PDA

View Full Version : ДИСКУСИЯ:Вярата - върховна манипулация



demons_of_my_soul
02-28-2008, 18:56
Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
Вие какво мислите по тови въпрос....?

Jesus_is_good
02-29-2008, 07:25
Мисля че отново слагаш всичко под общ знаменател без основателни причини.ВЯРВАЩ,не религиозен христианин ще се опита да ти помогне до степента до която му кажеш "махай се,не ми трябваш".Вярващ мисюлманин ще се опита да те убие по няколко начина ако обидиш неговия идол.Колко пъти да повтарям че инквизиция,тамплиери и всички злоупотребявания с църковна власт през вековете е за материални облаги които не се поущряват от библията.

Shinigami
02-29-2008, 12:53
Мисля 4е си недостатъчно образован за да пускаш такива теми... :lol:

SkiT
02-29-2008, 13:37
Аз също съм изцяло на мнението че религията е най-голямата манипулативна сила,създадена да управлява огромен брой хора... :?

ThunderGoddess
02-29-2008, 19:08
Мисля, че е манипулация и няма място във нашия век, минала й е модата, така да се каже. Особено трите свръхрелигии ... мога да кажа само едно за тях: :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078 :smt078

Sarabi
03-01-2008, 17:56
Вярата е едно... религията съвсем друго, съвсем изкривено.
Цялата роля на църквата е да манипулира. За да общуваш с Господ не ти е нужна някаква си сграда, не е нужно да му плащаш данък.

Jesus_is_good
03-01-2008, 20:07
\:D/ \:D/

izzy
03-02-2008, 05:18
religiqta ne vinagi e bila s manipulatorska cel. imaiki predvid 4e bojestva mogat da se prosledqt o6te do purvite osobi nare4eni homo sapiens, bi bilo nerazumno da se kaje 4e religiqta e suzdadena za manipulaciq. kazvam tova za6toto ne mislq 4e purvite hora na toz svqt sa imali dostatu4nata doza intelekt da mogat da osuvur6enstvat magiqta na manipulaciqta.
ne otri4am 4e se e prevurnala v ured s koito da se kontrolira masata narod, prosto kazvam 4e ne e bila suzdadena s tazi cel.
Religiqta e fantaziqta s koqto edin 4ovek moje da zadovoli 4uvstvoto si za sigurnost i da si obqsni neobqsnimoto. Fantaziqta koqto uspqva da sloji to4ni definicii na celite i moralnite vuzgledi na horata vurhu sveta.
Kogato edin nemoje da si obqsni nqkoq reakciq ot kakvo e predizvikana, vuprosnata osoba zapo4va da izpolzva svoite znaniq i se opitva da izgradi ramka v koqto da postroi dovolno i razumno za nego re6enie ili obqsnenie.
za oburkanite - tova e edna ot klu4ovite to4ki vuv filosofiqta zanimava6ta se sus izsledvaneto i prou4vaneto na drevnosta obqsnena s nai prosti dumi.

Jesus_is_good
03-02-2008, 07:46
Отново тая прословута еволюция....
Недоказана религия на атеистите,които твърдят че е наука базирана само и единствено на предположения.

kkkl
06-10-2008, 08:08
Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
Вие какво мислите по тови въпрос....?
Аз не съм набожен.Според мен религията е създадена с благородна цел(била тя и манипулативна).Какво значение има?За Морала няма религия.

Christ
06-10-2008, 10:50
Вярата е едно... религията съвсем друго, съвсем изкривено.
Цялата роля на църквата е да манипулира. За да общуваш с Господ не ти е нужна някаква си сграда, не е нужно да му плащаш данък.


lol surprise.

Lady_B_
06-10-2008, 11:07
Вярата действително е едно, а религията друго. И само да се разберем за кога говорим сега църквата е пълна скръб, но нека да не забравяме, че народи са оцелели благодарение на църквата и нашия е един от тях!

kristo
06-10-2008, 11:21
Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.

Sarabi
06-10-2008, 18:30
Вярата е едно... религията съвсем друго, съвсем изкривено.
Цялата роля на църквата е да манипулира. За да общуваш с Господ не ти е нужна някаква си сграда, не е нужно да му плащаш данък.


lol surprise.


И все пак си се убедил, че доста малко хора го знаят, нали ?

Jeuelle
06-10-2008, 18:57
Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
Вие какво мислите по тови въпрос....?

Да, прав/а си , но както казаха преди мен , много неща слагаш под общ знаменател.
Това е едно "сбито" изказване , повърхностно (не в лошия смисъл).
Не само в проповядването ( и сие) е така. Много неща са измислени с цел манипулация.
..Но все пак , човек сам си решава да вярва или не. Ето например атеистите - ми дреме им на тях за Божествата
...или както ти засегна темата за псевдосвещениците...
Да , много контрастни случаи има , но това трябва да е тема на един мноооооооооооооооооого дълъл разговор.
Не става с 5 изречения.

kristo
06-10-2008, 19:44
Определено тази тема не може да се обобщи с 5 изречения. Над нея са разсъждавали, разсъждават и ще продължават да разсъждават най-великите философи и мислители в историята на човечеството. Най съгласен съм обаче с мнението, че вярата е нещо, което никои не може да ти наложи, а е нещо свято, което човек трябва да почувства, за да се води от нея. Иначе насила не става. Точно затова тя е нещо толкова велико и способно на чудеса ако се притежава в пълнота, доколкото човешките ни възможности позволяват.

Lunatic-
06-10-2008, 23:27
това е факт
факт е и манипулацията на Christ i kristo
също е факт това, че биха духали на Господ
ако им се появи :)

Christ
06-10-2008, 23:28
това е факт
факт е и манипулацията на Christ i kristo
също е факт това, че биха духали на Господ
ако им се появи :) Факт е, че Господ ще ти счупи колената.. ;)

Lunatic-
06-10-2008, 23:29
хммм
най-много да счупя на майка ти путката :)

Christ
06-10-2008, 23:37
хммм
най-много да счупя на майка ти путката :) Хехе. ;) Заповядай, вкъщи си е.

(Не знаеш в какво се забърка. :lol: )

Lunatic-
06-10-2008, 23:38
:-o
по добре да не рискувам тогава 8-)

Christ
06-10-2008, 23:43
:-o
по добре да не рискувам тогава 8-) Добър избор... :>

kkkl
06-11-2008, 10:39
Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.

kristo
06-11-2008, 21:03
Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.
Този метод за самолечение, както го наричаш е един от най-ефикасните. Има болести, за които колкото и лекарства да изпиеш, и най-скъпите да са, няма лечение. Но има случаи и то много, че такива на пръв поглед нелечими болести са се излекували само и единствено с вяра в Господ Иисус Христос. Иначе няма как да се обяснят случаите на излекувани от слепота и инвалидност хора например /това са по-различни болести, но с тях мога да дам най-точен пример/ именно с вяра. Чудеса се случват колкото и да не им се иска на някои хора и да ги отричат.

lsd43
06-11-2008, 21:18
Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.
Този метод за самолечение, както го наричаш е един от най-ефикасните. Има болести, за които колкото и лекарства да изпиеш, и най-скъпите да са, няма лечение. Но има случаи и то много, че такива на пръв поглед нелечими болести са се излекували само и единствено с вяра в Господ Иисус Христос. Иначе няма как да се обяснят случаите на излекувани от слепота и инвалидност хора например /това са по-различни болести, но с тях мога да дам най-точен пример/ именно с вяра. Чудеса се случват колкото и да не им се иска на някои хора и да ги отричат.

По тази логика има има и много будисти и мюсюлмани,които са се излекували с "вяра",според мен това си е просто лек който тялото само е изградило,като един който тялото му прави антитела срещу хив ,а да и същият човек не е вярващ,лекарите обаче не могат да ползват антителата ,които тялото му е изградило върху други хора,а да не говоря колко хора са си умряли с вярата ,че Господ ще ги излекува.

saysonic
06-11-2008, 21:27
Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
Вие какво мислите по тови въпрос....?
А ти в какво вярваш?!

kristo
06-11-2008, 22:02
Вярата е сила, която няма граници и наистина може да върши чудеса. Това е доказано, защото ма хиляди хора, които са били тежко болни или нещо от рода и вследствие на огромната си вяра са се излекували. И само не обяснявайте, че това е станало вследствие на някакво внушение, а не на вярата, защото не е така. И вяра и религия наистина имат голяма разлика.
Да, прав си.Има доста методи за самолечение.Тепърва се навлиза в тази сфера и резултатите за сега са обнадеждаващи.
Този метод за самолечение, както го наричаш е един от най-ефикасните. Има болести, за които колкото и лекарства да изпиеш, и най-скъпите да са, няма лечение. Но има случаи и то много, че такива на пръв поглед нелечими болести са се излекували само и единствено с вяра в Господ Иисус Христос. Иначе няма как да се обяснят случаите на излекувани от слепота и инвалидност хора например /това са по-различни болести, но с тях мога да дам най-точен пример/ именно с вяра. Чудеса се случват колкото и да не им се иска на някои хора и да ги отричат.

По тази логика има има и много будисти и мюсюлмани,които са се излекували с "вяра",според мен това си е просто лек който тялото само е изградило,като един който тялото му прави антитела срещу хив ,а да и същият човек не е вярващ,лекарите обаче не могат да ползват антителата ,които тялото му е изградило върху други хора,а да не говоря колко хора са си умряли с вярата ,че Господ ще ги излекува.
Бреий, много умно, как успя да го измислиш това, тцтцтц, "гениален" си направо :D. Честно казано в опитите си да оспориш тезата ми само я подкрепи, без да се усетиш. Уви, няма как да стане друго яче, колкото и да ти се иска 8)

kristo
06-11-2008, 22:07
и няма как по естествен начин човек да си изгради, както ти го наричаш вътрешен "лек", за да излекува слепотата си, при положение, че се е родил сляп примерно. Защото науката е доказала, че в едно 80-90% такива случаи са нелечими и слепотата си остава за цял живот. Но пък съм чел и слушал за документирани случаи, че точно такива, безнадеждно болни хора или нещо от рода се лекуват не с медикаменти, не с някакви вътрешни антитела, я с вяра в Господ.

kristo
06-11-2008, 22:15
Ето да видиш едно клипче на тази тема и после коментирай дали чудесата са възможни. Сигурно ще кажеш пак, че това е някаква манипулация, но кажи ми какъв би бил смисъла от такова нещо?! Здравият разум и логиката определено отхвърлят такава възможност.
http://www.vbox7.com/play:ea8e8f5a

Jesus_is_good
06-11-2008, 23:50
kristo ;-) ;-) ;-)

Lunatic-
06-12-2008, 05:54
как сте сектанти 8-)

Muse_of_Madness
06-12-2008, 06:28
:smt097 За цялата тема :-x

lsd43
06-12-2008, 08:29
Ето да видиш едно клипче на тази тема и после коментирай дали чудесата са възможни. Сигурно ще кажеш пак, че това е някаква манипулация, но кажи ми какъв би бил смисъла от такова нещо?! Здравият разум и логиката определено отхвърлят такава възможност.
http://www.vbox7.com/play:ea8e8f5a

Да ти е идвало на ума че може да е нагалсено?

lsd43
06-12-2008, 08:32
и няма как по естествен начин човек да си изгради, както ти го наричаш вътрешен "лек", за да излекува слепотата си, при положение, че се е родил сляп примерно. Защото науката е доказала, че в едно 80-90% такива случаи са нелечими и слепотата си остава за цял живот. Но пък съм чел и слушал за документирани случаи, че точно такива, безнадеждно болни хора или нещо от рода се лекуват не с медикаменти, не с някакви вътрешни антитела, я с вяра в Господ.

Но както казах има също така и много вярващи ,които не са се оправили.А има и такива ,които са атеисти и пак са се оправили.Вярата,а не Бог ги лекува.

kristo
06-12-2008, 09:38
и няма как по естествен начин човек да си изгради, както ти го наричаш вътрешен "лек", за да излекува слепотата си, при положение, че се е родил сляп примерно. Защото науката е доказала, че в едно 80-90% такива случаи са нелечими и слепотата си остава за цял живот. Но пък съм чел и слушал за документирани случаи, че точно такива, безнадеждно болни хора или нещо от рода се лекуват не с медикаменти, не с някакви вътрешни антитела, я с вяра в Господ.

Но както казах има също така и много вярващи ,които не са се оправили.А има и такива ,които са атеисти и пак са се оправили.Вярата,а не Бог ги лекува.
Само че явно не знаеш, че Бог и Вярата са едно и също нещо. Бог е най-висшата степен на Вярата, а Вярата е едно от имената на Бога.

lsd43
06-12-2008, 10:01
и няма как по естествен начин човек да си изгради, както ти го наричаш вътрешен "лек", за да излекува слепотата си, при положение, че се е родил сляп примерно. Защото науката е доказала, че в едно 80-90% такива случаи са нелечими и слепотата си остава за цял живот. Но пък съм чел и слушал за документирани случаи, че точно такива, безнадеждно болни хора или нещо от рода се лекуват не с медикаменти, не с някакви вътрешни антитела, я с вяра в Господ.

Но както казах има също така и много вярващи ,които не са се оправили.А има и такива ,които са атеисти и пак са се оправили.Вярата,а не Бог ги лекува.
Само че явно не знаеш, че Бог и Вярата са едно и също нещо. Бог е най-висшата степен на Вярата, а Вярата е едно от имената на Бога.

Не съм съгласен ,че е едно и също все пак можеш да имаш вяра на много неща не само на Господ,той е просто едно от нещата на които можеш давярваш.Например може и да си учен и няй-висшата ти степен на вяра ще е науката ,а не Бог.

kristo
06-12-2008, 17:54
Бог е най-висшата степен на вярата и най-висшата наука приятелю. Иначе има различни видове вяра, но само в Бог е най-силната и най-висшата й степен.

Lychezar
06-12-2008, 20:37
Чували ли сте за Хор,Богът Слънце на Египет отпреди 3000г.пр.нв.е.?
Хор бил роден на 25-ти декември,от девицата Изида Мери.Неговото раждане е съпроводено от звезда на Изток,която кара трима крале да я следват,за да се поклонят на новородения спасител.На 12 години бил учител на заблудени деца.На 30 бил покръстен от лице познато като Анап и така започва мисията си на духовен водач.Хор имал 12 ученика/последователи/,които пътували с него,свидетели на чудеса като излекуване на болни, или ходене по вода.Хор е бил познат под много имена като "Истината", "Светлината","Богопомазан Син", "Божий Пастир",
"Божи Агнец" и много други.След като бил предаден от Тифон,Хор бил разпънат, погребан и след три дни възкръснал.Много други богове имат
същата обща митологическа структура...

lsd43
06-12-2008, 20:41
Чували ли сте за Хор,Богът Слънце на Египет отпреди 3000г.пр.нв.е.?
Хор бил роден на 25-ти декември,от девицата Изида Мери.Неговото раждане е съпроводено от звезда на Изток,която кара трима крале да я следват,за да се поклонят на новородения спасител.На 12 години бил учител на заблудени деца.На 30 бил покръстен от лице познато като Анап и така започва мисията си на духовен водач.Хор имал 12 ученика/последователи/,които пътували с него,свидетели на чудеса като излекуване на болни, или ходене по вода.Хор е бил познат под много имена като "Истината", "Светлината","Богопомазан Син", "Божий Пастир",
"Божи Агнец" и много други.След като бил предаден от Тифон,Хор бил разпънат, погребан и след три дни възкръснал.Много други богове имат
същата обща митологическа структура...


Нека позная филма "Зайнгест"...

Lychezar
06-12-2008, 20:47
Позна 8-)

lsd43
06-12-2008, 20:52
Позна 8-)

За жалост във филма не казват истината,чел съм египетската митология и няма нищо подобно,но сега не ми се разказва историята . Иначе е доста вероятно евреите да са копнали от египтяните и вавилонците.

Ако те кефят подобни филми свали си Illuminati от www.zamunda.net

За тоя филм дето ти посочих мога да ти потвърдя ,че има доста истински неща,става пак въпрос за световните конспирации.

Christ
06-12-2008, 21:01
Чували ли сте за Хор,Богът Слънце на Египет отпреди 3000г.пр.нв.е.?
Хор бил роден на 25-ти декември,от девицата Изида Мери.Неговото раждане е съпроводено от звезда на Изток,която кара трима крале да я следват,за да се поклонят на новородения спасител.На 12 години бил учител на заблудени деца.На 30 бил покръстен от лице познато като Анап и така започва мисията си на духовен водач.Хор имал 12 ученика/последователи/,които пътували с него,свидетели на чудеса като излекуване на болни, или ходене по вода.Хор е бил познат под много имена като "Истината", "Светлината","Богопомазан Син", "Божий Пастир",
"Божи Агнец" и много други.След като бил предаден от Тифон,Хор бил разпънат, погребан и след три дни възкръснал.Много други богове имат
същата обща митологическа структура... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Исус не е роден на 25ти Декември!

Хор е богът не небето, който е роден от майка си Изида. Няма доказателства тя да е наречена Изида Мери! Изида била вдовица на Озирис и следователно не е била девица. Изида е правила магия, за да възкреси Озирис от мъртвите, но не успява. Тогава тя събира частите от тялото му и прави секс с него. Забременява и се ражда Хор. Никъде не е писано за възкресение или разпятие. Дори е е споменато дали умира.

Хор е роден на 31ят ден от египетския месец "Кояк".

Източници:
[1] (http://www.mnsu.edu/emuseum/prehistory/egypt/religion/godslist.html)[2] (http://www.touregypt.net/godsofegypt/horus.htm)[3] (http://www.egyptianmyths.net/horus.htm)

http://www.youtube.com/watch?v=_QAhrC3nG5E

И по-разширено:

http://www.youtube.com/watch?v=ej_coXEnKEI&feature=related

KariZma
06-12-2008, 21:10
Ето да видиш едно клипче на тази тема и после коментирай дали чудесата са възможни. Сигурно ще кажеш пак, че това е някаква манипулация, но кажи ми какъв би бил смисъла от такова нещо?! Здравият разум и логиката определено отхвърлят такава възможност.
http://www.vbox7.com/play:ea8e8f5a

Да ти е идвало на ума че може да е нагалсено?


А от къде сте сигурни че точно Бог го е изцелил??? Може да е Другия... Сатаната

Christ
06-12-2008, 21:12
Ето да видиш едно клипче на тази тема и после коментирай дали чудесата са възможни. Сигурно ще кажеш пак, че това е някаква манипулация, но кажи ми какъв би бил смисъла от такова нещо?! Здравият разум и логиката определено отхвърлят такава възможност.
http://www.vbox7.com/play:ea8e8f5a

Да ти е идвало на ума че може да е нагалсено?


А от къде сте сигурни че точно Бог го е изцелил??? Може да е Другия... Сатаната Което всъщност е по-вероятно... :?

kristo
06-12-2008, 22:30
И за този "бог" Хор исторически свидетелства няма, а именно тук е митологията. За разлика от Исус Христос и Християнството, за които има исторически свидетелства в изобилие. И този филм- без да съм го гледал ми става ясно, че е поредната юдейско-фарисейска измишльотина, целяща да изопачи истината и делото на Господ Исус Христос. Жалки са тези хорица, които се опитват да ритат срещу ръжена :?. Но още по-жалко за тези, които им се хващат на манипулациите...

Lychezar
06-13-2008, 09:33
Кристо,как може да вярваш в Бог и в същото време да си нацист?Тези две понятия са изпълнени с противоречия бе човек!Егати пропагандата правите,да се ебавате с религията за лична изгода...

Christ
06-13-2008, 10:14
Кристо,как може да вярваш в Бог и в същото време да си нацист?Тези две понятия са изпълнени с противоречия бе човек!Егати пропагандата правите,да се ебавате с религията за лична изгода... :lol: :lol: :lol: Не е нацист, просто евреите са си напаст. Не всички, но повечето.

Lychezar
06-13-2008, 10:39
Според мен е противоречива християнската и нацистката идеология!Просто не е логично да ходиш на църква и в същото време да правиш изцепки от рода на:"България за българите!"
А това,дали са напаст или не повечето евреи,пак според Религията не можем да определим ние!Но забравих,че ти си Бог и всичко идва от теб и свършва в теб.

Christ
06-13-2008, 10:50
Според мен е противоречива християнската и нацистката идеология!Просто не е логично да ходиш на църква и в същото време да правиш изцепки от рода на:"България за българите!"
А това,дали са напаст или не повечето евреи,пак според Религията не можем да определим ние!Но забравих,че ти си Бог и всичко идва от теб и свършва в теб.

Евреите са анти-християни. Прочети малко... :? И никъде не съм казал, че съм Бог... лол

demons_of_my_soul
06-13-2008, 13:54
Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
Вие какво мислите по тови въпрос....?
А ти в какво вярваш?!

Аз, разбира се, вярвам в себе си...
Не отричам библията... Тя за мен е една книга пълна с исторически събития, които просто трябва да разталкуват правилно.
Факт е, че Исус е лекувал хора които са вярвали до фанатизъм в него или по точно, вярвали са, че той ще ги спаси. От него е било нужно смао да махне с ръка и ако болния е достатъчно вярващ (тоест си самовнушава) става и прохожда, а ако не стане номера естествено болния бива упрекван, че не му е достатъчно силна вярата....
Факт - човек може чрез смовнушение така да повиши температурата на тялото си, че да се възпламени!

HaRMoNy
06-14-2008, 20:49
Според мен библията е толкова пъти преработвана, че не се знае кое там е истина и кое не. Колкото до исторически книги, вярното в тях е въпрос на гледна точка, невярвам 10 човека да видят една история и да я разкажат по един и същи начин, зависи от човек, от неговият мироглед,познания и т.н.
Вярата наистина може да се използва и за манипулативни цели, но с нея могат и да се творят чудеса. Както се казва в една Арменска поговорка - "От едно и също цвете змията прави отрова, а пчелата - мед.
Имало е много случай, когато на пациенти са давани хапчета "плацебо" и са наблюдавани положителни резултати, при които симптомите на пациентите се подобряват.

kristo
06-14-2008, 23:04
Според мен е противоречива християнската и нацистката идеология!Просто не е логично да ходиш на църква и в същото време да правиш изцепки от рода на:"България за българите!"
А това,дали са напаст или не повечето евреи,пак според Религията не можем да определим ние!Но забравих,че ти си Бог и всичко идва от теб и свършва в теб.
Че какво нацистко има в това да искаш България да е на българите? И като казвам България на българите, нямам в предвид в България да живеят само българи, а България да бъде управлявана само от българи, което е съвсем естествено и нормално.И различно разбира се. И мисля, че всеки би се съгласил с това. А ти нима не си против това да ни управлява ДПС примерно? Та както Германия трябва да се управлява от германци, Русия от руснаци, Франция от французи и т. н. и нашата Родина трябва да се управлява само от българи.
И за евреите. Не съм казал, че ги мразя, в никакъв случай, просто както много точно каза Christ, повечето от тях не са стока. Не, че няма свестни евреи, но повечето са религиозни фанатици и расисти срещу неевреите и най-вече срещу нас християните.
А за нацизма, твърдо го отричам. Освен, че е антихуманна идеология, нацизма се опира и на езичеството, което още повече ме кара да страня от него. Също както комунизма, който пък е още по антихриситиянски. Так че комунизма, нацизма, това са тотално отречени от мен идеологии. Само Християнството и неговите принципи в духовен план и възрожденският български национализъм за мен са истината.

kristo
06-14-2008, 23:11
Най гениалното нещо измислено от хората това е "РЕЛИГИЯТА", тя обединява и разедеинява!
Хората се превръщат в добитак който се стопанисва по различен начин от стопанина (отглежда се, дои се, коли се).
Тези които проповядвали мир са извършвали най-големите зверства в историята, а в христианството открито хората се наричат "овце" или "стадо", а техният водач с благородното название "Пастир".
Но не ме разбирайте погрешно аз не осъждам "РЕЛИГИЯТА", аз и се възхищавам и нямам предвид само Христианството, слагм под това чило всички съществуващи и съществували изповядвания!
Вие какво мислите по тови въпрос....?
А ти в какво вярваш?!

Аз, разбира се, вярвам в себе си...
Не отричам библията... Тя за мен е една книга пълна с исторически събития, които просто трябва да разталкуват правилно.
Факт е, че Исус е лекувал хора които са вярвали до фанатизъм в него или по точно, вярвали са, че той ще ги спаси. От него е било нужно смао да махне с ръка и ако болния е достатъчно вярващ (тоест си самовнушава) става и прохожда, а ако не стане номера естествено болния бива упрекван, че не му е достатъчно силна вярата....
Факт - човек може чрез смовнушение така да повиши температурата на тялото си, че да се възпламени!
Вярата и самовнушението не са едно и също нещо. Невъзможно е да си се родил сляп /недай боже/ и един ден да си "внушиш", че ще прогледнеш и това да стане. Това може да стане само ако се случи нещо свръхестествено, тоест Божествено, което се нарича чудо. А само Бог може да върши чудеса. Всички други "чудеса", които не са от Бога, са фокуси, шмекерувания и прочее измами, които много бързо изчезват и се разбира, че не са никакви чудеса.

kristo
06-14-2008, 23:16
Според мен библията е толкова пъти преработвана, че не се знае кое там е истина и кое не. Колкото до исторически книги, вярното в тях е въпрос на гледна точка, невярвам 10 човека да видят една история и да я разкажат по един и същи начин, зависи от човек, от неговият мироглед,познания и т.н.
Вярата наистина може да се използва и за манипулативни цели, но с нея могат и да се творят чудеса. Както се казва в една Арменска поговорка - "От едно и също цвете змията прави отрова, а пчелата - мед.
Имало е много случай, когато на пациенти са давани хапчета "плацебо" и са наблюдавани положителни резултати, при които симптомите на пациентите се подобряват.
Имаш право до голяма степен. Само че Евангелието не е било пренаписвано. Да, превеждано е на много езици, има страшно много преписи, но те се различават изключително малко от първоизточника, тоест първите написани Евангелия през втората половина на I век. И това е доказано чрез сравнителен анализ, направен от учените, в които се доказва, че копията на оригинала на четирите Евангелия следват едно към едно оригинала.

HaRMoNy
06-15-2008, 09:19
Според мен библията е толкова пъти преработвана, че не се знае кое там е истина и кое не. Колкото до исторически книги, вярното в тях е въпрос на гледна точка, невярвам 10 човека да видят една история и да я разкажат по един и същи начин, зависи от човек, от неговият мироглед,познания и т.н.
Вярата наистина може да се използва и за манипулативни цели, но с нея могат и да се творят чудеса. Както се казва в една Арменска поговорка - "От едно и също цвете змията прави отрова, а пчелата - мед.
Имало е много случай, когато на пациенти са давани хапчета "плацебо" и са наблюдавани положителни резултати, при които симптомите на пациентите се подобряват.
Имаш право до голяма степен. Само че Евангелието не е било пренаписвано. Да, превеждано е на много езици, има страшно много преписи, но те се различават изключително малко от първоизточника, тоест първите написани Евангелия през втората половина на I век. И това е доказано чрез сравнителен анализ, направен от учените, в които се доказва, че копията на оригинала на четирите Евангелия следват едно към едно оригинала.
Тук няма да споря :)
Наистина мисля, че в Библията има отправено послание и то е запазило същността си. Но хората разбират различно нещатата, от там съществуват и разногласията, които са довели до сътворяването на много секти, които показват "пътя".

Lychezar
06-16-2008, 07:46
Според мен е противоречива християнската и нацистката идеология!Просто не е логично да ходиш на църква и в същото време да правиш изцепки от рода на:"България за българите!"
А това,дали са напаст или не повечето евреи,пак според Религията не можем да определим ние!Но забравих,че ти си Бог и всичко идва от теб и свършва в теб.
Че какво нацистко има в това да искаш България да е на българите? И като казвам България на българите, нямам в предвид в България да живеят само българи, а България да бъде управлявана само от българи, което е съвсем естествено и нормално.И различно разбира се. И мисля, че всеки би се съгласил с това. А ти нима не си против това да ни управлява ДПС примерно? Та както Германия трябва да се управлява от германци, Русия от руснаци, Франция от французи и т. н. и нашата Родина трябва да се управлява само от българи.
И за евреите. Не съм казал, че ги мразя, в никакъв случай, просто както много точно каза Christ, повечето от тях не са стока. Не, че няма свестни евреи, но повечето са религиозни фанатици и расисти срещу неевреите и най-вече срещу нас християните.
А за нацизма, твърдо го отричам. Освен, че е антихуманна идеология, нацизма се опира и на езичеството, което още повече ме кара да страня от него. Също както комунизма, който пък е още по антихриситиянски. Так че комунизма, нацизма, това са тотално отречени от мен идеологии. Само Християнството и неговите принципи в духовен план и възрожденският български национализъм за мен са истината.

По определение национализмът е:"Чувство за принадлежност и привързаност към определена нация, полит. доктрина и движение за постигане и утвърждаване на правата и свободата на дадена нация, което обикновено се свързва с представата, че границите на държавата трябва да съвпадат с етническите граници и преобладаващата народност, със стремежа към създаване на самостоятелна национална държава."

Според хриястиянството трябва да обичаме всички без значение от какъв етнос са.И религията като цяло ни учи на любов,да не се гневим на враговете си,а не да "утвърждаване на някакви права на дадена нация!"Партията ДПС може да ти прави зло,но ти трябва да се молиш за спасението на грешните хора,членуващи вътре в нея-така е според християнството.
8-)

Christ
06-16-2008, 10:40
Според хриястиянството трябва да обичаме всички без значение от какъв етнос са.И религията като цяло ни учи на любов,да не се гневим на враговете си,а не да "утвърждаване на някакви права на дадена нация!"Партията ДПС може да ти прави зло,но ти трябва да се молиш за спасението на грешните хора,членуващи вътре в нея-така е според християнството.
8-)

Исус казва да обичаме враговете си. Да благославяме тези, които ни проклинат.

Никъде не виждам обичай всички, независимо какъв етнос са. :-D Също така, молитвата ти не може да промени написантото в Книгата на Живота... :-D

Lychezar
06-16-2008, 11:15
Щом трябва да обичаме и благославяме враговете си,тогава нямаме право да въставаме срещу тях...Следователно,ако се изгавря с някой християнин,той няма да ми направи нищо,даже ще се моли за спасението ми.

Какво искаш да кажеш?Исус ни обича всички без значение дали сме бели или черни,нали?

amatorium
06-16-2008, 11:43
Avtora na temata e mnogo glupav.

idealnata_t
06-16-2008, 17:50
да религията е велико не6то наистина един бизнес една пе4алба една заблуда ние мислим 4е вярваме в бог ,.... хахаха влизаме в църква и мислиме 4е това е храм....не това са пари ...наи-великия бизнес е религията това е всеизвестно и мисля 4е ве4е толкова сме деградирали че нямаме нито църква нито религия

paola_Rey
06-30-2008, 19:30
Аз също съм изцяло на мнението че религията е най-голямата манипулативна сила,създадена да управлява огромен брой хора... :?
mnogo pravilno kazano

jghgh
06-30-2008, 20:37
eй малоумен..

няма да ти чета мизерния пост, само заглавието на темата ми стига...

едно е ОРГАНИЗИРАНА РЕЛИГИЯ, и църква като ИНСТИТУЦИЯ, друго е ВЯРАТА

нямам намерение да се обяснявам, но надявам се който има повече акъл в главата да схване за какво говоря
ако не схващате значи сте върховно тъпи