PDA

View Full Version : Има ли Бог?



Страници : [1] 2 3 4

Neo-Communist Power
02-28-2008, 18:21
Аз съм атеист!

zay4e
02-28-2008, 18:36
Da,az vqrvam v Bog :)

valentinka_1990
02-28-2008, 18:47
И аз вярвам и ми е много интересно,защо има хора,които казват,че искат доказателство?!?ако търсиш токазателство за съществуването на нещо,значи не вярваш.Религията не се крепи на доказателства за съществуването на Бог,а на вярата.Е да всеки има правото да вярва в каквото си поиска:)
P.S.Вижте подписа ми:)

music_soul
02-28-2008, 19:08
аЗ не мисля че има Бог, но ето - пиша го с главна буква... Мисля че има някаква там Велика сила, която дава правосъдие и затова никой не остава безнаказан (ако е извършил нещо, което е против религията си).

Roiroi
02-28-2008, 19:09
Чели ли сте Библията ? Цялото и съдържание е за Любов - Любовта във всяка нейна форма ... Не е нужно да си религиозен за да си вярващ ... Аз лично подкрепям схващането за Бог , Който изграждам по свой собствен начин ... Под формата на съдбата и кармата

Christ
02-28-2008, 20:19
Чели ли сте Библията ? Цялото и съдържание е за Любов - Любовта във всяка нейна форма ... Не е нужно да си религиозен за да си вярващ ... Аз лично подкрепям схващането за Бог , Който изграждам по свой собствен начин ... Под формата на съдбата и кармата Чел си и си недочел...

Да, вярвам, че има Бог, както ти, Neo-Communist Power, вярваш, че няма.

Freak.
02-28-2008, 21:01
Не.

Jesus_is_good
02-29-2008, 07:18
:shock: :) до сега никой не се напсувал :grin: :grin:
Ами да вярвам в Бог :)

Shinigami
03-09-2008, 10:02
Наистина много ограничени (бих казал ТЪПИ) възможни отговори си дал на анкетата...

izzy
03-09-2008, 14:04
Наистина много ограничени (бих казал ТЪПИ) възможни отговори си дал на анкетата...

"thumbs up"

necropolis
03-12-2008, 07:38
absolutno ne vqrvam v Bog, no vupreki tva vqrvam, 4e ima nqkva sila ...nezemna ...nqkude

~bEtTeR_iN_tImE~
03-23-2008, 15:00
дА вЯрвАм в БоГ и сМятАм чЕ нАистИна сЪщЕствУва :)

AutumnTears
03-23-2008, 16:21
hristiqnskata vqra e izmislena za da manipulira horata i po nqkakuv na4in da gi obedini

HexGirl
03-23-2008, 16:58
Rodili se horata i sazdali si bogove povqrvali v tqh za6toto imali nujda ot opro6tenie.Napravili gi silni i veliki za da poema drug vinata za tqhnite deqniq .Napravili gi vsesilni i vsevijda6ti ,za6toto samite te iskali da budat takiva :) tova e moito mnenie

Jesus_is_good
03-23-2008, 18:39
"родили се хора"
:D ееехх че е простооо,да бе с най-новите технологии не могат да направят копие на човек а ти ми прехвърляш съществуването на човека върху напълни случайни работи които имат само 1 определение: невъзможни

Jesus_is_good
03-23-2008, 18:39
Не и без висш интелект :)

HexGirl
03-23-2008, 20:17
"родили се хора"
:D ееехх че е простооо,да бе с най-новите технологии не могат да направят копие на човек а ти ми прехвърляш съществуването на човека върху напълни случайни работи които имат само 1 определение: невъзможни
nima nima
bogovete sa izmizleni ot 4oveka i tehnologiite sa6to .Nito ednoto nito drugoto mogat da sazdadat 4ovek ,samo prirodata e sposobna na tova

lsd43
03-23-2008, 20:38
"родили се хора"
:D ееехх че е простооо,да бе с най-новите технологии не могат да направят копие на човек а ти ми прехвърляш съществуването на човека върху напълни случайни работи които имат само 1 определение: невъзможни
nima nima
bogovete sa izmizleni ot 4oveka i tehnologiite sa6to .Nito ednoto nito drugoto mogat da sazdadat 4ovek ,samo prirodata e sposobna na tova

A togava koi e sazdal prirodata ? 8-)

HexGirl
03-23-2008, 20:48
"родили се хора"
:D ееехх че е простооо,да бе с най-новите технологии не могат да направят копие на човек а ти ми прехвърляш съществуването на човека върху напълни случайни работи които имат само 1 определение: невъзможни
nima nima
bogovete sa izmizleni ot 4oveka i tehnologiite sa6to .Nito ednoto nito drugoto mogat da sazdadat 4ovek ,samo prirodata e sposobna na tova

A togava koi e sazdal prirodata ? 8-)
si4ko e himiq i fizika .Ne tarsete nqkakva bojestvena sila podobna na 4oveka .Na horata im se iska bog da prili4a na tqh da e tqhn podobie za da vqrvat 4e i te samite sa bojestveni .Prirodata tova e nai visa6ata sila kosmosa i si4ki fizi4ni i himi4ni procesi samo te sa veliki

Sevt
03-23-2008, 23:19
-Това, че си комунист, логично водеше до извода, че си атеист, нямаше нужда да прадираш.
-Изключително глупави отговори.
-Да, православен християнин съм.

HexGirl
03-24-2008, 12:24
-Това, че си комунист, логично водеше до извода, че си атеист, нямаше нужда да прадираш.
-Изключително глупави отговори.
-Да, православен християнин съм.
tva za men li stava duma 6toto ako e za men ne sam komunistka :o

Sevt
03-24-2008, 12:47
За автора ставаше дума.
Но сега като отвори въпрос се зачетох в горното ти мнение и... :
- не Бог прилича на хората, а обратното .
- самата религия отхвърля твърдението ти, че хората искали да бъдат божествени. Напротив ние трябва да сме смирени, а божествен е само и единствено Бог . Именно атеистичното отхвърлянето на Бог, въплатено в зараждането на хуманизма, води до това хората да се мислят за божествени.

HexGirl
03-24-2008, 12:59
За автора ставаше дума.
Но сега като отвори въпрос се зачетох в горното ти мнение и... :
- не Бог прилича на хората, а обратното .
- самата религия отхвърля твърдението ти, че хората искали да бъдат божествени. Напротив ние трябва да сме смирени, а божествен е само и единствено Бог . Именно атеистичното отхвърлянето на Бог, въплатено в зараждането на хуманизма, води до това хората да се мислят за божествени.
nima bog ne e izmislen ot horata i tova 4e nie sme podobie na bog e gre6no nie same go sazdali kato edin ideal za tova kavi nie iskame da sme .Az ne govorq samo za hristiqnstvoto a za bogovete poprincip vav vsi4ki religii .Za6toto hristiqnstvoto za men e religiq na nasilieto .V samiq si 4ist vid hristiqnstvoto e prekrasno .No prez vremeto na krastonosnite pohodi v taka nare4enite tamni vekove Hristiqnstvoto e bilo samo simvol na nasilie ,edna religiq izpolzvana samo da sma4kva 4oveka .Religiq ugodna na curkvata i na vlastite za po lesen kontrol

Sevt
03-24-2008, 13:28
Недей да бъркаш чистото, истинското православно християнство с болните амбиции за власт на римските отцепници. Иначе по другото не ми се спори, а и няма особен смисъл.

lsd43
03-24-2008, 15:33
За автора ставаше дума.
Но сега като отвори въпрос се зачетох в горното ти мнение и... :
- не Бог прилича на хората, а обратното .
- самата религия отхвърля твърдението ти, че хората искали да бъдат божествени. Напротив ние трябва да сме смирени, а божествен е само и единствено Бог . Именно атеистичното отхвърлянето на Бог, въплатено в зараждането на хуманизма, води до това хората да се мислят за божествени.
nima bog ne e izmislen ot horata i tova 4e nie sme podobie na bog e gre6no nie same go sazdali kato edin ideal za tova kavi nie iskame da sme .Az ne govorq samo za hristiqnstvoto a za bogovete poprincip vav vsi4ki religii .Za6toto hristiqnstvoto za men e religiq na nasilieto .V samiq si 4ist vid hristiqnstvoto e prekrasno .No prez vremeto na krastonosnite pohodi v taka nare4enite tamni vekove Hristiqnstvoto e bilo samo simvol na nasilie ,edna religiq izpolzvana samo da sma4kva 4oveka .Religiq ugodna na curkvata i na vlastite za po lesen kontrol


Айнщан е казал -"Представете си вселената ,като един огромен часовник,би ли могъл той да се сглоби сам или ще му трябва часоеникар?"

Поече от това няма смисъл да кажа ,който вярва в абсурдите на науката си е негов проблем.

Jesus_is_good
03-24-2008, 18:45
hex_girl ли беше :D смешна си ми.
Природата може всичко нали?
Искам да хварлиш граната в бунище за да се създаде ново ламборджини.Или да изолираме напълно празна среда"началото преди големият взрив" и да видим кога нищото ще грамне и ще създаде малки човечета от нищото и дори да няма нищо и да направи нещо по сложно от компа ти случайно."ПРИРОДАТА" съществува като нещо живо а не интелигентно бе мозациии.Мале имам чувството че казвам на 6 годишно,че ако падне от 45 етаж ще умре,ама то вика:
-Неее,как си го представяш тва?
-Тъй като природата ни е зъздала и се грижи за нас въздуха ще стане на F-16 и аз ще се приземя в кабината и ще кажа на всички колко са тъпи.
:-o :-o :-o :-o :-o Абе дори дарвиновата теория се подкрепя повече от малоумници в даскало които вярват на всичко отколкото учените хора,които даже нямат доказателства за 150 години че има еволюция.И всико опира до предположения :)
Но на тъпя ще му кажеш че е тъп 5645356326473 пъти и пак няа ти вярва така че
"бичи айляк и тва е 8-) "

Canis_Dirus
03-25-2008, 11:05
Хм. Богове? Кви богове са тия? ПЕДЕРАСИ!

Едно време кви педераси имаше - богове!

chocoleptic
03-25-2008, 11:33
има има ..

lsd43
03-25-2008, 11:57
Мда така е ,чак да те е страх да се наведеш,че някой гей може да те освети с божественото си присъствие! 8-)

Valento
03-25-2008, 17:30
Значи гледай как стоят нещтата двама сме аз и тоя горе :grin: аз съм главния аз пускам дъждът аз казвам кога да има слънце и кога не абе аз оправлявам света знаеш ли колко е яко дават ти шоколад детска милка и почваш да подскачаш супер е ела да пробваш! :?

Clein
03-26-2008, 21:37
по принцип не вярвам в нещо,което не мога да видя или почуствам, но някаде там вътре в мен в дълбините на моята душа... вярвам,че има бог и един ден може би и тои ще направи нещо за мен...

Lychezar
03-27-2008, 09:08
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite!

Christ
03-27-2008, 11:31
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

probach
03-27-2008, 17:21
1. Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо.

2. И в един Господ Иисус Христос, Сина Божий, Единородния, Който е роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало.

3. Който заради нас, човеците, и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Духа Светаго и Дева Мария и стана човек.

4. И бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и страда, и бе погребан.

5. И възкръсна в третия ден, според Писанията.

6. И възлезе на небесата и седи отдясно на Отца.

7. И пак ще дойде със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край.

8. И в Духа Светаго, Господа, Животоворящия, който от Отца изхожда, Комуто се покланяме и го славим наравно с Отца и Сина, и Който е говорил чрез пророците.

9. В едната, света, вселенска (съборна) и апостолска Църква.

10. Изповядвам едно кръщение за опрощаване на греховете.

11. Чакам възкресение на мъртвите.

12. И живот в бъдещия век! Амин.

SunnyG
03-27-2008, 22:31
Вярвам в Бог,защото съм израстнала в християнско семейство,защото се моля и ми е помагал и защото не мисля,че нещата опират само до късмет.Хората са измислили суеверията,с които да се оправдават за грешките си,не Бог,с когото да обесняват света,а самият Бог отрича всички тези суеверия.

Lychezar
03-28-2008, 07:21
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

Не съм натрапил нищо досега,а расъжденията ми се базират на някакви факти и расъждения.
Но за вярата ми нищо не съм написал,но щом искаш ще е разбереш...
Вярвам,че ще има братство между трудещите се,увереност в утрешния ден,свободно духовно и физическо развитие и материално осигуряване за всеки.Трябва да се премахне това унизително разделение на госпадари и слуги,на богати и бедни.
Религията върви ръка за ръка с олигархията.Предпочитам да бъда комунист отколкото долнопробен идеалист!

lsd43
03-28-2008, 11:33
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

Не съм натрапил нищо досега,а расъжденията ми се базират на някакви факти и расъждения.
Но за вярата ми нищо не съм написал,но щом искаш ще е разбереш...
Вярвам,че ще има братство между трудещите се,увереност в утрешния ден,свободно духовно и физическо развитие и материално осигуряване за всеки.Трябва да се премахне това унизително разделение на госпадари и слуги,на богати и бедни.
Религията върви ръка за ръка с олигархията.Предпочитам да бъда комунист отколкото долнопробен идеалист!


А не е ли най-добре да си анархист? 8)

Jesus_is_good
03-28-2008, 14:16
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

Не съм натрапил нищо досега,а расъжденията ми се базират на някакви факти и расъждения.
Но за вярата ми нищо не съм написал,но щом искаш ще е разбереш...
Вярвам,че ще има братство между трудещите се,увереност в утрешния ден,свободно духовно и физическо развитие и материално осигуряване за всеки.Трябва да се премахне това унизително разделение на госпадари и слуги,на богати и бедни.
Религията върви ръка за ръка с олигархията.Предпочитам да бъда комунист отколкото долнопробен идеалист!


А не е ли най-добре да си анархист? 8)

Христианството ни учи че всички сме равни.
И ако почнете пак с тва средновековие....
Толкова ли не разбрахте че това e била църквата и е правила всички бесчинства за власт и материални облаги.

Lychezar
03-28-2008, 18:11
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

Не съм натрапил нищо досега,а расъжденията ми се базират на някакви факти и расъждения.
Но за вярата ми нищо не съм написал,но щом искаш ще е разбереш...
Вярвам,че ще има братство между трудещите се,увереност в утрешния ден,свободно духовно и физическо развитие и материално осигуряване за всеки.Трябва да се премахне това унизително разделение на госпадари и слуги,на богати и бедни.
Религията върви ръка за ръка с олигархията.Предпочитам да бъда комунист отколкото долнопробен идеалист!


А не е ли най-добре да си анархист? 8)

Христианството ни учи че всички сме равни.
И ако почнете пак с тва средновековие....
Толкова ли не разбрахте че това e била църквата и е правила всички бесчинства за власт и материални облаги.

Анархистите искат искат незабавно унищожаване на държавата и се отнасят враждебно към всяка власт включително и диктатурата на пролетариата(работниците). ова е идеология,която си опитва да противодейства на комунизма.

Християнството ни учи да обичаме враговете си,т.е ако се гаврат с теб,цялата ти рода,експлоатират те и прочие,не трябва това да поражда гняв,защото си по близко до Бога!Приемам,че ако всички спазват догмите на християнската вяра ще има равноправие,но това е нереалистично.

probach
03-29-2008, 08:40
Анархистите не искат унищожаване на държавата, а държава без насилие от нейна страна.

napalm
03-30-2008, 15:05
Не, не вярвам. И никога няма да вярвам. Няма бог.

P.Halliwell
03-31-2008, 12:52
Не, аз не вярвам в Бог, но вярвам че има сила която ни напътства и ни помага да контролираме живота си, но определено не мога да кажа това е Бог!

Jesus_is_good
03-31-2008, 20:13
Има Бог и повярвайте защото шансът за спасението е СЕГА!
Той ни дари вечен живот с жертвата си на кръста,само трябва да повярваме в него и да го следваме.
Ще видите,но ще е твърде късно :( .
Дано това послание стигне до повече хора,ако някой се интересува сериозно може да ми пише ЛС ако иска.

8 А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.

16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:


Бог да ви благослови :)

napalm
03-31-2008, 22:24
Има Бог и повярвайте защото шансът за спасението е СЕГА!
Той ни дари вечен живот с жертвата си на кръста,само трябва да повярваме в него и да го следваме.
Ще видите,но ще е твърде късно :( .
Дано това послание стигне до повече хора,ако някой се интересува сериозно може да ми пише ЛС ако иска.

8 А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.

16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:





Моля да не му обръщате внимание. Човека страда от налудност. Нормално е някой, с подобно ниво на умствено развитие като неговото, да мисли така, тъй като погрешно тълкува и интерпретира събитията в реалността.

04-01-2008, 07:27
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

Не съм натрапил нищо досега,а расъжденията ми се базират на някакви факти и расъждения.
Но за вярата ми нищо не съм написал,но щом искаш ще е разбереш...
Вярвам,че ще има братство между трудещите се,увереност в утрешния ден,свободно духовно и физическо развитие и материално осигуряване за всеки.Трябва да се премахне това унизително разделение на госпадари и слуги,на богати и бедни.
Религията върви ръка за ръка с олигархията.Предпочитам да бъда комунист отколкото долнопробен идеалист!


А не е ли най-добре да си анархист? 8)

Христианството ни учи че всички сме равни.
И ако почнете пак с тва средновековие....
Толкова ли не разбрахте че това e била църквата и е правила всички бесчинства за власт и материални облаги.
Zle si mnogo :)
Pishesh pulni glyposti.
Samata ti religiq se opovava na curkvata, za da sushtestvuva, bez neq tq e to4no nishto ;).
Ti, kym koq ot hilqdite curkvi eresi beshe?
Shtoto, te vsi4ki si talkuvat napisanoto po edin na4in... za edni 4ernoto e zeleno, za drugi 4erveno, za treti oranjevo...
Citat ot edna pesen :
You put your faith in Chrstianity
I put mine in artillery
...
Praise the lord and pass the ammunition
My sermon is my demolition

DisciplineAndOrder
04-02-2008, 19:15
не...

Библията съм я чела,защото трябваше да докажа нещо на един приятел. е,в крайна сметка доказах си тезата... 8-)

Sashakiss
04-02-2008, 21:48
Не вярвам. Никога не съм и вярвал.

Даже се чудя дали да не създам моя атеистична религия...

nguyen
04-03-2008, 02:53
Вярвам..като малка бях учена да ходя на цЪрква..да вярвам в Бог..Бог съществува..и разбира се докато не станах на 14-15 ..ходих редовно..и то в България..да...трудно е, особено ако си Баптист, защото 2/3 от 'цървулите' представа си нямат, че има църква, по-различна от Православната..и просто е толкова смешно като видя някакви умници, дето се правят на големи философи..Библията не са отваряли..да не говоря, че хабер си нямат от Християнство и Религии.
Сега..честно казано..да винаги съм знаела, че Бог съществува..но нямам особено много време да ходя на църква.. тук в училище ако кажеш на някой, че ходиш на църква викат: "Ам..добре.. аз ходя тук/там" или неща от типа "А..аз не вярвам.." а в България ще те изругаят и кажат: "Пха, к'ва е тая секта?" смешници..много такива ги има..но се радвам, че мога да живея в такова място където..дори да не вярвам особено дълб0ко..не се налага да си крия интересите и вярванията..
Тук има всякакви хора..едни от най-добрите ми приятели са Будисти..но най-много има Баптисти и Католици..и честно казано..разлика няма в хората..то аЗ, като живях в България, никой не знаеше, че ходя на църква или няк'ви такива.. [:

LadyDi
04-03-2008, 11:18
hristiqnskata vqra e izmislena za da manipulira horata i po nqkakuv na4in da gi obedini

Не, за това е измислен Христос. Даже, измислен не е правилно, Христос е съществувал, но дали е бил точно това, в което се опитват да ни накарат да вярваме.

Прочетох едно мнение: "Не, не вярвам в Бог, но вярвам, че има някаква там сила..." И питам: Как наричаш ти тази сила. Дали е съдба, дали е карма, дали е Бог, дали е Аллах... Какво значение има?
Аз съм забелязала друг феномен. Защо, когато постигнем нещо хубаво, твърдим, че сме се справили сами, а когато стане нещо лошо, казваме, че така е трябвало, съдба или "Бог си знае работата".
Ако Бог Го има, той трябва да носи отговорност както за лошите, така и за добрите неща, които ни се случват.
Ако Бог Го няма, трябва ние да поемем вината за всичко. А човешката психика не е програмирана да се обвини за нещастията.
Не знам дали има Бог, не знам и дали вярвам. Не съм атеист, не съм и религиозна.

Нямам нужда от доказателства, че Бог съществува, защото не мога да намеря доказателства, че Го няма :)

AutumnTears
04-03-2008, 17:59
hristiqnskata vqra e izmislena za da manipulira horata i po nqkakuv na4in da gi obedini

Не, за това е измислен Христос. Даже, измислен не е правилно, Христос е съществувал, но дали е бил точно това, в което се опитват да ни накарат да вярваме.

Прочетох едно мнение: "Не, не вярвам в Бог, но вярвам, че има някаква там сила..." И питам: Как наричаш ти тази сила. Дали е съдба, дали е карма, дали е Бог, дали е Аллах... Какво значение има?
Аз съм забелязала друг феномен. Защо, когато постигнем нещо хубаво, твърдим, че сме се справили сами, а когато стане нещо лошо, казваме, че така е трябвало, съдба или "Бог си знае работата".
Ако Бог Го има, той трябва да носи отговорност както за лошите, така и за добрите неща, които ни се случват.
Ако Бог Го няма, трябва ние да поемем вината за всичко. А човешката психика не е програмирана да се обвини за нещастията.
Не знам дали има Бог, не знам и дали вярвам. Не съм атеист, не съм и религиозна.

Нямам нужда от доказателства, че Бог съществува, защото не мога да намеря доказателства, че Го няма :)

ne znam kude v moqt komentar pro4ete 4e sum osporila 4e e su6testvuval vse pak ne jelaq za zapo4vam nqkakva diskusiq za6toto ne sum dostatu4no zapoznata kato pove4eto hora tuk /za men su6testvuvat samo boginqta Maika i rogatiqt Bog na gorite,usetila sum tqhnata sila / :)

InitialD
04-04-2008, 00:26
Аз вярвам в Бог и неговият син Иисус Христос!

И никой не може да ми отнеме това право било чрез аргументи,твърдения или пропаганда!Най-малко пък тъпите сектантчета,комунистчета и ислямистчета!!!

AutumnTears
04-04-2008, 05:31
ima razlika mejdu razli4na religiq i sekta :lol:

Christ
04-04-2008, 07:49
hristiqnskata vqra e izmislena za da manipulira horata i po nqkakuv na4in da gi obedini

Не, за това е измислен Христос. Даже, измислен не е правилно, Христос е съществувал, но дали е бил точно това, в което се опитват да ни накарат да вярваме.

Прочетох едно мнение: "Не, не вярвам в Бог, но вярвам, че има някаква там сила..." И питам: Как наричаш ти тази сила. Дали е съдба, дали е карма, дали е Бог, дали е Аллах... Какво значение има?
Аз съм забелязала друг феномен. Защо, когато постигнем нещо хубаво, твърдим, че сме се справили сами, а когато стане нещо лошо, казваме, че така е трябвало, съдба или "Бог си знае работата".
Ако Бог Го има, той трябва да носи отговорност както за лошите, така и за добрите неща, които ни се случват.
Ако Бог Го няма, трябва ние да поемем вината за всичко. А човешката психика не е програмирана да се обвини за нещастията.
Не знам дали има Бог, не знам и дали вярвам. Не съм атеист, не съм и религиозна.

Нямам нужда от доказателства, че Бог съществува, защото не мога да намеря доказателства, че Го няма :)

ne znam kude v moqt komentar pro4ete 4e sum osporila 4e e su6testvuval vse pak ne jelaq za zapo4vam nqkakva diskusiq za6toto ne sum dostatu4no zapoznata kato pove4eto hora tuk /za men su6testvuvat samo boginqta Maika i rogatiqt Bog na gorite,usetila sum tqhnata sila / :)

От тях ли е създаден света?^^

AutumnTears
04-04-2008, 08:46
da tqhnata sila sum q usetila za razlika ot tazi na va6iq bog

Christ
04-04-2008, 09:53
da tqhnata sila sum q usetila za razlika ot tazi na va6iq bog Добре. ;)

AutumnTears
04-04-2008, 10:39
da tqhnata sila sum q usetila za razlika ot tazi na va6iq bog Добре. ;)
nqkakvi opiti za ironizaciq li pravish? :D
6te si vqrvam v kakvoto si iskam

Christ
04-04-2008, 19:39
da tqhnata sila sum q usetila za razlika ot tazi na va6iq bog Добре. ;)
nqkakvi opiti za ironizaciq li pravish? :D
6te si vqrvam v kakvoto si iskam Не съм те спрял... :)

InitialD
04-05-2008, 01:53
da tqhnata sila sum q usetila za razlika ot tazi na va6iq bog Добре. ;)
nqkakvi opiti za ironizaciq li pravish? :D
6te si vqrvam v kakvoto si iskam

Вярвай си!Ако искаш вярвай във "всевишният" дани филт! :lol:

AutumnTears
04-05-2008, 05:06
da tqhnata sila sum q usetila za razlika ot tazi na va6iq bog Добре. ;)
nqkakvi opiti za ironizaciq li pravish? :D
6te si vqrvam v kakvoto si iskam

Вярвай си!Ако искаш вярвай във "всевишният" дани филт! :lol:
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Wyrd
04-06-2008, 19:41
Estestveno,che nqma Bog.Kakvo e tova?Nqkakva visha sila,koqto ni uchi na strahopochitanie(stariqt zavet)?Ili pyk idealiziranoto ponqtie lubov,koeto se propogandira v noviqt zavet?Chovek se rajda kato amoralno syshtestvo i toi preodolqva svoite biologichni stremeji blagodarenie na sredata,v koqto e popadnal.Nie sme zavisimi ot sredata,a ne ot neshto tam gore.I typite iliuzii,koito syzdava hristiqnstvoto,che shte ima spravedlivost sled smyrtta ni(strashniqt syd) sa samo sredstva za masova manipulaciq.I aman ot fanatici veche.Vqrvaite si v kakvoto shtete ama ne go natrapvaite! И ти не натрапвай своята вяра. :)

Не съм натрапил нищо досега,а расъжденията ми се базират на някакви факти и расъждения.
Но за вярата ми нищо не съм написал,но щом искаш ще е разбереш...
Вярвам,че ще има братство между трудещите се,увереност в утрешния ден,свободно духовно и физическо развитие и материално осигуряване за всеки.Трябва да се премахне това унизително разделение на госпадари и слуги,на богати и бедни.
Религията върви ръка за ръка с олигархията.Предпочитам да бъда комунист отколкото долнопробен идеалист!


А не е ли най-добре да си анархист? 8)

Христианството ни учи че всички сме равни.
И ако почнете пак с тва средновековие....
Толкова ли не разбрахте че това e била църквата и е правила всички бесчинства за власт и материални облаги.
Zle si mnogo :)
Pishesh pulni glyposti.
Samata ti religiq se opovava na curkvata, za da sushtestvuva, bez neq tq e to4no nishto ;).
Ti, kym koq ot hilqdite curkvi eresi beshe?
Shtoto, te vsi4ki si talkuvat napisanoto po edin na4in... za edni 4ernoto e zeleno, za drugi 4erveno, za treti oranjevo...
Citat ot edna pesen :
You put your faith in Chrstianity
I put mine in artillery
...
Praise the lord and pass the ammunition
My sermon is my demolition
za6to da sa gluposti nima v dne6tno vreme carkvata ne se izpolzva za manipulaciq . prez srednovekovieto e izpolzvana za materialni oblagi ... a dnes za manipulaciq i ne samo hristqnstvoto a religiqta kato cqlo

InitialD
04-07-2008, 22:09
Тоя Majestic12 няма ли да го банете най-после ... само се заяжда и дразни на макс! Веднъж да беше написал един пост без да охрани някого! :x

ANTI
04-10-2008, 22:51
Один.
искам си намеря Некрономикон да ви е гадно.

04-11-2008, 07:18
Тоя Majestic12 няма ли да го банете най-после ... само се заяжда и дразни на макс! Веднъж да беше написал един пост без да охрани някого! :x
Ай лоф йо!

Meri_Popins
04-12-2008, 16:33
palni glyposti sa tova. da vqrno e 4e ima nqkakva vsevis6a sila no gospod isus hristos i tem podobni nqma. ne sly4aino e kazano e 4e trqbva da povqrva6 za da stane ne6to koeto iska6. e sledovatelno v samiq sebe si trqbva da povqrva6.

lsd43
04-12-2008, 20:46
Всички сме яко във филма. :D

P.Halliwell
04-24-2008, 21:47
Ако трябва да бъда честен да трябва да вярвам и да спазвам религия която в миналото е обезглавявала, горила на клада и мъчила невинни хора поради какви ли не причини, сори ама НЕ!
Колкото до Исус Христос, добре че ги има историците, че да мислят и малко истории за някой друг тъп филм...който така или иначе се оказва манипулация....Да такъв човек е съществувал, но едва ли е бил това което всички архелози, историци иквито и да са там описват...
Ами сори ама ако има нещо такова, сящо не е на земята някой друг, че да ни избави или тем подобни глупости...половината от аргументите и фактите са безпочвени и недоказани и са противоричиви някои неща и кво ли още не!
Що не ми започнат със най важното примерно Библията, твърдят че е писана от Бог, но айде да ми го сокажат,...Не Могат! Но Защо?
Как ще ми докажат, че съществува Бог? А защо съществува?
Ами да видим кво ще ми помогне?
Ами много просто е всичко се основава до въпроса Защо?

Но всеки има личен избор дали да вярва или не, аз за себе си знам, че ен вярвам!

И тук аз ще цитирам една много хубава филосовска поговорка:


"Понякога хората вярват в нещо което е нереално. Само за да убият страха в себе си, но истината е, че стават двойно по уязвими разобличавайки страха си.
Това което ни прави слаби е това което ни кара да сме силни, а власта е само за тези които знаяят какво е страх без силла и сила без страх.
Различното обаче е объркано, а обърканото знание за истината на подреденото в което се крие отговора на слабостта...трудно, но лесно за тези които знаят,
че могат. Но не могат да знаят!"

best_teen
04-25-2008, 03:03
Вярвам, защото Той ме е създал! Как смееш да оспорваш неговото съществуване?!

P.Halliwell
04-25-2008, 20:10
И докажи ми, че те е създал!!!
Ако можеш ок, ако не тогава не спори...

Никой не може да докаже как сме произлязли, и защо опираш до първата тема която дори и ти не можеш да обориш!

lyloster
04-25-2008, 20:39
Сещам се в замундата преди време имаше една анкета:

Според вас:

- Бог създаде човека
- Човекът създаде Бог

:?

AutumnTears
04-26-2008, 04:29
nie vsi4ki sme deca na prirodata ne na isus hristos...

Christ
04-26-2008, 10:30
И докажи ми, че те е създал!!!

Докажи ти, де... :-o


nie vsi4ki sme deca na prirodata ne na isus hristos...

Ти също...

AutumnTears
04-26-2008, 17:43
nie vsi4ki sme deca na prirodata ne na isus hristos...

Ти също...[/quote]

moje da prozvu4i sme6no kazano ot ve6tica no nai dobroto dokazatelstvo koeto bih ti dala e edin u4ebnik po biologiq...ili po skoro po fizika :lol:

P.Halliwell
04-26-2008, 17:53
И докажи ми, че те е създал!!!

Докажи ти, де... :-o

А аз да не би да съм казал, че мога, я ти ми докажи кат си отваряш устата много, много!

А за това за природата, по съм склонен да повярвам....Мноу фактори наистина сочат на там, но и това не е доказано! И дори и аз не мога да знам, това просто защото някои неща не трябва да бъдат разкрити и освон това ние сме само хора....!

Christ
04-27-2008, 07:19
Вещица... :-D Вещице, толкова физика съм изчел, че си нямаш на идея. Биологията, пък, визира недоказаната теория за еволюцията.

В Библията има много неща, написани преди 2000-3000 години, които са "открити" от "учените" в последните 300.

http://www.eternal-productions.org/101science.html

Заповядайте.

Duvessa
04-27-2008, 08:58
Вярвам в Бог. Няма смисъл от доказателства обаче, който не вярва никога няма да са му достатъчни.

Christ
04-27-2008, 10:45
Вярвам в Бог. Няма смисъл от доказателства обаче, който не вярва никога няма да са му достатъчни. :)

enrique_fenka
04-30-2008, 09:54
Аз мисля,че съществува Бог,но не ме е създал той :wink:

AutumnTears
04-30-2008, 10:59
Вещица... :-D Вещице, толкова физика съм изчел, че си нямаш на идея. Биологията, пък, визира недоказаната теория за еволюцията.

В Библията има много неща, написани преди 2000-3000 години, които са "открити" от "учените" в последните 300.

http://www.eternal-productions.org/101science.html

Заповядайте.

ne moga samo da razbera za6to me ironizirash s dumata ve6tica da nari4am se taka za6toto izpovqdvam wicca kakto vie se nari4ate hristiqni za6toto izpovqdvate hristiqnstvoto
](*,) ](*,) ](*,) ](*,) [-(

Christ
04-30-2008, 18:45
На колко годинки си, миличка? С демони ли смени кукличките?

AutumnTears
04-30-2008, 19:35
na 17 godini sum kakto i da e nqma smisul da se razpravqm s teb
i ako si mislish 4e vsi4ko tova sum si go vtulpila ot nqkoi film si v gre6ka
religiqta mi po rojdenie e takava i sum vuzpitana s neq/nqmah namerenie da se "hvalq" s tova no prosto hora kato teb mnogo me draznqt :?
i za kakvi demoni pak mi govorish :lol:

Christ
04-30-2008, 21:30
Политеистична религия. В уиката има... абе доста богове. (http://www.teenwitch.com/) Бог не е ли абсолютно понятие?

Прочети малко за "Ангелът на Светлината"
http://www.ucgstp.org/lit/booklets/devil/angel.html

Duvessa
04-30-2008, 21:30
na 17 godini sum kakto i da e nqma smisul da se razpravqm s teb
i ako si mislish 4e vsi4ko tova sum si go vtulpila ot nqkoi film si v gre6ka
religiqta mi po rojdenie e takava i sum vuzpitana s neq/nqmah namerenie da se "hvalq" s tova no prosto hora kato teb mnogo me draznqt Confused
i za kakvi demoni pak mi govorish

Добре са ти промили мозъка. Като гледам всяко второ мнение ти е относно уика.

brain_stew
04-30-2008, 21:44
Абе интересно ми е....що никой не вярва примерно в Смърт на мишките?
А всичко се върти около Бог и...другото?

Бахти, с кви неща се занимавате.... :?

AutumnTears
05-01-2008, 04:14
na 17 godini sum kakto i da e nqma smisul da se razpravqm s teb
i ako si mislish 4e vsi4ko tova sum si go vtulpila ot nqkoi film si v gre6ka
religiqta mi po rojdenie e takava i sum vuzpitana s neq/nqmah namerenie da se "hvalq" s tova no prosto hora kato teb mnogo me draznqt Confused
i za kakvi demoni pak mi govorish

Добре са ти промили мозъка. Като гледам всяко второ мнение ти е относно уика.
ami kakto vijdash sum napisala 4e ne iskam da ubejdavam nikoi v moite vqrvaniq prosto taka da se kaje q za6titavam ne 4e sum vmanie4ena
:lol:

SeXyL[!]Nk@
05-01-2008, 06:43
Вярвам!

_donna_
05-01-2008, 09:41
Ха-ха.
Сталин се оплаква на Хитлер:"Вдига ми се като сърп,като чук никога." :razz:

TheNewReligion
05-01-2008, 18:01
И аз вярвам и ми е много интересно,защо има хора,които казват,че искат доказателство?!?ако търсиш токазателство за съществуването на нещо,значи не вярваш.Религията не се крепи на доказателства за съществуването на Бог,а на вярата.Е да всеки има правото да вярва в каквото си поиска:)
P.S.Вижте подписа ми:)
+1 ! Ако вярваш в Бог - Той съществува за теб , ако не - значи не съществува ! Моят живот като цяло се крепи на вярата ми в Бог ! :)

Christ
05-01-2008, 18:13
И аз вярвам и ми е много интересно,защо има хора,които казват,че искат доказателство?!?ако търсиш токазателство за съществуването на нещо,значи не вярваш.Религията не се крепи на доказателства за съществуването на Бог,а на вярата.Е да всеки има правото да вярва в каквото си поиска:)
P.S.Вижте подписа ми:)
+1 ! Ако вярваш в Бог - Той съществува за теб , ако не - значи не съществува ! Моят живот като цяло се крепи на вярата ми в Бог ! :) :shock:

amatorium
05-02-2008, 17:54
Vqrvam v Bog.

05-03-2008, 17:55
да вярвам в бог,все някога ще се обедите че го имаааа......

anichkaaaaa
08-10-2008, 18:15
да ,вярвам

valkanovb
08-10-2008, 18:52
Az sam agnostik taka 4e shte vidq kato umra.

kalokairi
08-10-2008, 21:19
не вярвам в бог като някой който бди над нас , вярвам в бог като сила скрита във всеки един която ни прави по добри

Natalia
08-10-2008, 21:42
Наистина много ограничени (бих казал ТЪПИ) възможни отговори си дал на анкетата...

"thumbs up" :razz:

Nam3less2
08-12-2008, 17:26
Да вярваш в Бог, значи да вярваш в доброто, в любовта, в това че има промисъл за всички ни, във вечността на нашата душа и т.н. А ония, дето търсят научни доказателства за бог, или изкарват тези че вярват на себе си и нямат нужда от бог пък са на най-ниското ниво.

Kman
08-12-2008, 22:17
"Rodili se horata i sazdali si bogove povqrvali v tqh za6toto imali nujda ot opro6tenie.Napravili gi silni i veliki za da poema drug vinata za tqhnite deqniq .Napravili gi vsesilni i vsevijda6ti ,za6toto samite te iskali da budat takiva "
Подкрепям твърдението.
Е "Родили се" е малко не точна дума,но май-по точната е "пръкнали се хората"
Да не вярваш в бог,а да варваш във всемогъща сила е......противоречащо си(безмисленно).Или вярваш сляпо или търсиш истината.
Те тава е...
"А ония, дето търсят научни доказателства за бог, или изкарват тези че вярват на себе си и нямат нужда от бог пък са на най-ниското ниво."
Не ме расмивай :lol:
Между теб и учен в научно изследователски център има ОГОРМНА РАЗЛИКА и тази разлика се нарича "повече знания".....това правили го по нисш от теб :lol: Хората се различават само и единственно по мозъчните си способности,което се дължи на ужасно много фактори.Защото човекът е оцелял благодарение на по големите умствени заложби от всички останали животни по Земята.Земята-една планета,на фона на милиарди,трилярди,четирили ярди свръх съвкупности от галактики,които няма как да бъдат управлявани от един човеко-подобен бог,защото на нашата планета ние изглеждаме по един начин,на други планети има същества подобни на нас,има и същества много различни от нас,някои от тях които също си имат вярвания поради слабата ми представа за света и други много по развити които знаят тайните на вселената не вярват в божества,защото знаят че не съществуват и живет прекрасен живот,който не се базирва на противоречаща си книга и противоречащи си закони и противоречащи си цености,а се базира на ценностите които определят кое е полезно и кое е вредно,защото знаят че няма такова нещо като добро и лошо,защото едно нещо за един е полезно,а за други вредно и нищо неможе да бъде окатегоризирвано и на нищо неможе да бъде слаган шаблон,а слагането на шаблон е навик на хората които не познават светът в който живеят,които казват......"аз искам да спася животните и вегетарианствам-това е хубаво" или "ако ядеш много яйца ще се окендзаш-това е лошо",а както знаем човек може да изяде дооооооста яица стига да са добре сварени и да се знае на колко белтъка се яде един желтък спрямо теглото на приемащия,което ако бъде изпълнено правилно е полезно и не е "лошо",но ако бъде изпълнено погрешно и не бъде преценено точно е "вредно",което също не е "лошо",защото същото коичество може да е полезно за друг.
пфффф малко се увлякох....това което искам да натяквам постоянно е.....четете повече смислена литература и се информирайте за света в който живеете,защото ще живеет много по добре и качествено ако го познавате.А като казвам светът,нямам на предвид заключената сфера която консервативния ви мозък си представя,защото светът е нещо много огромно и неможе да бъде побрано в съзнание,което е на човек,който е видял само 5% от светът.Светът за всеки един човек е като една окръжност кооято се увеличава все повече и повече когато той чете и си обогатява знанията,а с концерватизъм няма как да си увеличите окръжноста,която определя до колко познавате света,която определя способноста ви да мислите,която определя начина ви на живот,,която определя ценностите ви,която определя колко щастливо живеете....

Kman
08-12-2008, 22:19
пфффффф кви 5%......по скоро 0.000000000000000000005%

ScionOfStorm
08-12-2008, 22:20
nie vsi4ki sme deca na prirodata ne na isus hristos...

word.

Не, не вярвам, ще минете и без мен.

EverythingButTheGirl
08-13-2008, 08:13
И без мене ;) .. хах Иисус Христос не вярвам в това име ~

Kman
08-13-2008, 09:18
"Има ли Бог?" ...Тц

Nam3less2
08-13-2008, 09:24
"Има ли Бог?" ...ТцТи май имаш за цел да дразниш. Навсякъде споменаваш атеистките си мисления и е ясно че не вярваш в Бог, и сега искаш да провокираш вярващите с подобни неприятни мнения.
"Има ли Бог?" - Естествено че да!

Kman
08-13-2008, 09:41
"и сега искаш да провокираш вярващите"
Просто обичам да споря,защото в спора се ражда истината.
Моля не влагайте злоба в спора,защото е излишно.И малко борбен дух стига :)
" атеистките си мисления " Не са мисления,а изводи и заключение,лежащи на основата на цитати на видни личности и факти,природни закони и факти като хормоните(нима отричаш че във вените ти тече кръв).
Всъщност не само че не вярвам,а съм убеден че вярата в нещо несъществуващо,което се гради на една много преписвана и много изкривявана книга,вреди.

Nam3less2
08-13-2008, 09:53
"и сега искаш да провокираш вярващите"
Просто обичам да споря,защото в спора се ражда истината.
Моля не влагайте злоба в спора,защото е излишно.И малко борбен дух стига :)
" атеистките си мисления " Не са мисления,а изводи и заключение,лежащи на основата на цитати на видни личности и факти,природни закони и факти като хормоните(нима отричаш че във вените ти тече кръв).
Всъщност не само че не вярвам,а съм убеден че вярата в нещо несъществуващо,което се гради на една много преписвана и много изкривявана книга,вреди.Духовното е свързано с физическото, ис хормоните. Библията изобщо не вреди, напротив. А няма смисъл от спор, аз боравя с духовни, нефизически аргументи, а ти с физически, и едното отрича другото, така че спорът ще остане безрезултатен.

ScionOfStorm
08-13-2008, 10:13
"Има ли Бог?" ...ТцТи май имаш за цел да дразниш. Навсякъде споменаваш атеистките си мисления и е ясно че не вярваш в Бог, и сега искаш да провокираш вярващите с подобни неприятни мнения.
"Има ли Бог?" - Естествено че да!

Чакай сега. Като гледам има два избора в анкетата, той е избрал единия. След като има право да си избере кое от двете да гласува какъв е проблема?

Подобни неприятни мнения...Ми и на мен може да ми е неприятно вярващите да ме провокират с подобни неприятни мнения, че има Бог, сещаш ли се? ОБАЧЕ!

-не го казвам, защото не искам да ви нарушавам правото на лично мнение и на споделянето му
-за разлика от теб май осъзнавам, че отговорите в този случай са два, и ти просто си решил да избереш различния от моя, което си е чисто и просто твое право в тази анкета.

bishop
08-14-2008, 22:46
Rodili se horata i sazdali si bogove povqrvali v tqh za6toto imali nujda ot opro6tenie.Napravili gi silni i veliki za da poema drug vinata za tqhnite deqniq .Napravili gi vsesilni i vsevijda6ti ,za6toto samite te iskali da budat takiva :) tova e moito mnenie

това е може би най адекватното мнение което съм чел в този раздел на форума. браво.

Nam3less2
08-15-2008, 01:22
Rodili se horata i sazdali si bogove povqrvali v tqh za6toto imali nujda ot opro6tenie.Napravili gi silni i veliki za da poema drug vinata za tqhnite deqniq .Napravili gi vsesilni i vsevijda6ti ,za6toto samite te iskali da budat takiva :) tova e moito mnenie

това е може би най адекватното мнение което съм чел в този раздел на форума. браво.Хората сами не искат да повярват, интересно ми е защо е така.

ScionOfStorm
08-15-2008, 09:10
Сигурно защото се отблъскват като видят 23423 други хора, които ти обясняват за "ела в правия път", колко прекрасно било и други подобни. И най-вече, повечето хора не харесват клетките и тесногръдите хора - а вярващите са точно такива. Просто не искат да станат като тях, може би. :)

SiegHeil
08-15-2008, 11:51
Хората сами не искат да повярват, интересно ми е защо е така.
Хм..да видим...може би защото не е нормално да вярваш в нещо което никога не си виждал, чувал, усещал, помирисвал или намирал каквито и да е доказателства за съществуването му...те затва..

amazonkata90
08-15-2008, 12:03
Вярвам в съществуването на някаква висша сила, която поддържа равновесието във Вселената.

Не вярвам, че съществува бог, който има власт над нашия живот.

Вярвам, че човек трябва да постигне всичко, уповавайки се само на себе си, а не на свръхестественото.

Вярвам, че всеки трябва да живее по начина, който счита за най-правилен, а не по някакви измислени от други хора и представени за божие дело повели.

VHack
08-19-2008, 08:24
oo az kolko mu se molih po edno vreme da mi spre mukite i da me vzeme ama toi mai ne6to ne me 4u :? za tva ne vqrvam 8-)

Christ
08-19-2008, 10:05
oo az kolko mu se molih po edno vreme da mi spre mukite i da me vzeme ama toi mai ne6to ne me 4u :? za tva ne vqrvam 8-)

Защо трябва да те вземе от мъките? :-D

lsd43
08-19-2008, 10:21
oo az kolko mu se molih po edno vreme da mi spre mukite i da me vzeme ama toi mai ne6to ne me 4u :? za tva ne vqrvam 8-)

Защо трябва да те вземе от мъките? :-D

Може би пича е имал предвид ,че се е молил Господ да му отнеме живота. :lol:

Christ
08-19-2008, 10:24
oo az kolko mu se molih po edno vreme da mi spre mukite i da me vzeme ama toi mai ne6to ne me 4u :? za tva ne vqrvam 8-)

Защо трябва да те вземе от мъките? :-D

Може би пича е имал предвид ,че се е молил Господ да му отнеме живота. :lol:

Да, де.. :lol:

Kman
08-19-2008, 17:44
Какво ще стане ако цял живот се молиш на господ да поправи някой твой рожден дефект на тялото,който отвращава другите хора и ти искаш да си просто нормален.Просто и елементарно Уотсън....ще си умреш със този дефект,защото не си потърсил смислена литература да прочетеш,да разпиташ и да се информираш за хирургическа намеса,която бива отхвърляна от религията.Всеки един вярващ християнин ще ти каже че не трябва се месим в гена и да го разбутваме,не трябва да прилагаме хирургията....а трябва да си живеем смирено,без да променямае телата с които сме се родили......Е ТОВА Е МНОГО ГРЕШНО!
Ако не започнем да създаваме генетично модифицирана храна,гладът по света ще става все по голям и все повече хора ще умират,защо ли....защото религията застава против абортите,а не може всяко семейство да има по десет деца....Всяка семество нетрябва да има повече от 2 даже,защото населението на планетата нараства с невероятни тепмове....говорим за милиони милиарди всяка година и с всяка година бройката с която се увеличава е по голяма.....как подяволите се изхранва това цялото човечество като ресурсите на планетата за ограничени и като не се прилагат абортите.До 100 години земята ще е същински АД....това е апокалипсиса,това е един от най-сериозните проблеми на планетата земя и религията няма да помогне с нейните абсурдни ценности,норми и закони.Единственото спасение ще дойде от разума на умните хора,от разума на хората които не се примирават и не са смирени,а търсят решение на проблема.....генетична модификация,аборти,хирурги ческа намеса<-това ще направи живота по добър,а основните религии застават против това,което означава че застават против спасението на света......В това ли вярвате,във апокалипсиса....защото да варваш в същите религиозни ценности които вярват всички вярващи,означва да вярваш в края на света и да си примирен и смирен....да не искаш да направиш нищо да го избегнеш......отворете си очите и проумейте че тези ценности ще докарат света до гибел!

Nam3less2
08-19-2008, 17:58
Какво ще стане ако цял живот се молиш на господ да поправи някой твой рожден дефект на тялото,който отвращава другите хора и ти искаш да си просто нормален.Просто и елементарно Уотсън....ще си умреш със този дефект,защото не си потърсил смислена литература да прочетеш,да разпиташ и да се информираш за хирургическа намеса,която бива отхвърляна от религията.Всеки един вярващ християнин ще ти каже че не трябва се месим в гена и да го разбутваме,не трябва да прилагаме хирургията....а трябва да си живеем смирено,без да променямае телата с които сме се родили......Е ТОВА Е МНОГО ГРЕШНО!
Ако не започнем да създаваме генетично модифицирана храна,гладът по света ще става все по голям и все повече хора ще умират,защо ли....защото религията застава против абортите,а не може всяко семейство да има по десет деца....Всяка семество нетрябва да има повече от 2 даже,защото населението на планетата нараства с невероятни тепмове....говорим за милиони милиарди всяка година и с всяка година бройката с която се увеличава е по голяма.....как подяволите се изхранва това цялото човечество като ресурсите на планетата за ограничени и като не се прилагат абортите.До 100 години земята ще е същински АД....това е апокалипсиса,това е един от най-сериозните проблеми на планетата земя и религията няма да помогне с нейните абсурдни ценности,норми и закони.Единственото спасение ще дойде от разума на умните хора,от разума на хората които не се примирават и не са смирени,а търсят решение на проблема.....генетична модификация,аборти,хирурги ческа намеса<-това ще направи живота по добър,а основните религии застават против това,което означава че застават против спасението на света......В това ли вярвате,във апокалипсиса....защото да варваш в същите религиозни ценности които вярват всички вярващи,означва да вярваш в края на света и да си примирен и смирен....да не искаш да направиш нищо да го избегнеш......отворете си очите и проумейте че тези ценности ще докарат света до гибел!Вярата е нищо без действието. Аз съм вярващ, но това не значи че се моля напразно, молитвата просто е помощ, но Бог не върши работите вместо теб. Също религията може да отрича абортите или генетиката, но това го казва църквата, т.е. хората, а не библията. Така че спри да съдиш библията заради грешките на хората. Половината неща дето ги осъждаш нямат са измислени от църквата, а не от библията.

Kman
08-19-2008, 18:06
Църквата се води по библията.Тя(библията) е тяхното единственно оръжие.В голяма грешка си....църкавата просто следва примера на предците си,а те не са знаели че ще възникне този проблем и за създали всемогъщата библия,единственото "доказателство" че има бог.Хах....и то какво доказателство....заради едното доказателство да измре цял един индивид(човешкия).Не ти е виновна църката а ценностите които религията налага....същите ценности които са на лице и при католици и при протестанти и при православните и при теб.
В предишния пост написах същото,че точно ценностите са проблема,а ти ми горовиш за църкавата....църквата е най-голямата мафия която някога е съществувала.Няма какво да говорим за църкавата,трябва да се говори за ценностите които самата религия разпространява.....смирение, примирение,слепота,страх!

"Половината неща дето ги осъждаш нямат са измислени от църквата, а не от библията."
Църквата се е пръкнала точно от библията и се води по нея.Не цъвквата е била първоначална,а бибилията....ценностите.Вод те се по ценности датиращи от 2 хиляди години,а живота въобще не е същия какъвто е бил тогава.Нормално да се променят и ценностите!Ненормално е да се гневиш и да отричаш това което е очевидно,понеже моралните ти ценности са толкова остарели че са навъзраст по голяма от 2 хиляди години.

Nam3less2
08-19-2008, 18:14
Църквата се води по библията.Тя(библията) е тяхното единственно оръжие.В голяма грешка си....църкавата просто следва примера на предците си,а те не са знаели че ще възникне този проблем и за създали всемогъщата библия,единственото "доказателство" че има бог.Хах....и то какво доказателство....заради едното доказателство да измре цял един индивид(човешкия).Не ти е виновна църката а ценностите които религията налага....същите ценности които са на лице и при католици и при протестанти и при православните и при теб.
В предишния пост написах същото,че точно ценностите са проблема,а ти ми горовиш за църкавата....църквата е най-голямата мафия която някога е съществувала.Няма какво да говорим за църкавата,трябва да се говори за ценностите които самата религия разпространява.....смирение, примирение,слепота,страх!Ц нностите на библията са висшите добродетели, чистотата на сърцето, ти просто си невеж, и не можеш да разбереш смисълът на библията, това го доказваш от първите си постове.

Kman
08-19-2008, 18:19
Всички вярващи се събират,защото самата религия си е такава......и всички си казват "обединенито прави силата"....но тази сентенция не е освободила,нито България,нито каквото и когото и да е.Колкото да сме се обединявали не сме постигнали нищо и благодарение на Русия,която е целяла парично отблагодарение ни е освободила.
"Мнозинството е наслада за плахите"...които от страх и слабост се събират на групички,за да унищожат един по силен индивид......Цигански изпълнения!

Nam3less2
08-19-2008, 18:21
Всички вярващи се събират,защото самата религия си е такава......и всички си казват "обединенито прави силата"....но тази сентенция не е освободила,нито България,нито каквото и когото и да е.Колкото да сме се обединявали не сме постигнали нищо и благодарение на Русия,която е целяла парично отблагодарение ни е освободила.
"Мнозинството е наслада за плахите"...които от страх и слабост се събират на групички,за да унищожат един по силен индивид......Цигански изпълнения!Целта на вярата е индивидуална еволюция, няма нищо общо с мнозинството.

Kman
08-19-2008, 18:28
"Ценностите на библията са висшите добродетели, чистотата на сърцето, ти просто си невеж, и не можеш да разбереш смисълът на библията, това го доказваш от първите си постове."
:lol: Благодарение на тези ценности цялото човечество ще се изправи пред сериозен проблем много скоро и смирението,страхът и примирението няма да помогнат.Сърцето е орган и няма нищо общо със емоцията,която ти наричаш чувства които всъщност са хормонален дисбаланс!
"ти просто си невеж"....нека всички останали преценят кой е по невежия!
Този който със смирение,стах и остарели ценности иска да пребори глобален проблем или този който се придържа към науката и моралните ценности.Не говоря просто за мен и теб,а за двете ценности които защитаваме....атеистичните и религозните.
Аз казах как стоят проблемите и техните решения.
Е...Кажете,според вас,с какво може да бъде спасен светът и кой,аджаба,е по невеж?

Kman
08-19-2008, 18:35
"Целта на вярата е индивидуална еволюция,"
Целта на вярата не е еволюция,самата религия стой против ФАКТА за еволюцията.Вярата е статична и не се променя,а само се разделя и разпада все повече и все повече.
А индивидуална еволюция може да настъпи не със молби и смирение а със борбен дух и непримирение.
Тренираш,храниш се добре,трудиш се и получаваш личното си възнаграждение,което ти се полага,а не да се благодаряш на "празното прозтранство" или пък ако не се случи да бъдеш възнаграден си казваш "той господ,така е решил",а всъщност някой алчен дебел чичко,от алчност ти е намалил заплатата...

Christ
08-19-2008, 18:35
Е...Кажете,според вас,с какво може да бъде спасен светът и кой,аджаба,е по невеж?

Света няма да бъде спасен.

Nam3less2
08-19-2008, 18:45
"Ценностите на библията са висшите добродетели, чистотата на сърцето, ти просто си невеж, и не можеш да разбереш смисълът на библията, това го доказваш от първите си постове."
:lol: Благодарение на тези ценности цялото човечество ще се изправи пред сериозен проблем много скоро и смирението,страхът и примирението няма да помогнат.Сърцето е орган и няма нищо общо със емоцията,която ти наричаш чувства които всъщност са хормонален дисбаланс!
"ти просто си невеж"....нека всички останали преценят кой е по невежия!
Този който със смирение,стах и остарели ценности иска да пребори глобален проблем или този който се придържа към науката и моралните ценности.Не говоря просто за мен и теб,а за двете ценности които защитаваме....атеистичните и религозните.
Аз казах как стоят проблемите и техните решения.
Е...Кажете,според вас,с какво може да бъде спасен светът и кой,аджаба,е по невеж?Не става въпрос за страх, а почти никой от хората нямат такива ценности. И не става въпрос за глобален проблем, мен те не ме интересуват. Светът не може да бъде спасен, а всеки човек поотделно трябва да се спаси. Религиозните ценности не ме правят слаб, нито са такива, каквито изглеждат в твойте очи. Пак ти казвам не знаеш за какво говориш.

Nam3less2
08-19-2008, 18:46
"Целта на вярата е индивидуална еволюция,"
Целта на вярата не е еволюция,самата религия стой против ФАКТА за еволюцията.Вярата е статична и не се променя,а само се разделя и разпада все повече и все повече.
А индивидуална еволюция може да настъпи не със молби и смирение а със борбен дух и непримирение.
Тренираш,храниш се добре,трудиш се и получаваш личното си възнаграждение,което ти се полага,а не да се благодаряш на "празното прозтранство" или пък ако не се случи да бъдеш възнаграден си казваш "той господ,така е решил",а всъщност някой алчен дебел чичко,от алчност ти е намалил заплатата...Библията не отрича физическата еволюция, а аз говоря за духовна. Борбеният дух трябва да е обърнат към доброто, което се постига чрез вярата.

Christ
08-19-2008, 19:40
Библията ОТРИЧА еволюцията. Бог е създал света за 6 дни. Мислиш, че има нещо, което Бог не може да направи?

ScionOfStorm
08-19-2008, 20:34
Да ме накара да повярвам в него, ахах.

Извинете ме, изнервен съм. ;р

nailana
08-19-2008, 21:04
Да ме накара да повярвам в Него

А защо да те?

lsd43
08-19-2008, 21:24
Не е нужно Бог да унищожава каквото и да е,хората сами ще го направят.

ScionOfStorm
08-19-2008, 21:48
Щото на тоя етап не се виждам, найлана ;]

И, ако извиняваш, остави ме за мен си да е с малка буква - все пак не вярвам. :) Мерси.

Kman
08-19-2008, 22:18
"Света няма да бъде спасен."
Ето мнението на един дълбоко вярващ,който се оставя на смирението и не иска да прави нищо.Пф.....ако Българите също бяха казали така,сега щяхме все още да сме роби.Това е робско мислене,че няма да има спасение.А робът има същите ценности като вярващите ако поразмислим.....смирение,при мирение,страх.....Добродетел ите на вярата ви не са никакви добродетели и ако бяхте разбрали поне малко от всичкото това което съм изписал до сега ще го осъзнаете.
"Борбеният дух трябва да е обърнат към доброто, което се постига чрез вярата."
Борбеният дух не се постига с ценностите на религията,а със НЕПРИМИРЕНИЕ!
Ако всичко зависеше от вярващите и църквата,папата и вярата като цяло досега светът да се е избил.
Не ви ли е срам....изповядвате религия която е отнела най-много човешки животи на тази планета и не ми казвайте че са виновни хората,защото ако тези хора имаха други ценности нямаше да отнемат тези животи.Говорим не за милиярди,а за цели народи,страни и градове.И като гледам сегашните ви постове,и вашите религиозни ценности не се различават по нищо от предишните религиозни ценности,отнели тези животи!

Nix
08-19-2008, 22:37
Труден въпрос....
Но и да имаше Бог той отдавна ме е забравил щом съм се родил в Бг :(

Nam3less2
08-20-2008, 01:19
"Света няма да бъде спасен."
Ето мнението на един дълбоко вярващ,който се оставя на смирението и не иска да прави нищо.Пф.....ако Българите също бяха казали така,сега щяхме все още да сме роби.Това е робско мислене,че няма да има спасение.А робът има същите ценности като вярващите ако поразмислим.....смирение,при мирение,страх.....Добродетел ите на вярата ви не са никакви добродетели и ако бяхте разбрали поне малко от всичкото това което съм изписал до сега ще го осъзнаете.
"Борбеният дух трябва да е обърнат към доброто, което се постига чрез вярата."
Борбеният дух не се постига с ценностите на религията,а със НЕПРИМИРЕНИЕ!
Ако всичко зависеше от вярващите и църквата,папата и вярата като цяло досега светът да се е избил.
Не ви ли е срам....изповядвате религия която е отнела най-много човешки животи на тази планета и не ми казвайте че са виновни хората,защото ако тези хора имаха други ценности нямаше да отнемат тези животи.Говорим не за милиярди,а за цели народи,страни и градове.И като гледам сегашните ви постове,и вашите религиозни ценности не се различават по нищо от предишните религиозни ценности,отнели тези животи!Аз съм вярващ и не познавам думата страх, а ти изобщо не разбираш понятието на това да си смирен, това не значи че трябва да си слаб. Светът няма от какво да се спасява, щом си вярващ, значи гледаш да спасиш себе си.
И ми писна вече - изповядваме библията, а не църквата, която е избила хората, колко пъти да повтарям че църквата използва вярата като оръжие, за което хората са виновни. А тези, които имат такива ценности, не можеш да ги намериш във Ватикана, за която говориш че е извършвала воини. Говорим за библията, а не за разни църкви и убийства на фанатици, които не знаят в какво вярват.

LINKNOT
08-20-2008, 04:06
Аз съм атеистка!

BulgariaZaBulgarite
08-20-2008, 05:38
Да, има!

camp_rock_94
08-20-2008, 05:46
аз вярвам :)

luciferrr
08-20-2008, 16:44
Бог! Кой тоз ве? :razz: Невярвам ест....аз съм бог на себе си! 8)

SoulThief
08-20-2008, 16:55
Господи, прости им, защото аз не мога...

nailana
08-20-2008, 17:29
Щото на тоя етап не се виждам, найлана ;]
.

Имах предвид,защо пък да те насилва да повярваш в Него?

theolog
08-22-2008, 14:07
Има ли Бог?


Братя християни, никога не е имало толкова неверници както днес. Божието съществуване се отрича и много хора казват, че няма Бог. Днес между всички съсловия се намират много и твърде много хора, в които вярата е угаснала.
Действително този въпрос е съдбоносен, въпрос на вяра и безверие. Може ли да се вярва, че има Бог или не? Иисус Христос Син Божи ли е или не?
Но щом светът съществува, трябва следователно да съществува неговият Създател. Природата е една отворена книга, която сама говори за Бога, която книга може да се чете и от неграмотния човек. Щом има творение, трябва да има и Творец. Щом има природни закони, трябва да има и Законодател. Цялата църковна история ни доказва, че има Бог. Всички пророци свидетелстват за Неговото съществуване. Всички чудеса, станали чрез светите пророци, доказват Неговото съществуване.
Макар че има много доказателства за съществуването на Бога, Той пак се отрича от мнозина, но защо? Защото надали и двадесет на сто от човеците са прочели Библията, която книга е действително Словото Божие. Ето мнението на велики хора за Неговото съществуване. Ето какво казва римският оратор Цицерон: „Има Бог! Това е толкова ясно и общоизвестно, че аз се съмнявам в нормалния разум на оногова, който Го отрича.”
Нютон винаги е свалял шапката си, когато произнасял името Божие. Френският философ и математик Декарт казва: „Съществуването на Бога е по-достоверно и от най-достоверната геометрическа теорема.” Платон казва: „Бог е началото, средата и краят.” Толстой: „Без Бога аз не мога да разбера света, нито да живея в света.” Плутарх: „По-скоро можете да построите град във въздуха, отколкото да закрепите една държава без религия и вяра в Бога.” Достоевски казва: „Хуманността, която отрича Бога - води до безчовечие.”
Ето, братя християни, щом между верующите има хиляди хора с много висока култура, творци на науката, ръководители на общества и народи, чудно е защо тогава има заблудени хора с престъпни мисли и развратни чувства, които така жестоко воюват срещу вярата и светата Църква.
Упадъкът на религията и устройството на човешкия живот без Бога е най-опасната болест на народа. Безбожието е голота на душата. Достатъчно е да забравим Бога - и целият свят ще тръгне с главата надолу. Ето, живеем в апокалиптични времена и дълг се налага на всеки благочестив християнин да не се поддава на изкушенията на неверието, безбожието и еретическите заблуди. Св. апостол Павел казва: „Шайката на беззаконието действа”. Неверието е скрита, но движеща се сила над беззаконието. Тази сила взима скъпи жертви, подпомагана от вероотстъпници, богоборци и сектанти. Тази тайна на беззаконието се стреми да подрони основите на Църквата Христова, да парализира творческата сила на вярата и благочестието.
Ето защо е необходимо да се издигне вярата до най-висока степен в семейства, в села и градове, в държава и армия, в черква и училище. Ние вярваме, че десницата Господня никога няма да се отдръпне от тези хора, които Му се боят и изпълняват Неговите свети заповеди.

Kman
08-22-2008, 17:43
Не,не просто немога да се сдържа да не вляза в спор с теб.....

"Но щом светът съществува, трябва следователно да съществува
неговият Създател."
Като роб,без господар нали....Не е нужно да има зъдател.И кой е този нашия свят.Светът не е наш и светът е неймоверно огромен и неможе да бъде контролируем от някого и нещо...ако помислиш малко логически ще го осъзнаеш.Часовника нали си бил имал създател,всъшност всичките махенаизми на часовника за правени във фабрики и от много хора и просто има един часовникар който ги свързва,но няма един създател....така е и със пицата.Ами всички останали 90000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000 галактики и свръх съвкупости от галактики и светове(планети) господ и над тях ли господарства.А защо господ е сложил лед на луната и на марс....кво прави там тоя лед.На марс е имало живот,споед всички учени.Бог и там ли е господарствал 90000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000 светлинни милиярди години преди съществуването на първата амеба,да не говорим за растение на нашата планета.


"Природата е една отворена книга, която сама говори за Бога, която книга може да се чете и от неграмотния човек."
А тогава защо всички природни закони си противоречат със религиозните.И защо вярващите отричат еволюцията,без която нямаше да съществуваме днес.Или вечния кръговрат и хранителната верига.

"Щом има творение, трябва да има и Творец. Щом има природни закони, трябва да има и Законодател."
Щом има роб,трябва да има господар....къде отива свободното мислене?Прочети всичко което съм написал и ще осъзнаеш че имам подготвена рагиментация и опровержение на всяка една теория и изречение което ти ще напишеш.

"Защото надали и двадесет на сто от човеците са прочели Библията, която книга е действително Словото Божие."
Аз съм я чел много пъти и я разбирал напълно,даже я разбирам от много хора които се мислят за вярващи и я отхвърлям,защото е средство за контрол.

Има още два пъти повече философи които твърдят че няма бог и не ме край да ги цитирам че няма да ми стигнат 10 часа.И всичките ще са на известни и доказали се велики хора.

"Безбожието е голота на душата."
А невежеството и страхът няма да ти отворят очите за истината.

"Ето, живеем в апокалиптични времена и дълг се налага на всеки благочестив християнин да не се поддава на изкушенията на неверието, безбожието и еретическите заблуди"
Апокалиптични времена.....те времената не са променили и преди е имало бири и заметресения и вражди и урагани и кражби и убийства,но и преди е имало религия и тя нищо не е направила....защо преди е имало много повече апокалиптични деяния при положение че е имало повече вярващи.Ахаааааааам...значи науката е еретична заблуда......

Не си нищо повече от един фанатик.....Можеш ли да ми кажеш какво е кенетична енергия без да тършуваш из интернет,можеш ли да ми кажеш какво нихилизъм,какво е хормон,какво е нерв,какво е орган,какво е нервен импулс,какво епинефрин?

"които Му се боят и изпълняват Неговите свети заповеди."
Да се боят....страхът не е полезно нещо,за тялото.Когато човек се страхува тялото му изпуска хормони които нарушават сърдечния ритъм и влиаят на много органи.Да се примиряваш и да изпълняваш.....това е фанатизъм,това е контрол.

ice_queen_9
08-23-2008, 00:41
Аз не вярвам,aтеист сам

AdmiralJohn
08-23-2008, 10:25
Естествено, че няма бог.Все още не мога да си обясня как може да има хора, които вярват на сляпо за каквото и да е било.Ако всички изведнъж спрем и започнем да вярваме и никой не се интерисува от нищо свързано с планетата или Вселената и всичко останало-какво ще стане.Предполагам ако утре видим астероид няма да направим нищо, само защото бог иска така ли?Тази идея на мен не ми харесва.Трябва да се съмняваме във всичко и да търсим отговори, защото те ще ни спасят, не някой който никой не е виждал и чувал.

theolog
08-23-2008, 10:31
Естествено, че няма бог.Все още не мога да си обясня как може да има хора, които вярват на сляпо за каквото и да е било.Ако всички изведнъж спрем и започнем да вярваме и никой не се интерисува от нищо свързано с планетата или Вселената и всичко останало-какво ще стане.Предполагам ако утре видим астероид няма да направим нищо, само защото бог иска така ли?Тази идея на мен не ми харесва.Трябва да се съмняваме във всичко и да търсим отговори, защото те ще ни спасят, не някой който никой не е виждал и чувал.


не си прав

Kman
08-23-2008, 10:31
Естествено, че няма бог.Все още не мога да си обясня как може да има хора, които вярват на сляпо за каквото и да е било.Ако всички изведнъж спрем и започнем да вярваме и никой не се интерисува от нищо свързано с планетата или Вселената и всичко останало-какво ще стане.Предполагам ако утре видим астероид няма да направим нищо, само защото бог иска така ли?Тази идея на мен не ми харесва.Трябва да се съмняваме във всичко и да търсим отговори, защото те ще ни спасят, не някой който никой не е виждал и чувал.

=; :smt006

theolog
08-23-2008, 10:34
има достатъчно доказателства за същетвуването на Бог

а и междо другото

Бог е пише главно Б
както и Иисус сепише с две И

Kman
08-23-2008, 10:40
Има и достатъчно доказателства че няма Бог.....

AdmiralJohn
08-23-2008, 10:46
има достатъчно доказателства за същетвуването на Бог

а и междо другото

Бог е пише главно Б
както и Иисус сепише с две И
Както се искам така ще си пиша.Ако трябва да се прави забележка за писане, дай да научим някои, че се използва "ч" , а не "4" и "ш" вместо "6" и така нататъка.Идеята ми е, че не съм вярващ и няма да пиша бог с главно "Б".
Постоянно казвате, че имате доказатества, ама никой не дава такива.Хайде дайде де, какво само повтаряте, че има доказателства.Страх те е, че веднага ще намерим логично обяснение ли?

И защо да не съм прав!!!

Kman
08-23-2008, 10:51
Защото се страхуват....религията се крепи на страха.Ако допуснат че няма бог и страхът от ада ги завлича и се страхува за "душата си"...хах
"...какво ще стане със светът без бог?"..........ще стане по хубав!
Повече свободомислещи хора,по-умни и по трудно манипуларуеми.

lsd43
08-23-2008, 13:41
Защото се страхуват....религията се крепи на страха.Ако допуснат че няма бог и страхът от ада ги завлича и се страхува за "душата си"...хах
"...какво ще стане със светът без бог?"..........ще стане по хубав!
Повече свободомислещи хора,по-умни и по трудно манипуларуеми.

За манипулирането не съм чак толкова съгласен,да речем ,че ти и без Бог си живееш в една манипулативна система ,в която не ти се дава право на избор.Така де политици,министерства,зако ни,хората ли решават какви да са или само "по-равните",ако някой от тук си мисли ,че има право на избор по-отношение как да върви напред в живота си жестоко се лъже.

Kman
08-23-2008, 15:24
Така де политици,министерства,зако ни,хората ли решават какви да са или само "по-равните",ако някой от тук си мисли ,че има право на избор по-отношение как да върви напред в живота си жестоко се лъже.

Политиците ги избираме ние и това че в България положението е отвратително,не означава че по целия свят е така.А законите се пишат и променят от хората които ние избираме,които искат да помогнат на обществото,затова са изгиднати и сложени там.Тези закони не определят кои са по равните,а какво трябва и не трябва да правиш за може да си живееш мирно живота,без да пречиш на всички останали хора да правят същото....права и задължения,но ест в България са шибано изменени и лесно биват овъртани и заобикаляни.Човек има право да следва мечтите си и целите си т.е. да върви напред,да се развива,но не ако е противочовешко или вредиш на някого и също така зависи от природните ти дадености....неможе да си на 40 години,пияница,слаботелесе н и да искаш да станеш щангист и да отидеш след 1 година тренировки на олимпияда.Естествено няма невъзможни неща,но все пак трябва да бъдем и реалисти.

mistake
08-24-2008, 22:02
Аз не вярвам в Бог. С какво ми е помогнал, с какво ми е доказал че съществува? Защо да вярвам в нещо , което никой не е видял? Когато го видя , тогава ще повярвам в него.

Nam3less2
08-25-2008, 12:15
Защото се страхуват....религията се крепи на страха.Ако допуснат че няма бог и страхът от ада ги завлича и се страхува за "душата си"...хах
"...какво ще стане със светът без бог?"..........ще стане по хубав!
Повече свободомислещи хора,по-умни и по трудно манипуларуеми.
Ти си много объркан, нито едно от мненията ти не важи за вярата, така че не знам защо ги приказваш тия неща. Нищо не разбираш относно вярата в Бог, нито смисълът, нито същността. Аз съм вярващ, и ти казвам че 90% от мненията ти са невалидни.

Kman
08-25-2008, 15:29
Еееее поне един човек да мисли като мен,благодарско :)

Така...

Ти си много объркан, нито едно от мненията ти не важи за вярата, така че не знам защо ги приказваш тия неща. Нищо не разбираш относно вярата в Бог, нито смисълът, нито същността. Аз съм вярващ, и ти казвам че 90% от мненията ти са невалидни.
Неможеш да кажеш кое е невалидно,утре ще сънуваш бог и ще ти каже,че е ок да правиш секс и заради един сън ще си промениш целия живот.Хах....Аз ли не разбирам,а на теб колко варващи християни още трябва да ти казват че и ти не разбираш вярата си.С всичките цитати и расъждения,които пиша от както съм в сайта съм го доказал и ако един човек ги прочете всичките ще се увери че такива неща като богове не съществуват.Относно това дали я разбирам......ако и ти я разбереш тази религия и ти ще я отхвърлиш.Смисълът и същността на религията са скрити зад миловидни,любвеовилни думи,и ако разбереш този скрит смисъл ще проумееш същинския смисъл и цел.Грозната истина се крие зад красивата илюзия.И по какви критерии ги определяш като невалидни,като аз мога да кажа същото и за твоите като ти кажа че други вярващи,пишещи в този раздел са оборвали твои теории свързани с религията,а всеки път когато някой изтъкне довод и доказателство което да е в полза за религията....аз,воден от моя спорещ характер,изкарвам цитати и разсъждения,че не е прав.

SeXyL[!]Nk@
08-25-2008, 22:18
Има Бог естествено!!!
И ако си пожелаеш нещо,ако не вярваш в Бог и в това,че ще стане наистина не става.Убедила съм се лично.

AdmiralJohn
08-26-2008, 09:26
Nk@]Има Бог естествено!!!
И ако си пожелаеш нещо,ако не вярваш в Бог и в това,че ще стане наистина не става.Убедила съм се лично.
Тоест сега като си пожелаеш нещо се случва ли???

darking
08-26-2008, 10:58
Бог(с главна буква) е цялата тая енергия, която ни обгражда и от която сме създадени. Иначе вярвам, че в духовния свят има някакви прослойки(винаги има по-развити същества). Та боговете са просто силно развити същества. И понеже много хора говорят за негативни същества(демони) съм склонен да вярвам, че ангелите са воините на доброто(не на Бог), а демоните - на злото. Луцифер е просто един от най-силните демони. Светът е основан на честоти. Колкото по-ниски са честотите, толкова по-негативна е енергията и обратното. За нещастие физическият свят е точно по средата.

AdmiralJohn
08-26-2008, 12:10
Как пък стигна до тоя извод?Видя ли да се бият някъде разни същества с крилца и едни червеникави с рогца?
И как точно разбрахте кое е ДОБРО и кое ЗЛО?

darking
08-26-2008, 15:25
Как пък стигна до тоя извод?Видя ли да се бият някъде разни същества с крилца и едни червеникави с рогца?
И как точно разбрахте кое е ДОБРО и кое ЗЛО?
Давам предположение, базирано на преживяванията на други хора.

Kman
08-26-2008, 16:01
"И ако си пожелаеш нещо,ако не вярваш в Бог и в това,че ще стане наистина не става.Убедила съм се лично."
казва се самозалъгване,самоубежден е.Понякога когато съм болен се самоунеждаван че не съм болен и че нищо ми няма и постепенно се оправям благодарение на тази мисъл.Просто психология.

"Светът е основан на честоти" Не,всъщност въобще не е основан на честоти,било то звукови,стевлинни,радиоакт ивни и каквито и да било.Също си далеч от истината,тази твоя теория малко прилича на египетските вярвания.

"Давам предположение, базирано на преживяванията на други хора."
Какви пък ще да са тези хора.А какво можеш да ми кажеш за ясновидците,извънземните,т елепатията,телекинезата и как всичко това се свързва с науката?Опитай,може и да стигнеш до смислено заключение.

darking
08-26-2008, 18:38
"Светът е основан на честоти" Не,всъщност въобще не е основан на честоти,било то звукови,стевлинни,радиоакт ивни и каквито и да било.Също си далеч от истината,тази твоя теория малко прилича на египетските вярвания.
Де да беше просто теория :lol: Искаш да ми кажеш, че физическият, етерния свят са на една и съща честота? :lol: Тогава защо без тренировки не можем да видим никакви духове? Просто физическото ни тяло вибрира на една честота, някой си друг дух там - на друга. Но понеже с физическото тяло трудно възприемаме фината материя не можем да ги видим. За това при медитация хората се "настройват" на по-висока честота и т.н В момента спориш с фактите :? А за радиовълните да не говорим... Абе аз какво споря с теб, има си достатъчно литература по въпроса, чети преди да пишеш!


"Давам предположение, базирано на преживяванията на други хора."
Какви пък ще да са тези хора.А какво можеш да ми кажеш за ясновидците,извънземните,т елепатията,телекинезата и как всичко това се свързва с науката?Опитай,може и да стигнеш до смислено заключение.
Лъженаука ли искаш да кажеш? :D Измислят си какви ли не оправдания, но не искат да приемат съществуването на финната енергия. НАСА отричат и извънземните, а в същото време е документирано как в космоса се чудят какви са едни "летящи обекти", наричат ги Santa Claus и т.н... :lol: На тия хора е трудно да им се вярва ;)

Nam3less3
08-27-2008, 02:35
"Светът е основан на честоти" Не,всъщност въобще не е основан на честоти,било то звукови,стевлинни,радиоакт ивни и каквито и да било.Също си далеч от истината,тази твоя теория малко прилича на египетските вярвания.
Де да беше просто теория :lol: Искаш да ми кажеш, че физическият, етерния свят са на една и съща честота? :lol: Тогава защо без тренировки не можем да видим никакви духове? Просто физическото ни тяло вибрира на една честота, някой си друг дух там - на друга. Но понеже с физическото тяло трудно възприемаме фината материя не можем да ги видим. За това при медитация хората се "настройват" на по-висока честота и т.н В момента спориш с фактите :? А за радиовълните да не говорим... Абе аз какво споря с теб, има си достатъчно литература по въпроса, чети преди да пишеш!


"Давам предположение, базирано на преживяванията на други хора."
Какви пък ще да са тези хора.А какво можеш да ми кажеш за ясновидците,извънземните,т елепатията,телекинезата и как всичко това се свързва с науката?Опитай,може и да стигнеш до смислено заключение.
Лъженаука ли искаш да кажеш? :D Измислят си какви ли не оправдания, но не искат да приемат съществуването на финната енергия. НАСА отричат и извънземните, а в същото време е документирано как в космоса се чудят какви са едни "летящи обекти", наричат ги Santa Claus и т.н... :lol: На тия хора е трудно да им се вярва ;)Не обръщай внимание на k`man, той иска да му докажеш съществуването на Бог с научни доказателства... darking е доста прав в случая, и не го казвам щото просто сляпо вярвам или ми се иска да е така, а просто щото е факт.

Kman
08-27-2008, 15:56
darking.....леле колко си проЗ....ако не беше тази наука сега шяхме да умираме на по няма и 30-40 години от най-леката болест!!!!!!!!
Какви са тези простотии,на какви книги се базират твоите теориии.На абсолютни измислици....тялото било вибрирало и имало чистоти и наса отричала извънземните..........естестве но че ще ги отрича и добре че го прави иначе планетата ни ще потъне в хаус,защото съзнанието на хората и в частност съзнанието подобно на твоето ще се обърне към агресията когато му бъде поднесена грозната истина!!!!!! Ти изобщо взлизал ли си в часовете по химия,физика,история......а аз си мсилех че по заблудени хора от неймлес3 и от крайст няма,а изведнъж се цвъкваш ти.....прочети виско което съм изписал до този момент във форума и тогава ми говори каквото имаш да ми казваш,защото от този момент на татък каквото и да ми кажеш може да бъде оборено със тов акеото вече съм писал и ми е писнало да се повтавям и потретям!!!!!

darking
08-27-2008, 16:03
Заради ето такива хора като теб в момента сме така - пълни материалисти. Чел съм доста твои "велики" мисли и мога да ти кажа само едно - прегледай се!

Kman
08-27-2008, 16:07
По скоро ди трябва да отидеш при някой психолог да ти тръшне грозната истина в лицето.веднъж исправиш ли се пред тази грозна истина,после цял живот ще живееш с итворени очи и ще виждаш реалния живот,а не като тебе с илюзиии и в измислен живот със затворени очи за реалността.
както съм казвал и преди.....ГРОЗНАТА ИСТИНА СЕ КРИЕ ВИНАГИ ЗАД КРАСИВИТЕ ИЛЮЗИИИ!

Kman
08-27-2008, 16:09
Аз не съм материалист.....АЗ СЪМ РЕАЛИСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mistake
08-27-2008, 17:24
Бог(с главна буква) е цялата тая енергия, която ни обгражда и от която сме създадени. Иначе вярвам, че в духовния свят има някакви прослойки(винаги има по-развити същества). Та боговете са просто силно развити същества. И понеже много хора говорят за негативни същества(демони) съм склонен да вярвам, че ангелите са воините на доброто(не на Бог), а демоните - на злото. Луцифер е просто един от най-силните демони. Светът е основан на честоти. Колкото по-ниски са честотите, толкова по-негативна е енергията и обратното. За нещастие физическият свят е точно по средата

Заради ето такива хора като теб в момента сме така - пълни материалисти. Чел съм доста твои "велики" мисли и мога да ти кажа само едно - прегледай се!


.

И понеже много хора говорят за негативни същества(демони) съм склонен да вярвам, че ангелите са воините на доброто(не на Бог), а демоните - на злото. ===>
Човече гледаш прекалено много филми. И сега какво ?... Ангелите и демоните се сръжават? Извинявай ама си доста лекомислен.

"Заради ето такива хора като теб в момента сме така - пълни материалисти. Чел съм доста твои "велики" мисли и мога да ти кажа само едно - прегледай се!" - Това мога да те посъветвам и аз.

Бог не съществува до доказването на противното.
Демони и ангели също не съм виждала.

Тези които вярват сляпо като теб в такива (смея да ги нареча) измислици , се боят от истината. А докато не се изправиш лице в лице с истината ще си живееш с лъжата.

darking
08-27-2008, 18:02
Аз не съм материалист.....АЗ СЪМ РЕАЛИСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ти си...тъпист.
@mistake - Ъъъ, ако не си забелязал/а постовете ми напоследък стават все по-къси и по-къси. Не ми се занимава с малоумници ;)

Kman
08-27-2008, 19:11
Тези които вярват сляпо като теб в такива (смея да ги нареча) измислици , се боят от истината. А докато не се изправиш лице в лице с истината ще си живееш с лъжата.
Съгласен съм изцяло!


Ти си...тъпист
Неможеш да си сравняваш знанията с моите.Човек който си мисли че света се гради на някви честоти и че тялото му вибрирало в "етерния свят" е същия като този който вярва в измислици.Неблагодарник си ти ,ако не беше тази наука която ти наричаш лъженаука сега щяхме с мотиките все още да вадим картофи и с това да си изкарваме прехраната.СЪБУДИ СЕ и си отвори очите....науката прави живота по хубав и допринася за всеки еидн аспект в личния,професионалния и социалния ни начин на живот.Заради таквиа като тебе сме на такова дередже че всеки политик успява с глупари убеждения да убеди таквиа като тебе че ще оправи България,и след като му повярвате,той си започва да си краде най безсрамно и ти си мислиш че понеже си му гласувал доверие ще оправи дъжавата........ЗАРАДИ ТАКИВА ЛЕСНО МАНИПУЛАРИЕМИ ЕДИНИЦИ като тебе сег България е пред разпад.Въобще какво знаеш ти за РЕАЛНИЯ СВЯТ!?!?!? Знаеш ли че всико в България е окрадено и продадено,че държавните запаси са открадени,че скадовете със жито са продени и сега затова дигат цените,не е от това че е лоша реколктата.Точно тази година реколката си беше много хубава,обаче цените продължават да си се покачват.........Живей си в измисления свят и умри в неведение и заблуда с нищо не помагаш нито на обществото,нито на развитието на следващото поколение,камо ли на себе си!
Като смееш да ме наричаш маолумник,покажи и докажи че си повече от мен.Кажи какви заслуги имаш,в какви състезания си участвал,какво си спортувал,какво си учил,с какво се занимаваш?Пф....не толерирам заблудите и илюзиите,особенно когато един такъв заблуден индивид смее да твърди че е повече от мен!

darking
08-27-2008, 19:15
:lol:

Kman
08-27-2008, 19:24
darking На колко си години?

Nam3less3
08-28-2008, 01:45
Тези които вярват сляпо като теб в такива (смея да ги нареча) измислици , се боят от истината. А докато не се изправиш лице в лице с истината ще си живееш с лъжата.
Съгласен съм изцяло!


Ти си...тъпист
Неможеш да си сравняваш знанията с моите.Човек който си мисли че света се гради на някви честоти и че тялото му вибрирало в "етерния свят" е същия като този който вярва в измислици.Неблагодарник си ти ,ако не беше тази наука която ти наричаш лъженаука сега щяхме с мотиките все още да вадим картофи и с това да си изкарваме прехраната.СЪБУДИ СЕ и си отвори очите....науката прави живота по хубав и допринася за всеки еидн аспект в личния,професионалния и социалния ни начин на живот.Заради таквиа като тебе сме на такова дередже че всеки политик успява с глупари убеждения да убеди таквиа като тебе че ще оправи България,и след като му повярвате,той си започва да си краде най безсрамно и ти си мислиш че понеже си му гласувал доверие ще оправи дъжавата........ЗАРАДИ ТАКИВА ЛЕСНО МАНИПУЛАРИЕМИ ЕДИНИЦИ като тебе сег България е пред разпад.Въобще какво знаеш ти за РЕАЛНИЯ СВЯТ!?!?!? Знаеш ли че всико в България е окрадено и продадено,че държавните запаси са открадени,че скадовете със жито са продени и сега затова дигат цените,не е от това че е лоша реколктата.Точно тази година реколката си беше много хубава,обаче цените продължават да си се покачват.........Живей си в измисления свят и умри в неведение и заблуда с нищо не помагаш нито на обществото,нито на развитието на следващото поколение,камо ли на себе си!
Като смееш да ме наричаш маолумник,покажи и докажи че си повече от мен.Кажи какви заслуги имаш,в какви състезания си участвал,какво си спортувал,какво си учил,с какво се занимаваш?Пф....не толерирам заблудите и илюзиите,особенно когато един такъв заблуден индивид смее да твърди че е повече от мен!k'man направо същия пост искам да напиша, но отправен към теб. И с противоположните значения на някой думи. Казвам ти, ти не може да си сигурен за това кое е истината и кое не е, но аз съм, и щом толкова хора ти го казваме по-добре се хвани в ръце, че после ще е късно.. Точно ти живееш в заблуда и ще умреш в невежество, 100% материалист си, а реалистите сме ние.

mistake
08-28-2008, 07:58
Аз не съм материалист.....АЗ СЪМ РЕАЛИСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ти си...тъпист.
@mistake - Ъъъ, ако не си забелязал/а постовете ми напоследък стават все по-къси и по-къси. Не ми се занимава с малоумници ;)
Извинявай , аз нарекла ли съм те "малоумник". Скриваш се зад тези обиди , поради факта че не можеш да ни обориш с думи и разсъждения. Не можеш да докажеш твърдението си и понеже ние не разсъждаваме като теб сме "малоумници"?

darking
08-28-2008, 09:12
Говорих за k`man. Иначе и двамата сте си инати, т.ч няма какво да ви обеснявам. Аз си знам за себе си и това си ми е достатъчно.

Nam3less3
08-28-2008, 10:58
Говорих за k`man. Иначе и двамата сте си инати, т.ч няма какво да ви обеснявам. Аз си знам за себе си и това си ми е достатъчно.Именно, ти знаеш кое е истината, не си длъжен да представяш "доказателства" на "философите" и "материалистите".

SiegHeil
08-28-2008, 12:17
Говорих за k`man. Иначе и двамата сте си инати, т.ч няма какво да ви обеснявам. Аз си знам за себе си и това си ми е достатъчно.Именно, ти знаеш кое е истината, не си длъжен да представяш "доказателства" на "философите" и "материалистите".
Аз знам че от другата страна на дъгата живеят желирани мечета но това не значи че е истина, нали ?

Kman
08-28-2008, 12:46
Точно ти живееш в заблуда и ще умреш в невежество, 100% материалист си, а реалистите сме ние.

:lol: ХАСХАХАХАХАХАХ тя науката и природните закони и историята и логиката и всичко е на моя страна.Вие ли сте реалисти ве ХАХАХАХАХАХ вие сте илюзионисти!!!Вие като наричате другите хора материалисти,знаете ли въобще какво означава това......пф,аз да се наричам материалист е все едно да наричам теб сатанист.Вашата религия и вашите глупави теориии противоречат на целия РЕАЛЕН СВЯТ.Религия според която бъдещето е обречено на апокалипсиса....това е вяра на страх,подчинение,смирение, римирение и илюзиии.А когато научиш истината,че всичко това в което вярвате е илюзия,ще осъзнанете че религията заробва света и че в нейните скрити посналия има само заплахи и заблуди.
Забелязал съм че хората които сами четат и сами търсят истината успяват да се отскубнат от религията,приемат истината,но хората на които някой се упитва да мопогне да видят истината отказват дори тя да им избожда очите,те никога няма да приемат истината защото трябва сам да поискаш да го осъзнаеш.Веднъж ако ти промията мозък,после единствения който може да те освободи си самия ти и никой друг.

Аве вярвайте си ве,вярвайте във честоти и вибрации на тялото,вярвайте в глупави ви апокалипсис който ще бележи края на религията и след който светът ще стане по хубав,поради факта че вече няма религии и разделения.Всичките евреи ,християни и мюсюлмани вярват в една и съща религия и това е разделение между тях е породено от Авраам.Ако прочетете малко повече ще го разберете.
НИЕ ДНЕС СМЕ БОЖЕСТВАТА които предците ни са почитали,можем това което божествата са можели....да зъдават живот,да спасят хора,да контролират бедствия(до известна степен) и още много други и със навлизането все повече на технологиите ние не само че се изравняваме на нивото на което и да е "божетсво" и неговите способности но дори и ги минаваме.Вашето религиозно мислене е робско!!!И вие фантазиорите причинявате всичките глупости на този свят,всичките атентати и войни и всичко останало е поради слабата ви психика която е лесно манупиларуема и използваема...призлява ми от вас.Заради тази ваша религия са избити и унищожени милиони милиони хора и тези същите ценности които и сега изпвядвате са ги избили,а не хората.....глупавата фантазиорска агресивна библия със скирити послания и робското ви мислене са в основата на всеки един конфликт на тази планета!!!!!Дори и днес хората се избиват за релгията си,а вие продължавате да я защитавате и говорите че е нещо хубаво....нещо хубаво което избива хора не е нищо хубаво.
АКО ЧЕТЕТЕ ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ВЯРВАТЕ В НИКОЯ РЕЛИГИЯ,сами ще си ковете съдбата и сами ще си бъдете господари на самите вас.АЗ СЪМ СИ САМ ГОСПОД-АР!!!

Kman
08-28-2008, 13:10
Ще го напиша с големио червени букви,че да се забелязва по лесно
"Митът са Христос ни свърши много добра работа" Папа Лъв X,XVI век

darking
08-28-2008, 13:22
Кви религии, кви пет лева те гонят бе болен? Аз си градя представа за света от това, което чувствам и от това, което съм преживял. Ти какво знаеш бе? Само гледаш на светът какъвто е. Ако живяхме преди 2000 години и ти бяхме казали, че могат да се направят компютри ти щеше да отговориш, че живеем в илюзия и само си фантазираме. Ама ето - компютрите в момента са факт! Технологията се развива, но според теб в началото как е започнало всичко като сме имали на разположение само камъни и дърва? "Науката" е напредвала и изведнъж сме обработили камъка в нещо друго? Жалък си. А и ако наистина беше реалист нямаше да се застояваш толкова на своето, а щеше да кажеш "може да е възможно, може и да не е". Ти си един тъп скептист! И точно ти си този, който е манипулиран и има слаба психика, защото им се връзваш на
"учените"(да, помагат ни до известна степен, но само за парите; и наистина е трудно без въображение да си представиш света по-хубав). Айде спри да се осланяш на "науката" и търси истината САМ!

Kman
08-28-2008, 13:27
НЕ МИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА! НА КОЛКО СИ ГОДИНИ darking?

darking
08-28-2008, 13:32
НЕ МИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА! НА КОЛКО СИ ГОДИНИ darking?
Където е трябвало съм написал. Даже когато съм бил на 5 годинки съм бил по-умен от теб. И май нещо спря да пишеш. Да не се сдуха?

Kman
08-28-2008, 13:38
Кви религии, кви пет лева те гонят бе болен? Аз си градя представа за света от това, което чувствам и от това, което съм преживял. Ти какво знаеш бе? Само гледаш на светът какъвто е. Ако живяхме преди 2000 години и ти бяхме казали, че могат да се направят компютри ти щеше да отговориш, че живеем в илюзия и само си фантазираме. Ама ето - компютрите в момента са факт! Технологията се развива, но според теб в началото как е започнало всичко като сме имали на разположение само камъни и дърва? "Науката" е напредвала и изведнъж сме обработили камъка в нещо друго? Жалък си. А и ако наистина беше реалист нямаше да се застояваш толкова на своето, а щеше да кажеш "може да е възможно, може и да не е". Ти си един тъп скептист! И точно ти си този, който е манипулиран и има слаба психика, защото им се връзваш на
"учените"(да, помагат ни до известна степен, но само за парите; и наистина е трудно без въображение да си представиш света по-хубав). Айде спри да се осланяш на "науката" и търси истината САМ!

Ти найстина неможеш да осъзнаеш какви абсолютни ГЛУПОСТИ ГОВОРИШ.Ама не...то това твоето не са смо глупости а невероятни ИДИОТЩИНИ.ОТГОВОРИ МИ НА КОЛКО СИ ГОДИНИ?фантазиора си ти,който вярва че света е създаден за 6 дена,бил си градял представата за света на това което чувствал.....на света не му пука за тебе! "Ти какво знаеш бе?...много повече от теб!

"Само гледаш на светът какъвто е"
е какда го гледам,такъв какъвто не е ли?

"Ако живяхме преди 2000 години и ти бяхме казали, че могат да се направят компютри ти щеше да отговориш, че живеем в илюзия и само си фантазираме."
Идиоти като вас никога нямаше да кажат такова нещо.Има огромна разлима между измислица и илюзия и ти явно не я осъзнаваш!

"ехнологията се развива, но според теб в началото как е започнало всичко като сме имали на разположение само камъни и дърва? "
релгиията е против науката и всичко което науката доказва,а тя доказва че богове няма.Доказва и разяснява същността на света и тогава ясно изкава и истината и илюзията и измислицата!И ясно че ти не разбираш от никаква наука и въобще не си чел смислена литература през живота си.
Ако аз съм болен,а аз се крепя на науката и историята...то тогава и те са болни.

" Жалък си. А и ако наистина беше реалист нямаше да се застояваш толкова на своето, а щеше да кажеш "може да е възможно, може и да не е".'
Това може да бъде може и да не бъде не е реализъм а променяне на мнението кат пръдлив....а аз си държа на своето защото за разлика от вас знам защо порастват растенията и знам какво има в небето,а вие си мислете че там все още има белобрад старец и че ж хората има някаква сила която ги кара да вършат разни неща :lol:

" Ти си един тъп скептист! И точно ти си този, който е манипулиран и има слаба психика, защото им се връзваш на
"учените"(да, помагат ни до известна степен, но само за парите; и наистина е трудно без въображение да си представиш света по-хубав)"
Ето това беше върха на сладоледа ХАХАХА ти си невероятен неблагодарник,днес всичко кеото те заобликаля и прави живота ти пълноценен го дължим на учените и науката бе идиот такъв!!!!!!!!!!!!!

darking
08-28-2008, 13:47
No comment! Глупака си е глупак...

Kman
08-28-2008, 13:48
Именно....виж...сам си го каза,сам си го призна....

Christ
08-28-2008, 13:56
Притчи 12
1 Който обича поправление, обича знание, Но който мрази изобличения е невеж.

Kman
08-28-2008, 14:03
"Където е трябвало съм написал. Даже когато съм бил на 5 годинки съм бил по-умен от теб. И май нещо спря да пишеш. Да не се сдуха?"
Май и ти си като всички останало пешлемета със голямо самочувстие но на никаква основа.Здухания както си личи си ти,това е повече от очевидно!

mistake
08-28-2008, 16:01
НЕ МИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА! НА КОЛКО СИ ГОДИНИ darking?
7 за 8 клас е , разбирам защо е толкова слабомислещ.

Nam3less3
08-28-2008, 16:05
"Където е трябвало съм написал. Даже когато съм бил на 5 годинки съм бил по-умен от теб. И май нещо спря да пишеш. Да не се сдуха?"
Май и ти си като всички останало пешлемета със голямо самочувстие но на никаква основа.Здухания както си личи си ти,това е повече от очевидно!Има причина да е с голямо самочувствие, досещаш се коя е нали?

mistake
08-28-2008, 16:23
"Където е трябвало съм написал. Даже когато съм бил на 5 годинки съм бил по-умен от теб. И май нещо спря да пишеш. Да не се сдуха?"
Май и ти си като всички останало пешлемета със голямо самочувстие но на никаква основа.Здухания както си личи си ти,това е повече от очевидно!Има причина да е с голямо самочувствие, досещаш се коя е нали?
И каква е причината??? :-o

Kman
08-28-2008, 16:38
голямо или не самочувствие,то е безпочвено не лежи на никаква основа....освен ако наричаш лъжите в които варва основи :lol:
Истината никога не се поражда от лъжите,тя ги разчиства и елеминира!

CTPAX TE E OT MEH
08-29-2008, 01:08
МОЛЯ ВСИЧКИ ДА НАСОЧТ ПОГЛЕДИТЕ СИ ТУК.
СЕГА ЩЕ НАПРАВЯ ЕДНО РАЗКРИТИЕ КОЕТО МОЖЕ ДА ПРЕОБЪРНЕ ЖИВОТА ВИ!
Има ли Бог?
Естествено,че има!
Бог е там където има и ХОРА!
Бог не е предмет за да го видите.Той е усещане,което само сърцето може да усети.
Бог е във всеки ЧОВЕК!
ЧОВЕК се нарича всеки който има душа,съвест и състрадание към другите,и като се замисля осъзнавам,че Бог е душата на човек,защото единствено ЧОВЕКЪТ е способен на чудеса,единствено ЧОВЕК е способен да помага и да прощава!
СЕГА ВЕЧЕ НАУЧИХТЕ ТАЙНАТА НА КОЯТО СЕ КРЕПИ СВЕТЪТ!

Orlandovci SS
08-29-2008, 03:09
Като умра ще видя,все пак вярвам,че има

Kman
08-29-2008, 11:23
:lol: Ква ти тайна,егати стадното мислене....

darking
08-29-2008, 11:45
Като умра ще видя,все пак вярвам,че има
Не очаквай да видиш белобрад старец :lol:

Kman
08-29-2008, 11:51
оуууу кой се появи..... вибриращия даркинг със етерния свят или с по скоро с поли-естерния свят :lol:

Pagan_man
08-29-2008, 14:23
леле чета и се чудя колко ли болни мозъци може да има още.
К ман и танк гърл засега дадоха най- смилсените отговори.
повечето тука са некви фанатизирани лапета дето си мислят и чакат некой да им оправи живота. И ако не погледнем към природата , нема да има бог и сина му да ни спасят, защотото ако продължаваме да онищожаваме природата ще си заминем и ние покрай нея.
хаил Один

darking
08-29-2008, 20:49
леле чета и се чудя колко ли болни мозъци може да има още.
К ман и танк гърл засега дадоха най- смилсените отговори.
повечето тука са некви фанатизирани лапета дето си мислят и чакат некой да им оправи живота. И ако не погледнем към природата , нема да има бог и сина му да ни спасят, защотото ако продължаваме да онищожаваме природата ще си заминем и ние покрай нея.
хаил Один
Наистина, Бог сме всички и всичко около нас(цялата тази материя и енергия) и няма никакъв смисъл да чакаме помощ, т.к такава никога няма да дойде. Даже и извънземните :lol: Трябва сами да се оправяме.

mistake
08-29-2008, 21:19
леле чета и се чудя колко ли болни мозъци може да има още.
К ман и танк гърл засега дадоха най- смилсените отговори.
повечето тука са некви фанатизирани лапета дето си мислят и чакат некой да им оправи живота. И ако не погледнем към природата , нема да има бог и сина му да ни спасят, защотото ако продължаваме да онищожаваме природата ще си заминем и ние покрай нея.
хаил Один
Наистина, Бог сме всички и всичко около нас(цялата тази материя и енергия) и няма никакъв смисъл да чакаме помощ, т.к такава никога няма да дойде. Даже и извънземните :lol: Трябва сами да се оправяме.
Той не ти казва , че Бог сме всички и всичко около нас.
ТцТцТц ... пълен си с тъпизми.

darking
08-29-2008, 21:31
Ако не си забелязала аз се съгласих само с частта, че никой няма да дойде и да ни помогне.

mistake
08-29-2008, 21:35
Наистина, Бог сме всички и всичко около нас(цялата тази материя и енергия) и няма никакъв смисъл да чакаме помощ, т.к такава никога няма да дойде. Даже и извънземните :lol: Трябва сами да се оправяме.
А това "наистина" какво прави отпред.
Може би не съм те разбрала правилно и ако е така се извинявам.

antifreeze
08-29-2008, 21:35
:shock: Хораааааааааааааа средновековието минааааааааааа!!!!

Nam3less3
08-30-2008, 00:30
леле чета и се чудя колко ли болни мозъци може да има още.
К ман и танк гърл засега дадоха най- смилсените отговори.
повечето тука са некви фанатизирани лапета дето си мислят и чакат некой да им оправи живота. И ако не погледнем към природата , нема да има бог и сина му да ни спасят, защотото ако продължаваме да онищожаваме природата ще си заминем и ние покрай нея.
хаил ОдинНикой не чака никой да им оправи живота. Всичките до един май не знаете нищо за вярата в Бог... А кво е один?

Pagan_man
08-30-2008, 00:38
земи чети амлко за паганизма - в частност одинизма и ще разбереш

Kman
08-30-2008, 00:45
Один е много по древен бог от Християнския бог,който дори си няма име.

"Наистина, Бог сме всички и всичко около нас(цялата тази материя и енергия) и няма никакъв смисъл да чакаме помощ, т.к такава никога няма да дойде. Даже и извънземните"
Това изказване е само противоречиво.....значи материята и енергия били бог,а нали бог е създал материята и енергията.....твоите изказвания все повече започват да се отдалечават от истината и да противоречат и на религията и на реалността!

darking
08-30-2008, 11:10
"Наистина, Бог сме всички и всичко около нас(цялата тази материя и енергия) и няма никакъв смисъл да чакаме помощ, т.к такава никога няма да дойде. Даже и извънземните"
Това изказване е само противоречиво.....значи материята и енергия били бог,а нали бог е създал материята и енергията.....твоите изказвания все повече започват да се отдалечават от истината и да противоречат и на религията и на реалността!
Човече, имам чувството, че ме бъркаш с някой друг. Кога пък съм казал, че Бог е създал материята и енергията? Ти май всичко приемаш буквално. "Създаване" въобще не е имало. Т.к на практика време няма ние сме си съществували винаги! Та никой не е създавал нищо. А в библията под "Бог създаде" се има в предвид, че всички ние(Бог) сме създали обкръжаващата ни среда. Библията е описала това, което е говорил Христос, но т.к той е употребил почти всичко преносно повечето християнски последователи, с болните си мозъци приемат всичко буквално и едва ли не след смъртта си чакат да им се отвори порта и да чуят някакъв глас(а.к.а Бог), който да ги упъти към рая(всъщност астралния план). Разбира се, в Библията има и доста не истини, които се доказват(разбира се не научно, а чрез други "писания").

Pagan_man
08-30-2008, 12:50
да и Земята е плоска нали. :D

Kman
08-30-2008, 14:18
уффф пак ли ти се обажа поли-естерния глас от етерния свят и ти вибрира тялото бе даркинг......

"Кога пък съм казал, че Бог е създал материята и енергията?"

"Бог сме всички и всичко около нас(цялата тази материя и енергия)"

Бог сме всички и в скобите поясни цялята тази материя и иенергия от която сме направени следователно и бог е материя и енергия.....ти неможеш да мислиш логически.Всики и всико около нас.....правилно всичко е материя и закономерности и въздействия и т.н.,но това нещо не е бог....това е природа.

""Създаване" въобще не е имало. Т.к на практика време няма ние сме си съществували винаги! Та никой не е създавал нищо"

Е как така винаги сме същестували и по времето на динозаврите,ако бяхме съществували и тогава първо щяхме да бъдем избити от динозаврите и после от ледниковата епоха и метеорита.....Няма такова нещо като някой нещо да създава....то винаги е било и винаги ще бъде,просто някой да го открие и обясни.И понеже за някой неща няма все още пълни обяснения и някой хора си мислят че тов ае божие дело,а всъщност не е така.

"А в библията под "Бог създаде" се има в предвид, че всички ние(Бог) сме създали обкръжаващата ни среда."
Ние не сме създадли обкръжаваща среда,т.е. природата,тя е била и преди нас и ще бъде и след нас.

Първо....Христос се казва Исая и е от Назарет,говорил е армейски и не е бил нищо повече от един мъдрец проповядващ мъдрост и любов също като буда и всичко останали.Просто след известен период едни хора видели че могат да го използват и започнали да преобразуват висчко което казал и направил в полза за тях и в новия завет когато са махнати много неща и са преобразувани още много фрази и изрази е моментът в който религията се изпозлва като оръжие.

Какъв ти астрален свят....всичко е на едно по високо ново на психика и съзнание....няма такива измислици като астрални светове,етерни светове и вибрации на тялото....
След смъртта на тялото,мозъкът не се захранва и умира,а заедно с неговата смърт умира и съзнанието му и кръговрата продължава като това тяло бива разградено и идва вече ред на хранителната верига.....кръговрат и постоянно движение,а не статичност както религиозните ценности учат че всичко е било и всичко ще си бъде едно и също докато не дойде апокапилсиса за който вече ни е известно че бележи гибелта на религията.

darking
09-01-2008, 16:21
Бог е природата, ние сме част от нея. => Ние сме Бог. Май нищо от това, което казах не го схващаш...

Christ
09-01-2008, 17:23
Исая :grin:

Kman
09-01-2008, 21:44
"Бог е природата, ние сме част от нея. => Ние сме Бог. Май нищо от това, което казах не го схващаш..."
Няма какво да бъде схващано,защото това са небивалици.......като това е бог,защо се молиш на разно икони и го начираш бог при положение че е природата и ние(хората).....наричай нещата с реалните им имена.
А твърдейки че бог е природата и ние сме бог,обезмисляш библията.

darking
09-01-2008, 22:04
"Бог е природата, ние сме част от нея. => Ние сме Бог. Май нищо от това, което казах не го схващаш..."
Няма какво да бъде схващано,защото това са небивалици.......като това е бог,защо се молиш на разно икони и го начираш бог при положение че е природата и ние(хората).....наричай нещата с реалните им имена.
А твърдейки че бог е природата и ние сме бог,обезмисляш библията.
Аз да се моля на икони и да искам някой от горе да ми помага - wtf?! :lol: :lol: :lol:

Kman
09-01-2008, 22:14
Е значи не си никакъв християнин,как тогава говориш че има бог,като не си никакъв вярващ :lol:
Сам си противоречиш!

darking
09-01-2008, 22:20
Е значи не си никакъв християнин,как тогава говориш че има бог,като не си никакъв вярващ :lol:
Сам си противоречиш!
Прав си, не съм християнин, но до сега говорих, че Бог не трябва да бъде разбиран като отделно същество! Бог е в нас(обобщаващо всичко, което съм казал до сега).

Kman
09-01-2008, 23:00
Значи си взаимствал от тук от там,хем има бог,ама той не е такъв какъвто е в самата вяра.Значи си имаш твоя отделна си вяра в бог,но не в същия хирстиянски бог,пак нали хрстиянски обаче някъв по различен,които се намирал в тревичките,птичките и пчеличките.....е то и така се е зародил изляма....

darking
09-02-2008, 07:52
Аз просто тълкувам библията както трябва. И не мога да се нареча християнин, т.к повечето такива са болни мозъци, които приемат всичко буквално и чакат като умрат да видят някъв дъртак, създал вселената, да ги опъти към рая или ада в зависимост от това какви са били през физическият си живот. <-- :lol: :lol: :lol: А повечето църковници дето уж проповядват християнство реално погледнато са най-големите грешници. Просто не може за такива неща да се искат пари. И работите с пречистването и т.н са пълни глупости. Направили са го само заради парите. Наистина, има доста случаи, когато след ходене в църква хората са си оправяли живота, но това не се дължи а бог, а на това, че вярват, че ще бъдат излекувани. Самовнушението и вярата са две наистина важни неща ;)

mistake
09-02-2008, 08:05
Аз просто тълкувам библията както трябва. И не мога да се нареча християнин, т.к повечето такива са болни мозъци, които приемат всичко буквално и чакат като умрат да видят някъв дъртак, създал вселената, да ги опъти към рая или ада в зависимост от това какви са били през физическият си живот. <-- :lol: :lol: :lol: А повечето църковници дето уж проповядват християнство реално погледнато са най-големите грешници. Просто не може за такива неща да се искат пари. И работите с пречистването и т.н са пълни глупости. Направили са го само заради парите. Наистина, има доста случаи, когато след ходене в църква хората са си оправяли живота, но това не се дължи а бог, а на това, че вярват, че ще бъдат излекувани. Самовнушението и вярата са две наистина важни неща ;)
Човече, ти си противоречиш със всяка дума. Не мога да те разбера. В мозъка ти е някаква бъркотия. :?

AdmiralJohn
09-02-2008, 08:08
Аз просто тълкувам библията както трябва. И не мога да се нареча християнин, т.к повечето такива са болни мозъци, които приемат всичко буквално и чакат като умрат да видят някъв дъртак, създал вселената, да ги опъти към рая или ада в зависимост от това какви са били през физическият си живот. <-- :lol: :lol: :lol: А повечето църковници дето уж проповядват християнство реално погледнато са най-големите грешници. Просто не може за такива неща да се искат пари. И работите с пречистването и т.н са пълни глупости. Направили са го само заради парите. Наистина, има доста случаи, когато след ходене в църква хората са си оправяли живота, но това не се дължи а бог, а на това, че вярват, че ще бъдат излекувани. Самовнушението и вярата са две наистина важни неща ;)
Човече, ти си противоречиш със всяка дума. Не мога да те разбера. В мозъка ти е някаква бъркотия. :?
Да бе и аз след като прочетох този пост мисля като теб, mistake :)

darking
09-02-2008, 08:42
Човече, ти си противоречиш със всяка дума.
Всъщност не си :?

mistake
09-02-2008, 08:51
Човече, ти си противоречиш със всяка дума.
Всъщност не си :? :smt018

NaughtyWhisper
09-02-2008, 11:13
:shock: :lol:

Изумявам се кви индивиди има в тоя форум..

darking що си сигурен, че ти тълкуваш Библията правилно, а милиони други хора, не ? :shock:

Kman
09-02-2008, 11:20
Защото самочувствието му е диганото до тавана и се има за някъв вибриращ индивид дето се рее в някър етерен свят и после бил вярвал в бог,но всъщност бил вярвал че всичко около нас и ние самите сме били бог,а и после каза че бил по голям атеист дори от всички тука събрани заедно :lol: умрам от смях като му чета простотиите на тоя малчуган....ама то от 13-14 годинеш какво можеш да очакваш :lol:

darking
09-02-2008, 11:30
:shock: :lol:

Изумявам кви индивиди има в тоя форум..

darking що си сигурен, че ти тълкуваш Библията правилно, а милиони други хора, не ? :shock:
Просто давам мнение. Казвам каквото чувствам. Да съм се налагал като някои други всезнайковци тук?

@k`man - Ама то от 17-18 годишен "разбирач" какво да искаш? Май този със самочувствието си ти. Ти си този, който си налага мнението само, защото не е видял нещо. Реалистът, човекът, който гледа реално на нещата, ще каже "Кой знае, може и да съществува, може и да не съществува, радвам се, че вярваш в това, но аз за сега не вярвам, т.к още не съм си го доказал.", а ти само си налагаш мнението без да си имаш никаква представа от нещата. Като не е доказано ще се докаже някак си бе. Те учените ако отричаха като теб всичко и само чакаха доказателствата да им паднат от небето, без да се стремят към тях, сега въобще нямаше да ги има тия лекарства, технология и т.н, за които устата не спира да ти говори. Като не вярваш толкова поне се убеди, че не съществува. Чети по въпроса, пробвай,... Ти си неблагодарникът. За разлика от теб аз не чакам някой да докаже нещо, а се опитвам с четене и тренировки сам да си го докажа. И следвайки написаното от мен в този пост нямаш абсолютно никакво право да ми викаш лапе, недоразвито едноклетъчно такова. Ти си по-тъп и от сестра ми дето е на 4 години бе! Нещастник...

Kman
09-02-2008, 11:35
Ахам....значи каквото чувстваш,а мозъчните процеси ги оставяш на страна....тоест ти не казваш каквото мислиш и даже въобще незнам дали мислиш,а само чувстваш,то даже и ти незнаеш какво чувсваш,защото неможеш да се усетиш какви глупости говориш,а и ако наистина такова нещо усещаш каквото чувстваш.....мдам манджа с грозди и портокали и кепабпчета е твоята работа :lol:

Kman
09-02-2008, 11:38
Ахам....значи каквото чувстваш,а мозъчните процеси ги оставяш на страна....тоест ти не казваш каквото мислиш и даже въобще незнам дали мислиш,а само чувстваш,то даже и ти незнаеш какво чувсваш,защото неможеш да се усетиш какви глупости говориш,а и ако наистина такова нещо усещаш каквото чувстваш.....мдам манджа с грозди и портокали и кепабпчета е твоята работа :lol:

Kman
09-02-2008, 11:42
Ахам....значи каквото чувстваш,а мозъчните процеси ги оставяш на страна....тоест ти не казваш каквото мислиш и даже въобще незнам дали мислиш,а само чувстваш,то даже и ти незнаеш какво чувсваш,защото неможеш да се усетиш какви глупости говориш,а и ако наистина такова нещо усещаш каквото чувстваш.....мдам манджа с грозди и портокали и кепабпчета е твоята работа :lol:

darking
09-02-2008, 11:44
Въпросът пак опира до великият "орган".
"Някои неща се виждат не с очите, а със сърцето."
Вникни малко в тази поговорка! Сърцето като орган и сърцето, което се използва във повечето поговорки, символът на любовта, са две коренно различни неща!

darking
09-02-2008, 11:44
Въпросът пак опира до великият "орган".
"Някои неща се виждат не с очите, а със сърцето."
Вникни малко в тази поговорка! Сърцето като орган и сърцето, което се използва във повечето поговорки, символът на любовта, са две коренно различни неща!

Горния пост е едитнат! ^^^

mistake
09-02-2008, 11:46
Ахам....значи каквото чувстваш,а мозъчните процеси ги оставяш на страна....тоест ти не казваш каквото мислиш и даже въобще незнам дали мислиш,а само чувстваш,то даже и ти незнаеш какво чувсваш,защото неможеш да се усетиш какви глупости говориш,а и ако наистина такова нещо усещаш каквото чувстваш.....мдам манджа с грозди и портокали и кепабпчета е твоята работа :lol:
:razz: :razz: :razz: Доста интересно размишление :razz: :razz: :razz:
\:D/

Nam3less3
09-02-2008, 11:56
Ахам....значи каквото чувстваш,а мозъчните процеси ги оставяш на страна....тоест ти не казваш каквото мислиш и даже въобще незнам дали мислиш,а само чувстваш,то даже и ти незнаеш какво чувсваш,защото неможеш да се усетиш какви глупости говориш,а и ако наистина такова нещо усещаш каквото чувстваш.....мдам манджа с грозди и портокали и кепабпчета е твоята работа :lol:
:razz: :razz: :razz: Доста интересно размишление :razz: :razz: :razz:
\:D/Мога да ви кажа(познавайки фактите), че вие написахте най-големите глупости, които човек е способен да измисли по тия теми.

Kman
09-02-2008, 12:07
Сори за повтарянето,но ми се бъгна ФФ-то :/

"а ти само си налагаш мнението без да си имаш никаква представа от нещата. "
Хах....аз съм си бил нямал представа....ти не четеш смислена литеряатура а разни измлислени книги за вибрарищи етерни светове,което е повече от смехотворно "нещастник" такъв....

И сърцето ли е най-великия орган....е то значи че отктоподите като имат три сърца и са по велики така ли....
А и СЪрцето е само отган а любовта както казах е пределно доказано от биолози и дори и гопспожата ти по биолгоия може да ти каже,че любовта е хормон които поражда химичен дисбаланс в тялот....ето това е смислена литература....означава да се интересуваш какво става с тялото ти в някои ситуации защо се чувстваш по еди кой си начин и как да избягваш или преодоляваш себе си за да можеш да се контролираш в определени жиснено важни ситуации.
А ти си неблагодарника които нарече учените и науката "лъженаука" а това за лекарствата и лекуването на болестите го прочете от моите постове с които те убедих че не си прав....защо ме копираш подяволите....

"Кой знае, може и да съществува, може и да не съществува, радвам се, че вярваш в това, но аз за сега не вярвам, т.к още не съм си го доказал.", "
Аз винаги съм бил категоричен без може би и разни други овъртания....същесввува или не,да или не.НЯМА средно положение.

"Като не е доказано ще се докаже някак си бе. "
Ама то е доказано че божествата са измислени от хората и са измислица.

"Те учените ако отричаха като теб всичко "
те не отричат всичко а точно подлагат всичко на съмнение грездей такъв.И аз следвам техния пример,подлагам всичко на съмнение а тук се намесва и философията,а и нали този раздел се казва "философия и религия" а философия е наука на съмнението.

"само чакаха доказателствата да им паднат от небето, без да се стремят към тях, "
Ако не се съмняваха,нямаше да достигнат сегашното ниво.


"Като не вярваш толкова поне се убеди, че не съществува. "
Убедил съм се....ааа ти си мислиш че само ти си чел най-много от всички тук
:lol:
Като прочетеш "забавна библия" и висчко за акултизма тогава ми говори...изчел съм ги тези глупости много отдавна.

"За разлика от теб аз не чакам някой да докаже нещо, а се опитвам с четене и тренировки сам да си го докажа."
И кво четеш,приказки за лека нощ на братя грим ли?и какво тренираш гребане с лъжица.....

"И следвайки написаното от мен в този пост нямаш абсолютно никакво право да ми викаш лапе,"
Ама ти си си....

" недоразвито едноклетъчно такова. Ти си по-тъп и от сестра ми дето е на 4 години бе! Нещастник..."
Ще извиняваш обаче първо....никога през живота си не съм коленичил,не съм лазел и не съм се предавал,дори като бебе съм се изправил и съм тръгнал да вървя без да лазя и второ от 7 до 9 клас съм изчел тонове простотии за окултизъм,числа,кабала,маг и и разни теории за равновесието в природата и за вскяи простотии,а от 9 натам съм чел само смислена литература,каквото и ти трябва да започнеш да четеш и като казвам смислена имам на предвид биология,химия,астрономия, стория,научни разработки,научни достижения и общо взето НАУКА....нешото което на тебе ти обягва....мекотело такова....ама не ти си цяло чехълче(вид едноклетъчно)....Я да проверим сега....аз също имам сестра с която различката ни е 5 години,да предпологим че вашата е между 2 и 5-6 години......4+6=11.....а разлика от 5-6 години между братя,сестри и т.н. мн рядко се среща....дори да е 11години разликата ви,което е прекалено малък шанса,това означава че си на максимум 15 години......

darking
09-02-2008, 12:18
Разликата ни е 10 години и съм на 14. Но това не означава нищо. Ти си си идиот!

Kman
09-02-2008, 12:24
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ най после да изплюе камъчето....кво толкова срамно имаше....видяли че съм прав,на 14 години си.Тя сестра ми сега като е на 13 и по цял ден гледа анимационни фимчета,ако и ти от джетикс взаймстваш теориите си,ама то си и личи,ей го какъв аватар си сложил :lol:

darking
09-02-2008, 12:32
1. Аватара ми не е от "детско", а от аниме.
2. Какво те бърка?
3. С този пост си пролича още повече колко си тъп!

Kman
09-02-2008, 12:38
Аниме манга,детско....все е рисувано бе чифут такъв....е на мистейк сега е класика...Джери,това си е класика.Но твоето не е нишо повече от анимирани рисунки,детско аджаба....Аниме-аниирани рисунки....пролиава си ти колко си в гъбите безмозъчен анимиран капут такъв.....

NaughtyWhisper
09-02-2008, 12:58
Аниме манга,детско....все е рисувано бе чифут такъв....е на мистейк сега е класика...Джери,това си е класика.Но твоето не е нишо повече от анимирани рисунки,детско аджаба....Аниме-аниирани рисунки....пролиава си ти колко си в гъбите безмозъчен анимиран капут такъв.....

Не е същото :-x
Като привърженик на японската анимация, няма да се съглася с теб. ТОВА вече е непозната за теб тема, и ще те помоля да се въздаржаш от коментари и обиди. Придържайте се към темата. Ако ще коментирате анимето, има си раздел и теми.



Мога да ви кажа(познавайки фактите), че вие написахте най-големите глупости, които човек е способен да измисли по тия теми.

Съгласен съм.

Не целя да обидя никой, но държанието ви, особено на k'man като се има в предвид на колко е, не ви прави чест, а обратното..
За обиди си има ЛС и т.н... и без това тези теми са препълнени с глупости, предлагам да не допринасяме още повече?

darking
Просто давам мнение. Казвам каквото чувствам. Да съм се налагал като някои други всезнайковци тук?


Аз просто тълкувам библията както трябва. И не мога да се нареча християнин, т.к повечето такива са болни мозъци, които приемат всичко буквално и чакат като умрат да видят някъв дъртак, създал вселената, да ги опъти към рая или ада в зависимост от това какви са били през физическият си живот.

Ако ти казваш твърдо, че тълкуваш Библията както трябва, значи си убеден в правотата си, от което следва, че всички Християни са глупаци и не разбират, колкото едно 14 годишно момче?

Никой не те е спрял да изказваш мнение, но наричайки някой с различни възгледи "болен мозък" си е простотия..дори за твоята възраст.
Самият начин по който си описал вярванията на християните показва колко си компетентен по темата..


Айде много ви здраве! Отивам да си гледам Анимето 8)

darking
09-02-2008, 13:11
1. Comics - цветни рисунки правени от американци.
2. Manga - чернобели рисунки правени от японци.
3. Cartooon - цветна анимация правена по комикс от американци.
4. Аниме - цветна анимация правена по манга от японци.
5. Всякакви други анимации(които не са правени нито от японци, нито от американци) са си просто анимации.
6. Повечето картууни са предназначени за малки деца, но въпреки това пак са забавни и можеш да си изкараш поука. Но при аниметата е точно обратното - много малко са предназначени за деца. Много от тях даже са 12+, 15+, 18+,... А и даже и 0,1+ да бяха едно малко дете няма да разбере нищо от японско озвучение с англ. субтитри, особено българче.
7. Tom & Jerry, Looney Tunes, Dexter, Ed Edd 'n Eddy,... - тези картууни са предназначени за деца, но даже и аз от време на време си пускам Cartoon Network или Boomerang, защото както каза са си класики. Jetix - там вече са тъпи и бебешки.
8. Ако погледаш малко от анимето на аватара ми - One Piece ще поумнееш доста ;) Можеш да си извадиш доста поуки, а и е забавно.
9. Познавам много хора, по-големи и от теб, и от мен, които гледат аниме, т.ч не ми се дърви.
10. Та то и хентая е рисуван. Доста хентай филми/клипчета са по-брутални и от порното. Ти като имаш дете с такива "рисувани филмчета" ли ще го отгледаш?
11. Темата стана тотален offtopic, а и не ми се спори с дебили!


Ако ти казваш твърдо, че тълкуваш Библията както трябва, значи си убеден в правотата си, от което следва, че всички Християни са глупаци и не разбират, колкото едно 14 годишно момче?

Никой не те е спрял да изказваш мнение, но наричайки някой с различни възгледи "болен мозък" си е простотия..дори за твоята възраст.
Самият начин по който си описал вярванията на християните показва колко си компетентен по темата..

Наричам ги болни мозъци, защото са такива. Не може през целия си живот да разчиташ на някой друг, който така и не ти помага(т.к този "друг" всъщност си самият ти). Ти си човекът, който си помага. Като вярваш, че помощ ще дойде, тя идва. Обаче не я праща Бог, ами ти самият си помагаш. И да, давам си мнението, но повтарям, не го налагам! Поне в темата за Бог такова нещо не мога да си позволя. Вече в другите теми, където се късае менталната физика, оклумантиката, контрола на енергии, осъзнати сънища и др. мога да си позволя, т.к имам опит, за разлика от някои други. Доста пъти съм предвиждал неща, завъртал съм psiwheel леко(и съм сигурен, че не се е породило от вятър или от дишането ми), сънувал съм осъзнато, чувствал съм духове и се доверявам на сърцето си!


ТОВА вече е непозната за теб тема, и ще те помоля да се въздаржаш от коментари и обиди.
Само с молене не става. В темите за Бог ми е все тая какво мисли, защото и двамата само предполагаме, но ми писна без да знае нищо да ми противоречи за всичко при положение, че с тези неща имам опит, а той - никакъв!

mistake
09-02-2008, 13:37
Наричам ги болни мозъци, защото са такива. Не може през целия си живот да разчиташ на някой друг, който така и не ти помага(т.к този "друг" всъщност си самият ти). Ти си човекът, който си помага. Като вярваш, че помощ ще дойде, тя идва. Обаче не я праща Бог, ами ти самият си помагаш. И да, давам си мнението, но повтарям, не го налагам! Поне в темата за Бог такова нещо не мога да си позволя. Вече в другите теми, където се късае менталната физика, оклумантиката, контрола на енергии, осъзнати сънища и др. мога да си позволя, т.к имам опит, за разлика от някои други. Доста пъти съм предвиждал неща, завъртал съм psiwheel леко(и съм сигурен, че не се е породило от вятър или от дишането ми), сънувал съм осъзнато, чувствал съм духове и се доверявам на сърцето си!

:-o Кой разчита на някой друг? Нали с толкова постове и мнение ,ние целехме да ти покажем , че помощ не може да дойде ей така от небето. Ако ти не си помогнеш , няма кой друг да ти помогне. Единственото нещо в което трябва да вярваш е в себе си. Ти си помагаш. След като не ти помага Бог , а ти си помагаш ... какъв е смисъла вярата да ти е отправена към него?
А пък и нещо не схващам... та ти беше на съвсем различно мнение...защо започваш да си противоречиш? Всяка втора твоя дума е все по-настрани от предишната ти. Ти сам незнаеш какви ги дрънкаш , ама си ги дрънкаш.

mistake
09-02-2008, 13:50
Rodili se horata i sazdali si bogove povqrvali v tqh za6toto imali nujda ot opro6tenie.Napravili gi silni i veliki za da poema drug vinata za tqhnite deqniq .Napravili gi vsesilni i vsevijda6ti ,za6toto samite te iskali da budat takiva :) tova e moito mnenie
Ето я истината :grin:

darking
09-02-2008, 13:53
А пък и нещо не схващам... та ти беше на съвсем различно мнение...защо започваш да си противоречиш? Всяка втора твоя дума е все по-настрани от предишната ти. Ти сам незнаеш какви ги дрънкаш , ама си ги дрънкаш.
Май ти не знаеш какви ги дрънкаш. Прегледай темата и ще видш, че още от самото начало твърдя, че Бог е природата(всичката ни заобикаляща(вкл. и нас) материя и енергия), а ние сме част от нея. Ама понеже "Едно си баба знае, едно си бае!" ти въобще не разбираше какво исках да кажа, а ето, че сега вече явно почваш.

Nam3less3
09-02-2008, 14:00
Наричам ги болни мозъци, защото са такива. Не може през целия си живот да разчиташ на някой друг, който така и не ти помага(т.к този "друг" всъщност си самият ти). Ти си човекът, който си помага. Като вярваш, че помощ ще дойде, тя идва. Обаче не я праща Бог, ами ти самият си помагаш. И да, давам си мнението, но повтарям, не го налагам! Поне в темата за Бог такова нещо не мога да си позволя. Вече в другите теми, където се късае менталната физика, оклумантиката, контрола на енергии, осъзнати сънища и др. мога да си позволя, т.к имам опит, за разлика от някои други. Доста пъти съм предвиждал неща, завъртал съм psiwheel леко(и съм сигурен, че не се е породило от вятър или от дишането ми), сънувал съм осъзнато, чувствал съм духове и се доверявам на сърцето си!

:-o Кой разчита на някой друг? Нали с толкова постове и мнение ,ние целехме да ти покажем , че помощ не може да дойде ей така от небето. Ако ти не си помогнеш , няма кой друг да ти помогне. Единственото нещо в което трябва да вярваш е в себе си. Ти си помагаш. След като не ти помага Бог , а ти си помагаш ... какъв е смисъла вярата да ти е отправена към него?
А пък и нещо не схващам... та ти беше на съвсем различно мнение...защо започваш да си противоречиш? Всяка втора твоя дума е все по-настрани от предишната ти. Ти сам незнаеш какви ги дрънкаш , ама си ги дрънкаш.С толкова постове нищо не може да покажете. Не разбирате нищо от тия теми и не си мислете че ако някой вярва, може да го заблудите във вашите глупости. :booooomb:

mistake
09-02-2008, 14:13
А пък и нещо не схващам... та ти беше на съвсем различно мнение...защо започваш да си противоречиш? Всяка втора твоя дума е все по-настрани от предишната ти. Ти сам незнаеш какви ги дрънкаш , ама си ги дрънкаш.
Май ти не знаеш какви ги дрънкаш. Прегледай темата и ще видш, че още от самото начало твърдя, че Бог е природата(всичката ни заобикаляща(вкл. и нас) материя и енергия), а ние сме част от нея. Ама понеже "Едно си баба знае, едно си бае!" ти въобще не разбираше какво исках да кажа, а ето, че сега вече явно почваш.

Човече, имам чувството, че ме бъркаш с някой друг. Кога пък съм казал, че Бог е създал материята и енергията?.

"Създаване" въобще не е имало.

А в библията под "Бог създаде" се има в предвид, че всички ние(Бог) сме създали обкръжаващата ни среда.

Kакво се получава в един момент? Аз ли незнам какво говоря? :x

NaughtyWhisper
09-02-2008, 14:17
Darking..


Не е същото
Като привърженик на японската анимация, няма да се съглася с теб. ТОВА вече е непозната за теб тема, и ще те помоля да се въздаржаш от коментари и обиди. Придържайте се към темата. Ако ще коментирате анимето, има си раздел и теми.

Това беше насочено главно към k'man.
Аз СЪМ фен на Японската анимация, но това не е мястото да я обсъждаме, ок?


За християнството..
Наистина не знаеш нищо приятелю. За теб всичко се свежда до това да чакаш помощ от Бог, ако си Християнин. Показва знанията ти в областа. Да поставяш всеки християнин под общ знаменател, само защото си срещнал, или прочел за един фанатизиран такъв е меко казано тъпо. Няма да пиша по темата.

Аз мога да те нарека болен мозък. Защо ли? Защото възгледите ти не са като моите, и въпреки че не знам много за тях, ги смятам за глупави, защото не мислиш като мен. Точка.

За опити с духове и т.н. няма да споря, тъй като не мога.

Никой в този форум, като включвам и себе си в това число, няма нито жизненият опит, нито познанията за да бъде убеден в правотата на своята теза за Бог.

darking
09-02-2008, 14:28
За християнството..
Наистина не знаеш нищо приятелю. За теб всичко се свежда до това да чакаш помощ от Бог, ако си Християнин. Показва знанията ти в областа. Да поставяш всеки християнин под общ знаменател, само защото си срещнал, или прочел за един фанатизиран такъв е меко казано тъпо. Няма да пиша по темата.
Наистина, може и да не познавам много християни, но съм останал с такова впечатление. И какво се хващаш за това "болен мозък". Важното е, че си изказах мнението, нали? То няма нищо общо с другите 'християни', т.к си е мое, лично!


Никой в този форум, като включвам и себе си в това число, няма нито жизненият опит, нито познанията за да бъде убеден в правотата на своята теза за Бог.
Съгласен. Но темата въпреки всичко не е за спор, а за споделяне на мнение. Оставам с впечатлението, че теорията на k' man е, че самият той е Бог. Някво лапе ми се прави на много голямо и знаещо.

Kman
09-02-2008, 18:52
Сега едно 18 годишно лапе ще изкаже ЛИЧНОТО си мнение!

Анимето,мангата и всичките други останали ги правят Японците,но всъщност ако се замислиш защо не направят един филма анимирано и рисувано....защото е няколко пъти по евтино и по бързо.Лично предпочитам хубавите филми с хубави ефекти и добра актьорска ига.

Почувствах се обиден че един 14 годишен младеж изказва толков напористо мнението си считайки моето за "глупаво" при положение,че моето мнение се гради на научно доказани факти.

Може да нямам достатъчния жизнен опит,но поне имам 4 години преднина пред даркинг и немога да приема само-противоречащите безмислени думи които той бълва за истина и да стоя безучастно да си вие байрака,да си мисли че с размахване на пръчица и концентрация ще накара някяо чаша да се премести или че съществуват русалки и да не изброявам всичко останало.Също така немога да понеса неуважението на мнението ми от 14 годишен "младеж" и още по малко неговата агресивност към всичко което не се доближава до неговото мнение.А никога не съм се мислил за "бог",няма и как да се мисля,по скоро имам себе си за една стотна от прашинка в путинята Гоби.

"Оставам с впечатлението, че теорията на k' man е, че самият той е Бог"
Ем значи неможеш да си изкарваш правилни впечатления,изводи и заключения.
И така според темата вярвате ли в бог....НЕ и дори съм против религиите и ценностите които те насаждат чрез страх,смирение и т.н. Личното мнение на едно 18 годишно лапе,а сега със радост ще прочета личното мнение на едно 14 годишно лапе за да преценя според това което е общо прието дали разсъждава правилно и бих могъл да си позволя малко или много да кажа че повечето неща които той е писал са абослютно неверни и грешни по простата причина че първо имам малко по голям жизнен опит,макар и недостатъчен и въобще не е близко до това което е общо прието и доказано като истинност.
Това на кеото вие викате "бог" аз му викам Кръговрат и не му се кланям,не му паля свещи и не се страхувам от него.

Kman
09-02-2008, 18:57
Истината не се ражда от лъжите,а от спора....
Аз нали споменах че който започне да се обръща към агресията в спора,започва да губи спора,въпреки че съм използвал и аз няколко обиди,съм ги използвал с надсмешка без да се гневя....е имаше един два случая в които се нагнетих от всеповтарящите се мнения на неймлесс,но все пак съм човек с чувства,а не някакъв робот :lol: ,но хладнокръвието му е цаката :)

darking
09-02-2008, 19:42
Странно как със реални актьори и ефекти ще направят бой 1 срещу 100, където единия накълцва 100-те с три катани за секунда докато те се опитват да го застрелят с пистолети. Мога да ти дам още хиляди примери, които просто с ефекти няма как да станат. Т.е може и да се получи нещо, но ще изглежда...смешно.

Дам, голяма гъзарийка си е да си по-голям от някой друг. Явно се имаш за нещо доста повече от младеж. Ама нали се сещаш, че някои хора просто са по-развити от други. Трябва да имаш поне малко ум за да можеш да проумееш същността на духовните "изкуства", нали се сещаш?

Щом всичките ти мнения се базират на "научно доказани факти", ако обичаш, дай ми подробно доказателство, че телекинеза(например) няма. Сега ще кажеш "Първо ти!", но номерът няма да мине т.к ти изрично каза, че всичките ти мнения ти се градят на доказателства.

Чаша може да се премести и без никаква пръчица. Чисто и просто - телекинеза. "Пръчиците" се използват в уиката за съвсем различни неща. Личи си от 7 до 9 клас колко езотерична литература си чел...

Мога да кажа, че има няколко човека, след чиито подробни статии(в един друг международен форум, който напоследък нещо е паднал) съм постигал задоволяващи резултати. Та същите тези хора казват, че са посещавали елементните светове, намиращи се в астрала и колкото и странно да звучи са виждали някои от съществата описани в различните митологии. Най-често "стадно"... Т.к след техниките, дадени от тези хора, съм постигал резултати(както казах) съм напълно склонен да им вярвам. Още от 4 годишен съм мислил по въпроса - как "древните" ще им дойдат на акъла такива същества просто ей така... Още не съм си дал отговор на въпроса, но поне имам вярва, на която да се крепя.

А ти да не мислиш, че аз мога да търпя твойто неуважение към мен? И мойто не е просто мнение. Ти така и не можа да проумееш, че от самото начало споря с теб не само, защото вярвам, но и защото имам опит. Ти случайно да си чел мислите на хората, да си им "говорил" само с мисли, да си въртял psi wheel, като си бил сигурен, че въртежа не е бил породен от вятър, да можеш да контролираш енергията в тялото си и да я насочваш на където си пожелаеш, ръката почвала ли е да ти пари, все едно гори от много вложена концентрация(само мислено) в нея, да си сънувал цял ден(уж) и като си се събудил да си видял, че са минали само няколко минути(макс. час), да си спал(и да сънуваш) и едновременно да си усещал и чувал всичко около теб в реалният свят, да си имал сън, който си контролирал, да си чувствал чуждо присъствие, при положение, че при теб е нямало никой, да си видял нещо и изведнъж да ти се е сторило, че си го виждал абсолютно същото, в детайли, и преди(deja vu - има си и научно мнение, но НЕ вярвам в него, т.к след daja vu съм си спомнял, че съм го видял в сън!), да си предвиждал какво ще каже друг или въобще някакво събитие,... Е? За разлика от теб аз СЪМ! Та както виждаш това не са само мнения! Това е опит!

Така като те гледам не съм сигурен кой има повече житейски опит. В даскало да, ама иначе...

Kman
09-02-2008, 21:28
"Странно как със реални актьори и ефекти ще направят бой 1 срещу 100, където единия накълцва 100-те с три катани за секунда докато те се опитват да го застрелят с пистолети. Мога да ти дам още хиляди примери, които просто с ефекти няма как да станат. Т.е може и да се получи нещо, но ще изглежда...смешно. "
Странно не странно но е възможно като се позиционира камерата и още много трикове,просто неси запознат с хитрите трикове при заснемането на филм и компютърните ефекти които правят това възможно и невероятно близко до реалност,че дори не се различава.

"Ама нали се сещаш, че някои хора просто са по-развити от други. "
И ти твърдиш че си по развит от мен,без дори да ме познаваш и без дори да знаеш нещо за живота ми.

". Трябва да имаш поне малко ум за да можеш да проумееш същността на духовните "изкуства", нали се сещаш? "
За да проумееш нещо което другите не проумяват трябва или да имаш невероятно много ум или абослютно никакъв.Няма средно положение....средно статистическия човек е средното положение.А ако ти твърдиш че си средно статистически човек,това означава че всички трябва да проумяват "същността на духовните "изкуства""....доста абсурдно.....

"Щом всичките ти мнения се базират на "научно доказани факти", ако обичаш, дай ми подробно доказателство, че телекинеза(например) няма."
Телекинеза има и мнохо хора които имат тази способност я отдават на "бог".А и "научните доказателства" потвърждават съществуването на телекинезата,като са правени експерименти на човешки мозък на човек който има тази спосбност.

Пръчици,русалки,гиганти,дя о коледовци,летящи елени....има невероятно много неща които човешкото съзнание е измислило за да си обясни нешата които не е умело да си обясни за вековете и за малкото знания които са имали повечето ни предци.

"след техниките, дадени от тези хора, съм постигал резултати"
Самоубеждение....силата на психиката,трябва да четеш повече за психиката и съзнанието на хората за да си обясниш тези неща.

" как "древните" ще им дойдат на акъла такива същества просто ей така"
Ами както като видиш една сянка и съзнанието ти започва да прави всякакви асимилации с свръхестествени същества които съществуват само в съзнанието на хората/Като видиш една по огляма сянка в морето и ако тя е достатъчно не ясна,но подсказва формата на опашка на риба,скойно можеш да си представиш опашка на риба и ако имало и две пръчки които да правят сянка като ръце,можеш да си представиш че е русалка,а всъщност е сянката или отраженето на нещо съвсем различно.Така са измислили всиките странни,а всъшност не толквоа странни,например драконите са взаймствани от гущерите.


Имаш доста развито въображение и на всичките неща може да бъде дадено логично и научно обяснение ако бъде внимателно изследвано.Особенно тва с паренето в ръката....на мен днес ми пареше ръката на досег,от по голяото количество кръв което е навлязло от удъра с вратата.Или ако цял ден си стискаш ръката в юмрул и тя ще е топла и на досиг ще ти се струва че все едно пари.

"Така като те гледам не съм сигурен кой има повече житейски опит. В даскало да, ама иначе..."

Житейския опит няма как да ми го видиш,аз тва детосъм го преживял малко хора са го преживявали и ако започна да изборявам най-важните и най-опастните неща които са ми се случили ше трява да пиша до утре.Неможеш да правип догадки кой бил имал по голям опит.
Всичко си има логично обяснение,просто някой хора толкова им се иска да повярват че започват да се самоубеждават.Но тъй като не познаваш достатъчно психиката и съзнанието на човешкото същество неможеш да кажеш обкетивно какво ти се е случило.Нали знаеш какво е обективно заключение и в кои случай няма обективизъм.

darking
09-02-2008, 21:35
Житейския опит няма как да ми го видиш,аз тва детосъм го преживял малко хора са го преживявали и ако започна да изборявам най-важните и най-опастните неща които са ми се случили ше трява да пиша до утре.
Same with me. Както и да е. Нямам какво повече да кажа, а ти явно не ме разбираш или просто си уникален инат и си си само на своето. Спирам да споря с теб, защото ми омръзна. Живей си в заблуда. Все пак се надявам някой ден да се промениш.

btw И обърни внимание на тези две книги ;) :

Astral Dynamics (http://www.bgshare.com/365408/AstralDynamics-RBruce.pdf)

Пътуване Извън Тялото (http://www.bgshare.com/365409/monro.pdf)

Kman
09-03-2008, 11:03
Хубава книги в които на някои места прочетох че религията неможеда даде точна представа кое как и защо,но със същите факти и доказателства които книгата дава като да кажем "доказателства",са същите факти с които може да бъде оспорена.За съжаление неможах да намеря годината в която е написана книгата на Монро,но на места срещнах години между 1960-1970,като трябва да се отбележи че научката и скороста с която тя се развива се вдига,но точно в тези години нее била на чак такова ниво,докато сега вече разработват нанотехнологиите,които вече могат да ни въведат в един нов съвременен свят,но точно в тези години 60-те и 70-те не е била на такова ниво и самата религия е била навлязла много навътре в живота на хората.Като трябва да отбележа че Монро му се е наложило да застане против концепсиите на религията,което за онези години е голямо постижение.Друго немога да кажа,не съм до толкова запознат с теориите и идеите на тези хора и трудът им.
Има и много скорошни книги писани в тази насока,но всички те са вземали идеи от доста по стари книги.
Не живейте в миналото,а в настоящето с оптимизъм към бъдещето,а не с някви апокалиптични вярвания.
:)

darking
09-03-2008, 11:53
Монро вече, за съжаление, е покойник. А какво ще кажеш относно описаните преживявания(най-вече тези на Монро)?

Lysit0
09-03-2008, 13:37
Вярвам