PDA

View Full Version : Кандидатстване в Чужбина/БГ



mrysnika
02-29-2008, 17:10
Така деца още съм твърде ненаясно със себе си кво ще уча след 12 клас но сега съм 11 и се замислих сериозно да си определя приоритетите,няма да е зле. Затова искам да попитам тук по-знаещите от мен за кандидатстването в чужбина-за университетите там кои оценки се вземат и въобще как се сформира бала. За Бг знам че е средноаритметично от дипломата + матурите нали така и още ЗИП и какво още там. Абе с една дума ще може ли да ми дадете сайт,от който да взема информация за България и чужбина как се образува бал-а за влизането в университети,ще ви дължа едно огроооомно благодаря, чао и разчитам на вас симпатяги :P

Слагай по-ясни заглавия.
by nejno.

nina*
02-29-2008, 18:25
tam edin semest1r e okolo 3000e ako ima6 pari pla6ai bez izpiti i dr kazvam ti za medicinata v ukaina tova znam ot minalata god

IdiOtKa
02-29-2008, 18:30
3000 най-малко и не става въпрос за лева ..

AliceSw
02-29-2008, 18:37
за къде всъщност говорим?!?

FOOTSOLDIER
02-29-2008, 18:52
В Германия приемат само с оценки + сертификат за език (TestDAF,DSH) и един семестър е около 500 :grin:

Water_lili
02-29-2008, 19:39
В Германия приемат само с оценки + сертификат за език (TestDAF,DSH) и един семестър е около 500 :grin:

ако трябва да сме точни 500 евро + таксата на самия университет които варират до около 200 евро, тоест в някои унита таксата може да стигне до 700 евро , но рядко де :wink: . А иначе наистина се влиза относително доста лесно единствения проблем който може да има човек е с езиците. Тук има доста инфо за цялата система в Германия www.daad.de .Успех

mrysnika
02-29-2008, 19:55
Ами за Австрия,Германия,Англия,Шв йцария..Аз уча английски и немски в езикова гимназия и сега искам да се ориентирам затова попитах за някакъв сайт.

RoyTheReaper
02-29-2008, 20:26
Такова животно като балообразуване в чужбина няма, това е наша измишльотина. Там си даваш оценките от диплома, изпити, сертификати и всякакви квалификации, които имаш и лелките ги гледат и преценят дали ставаш или не ставаш.

В Англия семестъра тази година струва 3145 паунда. Кандидатстването е лесно, онлайн, всичко става чрез един сайт (http://ucas.com/) и няма почти никаква бумащина. Нашата диплома се признава там и е най-важния документ за кандидатстване. Хубаво е да имаш и TOEFL.

mrysnika
02-29-2008, 20:50
Ок,ами горе-долу каква диплома ми се иска? Щото май повече от 4 няма да вържа.. ;/

LetiCherry
03-01-2008, 01:18
Ок,ами горе-долу каква диплома ми се иска? Щото май повече от 4 няма да вържа.. ;/

Ами тогава трудно би имал шанс в чужбина...
И ти в БГ не можеш да вържеш повече от 4, какво си се запътил за чужбина?! :?

mrysnika
03-01-2008, 07:44
Ех,ами не че съм тъп или нещо такова,ама уча в най-елитното училище в града и просто няма как да съм с по-хубави оценки..а и защо..не става ли някъде там и с 4?

Water_lili
03-01-2008, 09:46
Такова животно като балообразуване в чужбина няма, това е наша измишльотина. Там си даваш оценките от диплома, изпити, сертификати и всякакви квалификации, които имаш и лелките ги гледат и преценят дали ставаш или не ставаш.

В Англия семестъра тази година струва 3145 паунда. Кандидатстването е лесно, онлайн, всичко става чрез един сайт (http://ucas.com/) и няма почти никаква бумащина. Нашата диплома се признава там и е най-важния документ за кандидатстване. Хубаво е да имаш и TOEFL.

сори ама точно това е разликата между българското образование и това в чужбина, а именно че всеки(който може да си плаща семестрите) получава шанса да започне и ако е кадърен ще завърши и ще излезне с някакви знания. А некъдърните просто рано или късно ги скъсват и не продължават на горе. Точно от там идва и престижа в това да си завършил в университет . Докато в България обикновено много често се случва че точно кадърните ги късат на приемните изпити защото не са бутнали на някой.. А тези които един път са приети после може и да не стъпят в университета,но завършват...или си купуват дипломата в книжарницата :-o