PDA

View Full Version : Кое е по-важното според вас - гордостта или щастието?



BOTEVPLOVDIV
02-27-2008, 21:47
Здравейте на всички!
Тази година смених града в които живея.Беше ми (и още ми е) много трудно да свикна с всички промени,а и си нямах никои,които да ме подкрепи.
Понеже съм доста общителна бързо завързах приятелства в училище,но с никои не бях по-близка,че да мога да споделя тревогите си.Всеки ме познава като едно вечно усмихнато момиче,което е безгрижно и щастливо...
...Тогава се появи Той .. Бях Го виждала,но не Му обръщах внимание,понеже Той е от типа момчета, които не могат да бъде само с 1 момиче,а и търси само забавление и никога не му пука дали наранява някои с това негово си държание... Не му обръщах никакво внимание,въпреки,че той определено показа,че има интерес.. Доста дълго не се отказа от мен и доста продължително ме 'сваляше'.. А,аз гледах да не обръщам внимание на комплиментите,подаръците и цялото внимание което ми обръщаше..Но един ден се подадох.. Реших,че е мой ред малко щастие да получа.. Всичко започна на шега... Но лека полека тази шега,започна да значи нещо за мен... 6 месеца и поливана продължи връзката ни.. В която той ме накара да повярвам в себе си,да повярвам,че някой ден мечтите ми може да станат реалност..Подкрепяше ме за всичко и чрез неговата не угасваща вяра успях да постигна много свои желания.. Знам,че държаше на мен.. И беше само с мен.. Всички се възхищаваха на това колко добре се разбираме...Знам,че времето през което бяхме заедно, не е много,знам,но той сякаш ме омагьоса..
Само,че Моят Принц прекрати връзката ни,понеже искал повече лична свобода... бяхме разделени близо месец,през което време аз не спирах да мисля за него..имах чувството,че света ми е празен когато Той не е до мен..
На 14 февруари Той дойде при мен.. Помоли ме да поговорим и ми обясни,че много съм му липсвала и че ме обича много.Помоли ме да му дам шанс... Събрахме се отново.. Бяхме щастливи,много щастливи...
В момента сме във ваканция,той не е в страната и не сме се чували от 5 дена... Денят преди да замине бяхме заедно от сутринта,чак до вечерта когато го изпратих до летището... Обеща ми като си дойде всичко да продължи да бъде перфектно...


Мразя го, понеже го обичам - толкова много..Мразя и себе си, понеже позволявам на някой да ми влияе толкова много.. За първи път ми е така... Сякаш имам нужда от него за да живея... А това не е възможно!

Някои мои приятели ме съветват,да запазя достойнството си и сега когато се видим след ваканцията да поискам аз да се разделя с него.. Те ме убеждават,че той само си играе с мен и ме използва...
Други мои приятели (включително и моето сърчице) ме съветват наистина да му дам шанс,дори и после да ме нарани още повече... Толкова е трудно,нов град,нови хора и никои не иска да ти подаде ръка,никои не иска да те изслуша,всеки е зает само със своите си проблеми. ТОЙ беше първият човек който ми показа,че има и добри хора. Той беше 1 човек,който ме изслушваше и който ми подаде ръка и ми помагаше в трудностите...

Моля ви кажете мнението си,кое е по-важно според вас - капката гордост,която мога да си запазя или мъничкото щастие което имам когато дори и рядко съм с него...?!

cryingangel
02-27-2008, 21:50
Други мои приятели (включително и моето сърчице) ме съветват наистина да му дам шанс,дори и после да ме нарани още повече...

Слушай сурецето си не другите :)

Alabalaportokala
02-27-2008, 22:37
Защо ни питаш след като нашите мнения надали ще повлияят на решението което още от сега мога да ти кажа какво ще е - ти искаш и ще му дадеш шанс. Бъди щастлива защото в днешно време щастието е лукс който не винаги можем да си позволим ( особено ти ). Затова действай и не налагай гордост на сърцето си защото после тебе ще те боли. Успехи ;) :)

MiMcHeToOo
02-27-2008, 22:46
Защо си мисля, че си пускала поне 2-3 подобни теми? С каквото сме могли, сме помогнали, това е..

NightGuardian
02-27-2008, 22:58
Дай му шанс , щом го обичаш ДАЙ МУ ГО ! :-o :grin:

tqnko1
02-28-2008, 00:32
щастието, гордоста е за глупавите хора който мислят 4е са интересни като имат гордост, то е хубаво не в пове4ето слу4еи нетрябва гордоста да се набива на 1в поглед :shock:

PaMoH40
02-28-2008, 06:45
6tastieto za6toto trqbva da sa gordee6 kogat si 6tasliv

shivacheva
02-28-2008, 06:55
Не го оставяй...Приятелите ти може да се дразнят от това колко добре се разбирате и затова да ти казват да го оставиш (не ги познавам и не визирам всички)...Но след като е бил единствения човек,който ти е помогнал и е бил до теб,постави щаститето си на първо място... :)

wehrmacht
02-28-2008, 06:58
:razz: щастието разбира се , иначе остава да се гордееш с нещастието си :-D

bibo
02-28-2008, 06:59
За да успееш в живота трябва да използваш ума си,за да успееш в любовта - сърцето си...

slun4ice_90
02-28-2008, 07:03
Защо ни питаш след като нашите мнения надали ще повлияят на решението което още от сега мога да ти кажа какво ще е - ти искаш и ще му дадеш шанс. Бъди щастлива защото в днешно време щастието е лукс който не винаги можем да си позволим ( особено ти ). Затова действай и не налагай гордост на сърцето си защото после тебе ще те боли. Успехи ;) :)Аплодисменти,прав е :-P :) Слушай сърцето си.

SkiT
02-28-2008, 07:46
Оценявай момента...гледай да откраднеш момента щастие и да го оползотвориш на максимум...каквото и да стане...дори да ти разбият сърцето...попадне ли ти момент в който можеш да бъдеш щастлива-НЕ ГО ИЗПУСКАЙ... :grin:

hooliganka89
02-28-2008, 07:47
Тази тема ми е много позната,освен часта с това,че сега е извън страната.

Yr1m
02-28-2008, 07:48
и двете са много важни ... но има момент когато трябва да си повече горд щото ше ти се качат на главата ....

nencuHka
02-28-2008, 09:49
Да и аз съм чела историята..тогава беше че са се разделили :-o Няма значение де ..
Аз бих предпочела щастието,макар и малко .. :(

BOTEVPLOVDIV
02-28-2008, 13:37
Благодаря на всички ви за споделеното мнение...


Сигурно сте чели една част от темата,защото преди горе-долу месец я бях пуснала,преди отново да се съберем... за да ви искам съвет отново...


Благодаря още веднъж! :-)

ANTIHUMAN
03-01-2008, 07:53
За Мен лично винаги ми е била Гордостта ! Щастието може да почака!Аз лично небих допуснал да ме наранят отново.За да ме боли ли? Ам не не съм Мазухист!
Аз никога несъм Щастлив , но мисля ,че за мен трябва да е така!Щастието за мен лично е за слабите където немогат да се справят с проблемите и страховете си!
ТИ РЕШАВАШ! 8)

imfamous
03-01-2008, 08:33
Има една приказка по-добре преживей нещо и след това съжалявай отколкото да не го приживееш и след това да съжаляваш,че не си го изпитал :) Според мен няма нищо по-важно и нужно на един човек от Щастието!Аз мисля,че трябва да си бъдеш с него,пък и факта,ЧЕ ТОЙ се е върнал при тебе не е за пренебрегване,защото значи,че наистина иска да е с теб,а не с някоя друга!Разделили сте се,не защото той е искал повече лична свобода,а защото е искал да разбера дали наистина държи на теб и дали иска да е с теб!Бил е объркан,защото ти си го променила:)Аз ти пожелавам да БъДеш Щастлива с Него,защото аз вярвам,че ти искаш да е така :) Усмихвай се-всичко ще се оправи :)

Rebellion_Angel
03-01-2008, 11:45
Това може да е най-щастливото ти време или най-болезненото. Не изпускай шанса си. Никой не знае какво може да се случи. А колкото до гордостта...Зарежи! Не си изпускай шанса да бъдеш щастлива. Може да нямаш втори...

Chikiponita
03-01-2008, 19:54
Гордостта прави ли те щастлива?
А и с какво не разбрах той ти е наранил самочувствието. Но не си струва заради глупавата прекалена важност, която имаш за себе си, да се отказваш от един прекрасен и загрижен за теб човек! На кое държиш повече на него или на гордостта си? Не е необходимо да имаш гордост, а достойнство! Напред и успех!

sh3_1s_7h3_0n3
03-01-2008, 20:21
В повечето случаи ние, хората, сами си създаваме проблемите робувайки на своите мисли. Така е и в твоя случай. Момчето е дошло при теб, обяснило ти се е в любов, пожелало е да бъдете отново заедно, а ти го мислиш и премисляш... и се водиш по акъла на приятелите ти, които пък може и да ревнуват/завиждат.
Не си създавай сама проблемите. Като се върне, си бъдете отново заедно. Единствено времето ще покаже дали си постъпила правилно, или не. В случая дилемата не е между гордост и щастие... а между това какво мислят приятелите ти и какво искаш ти. :)

tvoitobebche
03-03-2008, 18:20
Ти го каза:
:arrow: Реших,че е мой ред малко щастие да получа..

Защо в момента се опитваш сама да спреш щастието да дойде при теб?!