PDA

View Full Version : Има ли Бог?



Страници : 1 [2] 3 4

ScionOfStorm
09-03-2008, 15:06
даркинг,

мисля че някой път трябва да поскиташ из Куралд Галайн. :)

darking
09-03-2008, 17:03
даркинг,

мисля че някой път трябва да поскиташ из Куралд Галайн. :)
Какво е това?

Kman
09-03-2008, 17:37
"Куралд Галайн."
И аз съм любопитен,а Преживаванията на Монро.....доста необичайни,прекалено не естествени,но понеже е било преди много много годин,във векове на недоразвита наука и прекалено набожни хора няма как да се определи с точност кое е било наистина и кое е добавено или както самия той вмъква за хората преживали ОИТ които говорят че видели "бог",изпопачени.

ScionOfStorm
09-06-2008, 11:35
Хахаха, не е нещо реално. Но ако ги имаше тези неща щеше да е доста по-хубаво и за даркинг, и за всички може би. И лошо, де. Дрънкам си простотии.

От "Малазанска книга на мъртвите" е, препоръчвам ;р

sladka__droga
09-06-2008, 21:04
Дам ,, * и аз вярвам в Бог! :)

Christ
09-06-2008, 22:10
Дам ,, * и аз вярвам в Бог! :)

Сладка_дрога вярва в Бог. :-o

.. DeViL mAy CrY ..
09-07-2008, 11:47
Вярвам в Бог

mistake
09-07-2008, 13:50
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...

Nam3less3
09-07-2008, 14:32
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.

In_And_Out_of_Love
09-07-2008, 16:52
Predi okolu 2 godini ima6e pojar v ka6tata na baba mi.1 sedmica pred pojara i podarih 1 kalendar4e koeto bqh kupil ot nepoznat 4ovek koito sabira6e sredstva za blagotvoritelnost.Na kalendar4eto ima6e lika na DEVA MARIQ i HRISTOS tova kalendar4e be6e zau4eno na 1 piron na stenata.pod nego iam6e 1 kavior(okrasa za stena napravena ot plat).Vsi4ko dori i kaviora bqha izgoreli do osnovi no samo tova kalendar4e stoe6e dori bez oparleno agal4e... I nari4ate tova slu4ainost moje bi?!?! Az ne mislq taka mislq 4e iam sila koqto otgovarq samo za na6eto sa6testvuvane i za na6iqt jivot i za tova kakvo 6te stane s nas sled kraq na na6iqt jivot. Tova e BOG! Osaznal sam tova 4e toi sa6testvuva i naistina use6tam 4e toi e do men v trudni momenti!!!Toi e do nas i v nas v vseki 1 moment no go use6tame smao kogato imame nujda. Tova e moeto mnenie po vaprosa... BE HAPPY! :)

Kman
09-07-2008, 20:11
иии нека да пуснем духа от бутилката...аз пък вярвам във всемогъщата силата на интернет :lol:

Интернет...ето ти нещо изобщо нематериално,но съвсем реално което може да бъде доказано че съществува и нещо което преди 100 години хората дори не са могли да си представят,предста ви сеи света след още сто години....колко е красив света на технологиите :smt024 :smt002

mistake
09-07-2008, 20:12
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.По простата пречина, че неможе да го докажем.. :)
Tи ако можеш да го докажеш на себе си, ще можеш да го докажеш и на другите, защото доказателството ,не може хем да бъде, хем да не бъде доказателство. След като от толкова спорене ти не можеш да дадеш никакъв факт за съществуването на Бог или там в каквото вярваш, ти нямаш доказателство първо за себе си , а след това за околните. А щом не можеш сам себе си да обедиш , недей да спориш за щяло и нещяло...

Ronnie
09-07-2008, 20:25
Вярвам, защото Той ме е създал! Как смееш да оспорваш неговото съществуване?!

Nam3less3
09-08-2008, 20:28
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.По простата пречина, че неможе да го докажем.. :)
Tи ако можеш да го докажеш на себе си, ще можеш да го докажеш и на другите, защото доказателството ,не може хем да бъде, хем да не бъде доказателство. След като от толкова спорене ти не можеш да дадеш никакъв факт за съществуването на Бог или там в каквото вярваш, ти нямаш доказателство първо за себе си , а след това за околните. А щом не можеш сам себе си да обедиш , недей да спориш за щяло и нещяло...Много си нагла, ти ли ше ми кажеш дали си имам доказателства или не? Изобщо нищо не знаеш за мене че казваш в какво съм убеден.

SiegHeil
09-08-2008, 21:05
Nameless или имаш доказателства или нямаш, точка...ако са валидни само за теб но за другите не значи не са доказателства а са си чиста измислица...

Nam3less3
09-08-2008, 21:21
Nameless или имаш доказателства или нямаш, точка...ако са валидни само за теб но за другите не значи не са доказателства а са си чиста измислица...Нека другите да се опитат да докажат че няма Бог, което не могат да направят де...

SiegHeil
09-08-2008, 21:53
Самият факт че няма нито едно доказателство за съществуването му е достатъчен донякъде...
За еволюцията има поне няколко макар и кофти доказателства...

LINKNOT
09-09-2008, 04:14
Ако може и без тоя http://glingo.aha.bg/ :D

Гледай сега как ще почнат да го нареждат,че било богохулство и ще си правят регистрации да му пишат .. ахахах 8-)

Нека си вярват хората .. Това ги прави по-добри и морални все пак.
:)

mistake
09-09-2008, 11:39
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.По простата пречина, че неможе да го докажем.. :)
Tи ако можеш да го докажеш на себе си, ще можеш да го докажеш и на другите, защото доказателството ,не може хем да бъде, хем да не бъде доказателство. След като от толкова спорене ти не можеш да дадеш никакъв факт за съществуването на Бог или там в каквото вярваш, ти нямаш доказателство първо за себе си , а след това за околните. А щом не можеш сам себе си да обедиш , недей да спориш за щяло и нещяло...Много си нагла, ти ли ше ми кажеш дали си имам доказателства или не? Изобщо нищо не знаеш за мене че казваш в какво съм убеден.
Напротив , знам, че за да си сигурен в нещо трябва да има доказателства. От толкова спорене ти твърдиш , че имаш доказателства , само че не извади нито едно за да ни убедиш , а само мърмориш "вие сте нагли , трябва просто да повярвате". Нагъл е този , който твърди нещо , без никакви факти, изказва общи приказки знаейки че не може да се подпре на нищо.

Nam3less3
09-09-2008, 12:51
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.По простата пречина, че неможе да го докажем.. :)
Tи ако можеш да го докажеш на себе си, ще можеш да го докажеш и на другите, защото доказателството ,не може хем да бъде, хем да не бъде доказателство. След като от толкова спорене ти не можеш да дадеш никакъв факт за съществуването на Бог или там в каквото вярваш, ти нямаш доказателство първо за себе си , а след това за околните. А щом не можеш сам себе си да обедиш , недей да спориш за щяло и нещяло...Много си нагла, ти ли ше ми кажеш дали си имам доказателства или не? Изобщо нищо не знаеш за мене че казваш в какво съм убеден.
Напротив , знам, че за да си сигурен в нещо трябва да има доказателства. От толкова спорене ти твърдиш , че имаш доказателства , само че не извади нито едно за да ни убедиш , а само мърмориш "вие сте нагли , трябва просто да повярвате". Нагъл е този , който твърди нещо , без никакви факти, изказва общи приказки знаейки че не може да се подпре на нищо.Аз си твърдя за себе си че си вярвам и че знам в какво вярвам, никога не можеш да знаеш истината за мене, може да съм прав а ти да грешиш, тъй че не можеш да ми казваш че се самозаблуждавам и т.н.

Kman
09-09-2008, 13:17
"Аз си твърдя за себе си че си вярвам и че знам в какво вярвам, никога не можеш да знаеш истината за мене, може да съм прав а ти да грешиш, тъй че не можеш да ми казваш че се самозаблуждавам и т.н."

В такъв случай трябва да изказваш само и единственно лично мнение без да го натякваш.А ние натякваме нещо което е общо прието като истина от невероятно много хора които са с много по голям стаж и опит в науката,листературата,исто рията и т.н. Или иначе казано ИНТЕЛИГЕНТНИ хора,ако си срещал такъв,то трябва мнгоо добре да знаеш че за да го убедиш в нещо то това ще стане в спор като доказаваш своята теория с достатъчно убеждаващи доказателства.....твоята работа е все едно да докажеш на Политолог че Ленинизма не е терор.А ленинизма незнам какво знаеш за него,но е асболютен терор над народа.

Nam3less3
09-09-2008, 13:29
"Аз си твърдя за себе си че си вярвам и че знам в какво вярвам, никога не можеш да знаеш истината за мене, може да съм прав а ти да грешиш, тъй че не можеш да ми казваш че се самозаблуждавам и т.н."

В такъв случай трябва да изказваш само и единственно лично мнение без да го натякваш.А ние натякваме нещо което е общо прието като истина от невероятно много хора които са с много по голям стаж и опит в науката,листературата,исто рията и т.н. Или иначе казано ИНТЕЛИГЕНТНИ хора,ако си срещал такъв,то трябва мнгоо добре да знаеш че за да го убедиш в нещо то това ще стане в спор като доказаваш своята теория с достатъчно убеждаващи доказателства.....твоята работа е все едно да докажеш на Политолог че Ленинизма не е терор.А ленинизма незнам какво знаеш за него,но е асболютен терор над народа.Общоприетото обикновено е грешно. Колкото и интелигентни да са тия хора, все пак са атеисти, а атеист не може да спори с вярващ. Ако ще и всички учени на света да съберете, пак не можете да убедите някой вярващ във вашето мнение, така че колкото и вие натяквате мнения, толкова и аз мога. В тоя раздел общоприетото е различно от вашето мнение, стига сте проповядвали атеизъм.

Kman
09-09-2008, 14:30
като прочетох този отговор на неймлесс ме изби неконтролируем смях :lol: :lol: :lol:

"Общоприетото обикновено е грешно"
И кое го определя като грешно????

"колкото и интелигентни да са тия хора, все пак са атеисти,"
охооо аз не съм казал че са атеисти,сред тях има много вярващи и като казвам вярващи нямам на предвид фанатизирани идеологисти као теб,а хора които просто приемат тази религиозна концепция за да не бъдат един вид отритнат,защото всички знаме мнението на повечето хора(като теб) като се каже "атеизъм".
"атеист не може да спори с вярващ"
И кой освен теб го твърди това?И защо да не може,със закон ли е прието,наказва ли се този спор...по скоро вярващия неможе да спори с атеиста,(като пак зависи от знанията и уменията на двамата спорещи),защото неможе да дкаже тезата си.

Нямаш си ни най-малка представа от наука и познания,така че....НАСА са събрали едни от най-добрите учени и какво постигнаха.....МНОГО ПОСТИГНАХА!

"В тоя раздел общоприетото е различно от вашето мнение"
Ехааа как бързо го категоризира,без дори да се замислиш....

"стига сте проповядвали атеизъм."
Когато ти спреш да разпространяваш християнизацията,тогава и аз ще спра да споря....

mistake
09-09-2008, 15:45
Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.По простата пречина, че неможе да го докажем.. :)
Tи ако можеш да го докажеш на себе си, ще можеш да го докажеш и на другите, защото доказателството ,не може хем да бъде, хем да не бъде доказателство. След като от толкова спорене ти не можеш да дадеш никакъв факт за съществуването на Бог или там в каквото вярваш, ти нямаш доказателство първо за себе си , а след това за околните. А щом не можеш сам себе си да обедиш , недей да спориш за щяло и нещяло...Много си нагла, ти ли ше ми кажеш дали си имам доказателства или не? Изобщо нищо не знаеш за мене че казваш в какво съм убеден.
Напротив , знам, че за да си сигурен в нещо трябва да има доказателства. От толкова спорене ти твърдиш , че имаш доказателства , само че не извади нито едно за да ни убедиш , а само мърмориш "вие сте нагли , трябва просто да повярвате". Нагъл е този , който твърди нещо , без никакви факти, изказва общи приказки знаейки че не може да се подпре на нищо.Аз си твърдя за себе си че си вярвам и че знам в какво вярвам, никога не можеш да знаеш истината за мене, може да съм прав а ти да грешиш, тъй че не можеш да ми казваш че се самозаблуждавам и т.н.
Tи си само един от многото самозаблуждаващи се. Твоите твърдения , съвпадат с такива като теб , които са сигурни в несигурни неща. Аз незнам каква е истината за теб , но знам какво е мнението ти спрямо съществуването на Бог. И следователно мога да кажа дали разсъждаваш разумно или не.
Пр: Има убийство. Няма доказателства ... няма виновен. Има доказателства ,има и виновен.

Nam3less3
09-09-2008, 17:08
[quote:820e5d4c38=".. DeViL mAy CrY .."]Вярвам в БогНо това не е доказателство, че има.
Нека си вярват... 8)
Богове, русалки, прераждания - вярвайте си ... то не е страшно , ама като вярвате от къде сте сигурни ,че не вярвате в глупости...Аз вярвам в на Аладин вълшебия дух с(: ония от лампата..Щом казвам че съм сигурен, значи съм.. Не съм длъжен да доказвам на другите.По простата пречина, че неможе да го докажем.. :)
Tи ако можеш да го докажеш на себе си, ще можеш да го докажеш и на другите, защото доказателството ,не може хем да бъде, хем да не бъде доказателство. След като от толкова спорене ти не можеш да дадеш никакъв факт за съществуването на Бог или там в каквото вярваш, ти нямаш доказателство първо за себе си , а след това за околните. А щом не можеш сам себе си да обедиш , недей да спориш за щяло и нещяло...Много си нагла, ти ли ше ми кажеш дали си имам доказателства или не? Изобщо нищо не знаеш за мене че казваш в какво съм убеден.
Напротив , знам, че за да си сигурен в нещо трябва да има доказателства. От толкова спорене ти твърдиш , че имаш доказателства , само че не извади нито едно за да ни убедиш , а само мърмориш "вие сте нагли , трябва просто да повярвате". Нагъл е този , който твърди нещо , без никакви факти, изказва общи приказки знаейки че не може да се подпре на нищо.Аз си твърдя за себе си че си вярвам и че знам в какво вярвам, никога не можеш да знаеш истината за мене, може да съм прав а ти да грешиш, тъй че не можеш да ми казваш че се самозаблуждавам и т.н.
Tи си само един от многото самозаблуждаващи се. Твоите твърдения , съвпадат с такива като теб , които са сигурни в несигурни неща. Аз незнам каква е истината за теб , но знам какво е мнението ти спрямо съществуването на Бог. И следователно мога да кажа дали разсъждаваш разумно или не.
Пр: Има убийство. Няма доказателства ... няма виновен. Има доказателства ,има и виновен.[/quote:820e5d4c38]Аз съм сигурен в сигурни неща(което само аз го знам), за теб щом са несигурни, те осъждам като самозаблуждаваща се(от моята гледна точка, която знам че е правилна). Докато ти нищо не знаеш и никога не може да си сигурна в твоето мнение, щото не си сигурна дали съществуват или не неща отвъд твоето ограничено виждане. А не отпада варианта да не съществуват, щото не може да бъде доказано обратното.

Kman
09-09-2008, 19:11
"Аз съм сигурен в сигурни неща(което само аз го знам), за теб щом са несигурни, те осъждам като самозаблуждаваща се(от моята гледна точка, която знам че е правилна). Докато ти нищо не знаеш и никога не може да си сигурна в твоето мнение, щото не си сигурна дали съществуват или не неща отвъд твоето ограничено виждане. А не отпада варианта да не съществуват, щото не може да бъде доказано обратното."
Твоите мнения започват да стават все по смехотворни....
От къде си сигурен че е правилна гледна точка,ако отидеш в китай няколко милиона хора ще ти кажат че не си прав!Не е въпрос до гледна точка,защото ако всеки има гледна точка,това означава да има милиарди гледни точки относно един и същи въпрос което си е чиста загуба на истинноста.
Ограничено виждане имаш ти,даже твоето е релиогиозно-консервативно....на няколко крачки си от фанатизма,остава да се благодаряш на бога за всяко едо нещо което се случва и да приложиш малко повече агресия в спора и ставаш типичния фанатик.
"щото не може да бъде доказано обратното"
Неможе да бъде доказано че не съществува ли.....я се поразчети малко на ляво на дясно да се увериш сам.....знаеш ли колко милиони са хората които не вярват в божества,знаеш ли колко са милиардите които не следват христовата вяра.И кое прави твоята вяра по правилна от Исляма,от Будизма и от всички остабали религии?
кажи ми какво я прави по специална,като всяка една религия твърди че е "най".Кажи кое прави религията ти "най" и кое я определя....и това което ти ще кажеш,това го казва всеки будист,Ислямист и прочие.Тази твоя религия има егати нарцистичните наклонности,а особенно божеството което има невероятно его....И самия той (бог) какво го е провъзгласява като такъв,по какви стандарти и закони се води....или всичко при него е еднообразно.Един човек,един бог,едни ценности,едни закони....това не си ли прилича с комунизма....един управител,един закон,всички се съобразяват с исканията и желанията му и всички са равни пред него.
хах....имаш невероятно малко религиозни познания.Аз си мислех че си по начетен.

Kman
09-09-2008, 19:15
А и така като гледам спора е отдавна спечелен,просто ти не обичаш да губиш....

In_And_Out_of_Love
09-09-2008, 19:23
Пич не си прав според мен... Бог е измислен от хората вярно е!
Нали знаеш поговорката:"Една лъжа повторена сто пати става истина"
Така и господ е измислен и в течение на времето се е превърнал в истина!!!
Човешката фантазия далеч надхвърля очакванията ви за нещо маловажно и не свързано с материята!Прочети книгата"Методът Силва Контрол На Ума" и ще ти се изяснят нещата!Ще разбереш защо вярвам в господ...
Разумът се дели на 3: 1.Обикновен човешки разум(този, който използваме в момента), 2.Висш разум(с който можем да се свързваме от време на време), 3.БОГ - най-висшият разум който ние сме измислили такъв, че да бъде нещо много много повече от нас, защото ни е нужен Лидер(БОГ)

SiegHeil
09-09-2008, 20:07
Пич не си прав според мен... Бог е измислен от хората вярно е!
Нали знаеш поговорката:"Една лъжа повторена сто пати става истина"
Така и господ е измислен и в течение на времето се е превърнал в истина!!!
Човешката фантазия далеч надхвърля очакванията ви за нещо маловажно и не свързано с материята!Прочети книгата"Методът Силва Контрол На Ума" и ще ти се изяснят нещата!Ще разбереш защо вярвам в господ...
Разумът се дели на 3: 1.Обикновен човешки разум(този, който използваме в момента), 2.Висш разум(с който можем да се свързваме от време на време), 3.БОГ - най-висшият разум който ние сме измислили такъв, че да бъде нещо много много повече от нас, защото ни е нужен Лидер(БОГ)
Кога тоя метод стана научно доказан ?

mistake
09-09-2008, 20:15
Пич не си прав според мен... Бог е измислен от хората вярно е!
Нали знаеш поговорката:"Една лъжа повторена сто пати става истина"
Така и господ е измислен и в течение на времето се е превърнал в истина!!!
Човешката фантазия далеч надхвърля очакванията ви за нещо маловажно и не свързано с материята!Прочети книгата"Методът Силва Контрол На Ума" и ще ти се изяснят нещата!Ще разбереш защо вярвам в господ...
Разумът се дели на 3: 1.Обикновен човешки разум(този, който използваме в момента), 2.Висш разум(с който можем да се свързваме от време на време), 3.БОГ - най-висшият разум който ние сме измислили такъв, че да бъде нещо много много повече от нас, защото ни е нужен Лидер(БОГ)
:lol: Значи вярваш в Бог , но и казваш , че е измислен от хората. "Една лъжа , повторена 100 пъти става истина" ... Не! Една лъжа повторена 100 пъти се приема за истинска лъжа. Не може една фантазия да съществува. Абе вие сте много интересни. Признавате че Бог е измислен от хора и все пак вярвате в него. Прав си ... измисляте си нещо , което ви липса, трябва ви и с мисълта , че има някой там горе , който може да ви помогне вие ставате по-силни. Не разчитате на себе си , а тзи горе (измисления). Е как аджеба при положение , че казвате че е измислен , твърдите ,че съществува. Това вече е смешно... :?

Kman
09-09-2008, 20:25
Интересн метод,но от многото неща които съм чел и съм разсъждавал...
"Една лъжа повторена сто пати става истина"
Съгласен съм,но все пак но си остава лъжа,въпреки многократно повторена и приета за "истина" и извъртяна на 1080 градуса....това си остава човешка измислица....като приказките за лека нощ.
Вярваш ли в библията и какво мислиш за нея In And Out of Love,след като вярваш в бог и като какъв се самоопределяш.....православ н,католик и т.н.
"силата на мнозинството е наслада за плахите" а религията обединява хората....всъщност не ги обединява а ги прави мнозинтсво в което те да се чувстват защитени и сигурни...и по голямата част от хората които изповядват религията имат нужда точно от това,но тази нужа е СЛАБОСТ....ти не разчиташ на себе си,а на мнозинството,което да те защитава и подсигурява...това е истината за религията.
А висшия разум,за който всички мислят че е бог всъщност е това от което ги е ИЗСТРАХ.А човек се страхува от това което не познава...например тъмното,ти се страхуваш от тъмното защото незнаеш какво има там,но ако знаеш няма да те е изстрах.Т.е. незнанието поражда страх,а точно страхът е най-мощното оръжие което властва на нашата планета и което е заложено зад всички религиозни ценности.

In_And_Out_of_Love
09-09-2008, 20:43
SiegHeil като не си запознат не говори за методът!!! Методът е приет о6те преди 40 години и е доказана хиляди пати ефективността му! Точно от там смятам, че господ е измислен от хората!
НИКОИ, КОЙТО НЕ Е ЧЕЛ КНИГАТА НЕ МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ ЗА КАКВО МУ ГОВОРЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Силата на Въображението и Фантазията са немислими!Ще го разберете ако прочетете книгата за която ви казах в предишния си коментар...

mistake парво разчитам изцяло на себе си, после на висшият си разум с който съм се научил да се свързвам но за съжаление ми е много трудно и накрая разчитам на БОГ с който никога не мога да се свържа освен ако той не го пожелае.

mistake
09-09-2008, 20:49
SiegHeil като не си запознат не говори за методът!!! Методът е приет о6те преди 40 години и е доказана хиляди пати ефективността му! Точно от там смятам, че господ е измислен от хората!
НИКОИ, КОЙТО НЕ Е ЧЕЛ КНИГАТА НЕ МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ ЗА КАКВО МУ ГОВОРЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!
Силата на Въображението и Фантазията са немислими!Ще го разберете ако прочетете книгата за която ви казах в предишния си коментар...

mistake парво разчитам изцяло на себе си, после на висшият си разум с който съм се научил да се свързвам но за съжаление ми е много трудно и накрая разчитам на БОГ с който никога не мога да се свържа освен ако той не го пожелае.
За първото и второто съм съгласна , ама за третото... Добре де , как може да разчиташ на както казваш ти една "измислица"?

Kman
09-09-2008, 20:49
Преди 5 мин чух от един филм един много интересен цитат:
"знанието е антидот на страха" Емерсън
А самия Ралф Емерсън е "посветил живота си на борбата за утвърждаване на индивидуална свобода – днес считана за типична черта на американския характер и основно човешко право. Емерсън се ангажира и с движението срещу робството."
А като вземем на предвид че страхът е основна черта на религиозността и основен причинител за възникването на религиозност изобщо,до какъв извод можем дая стигнем.....
До най-съществения извод...

SiegHeil
09-09-2008, 21:15
Запознат съм с книгите на Силва и съм съгласен съм че дава практически резултат но това за Бог е голяма простотия...ако е така трябва да има поне 5-6 бога които си живуркат заедно на небето..

Kman
09-09-2008, 21:43
Интересно като е само един,не му ли е скучно.....или точно от скука бог е решил да съдаде света,понеже му е писнало да се шляе насам на там безцелно.... :razz:

LadY_AnonYmitY
09-09-2008, 22:49
Ами Бог няма...някой досега да го е виждал?!Вече има мимиони научни доказателства за "деянията на Бог" които доказват ,че чудесата са си природни бедствия!+ това досега не съм чула Бог да е помогнал на някого да прогледне...или да прибере някой бездомник и да му купи парче хляб...Не!Християнски измишльотини! 8)

In_And_Out_of_Love
09-10-2008, 08:29
] Ами Бог няма...някой досега да го е виждал?!Вече има мимиони научни доказателства за "деянията на Бог" които доказват ,че чудесата са си природни бедствия!+ това досега не съм чула Бог да е помогнал на някого да прогледне...или да прибере някой бездомник и да му купи парче хляб...Не!Християнски измишльотини! 8)

Бог не се вижда, а се усеща и вие, които не можете да го усетите това си е ваш "проблем".Методът по който са се случили бедствията е доказан и напално разкрит, но те не са станали случайно.Някой трябва да ги измисли за да станат.Няма начин да ме разберете ако не вярвате в Бог!
Бог ни е дал силата сами да се лекуваме от неизлечими болести и слепота например... но за жалост науката все повече и повече кара тези ни способности да деградират и деградират докато 1 ден ще изчезнат напълно :( и ще станем напълно зависими от техниката и машините.

Знаете ли какво... Преди да се запозная с "Методът Силва Контрол На Ума" обичах да споря на различни теми вклучително и на тази, но сега смятам, че не е необходимо да ви убеждавам в каквото и да било, защото така се опитвам да ви отмъкна правото на самостоятелен избор...
Нямам за цел да ви убедя в съществуването му, защото знам, че не е възможно, освен ако сами не го пожелаете.Спорът който водим е воден векове на ред и все още не е решен, така че не смятам, че ще успеем да го решим в този форум..
Приятно спорене аз се оттеглям :)

banesto
09-10-2008, 19:40
бог има колкото има и дядо коледа, стига живеете в 21 век. Просто такова нещо несъществува лично за мен. Един пример преди няколко години тие деца дето катастрофирака и паднаха в тая река-ако имаше бог това нямаше да се случи .

mistake
09-10-2008, 20:37
бог има колкото има и дядо коледа, стига живеете в 21 век. Просто такова нещо несъществува лично за мен. Един пример преди няколко години тие деца дето катастрофирака и паднаха в тая река-ако имаше бог това нямаше да се случи .
Подкрепям с две ръце и два крака. :grin:

Kman
09-10-2008, 20:52
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощ

KariZma
09-11-2008, 07:18
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощ

Добре де, разбрахме че ти не вярваш в никакъв бог!
Неразбирам само, защо това трябва да се натрапва всеки ден по няколко пъти? Вече си изразил позициата си по тази тема - какъв е смисъла да продължаваш да пишеш 1 и също с различни думи... :neutral:

Kman
09-11-2008, 10:14
За разнообразие....да припомням :lol:

Nam3less3
09-11-2008, 13:43
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат.

mistake
09-11-2008, 14:02
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат.
Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8)

Nam3less3
09-11-2008, 14:37
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат.
Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8)Това не са обиди, ами факти. А намерил кой да и каже че съм заблуден, ти не знаеш нищо за самата себе си, аз съм бил заблудения :razz:

mistake
09-11-2008, 17:24
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат.
Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8)Това не са обиди, ами факти. А намерил кой да и каже че съм заблуден, ти не знаеш нищо за самата себе си, аз съм бил заблудения :razz:
:lol: Ти откъде знаеш ,аз какво знам за себе си бе?Ти вярваш в русалки, богове, дядо коледовци ... аз съм била заблудена. Най- добре ще направиш като скочиш от 20-ия етаж на някоя зграда да пробваш дали можеш да летиш ... ако не можеш ,той Бог ще ти помогне...

Nam3less3
09-11-2008, 17:45
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат.
Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8)Това не са обиди, ами факти. А намерил кой да и каже че съм заблуден, ти не знаеш нищо за самата себе си, аз съм бил заблудения :razz:
:lol: Ти откъде знаеш ,аз какво знам за себе си бе?Ти вярваш в русалки, богове, дядо коледовци ... аз съм била заблудена. Най- добре ще направиш като скочиш от 20-ия етаж на някоя зграда да пробваш дали можеш да летиш ... ако не можеш ,той Бог ще ти помогне...Знам какво знаеш за себе си, всеки от нас има безсмъртна душа, щом не вярваш в това, значи не знаеш неща за себе си. Вярвам в Бог а не в русалки, а предпочитам тебе да будна от 20-ия етаж на някоя сграда, вместо аз да скачам, пък Бог ше ти помогне след като стигнеш земята. :D

mistake
09-11-2008, 17:49
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат.
Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8)Това не са обиди, ами факти. А намерил кой да и каже че съм заблуден, ти не знаеш нищо за самата себе си, аз съм бил заблудения :razz:
:lol: Ти откъде знаеш ,аз какво знам за себе си бе?Ти вярваш в русалки, богове, дядо коледовци ... аз съм била заблудена. Най- добре ще направиш като скочиш от 20-ия етаж на някоя зграда да пробваш дали можеш да летиш ... ако не можеш ,той Бог ще ти помогне...Знам какво знаеш за себе си, всеки от нас има безсмъртна душа, щом не вярваш в това, значи не знаеш неща за себе си. Вярвам в Бог а не в русалки, а предпочитам тебе да будна от 20-ия етаж на някоя сграда, вместо аз да скачам, пък Бог ше ти помогне след като стигнеш земята. :D
хихи За да ме бутнеш трябва да имаш куража , и да не вярваш в Бог. Случайно чел ли си 10 - те Божи заповеди??? Аз прелагам на теб , щот Бог мое ти помогне като вярваш в него .. аз като не вярвам ще ме остави да си умра 8-)

Nam3less3
09-11-2008, 17:58
Заповедите не се тълкуват прекалено буквално.
Ако искаш да ме бутнеш от 20тия етаж, имам правото аз да те бутна първа, защитавайки живота си. Това убийство не е нарушение на заповедта. В нея се има предвид да не убиваш за своя изгода примерно невинен човек, а не да не се защитаваш или да не убиваш при нужда. А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне.

mistake
09-11-2008, 18:08
Заповедите не се тълкуват прекалено буквално.
Ако искаш да ме бутнеш от 20тия етаж, имам правото аз да те бутна първа, защитавайки живота си. Това убийство не е нарушение на заповедта. В нея се има предвид да не убиваш за своя изгода примерно невинен човек, а не да не се защитаваш или да не убиваш при нужда. А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне.
Ти каза "предпочитам да бутна теб , пред това аз да скачам" а АЗ не съм казала че ще те бутна ... предложих ти - Ти да скочиш...
Или се научи да четеш или не пускай мнения от които няма смисъл...

Nam3less3
09-11-2008, 18:12
Заповедите не се тълкуват прекалено буквално.
Ако искаш да ме бутнеш от 20тия етаж, имам правото аз да те бутна първа, защитавайки живота си. Това убийство не е нарушение на заповедта. В нея се има предвид да не убиваш за своя изгода примерно невинен човек, а не да не се защитаваш или да не убиваш при нужда. А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне.
Ти каза "предпочитам да бутна теб , пред това аз да скачам" а АЗ не съм казала че ще те бутна ... предложих ти - Ти да скочиш...
Или се научи да четеш или не пускай мнения от които няма смисъл...Щом ми предлагаш, значи би го желала, и би го направила :D

mistake
09-11-2008, 18:22
Заповедите не се тълкуват прекалено буквално.
Ако искаш да ме бутнеш от 20тия етаж, имам правото аз да те бутна първа, защитавайки живота си. Това убийство не е нарушение на заповедта. В нея се има предвид да не убиваш за своя изгода примерно невинен човек, а не да не се защитаваш или да не убиваш при нужда. А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне.
Ти каза "предпочитам да бутна теб , пред това аз да скачам" а АЗ не съм казала че ще те бутна ... предложих ти - Ти да скочиш...
Или се научи да четеш или не пускай мнения от които няма смисъл...Щом ми предлагаш, значи би го желала, и би го направила :D
Не съм казала ,че аз ще те бутна ... не ми извъртай думите. НАУЧИ СЕ ДА ЧЕТЕШ.

Kman
09-11-2008, 18:28
"Заповедите не се тълкуват прекалено буквално. "
Е така ще кажете вий,ще преиначите думите му и после се оказва че не следвате "словата" му.

"А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне."
И теб ще те застигне и всички ни ще ни застигне....там е работата че на мен не ми пука за смъртта,нямам страх от нея,докато ти търсиш спасение за "душата" си,а аз не искам спасение....искам свобода!

"безсмъртна душа"
Няма нищо вечно и нищо безсмъртно!Това е илюзия!
Трябва да има край,защото иначе няма да има ново начало!

"Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти"
Всъщност аз съм го обиждал,той е в пълното право да отвръща на удара и точно това целях,да го провокирам да отвръща на удара и да не обръща другата буза.И го постигнах....защитавайки свойте си възгледи той се отдалечи от ценностите си,като продължаваше да спори,като отвръщаше на удара....като не се примиряваше,докато религията му се оповава на примирението,смирението и обръщането на другата буза...... Аз не ти ли казах,че понзвам човешката психика и знам какво си мислиш да напишеш,дори знам какво ще си помислип когато прочетеш това....

"Някой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат."
И кой по точно....рогатия добитък ли....Амон ра,Тангра,Зевс,Дионис,Аполо н,Прометей....

Nam3less3
09-11-2008, 18:28
Заповедите не се тълкуват прекалено буквално.
Ако искаш да ме бутнеш от 20тия етаж, имам правото аз да те бутна първа, защитавайки живота си. Това убийство не е нарушение на заповедта. В нея се има предвид да не убиваш за своя изгода примерно невинен човек, а не да не се защитаваш или да не убиваш при нужда. А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне.
Ти каза "предпочитам да бутна теб , пред това аз да скачам" а АЗ не съм казала че ще те бутна ... предложих ти - Ти да скочиш...
Или се научи да четеш или не пускай мнения от които няма смисъл...Щом ми предлагаш, значи би го желала, и би го направила :D
Не съм казала ,че аз ще те бутна ... не ми извъртай думите. НАУЧИ СЕ ДА ЧЕТЕШ.Прочетох го както трябва, но нарочно го извъртам, за да си създам мнението :oops:

Nam3less3
09-11-2008, 18:31
"Заповедите не се тълкуват прекалено буквално. "
Е така ще кажете вий,ще преиначите думите му и после се оказва че не следвате "словата" му.

"А и да вярваш в Бог, това не значи че смъртта няма да те застигне."
И теб ще те застигне и всички ни ще ни застигне....там е работата че на мен не ми пука за смъртта,нямам страх от нея,докато ти търсиш спасение за "душата" си,а аз не искам спасение....искам свобода!

"безсмъртна душа"
Няма нищо вечно и нищо безсмъртно!Това е илюзия!
Трябва да има край,защото иначе няма да има ново начало!

"Ей , ей обидите са присъщи само на слабите хора. Някой да те е обидил случайно? И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти"
Всъщност аз съм го обиждал,той е в пълното право да отвръща на удара и точно това целях,да го провокирам да отвръща на удара и да не обръща другата буза.И го постигнах....защитавайки свойте си възгледи той се отдалечи от ценностите си,като продължаваше да спори,като отвръщаше на удара....като не се примиряваше,докато религията му се оповава на примирението,смирението и обръщането на другата буза...... Аз не ти ли казах,че понзвам човешката психика и знам какво си мислиш да напишеш,дори знам какво ще си помислип когато прочетеш това....

"Някой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат."
И кой по точно....рогатия добитък ли....Амон ра,Тангра,Зевс,Дионис,Аполо н,Прометей....Всеки човек по различен начин възприема библията, и така трябва да е. Има безсмъртни неща, но безсмъртието не е това, което си мислим че е. Щом искаш свобода, а не спасение, това е израз на сатанисти :D И мен не ме е страх от смъртта, а душата носи последствията след смъртта ни за греховете, които сме сторили. Не разбираш какво значи спасение на душата. И изобщо сигурно съм написал грешни неща някъде, все едно, писна ми да ти чета дългите мнения и да споря, това не е съд тука да доказваме кой е прав и кой не е.

Kman
09-11-2008, 18:38
"Щом искаш свобода, а не спасение, това е израз на сатанисти"
:lol: :lol: :lol:
Значи предпочиташ да следваш добре отъпканата пътека,да следваш стадото и искаш само помощ и спасение....

"И мен не ме е страх от смъртта,"
Ако не те е изстрах,тогава защо се молиш за спасение.
Щом наричаш свободата сатанизъм,значи тогава приемаш това което е срещоложното на свободата като нещо добро и хубаво,а това което е срещоположна на свободата е робството.Ако знаеш колко много хора са умрели в миналото за да извоюват свободата за днешните поколения,нямаше да говориш сега така.....и всички тези хора са умрели и страдали за нашата свобода,а ти смееш да наричаш тази свобода сатанизъм.....вземи се рестартирай а.....

Nam3less3
09-11-2008, 18:51
"Щом искаш свобода, а не спасение, това е израз на сатанисти"
:lol: :lol: :lol:
Значи предпочиташ да следваш добре отъпканата пътека,да следваш стадото и искаш само помощ и спасение....

"И мен не ме е страх от смъртта,"
Ако не те е изстрах,тогава защо се молиш за спасение.
Щом наричаш свободата сатанизъм,значи тогава приемаш това което е срещоложното на свободата като нещо добро и хубаво,а това което е срещоположна на свободата е робството.Ако знаеш колко много хора са умрели в миналото за да извоюват свободата за днешните поколения,нямаше да говориш сега така.....и всички тези хора са умрели и страдали за нашата свобода,а ти смееш да наричаш тази свобода сатанизъм.....вземи се рестартирай а.....Аз не съм част от стадото, стадото не е такова. Не се моля за спасение, а работя за собственото си добро, и на тялото, и на душата ми. Онова за сатанизма прекалих малко, ама вече си измислям кво да кажа, само за да чета мненията ви :D Не става въпрос за свобода на хората, защо да има робство според теб в онова по-горно мнение?

Nam3less3
09-11-2008, 20:11
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат. И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8) +1 с(:+1 ама всъщност 0 :D

mistake
09-11-2008, 20:19
бла бла бла бла...бог,господ,алах,амон ра,тангра,дядо коледа,русалки,вещици,анге чета,дяволи,сатана и друг рогат добитък...все измишлиотини и приказки за лека нощНякой от тях съществуват, но невежите и заблудените овце като вас нямат щастието да го разберат. И нищо подобно несъществува "заблудената обца" в случая си ти. 8) +1 с(:+1 ама всъщност 0 :D
Да , това го казваш ти, защото те е страх от истината..

Nam3less3
09-11-2008, 21:21
Иска ти се.

Kman
09-11-2008, 23:42
Еми на тебе като не ти се иска,ние кво сме виновни....

Nam3less3
09-11-2008, 23:45
Еми на тебе като не ти се иска,ние кво сме виновни....Тука вече изпусна логическата връзка :-D

mistake
09-12-2008, 06:47
Иска ти се.
не, не ми се иска - СИГУРНА СЪМ. На теб ти се иска да съществуват такива глупости, защото се страхуваш от реалността.

Nam3less3
09-12-2008, 14:43
Иска ти се.
не, не ми се иска - СИГУРНА СЪМ. На теб ти се иска да съществуват такива глупости, защото се страхуваш от реалността.И да съществуват, и да не съществуват, няма причина да се страхувам от реалността. И при положение че съществуват, това е приятен факт, който не знам защо не ви харесва идеята му.

Antisocial_
09-12-2008, 14:48
^ от реалноста се страхуваш, защото виниш бога си за своите неуспехи и му благодариш за собствените си победи!Опитай се да я приемеш, такава каквато е, а не такава каквато си я измислил :)

Nam3less3
09-12-2008, 14:51
^ от реалноста се страхуваш, защото виниш бога си за своите неуспехи и му благодариш за собствените си победи!Опитай се да я приемеш, такава каквато е, а не такава каквато си я измислил :)Чакай ся?? Как тъй виня Бог за мойте неуспехи? Победите и неуспехите са си моя работа, и нито Бог е виновен за тях, нито помага на всяка крачка..

mistake
09-12-2008, 15:07
Иска ти се.
не, не ми се иска - СИГУРНА СЪМ. На теб ти се иска да съществуват такива глупости, защото се страхуваш от реалността.И да съществуват, и да не съществуват, няма причина да се страхувам от реалността. И при положение че съществуват, това е приятен факт, който не знам защо не ви харесва идеята му.
Виж сеа кво щи каа - Едно е нещо да ти се иска , а друго е то да съществува. И спри да дрънкаш небивалици , след като и ти самия неможеш да успориш твърденията ми.А сега ще кажеш , че аз "дрънкам небивалици"... и така само ще си разменяме думи и ще се убеждаваме в противното. А всъщност факта , че бог несъществува , е това , че няма доказателства за съществуването му. В продълнежение на толкова дни говорим за едно и също нещо , използваме едни и същи думи и постоянно се повтаряме. Ако ще пишеш нещо с целта да успориш мнението ми , се постарай да е малко по различно от предишните ти постове...в противен случай само си губиш времето.

Nam3less3
09-12-2008, 15:11
Иска ти се.
не, не ми се иска - СИГУРНА СЪМ. На теб ти се иска да съществуват такива глупости, защото се страхуваш от реалността.И да съществуват, и да не съществуват, няма причина да се страхувам от реалността. И при положение че съществуват, това е приятен факт, който не знам защо не ви харесва идеята му.
Виж сеа кво щи каа - Едно е нещо да ти се иска , а друго е то да съществува. И спри да дрънкаш небивалици , след като и ти самия неможеш да успориш твърденията ми.А сега ще кажеш , че аз "дрънкам небивалици"... и така само ще си разменяме думи и ще се убеждаваме в противното. А всъщност факта , че бог несъществува , е това , че няма доказателства за съществуването му. В продълнежение на толкова дни говорим за едно и също нещо , използваме едни и същи думи и постоянно се повтаряме. Ако ще пишеш нещо с целта да успориш мнението ми , се постарай да е малко по различно от предишните ти постове...в противен случай само си губиш времето.Няма какво да кажа, освен че за мен Бог съществува, и има причини да го знам. И няма как да ме оспориш, щото не може да си сигурна в нищо. Обективно погледнато, нито може да се докаже че сществува, нито че не съществува Бог. За мен съществува, за теб не, като не може да си сигурна. Тъй че не можеш да ме лъжеш че вярвам в измислици, като нищо не знаеш за мен.

mistake
09-12-2008, 15:16
Иска ти се.
не, не ми се иска - СИГУРНА СЪМ. На теб ти се иска да съществуват такива глупости, защото се страхуваш от реалността.И да съществуват, и да не съществуват, няма причина да се страхувам от реалността. И при положение че съществуват, това е приятен факт, който не знам защо не ви харесва идеята му.
Виж сеа кво щи каа - Едно е нещо да ти се иска , а друго е то да съществува. И спри да дрънкаш небивалици , след като и ти самия неможеш да успориш твърденията ми.А сега ще кажеш , че аз "дрънкам небивалици"... и така само ще си разменяме думи и ще се убеждаваме в противното. А всъщност факта , че бог несъществува , е това , че няма доказателства за съществуването му. В продълнежение на толкова дни говорим за едно и също нещо , използваме едни и същи думи и постоянно се повтаряме. Ако ще пишеш нещо с целта да успориш мнението ми , се постарай да е малко по различно от предишните ти постове...в противен случай само си губиш времето.Няма какво да кажа, освен че за мен Бог съществува, и има причини да го знам. И няма как да ме оспориш, щото не може да си сигурна в нищо. Обективно погледнато, нито може да се докаже че сществува, нито че не съществува Бог. За мен съществува, за теб не, като не може да си сигурна. Тъй че не можеш да ме лъжеш че вярвам в измислици, като нищо не знаеш за мен.
За стотен път повтаряш една и съща глупост. А и аз не те лъжа - а ти казвам истината ( в случая не си подбрал правилно думата си).

Nam3less3
09-12-2008, 15:20
За да няма 101-ви път, спри да пишеш в тая тема и аз няма да пиша :-P
И 2мата казваме нашата истина.

Kman
09-12-2008, 19:18
Само дето,истината може да има много маски,но под всичките маски и илюзиии истината си остава само и единственно една!

MP
09-12-2008, 20:03
Немога да повярвам,че повечето са гласували,че бог съществува :D :D :D :D :D :D .Но все пак има и трезвомислещи :razz:

In4iTu_
09-12-2008, 21:34
Вярваща съм. Бог е чувал молитвите ми и ми е помагал много пъти. Жалкото е само, че хората се молят само, когато имат проблем и се чувстват безпомощни, което за мен не е правилно, но за съжаление съм се хващала и аз да го правя. Не смятам и, че един човек може да бъде убеден или да му бъде доказано съществуването на такава сила. Освен това е и ненужно - или вярваш, или не. До голяма степен зависи и от това, в какво семейство си отгледан и как си възпитан.

MP
09-12-2008, 21:38
ахах то и аз се моля всеки ден за ферари,но явно бог чува каквото иска :lol:

Nam3less3
09-13-2008, 01:46
ахах то и аз се моля всеки ден за ферари,но явно бог чува каквото иска :lol:То не става само с празно молене като твоето :D
Ако искаш ферари, си го заработи. Хората не вярват в Бог за да се молят за материални облаги, това е нахално :D

mistake
09-13-2008, 09:37
ахах то и аз се моля всеки ден за ферари,но явно бог чува каквото иска :lol:То не става само с празно молене като твоето :D
Ако искаш ферари, си го заработи. Хората не вярват в Бог за да се молят за материални облаги, това е нахално :D
Пфф Бог - чушки. :-o

Kman
09-13-2008, 11:16
И доматки и патладжани и краставици....цял зеленчуков магазин представлява бог....има много цветове и много вкусове :razz:

Ян Стюарт-"Играе ли бог на зарове? Математика на хаоса"

valkanovb
09-13-2008, 11:20
Абе кво само спорите?Бог или съществува или не.Колкото и да спорите това няма да промени нищо.

Kman
09-13-2008, 11:25
Спорът е нешо много полезно индивидуално погледнато,развива бързината на мисълта и още много други мисловни процеси,като едновременно стимулира човека да се интересува повече в определена цел,а и един спор в реална обстановка-очи в очи-е доста по сложен,но и много по полезен :)

valkanovb
09-13-2008, 12:05
Това го знам.Но според мен няма смисъл да спорим точно по тази тема.

Kman
09-13-2008, 13:52
Всъщност тази тема е най-подходящата,защото е най-трудно спечелима и най-много аргументи могат да бъдат приложени.....колкото по труден спор,толкова по-добре :)

Nam3less3
09-13-2008, 14:11
Всъщност тази тема е най-подходящата,защото е най-трудно спечелима и най-много аргументи могат да бъдат приложени.....колкото по труден спор,толкова по-добре :)Всъщност не може да се спори и работи с доказателства, тука става въпрос за вяра. Всички тия логични и научни доказателства и разсъждения, дето ги изписахте, са празни приказки за мене, и лично мога ги оборя, но вие не приемате гледна точка освен тая на науката :-o

mistake
09-13-2008, 15:27
Всъщност тази тема е най-подходящата,защото е най-трудно спечелима и най-много аргументи могат да бъдат приложени.....колкото по труден спор,толкова по-добре :)Всъщност не може да се спори и работи с доказателства, тука става въпрос за вяра. Всички тия логични и научни доказателства и разсъждения, дето ги изписахте, са празни приказки за мене, и лично мога ги оборя, но вие не приемате гледна точка освен тая на науката :-o
Всъщност спор без доказателства не е спор. След като не можеш да дадеш доказателства , не можеш и да ни оспориш. Празни приказки можеш да си позволиш да наречеш единствено твоите думи... защото говориш без аргументи , доказателства и факти. Сам казваш "логични" доказателства - следователно има логика във всяка една наша изписана дума до момента и би било редно да се поинтересуваш малко , за да ни оспорваш. След като нямаш логично обяснение за съществуването на Бог , нито някакви доказателства , всяко твое мнение се смята за абсурдно. А за гледна точка... ние не приемаме твоята , защото не можеш да докажеш с нищо правотата си (ако може да се нарече така). Затова си помисли , кой в този спор е изнаписал най- много празни приказки. 8)

In4iTu_
09-13-2008, 15:48
ахах то и аз се моля всеки ден за ферари,но явно бог чува каквото иска :lol:

Майка ми щеше да умре. Явно наистина чува, каквото иска...

Nam3less3
09-13-2008, 16:34
Всъщност тази тема е най-подходящата,защото е най-трудно спечелима и най-много аргументи могат да бъдат приложени.....колкото по труден спор,толкова по-добре :)Всъщност не може да се спори и работи с доказателства, тука става въпрос за вяра. Всички тия логични и научни доказателства и разсъждения, дето ги изписахте, са празни приказки за мене, и лично мога ги оборя, но вие не приемате гледна точка освен тая на науката :-o
Всъщност спор без доказателства не е спор. След като не можеш да дадеш доказателства , не можеш и да ни оспориш. Празни приказки можеш да си позволиш да наречеш единствено твоите думи... защото говориш без аргументи , доказателства и факти. Сам казваш "логични" доказателства - следователно има логика във всяка една наша изписана дума до момента и би било редно да се поинтересуваш малко , за да ни оспорваш. След като нямаш логично обяснение за съществуването на Бог , нито някакви доказателства , всяко твое мнение се смята за абсурдно. А за гледна точка... ние не приемаме твоята , защото не можеш да докажеш с нищо правотата си (ако може да се нарече така). Затова си помисли , кой в този спор е изнаписал най- много празни приказки. 8)Вашите приказки са също толкова празни, колкото и мойте. Викате ми, че съм се самозаблуждавал, което никой, най-малко вие може да докажете 8)

Kman
09-13-2008, 17:12
Ооооо значи наричаш празни приказки леченията и медикаментите които благодарение на науката сега лекуват хора и сшасят техни животи.Значи наричаш празни приказки стъпването на луната,напираш празни приказки изгарянето на Джордано Бруно от инквизицията за дето е твърдял че има други слънца и слънчеви системи освен нашата,наричаш празни приказки заставането на църкатва против цезаровото сечение и аборите които спасяват човешки животи,наричаш компютрите празни приказки....защото нашшите приказки се придържат към тези научни и технологични открития....а тикъм какво се придържаш.....любовта между хората,които умират от глад,но любовта ти ще хи нахрани....науката е тази която открива решенията на глобалните проблеми и ако трябва да разчитаме изцяло на релгиията то човешкото същество ще изчезне....защото твоята велика религия защитава именно слабите и немощните,а много добре знаем че в природата оцеляват най-силните и най-приспосомибите животни които развиват способностите си да оцеляват иначе ако не правят така животните,то всички те ще изчезнат....а човекът не е нищо повече от животно и ако продължава броя на населението на планетата да расте,то човешкия вид ще измре от глад и войни за храна и вода,защото няма да има за всички.И както в момента религията застава против генномодифицираната храна,то до 50 години гладът ще завладее планетата....добре че има умни хора които знаят кое е ПОЛЕЗНО и се борят против застарелите догми и ценности датиращи от 2 хил. години.
Ама ти продължавай да си дрънкаш простотиите за религийката си...

Nam3less3
09-13-2008, 17:50
Тия научни факти нямат нищо общо с целия раздел, с темите в него и не съм казвал че са безсмислени.. Религията не защитава никой, а ти помага да станеш най-силния. Църквата не я отразявам. Ти просто нищо не схващаш относно религията заради ограниченото ти мислене. Тъй че стига си оспорвал, като не разбираш това срещу което спориш.

MP
09-13-2008, 20:47
ахах то и аз се моля всеки ден за ферари,но явно бог чува каквото иска :lol:

Майка ми щеше да умре. Явно наистина чува, каквото иска...

И си мислиш,че той я спаси,така ли? :lol: И по какъв начин? Някак си е повлиял върху физическото и състояние ?
Само отчаянието ви кара да вярвате в нещо глупаво...Вярвам в осбствените си възможности,не в някаква измислица.Ако искам ферари ще събирам пари да си го купя и като това стане,няма да си мисля,че е станало защото съм се молил на господ...

anichkaaaaa
09-13-2008, 20:54
ахах то и аз се моля всеки ден за ферари,но явно бог чува каквото иска :lol:

Майка ми щеше да умре. Явно наистина чува, каквото иска...

И си мислиш,че той я спаси,така ли? :lol: И по какъв начин? Някак си е повлиял върху физическото и състояние ?
Само отчаянието ви кара да вярвате в нещо глупаво...Вярвам в осбствените си възможности,не в някаква измислица.Ако искам ферари ще събирам пари да си го купя и като това стане,няма да си мисля,че е станало защото съм се молил на господ...
не отчаянието,а вярата ни кара да се молим,защото чрез молитвата ни прави по-силни.

MP
09-13-2008, 21:00
Отчаянието ви подтиква към вяра,а тя към молитва в нещо несъщестуващо,по този начин не ставате по-силни,а се заблуждавате много силно.По-силни ставате когато победите отчаянието и когато вярвате в себе си и не се молите,а действате когато се налага.Когато не зависи нищо от вас,приемате го.

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:04
Отчаянието ви подтиква към вяра,а тя към молитва в нещо несъщестуващо,по този начин не ставате по-силни,а се заблуждавате много силно.По-силни ставате когато победите отчаянието и когато вярвате в себе си и не се молите,а действате когато се налага.Когато не зависи нищо от вас,приемате го.
Не отчаянието ни подтиква кам вярата ,а тя кам молитвата
Аз лично не сам отчаяна но понякога се моля защото чрез вярата ставам по-добар човек......

MP
09-13-2008, 21:07
Молиш се,за да станеш по-добър човек?

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:11
Молиш се,за да станеш по-добър човек?
не явно не разбра какво точно искам да кажа
моля се по този на4ин се чувствам спокойна,а вярата както надявам се знаеш ни учи дА сме по-добри

MP
09-13-2008, 21:15
Вярата в нещо несъществуващо,няма как да ви промени.Вярата не учи на нищо,религията уж учила.Само науката може да те научи на нещо,а дали си добър човек зависи от възпитанието ти и от много други фактори,но не и от вярата.А това,че за теб молитвата и вярата в нещо несъществуващо е за теб начин за успокоение не значи,че не са пълни глупости.

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:20
Вярата в нещо несъществуващо,няма как да ви промени.Вярата не учи на нищо,религията уж учила.Само науката може да те научи на нещо,а дали си добър човек зависи от възпитанието ти и от много други фактори,но не и от вярата.А това,че за теб молитвата и вярата в нещо несъществуващо е за теб начин за успокоение не значи,че не са пълни глупости.
виж БОГ саществува .има много доказателства за това и най-голямото е БИБЛИЯТА,това дали вярваш или не е твое решение.

MP
09-13-2008, 21:22
Библията ли? Тази тухла не доказва абсолютно нищо.Неможе да има доказателства за нещо,което не съществува.Нямало е как да си обяснят някой работи хората и за да им е по-лесно са ги обяснили с БОГ.

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:26
Библията ли? Тази тухла не доказва абсолютно нищо.Неможе да има доказателства за нещо,което не съществува.Нямало е как да си обяснят някой работи хората и за да им е по-лесно са ги обяснили с БОГ.
тъйкато според теб няма бог от каде са произлязли хората?

MP
09-13-2008, 21:31
Не виждам с какво теорията за Еволюцията е по-неправдоподобна от това,нещо да щракне с пръст,да създаде мъж,да му извади реброто (най-вероятно след операция) и да създаде жена.Как ли се е сетил да създаде милиардите организми на земята?Как му е хрумнало да създаде земята точно на това разстояние от слънцето,че водата да бъде в течно състояние?Признавам го.

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:35
Не виждам с какво теорията за Еволюцията е по-неправдоподобна от това,нещо да щракне с пръст,да създаде мъж,да му извади реброто (най-вероятно след операция) и да създаде жена.Как ли се е сетил да създаде милиардите организми на земята?Как му е хрумнало да създаде земята точно на това разстояние от слънцето,че водата да бъде в течно състояние?Признавам го.
Еми всичко е вазможно :) всеки си има свое мнение
един ли4ен вапрос:явно е 4е не вярваш в господ,в какво то4но вярваш тогава?

MP
09-13-2008, 21:44
Вярвам в себе си и в собствените си възможности.Всичко си има граници и висчко,което зависи от мене,ще го правя.Ако не успея и допускам грешки знам,че съм си виновен ази се стремя да се уча от грешките си,а не да бъда учен от нещо ,което не съществува.Вярвам в науката и логиката.

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:49
Вярвам в себе си и в собствените си възможности.Всичко си има граници и висчко,което зависи от мене,ще го правя.Ако не успея и допускам грешки знам,че съм си виновен ази се стремя да се уча от грешките си,а не да бъда учен от нещо ,което не съществува.Вярвам в науката и логиката.
Защо си толкова предобеден към вярата?Защо си толкова сигурен 4е БОГ не саществува??????

mistake
09-13-2008, 21:51
Вярата в нещо несъществуващо,няма как да ви промени.Вярата не учи на нищо,религията уж учила.Само науката може да те научи на нещо,а дали си добър човек зависи от възпитанието ти и от много други фактори,но не и от вярата.А това,че за теб молитвата и вярата в нещо несъществуващо е за теб начин за успокоение не значи,че не са пълни глупости.
виж БОГ саществува .има много доказателства за това и най-голямото е БИБЛИЯТА,това дали вярваш или не е твое решение.
:razz: Хм, интересно ... Библията е написана от човешка ръка - това с нищо не доказва съществуването на Бог. Давай другите "доказателства"

MP
09-13-2008, 21:52
Има ли причина да си мисля,че съществува? За всичко си има научно обяснение.Освен това 1-во трябва да кажеш какво точно е бог за теб?Ходи им кажи на ония племена в Африка,че бог не е крокодил и защо мислиш,че не е ?

anichkaaaaa
09-13-2008, 21:57
Има ли причина да си мисля,че съществува? За всичко си има научно обяснение.Освен това 1-во трябва да кажеш какво точно е бог за теб?Ходи им кажи на ония племена в Африка,че бог не е крокодил и защо мислиш,че не е ?
е прав си за тея в Африка хаха
Но за мен има БОГ

MP
09-13-2008, 21:59
Какво за теб е БОГ? За мен Зинедин Зидан е БОГ,Арсен Венгер е БОГ,а за теб какво е?

mistake
09-13-2008, 22:00
Има ли причина да си мисля,че съществува? За всичко си има научно обяснение.Освен това 1-во трябва да кажеш какво точно е бог за теб?Ходи им кажи на ония племена в Африка,че бог не е крокодил и защо мислиш,че не е ?
е прав си за тея в Африка хаха
Но за мен има БОГ
Да бе , и аз казвам ,че има Дядо Коледа , ама защо ли никой не ми вярва? :-|

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:04
Какво за теб е БОГ? За мен Зинедин Зидан е БОГ,Арсен Венгер е БОГ,а за теб какво е?
ми както зн БОГ е един с три лица БОГ отец
БОГ син
Бог свети дух
за мен самата, БОГ е нещото,което ме прави по добар човек,както ве4е ти казах.Също така БОГ е всевишен и може всичко. :)

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:06
Има ли причина да си мисля,че съществува? За всичко си има научно обяснение.Освен това 1-во трябва да кажеш какво точно е бог за теб?Ходи им кажи на ония племена в Африка,че бог не е крокодил и защо мислиш,че не е ?
е прав си за тея в Африка хаха
Но за мен има БОГ
Да бе , и аз казвам ,че има Дядо Коледа , ама защо ли никой не ми вярва? :-|
ми ,защото няма Дядо Коледа :D

MP
09-13-2008, 22:07
Бог ти е нещо като идол,така ли?Не е ли глупаво нещо нематериално и несъществуващо да ти бъде идол?Пък и с какво е заслужил тази вяра?Мислиш,че той те е направил по-добър човек?Как така може всичко?Може ли да се движи със скороста на светлината?Пък и аз не знам,че Бог е един с три лица.Африканците знаят 10 бога с муцуни,терористите и те си знаят един Бог.Е на кой да вярвам?То излиза,че имало много богове и всички могат всичко.

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:13
Бог ти е нещо като идол,така ли?Не е ли глупаво нещо нематериално и несъществуващо да ти бъде идол?Пък и с какво е заслужил тази вяра?Мислиш,че той те е направил по-добър човек?Как така може всичко?Може ли да се движи със скороста на светлината?Пък и аз не знам,че Бог е един с три лица.Африканците знаят 10 бога с муцуни,терористите и те си знаят един Бог.Е на кой да вярвам?То излиза,че имало много богове и всички могат всичко.
Не БОг не ми е идол за мен идола е някой като който искаш да си и аз не. искам да сам БОГ хаха а по вапроса за вярата не разбирам защо си толкова убеден 4е няма бог.

mistake
09-13-2008, 22:14
Има ли причина да си мисля,че съществува? За всичко си има научно обяснение.Освен това 1-во трябва да кажеш какво точно е бог за теб?Ходи им кажи на ония племена в Африка,че бог не е крокодил и защо мислиш,че не е ?
е прав си за тея в Африка хаха
Но за мен има БОГ
Да бе , и аз казвам ,че има Дядо Коледа , ама защо ли никой не ми вярва? :-|
ми ,защото няма Дядо Коледа :D
Да бе ... ти ще кажеш. Има много доказателства за съществуването на Дядо Коледа и най- голямото са подараците под елхата. 8)

MP
09-13-2008, 22:15
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:16
Има ли причина да си мисля,че съществува? За всичко си има научно обяснение.Освен това 1-во трябва да кажеш какво точно е бог за теб?Ходи им кажи на ония племена в Африка,че бог не е крокодил и защо мислиш,че не е ?
е прав си за тея в Африка хаха
Но за мен има БОГ
Да бе , и аз казвам ,че има Дядо Коледа , ама защо ли никой не ми вярва? :-|
ми ,защото няма Дядо Коледа :D
Да бе ... ти ще кажеш. Има много доказателства за съществуването на Дядо Коледа и най- голямото са подараците под елхата. 8)
тези,които вашите ти оставят ли?

MP
09-13-2008, 22:19
ААА недей така,лично съм го следял до камината.Всъщост легендите за килограмите му не са истина.Човекът просто се облича с няколко пуловера и за това се мъчи да влезне през камината не,че е дебел.

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:19
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?
за мен лично е логично и напълно вазможно :)
Винаги ли си бил толкова предобеден към вярата в БОГ?

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:20
ААА недей така,лично съм го следял до камината.Всъщост легендите за килограмите му не са истина.Човекът просто се облича с няколко пуловера и за това се мъчи да влезне през камината не,че е дебел. :lol: :lol: :lol: :lol:

mistake
09-13-2008, 22:21
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?
Така Бог е приет за съвършен и безгрешен от хората ... нали? Тогава защо създава нещо пълно с грешки? Защо след като Бог е създал Вселената ... всички тея планети , галактики и звезди са разпръснати толкова безразборно? Защо Библията (която се счита за единственото доказателство за съществуването му) е написана от човешка ръка , а не от него? Защо умират толкова хора всеки ден от катастрофи и убиства? Защо тоя свят е пулен с насилие , грабежи и убийства? А? Нали Бог е безгрешен и помагал на хората? Защо позволява всичко това да се случва? Логичния отговор е : ЗАЩОТО НЕСЪЩЕСТВУВА!!!

Nam3less3
09-13-2008, 22:21
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?Щом хората са сигурни, значи не е така както си мислиш.

MP
09-13-2008, 22:22
Това,че за теб дадено нещо е логично и възможно не го прави такова.Не съм измислял аз физическите закони,а какво значи дали винаги съм бил предубеден?Той да не би някога да е съществувал,че да вярвам?

Nam3less3
09-13-2008, 22:22
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?
Така Бог е приет за съвършен и безгрешен от хората ... нали? Тогава защо създава нещо пълно с грешки? Защо след като Бог е създал Вселената ... всички тея планети , галактики и звезди са разпръснати толкова безразборно? Защо Библията (която се счита за единственото доказателство за съществуването му) е написана от човешка ръка , а не от него? Защо умират толкова хора всеки ден от катастрофи и убиства? Защо тоя свят е пулен с насилие , грабежи и убийства? А? Нали Бог е безгрешен и помагал на хората? Защо позволява всичко това да се случва? Логичния отговор е : ЗАЩОТО НЕСЪЩЕСТВУВА!!!Няма такива логични отговори, и цялото ти разсъждение е глупаво.. Пак ти казвам, нищичко не разбираш за Бог, тъй че логиката ти е безполезна.

MP
09-13-2008, 22:23
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?
Така Бог е приет за съвършен и безгрешен от хората ... нали? Тогава защо създава нещо пълно с грешки? Защо след като Бог е създал Вселената ... всички тея планети , галактики и звезди са разпръснати толкова безразборно? Защо Библията (която се счита за единственото доказателство за съществуването му) е написана от човешка ръка , а не от него? Защо умират толкова хора всеки ден от катастрофи и убиства? Защо тоя свят е пулен с насилие , грабежи и убийства? А? Нали Бог е безгрешен и помагал на хората? Защо позволява всичко това да се случва? Логичния отговор е : ЗАЩОТО НЕСЪЩЕСТВУВА!!!

Някой е отворил кутията на Пандора :shock:

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:24
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?
Така Бог е приет за съвършен и безгрешен от хората ... нали? Тогава защо създава нещо пълно с грешки? Защо след като Бог е създал Вселената ... всички тея планети , галактики и звезди са разпръснати толкова безразборно? Защо Библията (която се счита за единственото доказателство за съществуването му) е написана от човешка ръка , а не от него? Защо умират толкова хора всеки ден от катастрофи и убиства? Защо тоя свят е пулен с насилие , грабежи и убийства? А? Нали Бог е безгрешен и помагал на хората? Защо позволява всичко това да се случва? Логичния отговор е : ЗАЩОТО НЕСЪЩЕСТВУВА!!!Няма такива логични отговори, и цялото ти разсъждение е глупаво.. Пак ти казвам, нищичко не разбираш за Бог, тъй че логиката ти е безполезна.
и аз така мисля

MP
09-13-2008, 22:24
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?Щом хората са сигурни, значи не е така както си мислиш.

Те сами не знаят в какво са сигурни.Те не знаят какво за тях е Бог.Аз съм сигурен в сигурното,не в несигурното.

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:27
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?Щом хората са сигурни, значи не е така както си мислиш.

Те сами не знаят в какво са сигурни.Те не знаят какво за тях е Бог.Аз съм сигурен в сигурното,не в несигурното.
аз ти казах какво е БОГ за мен и не мисля 4е хората не знаят в какво са сигурни

MP
09-13-2008, 22:30
За тебе Бог имал три лица,само това разбрах.Както и че можел всичко.Аз не питам колко лица има и какво може.Какво точно е затеб бог?

mistake
09-13-2008, 22:30
Откъде знаеш,че Бог може всичко? Откъде знаеш,че съществува.Не трябва да се чудиш защо съм сигурен в нещо сигурно,а защо ти си сигурна в нещо несъществуващо,нелогично и нвеъзможно?
Така Бог е приет за съвършен и безгрешен от хората ... нали? Тогава защо създава нещо пълно с грешки? Защо след като Бог е създал Вселената ... всички тея планети , галактики и звезди са разпръснати толкова безразборно? Защо Библията (която се счита за единственото доказателство за съществуването му) е написана от човешка ръка , а не от него? Защо умират толкова хора всеки ден от катастрофи и убиства? Защо тоя свят е пулен с насилие , грабежи и убийства? А? Нали Бог е безгрешен и помагал на хората? Защо позволява всичко това да се случва? Логичния отговор е : ЗАЩОТО НЕСЪЩЕСТВУВА!!!Няма такива логични отговори, и цялото ти разсъждение е глупаво.. Пак ти казвам, нищичко не разбираш за Бог, тъй че логиката ти е безполезна.
Я по-внимателно.. :x Напротив... пффф аз поне имам логика ... а твоята я няма. Библията била доказателство ... да бе да. Само че хората са я написали. Пффф... ти разсъждаваш глупаво (ако изобщо можеш да правиш такова нещо). И като не искаш да ми го казваш "пак" просто не ми го казвай и не спори без факти .

Nam3less3
09-13-2008, 22:51
Аз нямам нужда да споря, правя го заради забавлението :D
Който каквото и да напише, нищо не доказва.

mistake
09-13-2008, 22:53
Аз нямам нужда да споря, правя го заради забавлението :D
Който каквото и да напише, нищо не доказва.
да бе вярно ... забравих - идиота си е идиот. "Който каквото и да напише нищо не доказва" - Е кво се хабиш тогава и без тва мозъка ти недостига за да докажеш твърденията си...

Nam3less3
09-13-2008, 23:27
Аз нямам нужда да споря, правя го заради забавлението :D
Който каквото и да напише, нищо не доказва.
да бе вярно ... забравих - идиота си е идиот. "Който каквото и да напише нищо не доказва" - Е кво се хабиш тогава и без тва мозъка ти недостига за да докажеш твърденията си...Не са сещаш кво да кажеш и почваш да обиждаш :-D
Няма нужда да доказвам каквото и да е, защото факта си е факт, а не съм мисионер да те карам да вярваш :D

mistake
09-13-2008, 23:31
Аз нямам нужда да споря, правя го заради забавлението :D
Който каквото и да напише, нищо не доказва.
да бе вярно ... забравих - идиота си е идиот. "Който каквото и да напише нищо не доказва" - Е кво се хабиш тогава и без тва мозъка ти недостига за да докажеш твърденията си...Не са сещаш кво да кажеш и почваш да обиждаш :-D
Няма нужда да доказвам каквото и да е, защото факта си е факт, а не съм мисионер да те карам да вярваш :D
Ама ти спориш само за кефа. И при положение , че неможеш да се аргументираш ... няма смисъл само да си хабиш думите.

Nam3less3
09-13-2008, 23:33
Ами ти защо спориш, като знаеш че каквото и да напишеш, нито може да накараш някой да стане атеист, нито да докажеш дали съществува Бог или не. Нито сме първите, нито последните, водели тоя разговор, и ме съмнява точно тука да достигнем до истината :D

mistake
09-13-2008, 23:39
Ами ти защо спориш, като знаеш че каквото и да напишеш, нито може да накараш някой да стане атеист, нито да докажеш дали съществува Бог или не. Нито сме първите, нито последните, водели тоя разговор, и ме съмнява точно тука да достигнем до истината :D
Защото ти си натякваш мнението - в случая грешното (а пък и на мен ми е кеф да си споря :oops: ). А и Бог не съществува защото няма доказателства за него. Библията му е написана от хора , които са го създали безгрешен. Планетите , галактиките и зведите са напълно безразборно разпръснати във вселената (според теб е създадена от Бог) , а това безразборно разпределение е по - вероятно и логично да се е получило от ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ. :)

Nam3less3
09-13-2008, 23:43
Ами ти защо спориш, като знаеш че каквото и да напишеш, нито може да накараш някой да стане атеист, нито да докажеш дали съществува Бог или не. Нито сме първите, нито последните, водели тоя разговор, и ме съмнява точно тука да достигнем до истината :D
Защото ти си натякваш мнението - в случая грешното (а пък и на мен ми е кеф да си споря :oops: ). А и Бог не съществува защото няма доказателства за него. Библията му е написана от хора , които са го създали безгрешен. Планетите , галактиките и зведите са напълно безразборно разпръснати във вселената (според теб е създадена от Бог) , а това безразборно разпределение е по - вероятно и логично да се е получило от ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ. :)Аз мисля, че Големият Взрив е породен от Бог, т.е. вярвам че Вселената е създадена от Бог(който е създал Големият Взрив който е създал Вселената).
Хората, написали библията, първо на първо са взели думите на Христос, които са много мъдри и нравствено извисени, и само от това може да ти стане ясно че не е измислица.
Бог не съществува според теб, ти лично нямаш доказателства, и си натякваш твоето "универсално" мнение и на мене, твърдейки че си фантазирам, едва ли не че съм халюцинирал че Бог съществува. :D

mistake
09-13-2008, 23:46
Ами ти защо спориш, като знаеш че каквото и да напишеш, нито може да накараш някой да стане атеист, нито да докажеш дали съществува Бог или не. Нито сме първите, нито последните, водели тоя разговор, и ме съмнява точно тука да достигнем до истината :D
Защото ти си натякваш мнението - в случая грешното (а пък и на мен ми е кеф да си споря :oops: ). А и Бог не съществува защото няма доказателства за него. Библията му е написана от хора , които са го създали безгрешен. Планетите , галактиките и зведите са напълно безразборно разпръснати във вселената (според теб е създадена от Бог) , а това безразборно разпределение е по - вероятно и логично да се е получило от ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ. :)Аз мисля, че Големият Взрив е породен от Бог, т.е. вярвам че Вселената е създадена от Бог(който е създал Големият Взрив който е създал Вселената).
Хората, написали библията, първо на първо са взели думите на Христос, които са много мъдри и нравствено извисени, и само от това може да ти стане ясно че не е измислица.
Бог не съществува според теб, ти лично нямаш доказателства, и си натякваш твоето "универсално" мнение и на мене, твърдейки че си фантазирам, едва ли не че съм халюцинирал че Бог съществува. :D
А-а-а последното не съм го казала. Само предпоследното - фантазираш си. 8)

Nam3less3
09-13-2008, 23:49
Ти или k'man, които за мене сте един, атеистичен съюз, ми го казахте. Т.е. за да няма спор, трябва да кажете "вярвай си, аз не вярвам", а не "Бог не съществува, фантазираш си", но вие умишлено искате да има спор :( :D

mistake
09-13-2008, 23:53
Ти или k'man, които за мене сте един, атеистичен съюз, ми го казахте. Т.е. за да няма спор, трябва да кажете "вярвай си, аз не вярвам", а не "Бог не съществува, фантазираш си", но вие умишлено искате да има спор :( :D
не - ти искаш :)

Nam3less3
09-13-2008, 23:54
Ти или k'man, които за мене сте един, атеистичен съюз, ми го казахте. Т.е. за да няма спор, трябва да кажете "вярвай си, аз не вярвам", а не "Бог не съществува, фантазираш си", но вие умишлено искате да има спор :( :D
не - ти искаш :)Е, явно е било за добро.
А, не трябваше да използвам думата "добро", щото ся k'man ше ми каже че няма добро и зло и пак.. :lol:

mistake
09-13-2008, 23:56
Ти или k'man, които за мене сте един, атеистичен съюз, ми го казахте. Т.е. за да няма спор, трябва да кажете "вярвай си, аз не вярвам", а не "Бог не съществува, фантазираш си", но вие умишлено искате да има спор :( :D
не - ти искаш :)Е, явно е било за добро.
А, не трябваше да използвам думата "добро", щото ся k'man ше ми каже че няма добро и зло и пак.. :lol:
Имаш време да редактираш. :wink:

Nam3less3
09-14-2008, 00:00
Няма нужда, защото това може да е доказуемо :-D

mistake
09-14-2008, 00:01
Няма нужда, защото това може да е доказуемо :-D
:-o :-D

MP
09-14-2008, 02:03
Бог е причинил големия взрив? И как по-точно?С някаква бомба ли?И как е създал материята 8)

Christ
09-14-2008, 08:27
Бог е причинил големия взрив? И как по-точно?С някаква бомба ли?И как е създал материята 8)

Бог не е причинил Големия взрив. Как Бог е създал света - Библията, Битие.

mistake
09-14-2008, 11:58
големия Всрив се е получил вследствие на много висока температура.. в продължение на мн мн мн години. Поинтересувайте се малко .. Бог бил създал света- глупости. Ако света е създаден от Бог ... той нямаше да посмее да разхвърля всички теа планети така безразборно , нали уж е съвършен и безгрешен?

MP
09-14-2008, 12:33
Ами ти защо спориш, като знаеш че каквото и да напишеш, нито може да накараш някой да стане атеист, нито да докажеш дали съществува Бог или не. Нито сме първите, нито последните, водели тоя разговор, и ме съмнява точно тука да достигнем до истината :D
Защото ти си натякваш мнението - в случая грешното (а пък и на мен ми е кеф да си споря :oops: ). А и Бог не съществува защото няма доказателства за него. Библията му е написана от хора , които са го създали безгрешен. Планетите , галактиките и зведите са напълно безразборно разпръснати във вселената (според теб е създадена от Бог) , а това безразборно разпределение е по - вероятно и логично да се е получило от ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ. :)Аз мисля, че Големият Взрив е породен от Бог, т.е. вярвам че Вселената е създадена от Бог(който е създал Големият Взрив който е създал Вселената).
Хората, написали библията, първо на първо са взели думите на Христос, които са много мъдри и нравствено извисени, и само от това може да ти стане ясно че не е измислица.
Бог не съществува според теб, ти лично нямаш доказателства, и си натякваш твоето "универсално" мнение и на мене, твърдейки че си фантазирам, едва ли не че съм халюцинирал че Бог съществува. :D

MP
09-14-2008, 12:34
Бог е причинил големия взрив? И как по-точно?С някаква бомба ли?И как е създал материята 8)

Бог не е причинил Големия взрив. Как Бог е създал света - Библията, Битие.

А тази уникална глупост съм я чел,за създаването на света.Сега е време да погледаш малко discovery :lol:

hardball
09-14-2008, 13:32
Анкетата е глупава, има само две възможности, което е глупаво. "Или си с нас, или си против нас" и с църквите е така, затова е такъв хаос.
Ня'а гласувам пък.
Съществува, за вярващите.

Nam3less3
09-14-2008, 14:13
Анкетата е глупава, има само две възможности, което е глупаво. "Или си с нас, или си против нас" и с църквите е така, затова е такъв хаос.
Ня'а гласувам пък.
Съществува, за вярващите.А тъй. Да сложим край на темата, всичко е казано вече. Lock.

hardball
09-14-2008, 14:30
Аз да пиша в една тема то да кажете, че всичко е казано. Айде бе, няма ли някой да ме успори ? :D

anichkaaaaa
09-14-2008, 14:42
Аз да пиша в една тема то да кажете, че всичко е казано. Айде бе, няма ли някой да ме успори ? :D
аз бе :D

hardball
09-14-2008, 14:48
Ади де ....

anichkaaaaa
09-14-2008, 14:49
Ади де ....
та кажи парво твойто становище?

Kman
09-14-2008, 14:52
"А тъй. Да сложим край на темата, всичко е казано вече. Lock."
Значи трябва да локнем всички твои теми :lol:

Nam3less3
09-14-2008, 15:17
"А тъй. Да сложим край на темата, всичко е казано вече. Lock."
Значи трябва да локнем всички твои теми :lol:Тогава разделът ще е много празен :(

hardball
09-14-2008, 15:25
Анкетата е глупава, има само две възможности, което е глупаво. "Или си с нас, или си против нас" и с църквите е така, затова е такъв хаос.
Ня'а гласувам пък.
Съществува, за вярващите.
Сега трябва да кажете, а ако има бог не е ли за всички, дори и за невярващите. И обратното. Като например айфеловата кула и да не знаете за нея , пак я има. Обаче това е в материалния свят, господ материален ли е ? В духовен смисъл ако не знаеш за нещо то не съществува за теб, това отрича ли съществуванието му в твоята вселена? Ако съществува в нечия друга вселена не е ли по- истинско и т.н.
Айде бе, ще ми се да можех сама да си се успорвам.

anichkaaaaa
09-14-2008, 15:31
Анкетата е глупава, има само две възможности, което е глупаво. "Или си с нас, или си против нас" и с църквите е така, затова е такъв хаос.
Ня'а гласувам пък.
Съществува, за вярващите.
Сега трябва да кажете, а ако има бог не е ли за всички, дори и за невярващите. И обратното. Като например айфеловата кула и да не знаете за нея , пак я има. Обаче това е в материалния свят, господ материален ли е ? В духовен смисъл ако не знаеш за нещо то не съществува за теб, това отрича ли съществуванието му в твоята вселена? Ако съществува в нечия друга вселена не е ли по- истинско и т.н.
Айде бе, ще ми се да можех сама да си се успорвам.
БОГ има няма значение дали вярваш или не ,той саществува

hardball
09-14-2008, 15:35
Защо? Как може да знаем? Ако приемем, че бог не съществува според това как виждаш света, то тогава вероятността дали го има или не е 50 на 50 %. Ако има бог за всички защо има невярващи? Ако няма бог защо има вярващи? Бог въпрос на мнение ли е ?

Kman
09-14-2008, 15:55
Има няколко варианта.....да вярваш че има и найстина да има....отиваш в рая нали,да не вярваш че има ,но да има....в ада нали;да вярваш че има,но да няма....никъде не отиваш;да не вярваш че има и найстина да няма...пак никъде не отиваш.....1/4 е да отидеш в рая,1/4 да отидеш в ада и 2/4 да не отидеш никъде.А както знаем бог е любов,а любовта хормон и по точно съвкупоност от хормони,като най-вежен е окситоцина.Ако си биеш една ампула окситоцин и всеки ще ти се струва невероятно красив,чаровен,симпатичен и ще бъдеш чисто и просто като дрогиран с любов.А ако бог найстина е любов,то вярата ви е изкривена на 30000 градуса....а ако бог не е любов,то отговори ми какво е бог...ако е надежда,самата надежда също е съвкупност от хормони които с няколко щраквания на мишката мога да ги открия в интернет и после да пейстна цитат....ако е спасение...същата история....та кажи какво е бог,но не ми казвай за теб какво е,защото това първо е егоестчино и второ потвърждава теорията ми че вярата ти е изкривена и всеки си прави свободни интерпретации без да се интересува от първоначалната идеология,.А кажи какво е всъщност...което и ти и всеки друг вярваш ще каже че е бог,което и ти и всеки друг вярващ вярва и е убеден че е бог...ако е някаква всесилна сила която контролира всичко,то тогава ми кажи защо допуска да има неправди на добрите хора,защо точно тези който трябва да защитава той ги измъчва....с мъчения,терзания,болка и глад ли се влиза в рая....до колко е задължително да бъдеш измъчван и тероризиран за да се доближиш до бгоът ти,точно както пише в библията....всички привърженици на бог,са били псоледвали една и съща съдба....измъчване,болка,гла д,терор над тях,глад,гонения,терзания,б ой,насилие....и това ги е приближило до бог и ако не са минали през това са нямали да отидат в рая....това е цената и билета за рая нали...ако кажеш не,то противоречиш на цялата си религия,а ако кажеп да се съгласяваш с мен че цялата религия е попиа с кръв и мъчения и както е исторически доказано възниква във врекема на робство и терор,като успокояване на мъченитеи тероризираните че господарите и мъчителите им ще страдат....а това си е мисъл за отмъщение и мъст.....ако смяташ че този който те тероризира заслужава да бъде тероризиран на свой ред,то си изъплнен с гняв и мъст,а това не дожлижава до бог и това което представлява бог според библията-любов.хората които тероризират,не трябва да бъдат тероризирани....защото самия терор на свой ред поражда гняв и чувство за мъст,а мъстта отново ражда терор и тези които биват тероризирани след време се оказват тези които тероризират.ВЪОБЩЕ не трябва да има терор,а тези които тероризират трябва да бъдат преобщавани и променяни,но не насилствено!НАСИЛИЕТО ПОРАЖДА НАСИЛИЕ!

hardball
09-14-2008, 16:09
Много сложно и дълго пишеш, не го прочетох цялото, ама според теб вероятността да има е 50 на 50 % в крайна сметка :Д
Дали има любов? Едно абстрактно понятие НЕ Е доказателство за друго такова. Надежда също и т.н.
Какво значи егоистично, това което е за мен бог не е важно ? Споре дмоето мнение има бог за вярващите, тоест за всеки е различно, а моето мнение е такова. Т.е. ако помислиш от моята гледна точка не е егоистично. Егоистично е да казваш, че има бог за всички, без да се съобразяваш с мнението на тези, които мислят, че няма.
Каква е разликата дали не вярвам в бог но да му дам друго име? Не само Йехова или Аллах ами например вярвам в някое понятие като "добро" , "любов" или "надежда". Не е ли същото, една и съща вяра, друго име просто?
Какво значи изкривена вяра, всеки сам избира в какво да вярва и как да вярва, или има една вяра и една истина и който не вярва в нея не е прав?
А кой казва кое е истинската права вяра и истината? Библията? Църквата? Пророците?
Блаблабла, стигнахме до привържениците на бог и това, през което са минавали. Откакто християнството е такава сила никой "привърженик на бога" не страда и т.н., а з абиблията не можеш да знаеш дали борави с реални факти.
Дори и да е така, то и вещиците са били изгаряни заради вярата си, това прави ли тяхната вяра истинска?
Вещерството съществува отпреди християнството, това какво значи?
Кой бог е истински бог?
Бог наказва на принципа на кармата, защо бог не накаже моите зложелатели чрез гнева ми. Не съм ли и аз инструмент на божественото?
Каква е разликата между ада и рая и между бог и кармата?
Гневът и насилието на бога защо са по- справедливи от хорските? А хорските не са ли резултат на божествената правда, според законите му?

Kman
09-14-2008, 16:37
Сега нашето съзнание е попито с мисли за насилие,страдание,страх и прочие от всички страни....в политически план,семеен,личностен страх от провал,религиозен страх от ада и апокалипсиса,страх да не ни бъде отнето това което ни поддържа живи....свободата и любовта,като тези двете се материализират с любимите хора и тяното щастие.Но точно този страх и мисъл за терор и насилие ни пречи и ни унищожава....унищоава нервите,чувствата,характер а,органите които биват повлияни от хормоните които изпуска тялото когато е под стрес,анпрежение и страх и съшите тези три влиаят и на мисловната дейност и психиката и ни правят по лесно контролируеми,използваеми, лабилни,нестабилни,податли ви,наивни,неисугрни, и слаби и е много логично да бъде насаждано тайно в обществото страхът от ад,апокалипсис болести и войни за да се поддържа страха.
Всичко би било много по хубаво и съм абсолютно обеден че ако хората разбираха колко мощно оръжие е страха и не допускат тези насаждания да им влиаят и контролират подсъзнателно,то...хах...све ът в които живеем ще е рая.
За да достигна до това заключение,четох и раздъждавах доста и всъщност прелома точка беше когато свързах в едно няколко цитата:

"Знанието е антидот на страха" Емерсън
Страхът е най-голямото оръжие.Човек се страхува от това което не познава.Насилието поражда насилие,посредством страхът,защото когато човек се страхува от насилието и/или бъде насилен,то след време самия той се превръжа в насилника....ето защо насилието поражда насилие,което означава че знанието води до осбождение от страха,следователно от насилието....Тези думи не ви ли карат да се замислите поне малко.Ако всички хора имаха по големи познания за това,то светът ще се издигне на едно много по високо стъпало...ценностите ще се променят,моралът и всичко което го свърза с предишното стъпало...."духовно" развитие,еволюция....

Kman
09-14-2008, 17:11
Много сложно и дълго пишеш, не го прочетох цялото, ама според теб вероятността да има е 50 на 50 % в крайна сметка :Д
Дали има любов? Едно абстрактно понятие НЕ Е доказателство за друго такова. Надежда също и т.н.
Какво значи егоистично, това което е за мен бог не е важно ? Споре дмоето мнение има бог за вярващите, тоест за всеки е различно, а моето мнение е такова. Т.е. ако помислиш от моята гледна точка не е егоистично. Егоистично е да казваш, че има бог за всички, без да се съобразяваш с мнението на тези, които мислят, че няма.
Каква е разликата дали не вярвам в бог но да му дам друго име? Не само Йехова или Аллах ами например вярвам в някое понятие като "добро" , "любов" или "надежда". Не е ли същото, една и съща вяра, друго име просто?
Какво значи изкривена вяра, всеки сам избира в какво да вярва и как да вярва, или има една вяра и една истина и който не вярва в нея не е прав?
А кой казва кое е истинската права вяра и истината? Библията? Църквата? Пророците?
Блаблабла, стигнахме до привържениците на бог и това, през което са минавали. Откакто християнството е такава сила никой "привърженик на бога" не страда и т.н., а з абиблията не можеш да знаеш дали борави с реални факти.
Дори и да е така, то и вещиците са били изгаряни заради вярата си, това прави ли тяхната вяра истинска?
Вещерството съществува отпреди християнството, това какво значи?
Кой бог е истински бог?
Бог наказва на принципа на кармата, защо бог не накаже моите зложелатели чрез гнева ми. Не съм ли и аз инструмент на божественото?
Каква е разликата между ада и рая и между бог и кармата?
Гневът и насилието на бога защо са по- справедливи от хорските? А хорските не са ли резултат на божествената правда, според законите му?


На всичко това съм отговорил във предишните ми постове,но накратко специално за теб,ще поясня!

Има много видове любов,но просто неможеш да противоречиш на науката биология...

Егоизмът е когато ти преиначаваш нещата по твоите си виждания,егоизъм е когато искаш едно нещо да е както на тебе ще ти е хубаво и не се интересуваш от мненията и желанията на другите хора(има изключение при дебати и спорове).Може би не съм подбрал правилно думата,но егоизъм се доближава максимално,защото всеки човек преиначава всичко според това което на него ще му донесе дивиденти,според това което на него ще му е хубаво....това е в известна степен егоизъм.егоизма също така има и няколко добри черти,ето за което съм казвал че няма добро и зло и точно тези двечките са преиначавани и слагани в рамки от човешката недоразвита психика!
Чисто и просто няма добро и зло по простата причина че дори и гнева има положителни качества,ако бъде използван както трябва,но не и срещу хора и като средство за контрол и насилие,а ако бъде задържан унищожава уминната и нервната система,но ако бъде изпуснат примерно в тренировка...без значение какъв физически спорт тренираш...ти по този начин изпускаш парата и насъбралите ти се гняв и напрежение...но в известна степен гнева може да бъде използван за да се самостимилираш да направиш нещо,но само и единственно ако бъде в допустимите граници....всичко е полезно в допустимите граници и ако бъдат прехвърлени тези граници всичко се превръща във вредно.....но няма добро и зло...всичко може да е както добро,така и в следващия момент зло.

"Не е ли същото, една и съща вяра, друго име просто? "
Не...не е същото,когато вярваш,да кажем точно в христовата вяра,то ти слеваш нейните ценности и морални възгледи,които са остарели и подхранени с историята си,която на своя страна ер свързана със терора и мъченията.

"Какво значи изкривена вяра, "
Когато преиначиш нещо достатъчно за да го използваш са собствени цели,а християнството за 2000 години е преначено на 30000 градуса.

"всеки сам избира в какво да вярва и как да вярва, или има една вяра и една истина и който не вярва в нея не е прав? "
Всеки иска да бъде щаслив и това се постига с любов и свобода нали....но както вече писах,няма да дойдат нито любов нито свобода,ако има страх и насилие!

Нито църквата нито библията,защото се оповават на прекалено стари и остарели ценности,а за има развитие трябва да има промяна...това няма да стане,ако се запазят същите ценности и морал....трябва да има нови,неосквернени от насилието и страха,недокоснати от терора и алчността.

"Откакто християнството е такава сила никой "привърженик на бога" не страда"
Вярата е вече достатъчно преиначена и живеем във времена на свобода и права и сега тази вяра която преди е целяла мъст,освобождение от насилника и отмъщение на насилника,сега тази вяра се използва със съвсем различни цели от църквата посредством библията и остарелите ценности като насажда любов чрез страх от ада и апокалипсиса!
Вещиците не са били нищо повече от жени които са си правели чай и са обожавали природата,отхвърляйки ценностите на църквата...един протестант преди време ми каза че ванга е вещица.А на кладата са изгорени над 300 000 жени смятани за вещици и то само ако имали черна котка....дори това е стигало да я изгорят жива,а да не говорим ако има книги и знания....църквата по онова време е смятала жената за подвластна на мъжа и според това е нямала право да се образова,а само да му служи.От тук е взета и гледната точка в исляма.
Религийте и убежденията съществували много преди християнството....тук говорим 2000-3000 хил години преди христа,когато всички на този свят без изключения са вярвали в много богове.

"Бог наказва на принципа на кармата,"
А нима той не избира посредство нея своите последователи,които после подлага на мъчения,терор,глад и т.н.
А както казах насилието поражда насилие,а ако няма насилие ,то няма и страдание,то няма как да отидеш в християнския рай,защото според християнството трябва да бъдеш изпитан чрез страдание и глад.....това не ти ли говори нещо....

Законите не са негови,а са писани от неговите свидетели и привърженици,които са леко преиначили нещата и всяко следващо поколение е преиначавало по малко по малко първоначалната идеология според времената в които живеят и според интересите си.....

Религията и библията ни казват как са живели и в какво са вярвали предците ни,но те са живели в съвсем различни времена и ако тогава техните ценности и морали са им помагали да живеят по добре,то то сега вредят и то изключително много защото светът е леко казано коренно различен от преди 2000 години.Живота е един кръговрат...една постоянно промяна в която няма нищо вечно и в която всичко постоянно се променя и да стоим без да се променяме т.е. адаптираме и развиваме към постоянно променящата се среда и ехопи означава да изчезнем,защото всеки един животински вид ще изчезне ако не се адаптира,развива и еволюира....
Нашата еволюция и развитие в момента е приела друг вид и това е социалния....морала и ценностите,те са тези които се променят заедно с епохите и технологиите които с всяка епоха са се по различни и исизкват промяна....я ми кажи какво ще стане ако пра пра дядо ти цъфне пред компютъра ти.....ще го помисли за деяние на дявола....защо....защото е нещо непознато и се страхува от него,нещо което ен разбира....и ние сега не разбираме и не знаем много неща,но с напредването на и с развитието което е неизбежно ще се променим не само технологично но и ценностно и морално и психически и социално.

hardball
09-14-2008, 17:29
Ти егоистично преиначаш всичко според твоите вярвания, в твой стил да кажа аз.
Християнството и понятията, с които си служи, ако щеш ада и рая произлизат от други религии, както и от нуждата хората да си обясняват някои неща.
Майчински инстинкт и инстинкт за запазване на вида (размножаване) не е същото с любовта и т.н. Любов е абстрактно понятие, както приятелство и т.н.
Ако господ е една константа, тогава всички имена за бог са все едно превод на едно и също име? В противен случай оправдаваш теорията, че религията е такава, защото различните народи са имали нужда от различни "закони" които да ги обединяват.
Ако аз съм щастлива и без божията подкрепа и милост, т.е. за мен бог няма, значи ли , че няма бог? Тоест ако наричам бог любов и милосърдие и бла бла бла, но не вярвам в конкретната фигура не е ли същото?
Попрочети за вещици/вещерство/уичкрафт за да се осведомиш малко.
Съвсем с началото на хората им било забранено само дървото на знанието за добро и лошо, т.е. единственият възможен грях е бил те да определят кое е греховно. Което ще рече, че реално истински грехове няма, има хора, които ти посочват нещо и казват, че е грешно. Кое е греховно и не с годините се е променило. Кое го е променило? общественото мнение, тънката граница между двете, която с времето се премества според това, което си надробим самите ние.
Ти самият нуждаеш ли се от бог, от който да те е страх за да правиш добро и да проявяваш милосърдие?
Аз не вярвам в бог, в рая и в ада и въпреки всичко правя добро според собнствените си схващания, а не религиозни заповеди.
Чел ли си "Божествена комедия"? Неверниците не отиват в ада, ако са били добри приживе, замисли се.
Никой не се е върнал да разкаже има ли ад и рай, какво представлява и има ли бог. Не ми излизай само със случаите на хора, върнали се след кома, защото е смешно. Изводът от това? Всеки решава има ли бог сам за себе си и според какви норми на поведение да живее.

Nam3less3
09-16-2008, 23:29
Някой неща, които казахте са верни, други донякъде. Тука още малко и ще отговорим на Въпросът за Живота, Вселената и Всичко останало :grin:

Kman
09-17-2008, 18:06
"нуждата хората да си обясняват някои неща. "
те и сега имат нуждата да си ги обясняват,но тогава не са имали знанията и техниката за да си ги обяснят и в неуспешните си опити да ги обяснят са си измисляли....

Неможеш да твърдиш че хормоните не съществуват и че любовта не е породена от химичен дисбаланс в тялото.Значи майчинския инстикт няма нищо общо с любовта...ами тя първо на първо любовта е хормон,който отделя от тялото в по големи количества при раждането.Инстинкта за оцеляване е на основа подобряването на поиприспособимото и адаптиращо се ДНК,а а по слабото ДНК се заличава и така видът се развива и оцелява,а човекът живее в обшност и има нужда да се развива и променя не само според природните особенности,но и според общонстта в която живее.

"Ако господ е една константа, тогава всички имена за бог са все едно превод на едно и също име?"
Е да де,ама тези всички "имена" и вариации на бог имат различни насочености,заповеди и ценности които си противоречат.

"различните народи са имали нужда от различни "закони" които да ги обединяват. "
Не е въпросът до различните народи,а до епохата в които те живеят и ценностите които са приети са полезни в тази епоха,а ценностите се променят заедно с човека,техниката и епохите....те са свързани и неможе едни ценности от преди 2000 години да се запазят същите,сега ако някой последовател ти седне на компа съм абсолютно сигурен че ще каже че е дяволско творение...защо ли...защото не го познава...защото не го разбира,а това което човек не разбира от него се страхува.А религията се е запазила защото ценностите й начина й на разбиране и диктуване са се изменяли спрямо ценностите които са се налагали и развивали с различните епохи.Защо според теб всички диктуват библията недиректно,а преди 100 години са я диктували абсолютно буквално.

"Тоест ако наричам бог любов и милосърдие и бла бла бла, но не вярвам в конкретната фигура не е ли същото? "
Абсолютно същото е,но при положение че любовта е смесица от хормони най-главния от които е окситоцин...не е по добре този твой бог или нещо там си което издигаш на пиедестал да се нарича с реалното му име.

"Попрочети за вещици/вещерство/уичкрафт за да се осведомиш малко. "
Вещиците не са били нищо повече от билкарки и хора които възхваляват природата или някой техни си други поверия,но не и християнската вяра.И затова католиците като виждат че те изповядват тяхната религия,повлияни от буквалното диктуване на библията са решили че всяко друга вяра и обедености са ерес и породени от дявол....Така са възникнали вещиците и в почти висчки случай са били изгаряни жени които са били натопявани защото са били заплаха за някого,или поради любовни триъгълници или поради пари и т.н. а и са избити над 300 хил жени....това не са малко и всичките са били смятани че са следвали дявола.

Няма граници,само ограничената човешка психика поставя граници в неуспеха си да си представи света.

" Всеки решава има ли бог сам за себе си и според какви норми на поведение да живее."
И там е проблема че много хора повлияни от грешаната си преценка и липса на информираност или заблуденост и се опитват да "зарибят" всички останали,точно като учениците на Исус.А подсъзнателния неосъзнат контрол и манипулиране си остава манипулиране и контрол.А за събирането на стада в разни църкви е просто смехотворно....цялата религия има като цел обединение и събирано,но всъщност "Мнозинството е наслада за плахите".Кой има нужда да бъде обединен и да е в група....слабия психически,податливия,неси гурния,плахия и т.н.

ma6ete
09-18-2008, 17:39
Има бог!Напишете тази дума в гугъла и ще видите колко много страници с богове излизат! :D 8-) :-P

Kman
09-18-2008, 18:48
Напиши думата идиот да видиш колко много резултата излизат.....а и това че излизат много не е предпоставка,а камо ли доказателство за съществуването му.

MiLGaR0sSa
09-18-2008, 19:41
Да,вярвам!
Просто вярвам!
Не искам доказателства,аз просто вярвам =)...

Kman
09-18-2008, 19:46
Има хора които са просто уникални,но има и такива които са уникално прости....

Nam3less3
09-18-2008, 21:47
Има хора които са просто уникални,но има и такива които са уникално прости....Колко пъти да ти казвам, като мозъка ти не проумява такова висше нещо като вярата, да не обиждаш вярващите, от които трябва да взимаш пример..

Kman
09-19-2008, 11:17
ХАХАХАХАХАХААХ да взимам пример от вярващите ХАХАХАХАХАХАХ
Ставаш за хуморист.....не си ми секретар,не ми дръж сметка на думите и мсилите ми.Какво и как проумява мозъка ми ти нито някога ще разбереш нито ще осъзнаеш.Толкова си назад с информацията и и всичко останали че повече няма на къде.
Няма такива измишлиотини като най висшо,това са пълни измислици.Живота е един кръговтра,но всъщност този кръговтра е аст от друг кръговрат....представиси го като една оръглица от кръговрати,които на свой ред съсдържат много бройни кръговрати и те на свой ред също....всичко е един кръговрат и докато ен го проумеш няма да разбереш майката природа.Прадедите ни точно страдащи от това непознание на заобикалящата ги среда са почнали да фантиазират за богове и "най" си там някой си.И само хората като теб,които не познават света в който живеят продължават да поддържат тази теория за креационизма.Аааа не знаеш какво е креационизъм ли....ами ще ти се наложи да почетеш малко.
Както гласеше една сентенция....."не върви по отъпкания път,а си проправяй сам път".В тази сентенция се открива най-вече привкус за свобода и ако ти наричаш свободата сатанизъм,значи възхваляваш робството....не ме карай да те цитирам точно по тоя повод.
Защо хората са казали че ценното нещо в живота на човек е свободата.....незнаеш нали,няма и да получиш от мен отговор защото като гледам ти само чакаш на готово,някой да напише нещо против възгледите ти,за да можеш с най-глупавата фраза като например "щом не си вярващ,никога няма да ме разбереш",за да го "плеснеш" по недоразвитите знания,а същесвременнода говориш че свободата била сатанистична...Ами един будист,ех тез будисти само с тях давам примери :lol: ,та един будист не се ли води за вярващ,при положение че не следва твоята вяра и ако не се води като за вярващ,то няма ли да отиде в ада,при положение че въобще не следва христовия път,а ако се води за вярващ,то не разбирали ли това толкова "висше нещо".....
Уменията и знанията ти точно в този спор са гола вода....

Christ
09-19-2008, 12:18
k`man, прав си, ако един будист е будист, то според Християнската вяра и Библията той ще отиде в Ада.

Ако Nam3less3 отрече това, то той ще изкара Исус лъжец, което е богохулство.

Кое ще бъде, Nam3less, Исус е пътят истината и животът, както Той каза, или има много пътища, което е отречено от Библията?


Знаеш ли... в Стария завет пише за хора като теб. Създават си богове каквито те искат, но нищо не става.


Търпението ми се изчерпва. Няма да позволя скапано ню ейджърче да подбива Християнската вяра.

Nam3less3
09-19-2008, 14:17
ХАХАХАХАХАХААХ да взимам пример от вярващите ХАХАХАХАХАХАХ
Ставаш за хуморист.....не си ми секретар,не ми дръж сметка на думите и мсилите ми.Какво и как проумява мозъка ми ти нито някога ще разбереш нито ще осъзнаеш.Толкова си назад с информацията и и всичко останали че повече няма на къде.
Няма такива измишлиотини като най висшо,това са пълни измислици.Живота е един кръговтра,но всъщност този кръговтра е аст от друг кръговрат....представиси го като една оръглица от кръговрати,които на свой ред съсдържат много бройни кръговрати и те на свой ред също....всичко е един кръговрат и докато ен го проумеш няма да разбереш майката природа.Прадедите ни точно страдащи от това непознание на заобикалящата ги среда са почнали да фантиазират за богове и "най" си там някой си.И само хората като теб,които не познават света в който живеят продължават да поддържат тази теория за креационизма.Аааа не знаеш какво е креационизъм ли....ами ще ти се наложи да почетеш малко.
Както гласеше една сентенция....."не върви по отъпкания път,а си проправяй сам път".В тази сентенция се открива най-вече привкус за свобода и ако ти наричаш свободата сатанизъм,значи възхваляваш робството....не ме карай да те цитирам точно по тоя повод.
Защо хората са казали че ценното нещо в живота на човек е свободата.....незнаеш нали,няма и да получиш от мен отговор защото като гледам ти само чакаш на готово,някой да напише нещо против възгледите ти,за да можеш с най-глупавата фраза като например "щом не си вярващ,никога няма да ме разбереш",за да го "плеснеш" по недоразвитите знания,а същесвременнода говориш че свободата била сатанистична...Ами един будист,ех тез будисти само с тях давам примери :lol: ,та един будист не се ли води за вярващ,при положение че не следва твоята вяра и ако не се води като за вярващ,то няма ли да отиде в ада,при положение че въобще не следва христовия път,а ако се води за вярващ,то не разбирали ли това толкова "висше нещо".....
Уменията и знанията ти точно в този спор са гола вода....Не ми се чете, обяснява и спори, не виждаш ли, че че съм убеден в това което казвам, не разбра ли че не си фантазирам, и че няма смисъл да лъжа? Просто и ти някой ден ще разбереш че съществува Бог, че имаш душа и т.н., и ще си спомниш кви глупости си писал.

@Christ, Христос не е казвал директно никъде, че ако си добър човек, но примерно будист, ще идеш в ада. Казал е, че няма да стигнеш до Бог ако не си християнин, но това не значи че ще свършиш в ада.

Christ
09-19-2008, 14:21
@Christ, Христос не е казвал директно никъде, че ако си добър човек, но примерно будист, ще идеш в ада. Казал е, че няма да стигнеш до Бог ако не си християнин, но това не значи че ще свършиш в ада.

Или Бог, или смъртта(Ше'ол, Ада). Друг път няма. Съжалявам ако не ти харесва. Ако ще следваш Библията, ще следваш САМО Библията. Друг път няма.


Матей 12:30
Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява.


Йоан 14:6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Nam3less3
09-19-2008, 14:32
@Christ, Христос не е казвал директно никъде, че ако си добър човек, но примерно будист, ще идеш в ада. Казал е, че няма да стигнеш до Бог ако не си християнин, но това не значи че ще свършиш в ада.

Или Бог, или смъртта(Ше'ол, Ада). Друг път няма. Съжалявам ако не ти харесва. Ако ще следваш Библията, ще следваш САМО Библията. Друг път няма.


Матей 12:30
Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява.


Йоан 14:6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

"Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява."

Който е с Бог, е с неписаният закон на съвестта, с доброто. Може и атеист да си, и будист, но пак да си добър човек, тогава дори и да не вярваш в Бог, неосъзнато си с Него. Който е против Бог, може и да е християнин, но да е порочен.

"Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене."

Ако живееш така, както е живял Христос, по неговият път, и невярващ да си, може да си съзнателен и добър(е който има вяра има още повече благодат), та това е пътят за рая, добротата и съвестността.

Тъй че ако тълкуваш по тоя начин тия цитати, това означава че и атеист, и будист да си, ако си съвестен и добър човек, пак си по пътят на Христос.(за разлика от k'man и mistake, които обиждат и неуважават Бог, макар и да не вярват в него :D )

Christ
09-19-2008, 15:16
Не може да си невярващ и да си с Христос.

Не ме карай пак да вадя меча.

Kman
09-19-2008, 15:23
Кво стана бе неймлесс.....духовни човеко виждащ "същността на нещата"....нали уж имаш големи знания спрямо религията си....

Kman
09-19-2008, 15:36
"Тъй че ако тълкуваш по тоя начин тия цитати, това означава че и атеист, и будист да си, ако си съвестен и добър човек, пак си по пътят на Христос.(за разлика от k'man и mistake, които обиждат и неуважават Бог, макар и да не вярват в него Very Happy )"
Че ти от къде предполагаш че аз не съм съвестен и добър човек....да не би да съм някакъв демон или нещо подобно,да не би да си заложил камери в къщата ми....
:lol:
Без да ме познаваш ме определяш като лош и несъвестен човек,а въобще си нямаш и на идея какъв е моя живот....нали знаеш че не трябва да си правиш сметаката без крачмаря,имаше една такава Българска поговорка....
А и аз не че го неуважавам,а го подлагам на съмнение с лек саракстичен привкус...има разлика....

KariZma
09-19-2008, 17:06
Вие съвсем се побъркахте :-D

Nam3less3
09-20-2008, 03:20
"Тъй че ако тълкуваш по тоя начин тия цитати, това означава че и атеист, и будист да си, ако си съвестен и добър човек, пак си по пътят на Христос.(за разлика от k'man и mistake, които обиждат и неуважават Бог, макар и да не вярват в него Very Happy )"
Че ти от къде предполагаш че аз не съм съвестен и добър човек....да не би да съм някакъв демон или нещо подобно,да не би да си заложил камери в къщата ми....
:lol:
Без да ме познаваш ме определяш като лош и несъвестен човек,а въобще си нямаш и на идея какъв е моя живот....нали знаеш че не трябва да си правиш сметаката без крачмаря,имаше една такава Българска поговорка....
А и аз не че го неуважавам,а го подлагам на съмнение с лек саракстичен привкус...има разлика....Ти се подиграваш на всичко духовно и Бог, и ги наричаш "глупости", което е открита враждебност. Все едно аз да се подигравам на науката :-D

Nam3less3
09-20-2008, 13:10
Не може да си невярващ и да си с Христос.

Не ме карай пак да вадя меча.Ти си с Бог, когато изпълняваш духовните и нравствени закони на доброто и т.н. Дори и да не си религиозен, пак може да си по-добър човек и от някой религиозен. Това е "неосъзнато" вярване.

Christ
09-20-2008, 13:14
Не може да си невярващ и да си с Христос.

Не ме карай пак да вадя меча.Ти си с Бог, когато изпълняваш духовните и нравствени закони на доброто и т.н. Дори и да не си религиозен, пак може да си по-добър човек и от някой религиозен. Това е "неосъзнато" вярване.

Няма добри хора!


Римляни 3:23
Понеже всички съгрешиха


Ти си грешен, аз съм грешен. Единственото спасение от греха е в Исус Христос! Не се ли покаеш от греха си ако ще да си най-добрия човек на света ще идеш в Ада, защото не си достатъчно добър! Никой не може да стигне съвършенството, изисквано от Всевишния!

Nam3less3
09-20-2008, 13:19
Не може да си невярващ и да си с Христос.

Не ме карай пак да вадя меча.Ти си с Бог, когато изпълняваш духовните и нравствени закони на доброто и т.н. Дори и да не си религиозен, пак може да си по-добър човек и от някой религиозен. Това е "неосъзнато" вярване.

Няма добри хора!


Римляни 3:23
Понеже всички съгрешиха


Ти си грешен, аз съм грешен. Единственото спасение от греха е в Исус Христос! Не се ли покаеш от греха си ако ще да си най-добрия човек на света ще идеш в Ада, защото не си достатъчно добър! Никой не може да стигне съвършенството, изисквано от Всевишния!И религиозни, и нерелигиозни се покайват, и неосъзнато са с Христос. Да си с Христос, значи да изпълняваш неговите нравствени закони, към който хората със съзнание неосъзнато го правят и се стремят.

Christ
09-20-2008, 13:26
Не можеш да бъдеш неосъзнато с Христос! ПРОЧЕТИ БИБЛИЯТА, НЮ ЕЙДЖЪРЧЕ!

LadY_AnonYmitY
09-26-2008, 22:04
...Откровено и честно ви казвам :Осъзнайте се!По полека!Никой не е с Христос не го ли разбрахте?!Всички ще правите секс,всички изпитвате удоволствия-слушате музика,сърфирате в нета...Знаете ли че преди времето на ренесанса От църквите се е забранявало песните да са със съпровод на какъвто и да било инструмент...защо,защо ли?Защото музиката била удоволствие...т.е. грях...безсмислено е да спорите (тези които твърдите че вярвате и сте с него) Моля ви ,размислете трезво...В крайна сметка ако цял живот вярваш в някаква догма...какъф е смисъла да живееш,когато всичко ти е забранено...Помисляте и върху първородния грях...тийнейджъри(ебати думата :D ) ми говорите за религия и спазване на закони...Еооо...21 век смеее! :razz: Айде да пием по бира! 8-)

Nam3less3
09-27-2008, 07:12
]...Откровено и честно ви казвам :Осъзнайте се!По полека!Никой не е с Христос не го ли разбрахте?!Всички ще правите секс,всички изпитвате удоволствия-слушате музика,сърфирате в нета...Знаете ли че преди времето на ренесанса От църквите се е забранявало песните да са със съпровод на какъвто и да било инструмент...защо,защо ли?Защото музиката била удоволствие...т.е. грях...безсмислено е да спорите (тези които твърдите че вярвате и сте с него) Моля ви ,размислете трезво...В крайна сметка ако цял живот вярваш в някаква догма...какъф е смисъла да живееш,когато всичко ти е забранено...Помисляте и върху първородния грях...тийнейджъри(ебати думата :D ) ми говорите за религия и спазване на закони...Еооо...21 век смеее! :razz: Айде да пием по бира! 8-) Интересен подход към нещата, но грешен. Това че ти не вярваш, не значи че другите са като теб.

Christ
09-27-2008, 08:29
]...Откровено и честно ви казвам :Осъзнайте се!По полека!Никой не е с Христос не го ли разбрахте?!Всички ще правите секс,всички изпитвате удоволствия-слушате музика,сърфирате в нета...Знаете ли че преди времето на ренесанса От църквите се е забранявало песните да са със съпровод на какъвто и да било инструмент...защо,защо ли?Защото музиката била удоволствие...т.е. грях...безсмислено е да спорите (тези които твърдите че вярвате и сте с него) Моля ви ,размислете трезво...В крайна сметка ако цял живот вярваш в някаква догма...какъф е смисъла да живееш,когато всичко ти е забранено...Помисляте и върху първородния грях...тийнейджъри(ебати думата :D ) ми говорите за религия и спазване на закони...Еооо...21 век смеее! :razz: Айде да пием по бира! 8-)


lol Тат-рата

AutumnTears
09-27-2008, 08:36
Вие съвсем се побъркахте :-D
sega li go zabelqzvash :-D

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 20:37
]...Откровено и честно ви казвам :Осъзнайте се!По полека!Никой не е с Христос не го ли разбрахте?!Всички ще правите секс,всички изпитвате удоволствия-слушате музика,сърфирате в нета...Знаете ли че преди времето на ренесанса От църквите се е забранявало песните да са със съпровод на какъвто и да било инструмент...защо,защо ли?Защото музиката била удоволствие...т.е. грях...безсмислено е да спорите (тези които твърдите че вярвате и сте с него) Моля ви ,размислете трезво...В крайна сметка ако цял живот вярваш в някаква догма...какъф е смисъла да живееш,когато всичко ти е забранено...Помисляте и върху първородния грях...тийнейджъри(ебати думата :D ) ми говорите за религия и спазване на закони...Еооо...21 век смеее! :razz: Айде да пием по бира! 8-) Интересен подход към нещата, но грешен. Това че ти не вярваш, не значи че другите са като теб.

Аз на никого нищо не налагам...казвам факти,които едва ли ще кажеш че са грешни...освен това ,факта че и мислиш че подхода ми е грешен...не значи че всички мислят като теб!Замисли се...в сайта има няколко теми за това...и навсякъде едни и същи хора пишете едно и същостава банално...+ това не може някой да каже че е вярващ и само Исус е неговия Бог,ако не спазва законите му и не се кланя на всичко което е казал и направил...!Странно ми е защото хората още от древноста са обеснявали всичко с думите "Божие дело"...мисля ,че сме минали периода на божиите дела и вече всички е доказуемо...не можеш да кажеш че греша,можеш да споделиш че мнението ми не ти допада...не бъди чак толкова категоричен/на ами се 1во се замисли над думите на хората и тогава хвърляй нападки... :)

Kman
09-27-2008, 20:42
Аз на никого нищо не налагам...казвам факти,които едва ли ще кажеш че са грешни...освен това ,факта че и мислиш че подхода ми е грешен...не значи че всички мислят като теб!Замисли се...в сайта има няколко теми за това...и навсякъде едни и същи хора пишете едно и същостава банално...+ това не може някой да каже че е вярващ и само Исус е неговия Бог,ако не спазва законите му и не се кланя на всичко което е казал и направил...!Странно ми е защото хората още от древноста са обеснявали всичко с думите "Божие дело"...мисля ,че сме минали периода на божиите дела и вече всички е доказуемо...не можеш да кажеш че греша,можеш да споделиш че мнението ми не ти допада...не бъди чак толкова категоричен/на ами се 1во се замисли над думите на хората и тогава хвърляй нападки... Smile
Това звучи хубаво,дай да го полеем с по бира :smt006

Nam3less3
09-27-2008, 20:43
Именно, тия неща са обсъдени в много теми, както и "доказателствената част". А защо да не мога да кажа че грешиш, представи си че знам че съществува Бог, което значи че знам че грешиш, следователно мога да кажа че грешиш. А ти не може да си сигурна че не съществува Бог примерно :-D

Nam3less3
09-27-2008, 20:45
Аз на никого нищо не налагам...казвам факти,които едва ли ще кажеш че са грешни...освен това ,факта че и мислиш че подхода ми е грешен...не значи че всички мислят като теб!Замисли се...в сайта има няколко теми за това...и навсякъде едни и същи хора пишете едно и същостава банално...+ това не може някой да каже че е вярващ и само Исус е неговия Бог,ако не спазва законите му и не се кланя на всичко което е казал и направил...!Странно ми е защото хората още от древноста са обеснявали всичко с думите "Божие дело"...мисля ,че сме минали периода на божиите дела и вече всички е доказуемо...не можеш да кажеш че греша,можеш да споделиш че мнението ми не ти допада...не бъди чак толкова категоричен/на ами се 1во се замисли над думите на хората и тогава хвърляй нападки... Smile
Това звучи хубаво,дай да го полеем с по бира :smt006Трябва да поливаш с бира факта, че изобщо някой си прави труда да поправя грешните ти постове :D :-D

Kman
09-27-2008, 20:52
Е хайде сега......духовните въздигнати люде с повечето привилегии неможе да не кажат че те са правите а всички останали за грешните,все пак егото не им го посволява...

Nam3less3
09-27-2008, 20:53
Е хайде сега......духовните въздигнати люде с повечето привилегии неможе да не кажат че те са правите а всички останали за грешните,все пак егото не им го посволява...Те за твоя жалост знаят че са прави :D

Kman
09-27-2008, 20:58
Иииииииии верно ли ве,аз си мсилех че са седнали....

Nam3less3
09-27-2008, 21:01
Иииииииии верно ли ве,аз си мсилех че са седнали....Определено не седят и не пишат по форумите.

Christ
09-27-2008, 21:05
Е хайде сега......духовните въздигнати люде с повечето привилегии неможе да не кажат че те са правите а всички останали за грешните,все пак егото не им го посволява...

И какво като съм прав? Това ще те накара ли да повярваш? Библията казва, че дори от мъртвите да те вдигнат пак няма да потърсиш Бог.

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 21:06
Ти...нищо не можеш да кажеш...защото си една незначителна част от майката природа ,както и аз и всеки един от нас...а че знаеш че има бог...ако ми кажеш и че си го виждал...наистина бих те помислила за луд...Извън кръга на шегата ти не можеш да ми кажеш че греша от елементарна култура...спор не се води с "Ти грешиш,аз не..."...то е изключително близко до ума но твоя явно е достатъчно промит за да не може да го разбере...освен това...няма Бог...и да има,няма как да ми го докажеш...Ти си един недружелюбен духовен човек...спомни си какво казва белобрадия ,за това да си лош с хората...(сори ако съм те наранила...Душевно :) )

Christ
09-27-2008, 21:08
] Ти...нищо не можеш да кажеш...защото си една незначителна част от майката природа ,както и аз и всеки един от нас...а че знаеш че има бог...ако ми кажеш и че си го виждал...наистина бих те помислила за луд...Извън кръга на шегата ти не можеш да ми кажеш че греша от елементарна култура...спор не се води с "Ти грешиш,аз не..."...то е изключително близко до ума но твоя явно е достатъчно промит за да не може да го разбере...освен това...няма Бог...и да има,няма как да ми го докажеш...Ти си един недружелюбен духовен човек...спомни си какво казва белобрадия ,за това да си лош с хората...(сори ако съм те наранила...Душевно :) )

Местожителство: Hell...

Последно вярваш или не? :-D

Kman
09-27-2008, 21:13
Aз вярвам в отмъщението на бисквитеното чудовище.....

Nam3less3
09-27-2008, 21:14
Aз вярвам в отмъщението на бисквитеното чудовище.....Като вярваш в това зло, само го привличаш повече с мислите си :lol:

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 21:17
Това ,което е писал,болният ми още детски мозък под влияние на параноята ,която ме беше прихванала по онова време в началото на тази година породена от различни обстоятелства няма отношение към днешни дни...имай в предвид че ние се развиваме по бързо от вас...както би трябвало да си разбрал вече не вярвам...о гръм ще ме удари ( :D ) и така...

Christ
09-27-2008, 21:22
] Това ,което е писал,болният ми още детски мозък под влияние на параноята ,която ме беше прихванала по онова време в началото на тази година породена от различни обстоятелства няма отношение към днешни дни...имай в предвид че ние се развиваме по бързо от вас...както би трябвало да си разбрал вече не вярвам...о гръм ще ме удари ( :D ) и така...

Гръм няма да те удря, не се тревожи за това.

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 21:24
Олекна ми ще спя спокойно :)

bishop
09-28-2008, 17:29
Е хайде сега......духовните въздигнати люде с повечето привилегии неможе да не кажат че те са правите а всички останали за грешните,все пак егото не им го посволява...Те за твоя жалост знаят че са прави :D

аз пък бях останал с впечатлението не че знаят а че вярват. :D поправи ме ако греша. :-o

Kman
09-29-2008, 17:41
Е той неймелесс много често бърка двете:дали варва че знае или знае че вярва...

bishop
09-30-2008, 19:39
мхм, неймлес, за да знаеш нещо се предполага да имаш някакви солидни доказателства (и под доказателства нямам предвид да ми цитираш библията, и за christ се отнася). когато имаш само едно съждение, подкрепяно от произведение на художествената литература, тогава неможеш да знаеш, можеш само 'просто да вярваш' (както сам си се изразявал неведнъж)

Kman
09-30-2008, 20:15
И кое ти дава тази сигурност?!?!?!?!?!?!

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
09-30-2008, 22:42
Атеистка съм. Няма как да докажа, че не съществува някъде по - висша сила от нашата, но факта, че светът е пълен с толкова несправедливости и жестокости и мисълта, че ако има Бог, той може да допусне това, ме кара да смятам или че няма такъв, или че не е такъв, за какъвто го мислим. ;)

Nam3less3
10-01-2008, 10:58
И кое ти дава тази сигурност?!?!?!?!?!?! :D Май нямаш вяра, на първо място се вярва чрез сърцето, а не с мозъка, да търсиш доказателства.
@anaRial несправедливостите и жестокостите може да са заслужени, а тъй или иначе за всяко нещо си има промисъл.

Kman
10-01-2008, 11:15
Сърцето не е нищо повече от орган...попма която изпомва кръв!
Неймлес ти вярваш че знаеш или знаеш че вярваш??????
Какъв промисъл има да умре едно новородена на третия ден....за кво му е даден тоя живот от бог,при положение че раждането и бебета се считат за божи дар...за кво му го е дал като му го отнема след 3 дена...съгрешил е в предишен живот ли и с какво толкова е съгрешил че е заслужил толкова жестоко наказание...да е не би да е бил някакъв терорист и дори и да е бил....защо подяволите има толкова много бебета които умират на няколко дена и майки които помятат.И защо тази бройка не се е увеличила,а даже благодарение на науката и напредналата медицина е намаляла,при положение че с всяка година процента на НЕвярващите се увеличава.
Няма абсолютно никаква логика в това което говориш!Нали бог бил милостив,защо те наказва в следващия живот и как така душата ти се преражда а не отива в ада,или защо не остава като дух...нешо като наказание и как така всеобичащия наказва и убива,как така всемогъщия неможе да те вкара в прави път,при положение че той всичко може.Как така един всемогъщ неможе да победи един от свойте бивши ахрангели(сатаната)!?!?!?!?

Kman
10-01-2008, 14:19
"Very Happy Май нямаш вяра, на първо място се вярва чрез сърцето, а не с мозъка, да търсиш доказателства. "
Добро утро,естествено че нямам вяра...как иначе ще смея да се наричам атеист.Предпочитам да разчитам на мозъка от колкото на сърцето си,при положение че благодарение на развитието на точно този орган(мозък) човешкият индивид е оцелял и надделял над всички останали животни.

YzyrpatoR
10-01-2008, 16:57
И кое ти дава тази сигурност?!?!?!?!?!?!
Среща и разговори с него.
Примерно

LadY_AnonYmitY
10-01-2008, 18:59
"Среща и разговори с него.
Примерно" Много правилно!Някои хора са толкова вглабени че може би сядат с белобрадия на кафе!
k`man Четеш ми мислите човече...много правилно!!!

Kman
10-02-2008, 04:19
Знае ли човек,може тази сигурност може да идва от това че е видял/а изображението на Исус на дъното на чашата с кафе :lol: Да не говорим че няма никакви сведения и и озбражения по които да се съди как е изглреждал реално Исус.

Nam3less3
10-02-2008, 11:02
"Very Happy Май нямаш вяра, на първо място се вярва чрез сърцето, а не с мозъка, да търсиш доказателства. "
Добро утро,естествено че нямам вяра...как иначе ще смея да се наричам атеист.Предпочитам да разчитам на мозъка от колкото на сърцето си,при положение че благодарение на развитието на точно този орган(мозък) човешкият индивид е оцелял и надделял над всички останали животни.Без сърца, хората са машини.

sladka__droga
10-02-2008, 19:16
Да,аз вярвам в Бог! :)

Kman
10-03-2008, 14:44
"Без сърца, хората са машини."
Без разум са машини....а сърцето може да бъде присаждано и си има и трансплантации на сърца,а на мозък няма....защо ли?!Защото е главния орган!

Nam3less3
10-03-2008, 14:51
"Без сърца, хората са машини."
Без разум са машини....а сърцето може да бъде присаждано и си има и трансплантации на сърца,а на мозък няма....защо ли?!Защото е главния орган!Не говоря за органа сърце, а за символът му като израз на чувствата на човека. Чувал ли си изразът "разбиха ми сърцето"???

darking
10-03-2008, 15:46
@k`man - Аре стига си се правил на интересен. Като мозъкът е главният орган, използвай го!

cMon
10-03-2008, 18:19
@k`man - Аре стига си се правил на интересен. Като мозъкът е главният орган, използвай го!
к'ман развива доста интересни теории...........и не смятам ,че е за да се "прави на интересен".......от къде този неприязъм към всеки който не мисли по някой утвърден начин ?.... за мен к'ман е философски виртооз....доста идейна личност :)

schrei
10-03-2008, 20:29
Ateistka sym. :?

SiegHeil
10-03-2008, 20:29
Не говоря за органа сърце, а за символът му като израз на чувствата на човека. Чувал ли си изразът "разбиха ми сърцето"???
На това му се викат хормони, дори любовта е хормон...и да, точно хормоните дават смисъл в живота ни...мозъка се подчинява точно на инстинктите пораждани от тях..

Kman
10-03-2008, 20:40
такам.... първо @cMon благодарско :)

второ


@k`man - Аре стига си се правил на интересен. Като мозъкът е главният орган, използвай го!

чисто и просто ще цитирам отнова мене си и по точно част от едно мое творение:
"В свят на лудост и умопомрачение,
към нормалните изпитват презрение!
А когато са променени критериите за живот нормален
най-нормалния е най-странен!"

"Не говоря за органа сърце, а за символът му като израз на чувствата на човека. Чувал ли си изразът "разбиха ми сърцето"???"
Оооо е сега вече влагаш символизъм....интересно как за едни неща влагаш символиъм,а за други не.Та както каза символът като израз на чувствата.....сега тука се трябва да бъде пояснено че в това число влзат както любовта,добродетелността,н аивността...така и злоба,алчност,егоизъм и прочие,които всъщност формират характера на човек,а ако беше по добре запознат с науакта психология щеше да знаеш че тези чувства и характеристики се формират от много фактори,най-главните сред които са семейство,среда,унаследени качества и т.н.А много добре знаем че съцрето е символ на любовта,а не на всичките чувства!Плюс това,това е само символика,но факта че сърцето е орган просто няма как да бъде оборен,факта че емоциите и фисическите състояния които наричате чувства представляват сложен комплекс от хормони и ел импулси също не се оборва.И не за друго,а защото има пределно много доказателства.
Така и ако обичаш стига си говорил вече чрез символизъм,защото като цяло то е литературно направление и започни да говориш разумно и в прав текст,като подкрепяш думите си с факти,цитати,умозаключения и т.н. от които да извеждаш изводи!

darking
10-04-2008, 13:14
Много добре си спомняш какво си говорихме за "сърцето" и знаеше какво има в предвид nameless, но въпреки това реши пак да се правиш на малоумен.

Kman
10-04-2008, 15:31
" но въпреки това реши пак да се правиш на малоумен."
мхм...имам много добри актьорски заложби :)

Nam3less3
10-05-2008, 08:16
Физиката и чувствата си взаимодействат взаимно.

Kman
10-05-2008, 08:20
Неймлесс по голямо глупост неможа ли да изръсиш....я се опитай сега да подкрепиш по някакъв начин това твое твърдение,че така е много податливо на атаки и ме изкушава...

Christ
10-05-2008, 08:48
Неймлесс по голямо глупост неможа ли да изръсиш....я се опитай сега да подкрепиш по някакъв начин това твое твърдение,че така е много податливо на атаки и ме изкушава...

Добре, ако Бог е направил чувствата ни да са хормони и други химични реакции? Нали все същото излиза. ;)

Kman
10-05-2008, 09:06
Да го беше пояснил бог тва,то сега за тва има хота които говорят подобни неща като "Без сърца, хората са машини."

Christ
10-05-2008, 09:08
Да го беше пояснил бог тва,то сега за тва има хота които говорят подобни неща като "Без сърца, хората са машини." :-D

Както и да е. Бог е много криворазбрана личност и без това.

Kman
10-05-2008, 09:10
Той сам си е виновен за тва...

Christ
10-05-2008, 09:37
Той сам си е виновен за тва...

Идиоти като неймлес са виновни за тва.

Nam3less3
10-06-2008, 15:54
Той сам си е виновен за тва...

Идиоти като неймлес са виновни за тва.По скоро хора от средновековието като тебе.

Christ
10-06-2008, 15:57
Той сам си е виновен за тва...

Идиоти като неймлес са виновни за тва.По скоро хора от средновековието като тебе.

LOL аз съм човек от средновековието, защото не ти приемам ню ейдж простотиите, ли бе?!


Бог е един! Бог е Йехова, няма друг Бог освен Него! До Бог се стига само чрез вяра и опование в Исус Христос и по никакъв друг начин!

Това е Християнството! Съжалявам ако не ти харесва!

Nam3less3
10-06-2008, 16:11
Той сам си е виновен за тва...

Идиоти като неймлес са виновни за тва.По скоро хора от средновековието като тебе.

LOL аз съм човек от средновековието, защото не ти приемам ню ейдж простотиите, ли бе?!


Бог е един! Бог е Йехова, няма друг Бог освен Него! До Бог се стига само чрез вяра и опование в Исус Христос и по никакъв друг начин!

Това е Християнството! Съжалявам ако не ти харесва!Не съм го оспорвал, просто съм дал друга гледна точка, заради гледни точки има католици, протестанти и т.н.

Christ
10-06-2008, 16:14
Той сам си е виновен за тва...

Идиоти като неймлес са виновни за тва.По скоро хора от средновековието като тебе.

LOL аз съм човек от средновековието, защото не ти приемам ню ейдж простотиите, ли бе?!


Бог е един! Бог е Йехова, няма друг Бог освен Него! До Бог се стига само чрез вяра и опование в Исус Христос и по никакъв друг начин!

Това е Християнството! Съжалявам ако не ти харесва!Не съм го оспорвал, просто съм дал друга гледна точка, заради гледни точки има католици, протестанти и т.н.


Няма гледна точка. Ако се отива при Бог само чрез вяра и опование на Исус Христос(не го оспорваш) как будистите ще идат при Бог?

Nam3less3
10-06-2008, 16:29
Щом са будисти, значи сигурно имат друга цел и друг начин. Ако си християнин, ще четеш библията, ако си будист, значи ще четеш други неща. Не може да знаем дали будистите са за ада, или имат друг път.

Kman
10-06-2008, 17:30
Според библията и самия Исус "който не е с мен,е против мен" а Сатана в превод означава противник,следователно будистите отиват в ада...

Christ
10-06-2008, 17:37
Според библията и самия Исус "който не е с мен,е против мен" а Сатана в превод означава противник,следователно будистите отиват в ада...

Ето, атеиста се научи какво е християнство.

Nam3less3
10-06-2008, 18:30
Според библията и самия Исус "който не е с мен,е против мен" а Сатана в превод означава противник,следователно будистите отиват в ада...

Ето, атеиста се научи какво е християнство.Както казах вече, това може да бъде разтълкувано по различни начини, не толкова елементарно. Има и будисти, и всякакви хора, които неосъзнато спазват законите и нормите на доброто(на християнството). Бог е добър и милостив, едва ли такива хора ще идат в ада, а библията може да противоречи на това, но с цел. То се отнася за християните.

Christ
10-08-2008, 18:04
Корана противоречи на Библията, следователно няма как да са дадени от един и същ Бог.

Будистките писания пък колко са различни не е истина.

Nam3less3
10-08-2008, 20:33
Корана противоречи на Библията, следователно няма как да са дадени от един и същ Бог.

Будистките писания пък колко са различни не е истина.Сигурно си противоречат, защото и самите народи, нрави и всичко си противоречи. Хората в източните страни са страшно различни от нас. За мюсюлманите Корана им отива на характера :D

Kman
10-09-2008, 08:54
Хахахах бог бил добър...значи от голяма добродетелнсот е издавил всичките тези египтяни в червено море(до колкото си спомням),които са преследвали неговия богопомазан народ(евреиския).
А както в стария завет пише са ми били правени жертвоприношения на животни,той ясно от много голяма добродетелност е искал смъртта на някое животно за да покажат хората колко са му предани.Или може би от преголяма добродетелност е оставил богоизпрания си народ да страда и да бъде тероризиран от египтяни и после кви бяха,после и от хитлер....или може би това е цената за му станеш близък и фаворит.
Как така за да следваш неговия път тряба да се отказваш от всичко материално,да страдаш и да понасяш всички неправди....толкова е добър господ че за да отидеш при него,а не в ада трябва в този живот да страдаш....само чрез страдание се стига до него....колко интересно.Жалко че неможете да вникнете дълбоко в същността на това което се опитвам да кажа.

Nam3less3
10-09-2008, 09:21
Хахахах бог бил добър...значи от голяма добродетелнсот е издавил всичките тези египтяни в червено море(до колкото си спомням),които са преследвали неговия богопомазан народ(евреиския).
А както в стария завет пише са ми били правени жертвоприношения на животни,той ясно от много голяма добродетелност е искал смъртта на някое животно за да покажат хората колко са му предани.Или може би от преголяма добродетелност е оставил богоизпрания си народ да страда и да бъде тероризиран от египтяни и после кви бяха,после и от хитлер....или може би това е цената за му станеш близък и фаворит.
Как така за да следваш неговия път тряба да се отказваш от всичко материално,да страдаш и да понасяш всички неправди....толкова е добър господ че за да отидеш при него,а не в ада трябва в този живот да страдаш....само чрез страдание се стига до него....колко интересно.Жалко че неможете да вникнете дълбоко в същността на това което се опитвам да кажа.От всичко това има смисъл, който явно не може да проумееш. А и не разбираш същността на тия работи. Ако го знаеше, нямаше да напишеш това мнение.

Christ
10-09-2008, 09:29
Хахахах бог бил добър...значи от голяма добродетелнсот е издавил всичките тези египтяни в червено море(до колкото си спомням),които са преследвали неговия богопомазан народ(евреиския).
А както в стария завет пише са ми били правени жертвоприношения на животни,той ясно от много голяма добродетелност е искал смъртта на някое животно за да покажат хората колко са му предани.Или може би от преголяма добродетелност е оставил богоизпрания си народ да страда и да бъде тероризиран от египтяни и после кви бяха,после и от хитлер....или може би това е цената за му станеш близък и фаворит.
Как така за да следваш неговия път тряба да се отказваш от всичко материално,да страдаш и да понасяш всички неправди....толкова е добър господ че за да отидеш при него,а не в ада трябва в този живот да страдаш....само чрез страдание се стига до него....колко интересно.Жалко че неможете да вникнете дълбоко в същността на това което се опитвам да кажа.

Защо страдание, бе, човек?

Няма нищо такова. Трябва ти вяра, не ти трябва отшелничество.

Chingy_
10-09-2008, 15:22
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva .... losho za vas 10 boji zapovedi ne gi znam sichkite no misla che tova e losho da otrichash negovoto sashtestvuvane a e vazmojno i da ni e ostavil na proizvola na sadbata zashtoto sme ubili sina mu ~~~~ oo ne moje takava tema da se obsajda v forum tvarde e golqma ~ SPORED MEN SASHTESTVUVA ! Obarkah se na anketata za glasuvane

SiegHeil
10-09-2008, 16:07
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)

Nam3less3
10-09-2008, 17:03
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva .... losho za vas 10 boji zapovedi ne gi znam sichkite no misla che tova e losho da otrichash negovoto sashtestvuvane a e vazmojno i da ni e ostavil na proizvola na sadbata zashtoto sme ubili sina mu ~~~~ oo ne moje takava tema da se obsajda v forum tvarde e golqma ~ SPORED MEN SASHTESTVUVA ! Obarkah se na anketata za glasuvaneЕ, не трябва лицемерно да се правиш че вярваш само защото може да съществува, все едно да си правиш гаранций.

Nam3less3
10-09-2008, 17:04
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)И как ако вярваш си пропиляваш живота?

Christ
10-09-2008, 17:33
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)И как ако вярваш си пропиляваш живота?

Е как? Няма да се прайш на говедо всяка вечер, няма да се ебеш насам натам, няма да крадеш, да убиваш..

То това е живота...