PDA

View Full Version : за изтощени коси



vaca
02-27-2008, 21:30
takam zna4i reshih da pusna teme za iztoshteni kosi qvno sa mn iz foruma shte vi dam nqkolko syvete izpitani razbira se zna4i pyrvo otivate pri friziora da ve otreje cyftejite i izgorelite kraishta predi vsqko miene si majete kosata s bademovo maslo na ikarov ili pyk zehtin stoite taka 2 4asa i posle otmivate s shampoan kupete si maska za kosa na miosotis mn e efikasna strashna e napravo slagate i neq sled izmivaneto sled 15 min izplakvate kupete si kristali za kosa na seri tqh gi izpolzvete za vryh4etata i taka sled 1 mesec kosata vi e otnovo jiva ako ste postoqnni razbira se e tova e ot men iii miyte kosata vednaj na 3 dni naprimer ako q izmiet3 nedelq sledvashtoto miene da byde v srqda i posle v sybota i takm nadqvam se sym vi pomognala

Ou7taControL
02-28-2008, 01:13
ами аз пък си мия косата всеки ден като си вземам душ.. много хора казват че е вредно, ама така като си гледам косата виждам само че има добри резултати... и за да се потдържа една коса жизнена трябва да се мие редовно с подходящ шампоан и да се избягва сушенето със сешоар и да се подстригва поне връхчетата по честичко.. :) според мен това си е напълно достатъчно.. но зависи от различните видове коси.. :)

EarthShaker
02-28-2008, 07:09
преди да се наплета година и полвина не бях се подстригвал НИТО ВЕДНЪЖ и нямах нито 1 цъфнало косъмче :P зависи от косата... и не ми разправяй, че косата е много полезно се мие всеки ден шот шампоана е ХИМИЯ, която малко или много е вредна...

mhmhmhmhm
02-28-2008, 13:29
Ааа кво е тва масло на Икаров?
Че за пръв път чувам ....
и на каква цена е :P

vaca
02-28-2008, 15:16
ami tova e bademovo maslo kupuva se ot aptekite struva 2 leva

_crazy_baby_
03-01-2008, 19:32
teq maski miosotis kade gi ima i kakvi vidove

Liar
03-01-2008, 20:03
Ако ще ползвате зехтин,гледайте да го смесите с някоя изсушаваща съставка (мед,жълтък(не се препоръчва за боядисани коси),алкохол или няколко капки газ-правят блясък,оцета също).иначе можете да направите косата си мазна.
Също така косата се мие тогава,когато започне да се замърсява.Оставена мръсна,косъмът не може да диша и да се храни,което води до неговото опадване.Това разбира се не означава,че трябва да миете косата си всеки ден.Само тогава,когато е необходимо,защото както някой преди мен каза,шампоанът е химия и никак не е безвредна.Използвайте по щадящи-тези за всекидневна употреба са такива.Уош енд го,Пантен и т.н. са пълни боклуци,а използвани всекидневно могат да увредят косата ви.Използвайте качествени шампоани,но ако не ви се дават повече пари,един шампоан Дева например е добро решение,както и други бг марки.
Относно маската Миосотис-има доста доволни от нея,като се има предвид цената и - 8 лв за 500 милилитра.Аз я имам и не ми харесва,но всяка коса е различна...Мисля,че е само един вид-в червена опаковка.Намира се по аптеките.
Еarthshaker,ти беше на дредове,нали?Може ли да те питам какви грижи полагаш за тва нещо?

sh3_1s_7h3_0n3
03-01-2008, 20:37
ами аз пък си мия косата всеки ден като си вземам душ.. много хора казват че е вредно, ама така като си гледам косата виждам само че има добри резултати... и за да се потдържа една коса жизнена трябва да се мие редовно с подходящ шампоан и да се избягва сушенето със сешоар и да се подстригва поне връхчетата по честичко.. :) според мен това си е напълно достатъчно.. но зависи от различните видове коси.. :)

Така косата ти се изсушава много по-бързо. Сега може да няма проблем, но след време ще видиш, че косата ти няма да е така жизнена. Знам го от личен опит, защото половин год почти всеки ден си миех косата. Фризьорката ми само дето не ме уби като ме видя. :) На нищо беше заприличала, а и на всичкото отгоре започваше все по-бързо да се омазнява. Ако примерно я изтървях и 1 един ден не я измиех... то на следващия вече имаше изключителна нужда от 'шампоан'.

Аз съм За редовното посещение при фризьор - макс месец-месец и половина, НЕ повече! ;)