PDA

View Full Version : Помогнете да спасим живот!!!



lonesome
02-27-2008, 18:38
Искам да отворя темата за един доста наболял, напоследък въпрос. Става дума за захвърлените, бездомни кучета. Всеки един от нас поне веднъж в живота си го е гонил някой пес... Всички се ядосваме и оплюваме животинките, които всъщност нямат друга алтернатива за оцеляване. От край време кучкарите следят под лупа дейността на изолаторите в България и трябва да ви кажа, че там картинката никак не е розова. Всеки ден в тези "приюти" по най - жесток начин се умъртвават десетки кучета и то далеч не, чрез евтанизиране. Животните в изолаторите мизеруват, стоят гладни и живеят в акитата си. Ако посетите едно такова място ще сте на моето мнение. Сега специално отварям дума за Пловдивският изолатор. На 8ми февруари, седмица след влизане в сила на Закона за Защита на Животните (ЗЗЖ) трима граждани отиват в изолатора да потърсят загубеното си куче и стават свидетели на масово убийство на кучета с метални тръби и чукове! Скоро бе предизвикана неочаквана проверка на изолатора и се установи липсата на протоколи за някои от животинките и умъртвяването им, както и липсата на каквато и да е храна или вода в клетките им. Същите тези клетки не бяха почистване от маса време и животните нямаха сухо местенце да стъпят, те буквално газеха в изпражнения. В момента там има няколко породни кучета: боксер, далматин, болонка и кокер, а може и да има нови попълнения. Ние сме хората, които трябва да следим за тези неща! Нека се организираме, и не само в Пловдив, и да следим работата на изолатора! Аз дори съм склонна да помагам там безвъзмездно. Можем да се свържем с хората от Пловдивското дружество и да измислим нещо. Дотогава моля, ако някой има възможност да прибере някое куче като приемен стопанин, само докато му се намери нов дом! Аз съм склонна да пшомагам със закупуването на храна и да помагам в грижите. По този начин ще спасим живот!!!

м0мИчЕ 0т АдА
02-27-2008, 19:34
те хората болни на пътя умират,ти кучета ще ми спасяваш...

EJI4eTy
02-27-2008, 20:10
виж сегаа ... според мен на никой не му е приятно да гледа как умират животинки (не говоря само за кучета но предимно) и все пак доста хоря нямат възможноста да гледат куче у дома ... а и както казва м0мИчЕ 0т АдА - хората умират на улицата от глад и от болести ... пък цяла България плаче че умират животинки - като сте толкова загрижени - вземайте у вас колкото можете и това е :?

WhiteOneBG
02-27-2008, 21:17
Я се застреляй ве ...
ПО кво ше си стелям ... кат няя кучета тряя да почна да избивам тея кат тебе
Ай сиктир , хора от глад умират , държава прай по 1% инфлация на месец ти за някви помяри ми говориш
Глезена работа , кат не знаеш другата страна на живота за псета ми говориш !

MusicIsTheKey
02-27-2008, 21:24
Страшно много обичам кучетата и винаги съм 'защитавала' бездомните. Сега?Просто ще им тегля една псувня и ще се надявам някой да мине и да ги избие всичките. Писна ми да ме нападат, писна ми да ме е страх да минавам зад собствения си блок! Всяка сутрин ми скача една глудница от 10-15 кучета.. кошмар! Не мога да повярвам, че още не са ме разкъсали. На мен самата ми идва да ги избия! / Да не повярва човек!/ Като малка постоянно си давах парите за тези кучета - купувах им храна и не знам си какво още.. и защо?

lonesome
02-28-2008, 00:10
Всеки са нападали и мен в това число. Вечер като разхождам собствените си кучета не излизам без пиратки в чантата, напълно съм ЗА евтаназията на агресивните кучета, те трябва да бъдат умъртвени, но ХУМАННО!!! Пък и... мислете трезво! Неможете да избиете всички кучета, в единият момент убивате едно, а в другият поредната некастрирана кучка ражда нови 12, примерно. Контролирането на популацията не става, чрез убиства! Помагайки на тези създания вие помагате и на себе си. Само помислете: дава се гласност на въпроса, следи се работата на изолаторите и там агресивните кучета се евтанизират, а добронамерените се кастрират, ваксинират и обезпаразитяват и се връщат по райони или им се намират нови стопани. Така хем любимеца на квартала продължава да си щъка, хем никой не ви напада, хем и се органичава размножаването им. Очаквах, че като млади, свежи хора би трябвало сами да си дадете сметка за това...

Canis_Dirus
02-28-2008, 08:34
Отнасяйте се с уважение към кучетата. Те са вашата бъдеща храна!

Violenza
02-28-2008, 09:41
Я се застреляй ве ...
ПО кво ше си стелям ... кат няя кучета тряя да почна да избивам тея кат тебе
Ай сиктир , хора от глад умират , държава прай по 1% инфлация на месец ти за някви помяри ми говориш
Глезена работа , кат не знаеш другата страна на живота за псета ми говориш !
Ми сам се застреляй, бе..
бахти нещасника дееба...

MusicIsTheKey, ахам, и кучетата са виновни, че умират от глад, така ли ?!?

Canis_Dirus, мнението ти тук никой не го иска, повече не пиши, ако обичаш.

lonesome, свързвала ли си се с дружеството за защита на животните в Пловдив? Аз съм член в него. Ако си сериозна, и наистина искаш да направиш нещо и да помогнеш, пиши ми едно ЛС и ще ти обясня. :)

Бтв... тая тема няма смисъл да я има..само ще се подиграват..

Canis_Dirus
02-28-2008, 09:56
Веднъж да ги избеим помярите и после контрола ще е лесен. ЗА масово изтребление по най-бързия и евтин начин!

Започваме да ги избиваме. Убитите ги резваме така малко да се покаже месо и кръв и ги хвърляме на останалите помяри за приамамки храна, докато не ги докопаме и тях да ги изтребим.

Аз членувам в ДИП - Дружество за изтребление на помярите. Не сме регистрирани - действаме на самоинициатива и не се отчитаме.

Violenza
02-28-2008, 09:58
Веднъж да ги избеим помярите и после контрола ще е лесен. ЗА масово изтребление по най-бързия и евтин начин!
Не разбирам к'ва ти е тая мания да се правиш на интересен?

Psychoalgie
02-28-2008, 12:07

Violenza
02-28-2008, 12:14
и лейди дет, понеже съм 100 про сигурна, че ако не те предупредя, ще ме разръфаш, да ти кажа отся - ходи си продавай евтиния хуманизъм на някой балък.

Всъщност нямаше.
Не бих си хабила нервите за такива като теб.

MusicIsTheKey
02-28-2008, 12:20
Я се застреляй ве ...
ПО кво ше си стелям ... кат няя кучета тряя да почна да избивам тея кат тебе
Ай сиктир , хора от глад умират , държава прай по 1% инфлация на месец ти за някви помяри ми говориш
Глезена работа , кат не знаеш другата страна на живота за псета ми говориш !
Ми сам се застреляй, бе..
бахти нещасника дееба...

MusicIsTheKey, ахам, и кучетата са виновни, че умират от глад, така ли ?!?

Canis_Dirus, мнението ти тук никой не го иска, повече не пиши, ако обичаш.

lonesome, свързвала ли си се с дружеството за защита на животните в Пловдив? Аз съм член в него. Ако си сериозна, и наистина искаш да направиш нещо и да помогнеш, пиши ми едно ЛС и ще ти обясня. :)

Бтв... тая тема няма смисъл да я има, тук ще се правят на интересни и само ще се подиграват..

Къде точно съм написала такова нещо?

Мой проблем ли е, че умират от глад? Добре - да ги нахраня с вкусна отрова? Дано да им се услади. Ами кучетата, които наистина разкъсват и убиват хора? Малко случаи ли има? Сравнително скоро улични псета разкъсаха малко дете !?Винаги, когато се прибирам, една глудница ме чака и скача срещу мен!? А ти искаш да ги защитавам !?!? Мен ме е страх да се прибирам, а ти ми казваш, че не са виновни, да ги храня и гледам !?

Още в първия ми пост писах - преди страшно много се грижих за тях, давах си парите за тях. Купувала съм им храна, дори съм ги водила по ветеринари. Редовно. Този период приключи, няма да си мръдна пръста за тях.

Violenza
02-28-2008, 12:52
Проблемът не е мой, не е твой, не е на никого... ?!
Добре, че не мислят всички така.
Как можеш да твърдиш, че кучетата са виновни?
Меко казано смешно е ... не мислиш.
Заради кого тия кучета са навън гладни? Замисляла ли си се?
Трябва да има приюти където да се гледат тия кучета, а не да обикалят улиците.
Само че никой не мисли, на никой не му пука... което е жалко.

К'во да обяснявам.. знаете си само своето, мислите само за собствените си задници..

Аз не си представям що за човек би убил куче.. никой не може да ме убеди, че т'ва е нормален човек, а не психично болен.

Canis_Dirus
02-28-2008, 13:00
Абе аз съм убивал безпризорни кучета и ще продължавам да го правя. Едно време бях много добър. С въздушна пушка в окото - прерита и се гътне. Ако не - дебиш го да се извърне с гъз и в пакета - повече не се появява. Така де - това е НАЙ-ХУМАННО. Хората от векове се избиват по най-жестоки начини. Аз съм хуманитарист.

cold_arrow
02-28-2008, 13:03
Я се застреляй ве ...
ПО кво ше си стелям ... кат няя кучета тряя да почна да избивам тея кат тебе
Ай сиктир , хора от глад умират , държава прай по 1% инфлация на месец ти за някви помяри ми говориш
Глезена работа , кат не знаеш другата страна на живота за псета ми говориш !
Ми сам се застреляй, бе..
бахти нещасника дееба...

MusicIsTheKey, ахам, и кучетата са виновни, че умират от глад, така ли ?!?

Canis_Dirus, мнението ти тук никой не го иска, повече не пиши, ако обичаш.

lonesome, свързвала ли си се с дружеството за защита на животните в Пловдив? Аз съм член в него. Ако си сериозна, и наистина искаш да направиш нещо и да помогнеш, пиши ми едно ЛС и ще ти обясня. :)

Бтв... тая тема няма смисъл да я има..само ще се подиграват..
и аз мисля така
но в софия е пълно с бездомни кучета аз мн харесвам кучета няма значение какви са но как мислиш че ще и помогнеш
а и те никога не са ме гонили нито пък са ме хапали и все пак ми е жал за тях :lol:

Violenza
02-28-2008, 13:10
Абе аз съм убивал безпризорни кучета и ще продължавам да го правя. Едно време бях много добър. С въздушна пушка в окото - прерита и се гътне. Ако не - дебиш го да се извърне с гъз и в пакета - повече не се появява. Така де - това е НАЙ-ХУМАННО. Хората от векове се избиват по най-жестоки начини. Аз съм хуманитарист.
Ти си супер жалък.

MusicIsTheKey
02-28-2008, 13:38
Проблемът не е мой, не е твой, не е на никого... ?!
Добре, че не мислят всички така.
Как можеш да твърдиш, че кучетата са виновни?
Меко казано смешно е ... не мислиш.
Заради кого тия кучета са навън гладни? Замисляла ли си се?
Трябва да има приюти където да се гледат тия кучета, а не да обикалят улиците.
Само че никой не мисли, на никой не му пука... което е жалко.

К'во да обяснявам.. знаете си само своето, мислите само за собствените си задници..

Аз не си представям що за човек би убил куче.. никой не може да ме убеди, че т'ва е нормален човек, а не психично болен.

Ти луда ли си бе .. или просто без капчица акъл!?
Разбира се, че предпочитам себе си пред глупавите кучета! Пожелавам ти да ти се случи същото - глудница всеки ден да напада теб и семейството ти - майка ти, баща ти, сестра ти/ ако имаш/, брат ти /ако имаш/! Нека ги нахапят, нека ги е страх да се прибират. Да видим на какво мнение ще си тогава! Изобщо не ме интересува защо тези кучета са на улицата. Интересува ме, че ме нападат, а това е нещо супер сериозно. Явно главата ти не може да го проумее! На мен не ми е особено смешно като ми скачат!


К'во да обяснявам.. знаете си само своето, мислите само за собствените си задници..

Не мога да опиша колко си зле, просто не мога! Писна ми да повтарям едно и също нещо, но хайде.. пак ще го кажа. Те нападат мен, а аз ще мисля за тях !? Ъ !?


Аз не си представям що за човек би убил куче.. никой не може да ме убеди, че т'ва е нормален човек, а не психично болен

По тази логика ти също си психично болна. Убиваш бръмбари, хлебарки, мухи, мравки и т.н, нали? Те също са житовинки, но съм сигурна, че ги убиваш без да ти мигне окото? Но те не са хубави и сладки като кучетата, нали?

Нямам намерение да отговарям повече, явно главата ти е пълна с кученца и не можеш да разбереш нищо друго.

Violenza
02-28-2008, 13:56
MusicIsTheKey, що не спреш да се излагаш? Не знаеш к'во да ми кажеш и тръгваш да ми обясняваш колко съм глупава..
Мислиш ли, че ме интересува мнението ти?
Мерси за хубавото пожелание, аз ще си спестя моето.
Бтв ти знаеш ли к'во значи да те 'нападне глутница кучета'? Май не си много наясно.
(не, не ми отговаряй, няма смисъл)

Ясно беше, че ше развалите темата..

Canis_Dirus
02-28-2008, 14:42
Кучкарниците имат договори с месокомбинатите.

Гладни били кучетата. Ми и аз съм гладен бе. 12 лева струва издръжката на едно куче НА ДЕН. Това са 360 лева на месец. СМЪРТ ЗА КУЧЕТАТА. С какво право едно куче ще получава повече пари и грижи от един пенсионер?
трябва един път да се избият и после ще е лесен контрола.

bebeto0o
02-28-2008, 14:54
Mi mn e kofti za ku4encata, no az nqma kak da pomogna 4e sam ot malak grad i ...... nqma na4in, ina4e e mn mn gadno ;( 6toto tq nqmat nikakva vina :(

Christ
02-28-2008, 15:00
Canis_Dirus, що ще плащаме за стрелбище като има кучета? :-D :-D :-D

EJI4eTy
02-28-2008, 16:25
лелелееее хората УМИРАТ на улицата от глад и студ ... че нямат дом ... нямат пари да си купят нещо да ядът ... и топли дрехи нямат .... и аз сега от скоро си имам кученце , вътре си го гледам , ама за богаааа - кучетата от улицата ?! за тях ли ревеш ?! ми като ви е жал да ги гледате - приберете си ги у вас - като имате - харчете си парите по тях , не всеки има тази възможност ...... и според мен е по добре да се убиват на място , вместо с всеки изминал ден да огладняват повече и повече да им става по студено и всяко малко хлапенце което мине покрай тях да ги плаши и те с времето да се озлобят ... направо може да се каже "лигава работа" ... вместо да се тревожите че хората измират без храна и дом вие се тревожите за кученцата ... естествено , че и другите хора не харесват тази гледка - малко сладко кученце седи на улицата и гледа жално - но все пак ...

NH3
02-28-2008, 17:12
тука тема на добрите самаряни ли се заформи

Psychoalgie
02-28-2008, 17:28

Violenza
02-28-2008, 18:22
да бе, затва напсува половината писали в тая тема.
много ми "харесват" разни недоизлюпени, дето се пенявят и плюнчат да обиждат, а после казват 'ма аз не се впрягам, вие кво си мислите?!'.
не, изобщо не си хабиш нервите за 'такива като мен' (ако може и пояснение, ще е добре знаеш)...
Който съм си е имало причина.
Момичето много хубаво е решило да напише тема.. НЕЕЕЕ се ше има издънки, които да си изкажат неподготвеното мнение.
Е, казвам ви, темата е за съвсем друго нещо, просто не пишете, бе! Толкова ли е трудно?!
Като ви се каже, че мнението ви е НЕНУЖНО, няма смисъл да го повторите още 10 пъти...

няма ли кой да заключи тая тема.. за сяк'ви простотии се изписват 10 страници, една смислена тема веднага беше преебана..

Swinkenhoffer
02-28-2008, 19:04
Кви са тия глупости.. Не знам що някои хора са решили, че след като има еди си колко злобни кучета, значи всички останали бездомни са такива и трябва да се изтребят по най-жесток начин. ](*,)

12 лв. издръжката на едно куче?? :lol: Аз имам 3. Ако беше по 12 лв. дневно за всяко, не знам къде щеше му излезе края. И не е като да не си живеят добре.

На мнението съм, че животинките трябва да се прибират, гледат в приюти и след някакво време да се приспиват, ако никой не ги потърси. Така ще са доволни и двете страни. А злобните кучета, повечето, не са станали такива без човешка намеса. Не са виновни те, а безотговорните хора, на които им е писнало да имат пес, и са го пуснали на улицата. Всеки, който го оставят на произвола, ще оцелява както може. ;)

Violenza
02-28-2008, 19:20
Raving^Insomniac, ти, предполагам, знаеш много неща за мен и живота ми.. и най-вече какво правя за кучетата, нали?
Не ми говори кой е разглезено хлапенце, защото най-много ме дразнят индивиди, които се изкарват "много преживяли" в този суров свят.. ама живеят при мама и тати, нали?!?

Изкарвате все едно по улиците всеки ден кучетата разкъсват хора.. глупости.

А всички тъпаци дето се гарвят с животни ей така?! Които избиват кучета и котки без никаква причина?! Тях ли защитаваш?!
Само мога да те съжалявам, както и доста други хора.

Приюти трябва да има, да, само че никой не го е грижа.. нито отпускат места за подобно нещо и т'ва е главния проблем..

Boot
02-28-2008, 19:25
Кучкарниците имат договори с месокомбинатите.

Гладни били кучетата. Ми и аз съм гладен бе. 12 лева струва издръжката на едно куче НА ДЕН. Това са 360 лева на месец. СМЪРТ ЗА КУЧЕТАТА. С какво право едно куче ще получава повече пари и грижи от един пенсионер?
трябва един път да се избият и после ще е лесен контрола.
12 лева на ден, баба ти!

EarthShaker
02-28-2008, 20:36
оо то с бой кучетата ще станат писенца нали? замисляте ли се защо нападат, глуапци гърбави? НЕ!

кучето е най-добрия приятел на човека... ама човека, не на чатерите дет много знаят по форумите и са големи мъже с пушките кучета убиват.

lonesome
02-28-2008, 21:03
MusicIsTheKey, що не спреш да се излагаш? Не знаеш к'во да ми кажеш и тръгваш да ми обясняваш колко съм глупава..
Мислиш ли, че ме интересува мнението ти?

смешно звучи това 'спри да се излагаш' от устата на човек, чието мнение бива считано за абсурдно от 90% от постналите в темата потребители.

К'во ми обясняваш, че 90% от съфорумците не били на т'ва мение, те едно 95% немогат да си изброят пъпките пред огледалото камо ли да имат сериозно мнение (като на големи, пораснали хора) по социалните теми, другата половина не са виждали пушка на живо пък тук(във форума) трепят кучета с такава наред... Аз си мислех, че едни млади хора, с акъла си ще имат малко мозък да размислят откъде тръгват проблемите... А ако толкова държите да се цитират фрапантните случаи нека само вметна, че един огромен процент от инцидентите, в които куче напада някого става дума за домашни кучета, които не са обучени и се разхождат без контрол от безотговорните им стопани! Наистина ужасно неприятно ме изненадахте, искрено се надявах да имате малко повече акъл в главите си!


Пожелавам ти да ти се случи същото - глудница всеки ден да напада теб и семейството ти - майка ти, баща ти, сестра ти/ ако имаш/, брат ти /ако имаш/! Нека ги нахапят, нека ги е страх да се прибират

ш' ме извиняваш много, ама след малко може да земеш да кажеш и че кучовците знаят къде живееш и те причакват пред вас точно в часа, когато вече са научили, че се прибираш... :?

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
02-28-2008, 23:18
Трудно е да се предприемат мерки, държавата ни е бедна, а и с тези управници.. :? В по - напредналите страни са решили отдавна този проблем и се грижат за животните, както и имат закон срещу жестокостта към тях. Ние има къде къде още да ги гоним.. А като гледам отношението на хората към тези неща.. Знам, че всеки гледа как да преживее и така нататък, но то и това е проблем.. Нямаме средства .. :( И на повечето не им пука явно, но какво ли да се чудя, това е България.. :? Бих помогнала, ако имах възможност, но за да се осъществят такива инициативи, трябва мн повече.. В този форум, както виждаш няма какво да очакваш, колко жалко, но.. дано в бъдеще се намери решение, само дано не е далечно бъдеще. Искрено се надявам.

Bolt_f
02-29-2008, 02:27
те хората болни на пътя умират,ти кучета ще ми спасяваш... АБСОЛЮТЕН, КУХ ИДИОТ!
Не прочетох цялата тема, защото ме доядя и се досетих колко такива мнения като на ей тоя дебил тука ще видя.
ТИ, красавице ЧОВЕК, някога замисляла ли си се, че ХОРАТА не са най-важни? Умирали... защото не правят нищо по въпроса. Защото умират гладни или от студ посред зима по улиците, защото ги мързи да си вдигнат задника от тротоара където просят! Кучетата в тези изолатори са наистина сами. Те няма как да станат, да си намерят работа, да се порадват на хубавите неща в живота... та те дори не могат да мрънкат по цели дни колко са зле, колко бедни са и колко нещастни са...
Ужасно много се надявам проклетата ни държава (обичам България...) някой ден да се оправи и да заприлича на СВЕТА. И си права, авторке, че ние можем да помогнем. Дори мисля, че всичко това би било в нашите ръце.
Не съм в България в момента, за жалост. А и за радост, също... ужасно трудно е да гледаш как хора унищожават красивите ти спомени от една страна, в която си живял, как трепят беззащитни бездомни животинки по улиците без капка милост... а тези, които уж са очевидци и съчувстват, никога не правят нищо освен да мрънкат и да се оплакват за това колко страдат в жалкия си нещастен живот!

Bolt_f
02-29-2008, 02:32
Проблемът не е мой, не е твой, не е на никого... ?!
Добре, че не мислят всички така.
Как можеш да твърдиш, че кучетата са виновни?
Меко казано смешно е ... не мислиш.
Заради кого тия кучета са навън гладни? Замисляла ли си се?
Трябва да има приюти където да се гледат тия кучета, а не да обикалят улиците.
Само че никой не мисли, на никой не му пука... което е жалко.

К'во да обяснявам.. знаете си само своето, мислите само за собствените си задници..

Аз не си представям що за човек би убил куче.. никой не може да ме убеди, че т'ва е нормален човек, а не психично болен.

Ти луда ли си бе .. или просто без капчица акъл!?
Разбира се, че предпочитам себе си пред глупавите кучета! Пожелавам ти да ти се случи същото - глудница всеки ден да напада теб и семейството ти - майка ти, баща ти, сестра ти/ ако имаш/, брат ти /ако имаш/! Нека ги нахапят, нека ги е страх да се прибират. Да видим на какво мнение ще си тогава! Изобщо не ме интересува защо тези кучета са на улицата. Интересува ме, че ме нападат, а това е нещо супер сериозно. Явно главата ти не може да го проумее! На мен не ми е особено смешно като ми скачат!


К'во да обяснявам.. знаете си само своето, мислите само за собствените си задници..

Не мога да опиша колко си зле, просто не мога! Писна ми да повтарям едно и също нещо, но хайде.. пак ще го кажа. Те нападат мен, а аз ще мисля за тях !? Ъ !?


Аз не си представям що за човек би убил куче.. никой не може да ме убеди, че т'ва е нормален човек, а не психично болен

По тази логика ти също си психично болна. Убиваш бръмбари, хлебарки, мухи, мравки и т.н, нали? Те също са житовинки, но съм сигурна, че ги убиваш без да ти мигне окото? Но те не са хубави и сладки като кучетата, нали?

Нямам намерение да отговарям повече, явно главата ти е пълна с кученца и не можеш да разбереш нищо друго. ти пък много акъл имаш в главата. четеш ли к'во пишеш?!

MusicIsTheKey
02-29-2008, 06:37
Ех, казах, че няма да отговарям, но ти си твърде куха, не можеш да разбереш и трябва да ти се обясни"


ш' ме извиняваш много, ама след малко може да земеш да кажеш и че кучовците знаят къде живееш и те причакват пред вас точно в часа, когато вече са научили, че се прибираш

Зад блока ми има строеж и кучетата живеят там. Колкото и да е сложно, надявам се, че ще успееш да зацепиш как идват пред блока ми. Използвай поне една гънка от малкото ти мозък. Стискам палци, дано се сетиш.


Bolt_f - имам повече акъл от теб, в това съм сигурна.

Psychoalgie
02-29-2008, 08:31

Bolt_f
02-29-2008, 11:51
Ех, казах, че няма да отговарям, но ти си твърде куха, не можеш да разбереш и трябва да ти се обясни"


ш' ме извиняваш много, ама след малко може да земеш да кажеш и че кучовците знаят къде живееш и те причакват пред вас точно в часа, когато вече са научили, че се прибираш

Зад блока ми има строеж и кучетата живеят там. Колкото и да е сложно, надявам се, че ще успееш да зацепиш как идват пред блока ми. Използвай поне една гънка от малкото ти мозък. Стискам палци, дано се сетиш.


Bolt_f - имам повече акъл от теб, в това съм сигурна. WOW. If you think so ;)

lonesome
02-29-2008, 16:42
К'во ми обясняваш, че 90% от съфорумците не били на т'ва мение, те едно 95% немогат да си изброят пъпките пред огледалото камо ли да имат сериозно мнение (като на големи, пораснали хора) по социалните теми, другата половина не са виждали пушка на живо пък тук(във форума) трепят кучета с такава наред... Аз си мислех, че едни млади хора, с акъла си ще имат малко мозък да размислят откъде тръгват проблемите... А ако толкова държите да се цитират фрапантните случаи нека само вметна, че един огромен процент от инцидентите, в които куче напада някого става дума за домашни кучета, които не са обучени и се разхождат без контрол от безотговорните им стопани! Наистина ужасно неприятно ме изненадахте, искрено се надявах да имате малко повече акъл в главите си!


нали се сещаш, че като прехвърляш своите недостатъци на чужд гръб, те не се махат? :?
пък за неприятните изненади... свиквай свиквай, най-голямата от тях ще е като те захапе някой твой 'възпитаник' за скъпите панталонки...

В никакъв случай не прехвърлям свои недостатъци на някой друг, аз имам мнение по всички социални теми за които можеш да се сетиш и за разлика от теб аз умея да го отстоявам, това и правя в момента. Тези реплики: "да ги изтрепем" и всички други подобни глупащини са просто начин да си измиеш ръцете и да избягаш от отговорността. НИЕ сме хората на България! НИЕ сме отговорни за случащото се! И само НИЕ можем да го поправим ако не ни харесва! Относно моите възпитаници: да, аз имам проблемно куче! Да, хапе ме и се карери по мен! Да, 40 кг е "сладура"! И НЕ, аз няма да го захвърля като всички "любители", които при първата появила се трудност отварят вратата на кучето и после почват да охкат: "ох, ама мен ме хапят, ох, ама те са толкова лоши"... Смятах и все още смятам, че личните нападки са излишни в темата, тук не става дума за мен и за моите кучета. Единственото, което донякъде ме зарадва през деня бе посещението ми в прословутия изолатор и положението не беше толкова отвратително. Беше чисто, кучетата имаха вода и след малко щяха да ги хранят. Кучето, което търсех беше вече осиновено, а далматина береше душа, но... няма пълно щастие!

Freak.
02-29-2008, 16:51
@ Лейди Дет а.к.а Лейди Поза, и lonesome

Искренно ви пожелавам да ви се нахвърлят глутници от кучета. По 10-15.

А, и спрете с нападките на лична основа, това че нямате с какво да контрирате не значи че трябва да се унижаваме... нали?



пп, Лейди Поза, Де факто ти казваш че всяко мнение, което не е еднакво с твоето е идиотско и ненужно? Е, в такъв случай си заври самочувствието в гъза, дано се почувстваш по-добре.

Violenza
02-29-2008, 17:06
ИскреННо ти пожелавам един ден да ти дойде акъла..
Това за мненията не съм го казала, но наистина вашите са излишни.
Всеки път се убеждавам, че сте уникални.

Не спряхте да обиждате.. кой имал малко мозък.. предполагам се имате за особено умни, нали? О, да, велики сте, велики?
Доволни?

Ти пък к'во говориш за напдки 'на лична основа' при положение, че ти обиждаш?!

lonesome
02-29-2008, 18:37
Главата ми не побира как може хора, претендиращи, че са цивилизовани да подкрепят жестокостта към животни. Още повече пък ненужни бяха "искренните" ви пожелания. Няма ли как да проумеете, че ако помогнете да бъдат събрани и кастрирани тези животни нападенията ще намалеят значително (ако съвсем не спрат). Айде, ако толкова е сложно да приберете някое бездомниче поне го пожалете и се обадете в някой изолатор да го приберат, пък ние "простите, дето защитават животните" ще се мъчим да им подобрим условията. Наистина не разбирам що за човек би посегнал на животно, което не стига, че нищо не му е направило, ами и едва, едва оцелява. Само нещо да вметна: някой от вас, имам предвид тези, които имат домашно животно, пък било то и гледано на двора, които така силно поддържат масовите безразборни убийста на животни как бихте се почуствали ако някой ден кучето ви случайно се шмугне през вратата и излезе от двора и в този момент, в който вие се пресягате да го приберете някой "блестящ", с мъдрата си идея да убива де що мърда по улицата и е на 4 крака убие животното пред очите ви как бихте се почуствали? Защото заради такива като вас това си е факт. Моя приятелка неможеше да гледа кучето си в апартамент (беше вече прекалено едро) и го прати на село. Един ден когато майка и си тръгвала от селото Стиви решил да я изпрати и да се порадва колкото може, защото незнаел кога пак ще се върне. Кучето си вървяло с жената и докато тя му говорела един такив "умник" го застрелял. Е... дали наистина това е точния начин?

Freak.
02-29-2008, 18:41
Ти пък к'во говориш за напдки 'на лична основа' при положение, че ти обиждаш?!

След като ти го правиш, аз нямам ли право? Претендираш че си интелигентна... е, хубаво. Значи интелигентните нападат, аз ще подражавам.


Жестокост срещу животни... пф... не знаете какви зверщини има по света срещу хора, те тръгнали да ми оправдават бездомните кучета... :lol:

Violenza
02-29-2008, 19:11
На теб какво съм казала, бе, драги?
Айде не се меси в чуждите спорове.

И си противоречиш.

Да не говорим, че не аз първа започнах.. а други двама, просто защото не знаеха какво да измислят да кажат и айде.. "ВИЕ СТЕ ТЪПИ"

колко лесно, а?

Freak.
02-29-2008, 19:26
На теб какво съм казала, бе, драги?
Айде не се меси в чуждите спорове.

Извини ме, дигам пара когато някой дава мнение за нещо от което си няма представа... Не визирам че си нямаш представа от проблема с бездомните кучета...




Да не говорим, че не аз първа започнах.. а други двама, просто защото не знаеха какво да измислят да кажат и айде.. "ВИЕ СТЕ ТЪПИ"

Ахах... няма смисъл да храниш подобни кретени...

lonesome
02-29-2008, 19:32
Надявам се нещата вече да се успокоят и да утихнат. Нека запазим добрия тон! Искрено моля хората, които просто искат да оплюят мен или някой друг, който се опитва да направи за нещо за решаването на проблема с бездомните, жестокостта срещу животни и всички подобни проблеми, нека си спести писането!

TheNewReligion
02-29-2008, 19:55
Ужас ! Плаче ми се ! Това не може да продължата така ! Това са живи същества ! Същество захвърлило друго такова , което заслужава да живее , не може да се нарече човек ! Кучкарите дебнат невинните ,гладни ,захвърлени животни и ги прибират в приютите.Хранят ги само един път на ден и , ако до една или две седмици животното не е потърсено и осиновено от някого , то е жестоко убито! Какво им пречи да направят някакъв приют , където да се приютяват невинните животинки , да се хранят и да спят на топло ?Ясно е , че в България има толкова много захвърлени животинки , които не могат да бъдат приютени , но все пак не може ли да се направи нещо хубаво ? Ох , ще се разплача ! Това не може да продължава така ! Знам , че никой няма да се трогне и да се помъчи да спаси живпота на милите животинки ! Моля ви , да направим нещо ! Не трябва да си затваряме очите за този проблем ! Всичко щеше да е много по-добре , ако не съществуваха парите , но именно липсата им превръща живота на всяко едно същество в ад !
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Canis_Dirus
02-29-2008, 20:02
Спаси дърво - убий бобър!
Спаси дете от нахапване - убий улично псе!

lonesome
02-29-2008, 20:40
Спаси дърво - убий бобър!
Спаси дете от нахапване - убий улично псе!

Дори за минута ли неможеш да помислиш откъде идва проблема с тези "псета" г-н голям герой. Това последното ти изказване е като онези, които си казваме сутрин, че да ни е по - лесно да се погледнем в огледалото. И пак да напомня: те кучетата не освирепяват от много хубаво! Те, за разлика от нас (а някои хора изобщо не показват по - висша степен на развитие), са първосигнални животни. Ей така един слънчев ден докато поредния малак гладник обикаля из квартала и съвем добронамерено проси от минувачите или се рови из боклуците се появява някой такъв герой, като теб, и понеже няма дом и "обичливите" му стопани са го захвърлили решава да го пребие, ей така да знае, кой е шефа. После, едва събрало сили за да се добере до някое безпасно място, на което да се скрие се озовава на улицата, където друг такъв герой, пак като теб, се опитва да го прегази. Най - накрая куч решава, че си е намерил спокойно място където да полежи гладуващ ей така, докато му мине се среща с трети герой, като теб, който пак му тегли един хубав бой. От този момент нататък това куче вижда във всеки двукрак потенциална опастност, независимо дали просто минаваш покрай него, отиваш да го нахраниш или пък наистина отиваш за да го пребиеш и започва да напада всичко, което докопа. В света на животните се нарича борба за оцеляване. Но... не ми е ясно защо трябва да се направи всичко, което първоначално изброих за да стигнем до момента, в който пак заради вашата "геройска" глупост ВИЕ, "героите" сте причинители на проблема с агресивните кучета. Айде ако успееш да го асимилираш да се позамислиш, става ли? И нека все пак те поправя: Спаси куче - спаси дете от нахапване!

Swinkenhoffer
02-29-2008, 20:44
^ Напълно си права, ама в случая каузата е изгубена. :D

Canis_Dirus
02-29-2008, 20:48
Аз НЕ пребивам кучета. Ако ще се занимавам с него ще му видя сметката. Тези кротките изобщо не ги забелязвам, но да земе някой пес да ме лае .. Ако имам време ще му смачкам главата с някой камък. Но те, като са сами не нахалства, ама съберат ли се на глутница...
Съберат ли се улични кучета в глутница единственото решение е изтребване до крак. Преди 3-4 години ги бяха очистили така при сестра ми - натровени с някакъв дроб. После се чудиха, какво да ги правят, че да не ги вземат в някой месокомбинат и ги палиха. Изобщо - в един крематориум и живи в огъня - ем няма да харчим дроба.

Violenza
02-29-2008, 21:00
И к'во ше направиш?
Нещо ще промениш ли?!

хахахха да не говорим, че те съберат ли се на глутница ще те видим с камъните, великия...

Обожавам форумните герои, умници и биячи.. обожавам.

Canis_Dirus
02-29-2008, 21:20
И к'во ше направиш?
Нещо ще промениш ли?!

хахахха да не говорим, че те съберат ли се на глутница ще те видим с камъните, великия...

Обожавам форумните герои, умници и биячи.. обожавам.
Кучета на глутница не се унищожават с камъни. Ще ида при бащата да взема личното му оръжие. Лошото е, че някои нервнопаралитични газове например не им действат. Та затова с малокалибрено е най-удачно и евтино (скъпа амуницията, ей). Малокалибрените ръчни оръжия (с ръчно презареждане) нямат проблем да стрелят с евтините български 22 милиметрови. Полуавтоматичните като пистолетите например не могат да закачат празната гилза и остава в цевта - неприятно. Ама отидеш - сложиш някакво полуразвалено месо или кило бял дорб някъде и от терасата - като на стрелбище, ама мишените бягат.

Дефектен съм бе. От малък започнах. Първо изтрепах врабците, после започнах да поглеждам и към гълъбите. Водеха ме на лов, много обичам като колят прасето и тн. Изобщо за мен тръпката не е да се надлъгвам с добичето. Да се ликвидира по най-лесния начин и после да се консумира (ако може).

като не ви отърва - оплачете се в ПЕТА.

lonesome
02-29-2008, 21:28
междодругото глутницата се разгонва и с обикновен дезодорант...

Psychoalgie
03-01-2008, 16:58

Violenza
03-01-2008, 17:26
Някой да ти говори на теб? Да съм ти писала? О, да, само че нещо млъкна и не ми отговори, зат'ва ся си трай.

Пс: т'ва за розовия свят още 5 пъти да го повториш?

lonesome
03-01-2008, 18:26
Raving^Insomniac, искам само да ти кажа, че нещата не са чак толкова ужасни. Видях и двете страни на проблема. Аз също мислех като теб, признавам го. Смятах кучетата за най - долната измет, защото ме беше страх от тях и откровено казано исках да се избият всички. Докато не разбрах на свой собствен гръб колко точно може да обича едно куче. Дори за секунда през нищожният си живот не бях и помисляла, че куче, което е мое от два часа ожесточено ще скача да ми помага когато някой ми посегне! Аз мисля, че само човек, който не е имал достатъчно контакти с животните може така грубо да защитава тезата, че всички бездомници трябва да се избият. Не, не са за трепане кучетата, за трепане са ши... им стопани, дето като "изпуснат" кучката на съседския помияр и после ги изоставят в кашона до контейнера с боклука! Познавам маса хора, отглеждащи в дома си безпородно куче и то, не някое дето случайно е станало и е смесица между две породи, а такова, хваната от улицата. И смея съвсем отговорно да твърдя, че тези точно "помиярчета" се гледат много по - добре и живеят много по - обичани именно защото са такива. Те не са купени на безумна цена ей така за загъзия... И понеже всички говорите за някакви огромни глутници 10 - 15 кучета аз пак да кажа. Ако няма такива герои, които да ги пребират като малки (или не толкова малки) кучетата никога няма да освирепеят толкова. И напук на пожеланията ви, отправени към мен и Лейди Дет и на вас, както на всеки, ще кажа, че точно когато се засили тази "глутница" срещу вас ако пръснете с дезодорант наоколо си, силната миризма ще ги прогони и няма да имате проблем с тях. Пак ще кажа: ако помогате на тези кучета ветоятността да освирепяват значително намалява. И съвсем никой не ви кара да ги прибирате. Ако толкова смятате, че тези същества не залужават дом и обич, поне се обадете в най - близкия приют, а не ги убивайте така зверски. За розовия свят, в който мислите, че живея... Груба заблуда! Нито родителите ми са богати, че да имам облаги, нито семейството ми е хубаво нито пък някой ми помага да се грижа за кучетата си, напротив, част от семейството ми ме укорява за грижата ми към тях. Така, че... розовият животец ми е много повече от далечен...

ANTIHUMAN
03-09-2008, 08:13
Оу мале.Прочетах един коментар за кучетата в приютите. МАЦКО НЯМА НИЩО ВЯРНО! Аз работех там миналото лято. Хранем ги 3-пъти на ден.Всеки ден сменяме водата и всеки път мием клетките: на токущо пристигналите(това се прави за да свикнат с обстановката) ,тези който прескачат оградата(те са кучета бегачи ,смешни опити да се махнат от там,макар ,че е хубаво ) , и болните кучета(тези дето са болни и се налага да се убият ,защото е невъзможно да го излекуват). Грижат се за животните споко. Това лято смятам пак да работя там :grin: :grin: :grin:

lonesome
03-09-2008, 21:47
Ами незнам какво си виждал/а ти, но клипчето, което аз гледах беше доста красноречиво по въпроса... На 29-ти март в 14 часа пред пешеходният мост (до новотела) се събираме на протест! Ще се съберем и ще направим нещо като шествие до кметството. Всяка подкрепа е от полза!

Mirelchetoo14
03-09-2008, 22:10
те трябва да бъдат умъртвени, но ХУМАННО!!!

ХУМАНОИД е човек.Кучетата следва да се тряпат КУЧЕШКИ :D

Жал ми е да гледам как умира каквото и да е било живо същество,обичам всички живинки,но те така и така умират...Смешното е,че хората се взехме за господари на всяка жива твар и си въобразяваме,че имаме правото да даваме и отнемаме живот,да спасяваме и "оставяме".Кучетата са си голяма популация от жив вид,хората също.И от едните,и от другите умират много,едни живеят супер,други не.Ама кат` мре човек - "Ми такава му била съдбата"...Така че всеки със съдбата си,дали ще е куче,човек или бръмбар :? Ако му е съдбата на някое псенце да го взема,ще го взема,ако не-не.

rakiQ
03-10-2008, 06:10
според мен пък точно тея кучета трябва да ги затворят някъде защото малко или мн е опасно за теб и останалите човеци 8-)

VeliCullen
04-08-2010, 17:21
Жестокост срещу животни... пф... не знаете какви зверщини има по света срещу хора, те тръгнали да ми оправдават бездомните кучета... :lol:
Чувал/а ли си за Мима?Кучето с отрязаните крака?Ами за един питбул,залят с киселина?Коте,пронизано със стрела?Човек убива куче,и после праща на 11 годишната му собственичка писмо,в което признава,че е бил той,и казва"че няма нищо против момичето,но мрази кучето й".Да пиша ли още,за да разбереш,че това е направено от хора,който като теб се правят на много важни?Дето са кретени и половина,и не могат да си срешат четината,пък обиждат тези,който обичат животните и искам да им помогнат.