PDA

View Full Version : момичета- аборт или не?



Ou7taControL
02-28-2008, 01:36
представете си че забременявате.. но не искате да имате дете независимо каква е причината.. (малка сте, не сте готова, приятеля ви не иска и тн).. Какво бихте направили.. аборт или ще задържите детето?
Съжалявам ако има друга такава тема,просто искам да разбера какво мислите по въпроса.. :)

marina star
02-28-2008, 03:44
abort!!!

dirty_kitty
02-28-2008, 03:45
бих направила аборт

sladorana14
02-28-2008, 05:32
abort estestveno

snoopdogg
02-28-2008, 05:44
abort estestveno


сладОрана14 каза че ако случайно забременее ще направи аборт...край..

tapatop
02-28-2008, 06:05
Момичета, първо имате ли представа какво точно представлява аборта? Това е буквално остъргване на лигавицата на матката и в повечето случаи се прави без упойка. Казвали са ми, че усещането е че те дерат на живо.
А за случаите на скъсан презерватив - има т. нар. "спешни контрацептиви" - във всяка една аптека ги има и повярвайте - по-добре да дадете 20-30 лв. навреме, отколкото след 1-2 месеца да правите аборт.

naughtyyygirl
02-28-2008, 07:46
аз бих оставила детето, ако забременея случайно, (в смисъл непланувано)
каквото и да казват другите, дори и родителите ми, а на тях съм им казала, каквото и да става - никога няма да направя аборт, а и вече смятам, че имам представа за живота си и не съм някое разглезено момиче! А приятеля ми съм го предопредила - стане ли случайно, си оставям детето, пък макар и сама да си го гледам и да си провалям плановете за бъдещето... това мисля аз!!!! за мен един нов живот е по-важен от всичко друго, най-вече не ме интересуват мненията на околните!!!

v3n0ma
02-28-2008, 07:54
ne trqa da se pravi abort. Ako priqtelkata mi zabremenee, az sam go naprail bebeto, 6e ba4kam, 6e se trepq, no nqma da pozvolq da se otneme jivota na deteto mi. Kakvoto i da stane 6e go zadarjim

nefchi_bs
02-28-2008, 08:56
Не съм мислила по този въпрос,но едва ли ще събера сили да напавя аборт... :( :(

amatorium
02-28-2008, 09:07
ne trqa da se pravi abort. Ako priqtelkata mi zabremenee, az sam go naprail bebeto, 6e ba4kam, 6e se trepq, no nqma da pozvolq da se otneme jivota na deteto mi. Kakvoto i da stane 6e go zadarjim

+1 Samo da ne diskutirame kakvo stava ako zabremenish nqkoq, koqto ne ti e priatelka.

renito
02-28-2008, 09:14
Аз, не бих направила аборт за нищо на света. На 20 години съм и сигурно ще кажете че мисля така заради годините си, но истината е че още от 14 години съм на това мнение. Оставете това за болката по-време и след аборта, а това че има огромна вероятност след няколко години когато решите да имате дете, няма да можете. Доказано е, че след един аборт вероятността да забременееш пак, се намалява с 50%. Затова за тези които казаха по-горе, че ще направят аборт, наистина помислете за това, и се информирайте преди да направите тази крачка. Разбирам, че за едно 14 годишно момиче ще е трудно, но човек трябва да си поеме отговорност за делата си. Успех на всички и наистина темичката е много полезна, поздравления :-D

hottie
02-28-2008, 09:14
ne trqa da se pravi abort. Ako priqtelkata mi zabremenee, az sam go naprail bebeto, 6e ba4kam, 6e se trepq, no nqma da pozvolq da se otneme jivota na deteto mi. Kakvoto i da stane 6e go zadarjim

+1 Samo da ne diskutirame kakvo stava ako zabremenish nqkoq, koqto ne ti e priatelka.

+1 I az sum na tova mnenie.Plus tova sum ve4e na godini v koito ne e tolkova fatalno ako rodia bebe.

rame
02-28-2008, 11:03
Момичета, първо имате ли представа какво точно представлява аборта? Това е буквално остъргване на лигавицата на матката и в повечето случаи се прави без упойка. Казвали са ми, че усещането е че те дерат на живо.
А за случаите на скъсан презерватив - има т. нар. "спешни контрацептиви" - във всяка една аптека ги има и повярвайте - по-добре да дадете 20-30 лв. навреме, отколкото след 1-2 месеца да правите аборт.+1 :) Пазим се добре,но ако все пак се случи,ще го родя.Вече не съм толкова малка,говорили сме с майка ми по този въпрос и мисля,че тя ще ми помага и ще го запазя дори и да ми е адски трудно и дори и приятелят ми да не иска да го задържим. :?

krem4et0
02-28-2008, 11:09
Ако бях под 19(т.е. не съм завършила средно) или нямах подкрапата на мъжа до себе си, не бих се поколебала и за миг да направя аборт. Дори преди година и половина след 1 закъснение бях категорична пред приятеля си, че аборт ще направя. сега вече мисля доста по-различно, защото съм почти висшиистка, но ако бях 1-ви или 2-ри курс студентка и имах възможност да направя аборт(поради здравословни причини не мога)пак бих направила. като не искам 1 дете, няма да го имам и точка.

ninsy
02-28-2008, 11:25
в никакъв случай не бих направила аборт,после цял живот няма да си простя че съм убила детето.. колкото и да ми е трудно не бих дори и помислила за аборти..

krem4et0
02-28-2008, 11:28
А колко от вас знаят, че има и т.нар медицински аборт, който се прилага до 2 месеца след последния менструален цикъл (56 дни) и се използват единствено медикаменти??

Ако не искате да задържите плода и сте се усетили достатъчно навреме е възможно да абортирате и без да минавате през касапницата на обикновения аборт.

Абе знаят.
А аз като може да абортирам в 4-тия месец, ако плода ми е увреден(това е възможно)......Все пак да не забравяме, че има аборт и по медицински съображения. За него за или против сте?

Котарана
02-28-2008, 12:29
Ако бях по-малка може би щях да го махна. Но сега, ако се случи бих го родила.

krasitoOoO
02-28-2008, 12:43
emi 6tqh da napravq abort prosto nqma na4in

TopTa
02-28-2008, 13:46
ako znam 4e ne go iskam, ne sum gotova, to nqma da bude 6taslivo, ba6ta mu nego iska bih napravila abort bez da se kolebaq!!! dr e vuprosa ako dvama du6i sa na podhodq6ta vuzrast i imat otno6enia po m/u si i re6at da pravqt abort!tova ve4e ne bih go razbrala!

Patetu
02-28-2008, 13:59
[quote="rame"][quote="tapatop"]Момичета, първо имате ли представа какво точно представлява аборта? Това е буквално остъргване на лигавицата на матката и в повечето случаи се прави без упойка.
quote
Чакай малко сега, не знам аз ти какво знаеш за аборта , но явно не е много. Вече в съвременната медицина няма такова изстъргване на маткатата. Зародиша се маха с вакуум. Това е минимална интервенция, за която не е нужна анестезия, ами само малко дишане на райски газ. Т. нар. "остъргване" за което говориш е за по-напреднала бременност и никога, ама никога не се прави без упойка- винаги упойката е или пълна или местна.
А относно аборта- аз съм на мнение, че ако забременея от човек, в който не съм сигурна, че е мъжът от който искам да имам дете- ще направя аборт.

tqnko1
02-28-2008, 13:59
4etax mneniqta 1 6te go zadarjat kakvoto i da im struva dori i da sa sami (bez ba6tata) neznam az nqma da kaja nqkkvo mnenie (mom4e sam) no 6te vi kaja 4e e super t1po 1 dete da nqma vr1ska s ba6ta si az se vijdam s nego 2pati v godinata nai mnogo 3pati za ima nqma mesec.. moga da vi kaja 4e mi e i super gadno kato nemoga da vidq roditelite si zaedno.. neznam dali e taka s si4ki drugi no tova e mnogo golqmo psixi4esko natovarvane ako moga taka da se izrazq

amatorium
02-28-2008, 14:24
Tuk otnovo se vrushtame na vuprosa za kokoshkata i qiceto. Zashto pravite sex s nqkogo, v koito ne ste sigurni? Kak vuobhste se sluchva taq situaciq, che se okazvate sled nesigurnoto chukane "leko" bremenni i nepodozirashti do 3tiq mesets!? Za da se stigne do takuv abort losh momicheto trqbva da e mnogo zle s glavata. I tova, koeto pravqt horata, koito imat slaba vruzka s misleneto e da posegnata togava na jivota na sobstvenoto si dete, zashtoto tolkova im e bil akula. Kakto e kazano: deteto vinagi plashta za greshkite na roditelite si... O:)

alex4o
02-28-2008, 14:42
Не съм мислила по този въпрос,но едва ли ще събера сили да напавя аборт... :( :(

и аз мисля така.. макар че..почти съм убедена,че няма да направя аборт..

rame
02-28-2008, 15:34
4etax mneniqta 1 6te go zadarjat kakvoto i da im struva dori i da sa sami (bez ba6tata) neznam az nqma da kaja nqkkvo mnenie (mom4e sam) no 6te vi kaja 4e e super t1po 1 dete da nqma vr1ska s ba6ta si az se vijdam s nego 2pati v godinata nai mnogo 3pati za ima nqma mesec.. moga da vi kaja 4e mi e i super gadno kato nemoga da vidq roditelite si zaedno.. neznam dali e taka s si4ki drugi no tova e mnogo golqmo psixi4esko natovarvane ako moga taka da se izrazqЗначи.....прочети мнението ми.Аз също казах,че няма да убия собственото си дете,дори и бащата да не е готов.... :? А иначе както казах се пазя добре,никога не съм го правила безотговорно,правя го само с 1 партньор и връзката ни е дълга и сериозна....което не значи че при една евентуална бременност знам как ще постъпи той.....доверие доверие но мисля че вс знаем как реагират понякога мъжете и се плашат от тези неща докато още са толкова млади.....не са малко зарязалите приятелките си,които уж "обичат" с оправданието:"Махни го,не съм готов" и отказват да поемат отговорност :( Прав си,че ще е тежко за бебчето,но.... по-добре така отколкото "изстъргано" от корема...... :?

rame
02-28-2008, 15:38
Tuk otnovo se vrushtame na vuprosa za kokoshkata i qiceto. Zashto pravite sex s nqkogo, v koito ne ste sigurni? Kak vuobhste se sluchva taq situaciq, che se okazvate sled nesigurnoto chukane "leko" bremenni i nepodozirashti do 3tiq mesets!? Za da se stigne do takuv abort losh momicheto trqbva da e mnogo zle s glavata. I tova, koeto pravqt horata, koito imat slaba vruzka s misleneto e da posegnata togava na jivota na sobstvenoto si dete, zashtoto tolkova im e bil akula. Kakto e kazano: deteto vinagi plashta za greshkite na roditelite si... O:)Напълно те подкрепям,но тези,които както ти каза,имат слаба връзка с мисленето най-мн да ти се изсмеят. :?

gergana_sweet
02-28-2008, 15:44
Вероятно ще прибягна до аборт...ако е късно вече за хапчетата за спешна контрацепция.

PaMoH40
02-28-2008, 15:50
protiv aborta :x :x :x :? :? :? :? :? :o

princesa_viki
02-28-2008, 16:35
Ти сама каза,че в случая момичето не е готово.Според мен по-правилният вариянт е абортът.

Nik4o_Spain
02-28-2008, 16:51
mom4e sam no iskam da pod4ertaq 4e sam tvardo protiv aborta ... prosto obiva6 sobstvenoto si dete tova za men ne e maika i nikoga nqma da bade kogato znae 4e e pogrebala edno :-x hap4eta i prezarvativi da ne se slu4va slu4i li se ... poemat se grijite no NE i da si obivate decata :(

padnal_angel
02-28-2008, 16:52
Момичета, първо имате ли представа какво точно представлява аборта? Това е буквално остъргване на лигавицата на матката и в повечето случаи се прави без упойка. Казвали са ми, че усещането е че те дерат на живо.
А за случаите на скъсан презерватив - има т. нар. "спешни контрацептиви" - във всяка една аптека ги има и повярвайте - по-добре да дадете 20-30 лв. навреме, отколкото след 1-2 месеца да правите аборт.

ima i abort 4rez injelkciq ve4e sum go opisvala v druga tema stiga da se razbere navreme

tqnko1
02-28-2008, 17:44
4etax mneniqta 1 6te go zadarjat kakvoto i da im struva dori i da sa sami (bez ba6tata) neznam az nqma da kaja nqkkvo mnenie (mom4e sam) no 6te vi kaja 4e e super t1po 1 dete da nqma vr1ska s ba6ta si az se vijdam s nego 2pati v godinata nai mnogo 3pati za ima nqma mesec.. moga da vi kaja 4e mi e i super gadno kato nemoga da vidq roditelite si zaedno.. neznam dali e taka s si4ki drugi no tova e mnogo golqmo psixi4esko natovarvane ako moga taka da se izrazqЗначи.....прочети мнението ми.Аз също казах,че няма да убия собственото си дете,дори и бащата да не е готов.... :? А иначе както казах се пазя добре,никога не съм го правила безотговорно,правя го само с 1 партньор и връзката ни е дълга и сериозна....което не значи че при една евентуална бременност знам как ще постъпи той.....доверие доверие но мисля че вс знаем как реагират понякога мъжете и се плашат от тези неща докато още са толкова млади.....не са малко зарязалите приятелките си,които уж "обичат" с оправданието:"Махни го,не съм готов" и отказват да поемат отговорност :( Прав си,че ще е тежко за бебчето,но.... по-добре така отколкото "изстъргано" от корема...... :?
ne samo kato e beb4e 6te mu e te6ko kato e na 7 godini i kato znae 4e ba6ta mu e na 25 i nego eb*va spored men pak 6te mu e te6ko da ne govorq kato vlezi v poberteta i kato se za4udi "men nqkoi obi4a li me, nito momi4etata me haresvat, ba6ta ma e zaebal.." iskam da kaja na mom4etata da post1pvat po zrqlo +1 nikoi nqma pravo da otnema jivota dori i kato e v zarodi6 i pro4ie.. :x

Miss_^Girlfriend
02-28-2008, 18:19
Аз не бих направила аборт.Против абортите съм. Това е направо жестоко - да убиеш собственото си дете, особено при положение, че може да нямаш шанс да имаш дете после... Не, не, не.Абсурд. Първо, се пазя и внимавам. Второ, ако се случи се пак - бих задържала детето и бих се грижила за него ден и нощ до сетни сили, но да го убие по собствено желание... Никога.За мен е нечовешко.

miloto_girl_4e
02-28-2008, 18:28
Аборт .. аз никога не съм била против абортите :!:

CfEtii
02-28-2008, 19:11
Твърдо НЕ!Няма да направя аборт,пък каквото ще да става...

sexnaeks
02-28-2008, 19:25
аз бих оставила детето, ако забременея случайно, (в смисъл непланувано)
каквото и да казват другите, дори и родителите ми, а на тях съм им казала, каквото и да става - никога няма да направя аборт, а и вече смятам, че имам представа за живота си и не съм някое разглезено момиче! А приятеля ми съм го предопредила - стане ли случайно, си оставям детето, пък макар и сама да си го гледам и да си провалям плановете за бъдещето... това мисля аз!!!! за мен един нов живот е по-важен от всичко друго, най-вече не ме интересуват мненията на околните!!!


Поздравявам те ! искам да знаеш че ако тва недай си боже се случи ( да забременееш БЕЗ ДА ИСКАШ) и приятеля ти се скара с теб ми пиши ЛС - ако ще да си абе ква ще да си ще се ожена за теб и ще ти помагам ако треябва ще се напъна да стана и богат за да не липсва нищо на бебето ти :> напълно съм сериозен ако ще тва да стане след 239390348 години

rame
02-28-2008, 19:31
4etax mneniqta 1 6te go zadarjat kakvoto i da im struva dori i da sa sami (bez ba6tata) neznam az nqma da kaja nqkkvo mnenie (mom4e sam) no 6te vi kaja 4e e super t1po 1 dete da nqma vr1ska s ba6ta si az se vijdam s nego 2pati v godinata nai mnogo 3pati za ima nqma mesec.. moga da vi kaja 4e mi e i super gadno kato nemoga da vidq roditelite si zaedno.. neznam dali e taka s si4ki drugi no tova e mnogo golqmo psixi4esko natovarvane ako moga taka da se izrazqЗначи.....прочети мнението ми.Аз също казах,че няма да убия собственото си дете,дори и бащата да не е готов.... :? А иначе както казах се пазя добре,никога не съм го правила безотговорно,правя го само с 1 партньор и връзката ни е дълга и сериозна....което не значи че при една евентуална бременност знам как ще постъпи той.....доверие доверие но мисля че вс знаем как реагират понякога мъжете и се плашат от тези неща докато още са толкова млади.....не са малко зарязалите приятелките си,които уж "обичат" с оправданието:"Махни го,не съм готов" и отказват да поемат отговорност :( Прав си,че ще е тежко за бебчето,но.... по-добре така отколкото "изстъргано" от корема...... :?
ne samo kato e beb4e 6te mu e te6ko kato e na 7 godini i kato znae 4e ba6ta mu e na 25 i nego eb*va spored men pak 6te mu e te6ko da ne govorq kato vlezi v poberteta i kato se za4udi "men nqkoi obi4a li me, nito momi4etata me haresvat, ba6ta ma e zaebal.." iskam da kaja na mom4etata da post1pvat po zrqlo +1 nikoi nqma pravo da otnema jivota dori i kato e v zarodi6 i pro4ie.. :xПрав си изцяло. :) Вс момчета трябва да се научат да поемат отговорността за постъпките си! \:D/ Тези деца не се правят само от жената.... :P

Iv4eTy
02-28-2008, 20:38
Всички казвате за това че трябва да се поема отговорност, но както съм казвала много пъти така и сега ще кажа каква отговорност може да имат едни 13,14 та дори и 16 - 18 годишни?! Дали според вас ще могат да се грижат за дете, при положение че дори не са пораснали?! Лично аз съм на 16 и несмятам че съм готова да гледам дете.... просто несмятам че ще мога да осигуря нормален живот на дете... и смятам че повечето не са готови... Вярно е че трябва да сме отговорни за делата си, но понякога трябва да се замислим и дали ако това дете се роди, то ще израсне в нормална среда...защото един вид ще е нежелано.... :?

rame
02-28-2008, 21:21
Всички казвате за това че трябва да се поема отговорност, но както съм казвала много пъти така и сега ще кажа каква отговорност може да имат едни 13,14 та дори и 16 - 18 годишни?! Дали според вас ще могат да се грижат за дете, при положение че дори не са пораснали?! Лично аз съм на 16 и несмятам че съм готова да гледам дете.... просто несмятам че ще мога да осигуря нормален живот на дете... и смятам че повечето не са готови... Вярно е че трябва да сме отговорни за делата си, но понякога трябва да се замислим и дали ако това дете се роди, то ще израсне в нормална среда...защото един вид ще е нежелано.... :?13-14 годишните,а както и ти казваш дори 16-18 годишните,че и по-големите,които не са готови да имат дете трябва да се научат да си поемат отговорността за секса,които считат,че вече да достатъчно големи да правят-предпазните мерки.Както обичам да казвам,съвременната контрацепция е напреднала-хората измислили презерватива,противозачат чните,геловете,спешната контрацепция.... :D Ако си поемеш тази отговорност за безопасен секс,няма да стигнеш до другата(това се отнася и най-вече за мъжете,което си мислят,че сексът без презерватив е като да ближеш захар пред стъкло,и разчитат на късмет,който обаче понякога изневерява).И тогава няма кой да поеме отговорността за това малко същество. :?

CocainCocktail
02-28-2008, 22:28
http://vbox7.com/play:9a0688d5
:( това ме потресе... :(

rame
02-28-2008, 22:54
http://vbox7.com/play:9a0688d5
:( това ме потресе... :(И мен.... :( Но аз съм против аборта.Да го видят тея,които просто и ясно отговориха:"Ще напрая аборт",все едно казват "Ще отида на дискотека" :? :x

rame
02-28-2008, 22:55
А колко от вас знаят, че има и т.нар медицински аборт, който се прилага до 2 месеца след последния менструален цикъл (56 дни) и се използват единствено медикаменти??

Ако не искате да задържите плода и сте се усетили достатъчно навреме е възможно да абортирате и без да минавате през касапницата на обикновения аборт.

Абе знаят.
А аз като може да абортирам в 4-тия месец, ако плода ми е увреден(това е възможно)......Все пак да не забравяме, че има аборт и по медицински съображения. За него за или против сте?Ехх Крем4е,това е единствения вариант,при който съм "за" аборта :wink:

Ou7taControL
02-28-2008, 23:43
Благодаря ви за мненията, лично аз много бих мислила ако забременея какво ше правя, но при всички случаи ще го обсъдя с приятеля ми. Аз също съм много против абортите, но ако сега забременея несъм сигурна че мога да поема отговорността да се грижа за дете и несъм сигурна че ще мога да му осигоря всичко, от което има нужда.

tapatop
02-29-2008, 05:46
:( това ме потресе... :(

Няма за какво да те потриса - това е поредната манипулация на общественото мнение - показват резултати от спонтанен аборт след 12 седмица и /или резултати от аборти, направени заради необратимо увреждане на плода. Единия от фетусите имаше синдром на Даун - повярвай ми, не би искал/а/ да отглеждаш такова дете.

И в този ред на мисли, ако аборта е убийство, то минета е масово убийство, използването на презерватив е холокост, а използването на спермицидни средства е геноцид :shock:

Patetu
02-29-2008, 06:15
mom4e sam no iskam da pod4ertaq 4e sam tvardo protiv aborta ... prosto obiva6 sobstvenoto si dete tova za men ne e maika i nikoga nqma da bade kogato znae 4e e pogrebala edno :-x hap4eta i prezarvativi da ne se slu4va slu4i li se ... poemat se grijite no NE i da si obivate decata :(
Това е абсолютно неподготвено изказване. Ако направите дете и си на 17- как ще го гледаш. Тогава няма мама и тате- вече си сам с едно дете дето ти реве на ръцете. А ако си и на училище още- прекъсваш. И какво без средно образование, намираш работа за 200лв. Как ще гледаш дете с 200лв.,а? Това ще е най-малкото мъчение за теб, а какво да кажем за детето. Само пелените на месец за му 300лв. Ще му сменяш пелени веднъж на ден - за да пестиш. Оооо забравих,че може да го мъчиш ама нали го обичаш. То нещата не стават само с любов.И пари трябват!

sexita
02-29-2008, 19:42
Работя над такъв проект вече няколко месеца...наистина ми е жално,че точно тийнейджърите не са достатъчно образовани на сексуална тематика,да не говорим по темата как се прави аборт и как изглежда това нещо вътре,което обезличават и разчленяват по най-бруталния начин...
:smt012
http://www.antiabort.free.bgтози сайт е мой...и...въпреки,че е малък показва истината каквато е...каквато много малко хора знаят...
Може да е брутално,но как иначе да ви се набие в главата,че в корема ви има човек...независимо в кой месец е...та в допустимите първи месеци на бременноста то си има вече нокти на ръчичките... #-o
Ето ви още малко материал-тук ( http://pravednost.hit.bg/abort/ ) са снимки на зародиша в седмици....
Ето тук ( http://www.antiabort.info/survey.php ) е Антиаборт кампания “От теб зависи” Можете да попълните анкетата с въпросите и да дадете мнението си

sweet_baby_cool
02-29-2008, 20:19
ne sam dobre zapoznata s aborta no znam ne6to za riskovete ot infekcii ili bezplodie ....... i vapreki vsi4ko ne moga da priema fakta 4e sam "mama". tova mi zvu4i mnogo naludni4evo a imam izvesna doza strah ot tova i opravdano deteto se i golqma otgovornost :-#

Kras4eto_lp
02-29-2008, 20:22
Еми то зависи от годините...ако съм над 18,19 няма да направя аборт ама на тия години дето съм....то ще си е живо самоубийство...кво ще го правя тва дете :?

Violenza
02-29-2008, 21:27
За аборта съм, ако се разбере, примерно, че детето е с увреждания. Тогава е по-добре да се направи, защото и то ще страда, и родителите.
Също така и ако родителите нямат средства, но не да не им се гледа дете, а ако наистина нямат с какво да го изхранват, тогава пак е по-добре да се абортира, защото животът на детето далеч няма е лек.
При други обстоятелства съм напълно против.

4eere6ka_kiss
02-29-2008, 21:27
Ми майче аборт ...

Nadelina
02-29-2008, 21:43
Ako zabremeneq nqma da napravq abort v nikakav sluchai. Kogato edin choveshki individ se e zarodil znachi toi zaslujava da jivee... zaslujava da mu dam lubovta si... Tova da napravish abort i da dadesh dete za osinovqvane e pochti edno i sashto... othvyrlqsh dete.. tvoeto dete... gubish go... deteto v chiito veni teche tvoqta kryv... Ne bih napravila tvyrdo i kategorichno! Shtom sydbata mi e pojelala da imam dete znachi to trqbva da vidi bql svqt....

krem4et0
03-01-2008, 07:29
Ами спонтанните аборти? При тях не се ли убива твоето дете? айде моля ви се-човешко същество било? Докато не стане на 18 години, решенията взема родителя. то няма думата. Аз имам право да наредя живота си както преценя за добре. И абортът не води до стерилитет в тооооолкова големи случаи, колкото го изкарвате. Факт е, жени с 4-5 аборта пак забременяват. Имам познати след 3 аборта с деца......Стига да е направен кадърно и навреме.

Да, младите дами трябва да се пазят, но както знаем няма напълно сигурен метод. Дори здравият презерватив носи риск, дори хапчетата не са 100% сигурни, даже и при петинг може да се забременее.........Случват се такива неща. И ако не си готов? ко нямаш пари какво правим? ще умираш от глад, бебето ти ще врещи за мляко и ще ходи наакано, защото нямаш пари. А дрешките знаете ли колко струват и колко бързо омаляват? колички, легълца, залъгалки......всичко е така скъпо и не е по силите на 16 годишна девойка.
След като има аборт, значи има нужда от него. Всяка жена има правото да реши какво ще прави с тялото и с матката си. След като аз не искам да имам дете, никой не може да ме задължи да го имам. Точка по въпроса!

kalpazanka
03-01-2008, 07:36
Няма да си съсипвам живота, както и този на бебето. Не искам таткото да ми предлага брак от немай- къде и да се съберем "по технически причини". Нямам намерение да искам от фонд "Мамо и тате" пари за дрешки, адаптирани млека, памперси, пюренца, креватче.. Убийство ми било! Айде като е убийство прекъснете си образованието, останете ако щете и без такова, и ще видите как някой ден детето ви ще иска нещо, защото и връстниците му го имат, а вие ще кажете "Няма пари"- то ще разбира какво е положението и очичките му ще се пълнят със сълзи..

Всяка жена има правото да реши какво ще прави с тялото и с матката си. След като аз не искам да имам дете, никой не може да ме задължи да го имам. Точка по въпроса!

aanitogb
03-01-2008, 07:43
tvardo protiv oborta sam

Nadelina
03-01-2008, 08:37
Ами 4et0спонтанните аборти? При тях не се ли убива твоето дете? айде моля ви се-човешко същество било? Докато не стане на 18 години, решенията взема родителя. то няма думата. Аз имам право да наредя живота си както преценя за добре. И абортът не води до стерилитет в тооооолкова големи случаи, колкото го изкарвате. Факт е, жени с 4-5 аборта пак забременяват. Имам познати след 3 аборта с деца......Стига да е направен кадърно и навреме.
Vsichko koeto kaza si e lichno tvoeto mnenie i nqma da oborish s nego moeto. I da prodyljavam da mislq che tova e choveshki jivot i ti go ubivash... i ne mi govori che do 18 godini to e pod tvoq vlast i to nqma dumata zashtoto ponqkoga tazi vlast moje da byde nai boleznenata i nai nechoveshkata... Kolkoto do tova che tvoi poznati sled 3 aborta pak sa zabremenqvali tova ne znachi che shte se sluchi i s teb.. i kolkoto i da e kadyren lekarq koito da ti ostyrga matkata pak ima veroqtnost da ostanesh bez deca posle... Ne iskam da se podlagam na tova...


След като има аборт, значи има нужда от него. Всяка жена има правото да реши какво ще прави с тялото и с матката си. След като аз не искам да имам дете, никой не може да ме задължи да го имам. Точка по въпроса!
A otnosno poslednite ti dumi che sama reshavash dali da go zadyrjish... Da taka e... no e mnogo opasno za teb... i ti e vyv vreda poveche otkolkoto polezno... I az sym na tochno obratnoto mnenie na tvoeto... Bih zadyrjala bebeto dori da e neochakvano!

Lorelei
03-01-2008, 08:48
Za men zavisi ot bezkraino mnogo neshta dali bih zadyrjala bebeto ili bih abortirala,nedai si Boje.Ne vednyj i dva pyti sym izkazvala mnenieto po tozi vypros i prichinite,koito me karat da mislq taka.

gandji
03-01-2008, 09:22
Аз бих и отрязал главата най вероятно ... :o или незнам кво ше прая , ама ако немога да зема решение поне съм на 7-я етаж :) :razz:

LovePoisoned
03-01-2008, 09:35
Къхъм... Ако говорим и за децата в Могилино и т.н., които са оставени, защото са уродливи (да чукна на дърво). :-o Ми вината е в шибаната майка, кой знае к'во е правила по време на бременността, алкохол, цигари, медикаменти, наркотици... Ако е такъв случая, абортът е за предпочитане. Защо трябва да съсипваш живота на детето си?! :-x

krem4et0
03-01-2008, 10:12
Къхъм... Ако говорим и за децата в Могилино и т.н., които са оставени, защото са уродливи (да чукна на дърво). :-o Ми вината е в шибаната майка, кой знае к'во е правила по време на бременността, алкохол, цигари, медикаменти, наркотици... Ако е такъв случая, абортът е за предпочитане. Защо трябва да съсипваш живота на детето си?! :-x

Това не е гаранция. Баща ми и майка ми са непушачи, не пият, не са употребявали никога наркотици, но по време на бремеността през плацентата е проникал вирус и е увредил сърцето ми...
И все пак се радвам, че не са ме абортирала. Ама то по мое време(кагато съм била още в матката на майка си) видеозонът е бил лукс, а да не говорим някакви по-сериозни изследвания.

rame
03-01-2008, 11:01
[quote="krem4et0"]Ами спонтанните аборти? При тях не се ли убива твоето дете?Да,но тогава не се убива умишлено,а става случайно... все едно да кажеш,че да умреш и да те убият е едно и също! :x айде моля ви се-човешко същество било? А животно ли е??Докато не стане на 18 години, решенията взема родителя. то няма думата. Аз имам право да наредя живота си както преценя за добре.И какво имаш право да то убиеш докато стане на 18,така ли???? :shock: И абортът не води до стерилитет в тооооолкова големи случаи, колкото го изкарвате. Няма зн колко % са случаите,факт е,че ги има!И ако заради този аборт се лишим от призванието да бъдем майки?Това е мисля,най-голямото наказание за една жена!:( Факт е, жени с 4-5 аборта пак забременяват. Имам познати след 3 аборта с деца......Стига да е направен кадърно и навреме. Ако става въпрос има и случаи,когато мъжете свършват вътре и бременност няма.Дай тотава да не се пазим...

Да, младите дами трябва да се пазят, но както знаем няма напълно сигурен метод. Дори здравият презерватив носи риск, дори хапчетата не са 100% сигурни, даже и при петинг може да се забременее......... Както казах в една др тема за аборта,колко непланувани бременности са станали,ако е имало здрав презерватив или жената пие хапчета??Случва се най-вече на тие,които не се пазят!Случват се такива неща. И ако не си готов? ко нямаш пари какво правим? ще умираш от глад, бебето ти ще врещи за мляко и ще ходи наакано, защото нямаш пари. А дрешките знаете ли колко струват и колко бързо омаляват? колички, легълца, залъгалки......всичко е така скъпо и не е по силите на 16 годишна девойка.Те 16-годишните девойки както намират пари за кафенца,цигарки,дрешки,ще намерят и за 1 бебче....не мога да съм за аборта,той все едно поощрява момичетата да не се пазят,като знаят,че после има undo действие! :wink: А ако знаеха,че ще им се наложи да гледат едно бебе,щяха да са мн по-предпазливи,сигурна съм! И абортите нямаше да са толкова често явление(повече от ражданията):?
След като има аборт, значи има нужда от него. Всяка жена има правото да реши какво ще прави с тялото и с матката си. След като аз не искам да имам дете, никой не може да ме задължи да го имам. Точка по въпроса!Да,това е твоето лично мнениеа някои аборта е убийство,за други е приемлив- /quote]

LustForSk8ing
03-01-2008, 11:03
estestveno 4e abort!!! ako si na 15 god. i si bremenna....ko? 6e go rodi6 i 6e zaebe6 daskalo i si4ko zaradi nego li? 6e si zaebe6 jivota zaradi edno bebe....koeto sig trqq da otgleda6 sama?

mimi.KN
03-01-2008, 14:03
az ne bih mogla da napravq abort
1 triabva da nosim otgovornost za delata si
2spored men e prekaleno stra6no

saninka91
03-01-2008, 14:06
Аборт , защото едно бебе е голяма отговорност особено ако съм малка , без работа и бащата не го иска .

krem4et0
03-01-2008, 15:08
rame, не си съвсем права. След като абортът съществува, значи има защо. Може ли някой да ме задължи да съм бременна, да ми е лошо, да пикая през 20 минути, да повръщам и да стана 100 кила? Мой и само мой е изборът дали ще го направя. Аз не казвам-правете аборти като контрацептивен метод. Но понякога се случва да стане фал, да не искаш бебе, да искаш нещо различно за бъдещето си. Аз самата ти казвам, че август 2006-та година се бях спекла да не съм бременна(хем съм на хапчета, ама бях повърнала 1. След гафа правихме само с презерватив, ама преди това.....не се знае), закъсняваше ми 2 дни и се бях побъркала направо. тогава казах на приятеля ми(близо 2 години бяхме заедно тогава), че аз бебе не искам и ако разбера навреме до 5-тата седмица ще направя медицински аборт. Нито съм била на 15, а на 21, но бях точно завършила 2-ри курс и не исках да ми е останала по-леката част, да си проваля бъдеще и всичко заради 1 нежелано тогава бебе. Е, не бях бременна и не съм забременявала изобщо, ама.....всичко става. Майка ще стана, когато искам, а не защото така просто се е случило.

zvezdichka777
03-01-2008, 15:31
АБОРТ МНОГО ЯСНО !

rame
03-01-2008, 15:36
rame, не си съвсем права. След като абортът съществува, значи има защо.Същестува,защото има хора за които е приемлив и посягат към него.... Има мн хора,които мислят като теб,не го отричам.Но това не значи,че да убиваш детето си,било и в зародиш,с риск за твоето здраве е добро и правилно решение.:( Може ли някой да ме задължи да съм бременна, да ми е лошо, да пикая през 20 минути, да повръщам и да стана 100 кила?Тва пък просто не ми се ще да го коментирам като причина,защото за мен една жена,която има възможност да гледа дете,на подходяща възраст е,има мъж да себе си и си махне бебето само щото тя милата как ще напълнее,малии горката ще пикае,ще повръдща за някво си бебе-тва за мен е всичко друго,но не и жена! :-x Мой и само мой е изборът дали ще го направя. Аз не казвам-правете аборти като контрацептивен метод. Но понякога се случва да стане фал, да не искаш бебе, да искаш нещо различно за бъдещето си. Аз самата ти казвам, че август 2006-та година се бях спекла да не съм бременна(хем съм на хапчета, ама бях повърнала 1. След гафа правихме само с презерватив, ама преди това.....не се знае), закъсняваше ми 2 дни и се бях побъркала направо. тогава казах на приятеля ми(близо 2 години бяхме заедно тогава), че аз бебе не искам и ако разбера навреме до 5-тата седмица ще направя медицински аборт. Нито съм била на 15, а на 21, но бях точно завършила 2-ри курс и не исках да ми е останала по-леката част, да си проваля бъдеще и всичко заради 1 нежелано тогава бебе. Е, не бях бременна и не съм забременявала изобщо, ама.....всичко става. Майка ще стана, когато искам, а не защото така просто се е случило.Да,но ако все пак се случи ,ще си готова ли само защото е малко по-рано от "плануваното",да заплатиш риска(както казах колкто и % да е той) да нямаш възможността никога да станеш майка,никога да не отгледаш едно малко същество у себе си...тва за мен е един живот без смисъл за 1 жена :?

krem4et0
03-01-2008, 15:45
Извинявай, но за някой е причина. Имаш правото да си решиш дали искаш това и то заради нещо, което по принцип не желаеш...

А дали рискът е оправдан-да. Защо никога да не стана майка? И то на собствени деца. Има матки под наем да речем..........Винаги има начин. Все пак стерилитетът в такива случаи не се дължи на невъзможността на яйчниците да произвеждат яйцеклетки, а не нвъзможността на маточната лигавица да се удебели достатъчно, за да се вгнезди зиготата.

И аз мисля, че по-прекрасно от това да имаш дете няма, че това е смисълът на живота на всеки човек било то мъж или жена. Аз искам да имам деца и искам да имам деца от мъжа с който съм и то скоро. но дали всяко момиче е готово? ти не си прави аборт, ако искаш. народи 20 деца и бъди щастлива. но не всяко момиче иска това за себе си. И защо само момиче. Колко "звезди" си махат бебетата, защото сега не е подходящо за кариерата им да имат деца?
Не отричай изборът на жената по принцип дали иска да стане майка. Аз искам да стана майка и ВЕЧЕ не бих абортирала(освен по медицински съображения), но това не ми пречи да не се противопоставям на избора на всяка 1 жена какво да прави с тялото и живота си!

sherry
03-01-2008, 15:53
Абортът е единственото разумно решение за хора, които не са достатъчно съзряли физически и психически, за да осигурят нормален начин на живот на детето.

Става дума за аборт, но направен легално и при добър лекар, за да няма усложнения и мъки после. Абортът си е убийство, но това е единственото разумно действие, когато не може да се осигури нужното на бебето. Е, хубаво е да не се стига до там, да се използват предпазни мерки, но винаги е възможен гаф.

Ако на мен се случи...не знам. Скоро ставам на 19, но все още не съм готова за такава огромна отговорност, въпреки че ходя дълго време с приятеля си. Нямам финансова възможност, нито пък съм озряла, за да отглеждам и възпитавам една малка душица. Искам да родя бебе, коагто мога да му дам всичко, което му е нужно, да съм спокойна и що-годе добре финансово. Не искам детето да расте в лишения, мъки и да гледа как майка му гасне ден след ден и не може да му осигури и елементарните неща...Затова ако ми се случи скоро, вероятно бих направила аборт, въпреки че с него ще умре и една част от мен, това е ужасно!

rame
03-02-2008, 15:46
Извинявай, но за някой е причина. Имаш правото да си решиш дали искаш това и то заради нещо, което по принцип не желаеш...

А дали рискът е оправдан-да. Защо никога да не стана майка? И то на собствени деца. Има матки под наем да речем..........Винаги има начин. Все пак стерилитетът в такива случаи не се дължи на невъзможността на яйчниците да произвеждат яйцеклетки, а не нвъзможността на маточната лигавица да се удебели достатъчно, за да се вгнезди зиготата.

И аз мисля, че по-прекрасно от това да имаш дете няма, че това е смисълът на живота на всеки човек било то мъж или жена. Аз искам да имам деца и искам да имам деца от мъжа с който съм и то скоро. но дали всяко момиче е готово? ти не си прави аборт, ако искаш. народи 20 деца и бъди щастлива. но не всяко момиче иска това за себе си. И защо само момиче. Колко "звезди" си махат бебетата, защото сега не е подходящо за кариерата им да имат деца?
Не отричай изборът на жената по принцип дали иска да стане майка. Аз искам да стана майка и ВЕЧЕ не бих абортирала(освен по медицински съображения), но това не ми пречи да не се противопоставям на избора на всяка 1 жена какво да прави с тялото и живота си!Да,аз не мога да им кажа кво да праят.Тялото на всеки човек си е негово и може да прави с него каквото си иска.Някои спортуват ,други абортират,трети се боцкат....всеки прави каквото си иска :P А дали изборът е правилен.....там вече е друг въпроса :D Не разбрах просто какво се опитваш да ме убедиш-аз си знам,че много жени избират аборта.Това е факт.И интересно как като ми споменаваш този факт,ще ме убедиш,че е правилно решение! :smt105

Vampirella
03-02-2008, 17:39
Определено ЗА! :)

SunSmile
03-02-2008, 17:45
Аз съм говорила с приятеля си. Един ден просто му зададох тоя жъпрос и той каза, че няма да ми позволи да направя аборт, каквото и да става! Каза, 4е дори родителите ни да не ни подкрепят пак ще го родя и ше го гледаме, той е готов "да се сцепи от работа", но не и да ме остави да направя аборт!!! Ей такива мом4ета ни трябват в днешно време! :)

pinki
03-02-2008, 18:17
http://vbox7.com/play:9a0688d5
:( това ме потресе... :(

Господи ... това е ужасно ... :-# :-# наистина нека го гледат тези, които са за абортите ... :smt022

Lorelei
03-02-2008, 18:31
http://vbox7.com/play:9a0688d5
:( това ме потресе... :(

Господи ... това е ужасно ... :-# :-# наистина нека го гледат тези, които са за абортите ... :smt022

Az kato cqlo sym "ZA" abortite,izgledah go,natyjih se,no ne si promenqm mnenieto!

Liar
03-02-2008, 18:54
Ако момичето е младо,няма достатъчно пари и мъж до себе си съм за абортите.Но защо трябва да се стига до там...Не знам защо момичетата си лягат с човек когото познават от 1м че и по-малко.Нито знаят ще ги уважава ли в сексуалните им желания,нито ще сложи ли презарватив,дали може да се сдържа,абе изобщо не го знаят какъв е.Или там разните купончета и пиянски истории-същата работа...
А абортът сам по себе си е ужасно нещо и за майката,че и за бебето-то се мъчи и му е отнето правото да живее.

krem4et0
03-03-2008, 07:15
Извинявай, но за някой е причина. Имаш правото да си решиш дали искаш това и то заради нещо, което по принцип не желаеш...

А дали рискът е оправдан-да. Защо никога да не стана майка? И то на собствени деца. Има матки под наем да речем..........Винаги има начин. Все пак стерилитетът в такива случаи не се дължи на невъзможността на яйчниците да произвеждат яйцеклетки, а не нвъзможността на маточната лигавица да се удебели достатъчно, за да се вгнезди зиготата.

И аз мисля, че по-прекрасно от това да имаш дете няма, че това е смисълът на живота на всеки човек било то мъж или жена. Аз искам да имам деца и искам да имам деца от мъжа с който съм и то скоро. но дали всяко момиче е готово? ти не си прави аборт, ако искаш. народи 20 деца и бъди щастлива. но не всяко момиче иска това за себе си. И защо само момиче. Колко "звезди" си махат бебетата, защото сега не е подходящо за кариерата им да имат деца?
Не отричай изборът на жената по принцип дали иска да стане майка. Аз искам да стана майка и ВЕЧЕ не бих абортирала(освен по медицински съображения), но това не ми пречи да не се противопоставям на избора на всяка 1 жена какво да прави с тялото и живота си!Да,аз не мога да им кажа кво да праят.Тялото на всеки човек си е негово и може да прави с него каквото си иска.Някои спортуват ,други абортират,трети се боцкат....всеки прави каквото си иска :P А дали изборът е правилен.....там вече е друг въпроса :D Не разбрах просто какво се опитваш да ме убедиш-аз си знам,че много жени избират аборта.Това е факт.И интересно как като ми споменаваш този факт,ще ме убедиш,че е правилно решение! :smt105

Не казвам, че това е правилното решение по принцип. Но понякога е правилното решение. ти си на 15, станал е фала може и да си се пазила, но пак де е станало и 16 годишния ти приятел се чупи по тъча....Какво ще правиш? Не бива да мислиш толкова категорично за нещата. Медалът винаги има 2 страни, а на карта е сложено бъдещето на 1 същество, което на първо място е нежелано. как би се чувствала, ако знаеш, че си грешка, че си нежелана, че родителите ти са заедно от немайкъде, а вече между тях всичко е рухнало, защото на 16 е трябвало да работят здраво, да нямат младост, изнервени са и са уморени от целия си живот. на мен не би ми било особено приятно. То че няма да променя мисленето ти, няма. Но поне се опитай да мислиш извън рамките на това "абортът е убийство".

rame
03-03-2008, 10:58
Извинявай, но за някой е причина. Имаш правото да си решиш дали искаш това и то заради нещо, което по принцип не желаеш...

А дали рискът е оправдан-да. Защо никога да не стана майка? И то на собствени деца. Има матки под наем да речем..........Винаги има начин. Все пак стерилитетът в такива случаи не се дължи на невъзможността на яйчниците да произвеждат яйцеклетки, а не нвъзможността на маточната лигавица да се удебели достатъчно, за да се вгнезди зиготата.

И аз мисля, че по-прекрасно от това да имаш дете няма, че това е смисълът на живота на всеки човек било то мъж или жена. Аз искам да имам деца и искам да имам деца от мъжа с който съм и то скоро. но дали всяко момиче е готово? ти не си прави аборт, ако искаш. народи 20 деца и бъди щастлива. но не всяко момиче иска това за себе си. И защо само момиче. Колко "звезди" си махат бебетата, защото сега не е подходящо за кариерата им да имат деца?
Не отричай изборът на жената по принцип дали иска да стане майка. Аз искам да стана майка и ВЕЧЕ не бих абортирала(освен по медицински съображения), но това не ми пречи да не се противопоставям на избора на всяка 1 жена какво да прави с тялото и живота си!Да,аз не мога да им кажа кво да праят.Тялото на всеки човек си е негово и може да прави с него каквото си иска.Някои спортуват ,други абортират,трети се боцкат....всеки прави каквото си иска :P А дали изборът е правилен.....там вече е друг въпроса :D Не разбрах просто какво се опитваш да ме убедиш-аз си знам,че много жени избират аборта.Това е факт.И интересно как като ми споменаваш този факт,ще ме убедиш,че е правилно решение! :smt105

Не казвам, че това е правилното решение по принцип. Но понякога е правилното решение. ти си на 15, станал е фала може и да си се пазила, но пак де е станало и 16 годишния ти приятел се чупи по тъча....Какво ще правиш? Не бива да мислиш толкова категорично за нещата. Медалът винаги има 2 страни, а на карта е сложено бъдещето на 1 същество, което на първо място е нежелано. как би се чувствала, ако знаеш, че си грешка, че си нежелана, че родителите ти са заедно от немайкъде, а вече между тях всичко е рухнало, защото на 16 е трябвало да работят здраво, да нямат младост, изнервени са и са уморени от целия си живот. на мен не би ми било особено приятно. То че няма да променя мисленето ти, няма. Но поне се опитай да мислиш извън рамките на това "абортът е убийство".Абортът за мен е и си остава убийство.Тва да забременнеш на 15 говори за безототговорност ,ниска сексуална култура и наивност.Ако наистина се пазиш (говоря за презервативи или хапчета,не е ли проява на глупост да разчиташ 16-годишния ти приятел да те "пази"???),рискът да забременееш е толкова малък,че просто мога да го нарека незначителен.Така че ако на 15 се окажеш бременна(и то в случаи понякога и от секс за една нощ),за мен е ..... :smt067 Не ме карай да оправдая такива жени(ако изобщо мога да ги нарека жени,те са още едни деца,които са тръгнали да се правят на големи и да правят секс,без да понесат отговорността поне да се пазят)!!!! :x Ако ти ги оправдаваш-ок,но за мен те са убийци,които заради своя недостиг на знания и култура,си понасят наказанието да убият част от себе си... :?

krem4et0
03-03-2008, 12:27
О, не ги оправдавам. Аз защо казвам, че преди 18 не трябва да прави никой секс по никаква причина. Малко да се осъзнае, да се пообразова и да действа. Самата аз съм почнала на близо 21.

Просто казвам, че всичко си зависи от човека и ситуацията. След като бъдещата майка не иска детето, няма да го има и съществуват начини да го премахне.

Не зная защо си толкова хм... твърдоглава и изобщо не се опитваш дори да проумееш, че всеки има право на избора си. Та аборти не са правят само на 15. Аборти има, защото си на 40 и е опасно, има защото си на 30 и имаш 3 деца, а вече не можеш да ги отглеждаш, има защото не е добре за развитието ти в този момент. Не само младите момичета правят аборт. не знам защо си мислиш, че това е привилегия на дамите под 18. Зрели, женени жени също пристъпват към този метод. нито са малки, нито неосъзнати. Докато детето ми не се роди аз и само аз имам правото да кажа дали то ще живее или ще умре.
Нима 30 годишната просперираща млада жена с 2 деца е убийца, защото маха нежеланото и неплануваното си дете? Аз бих я нарекла разумна, ти убийца. Въпрос на приоритети.

WaKo
03-03-2008, 14:40
rame такива като теб много ме дразнят - било убийство - аборт в първите няколко месеца е като да се подстригнеш - премахваш една безформена маса клетки. И много ме дразнят тъпоглавите ти изказвания - трябвало мъжа/момчето да си носи отговорността - той да не го е направил сам това бебе? Секса без презерватив било като да ближеш не знам какво си - ми нали ти си му дала да прави секс така с теб. Както ти имаш право на избор, така има и той и ти не можеш да го задължиш да си съсипе живота, за да гледа едно дето, което не е искал и което ти еднолично решаваш да запазиш - след като ти решаваш сама, трябва да си готова да си го гледаш сама. Аз лично съм за абортите, когата хората не са готови на тази стъпка. Просто си нямаш представа каква отговорност е едно дете. Не може ти да не си поел отговорност за себе си и да тръгваш да поемаш отговорност за друг. Казваш, че мъжа трябва да си понесе отговорността - за мен отговорност в такава ситуация е - осигурявам аборта да се извърши от най-добрите специалисти по най-добрия метод. Ако ти откажеш тази отговорност от моя страна - тогава чупи си главата. Но да караш някой да се жени за теб, защото ти така си решила - това няма стане. Защото в каква среда ще израсте това дете, за което толкова милееш? Колко време ще издържи този брак? Няма ли ти да убиваш и осакатяваш това дете по този начин всеки един ден от неговия живот, вместо да се правиш на морална и чувствителна за една топка клетки каквотот представлява зародиша в първите месеци. И не ми говорете за това какво е зародиша, че си имало нокти -да има нокти, ама има и хриле и опашка, ама не ти гузно като ядеш риба, нали? Да, присъствал съм на аборт на живо и знам какво представлява, виждал съм на живо зародиш във всякакъв стадий на развитие, както и мъртво родени бебета във всеки месец от бременността. Така че не ми говори, че в първите месеци било човек. Не искам да се съгласяваш с мен, нито да си променяш мнението - живота си е твой, съсипвай го по какъвто начин си искаш, но не съсипвай и други хора покрай теб, защото това е егоистично. Егоистично е да запазиш едно дете, за което не си готова и чийто живот да съсипеш само, за да не си причиниш душевен дискомфорт. Отговорността е това да прецениш кое е най-добро за всички в момента, както и за в бъдеще, а не кое ще е най-комфортно и безболезнено за теб. Това е егоизъм и ти заради твоя си егоизъм нямаш смелостта да направиш тази, макар и донякъде жестока постъпка в името на по-доброто съществуване на всички

rame
03-03-2008, 15:10
rame такива като теб много ме дразнят - било убийство - аборт в първите няколко месеца е като да се подстригнеш - премахваш една безформена маса клетки. Маса клетки,каквато всъщност и ТИ си бил някога,а сега ми се водиш "Човек" :D И много ме дразнят тъпоглавите ти изказвания - трябвало мъжа/момчето да си носи отговорността - той да не го е направил сам това бебе? Ами честно казано мисля че някаде надолу по темата бях написала,че дори и мъжът да не е до мен,ще си поема отговорността сама ама окк :-P Секса без презерватив било като да ближеш не знам какво си - ми нали ти си му дала да прави секс така с теб. Аз съм му дала :grin: На кой съм дала нещо не ми е ясно,защото с моят приятел се пазим мн добре Както ти имаш право на избор, така има и той и ти не можеш да го задължиш да си съсипе живота, за да гледа едно дето, което не е искал и което ти еднолично решаваш да запазиш - след като ти решаваш сама, трябва да си готова да си го гледаш сама. Аз лично съм за абортите, когата хората не са готови на тази стъпка. Просто си нямаш представа каква отговорност е едно дете. Не може ти да не си поел отговорност за себе си и да тръгваш да поемаш отговорност за друг. Казваш, че мъжа трябва да си понесе отговорността - за мен отговорност в такава ситуация е - осигурявам аборта да се извърши от най-добрите специалисти по най-добрия метод. Ако ти откажеш тази отговорност от моя страна - тогава чупи си главата. Но да караш някой да се жени за теб, защото ти така си решила - това няма стане. Защото в каква среда ще израсте това дете, за което толкова милееш? Колко време ще издържи този брак? Какъв брак бе,ти нещо не ми асимилираш мненията ама иначе много знаеш.... Никога не бих принудила някой да се ожени за мен,заради едно дете,както казах ясно!?!!! :booooomb: Няма ли ти да убиваш и осакатяваш това дете по този начин всеки един ден от неговия живот, вместо да се правиш на морална и чувствителна за една топка клетки каквотот представлява зародиша в първите месеци. И не ми говорете за това какво е зародиша, че си имало нокти -да има нокти, ама има и хриле и опашка, ама не ти гузно като ядеш риба, нали? Каква връзка има човека с рибата???Абортът е зародиш на Човек,а рибата си е риба...Да, присъствал съм на аборт на живо и знам какво представлява, виждал съм на живо зародиш във всякакъв стадий на развитие, както и мъртво родени бебета във всеки месец от бременността. Така че не ми говори, че в първите месеци било човек. Хаха и пак питам какво е тогава??Животно?Не искам да се съгласяваш с мен, нито да си променяш мнението - живота си е твой, съсипвай го по какъвто начин си искаш, И как по-точно да го съсипвам?? но не съсипвай и други хора покрай теб, защото това е егоистично. И кой друг съсипвам??Егоистично е да запазиш едно дете, Какво дете да запазя не разбрах??за което не си готова и чийто живот да съсипеш само, за да не си причиниш душевен дискомфорт. Отговорността е това да прецениш кое е най-добро за всички в момента, както и за в бъдеще, а не кое ще е най-комфортно и безболезнено за теб. Това е егоизъм и ти заради твоя си егоизъм нямаш смелостта да направиш тази,А защо да я правя?? макар и донякъде жестока постъпка в името на по-доброто съществуване на всичкиИзвинявай,обаче нещата,които ми пишеш ме довеждат до мисълта,че ти си мислиш,че аз съм няква бременна вече,дето е решила да си съсипе живота (своя и на нещастния си приятел) :D и да задържи детето си...Мнението ти е напълно неподготвено и не влиза във връзка с това,което пиша.Уважавам мнението на Кремчето,защото е ясно и точно,дори и да не го споделям. :) Но твоето мнение много ме разсмя,просто прочети какво съм писала....че съм мн против тези,които рано забременяват и си провалят живота.Но казах че това,че са глупави и не се пазят,не ги оневинява за мен като пристъпват към аборта като решение. :x

WaKo
03-03-2008, 16:15
rame такива като теб много ме дразнят - било убийство - аборт в първите няколко месеца е като да се подстригнеш - премахваш една безформена маса клетки. Маса клетки,каквато всъщност и ТИ си бил някога,а сега ми се водиш "Човек" :D И много ме дразнят тъпоглавите ти изказвания - трябвало мъжа/момчето да си носи отговорността - той да не го е направил сам това бебе? Ами честно казано мисля че някаде надолу по темата бях написала,че дори и мъжът да не е до мен,ще си поема отговорността сама ама окк :-P Секса без презерватив било като да ближеш не знам какво си - ми нали ти си му дала да прави секс така с теб. Аз съм му дала :grin: На кой съм дала нещо не ми е ясно,защото с моят приятел се пазим мн добре Както ти имаш право на избор, така има и той и ти не можеш да го задължиш да си съсипе живота, за да гледа едно дето, което не е искал и което ти еднолично решаваш да запазиш - след като ти решаваш сама, трябва да си готова да си го гледаш сама. Аз лично съм за абортите, когата хората не са готови на тази стъпка. Просто си нямаш представа каква отговорност е едно дете. Не може ти да не си поел отговорност за себе си и да тръгваш да поемаш отговорност за друг. Казваш, че мъжа трябва да си понесе отговорността - за мен отговорност в такава ситуация е - осигурявам аборта да се извърши от най-добрите специалисти по най-добрия метод. Ако ти откажеш тази отговорност от моя страна - тогава чупи си главата. Но да караш някой да се жени за теб, защото ти така си решила - това няма стане. Защото в каква среда ще израсте това дете, за което толкова милееш? Колко време ще издържи този брак? Какъв брак бе,ти нещо не ми асимилираш мненията ама иначе много знаеш.... Никога не бих принудила някой да се ожени за мен,заради едно дете,както казах ясно!?!!! :booooomb: Няма ли ти да убиваш и осакатяваш това дете по този начин всеки един ден от неговия живот, вместо да се правиш на морална и чувствителна за една топка клетки каквотот представлява зародиша в първите месеци. И не ми говорете за това какво е зародиша, че си имало нокти -да има нокти, ама има и хриле и опашка, ама не ти гузно като ядеш риба, нали? Каква връзка има човека с рибата???Абортът е зародиш на Човек,а рибата си е риба...Да, присъствал съм на аборт на живо и знам какво представлява, виждал съм на живо зародиш във всякакъв стадий на развитие, както и мъртво родени бебета във всеки месец от бременността. Така че не ми говори, че в първите месеци било човек. Хаха и пак питам какво е тогава??Животно?Не искам да се съгласяваш с мен, нито да си променяш мнението - живота си е твой, съсипвай го по какъвто начин си искаш, И как по-точно да го съсипвам?? но не съсипвай и други хора покрай теб, защото това е егоистично. И кой друг съсипвам??Егоистично е да запазиш едно дете, Какво дете да запазя не разбрах??за което не си готова и чийто живот да съсипеш само, за да не си причиниш душевен дискомфорт. Отговорността е това да прецениш кое е най-добро за всички в момента, както и за в бъдеще, а не кое ще е най-комфортно и безболезнено за теб. Това е егоизъм и ти заради твоя си егоизъм нямаш смелостта да направиш тази,А защо да я правя?? макар и донякъде жестока постъпка в името на по-доброто съществуване на всичкиИзвинявай,обаче нещата,които ми пишеш ме довеждат до мисълта,че ти си мислиш,че аз съм няква бременна вече,дето е решила да си съсипе живота (своя и на нещастния си приятел) :D и да задържи детето си...Мнението ти е напълно неподготвено и не влиза във връзка с това,което пиша.Уважавам мнението на Кремчето,защото е ясно и точно,дори и да не го споделям. :) Но твоето мнение много ме разсмя,просто прочети какво съм писала....че съм мн против тези,които рано забременяват и си провалят живота.Но казах че това,че са глупави и не се пазят,не ги оневинява за мен като пристъпват към аборта като решение. :x

Ох, не ми се спори с надъхани момиченца феминистки, които изобщо не разбират, че обръщайки се към теб в началото нямам предвид теб конкретно по натам, а такива като теб изпаднали в конкретната ситуация. Щяла да си гледа детето сама - брей, много смело изказвана, ама малко си прекалила с последните сезони на Приятели, ама в реалния живот, ако ти се случи ще те видим. Преди да ми се правиш на много остроумна прочети малко за етапите на вътреутробното развитие на човек в първите три месеца и тогава ми се прави на много отворена. Има си причини и то най-вече морални поради, които абортът е позволен точно в първите три месеца и основната от тях е, че човека става човек точно след третия месец. Може да не си правиш труда да пишеш повече нещо свързано с моите постове, защото от тук натам прилагам принципа записан в подписа ми.

rame
03-03-2008, 20:37
rame такива като теб много ме дразнят - било убийство - аборт в първите няколко месеца е като да се подстригнеш - премахваш една безформена маса клетки. Маса клетки,каквато всъщност и ТИ си бил някога,а сега ми се водиш "Човек" :D И много ме дразнят тъпоглавите ти изказвания - трябвало мъжа/момчето да си носи отговорността - той да не го е направил сам това бебе? Ами честно казано мисля че някаде надолу по темата бях написала,че дори и мъжът да не е до мен,ще си поема отговорността сама ама окк :-P Секса без презерватив било като да ближеш не знам какво си - ми нали ти си му дала да прави секс така с теб. Аз съм му дала :grin: На кой съм дала нещо не ми е ясно,защото с моят приятел се пазим мн добре Както ти имаш право на избор, така има и той и ти не можеш да го задължиш да си съсипе живота, за да гледа едно дето, което не е искал и което ти еднолично решаваш да запазиш - след като ти решаваш сама, трябва да си готова да си го гледаш сама. Аз лично съм за абортите, когата хората не са готови на тази стъпка. Просто си нямаш представа каква отговорност е едно дете. Не може ти да не си поел отговорност за себе си и да тръгваш да поемаш отговорност за друг. Казваш, че мъжа трябва да си понесе отговорността - за мен отговорност в такава ситуация е - осигурявам аборта да се извърши от най-добрите специалисти по най-добрия метод. Ако ти откажеш тази отговорност от моя страна - тогава чупи си главата. Но да караш някой да се жени за теб, защото ти така си решила - това няма стане. Защото в каква среда ще израсте това дете, за което толкова милееш? Колко време ще издържи този брак? Какъв брак бе,ти нещо не ми асимилираш мненията ама иначе много знаеш.... Никога не бих принудила някой да се ожени за мен,заради едно дете,както казах ясно!?!!! :booooomb: Няма ли ти да убиваш и осакатяваш това дете по този начин всеки един ден от неговия живот, вместо да се правиш на морална и чувствителна за една топка клетки каквотот представлява зародиша в първите месеци. И не ми говорете за това какво е зародиша, че си имало нокти -да има нокти, ама има и хриле и опашка, ама не ти гузно като ядеш риба, нали? Каква връзка има човека с рибата???Абортът е зародиш на Човек,а рибата си е риба...Да, присъствал съм на аборт на живо и знам какво представлява, виждал съм на живо зародиш във всякакъв стадий на развитие, както и мъртво родени бебета във всеки месец от бременността. Така че не ми говори, че в първите месеци било човек. Хаха и пак питам какво е тогава??Животно?Не искам да се съгласяваш с мен, нито да си променяш мнението - живота си е твой, съсипвай го по какъвто начин си искаш, И как по-точно да го съсипвам?? но не съсипвай и други хора покрай теб, защото това е егоистично. И кой друг съсипвам??Егоистично е да запазиш едно дете, Какво дете да запазя не разбрах??за което не си готова и чийто живот да съсипеш само, за да не си причиниш душевен дискомфорт. Отговорността е това да прецениш кое е най-добро за всички в момента, както и за в бъдеще, а не кое ще е най-комфортно и безболезнено за теб. Това е егоизъм и ти заради твоя си егоизъм нямаш смелостта да направиш тази,А защо да я правя?? макар и донякъде жестока постъпка в името на по-доброто съществуване на всичкиИзвинявай,обаче нещата,които ми пишеш ме довеждат до мисълта,че ти си мислиш,че аз съм няква бременна вече,дето е решила да си съсипе живота (своя и на нещастния си приятел) :D и да задържи детето си...Мнението ти е напълно неподготвено и не влиза във връзка с това,което пиша.Уважавам мнението на Кремчето,защото е ясно и точно,дори и да не го споделям. :) Но твоето мнение много ме разсмя,просто прочети какво съм писала....че съм мн против тези,които рано забременяват и си провалят живота.Но казах че това,че са глупави и не се пазят,не ги оневинява за мен като пристъпват към аборта като решение. :x

Ох, не ми се спори с надъхани момиченца феминистки, които изобщо не разбират, че обръщайки се към теб в началото нямам предвид теб конкретно по натам, а такива като теб изпаднали в конкретната ситуация. Щяла да си гледа детето сама - брей, много смело изказвана, ама малко си прекалила с последните сезони на Приятели, ама в реалния живот, ако ти се случи ще те видим. Преди да ми се правиш на много остроумна прочети малко за етапите на вътреутробното развитие на човек в първите три месеца и тогава ми се прави на много отворена. Има си причини и то най-вече морални поради, които абортът е позволен точно в първите три месеца и основната от тях е, че човека става човек точно след третия месец. Може да не си правиш труда да пишеш повече нещо свързано с моите постове, защото от тук натам прилагам принципа записан в подписа ми. Няма кво да споря....твоето мнение е написано без изобщо да прочетеш моето,така че няма смисъл. Ако поне си направиш труда да прочетеш това,което пиша сега,само ще повторя-с моят приятел се пазим мн добре ,така че не мисля,че с моите разсъждения ще ми се налага да съсипвам нечий живот,както нареди "тези като мен" :-P

naughtyyygirl
03-04-2008, 08:53
Нима 30 годишната просперираща млада жена с 2 деца е убийца, защото маха нежеланото и неплануваното си дете? Аз бих я нарекла разумна, ти убийца. Въпрос на приоритети.
още едно мнение по въпроса - за мен 30-годишна вече омъжена и успяваща жена, наистина няма да е редно да направи аборт - първо тя е финансово осигурена, има подкрепата на мъжа до себе си и няма да е чесно спрямо едно невинно същество да не му даде право на живот!!!!!!!
Съдбата си знае най-добре! щом така е станало, значи има причина, и отново казвам това е Съдба!!!!!!!!!!!
(лично мнение!)

krem4et0
03-04-2008, 11:44
Абе и аз не оправдавам, ама ако съм на 30 с 2-3 деца сериозно бих се замислила дали да махна поредното......

rame
03-04-2008, 16:50
един въпрос към фанатиците, които са против аборта:

Изнасилват момиче и то забременява??
Редно ли е да има дете, което да й напомня за преживения ужас цял живот?? Ще бъде ли обичано това дете???
Да,и аз съм се замисляла за това.... :? Ако това недай си боже се случи,естествено е това дете да бъде махнато. Но защо трябва с аборт,след като ако на някого му се случи това ужасно нещо,би трябвало след това да изпие Ескапел,за да се защити поне от евентуална бременност в такъв случай,а не да се стига до аборт

krem4et0
03-05-2008, 14:52
И все пак Ескапел не действа на 100 %. да не говорим, че ще си в такъв шок, че това ще е последното нещо, за което да се сетиш.

И в този ред на мисли контрацепцията също трябва да е убийство. Пак отнемате възможността на някой спрематозоид да стане човек.......

bebe_zaiche
03-05-2008, 18:20
Аборт.
П.П. Гледала съм филмчета с аборти, запозната съм с въпроса, спестете ми некомпетентните лекции. Всеки с мнението си.

rame
03-05-2008, 18:27
И все пак Ескапел не действа на 100 %. да не говорим, че ще си в такъв шок, че това ще е последното нещо, за което да се сетиш.

И в този ред на мисли контрацепцията също трябва да е убийство. Пак отнемате възможността на някой спрематозоид да стане човек.......Хехе наистина трябва да си "фанатик",за да мислиш,че Ескапел е убийство :D :D :D Тва не вярвам да го мисли някой..... 8-)
А иначе Кремче ти поне мисля,че си ми чела вс мнения против аборта и те са главно против това,че някакви безотговорни момиченца на 15 не се пазят,разчитат на късмет и основно те правят аборт. :( А ако си се пазила винаги добре,и все пак си попаднала в малкия,незначителен процент на тези,които забременяват въпреки здрав презерватив,или противозачатъчни,или Ескапел не им действа..... тогава абортът може да е оправдан.Но мисля,че тези случаи спадат към изключенията! :wink:

menta_loverka
03-05-2008, 18:32
abort mn qsno

krem4et0
03-06-2008, 06:19
И все пак Ескапел не действа на 100 %. да не говорим, че ще си в такъв шок, че това ще е последното нещо, за което да се сетиш.

И в този ред на мисли контрацепцията също трябва да е убийство. Пак отнемате възможността на някой спрематозоид да стане човек.......Хехе наистина трябва да си "фанатик",за да мислиш,че Ескапел е убийство :D :D :D Тва не вярвам да го мисли някой..... 8-)
А иначе Кремче ти поне мисля,че си ми чела вс мнения против аборта и те са главно против това,че някакви безотговорни момиченца на 15 не се пазят,разчитат на късмет и основно те правят аборт. :( А ако си се пазила винаги добре,и все пак си попаднала в малкия,незначителен процент на тези,които забременяват въпреки здрав презерватив,или противозачатъчни,или Ескапел не им действа..... тогава абортът може да е оправдан.Но мисля,че тези случаи спадат към изключенията! :wink:

Абе всякакви ги има. Имам 1 позната, която е на 20 с 1 годишно братче и 1 брат на 14-15. Майка й е против аборти, противозачтъчни, презервативи дори и против прекъснат полов акт. за това на 40 и кусур години пак ражда, а дъщеря й е на 19.......
За много католици всякаква контрацепция(дори и прекъснат полов акт) е грях.

the_real_f
03-06-2008, 06:45
Вярно е,че с аборт унищожаваш един човешки живот.Да,така е!Но ако не си готова унищожаваш 2 живота-твоят и на бебето.Въпросът не е само да го родиш.После?Ще можиш ли да го изгледаш,да му дадеш всичко необходими...Ако човек е сигурен,че не би могъл,колкото и зловещо да звучи,според мен трябва да направи аборт.Ако ли пък не е късно хапчетата за бърза контрацепция естествено са по-добър вариант.На 17 съм и още съм дете..как дете ще роди и изгледа друго дете?Немислимо е!

rame
03-06-2008, 09:57
И все пак Ескапел не действа на 100 %. да не говорим, че ще си в такъв шок, че това ще е последното нещо, за което да се сетиш.

И в този ред на мисли контрацепцията също трябва да е убийство. Пак отнемате възможността на някой спрематозоид да стане човек.......Хехе наистина трябва да си "фанатик",за да мислиш,че Ескапел е убийство :D :D :D Тва не вярвам да го мисли някой..... 8-)
А иначе Кремче ти поне мисля,че си ми чела вс мнения против аборта и те са главно против това,че някакви безотговорни момиченца на 15 не се пазят,разчитат на късмет и основно те правят аборт. :( А ако си се пазила винаги добре,и все пак си попаднала в малкия,незначителен процент на тези,които забременяват въпреки здрав презерватив,или противозачатъчни,или Ескапел не им действа..... тогава абортът може да е оправдан.Но мисля,че тези случаи спадат към изключенията! :wink:

Абе всякакви ги има. Имам 1 позната, която е на 20 с 1 годишно братче и 1 брат на 14-15. Майка й е против аборти, противозачтъчни, презервативи дори и против прекъснат полов акт. за това на 40 и кусур години пак ражда, а дъщеря й е на 19.......
За много католици всякаква контрацепция(дори и прекъснат полов акт) е грях. :-D Тва е мн интересно..... :D Но както казах за мен тия са фанатици! :P

hooliganka89
03-06-2008, 10:00
Аз пък ще си задържа детето.Против абортите съм,и съм достатъчно голяма за да отгледам едно дете,със или без приятел.

baby_inloff
03-15-2008, 13:48
представете си че забременявате.. но не искате да имате дете независимо каква е причината.. (малка сте, не сте готова, приятеля ви не иска и тн).. Какво бихте направили.. аборт или ще задържите детето?
Съжалявам ако има друга такава тема,просто искам да разбера какво мислите по въпроса.. :)

NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE NE [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X
[-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

ЛаСт!К
03-15-2008, 14:36
Ще гледам да не се налага да се мъча с тоя въпрос... :oops:

aanitogb
03-15-2008, 15:22
ako sly4aino stane nqma da napravq abort nikoga pak i ne i ot 4oveko ot koito moje da stane toi sa6to edvali bi iskal abort no sega se pazim dobre i ni6to nee stanalo vse pak o6te sam malka 10 klas sam

5StaR
03-15-2008, 15:43
Аз бих направил аборт :D