ги имам , като понякога са повече ... тогава си мацвам малко коректор и то се оправя. :-D

www
03-04-2008, 17:12
по4ни с молив и спирала.Щом ползва6 фон дио тен,ползвай и пудра

SweEety
03-04-2008, 18:40
a kakva marka spirala polzvate?za6toto sega sam s edna ot oriflame ama ne6to ne mi haresva :shock: