PDA

View Full Version : Има ли Бог?



Страници : 1 2 [3] 4

KariZma
10-09-2008, 17:38
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)И как ако вярваш си пропиляваш живота?

Е как? Няма да се прайш на говедо всяка вечер, няма да се ебеш насам натам, няма да крадеш, да убиваш..

То това е живота...

хаха, но жалкото е, че точно ТОВА е живота за някои... :?

Nam3less3
10-09-2008, 17:42
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)И как ако вярваш си пропиляваш живота?

Е как? Няма да се прайш на говедо всяка вечер, няма да се ебеш насам натам, няма да крадеш, да убиваш..

То това е живота...Много невярващи също не го правят. Това е въпрос на личност и съзнание.

Christ
10-10-2008, 03:56
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)И как ако вярваш си пропиляваш живота?

Е как? Няма да се прайш на говедо всяка вечер, няма да се ебеш насам натам, няма да крадеш, да убиваш..

То това е живота...Много невярващи също не го правят. Това е въпрос на личност и съзнание. Има, да... Но липсва ли им Библейска вяра не са чисти.

bishop
10-10-2008, 19:02
Ne znam ne iskam da komentiram no spored mene po dobre da vqrvame v bog zashtoto ako go otrichate a posle se okaje che sashtestvuva ....
А ако вярваш а не съществува ще си си пропиляла живота...друг няма да имаш ;)И как ако вярваш си пропиляваш живота?

Е как? Няма да се прайш на говедо всяка вечер, няма да се ебеш насам натам, няма да крадеш, да убиваш..

То това е живота...Много невярващи също не го правят. Това е въпрос на личност и съзнание. Има, да... Но липсва ли им Библейска вяра не са чисти.

Според християнството до колкото ми е известно единственият непростим грях е липсата на вяра в бога... Следователно човек А си прекарва живота убивайки, крадейки и нарушавайки всички заповеди освен първата. Съответно има желязна вяра. Идва му време да умре, той се покайва и отива в рая. Човек Б не е християнин (може да е будист, мюсюлманин, атеист, все 1 какво). Живее добре. Дава пари за благотворителност, не убива, не краде, общо взето не върши големи грехове. Но не вярва в Христос и отказва да приеме че трябва да се покае че се е родил (защото християнството натяква постояно че човек е грешен заради всичко включително самото си съществуване). Този човек ще се пържи в ада вовеки веков (Ако приемем че има ад и рай).
Правилно ли съм разбрал?

Nam3less3
10-10-2008, 19:46
Не. Бог е справедлив.

Christ
10-10-2008, 21:24
Не. Бог е справедлив.

Млъквай.


@bishop: Ако имаш вяра няма да искаш да съгрешаваш. Непростимия грях е богохулство срещу Светия Дух. Не ме карай да го обяснявам, защото съм изморен като парцал в момента. (Или пък съм просто парцал... едно от двете)

Ако ще и най-добрия човек на планетата да си, не се ли покаеш от греха си, няма спасение. Това е. Съжалявам ако не ти харесва.

Redneck_Hillbilly
10-11-2008, 07:39
Атеист съм.

bishop
10-11-2008, 20:06
Не. Бог е справедлив.

Млъквай.


@bishop: Ако имаш вяра няма да искаш да съгрешаваш. Непростимия грях е богохулство срещу Светия Дух. Не ме карай да го обяснявам, защото съм изморен като парцал в момента. (Или пък съм просто парцал... едно от двете)

Ако ще и най-добрия човек на планетата да си, не се ли покаеш от греха си, няма спасение. Това е. Съжалявам ако не ти харесва.

мда нали и аз тва казах. :-o

skailer
01-19-2009, 16:06
Аз съм атеист!

:smt002 +1

AutumnTears
01-19-2009, 16:17
6to puk trqbva da e Bog :lol:

Kman
01-19-2009, 19:38
Щото ако не избереш него отиваш в ада където ще страдаш во веки веков(тоя израз мн сцепва).Бог е егоцентрик,който иска всички да му се кланят безприкословно и ако не го прявят,т.е. ако ние не го правим, ще страдаме.


Е как? Няма да се прайш на говедо всяка вечер, няма да се ебеш насам натам, няма да крадеш, да убиваш..

То това е живота...

Забравяш и многото други крайности!!!!!!!

Adwokat
01-19-2009, 23:04
Kato go vida shte vi kaja... :shock:

CtrlAltDel
01-20-2009, 14:36
Няма Бог! Той е плод на човешкото въображение. Дори да има някаква висша (физична) сила, тя няма общо с християнската или която и да е друга налагана ни представа за същността на Бог.

Nam3less3
01-20-2009, 18:54
Няма Бог! Той е плод на човешкото въображениеПо-скоро човекът е плод на въображението на Бог. :D

SiegHeil
01-20-2009, 20:11
същия,който създал първите хора и им забранил да ядат от нек’во дърво
после,въпреки,че знаел какво ще стане (нали е всезнаещ) и че самият той ги бил направил да бъдат любопитни,им се разсърдил и ги заебал

копеле,т’ва е все едно да гледаш футбол и да се ядосваш,че вратарят не хваща топката на повторението

по-нататък сметнал,че хорицата (които самият той създал да са такива,каквито са) не го кефят и решил да ги издави
обаче предупредил една шепа от тях,за да могат след това да заселят земята отново с хорица,които не го кефят

звучи ли ви като мъдър и справедлив създател?
на мен ми прилича повече на малоумен скучаещ педераст

култово 8-)

Kman
01-21-2009, 15:25
Имало няква книга на която било преднаписано всичко...целия ти живот...брей а къде отива избора който бог уж давал,като тои вече е написал какво ще направим...

SolusChristus
01-21-2009, 16:04
Имало няква книга на която било преднаписано всичко...целия ти живот...брей а къде отива избора който бог уж давал,като тои вече е написал какво ще направим...


Бог избор не дава.

SolusChristus
01-21-2009, 16:38
Няма Бог! Той е плод на човешкото въображениеПо-скоро човекът е плод на въображението на Бог. :DКато има плод я ми покажи от кое растение е дошъл плода, заблудени човече.


Идиот.. :lol:

Плод на въображението знаеш ли какво е, бе?! :lol:

play_life
01-21-2009, 19:53
Не вярвам в Бог.. Само така информативно да ми каже някой който вярва в Бог .. В КАКВО ВЯРВА ВСЪЩНОСТ..?? :-o

Kman
01-22-2009, 10:27
плод на въорбажението са фантасмагориите и обожествяването на каквото и да било.


Не вярвам в Бог.. Само така информативно да ми каже някой който вярва в Бог .. В КАКВО ВЯРВА ВСЪЩНОСТ..??

Е как в бог...който за някои е същество,за други сила...онези които си мислят че е същество за идиоти,а онези които си мислят че е сила,всъщност наричат няква безименна сила с някво си име.Тка де те вярват в сила и какво прави тази сила...като гледам не раздава правосъдие,не се грижи за хората.Щом е сила значи е няква много възвишена която е преодоляла чувствата....интересно как тогава след като тая сила я наричат бог,тя изпитва любов и съжаление(в библията има места в които се споменава че бог съжалил за някои свои постъпки).Т.е. библията противоречи на тая сила или обратното....
Овча му работа!

Nam3less3
01-22-2009, 11:09
плод на въорбажението са фантасмагориите и обожествяването на каквото и да било.


Не вярвам в Бог.. Само така информативно да ми каже някой който вярва в Бог .. В КАКВО ВЯРВА ВСЪЩНОСТ..??

Е как в бог...който за някои е същество,за други сила...онези които си мислят че е същество за идиоти,а онези които си мислят че е сила,всъщност наричат няква безименна сила с някво си име.Тка де те вярват в сила и какво прави тази сила...като гледам не раздава правосъдие,не се грижи за хората.Щом е сила значи е няква много възвишена която е преодоляла чувствата....интересно как тогава след като тая сила я наричат бог,тя изпитва любов и съжаление(в библията има места в които се споменава че бог съжалил за някои свои постъпки).Т.е. библията противоречи на тая сила или обратното....
Овча му работа!Просто умът ви не може да го разбере, жалко за вас.

Kman
01-22-2009, 12:35
Просто ти нямаш ум с който да мислиш,жалко за теб...

Nam3less3
01-22-2009, 15:49
Просто ти нямаш ум с който да мислиш,жалко за теб...Нямаш си и идея от способността на мисленето ми.

Kman
01-22-2009, 15:52
Ти пък си имаш още по малка представа от моите "мисловни способности"....имай на предвид че съм...леко казано,доста запознат с психологията и умея много добре да преценявам хората какви характери са и как разсъждават,така че не ме подценявай!

SolusChristus
01-22-2009, 16:05
И защото това е възможно да се направи само като гледаш как пише човек...



lawl

k`man ftw

RoSeTo0o0o
01-22-2009, 18:23
Виж в кой век живеем, хората навремето не са били запознати с физиката и природните закони. Затова са измислили религиите - да обясняват на невежите как е устроен света.
Това е най-точното определение!

himera666
01-22-2009, 22:32
Не мога да повярвам колко заблудени хора има #-o
Как може да вярвате в нещо, което не съществува....!!! :?

SiegHeil
01-23-2009, 00:07
Не мога да повярвам колко заблудени хора има #-o
Как може да вярвате в нещо, което не съществува....!!! :?
Ти пък откъде знаеш ? :D

Nam3less3
01-23-2009, 12:01
Ех, що младите си мислят че са прави за всичко и че разбират от всичко?

Snejkou
01-24-2009, 09:08
Da ima Bog

Sarityyy
01-27-2009, 16:16
Аз лично смятам, че религиите са създадени с политически цели :) но все пак вярвам , че има бог или някаква по виша сила, която е някаде там и не може да бъде обяснена. Живота е твърде кратък и ако вярваме, че след смърта всичко свършва и остава само едно гниещо тяло....тогава какъв е смисъла да живеем. Аз вярвам.

In_And_Out_of_Love
01-27-2009, 18:18
Вижте... получава се едно голямо объркване тука в тая тема поради факта че нещата не се разбират така както трябва и каквито са всъщност от повечето наборчета... :)
Един говори за Бог, друг за религия... само че тези неща са съвсем различни! Господ не е голям белобрад старец, който заплашва с ад и други подобни глупости..Просто хората са измислили религията и всички тези така наречени "факти" случили се преди 2000 години само и само да контролират дребните мозъци на хората! Всички са се страхували от Господ, защото така им е било внушавано през целия им мизерен живот!
Ето това се нарича сила на внушението!!! Тя е толкова голяма, че променя света, историята, бъдещето и невинните си го отнасят... :(

Днес човешкия мозък е вече еволюирал и е време да се разграничат тези неща и да се разбират в буквалното им значение... Господ е сила възникнала с възникването на вселената и наистина в буквалния смисъл е вътре в нас, в мозъците ни. Не е случаен факта, че мозъка е най-висшата материя в цялата вселена. Ще дойде време в което всеки ще разбере това и ще осъзнае, че не е толкова самотен и безпомощен колкото си мисли, че е... :)
Господ(Натуралната сила) не е над всичко, защото това би означавало, че и ние сме над всичко... :| А както знаете това не е така! Всичко си има граници ;)
Това обаче е лично мое мнение! Искам да прочета мнения допълващи моето или напълно различно от моето, защото това ще ми помогне да разбера всички тези на пръв поглед сложни неща в живота ни по-добре... :)
Мисля, че всеки трябва да се стреми към това, а не да почва да изразява негативните си емоции тук, породени от факта, че не всички мислят като него... :)
Надявам се всичките тези "глупости", които написах да са ви от полза.
:)

P.S.
Живота е твърде кратък, за да мразиш и да бъдеш негативен!

Sarityyy
01-28-2009, 11:39
Всеки си има мнение. Това не е нещо за което да спорим и да има вярно и грешно мнение. Вярата е нещо което всеки чувства по свой начин. :P

Sarityyy
01-28-2009, 11:39
Всеки си има мнение. Това не е нещо за което да спорим и да има вярно и грешно мнение. Вярата е нещо което всеки чувства по свой начин. :P

m3talmania
01-28-2009, 12:16
Око да види, ръка да пипне. Още по-малко вярвам в Бог, след като чух историята за Адам и Ева. Бог създава Адам и Ева такива, че да откраднат ябълката. След като разбира какво са направили ги гони... Глупости. Ако видя Бог ще повярвам в него. Ако ме избави от страдания ще повярвам...

In_And_Out_of_Love
01-28-2009, 17:41
Не те знам къв си и кой те е пратил на земята.. както и да е!
Ти ми говориш, че религията е измислена преди 2000г. "хаха", и че с това са искали да внушат нещо на хората и да ги манипулират - ОК. Ама пич само ако ми кажеш как човешкия мозък "ЕВОЛЮИРА" за тези 2000години ще съм ти много признателен! :shock: :razz:


:) Ооо повярвай ми човешкия мозък еволюира изключително бързо!
Ако си забелязал всяко поколение има по-висок интелектуален потенциал от предходното и затова света прогресира! Защото мозъка прогресира... ;)
Сега разбра ли вече за какво ти говоря? :| :D

sugarbaby_
01-28-2009, 17:47
Има Бог :) :) :)

iveetyy
01-28-2009, 18:08
И аз вярвам че има някаква по-висша сила ...например бог...и както каза In And Out of Love той е вътре във всеки един от нас ;]]

Kman
01-31-2009, 12:57
Мозъка постоянно еволюира,за 2 хил. години човешкото същество се е развило и физически и психически.Развитието никога не спира,но когато има предпоставки или есктремни условия,скоростта на развитие че повишява няколко пъти.Те за това маймуните сега не еволюират....няма за кво,не са заплашени от природни неблагоприятни условия,нищо не ги застрашава и си живукат супер,обаче ако настъпи някакво глобално бедствие.....смятай че еволюцията изведнъж ще изригне и всичко живо ще започне да се адаптира и развива според новите условия за живот!

Kman
01-31-2009, 13:01
Мозъка си е един и същи. Всичко на земята еволюира изключително бавно. Просто човека се адаптира към дадената среда в която се намира сега. Това не означава, че мозъка му еволюира.
Ако не знаеш един човек използва само 5% от мозъка си. Другите 95% са в застой. За каква еволюция ми говориш ? Surprised

Тка...както казах мозъка не е един и същи,за скоростта на еволюцията също оточних.
Човек се адаптира със заобикалящата го среда-с това съм съгласен,но това предполага и по голямо използване на мозъка и психичко развитие,защото техниката и науката постоянно се развиват,а те са нещата които ни заобикалят и психиката ни постоянно трябва да се адаптира към все по нови технологии и тем подобни.
Човешкото същество използва мнооооог повече от 5%,а почти всиката останала част му служи като шкафчета(памет),където да съхранява информация и спомени!

krem4e
02-01-2009, 08:47
да,вярвам че има Бог и че той ме е създал.

mistake
02-01-2009, 09:57
да,вярвам че има Бог и че той ме е създал.
А аз пък си мислех ,че родителите ти са те създали... :-o

kukli4kata001
02-01-2009, 10:14
амии според мен има..

sasi1seint1saskata
02-01-2009, 10:23
аз вярвам във Бог,твърдо.не можете да си представите колко много ми е помагал в трудни ситуаций,не можете да си представите каква сила съм чуствала в някой моменти.когато съм объркана се моля и винаги намирам отговор.ВИНАГИ

m3talmania
02-01-2009, 10:55
аз вярвам във Бог,твърдо.не можете да си представите колко много ми е помагал в трудни ситуаций,не можете да си представите каква сила съм чуствала в някой моменти.когато съм объркана се моля и винаги намирам отговор.ВИНАГИ
Има много хора, но които той не е помогнал, а те са християни и не са извършвали неща, с които да го обидят. Тези хора не заслужават нещата, които им се случват. Значи Бог помага на определена част от обществото, а другите ги заебава. :-|

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:12
Сега се замислих нещо много интересно. Възожно ли е хората да сме измислили Бог, за да има нещо, което по възвишено от нас самите, тъй като в природата ние се намираме на пиедестала и сме на най-високото ниво в системата. Та се чудя, дали може да има капка истина в това, което си мисля.

Nam3less3
02-01-2009, 14:21
Сега се замислих нещо много интересно. Възожно ли е хората да сме измислили Бог, за да има нещо, което по възвишено от нас самите, тъй като в природата ние се намираме на пиедестала и сме на най-високото ниво в системата. Та се чудя, дали може да има капка истина в това, което си мисля.Това е една от идейте на атеистите, че хората си измислят Бог, и сляпо вярват в справедливостта, в неща като рая и прераждането, само за да имат надежда.

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:48
Сега се замислих нещо много интересно. Възожно ли е хората да сме измислили Бог, за да има нещо, което по възвишено от нас самите, тъй като в природата ние се намираме на пиедестала и сме на най-високото ниво в системата. Та се чудя, дали може да има капка истина в това, което си мисля.Това е една от идейте на атеистите, че хората си измислят Бог, и сляпо вярват в справедливостта, в неща като рая и прераждането, само за да имат надежда. :lol:
Сигурно ние знаем за бог от Адам и Ева нали...
Естествено, че хората са измислили всички и религиите и Тангра и Мохамед и Аллах и Иисуса и интернета.
Може да са съществували такива личности ама не вярвам у магиииците 8-)

Христянството е възникнало във време на кръв..Е как хората да се успокояват в онези страшни нощи, освен да вярват в нещо, което да ги накара да се почувстват по-добре?

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:54
Да не би да си опитваш да ме накараш да ти напиша целия урок по история? :-D

sexy_baby_originale
02-01-2009, 14:59
Аз си знам историята. Нищо не те карам да правиш. Чакам набожните..

:D ок ок

ULTRA_LEVSKI
02-01-2009, 16:15
Ти си атеист, щот си комунист !

sasi1seint1saskata
02-01-2009, 17:51
аз вярвам във Бог,твърдо.не можете да си представите колко много ми е помагал в трудни ситуаций,не можете да си представите каква сила съм чуствала в някой моменти.когато съм объркана се моля и винаги намирам отговор.ВИНАГИ
Има много хора, но които той не е помогнал, а те са християни и не са извършвали неща, с които да го обидят. Тези хора не заслужават нещата, които им се случват. Значи Бог помага на определена част от обществото, а другите ги заебава. :-|
първо както предполагам знаеш никой не е безгрешен,второ Бог не избира на кой да помогне и на кой не(на камък,ножица,хартия)...естес твено,че ако се молиш да имаш 6-ка,на тест за който не си учил няма да се сбъдне,хората трябва да обмислят за какво да се молят,или пък да се молиш да те хареса някое момче и виж ти когато това не стане извода е"Бог не ми помага",което не е зряло.И най-вече,за да очакваш помощ,трябва да вярваш силно,а не да тестваш,чрез някакви статистики :wink:

Kman
02-02-2009, 10:59
Ти си атеист, щот си комунист !

Ти изобщо знаеш ли какво означава атеист и какво комунист 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Такива като тебе да ги ринеш с лопата!!!!!!!!

SiegHeil
02-02-2009, 11:56
Ти изобщо знаеш ли какво означава атеист и какво комунист 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Такива като тебе да ги ринеш с лопата!!!!!!!!

Атеизма и комунизма са тясно свързани ^^

Kman
02-02-2009, 13:17
И кое им е тясно свързаното,обоснови се!Ей тка като почнете да се изказвате направо умирам от смях... :lol:

!Чети за комунизъм:

"Комунизъм (от латински: comunis - „общ“, „обществен“) е термин обхващащ сродни идеологически течения, които предвиждат създаването на такава организация на обществените отношения (по специално обществено-икономическите), при която средствата за производство са общи, разпределението на произведеното е според нуждите на всеки, а в обществото липсва принудата на държавата."

"Комунизмът е и идеология, подкрепяща такава система. В идеологическата система на комунизма съществуват различни направления: марксизъм, ленинизъм, сталинизъм, троцкизъм, маоизъм,еврокомунизъм и др., като към тях биват причислявани дори анархизмът и някои религиозни течения."

!Чети за атеизма:

"Атеизмът представлява убедеността, че нито едно божество не съществува. Терминът 'атеизъм' (френски: ath

SiegHeil
02-02-2009, 14:45
Колко тясно ?
Много тясно 8-)

SiegHeil
02-02-2009, 14:48
[quote=Kman]И кое им е тясно свързаното,обоснови се!Ей тка като почнете да се изказвате направо умирам от смях... :lol:

!Чети за комунизъм:

"Комунизъм (от латински: comunis - „общ“, „обществен“) е термин обхващащ сродни идеологически течения, които предвиждат създаването на такава организация на обществените отношения (по специално обществено-икономическите), при която средствата за производство са общи, разпределението на произведеното е според нуждите на всеки, а в обществото липсва принудата на държавата."

"Комунизмът е и идеология, подкрепяща такава система. В идеологическата система на комунизма съществуват различни направления: марксизъм, ленинизъм, сталинизъм, троцкизъм, маоизъм,еврокомунизъм и др., като към тях биват причислявани дори анархизмът и някои религиозни течения."

!Чети за атеизма:

"Атеизмът представлява убедеността, че нито едно божество не съществува. Терминът 'атеизъм' (френски: ath

In_And_Out_of_Love
02-02-2009, 18:14
SiegHeil бъди мъж и бъди честен, и падни по гръб поне веднъж!!!

Не може да спориш, че комунизъм и атеизъм са свързани поради простата причина, че хората са дефинирали понятията и ясно се вижда, че нямат никаква връзка. Освен това по времето на комунизма хората са нямали личен избор и са били едва ли не задължени да вярват в Бог... За щастие сега не е така! :)

SiegHeil
02-02-2009, 18:38
Освен това по времето на комунизма хората са нямали личен избор и са били едва ли не задължени да вярват в Бог...
ахаххахха...повтори го пак, моля те 8-)
(къде е сега Crist да сложи един facepalm :> )
по времето на комунизма са били унищожавани църкви, огромна част от свещенниците са избити, Библията е забранена, голяма част от християнските празници също...(за това допринася и големия процент евреи в управлението но това е отделна тема 8-) )
Тоталитарното управление не позволява оспорване на властта, то трябва да контролира напълно живота на хората...а църквата се опитва да прави именно това ^^...поне такава е била логиката на Сталин...

Kman
02-02-2009, 19:08
АТЕИЗМА НЯМА ЗА ЦЕЛ ДА КОНТРОЛИРА!почваш да лазиш по нервите с упоритостта си.

Комунизма е идеология!

(за това допринася и големия процент евреи в управлението но това е отделна тема Cool )

Евреите атеисти ли са!?

С какво допринасят за унищожението на църкви и храмове....а е и много интересно как са успели да се запазят изключително голяма брой от църквите и храмовете.....

Уикипедията,макар че има тук таме неверна информация,има изключително много верни факти!

SiegHeil
02-03-2009, 09:59
АТЕИЗМА НЯМА ЗА ЦЕЛ ДА КОНТРОЛИРА!почваш да лазиш по нервите с упоритостта си.

Комунизма е идеология!

(за това допринася и големия процент евреи в управлението но това е отделна тема Cool )

Евреите атеисти ли са!?

С какво допринасят за унищожението на църкви и храмове....а е и много интересно как са успели да се запазят изключително голяма брой от църквите и храмовете.....

Уикипедията,макар че има тук таме неверна информация,има изключително много верни факти!

Колко мразя да обяснявам на неразбрали идиоти...по дяволите, четете по два пъти преди да пишете !
Казах 'тоталитаризма има за цел да контролира', а руския комунизъм е тоталитарен...
90% от управлението на комунизма са евреи..а евреите мразят християнството повече от всичко..недей да ме караш да разтягам локуми само, направи си следващите изводи сам 8-)

SolusChristus
02-03-2009, 13:13
Освен това по времето на комунизма хората са нямали личен избор и са били едва ли не задължени да вярват в Бог...



https://webspace.utexas.edu/warnerwt/picard-facepalm.jpg



Като за тебе, по-голям facepalm. :oops:




SiegHeil ли е най-разбрания атеист тук? :-o

Kman
02-03-2009, 21:16
Най-интересното е как евреите мразели християните....ами нали все пак еврейския народ е богоизбрания...и все пак-> "Атеизма и комунизма са тясно свързани"....нищо атеистично няма!
евреите не са атеисти,ако благодарение на тях комунизма е просперирал,то атеизма,който представлява невярване е противоречив на евреите!
"90% от управлението на комунизма са евреи"...евреите са всичко друго но не и атеисти!Атеизма няма нищо общо!

SiegHeil
02-03-2009, 21:22
Най-интересното е как евреите мразели християните....ами нали все пак еврейския народ е богоизбрания...и все пак-> "Атеизма и комунизма са тясно свързани"....нищо атеистично няма!
евреите не са атеисти,ако благодарение на тях комунизма е просперирал,то атеизма,който представлява невярване е противоречив на евреите!
"90% от управлението на комунизма са евреи"...евреите са всичко друго но не и атеисти!Атеизма няма нищо общо!
Атеизма е враг на християнството...врага на моя враг е мой приятел..
Евреите не са атеисти, но атеизма е много полезен за тях ;)

Kman
02-03-2009, 21:30
И кое им е полезно като атеизма е противостоящ на евреиската "вера"?

Две страни се карат,а третата само седи от страни и им се смее...тая третата дето стои отстрани е атеизма..
А ако си се мислел за атеист и си приел еврейската верица,значи не си бил никакъв атеист,а някъв анамтьорчец....

Ей ти на още един пример,макар и много повърхностен....Израел и Афганистан воюват,какво общо има примерно един от спътниците на Юпитер с тази война!?

SiegHeil
02-03-2009, 21:32
Ти сигурно си мислиш че евреите са християни, а ?

Kman
02-03-2009, 21:37
православните и евреите са подразделение на една и съща религия!

SolusChristus
02-03-2009, 21:39
православните и евреите са подразделение на една и съща религия!

Образовай се, моля те.

SiegHeil
02-03-2009, 21:41
Е естествено, естествено...а списъкът на Шиндер е по истински случай..
прочети малко и тогава пиши, пак ще те го кажа...точно за евреи не мисля че си в състояние да ми обясняваш как стоят нещата 8-)

Kman
02-03-2009, 21:45
Честно казано,не ми пука за нит за евреи мевреи...все са вярващи...все уфси (хихих нищо лично)

Tempest
02-08-2009, 22:49
невъзможни ли? Ха-ха-ха! Кажи ми как тоя ми ти бог може, както казва една позната, да ме накаже по някакъв начин, че не вярвам в него и в същото време да опрощава на всички техните злодеяния... всичко в тоя свят е биология, химия и физика (включваща астрономия)... и без да сме измислили тези науки, законите си важат... по-скоро да повярвам, че няма извънземни, отколкото, че съществува някаква сила ИЗОБЩО! Или може би има... и това е силата на разума... кхъ-кхъ, извинявай - здравия разум... и на твоята воля... това променя твоето бъдеще, това определя какъв ще бъдеш... а не вярата в нещо нематериално, нещо силно, което дори не може да накаже неверниците...

п.с.: бум-хедшот :D :shock: :lol:

colymoly
02-22-2009, 12:42
ако в него не вярваме то в какво да вярваме :-o

SiegHeil
02-22-2009, 12:52
ако в него не вярваме то в какво да вярваме :-o
Летящето спагетено чудовищи например ? И то е яко достоверно.. 8-)

bishop
02-22-2009, 16:56
подкрепям. хайде да издигнем култ към летящото спагетено чудовище. за нула време ще стане топ хит и водеща световна религия. междувременно може да изгорим на клада някой и друг неверник (мюсюлманин,атеист,христия ин).

Пък вие интелигенти, дето бог постоянно ви помага... Я вложете малко мисъл в следното: не ви дава 6ца на контролно, за което не сте учили, не кара някое момче да ви хареса, помага ви само за възможни неща. Не ви ли минава през ума че бидейки тези неща възможни, те може би, само може би, се случват не защото някоя висша сила ви помага, а само защото са възможни?

Или е по лесно да кажем 'ето бог ми помогна за *тук напиши нещо възможно*', за да може после като се провалим в нещо друго да кажем 'оо ето бог не ми помогна за това и го улях'?

Bimmer
02-24-2009, 08:58
Аз съм атеист!
И съм така вече от две години... Най-мразя тези християнски празници дето съм задължен да ги празнувам... Аве я ве....

YellowZ
02-24-2009, 16:27
Не.

mizzzuno
02-24-2009, 19:17
Религията е за примитивните!

Kman
02-25-2009, 13:28
Религията е за масите и по точно за по-лесното им контролиране....пише го дори в учебника по Свят и личност.Там пишеше него от сорта на:една от предпоставките на модерното общество е християнската религия,понеже всички сме били равни пред бога и можело лесно да се премине към равенство пред законите на държавата.
В учебника е също така на широко разяснено за свободата и равенството....че съществуват само като модел към който да се стремим,но на практика те не са приложими,но за нещастие това е системата с която разполагаме за сега.
Та да се върна на религията...много интересно беше когато в самия учебник съвсем ясно се обясняваше разликата между традиционното управление(от някого/личност) и модерното(от никого/безличността),а в религията тея маси се "управляват" от някого...от бог.
И ето ви причината защо демокрацията е илюзионна.....защото в основата си се гради на същото това управление от един човек,което управление позовавайки се на същата тази религия дава власт на един човек да управлява над всичко и всеки и да прави каквото си иска,а самите "подданици" нищо немогат да направят освен да се молят тоя човек дето ги управлява да е добричък.

antifreeze
02-25-2009, 21:50
ако в него не вярваме то в какво да вярваме :-o ами ... в себе си например... :?

Nam3less3
02-26-2009, 18:04
ако в него не вярваме то в какво да вярваме :-o ами ... в себе си например... :?Кво общо имат тия 2 неща?

SWASTIKA
02-27-2009, 05:25
Човешката психика е интересно нещо.
Знаете ли, че няма щастливи хора? Поставят си цел, има адреналин докато я постигнат, постигат я и това е! Щастието до тук! Поставят си втора цел... Щастието е относителна величина като времето.
Вмъкнах това за да ви кажа какво представлява вярата...

Човешката психика възприема надеждата като най-добър "вариант" на съществуване... Днес се надяваш, че ще спечелиш от еврото, има тръпка, докато не загубиш... (примерно). Ако си доживотна в затвора, ще се надяваш един ден да излезнеш - по един или друг начин.
Не ни прави щастливи, това което постигаме, щастливи ни прави пътя, който изминаваме докато го постигнем!

Да вярваш в Бог е като да вярваш в надеждата, ако някой ми е разбрал смисъла в горните изречения, сега ще разбере какво му казвам.

Бог може да се яви, но това ще бъде крайната постигната цел, която ще бъде и последна. Хората се надяват да видят Господ, за да им докаже, че съществува, но някой задавал ли си е въпрос: Ами след като се покаже, какво? Какво следва? Ще очаквате да се покаже пак и да му искате услуги? Хората предпочитат да вярват в нещо нереално, отколкото да не вярват в нищото. Ако видим Бог, ще се изгуби самата "магия" на вярване...

Canis_Dirus
02-27-2009, 06:38
SWASTIKA e БОГ!!!

Kman
02-27-2009, 11:27
Аз предпочитам да "вярвам" в нищото....има по голяма вероятност надеждите ми да се увенчаят с успех...

MusicLover
02-28-2009, 11:36
Не мисля че има Бог. Хората са си го измислили, за да има в какво да вярват и да има нещо което да ги закриля и да им помага. Постепенно си го налагат и на психическа основа когато постигнат нещо си внушават че Бог им е помогнал. Да бе ако сам не си помогнеш не чакай Бог да свърши всичко, че ще си почакаш. :D

marchi
08-22-2009, 07:58
ох много заблудени много нещо ... молете се вие и като ви кажат "не си се молил достатъчно" много мил бог бе чака на крака да му се молим и да плачем,че да ни помогне и да ни отвърне на молбите тва ви го казвам за да си светнете мозаците малко..
оф митове легенди "бог на смърртта,бог на слънцето,аллах АЙ СИКТИР не ви ли стигат тея,че сега и исус :D

evi_vd
08-22-2009, 10:14
има разбирасе ;)
спооред мен тези, които не вярват имат някакво инфантилно и детско мислене. Не казвам, че Бог е, както е описан в библията, но го има.

Nam3less3
08-22-2009, 15:42
бла блаНаистина иди в раздел "Фън, фън и пак фън", там темите са за твоят умствен капацитет :D

pe4enkata
09-03-2009, 06:59
ест че има Бог :? :?

Ecstasy
09-08-2009, 12:08
Не.
Това е само нещо, което кара обикновените хора да не вършат лоши неща и да ги крепи, когато не знаят към кого да се обърнат за нещастието си.

Naman07
09-08-2009, 14:04
Не.
Това е само нещо, което кара обикновените хора да не вършат лоши неща и да ги крепи, когато не знаят към кого да се обърнат за нещастието си.
Деба необикновените хора, твоята сила каква е? :lol:

GodIsLovE
09-08-2009, 16:11
Бог наиситина съществува и всички други мнения са просто плод на недорастналост. За съжаление сегашното общество няма собстено мнение. Не вярвам в Бог. Защо? Еми майка ми / татко ми/учителя ми каза че няма и сме създадени благодарение на случайности като това да сме на точната планета, в точната галактика, само ние от всички видове обитатели на Земята да имаме умствен капацитет. Как може някой още да вярва на твърдения от рода на това че сме произлезли от маймуни, еволюирали преди милиони години? И даже да не вярваш, защо трябва да го показваш по най-жестокия начин, да хулиш , да бълваш ругатни, вместо да осмислиш какво има след този живот? Къде отиваме всички ние след смъртта си от този свят?

Бъдете благословени !!!

Naman07
09-08-2009, 16:20
Твърде много негативизъм, хората привикнаха към него и всеки ден търсят дозата си. Също така са създали илюзията, че те са специални и са изградили собствено мнение, за разлика от другите, които са ограничени и комплексари. Освен, че е плод на недорастналост, е и символ на идиотщина и доста ниска култура.
Нооо, както казах, те се мислят за специални, за "прогледнали" и думите ни никога не биха ги засегнали, поне не директно. Със здраве.

ZipFail
09-08-2009, 17:09
Бог наиситина съществува и всички други мнения са просто плод на недорастналост.
Признак на недорасналост е също и приемането на всички други гледни точки, освен твоята за грешни..

GodIsLovE
09-08-2009, 20:05
Бог наиситина съществува и всички други мнения са просто плод на недорастналост.
Признак на недорасналост е също и приемането на всички други гледни точки, освен твоята за грешни..

Точно обратното. Бог или съществува или не . Друг вариант няма . Така че "всички други гледни точки" всъщност представляват твърдението, че Бог не съществува, което намирам за грешно :)

Nam3less3
09-08-2009, 20:28
Бог наиситина съществува и всички други мнения са просто плод на недорастналост.
Признак на недорасналост е също и приемането на всички други гледни точки, освен твоята за грешни..

Точно обратното. Бог или съществува или не . Друг вариант няма . Така че "всички други гледни точки" всъщност представляват твърдението, че Бог не съществува, което намирам за грешно :)+1

bloodymirror
09-09-2009, 10:23
ДА

Tempest
09-09-2009, 10:31
минах през същински ад и кой ме извади от него - не, не бог, а най-добрия ми приятел... ся не се хабете да ми казвате, че бог се е намесил и ми е помогнал чрез приятеля ми... просто аз знам, че ако не беше тоя човек (също атеист), в момента щях да съм още по-разочарован от тоя така любящ бог хаха.. и ето - сега си живея живота, благодарен съм на най-добрия ми приятел.. не че не съм се молил преди.. пфф, молил съм се, ама ефекта - нулев.. дори не вярвам да има, както я казват, "сила".. не вярвам и да се определя съдбата на всички... защото аз с лекота мога да променя своите планове :)

айде със здраве и не забравяйте - най-важното е да вярвате... :D

Naman07
09-09-2009, 11:01
^ ХАхаха, егати плоските разсъждения :lol: :lol: .

Tempest
09-09-2009, 11:17
кажи ми ти своите доводи (от личен опит) за съществуването му, да ти кажа колко са обли :)

Naman07
09-09-2009, 11:23
Да не се засегна нещо?
Сам поясни в друга тема, че дори и с дъска да те бият пак няма да повярваш. Я ми кажи сега една причина, поради която да ти се обяснявам? :lol:

Tempest
09-09-2009, 11:25
а, не, аз не се засягам лесно :) за да видим на какво се дължи тая твоя толкова голяма вяра, че чак с лекота да махнеш с ръка и мъдро да кажеш "ебати плоските разсъждения" :lol:

Naman07
09-09-2009, 11:31
Напълно безсмислен коментар от твоя страна, демонстрираш колко глупав може да бъдеш ли? Пак те питам, защо да се хабя след като така или иначе с нищо не мога да ти бъда полезен? :lol:
Това би се равнявало на спам.

bolnanevestulka12
09-09-2009, 18:16
shte doide denq v koito shte se molite za smurt i ste q iskate
shte se molite za jivot shte iskate smurt

nai zliq durji haosa
az upravlqvam haosa
mrazete me! MRAZETE ME! omrazata shte vi razloji !!!!

Nam3less3
09-09-2009, 18:20
shte doide denq v koito shte se molite za smurt i ste q iskate
shte se molite za jivot shte iskate smurt

nai zliq durji haosa
az upravlqvam haosa
mrazete me! MRAZETE ME! omrazata shte vi razloji !!!!wtf? Мразим те, доволен ли си, айде сега напусни :lol:

Nam3less3
09-09-2009, 18:43
Бог наиситина съществува и всички други мнения са просто плод на недорастналост.
Признак на недорасналост е също и приемането на всички други гледни точки, освен твоята за грешни..

Точно обратното. Бог или съществува или не . Друг вариант няма . Така че "всички други гледни точки" всъщност представляват твърдението, че Бог не съществува, което намирам за грешно :)
Излезе ми херния от въздържане на крясъка си от изуменост от проницателната ти логика.
Господине, Вие получавате една безплатна бисквита.

А сериозно,
Вярвам в Бог, но не бога от Библията, Корана или другите печатани свети хартии. Логично е все пак - как Бог ще напише книга ако не съществува в материалния свят. ХЪРРР ДЪРРР ПРОНИЦАТЕЛНА ЛОГИКА!
Аз вярвам, че Бог е силата, която определя реда и последователността на Земята и целия Космос, като съществува навсякъде, вкл. в човешкия дух, и молбите към него евентуално се сбъдват, защото чрез позитивно мислене за развитие на действието, Бог намира начин да го осъществи реално, независимо от вероизповеданието ти (или липса на такова).

Моите вярвания са малко окултийски-шаманистки, обаче поне не се вкарвам във филма като някои християни или мюсюлмани.Ако схванеш библията, ще разбереш, че точно този Бог, в който вярваш(абе изобщо Бог, онзи разум, който е създал всичко), е този, който е описан в Новия Завет, и Христос е негово, да наречем "превъплащение", макар че с думи не може да се опише, но е ясно. Какво от учението на Бог, описано в Новия Завет не ти харесва, че да се съмняваш, че това е истинският Бог?

Nam3less3
09-09-2009, 19:19
Де да знам.
Абе, между нас да си остане, ама аз не съм я чел цялата тая книга, само някои цитати знам.
Не искам да влизам в колектива на религиозни хора, особено християни.
Христос е пич, ама е често свързван с религията, а не с вярата, а аз мразя религията, защото манипулира обществата. И има толкова много църкви със своите собствени тълкувания на светото писание, че свят ми се завива при мисълта за цифрите.
Бог съществува - Факт, Бог е създал материалния свят - Факт, Иисус Христос е Бог в човешко тяло - възможен, приемлив Факт
Религията разваля всичко, до което се докосне - абсолютен Факт

Ако бях религиозен човек бих бил будист.
Ако бях християнин бих бил протестант.Това не е колектив просто на християни, ами на тези, които вярват в Бог. Нещо индивидуално, а не да си част от религиозна институция като църквата(пълна с грешки). Религията е модифицирана и извращавана от хората заради политически и други причини. Хората трябва да вярват, а религиозните единици като църквата и подобни да не се обръзват нито с държавата, нито с нищо, ами просто да служат за организиране и празнуване на някой традиционен християнски празник, и за други традиции, като например свещениците на погребенията и т.н. И аз твърдя, че Христос трябва да бъде свързан само с вярата, а религията просто да е това, което е написано в Новия Завет, и всеки да си го тълкува така, както го разбира(естествено, стига да не си противоречи, като католическата църква, избивала хора, нима библията го поощрява?). Като си християнин, не е нужно да се определяш като католик, простестнат или другите подобни измислени неща.

bolnanevestulka12
09-09-2009, 19:21
religiqta e forma, a formata e choveshko izobretenie , v neq stavat infliltracii, dokato v Bog, Toi e sam o edin , i tova e GOSPODARQ NA SVETLINATA

bubals
09-10-2009, 02:35
БОГ ИМА !!!!

Nam3less3
09-10-2009, 07:32
Чичо, разбирам, че ти си особено мъдър, но като гледаш сега последните тийн новини отгоре и виждаш "Мюсюлманска търсачка предпазва от „греховно” съдържание" какво мислиш?
Дали мюсюлманите масово ще свалят тази търсачка, за да се предпазят от грехове, а всъщност така целия ислямски свят ще приеме цензура на интернета, доброволно?
Кажи сега, не е ли това манипулацията? Църквата.. или там джамията каквото се явява на османците, използва не само религията, а и вярата на добрите рязани хора от не-белите, не-мити държави, за да ги манипулира най-гадно и мазно.
Нямаше ли да е по-добре, наистина както ти казваш, да се направи някоя институция, която да си е само за празниците и там срещите на вярващите, като някой клуб на набожните хора, ама не баш църква?Мюсюлманите живеят според законите на вярата им, макар че сигурно грешно ги интерпретират. Това вече е върха на крайностите, да смесваш държава и религия и вяра. Всеки трябва да е свободен да вярва в каквото си поиска, а държавите и законите да не се влиаят от религията.

GodIsLovE
09-10-2009, 13:55
Бог наиситина съществува и всички други мнения са просто плод на недорастналост.
Признак на недорасналост е също и приемането на всички други гледни точки, освен твоята за грешни..

Точно обратното. Бог или съществува или не . Друг вариант няма . Така че "всички други гледни точки" всъщност представляват твърдението, че Бог не съществува, което намирам за грешно :)
Излезе ми херния от въздържане на крясъка си от изуменост от проницателната ти логика.
Господине, Вие получавате една безплатна бисквита.

А сериозно,
Вярвам в Бог, но не бога от Библията, Корана или другите печатани свети хартии. Логично е все пак - как Бог ще напише книга ако не съществува в материалния свят. ХЪРРР ДЪРРР ПРОНИЦАТЕЛНА ЛОГИКА!
Аз вярвам, че Бог е силата, която определя реда и последователността на Земята и целия Космос, като съществува навсякъде, вкл. в човешкия дух, и молбите към него евентуално се сбъдват, защото чрез позитивно мислене за развитие на действието, Бог намира начин да го осъществи реално, независимо от вероизповеданието ти (или липса на такова).

Моите вярвания са малко окултийски-шаманистки, обаче поне не се вкарвам във филма като някои християни или мюсюлмани.

Приятел ако си беше направил труда да отвориш Библията щеше да разбереш, че Бог не я е написал. Библията е сбор от много книги, чиито автори са хора, имали силна връзка с Бог (Мойсей, Давид, Соломон, различните пророци, апостолите...). А колкото до "вкарване в филми" никаде не е казано, че всички християни са перфектни. Аз лично познавам някои, които твърдят че спазват християнските норми, а всъщност вършат какви ли не пророци. И най-лошото е, че подобни хора си вярват и мислят, че са едва ли не безгрешни. но какво да се прави, във всяко стадо със черните си овци :)

DimovB
09-10-2009, 15:51
практикувайки любимото си хоби:

http://mutateweb.com/wp-content/uploads/2008/06/jesus_dinosaur.jpg

lenito_sf
09-10-2009, 16:08
Не ми е показал,че съществува..

Бог ..в човешка форма не вярвам,че съществува.Да има някаква сила,която хората не са успявали за си обяснят и са я нарекли Бог..но човешко същество ..не :)

ScionOfStorm
09-16-2009, 17:06
всъщност има много богове.

Allemande
09-16-2009, 18:16
всъщност има много богове.
И аз съм на това мнение.

bloodymirror
09-27-2009, 12:35
Има

Rebirthing
09-29-2009, 18:19
Вярвам в някаква сила която по някакъв начин изменя и направлява случващото се на тази планета, не се изразих много ясно, но както и да е, мисля че има нещо много по-силно от нас!

clever
11-19-2009, 14:07
според мен не.. гласувала съм.
като гледам повечето хора са вярващи :-o

ZipFail
11-20-2009, 10:04
БАН ^ :-x :-x :-x

clever
11-20-2009, 18:32
БАН ^ :-x :-x :-x
какъв ти е проблемът?

iiirish
11-24-2009, 07:50
Вярвам, че има нещо. Но какво изобщо е това "нещо", сила ли е, човек ли е, свръхестествено ли е, някаква енергия ли е, не знам :( Да си го кажем честно, в Библията има много глупости и противоречия, но това не значи, че трябва да я отричаме. Според мен сме избрали да вярваме в Бог, защото той е най-близко до нас като образ, като представа. Но мисля, че Бог е нещо съвсем друго. Например Ванга го определяше като огън или светлина (тук не съм сигурна кое от двете).

DessieQueen
11-28-2009, 10:59
Аз съм атеист!

Аз също. :)

gLypChenCee
11-28-2009, 18:52
Не . ;/

ninjakiwii
01-01-2011, 22:20
Преди вярвах в бог, преди бях тъп.Вярвах че той ми помогна да си взема изпидите след 7 клас. ахаххахха. Ходих на уроци по математика.. тей де ся осъзнавам че учителката ми е помогнала, а не бог.Не бог създаде хората, а хората създадоха бог...

jeezloxxy
01-02-2011, 07:33
Преди вярвах в бог, преди бях тъп.Вярвах че той ми помогна да си взема изпидите след 7 клас. ахаххахха. Ходих на уроци по математика.. тей де ся осъзнавам че учителката ми е помогнала, а не бог.Не бог създаде хората, а хората създадоха бог...


Ха-ха-ха-ха-ха :razz:
Дообре,човек,това е наистина ново ниво на идиотщина-да молиш Бог да ти помогне за изпитите :D .Що за глупост?Ако искаш помоли се днес Бог да ти даде шестичка,заслужил си я,а?
Защо си мислиш,че изпитите след 7ми клас са толкова важни,че да се молиш на Бог да ги вземеш?
Та след изпитите 7ми клас,като си разбрал,че учителката ти е помогнала,си зарязал "тъпото" вярване в Бог и,нека позная,започнал си да се прекланяш пред госпожата по математика? :-D

Да отбележа относно въпроса:Да

Concussion
01-02-2011, 09:31
Не. :( Преди бях вярваща, от такова семейство съм, но вече много неща ми стават ясни.

Nam3less3
01-02-2011, 14:07
Преди вярвах в бог, преди бях тъп.Вярвах че той ми помогна да си взема изпидите след 7 клас. ахаххахха. Ходих на уроци по математика.. тей де ся осъзнавам че учителката ми е помогнала, а не бог.Не бог създаде хората, а хората създадоха бог...Сега явно си още по-тъп. :lol:

ninjakiwii
01-02-2011, 14:46
Преди вярвах в бог, преди бях тъп.Вярвах че той ми помогна да си взема изпидите след 7 клас. ахаххахха. Ходих на уроци по математика.. тей де ся осъзнавам че учителката ми е помогнала, а не бог.Не бог създаде хората, а хората създадоха бог...


Ха-ха-ха-ха-ха :razz:
Дообре,човек,това е наистина ново ниво на идиотщина-да молиш Бог да ти помогне за изпитите :D .Що за глупост?Ако искаш помоли се днес Бог да ти даде шестичка,заслужил си я,а?
Защо си мислиш,че изпитите след 7ми клас са толкова важни,че да се молиш на Бог да ги вземеш?
Та след изпитите 7ми клас,като си разбрал,че учителката ти е помогнала,си зарязал "тъпото" вярване в Бог и,нека позная,започнал си да се прекланяш пред госпожата по математика? :-D

Да отбележа относно въпроса:Да
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :P

Nam3less3
01-02-2011, 14:48
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :PБог не обича тарикати :D

01-02-2011, 14:49
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :PБог не обича тарикати :D

Защото просто несъществува.

Nam3less3
01-02-2011, 14:51
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :PБог не обича тарикати :D

Защото просто несъществува.Ако не същестуваше, и ти нямаше да съществуваш. Щом не искаш да съществува, откажи се и от своето съществуване, или спри да лицемерничиш.

01-02-2011, 14:52
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :PБог не обича тарикати :D

Защото просто несъществува.Ако не същестуваше, и ти нямаше да съществуваш. Щом не искаш да съществува, откажи се и от своето съществуване, или спри да лицемерничиш.

Ако съществуваше ти(демек човечеството) нямаше да съществуваше.

Nam3less3
01-02-2011, 14:53
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :PБог не обича тарикати :D

Защото просто несъществува.Ако не същестуваше, и ти нямаше да съществуваш. Щом не искаш да съществува, откажи се и от своето съществуване, или спри да лицемерничиш.

Ако съществуваше ти(демек човечеството) нямаше да съществуваше.А какво щеше да съществува ако той съществуваше?

NomNomNom
01-02-2011, 15:13
Аз съм нихилист ^
От типа дето въпреки всичко правят нещо , защото имат все още удоволствия в живота.

ninjakiwii
01-02-2011, 15:15
Нали бог е милостив, помагащ на всички бла бла.. Бог пази и тези, които не вярват, тей че мисля че съм на далавера :PБог не обича тарикати :D

Защото просто несъществува.Ако не същестуваше, и ти нямаше да съществуваш. Щом не искаш да съществува, откажи се и от своето съществуване, или спри да лицемерничиш.

Ако съществуваше ти(демек човечеството) нямаше да съществуваше.А какво щеше да съществува ако той съществуваше?
Няма такава опция :?

Nam3less3
01-03-2011, 12:19
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

01-03-2011, 14:07
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

Не съм виждал да споменава нещо за майка си и баща си...?

Nam3less3
01-03-2011, 14:32
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

Не съм виждал да споменава нещо за майка си и баща си...?
:lol:
Те са ти създали биологичния носител на душата, но душата ти е нещо с божествено начало.

01-03-2011, 14:34
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

Не съм виждал да споменава нещо за майка си и баща си...?
:lol:
Те са ти създали биологичния носител на душата, но душата ти е нещо с божествено начало.

Душата и Бог нямат общо...

Nam3less3
01-03-2011, 14:35
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

Не съм виждал да споменава нещо за майка си и баща си...?
:lol:
Те са ти създали биологичния носител на душата, но душата ти е нещо с божествено начало.

Душата и Бог нямат общо...Имат толкова общо, колкото майка ти и баща ти и ти.

01-03-2011, 14:36
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

Не съм виждал да споменава нещо за майка си и баща си...?
:lol:
Те са ти създали биологичния носител на душата, но душата ти е нещо с божествено начало.

Душата и Бог нямат общо...Имат толкова общо, колкото майка ти и баща ти и ти.

Примера не е никак точен...Дори не близва истината...

ninjakiwii
01-03-2011, 16:59
Няма такава опция :?Нищо не знаеш, той съществува и е създал и тебе. Как смееш да отричаш собствения си създател :-x

Не съм виждал да споменава нещо за майка си и баща си...?
:lol:
Те са ти създали биологичния носител на душата, но душата ти е нещо с божествено начало.
Душа.. Уат да фак. Ти сигурно вярваш че душата тежи 23 грама...Госпожата по психология като ми го каза паднах от стола човек.

Nam3less3
01-03-2011, 17:04
Душа.. Уат да фак. Ти сигурно вярваш че душата тежи 23 грама...Госпожата по психология като ми го каза паднах от стола човек.Бате не е за тебе тая тема.

ninjakiwii
01-03-2011, 17:05
Душа.. Уат да фак. Ти сигурно вярваш че душата тежи 23 грама...Госпожата по психология като ми го каза паднах от стола човек.Бате не е за тебе тая тема.
Щот сам неверник??

01-03-2011, 17:47
Душа.. Уат да фак. Ти сигурно вярваш че душата тежи 23 грама...Госпожата по психология като ми го каза паднах от стола човек.Бате не е за тебе тая тема.
Щот сам неверник??

Душа съществува...Да атеист съм...Но връзна с Бог няма...

ninjakiwii
01-03-2011, 17:52
Предлагам ви вярващите да прочетете http://www.meridian27.com/Mer27/Vol7/f5.htm
забавно е, показва гафовете в библията

Nam3less3
01-03-2011, 18:09
Предлагам ви вярващите да прочетете http://www.meridian27.com/Mer27/Vol7/f5.htm
забавно е, показва гафовете в библиятаТова са глупости, отново писани от някой, който си няма и представа за какво става въпрос.

ninjakiwii
01-03-2011, 18:29
Предлагам ви вярващите да прочетете http://www.meridian27.com/Mer27/Vol7/f5.htm
забавно е, показва гафовете в библиятаТова са глупости, отново писани от някой, който си няма и представа за какво става въпрос.
Глупости?.. човека си цитира от библията, значи в библията пише глупости...

01-03-2011, 19:51
Предлагам ви вярващите да прочетете http://www.meridian27.com/Mer27/Vol7/f5.htm
забавно е, показва гафовете в библиятаТова са глупости, отново писани от някой, който си няма и представа за какво става въпрос.
Глупости?.. човека си цитира от библията, значи в библията пише глупости...

Виж че и той е неориентиран...

bazingaaaa
01-22-2011, 11:01
В кой бог ? уточнявай се...

Nam3less3
01-22-2011, 23:43
В кой бог ? уточнявай се...Как в кой? Да не би да са няколко вида?

01-23-2011, 13:46
В кой бог ? уточнявай се...Как в кой? Да не би да са няколко вида?

Господ, Буда, Алах, Ра, Зевс, Афродита, Тот, Хор......Аааа да продължавам ли...?

bazingaaaa
01-23-2011, 16:35
Не забравяй Баал.
П.с Мислех да изредя цяла страница ама не ми се пишеше :( .

01-23-2011, 18:08
Не забравяй Баал.
П.с Мислех да изредя цяла страница ама не ми се пишеше :( .

Това положително или отрицателно мнение беше...?

FairYoFdaRknEsS
01-23-2011, 22:44
Вярвам в Бог! Не зная дали ни е създал или не е, но вярвам, че ме закриля и каквото ми е писано ще ми случи.

Gavra
01-24-2011, 01:36
кой знае какви извънземни с технологиите си са си маскирали кораба като облак и с говорител са плямпали шитс на някой брадат дивак за забавление...

Nam3less3
01-24-2011, 01:41
кой знае какви извънземни с технологиите си са си маскирали кораба като облак и с говорител са плямпали шитс на някой брадат дивак за забавление...И това какво общо има?

01-24-2011, 05:16
кой знае какви извънземни с технологиите си са си маскирали кораба като облак и с говорител са плямпали шитс на някой брадат дивак за забавление...

Това е доста вероятно...

Azariel
01-24-2011, 18:09
А аз какво да кажа, вярвам в бог само че душата ми е на анархист не признавам власт държава и господар.

01-24-2011, 18:20
А аз какво да кажа, вярвам в бог само че душата ми е на анархист не признавам власт държава и господар.

Какво общо има държавата...?
А под господар какво имаш в предвид...?

Azariel
01-25-2011, 13:40
Еми един вид бог ни се явява господар според свещените писания.А власта и държавата са поставени от него, трябва да ги оважаваме.А може да се каже и че в предният пост не се изказах правилно. :D :D
Или така леко съм се отдалечил от темата. А и като се замисля и аз май не виждам смисала в написаното в предният ми пост.

Nam3less3
01-25-2011, 21:53
Еми един вид бог ни се явява господар според свещените писания.А власта и държавата са поставени от него, трябва да ги оважаваме.А може да се каже и че в предният пост не се изказах правилно. :D :D
Или така леко съм се отдалечил от темата. А и като се замисля и аз май не виждам смисала в написаното в предният ми пост.ОМГ...
Властта и държавата били поставени от Бог :lol: :razz:
Да не живееш в 10ти век че да вярваш в божествеността на царя :lol:

Azariel
01-26-2011, 06:36
Явно не се изказах правилно че не ме разбра.Казвам какво е написано някога. А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос. И не живея в 10ти век.

Nam3less3
01-26-2011, 06:48
А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос.Не вярваш в Бог тъй ли. За наказание следващия си живот ще се родиш циганин :lol:
Това е интересна теория между другото - защо циганите са тъй прецакани като хора? Сигурно в предишния им живот са били нацисти и сега им се връща :lol:

Azariel
01-26-2011, 07:18
Интересна теория наистина, а ти понеже следваш божиите повели.И си много просветен ми е интересно като какъв ще се преродиш. Питам от чисто любопитство не за друго. :D :D

Nam3less3
01-26-2011, 07:19
Интересна теория наистина, а ти понеже следваш божиите повели.И си вмого просветен ми е интересно като какъв ще се преродиш. Питам от чисто любопитство не за друго. :D :DНе ми се ражда на тази планета, почва да ме дразни. Според мен е чисто недоразумение че съм се родил тука, предпочитам homeworld-а на рептилите :)

01-26-2011, 07:29
А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос.Не вярваш в Бог тъй ли. За наказание следващия си живот ще се родиш циганин :lol:
Това е интересна теория между другото - защо циганите са тъй прецакани като хора? Сигурно в предишния им живот са били нацисти и сега им се връща :lol:

А лошо ли е да си нацист...?

Nam3less3
01-26-2011, 07:32
А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос.Не вярваш в Бог тъй ли. За наказание следващия си живот ще се родиш циганин :lol:
Това е интересна теория между другото - защо циганите са тъй прецакани като хора? Сигурно в предишния им живот са били нацисти и сега им се връща :lol:

А лошо ли е да си нацист...?Някой са много зли. Примерно доктор Менгеле - Ангелът на Смъртта. За всеки един доктор Менгеле - 10000 родени циганина :idea:

01-26-2011, 12:09
А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос.Не вярваш в Бог тъй ли. За наказание следващия си живот ще се родиш циганин :lol:
Това е интересна теория между другото - защо циганите са тъй прецакани като хора? Сигурно в предишния им живот са били нацисти и сега им се връща :lol:

А лошо ли е да си нацист...?Някой са много зли. Примерно доктор Менгеле - Ангелът на Смъртта. За всеки един доктор Менгеле - 10000 родени циганина :idea:

Еми човек с такъв чин освен да му се възхищаваме...а и е направил значими опити...И както казах всяка смърт е в полза на природата...

Nam3less3
01-26-2011, 12:11
А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос.Не вярваш в Бог тъй ли. За наказание следващия си живот ще се родиш циганин :lol:
Това е интересна теория между другото - защо циганите са тъй прецакани като хора? Сигурно в предишния им живот са били нацисти и сега им се връща :lol:

А лошо ли е да си нацист...?Някой са много зли. Примерно доктор Менгеле - Ангелът на Смъртта. За всеки един доктор Менгеле - 10000 родени циганина :idea:

Еми човек с такъв чин освен да му се възхищаваме...а и е направил значими опити...И както казах всяка смърт е в полза на природата...Ти наистина си болен. Да се възхищаваш на тоя изрод, ако беше в неговите ръце щеше да проклинаш деня в който си се родил.

01-26-2011, 12:24
А дали вярвам в тия глупости е друг въпрос.Не вярваш в Бог тъй ли. За наказание следващия си живот ще се родиш циганин :lol:
Това е интересна теория между другото - защо циганите са тъй прецакани като хора? Сигурно в предишния им живот са били нацисти и сега им се връща :lol:

А лошо ли е да си нацист...?Някой са много зли. Примерно доктор Менгеле - Ангелът на Смъртта. За всеки един доктор Менгеле - 10000 родени циганина :idea:

Еми човек с такъв чин освен да му се възхищаваме...а и е направил значими опити...И както казах всяка смърт е в полза на природата...Ти наистина си болен. Да се възхищаваш на тоя изрод, ако беше в неговите ръце щеше да проклинаш деня в който си се родил.

Няма да правим трансформиращи преразкази сега...
Говорим глобално.

ZipFail
01-26-2011, 12:25
Ти изобщо знаеш ли нещо за Менгеле и неговите опити ? Или пак говориш наизуст ?

Auriss
01-26-2011, 13:29
"наизуст" ?
Та той дори не знае какво значи тази дума. Просто си спами с безмислени коментари (като този :D ) за да привлече нечие внимание.

Жалко дете

01-26-2011, 16:24
"наизуст" ?
Та той дори не знае какво значи тази дума. Просто си спами с безмислени коментари (като този :D ) за да привлече нечие внимание.

Жалко дете


И отново коментар целящ унизяване нечия личност(в конкретния случай мен)...това не говори добре...
Относно Менгеле...е добре де чина му не е толкова голям, но все пак...и това не е малко.
Иначе експериментите му допринасят в медицинската област(ако не се лъжа)...А и погледнато от природна гледна точка смърта на човек е +(плюс) за нея...А тя е най-важна!!!

ZipFail
01-26-2011, 16:46
Все още си държиш на тезата, че 7 милиарда души са много, въпреки че е оборена поне 10 пъти досега :razz:

01-26-2011, 16:52
Все още си държиш на тезата, че 7 милиарда души са много, въпреки че е оборена поне 10 пъти досега :razz:

Я ми кажи къде...?
Защо се създава ГМО бе, момко...?
Защото се искат по-големи резултати...Защо населението е повече от колкото трябва да е...А промени ли се дисбаланса, няма връщане...при нас вече е късно...

ZipFail
01-26-2011, 17:05
ГМО се създава защото целта на селското стопанство е да прозивежда максимума от единица площ. Ако можеш да взимаш от 1 декар 1 тон заревица или 5 тона, като цената е еднаква ти кое би избрал ? Вика му се конкуренция и свободен пазар мойто момче :)

А то иначе храната не е достигала и през средновековието, това значи ли че хората са били твърде много(тогава са били около 1-2 милиарда) ?

01-26-2011, 18:34
ГМО се създава защото целта на селското стопанство е да прозивежда максимума от единица площ. Ако можеш да взимаш от 1 декар 1 тон заревица или 5 тона, като цената е еднаква ти кое би избрал ? Вика му се конкуренция и свободен пазар мойто момче :)

А то иначе храната не е достигала и през средновековието, това значи ли че хората са били твърде много(тогава са били около 1-2 милиарда) ?

А защо тогава като е било без порблем, се прави ГМОто...? Защото не може да се смогне и се включват в действие искуствени мерки...А ГМОто е адски вредно...от която и гледна точка да се погледне...

mech0
01-26-2011, 19:51
SmeLotYyKiuFte, сега ще онбясна нещо на тебе и на всички, които плюете по ГМО. Миналата година класната ни заведе в Агробиоинститута, където тамошен професор и млад доцент ни изнесоха една интересна лекция за ГМО. Оказа се, че в института се правят опити за ГМО от социализма още. В България всички почнаха да говорят за това колко е вредно, как ще унищожи природата и самите нас, но също така ГМО е напълно разрешено в САЩ и Мексико от години и до сега е нямало проблеми там. Но къде се корени проблемът - в парите естествено. Просто в момента едни добре облечени бизнесмени идват и продават семена на едрите земевладелци в България, естествено тези семена преживяват само година и на следващата пак трябва да се купят. Но тези семена са много податливи на болести и естествено трябва да се използват пестициди - а кой мислите, че ги продава пестицидите - пак същите господа. Докато при ГМО растението ще е защитено от такива болести, даже повече вещества ще ти набавя и няма да се налага пак да си купуваш семена всяка година. Така че, когато се появи някой, който иска да изкара пари от това, тогава и ГМО ще се пусне свободно в България.

gandalfepi4
01-26-2011, 20:05
^ брао брат.

the shit just hit the fan

са ше издивее другаря кюфте как истината е точно пред очите ти.

се тая, аз си скачам в окопа. ти се оправаяй тука

http://i390.photobucket.com/albums/oo349/Nowitness41Dirk/AbandonThread.gif

ZipFail
01-26-2011, 20:07
А защо тогава като е било без порблем, се прави ГМОто...? Защото не може да се смогне и се включват в действие искуствени мерки...А ГМОто е адски вредно...от която и гледна точка да се погледне...
ГМО излиза в пъти по евтино от иначе. ГМО-то дава повече и струва по-евтино, ето затова се прави. И забравих да добавя - по статистика сетовния глад постоянно намалява, вместо да се увеличава, как ще коменираш това ?

Nam3less3
01-27-2011, 02:24
А и погледнато от природна гледна точка смърта на човек е +(плюс) за нея...А тя е най-важна!!! :razz:
Ми самоубий се. Човека е най-важното в цялата Вселена. Природата е инструмент за хората, но трябва да внимават да не го "счупят". Значи ти се радваш като умре някой тъй ли? Или първо трябва да погледнеш през гледната точка на природата? Вярно си луд.

01-27-2011, 11:54
SmeLotYyKiuFte, сега ще онбясна нещо на тебе и на всички, които плюете по ГМО. Миналата година класната ни заведе в Агробиоинститута, където тамошен професор и млад доцент ни изнесоха една интересна лекция за ГМО. Оказа се, че в института се правят опити за ГМО от социализма още. В България всички почнаха да говорят за това колко е вредно, как ще унищожи природата и самите нас, но също така ГМО е напълно разрешено в САЩ и Мексико от години и до сега е нямало проблеми там. Но къде се корени проблемът - в парите естествено. Просто в момента едни добре облечени бизнесмени идват и продават семена на едрите земевладелци в България, естествено тези семена преживяват само година и на следващата пак трябва да се купят. Но тези семена са много податливи на болести и естествено трябва да се използват пестициди - а кой мислите, че ги продава пестицидите - пак същите господа. Докато при ГМО растението ще е защитено от такива болести, даже повече вещества ще ти набавя и няма да се налага пак да си купуваш семена всяка година. Така че, когато се появи някой, който иска да изкара пари от това, тогава и ГМО ще се пусне свободно в България.,

Хахахахах....
ГМО е практика още от началото на човечеството...Подбора и сортирането е в някаква степен ГМО(демек по изкуствен начин)...
Еми ние още от преди 2000г. ядем ГМО царевица...дори ако се напъна ще ти кажа и как се наименова вида(М18 примерно)...
И в Америка некой храни са изрично забранени(за ГМО става на въпрос)...
И искаш да кажеш, че вкарването на ген от куче или риба например в домат е полезно...? За външен вид може би...но не и за организма...Щетите за много сериозни....И са адски много.Една от тях е рака...Приема на ГМО храна повишава драстично риска от рак...това мисля, че е достатъчно.
Всяка изкуствен намеса на природата не води до добро...не е водила и няма и да води! Наруши ли се равновесието, няма оправяне!!!

mech0
01-27-2011, 13:42
Ей момче, ама ти си всезнаещ, току що се изкара по - умен от хора, които правят това от 30 години, сега защо не напишеш 1 научен труд като тях с твоите изследвания и не го защитиш. Къде видя да пиша, че се вакрва ген от куче в домат? И как измисли това за рака, колко хора или животински видове, употребяващи ГМО храни си изследвал? И смееш да твърдиш, че всяка изкуствена намеса в природата не води до добро - ОК, спираме да почистваме и укрепваме бентовете на реките, та да се наводниш у вас и да видиш какво ще ти направи природата. Аман от заучени фрази, ей заради такива като теб достъпът до Интернет в някой сайтове на хора под ограничена възраст трябва да бъде строго забренен, мозъкът ти е лесно манипулиран от първото нещо, което прочетеш и ти се стори достатъчно интересно и алтернативно на досегашните теории и научни факти.

Nam3less3
01-27-2011, 13:47
Чак ся забелязвам колко тъп е първият отговор на анкетата(съответно и автора му). Айде не тъп ами невеж.

Azariel
01-27-2011, 15:03
Вярно сега ни трябва и един сериен убиец да пусни тема за хуманизма. :D :D :D :D :D

01-27-2011, 16:04
Ей момче, ама ти си всезнаещ, току що се изкара по - умен от хора, които правят това от 30 години, сега защо не напишеш 1 научен труд като тях с твоите изследвания и не го защитиш. Къде видя да пиша, че се вакрва ген от куче в домат? И как измисли това за рака, колко хора или животински видове, употребяващи ГМО храни си изследвал? И смееш да твърдиш, че всяка изкуствена намеса в природата не води до добро - ОК, спираме да почистваме и укрепваме бентовете на реките, та да се наводниш у вас и да видиш какво ще ти направи природата. Аман от заучени фрази, ей заради такива като теб достъпът до Интернет в някой сайтове на хора под ограничена възраст трябва да бъде строго забренен, мозъкът ти е лесно манипулиран от първото нещо, което прочетеш и ти се стори достатъчно интересно и алтернативно на досегашните теории и научни факти.

Момко, знаеш ли какво е ГМО...?
Тези хора, които работят от 30 години над нещо дали ще го атакуват, знаейки за него...? Не мисля...Все едно поп дето му кихаш по 20 лева за да те поръси със светена вода, че да се причистиш да ти каже, че това няма смисвъл..?
А едни от опитите с ГМО е вкарване на ген от куче в домат, да се предпази еидикво си(не помня точно, май защита от влагата да не се сплува)...Но това е един от многото примери...
Това за рака и други болести си е доказано...Ако четеш Списане 8, там много точко е описано за какво става на въпрос...и ще разбереш!
А за хората като фактор не можеш да ми приказваш...какви стени...човека няма общо с природата много(е не точно)...той е доста сбъркан...Най-лесния пример е с теорията за естествения подбор....Помисли и ще разбереш...

ZipFail
01-27-2011, 16:24
Кюфте издишаш, пак говориш глупости без доказателства. Сигурно си направен от генномодифицирана кайма :razz:

01-27-2011, 16:28
Кюфте издишаш, пак говориш глупости без доказателства. Сигурно си направен от генномодифицирана кайма :razz:

Я покажи къде издишам...че ти май само на ебавки дуеш...пък нищо...

mech0
01-27-2011, 16:58
Аз знам, че ГМО е организъм, подложен на изкуствена промяна на гените, целяща придобиване на нови, премахване или усъвършенстване на стари характеристики. И това ли сега ще кажеш, че не е вярно? Айде намери го това с кучето, че нещо не го намирам, ако може ми нaмери и статията от Списание 8, че нещо страницата им дава само грешки, ако не в Интернет то поне я препиши от списанието, надявам се да го пазиш. И сега, за да не съм голословен, ето ви филм, излъчен по БНТ за ГМО, отдолу има и интервюта. Първият човек с очилата, който се появява в началото на филма беше един от тези, които ни изнесе лекцията. http://bnt.bg/bg/news/view/28006/v_kadyr_8_maj_2010_gmo_vyv_frizera

filmimilmi
01-27-2011, 17:11
В този ред на мисли ГМО може да прочетете това. Интересно е.
http://nookofselene.wordpress.com/2010/03/01/gm-genocide-india/
Мързи ме да преразказвам, а и темата се претоварва с излишен оффтопик...

01-29-2011, 18:29
Еми мечо това за ГМО нали казах, че е така...ти ме питаш дали няма да каже, че не е така...
Това за Списание 8 незнам кой брой е...требува да се разровя...ама са на село списанията(дядо ми ги чете)...когато си отида и ако не забравя ще потърся...но не мога да го цитирам...доста е дълго.Мога да ти кажа броя и да си го купиш...
Въпроса е, че няма връщане назад...веднъж посято на нивата, другите са автоматично заразени....

mech0
01-30-2011, 10:27
Ти въобще гледа ли дори 1 секунда от филма? И къде ми е това с кучето? И не ми се прави за цитираното, колко да е дълго това - тука и без това пишеш по безброй много безмислени мнения на ден, поне веднъж ще напишеш едно ползотворно такова. filmimilmi, прочетох статията, доста интересна, но мисля че всъщност управниците са направили далаверата с ГМО-то - навсякъде в текста пише как семената били "магически", а в Индия хората не са от най - образованите и лесно са се хванали на такива приказки. Правителството и продавачите на семена съм им пробутали някакъв боклук и са се нагушили яко с пари.

01-30-2011, 11:52
Ти въобще гледа ли дори 1 секунда от филма? И къде ми е това с кучето? И не ми се прави за цитираното, колко да е дълго това - тука и без това пишеш по безброй много безмислени мнения на ден, поне веднъж ще напишеш едно ползотворно такова. filmimilmi, прочетох статията, доста интересна, но мисля че всъщност управниците са направили далаверата с ГМО-то - навсякъде в текста пише как семената били "магически", а в Индия хората не са от най - образованите и лесно са се хванали на такива приказки. Правителството и продавачите на семена съм им пробутали някакъв боклук и са се нагушили яко с пари.

Ти въобще чете ли какво написах...?

mech0
01-30-2011, 17:28
Ами да, за разлика от теб мога да чета и възприемам информацията. А ти докато не извадиш доказателства(които очевидно нямаш) по - добре не спами в темата. :)

01-30-2011, 20:35
Ами да, за разлика от теб мога да чета и възприемам информацията. А ти докато не извадиш доказателства(които очевидно нямаш) по - добре не спами в темата. :)

Ок..кажи и ти вадя веднага...

mech0
01-30-2011, 20:51
Ами да, за разлика от теб мога да чета и възприемам информацията. А ти докато не извадиш доказателства(които очевидно нямаш) по - добре не спами в темата. :)

Ок..кажи и ти вадя веднага...
:lol: От ден на ден мненията ти стават все по - зле. Ти досега знаеш ли какви мнения си оставил в темата и каква теза защитаваше последната страница?

01-30-2011, 23:49
Ами да, за разлика от теб мога да чета и възприемам информацията. А ти докато не извадиш доказателства(които очевидно нямаш) по - добре не спами в темата. :)

Ок..кажи и ти вадя веднага...
:lol: От ден на ден мненията ти стават все по - зле. Ти досега знаеш ли какви мнения си оставил в темата и каква теза защитаваше последната страница?

Еми аз лесно мога да видя...но няма да е честно...
Иначе не е това най-важното да запомня в коя тема какво съм писал...

Auriss
01-31-2011, 00:04
:shock: ............... :-o ............... :lol: ........... :grin:

mech0
01-31-2011, 10:57
Добре, явно си решил да не отговаряш, нищо сега ще ти напиша конкретно какво искам и си чакам линкове. Твърдиш, че има експеримент с вакрване на гени от куче в домат - искам линк. ГМО предизвиквало рак - това го пишело в "Списание 8", което било на твоето село - щом сега ти е недостъпно да препишеш информацията от там ще го направиш ли, когато списанието е у теб? И само това списание ли ти е източник на информация, искам линк към всепризнато изследване, че ГМО предизвиква рак. Пишеш, че ГМО предизвиква и други болести - дай линк да се информираме.

01-31-2011, 11:24
Добре, явно си решил да не отговаряш, нищо сега ще ти напиша конкретно какво искам и си чакам линкове. Твърдиш, че има експеримент с вакрване на гени от куче в домат - искам линк. ГМО предизвиквало рак - това го пишело в "Списание 8", което било на твоето село - щом сега ти е недостъпно да препишеш информацията от там ще го направиш ли, когато списанието е у теб? И само това списание ли ти е източник на информация, искам линк към всепризнато изследване, че ГМО предизвиква рак. Пишеш, че ГМО предизвиква и други болести - дай линк да се информираме.

Еми аз не бях 100% сигурен за гена от куче...но ето второто нещо при търсенето което ми излезе http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=276158 ....
За списанието дори ако го зема от село, няма да се занимавам да го преписвам на компа...първо, че е доста дълго, второ за какво да си правя труда като онзи отсреща(тоест ти) въобще няма да си направи труда да го прочете или приеме....а е 100% истина.Мога да ти кажа броя и да си го купиш, ако не те е страх от книга/списание...
Еми за болестите...само с логика ще разбереш, че нещо сбъркано ще те сбърка и теб.... А иначе виж какво първо ми излезе http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=36692 ... http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=611003...Ето на пръв поглед!

mech0
01-31-2011, 11:44
АХАХАх, това ли са великите ти доказателства - статия от вестник, линк към книга, която не си чел и неработещ линк. Да започнем с книгата, авторката и или няма никъде информация за нея или случайно е завършила Българска фиология, но според теб тя е напълно компетентна да коментира ГМО. http://liternet.bg/publish17/r_todorova/index.html
Значи поисках ти линк към изследване, а не към това какво пише във вестник "Труд", аз лично това излседване не можах нито в Интернет да го намеря, нито в сайта на университета. И защо навсякъде пише в статията за ГМО излседванията храните като цяло - да виждаш някъде да се пише за конкретен вид ГМО храна, която е била одобрена от СЗО и пусната на пазара и после учени да са доказали, че причинява болести? За статията в списанието вече ти казах да я препишеш, това ще ти е единственото смислено мнение във форума, на безпочвените ти твърдения, че няма да е прочета и осмисля вече виждаш отговора, че съм ти прегледал линковете и прочел информацията, така че и тази статия няма защо да не я прочета.

01-31-2011, 12:19
АХАХАх, това ли са великите ти доказателства - статия от вестник, линк към книга, която не си чел и неработещ линк. Да започнем с книгата, авторката и или няма никъде информация за нея или случайно е завършила Българска фиология, но според теб тя е напълно компетентна да коментира ГМО. http://liternet.bg/publish17/r_todorova/index.html
Значи поисках ти линк към изследване, а не към това какво пише във вестник "Труд", аз лично това излседване не можах нито в Интернет да го намеря, нито в сайта на университета. И защо навсякъде пише в статията за ГМО излседванията храните като цяло - да виждаш някъде да се пише за конкретен вид ГМО храна, която е била одобрена от СЗО и пусната на пазара и после учени да са доказали, че причинява болести? За статията в списанието вече ти казах да я препишеш, това ще ти е единственото смислено мнение във форума, на безпочвените ти твърдения, че няма да е прочета и осмисля вече виждаш отговора, че съм ти прегледал линковете и прочел информацията, така че и тази статия няма защо да не я прочета.

Просто дадох линк на нещата от пръв поглед...
А и защо ти е конкретна храна...? То е глобално...щом една вреди, автоматично следва, че и другите ГМО храни вредят...
Ето на второ търсене http://zdraveya.com/genetichni-bolesti.html ... http://zachistihrani.blog.bg/politika/2009/12/29/gmo-zaplaha-za-chovechestvoto.463318 , http://otrova.org/index.php/2009/05/%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D 1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8/ ... И това е без да търся...първото излязло ми.

mech0
01-31-2011, 13:10
Ама ти как избираш линковете, които да ми даваш, на прозиволен принцип ли копираш, защото първият линк никъде не се споменава ГМО, нито има нещо общо с темата. Вторият линк е по – интересен, в него се твърдят следните неща:

Ученият изтъква, че ГМО са опасни генетични оръжия насочени срещу човечеството!...Кой ги създава и защо, не е трудно да се досетим – в света има определени тъмни сили (тежкокалибрената масонерия от „Трилатералната комисия”, „Билдербергите”, „Римския клуб”, „Бнай Брит”, „Комитет 300”, „Комитет 33”, „Илюминати” и др.), които считат, че земното население се увеличава с големи темпове и изразходва суровините и ресурсите на планетата. За целта „богоизбраните” са решили, че населението трябва да бъде съкратено наполовина (от 6 на 3 милиарда души) и търсят начини как да го осъществят!...
:lol:

Накрая на цялата статия е цитиран и някакъв доклад на “Грийнпийс”.

През 2000 г. „Грийнпийс” на САЩ публикува списък с компании, използващи ГМО продукти. В този списък е всичко, което ни натрапват рекламите: напитки от Coca-Cola (Coca-Cola, Sprite), Pepsi Co (Pepsi, 7-Up), шоколадови изделия на компаниите Hereshley,s , Cadbury (Fruit&Nut), Mars (M&M, Snikers, Twix, Milky Way), шоколадовата напитка Nesquik на компанията Nestle, ориз Uncle Bens (производител Mars), сухи подправки Kollogg,s , супи Campbell, сосове Knorr, чай Lipton, бисквити Parmalat, детски храни на компаниите Nestle и Abbot Labs (Similac) и много др.

Така като гледам май всичко е ГМО - има ли смисъл да му се спира разпространението щом като тези продукти са на десетки години, консумират се от огромна част от населението, а пък противно на всякакви разбиращи учени живее все по - дълго и все по - дълго.

Да преминем и на третия линк, доста добре написан с много примери. в текста обаче както са посочени надеждни факти има и куп голи твърдения и откровени лъжи. Споменава се, че индийските фермери се противопоставили на отглеждането на ГМО, от филм, който предоставих и линка на filmifilmi ясно се вижда, че тамошните фермери са приели с голяма охота ГМО-то. Пише, че храните не били достатъчно тествани - пълни глупости, това е най - излседваната храна в света. 2 неща обаче остават най - шокиращи, да се запознаем първо с този пасаж.

Ето един пример: в Мексико царевицата е национална гордост и присъства в над 100 разновидности. За да бъде предпазена тази традиционна култура от замърсяване с ГМО, в страната е забранено отглеждането на ГМ царевица. През 2000 г. професор Игнасио Чапела от Университета в Калифорния прави съпоставка между ГМ и обикновена царевица, като за целта използва американска ГМ царевица и царевица от дивите райони на Оахака, Южно Мексико, за която е сигурен, че няма начин да е заразена с ГМО. Резултатът е шокиращ – дивата мексиканска царевица е генно модифицирана. Изследването на професор Чапела предизвиква бурни реакции в Мексико и Националният институт за околна среда започва да прави изследвания, които потвърждават наличието на RR и Bt гени в царевицата в 5 отделни района на страната.

Значи излиза, че никой е нямало да забележи разликата, ако не е направено сравнението – нито е имало увеличение на болестите, нито флората и фауната са били сериозно пострадали. Тогава какъв е проблема?

Да преминем към второто шокиращо нещо, с което цялата статия се обезмисля тотално.

Все още няма достатъчно изследвания относно реакциите, които ГМ храните биха могли да предизвикат в човешкия организъм за един по-дълъг период от време.

Това е фрагмент от нея. Значи това хем е вярно според автора, но същият този автор е дал безброй примери за реални и невависими според него излседвания, които доказват вредата от ГМО за хората. Кое от 2-те е вярно?

01-31-2011, 13:31
Ами давам ти първите неща които илзизат...това говори колко са зле нещата!
А и това за намаляването на населението е повече от очеБийно...Така както СПИН, както отровите в храните, водите, медицината и тн...
Ами как живеем по-дълго....Човешкия организам е устроен да живее вечно...просто някой е сложил тапата(буквално...ако знаеш за какво става на въпрос)...така, че не ми гълчи...
А и ядейки нещо генно модифицирано то променя и твойте генни...дори и просто преустроивайки се към тях...
А веднъж посят някъде ГМ продукт, биват заразени всички в близост, а и в последствие и в далечност...
Еми вкусово, видово може да не се намери разлика...но генно...да!
Това, че ти казват, че още бегло се знае за ГМО не значи , че е така!
Никога изкуствени промени не водят до добро(от тази гледна точка, за която говорим)!!!!

ZipFail
01-31-2011, 16:01
Кюфте, нали медиите бяха контролирани от масоните и рептилите и пишат само лъжи, що даваш статии от вестници ?


И какво му е лошото на ГМО ако избива населението, нали беше привърженик на идеята ? :lol:

Със всеки следващ пост ме изумяваш колко прост може да бъде човек :(

01-31-2011, 17:34
Кюфте, нали медиите бяха контролирани от масоните и рептилите и пишат само лъжи, що даваш статии от вестници ?


И какво му е лошото на ГМО ако избива населението, нали беше привърженик на идеята ? :lol:

Със всеки следващ пост ме изумяваш колко прост може да бъде човек :(

Еми медиите са контролирани...но винаги има и такива статии...попринцип самите ВИЕ казвате, че е добре с ГМО....

Еми аз не съм казвал, че е лошо...а дори и да съм го казал е било за да потдържам разговора... 8-)

gandalfepi4
01-31-2011, 17:42
нали уж ти променяло днк-то (което по мое знание е физически невъзможно ама аре карай), това как да не е лошо?

не требе ли заради него да пълзят не'кви мютантс по улиците

ей така

http://www.freakingnews.com/Mutant-10X-Pics-77157.asp

01-31-2011, 17:48
нали уж ти променяло днк-то (което по мое знание е физически невъзможно ама аре карай), това как да не е лошо?

не требе ли заради него да пълзят не'кви мютантс по улиците

ей така

http://www.freakingnews.com/Mutant-10X-Pics-77157.asp

Еми променяйки генните в теб, те прави по-недъгав и по-лесно мреш...което е от полза...

ZipFail
01-31-2011, 17:53
И как точно царевицата ти променя гените ? :lol:

01-31-2011, 17:54
И как точно царевицата ти променя гените ? :lol:

Попринцип...да си чувал за адаптация....или приспособяване...

gandalfepi4
01-31-2011, 18:10
аз лично съм чувал...

чувал съм и за студеното заваряване което се получава между неоксидирани метали в космоса и точно толкова връзка с промяна на гените има колкото и адаптацията и приспособяването в случая.

накъде биеш?

01-31-2011, 18:13
аз лично съм чувал...

чувал съм и за студеното заваряване което се получава между неоксидирани метали в космоса и точно толкова връзка с промяна на гените има колкото и адаптацията и приспособяването в случая.

накъде биеш?

Еми при промяна на растение => се променя растителноядно животно => промяна в хищника => при червейте ядящи животното и тн...

gandalfepi4
01-31-2011, 18:32
...

значи ако ям царевица която има едно листо повече ставам мутант така ли?

промяната в гмо-тата не се отразява на нас - не се променя химичния състав грам.

стомаха ти не прави разлика между мише и прасешко месо - разгражда си го за определено време и получава определени химии които се абсорбират от организма - никой не го боли колко зурли е имало прасето или колко жълта е царевицата докато не започне да се отразява на химичния състав на "месото".

01-31-2011, 19:25
...

значи ако ям царевица която има едно листо повече ставам мутант така ли?

промяната в гмо-тата не се отразява на нас - не се променя химичния състав грам.

стомаха ти не прави разлика между мише и прасешко месо - разгражда си го за определено време и получава определени химии които се абсорбират от организма - никой не го боли колко зурли е имало прасето или колко жълта е царевицата докато не започне да се отразява на химичния състав на "месото".

Стомаха може би не...но веществата, клетките на зурлата е променена, и това е достатъчно...

gandalfepi4
01-31-2011, 19:29
клетките никой не го боли дали са променени или не (въпреки че доколкото знам при гмо-тата такива промени няма чак) щото ти ги разлагаш с киселината в стомаха си и ги правиш на пихтия... ако го ядеш сурово, без каквато и да е термична обработка.

а пък веществата (според познатата за която говорих) са си 1 към 1 с оригинала.

01-31-2011, 20:05
клетките никой не го боли дали са променени или не (въпреки че доколкото знам при гмо-тата такива промени няма чак) щото ти ги разлагаш с киселината в стомаха си и ги правиш на пихтия... ако го ядеш сурово, без каквато и да е термична обработка.

а пък веществата (според познатата за която говорих) са си 1 към 1 с оригинала.

Е как....???? ГМ са всъщност извършвани в клетката...което вече оказва влияние върху целия обект....

ZipFail
01-31-2011, 20:19
Чакай малко...ти сериозно ли твърдиш че храната може да променя ДНК-то на човек ?

Някога в час по биология влизал ли си ?

01-31-2011, 22:54
Чакай малко...ти сериозно ли твърдиш че храната може да променя ДНК-то на човек ?

Някога в час по биология влизал ли си ?

Ами май ти не си влизал...промяната на едно звено, автоматично променя и останалите....

ZipFail
01-31-2011, 23:15
Моля ти се, отиди си отвори учебника или поне Wikipedia и прочети малко за човешкото ДНК и пиши пак то темата.
ДНК-то на човек може да бъде променено само чрез мутационни процеси, които в 90% са причинени от радиация. Освен ако не ядеш радиоактивна царевица, ако ще и от ген на комар в комбинация от медуза да е, ДНК-то ти ще си остане същото.

Очаквам скоро да почнеш да твърдиш че земята е плоска а бебетата ги носят щъркелите...

02-01-2011, 12:00
Моля ти се, отиди си отвори учебника или поне Wikipedia и прочети малко за човешкото ДНК и пиши пак то темата.
ДНК-то на човек може да бъде променено само чрез мутационни процеси, които в 90% са причинени от радиация. Освен ако не ядеш радиоактивна царевица, ако ще и от ген на комар в комбинация от медуза да е, ДНК-то ти ще си остане същото.

Очаквам скоро да почнеш да твърдиш че земята е плоска а бебетата ги носят щъркелите...

Защо отклоняваш темата(отчасти) като ми повтаряш едно и също...?
Както казах промяната на 1 звено води до промяната и на другите...Съответно и в устройството, и тн...а по този начин се променя и ДНК....ДНК носи цялата информация за теб...Ти представляваш твоето ДНК...промени ли се нещо в червото ти например, се отразява и на ДНКто ти...
А в някоя от статиите които дадох пишеше за мутациите от радиация и от мутациите от ГМО...

gandalfepi4
02-01-2011, 12:11
Както казах промяната на 1 звено води до промяната и на другите...Съответно и в устройството, и тн.

ташаци брато. нали ако беше прав хората които ядът риба щото са близо до морето требе да са коренно различни от тези които ядът кози щото са в пустинята, а пък вегетарианците требеше да са некви супер мутанти.

промяна има само при СУПЕР силна промяна в средатамога да подкрепя тази теза с изследвания ако искаш, сещам се за 2 от раз


Ти представляваш твоето ДНК...промени ли се нещо в червото ти например, се отразява и на ДНКто ти

промяна в червото няма да промени днк-ато, промяна в днк-то променя червото - хората с ампутирани крайници примерно да не би да имат различно днка от нас?

отделен е въпроса и че за да се променя нещо в червата требе да има промяна в химическия състав на въпросната храна след... гмотизация..., а такава( поне при тези храни за които знам) реално погледнато няма.


А в някоя от статиите които дадох пишеше за мутациите от радиация и от мутациите от ГМО...

ако имаше мутации от гмо то щеше да бъде изтеглено от пазара ВЕДНАГА.

ако имаше статия която да показва такъв ефект и тя е публикувана щеше да се стигне до горния ефект.

прекалено много учени са способни и желаещи да направят такава статия и няма как да са супресирани до един.



я дай конкретната статия че не мога да намеря за какво говориш

02-01-2011, 16:23
Това за промяната го пише в учебника по биология...тука наскоро го преподаваше даскала...
Еми промяната се извършва първо в днк което се показва примерно в изменението в устройството на...
А за статията не помня,не съм ги чел, а само ги прегледах по диагонал...

Auriss
02-01-2011, 16:48
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=73

:D :D :D :D :D

Четете само последния абзац

02-01-2011, 17:00
http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=73

:D :D :D :D :D

Четете само последния абзац

И...?

Auriss
02-01-2011, 17:51
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

02-01-2011, 18:19
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

Какво му е смешното не схванах...?
И с това "кауза пердута" на умен ли се правиш...?

Nam3less3
02-03-2011, 15:25
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

Какво му е смешното не схванах...?
И с това "кауза пердута" на умен ли се правиш...?Ся като се замисля ти дето вярваш на всякакви нелепи конспирации без доказателства ме критикуваш мен че вярвам в Бог :shock:

02-03-2011, 16:44
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

Какво му е смешното не схванах...?
И с това "кауза пердута" на умен ли се правиш...?Ся като се замисля ти дето вярваш на всякакви нелепи конспирации без доказателства ме критикуваш мен че вярвам в Бог :shock:

Аз вярвам в нещата в които са истина/има истина...а не манипулациони приказки...!

Nam3less3
02-03-2011, 16:54
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

Какво му е смешното не схванах...?
И с това "кауза пердута" на умен ли се правиш...?Ся като се замисля ти дето вярваш на всякакви нелепи конспирации без доказателства ме критикуваш мен че вярвам в Бог :shock:

Аз вярвам в нещата в които са истина/има истина...а не манипулациони приказки...!Откъде знаеш кое е истина без да има доказателства? Същото мога да кажа и аз. Т.е. не си по-различен и просветен с нищо. Ти вярваш само на конспираторски теории в повечето случаи измислица, докато аз имам зад гърба си Новия Завет - книга с божествена мъдрост, която е призната в цял свят. Или форума на xnet е по-висш от мъдростта на Новия Завет?

02-03-2011, 18:20
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

Какво му е смешното не схванах...?
И с това "кауза пердута" на умен ли се правиш...?Ся като се замисля ти дето вярваш на всякакви нелепи конспирации без доказателства ме критикуваш мен че вярвам в Бог :shock:

Аз вярвам в нещата в които са истина/има истина...а не манипулациони приказки...!Откъде знаеш кое е истина без да има доказателства? Същото мога да кажа и аз. Т.е. не си по-различен и просветен с нищо. Ти вярваш само на конспираторски теории в повечето случаи измислица, докато аз имам зад гърба си Новия Завет - книга с божествена мъдрост, която е призната в цял свят. Или форума на xnet е по-висш от мъдростта на Новия Завет?

Напротив! За доста от нещата които аз подкрепям има доказателства...А нещата са свързани...следователно и другите са вярни! А Новия Завет за някакво доказателство ли го имаш...? Ако е така...това говори много лошо за теб! И да...в xnet нещата са доста(да не казвам изцяло) истинни...огледай се и се замисли малко и ще разбереш...Ако не намериш нищо подозритело, това също не говори добре за теб...!

Nam3less3
02-03-2011, 18:33
оф....начи 300 човека да има тук ,299 ще зацепят....
Абе аз вече ще пропускам писаниците ти ... кауза пердута

Какво му е смешното не схванах...?
И с това "кауза пердута" на умен ли се правиш...?Ся като се замисля ти дето вярваш на всякакви нелепи конспирации без доказателства ме критикуваш мен че вярвам в Бог :shock:

Аз вярвам в нещата в които са истина/има истина...а не манипулациони приказки...!Откъде знаеш кое е истина без да има доказателства? Същото мога да кажа и аз. Т.е. не си по-различен и просветен с нищо. Ти вярваш само на конспираторски теории в повечето случаи измислица, докато аз имам зад гърба си Новия Завет - книга с божествена мъдрост, която е призната в цял свят. Или форума на xnet е по-висш от мъдростта на Новия Завет?

Напротив! За доста от нещата които аз подкрепям има доказателства...А нещата са свързани...следователно и другите са вярни! А Новия Завет за някакво доказателство ли го имаш...? Ако е така...това говори много лошо за теб! И да...в xnet нещата са доста(да не казвам изцяло) истинни...огледай се и се замисли малко и ще разбереш...Ако не намериш нищо подозритело, това също не говори добре за теб...!Че никой никога не е описвал възвишените ценности, представени в Новия Завет, самото му съдържание е такова доказателство, че никой не може да каже нещо против него. А който казва просто не го разбира. Тъй че да, Новия Завет е най-голямото доказателство, а това че не го разбираш говори много лошо за тебе.

gandalfepi4
02-03-2011, 18:46
"отрежи си топките" е морална ценност?

Nam3less3
02-03-2011, 18:50
"отрежи си топките" е морална ценност?Това мисля че сме го обсъждали, а ако тръгнем така цяла вечер можем да си даваме цитати от библията.
Ако си анализирал новия завет щеше да знаеш, че дава най-висшите ценности които са и най-добродетелните и най-трудните за изпълнение.

gandalfepi4
02-03-2011, 18:54
suuuuuuuuuuuuuure...

Nam3less3
02-03-2011, 18:55
suuuuuuuuuuuuuure...Ами да, ти само се хващаш за някви безсмислени цитати от Стария Завет(историята на евреите и на ония диви времена) а по-съществените май не си ги чел даже.

gandalfepi4
02-03-2011, 19:26
това като го каза преди ти извадих една страница от новия нали?

или удобно си забравил? (пак)


а иначе РАЗБИРА СЕ че не съм чел вярните части от вярната половина от верния превод на най-съвършенната и божествена книга.

Nam3less3
02-03-2011, 19:31
това като го каза преди ти извадих една страница от новия нали?

или удобно си забравил? (пак)


а иначе РАЗБИРА СЕ че не съм чел вярните части от вярната половина от верния превод на най-съвършенната и божествена книга.Ето не си.

02-03-2011, 22:06
Неймлес кефиш...
Атакуваш посредством библииката неща с доста доказателсва, а като е атакувана библията винаги я защитаваш посредством самата нея...това не издиша ли...?

Nam3less3
02-04-2011, 07:03
Неймлес кефиш...
Атакуваш посредством библииката неща с доста доказателсва, а като е атакувана библията винаги я защитаваш посредством самата нея...това не издиша ли...?Този метод винаги работи :D

gandalfepi4
02-04-2011, 07:44
не, не работи. просто отказваш да признаеш реалността.

точно както креационистите

точно както мормоните

точно както хората отричащи педофилията на католиците

точно както тези на които им се предоставя доказателства (ясни и недвусмислени) за езическите корени на яхве, но казват "това е истина, но аз ще продължавам да вярвам в това което току-що беше доказано за грешно"

точно както дребните пишльовци които тропат с краче и с напиращи сълзи в очите пискат "няма ПЪК!"


точно както ти спрямо всеки един аргумент който сме ти излагали и си отричал с простото "искам да не е вярно"


страхливо, малко човече

Nam3less3
02-04-2011, 08:28
И каква е реалността?

02-04-2011, 11:55
Неймлес кефиш...
Атакуваш посредством библииката неща с доста доказателсва, а като е атакувана библията винаги я защитаваш посредством самата нея...това не издиша ли...?Този метод винаги работи :D

Може би да...отбий номер....

gandalfepi4
02-04-2011, 16:29
И каква е реалността?

че култът към яхве, синът на ел, обикновен бог от каанитската религия, след като митологията му става що-годе голяма и започва да набира последователи се превръща в истинска религия и става официална такава по императорски декрет със сборник който с гласуване вкючва определени елементи от митолигията въз основа на това колко са удобни на властта по това време И ТИ СМЯТАШ ЧЕ Е ОСТАВЕНО ОТ БОГ КОЙТО ДОРИ НЕ Е ОРИГИНАЛЕН.

http://en.wikipedia.org/wiki/Canaanite_religion#Pantheoн

http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Canaanite_religion

http://en.wikipedia.org/wiki/Yahweh_%28Canaanite_deity%29#Adoption_in_Israelite _religion

http://debunkingchristianity.blogspot.com/2009/07/influence-of-canaanite-religion-on.html

яхве - син на ел, брат на баал, понякога представян като съпруг на ашера.

ПОРЕДНОТО езическо божество, нищо специално.

твоят бог със собствен пантеон и история някакви си десет века преди "христа", бог задоволяван с човешки жертвоприношения, бог чиито отпечатък е на МНОГО места в библията, бог някои от чиито истории (не тези които включват пиене на човешка кръв) са включени директно в библията.

и ти - някой който не знае това,
някой който не знае какво чете,
някой който се крие от критика,
някой който не отговаря на въпроси ("вече е отговорено въпреки че не знам къде, кога и как" не се брои за отговор),
някой който добавя каквото си иска, където си иска най-нагло,
някой който е готов да отметне с лекота невероятното страдание на милиони хора, космическа неправда, пълна нелогичност, морална лайнарщина и метафорично поднасящ лице да поеме къмшота на някой който е НАЙ-отвратителния измислен герой без да смее да си помисли дори да се замисли за логиката или моралността на действията му от страх да не бъде превърнат в сперматозоид изстрелян в маймунска чикия към помийна яма в следвашия си живот.

дребно човече радващо се че не е на мястото на всички страдащи, жалък боклук който не изпитва съчуствие към тях понеже "сами са си виновни",
отвратителен страхливец който не изпитва срам от осъдителните си думи,
трагикомичен буфон който продължава да дрънка на тълпата от смеещи се спектатори на цирка му как е прав и величествен, когато всеки един от аргументите му е оборен, честта му е в калта, а самото му пристъствие извиква неприятни чуства.

ей това е реалноста

Nam3less3
02-04-2011, 19:51
Не е тъй, утре ще кажа защо, но общо взето прочети Новия Завет.

gandalfepi4
02-04-2011, 19:56
щото не съм го чел нали?

или пък другите 2 билиона твои съверници които смятат че дрънкаш глупости

02-04-2011, 19:57
Еми като гледам гандалфя е по-добре запознат с библийката от теб, неймлес...

Nam3less3
02-04-2011, 20:00
Еми като гледам гандалфя е по-добре запознат с библийката от теб, неймлес...То е важното да знаеш как да я тълкуваш. Гандалф ако беше запознат с библията нямаше да я отрича.

02-04-2011, 20:05
Еми като гледам гандалфя е по-добре запознат с библийката от теб, неймлес...То е важното да знаеш как да я тълкуваш. Гандалф ако беше запознат с библията нямаше да я отрича.

А дали не е обратното....?

Nam3less3
02-04-2011, 20:06
Еми като гледам гандалфя е по-добре запознат с библийката от теб, неймлес...То е важното да знаеш как да я тълкуваш. Гандалф ако беше запознат с библията нямаше да я отрича.

А дали не е обратното....?Не е. Вервайте ми 8-)

gandalfepi4
02-04-2011, 20:10
това къде съм го чувал преди...

http://i.frognews.bg/images/portreti/simeon1.jpg

а да