PDA

View Full Version : пазаруване по интернет



gin4e
02-29-2008, 19:45
ако може някой да ми даде малко информация за пазаруването по интернет . Просто искам да знам по какъв начин става самото плащане, доставка и т.н, защото не съм много запозната :)
мерси предварително :)

tqnko1
02-29-2008, 20:03
trqbva da ima6 bankova smetka, kreditna karta i pro4ie zavisi ot saita :oops:

gin4e
02-29-2008, 20:12
trqbva da ima6 bankova smetka, kreditna karta i pro4ie zavisi ot saita :oops:


добре...
ами много ли скъпо се заплаща за доставката...? или пак зависи от саита?

darla
02-29-2008, 20:16
i dostavkata zavisi ot saita,ama ti trqbva naistina kreditna karta,na mqsto v saita,ot koito pora4va6 popalva6 danni razni,nomera na kartata ot koqto im prevejda6 edi-kva si suma i si gotova.ama kofti e 4e ako ne6to ne ti stane(ako stava vapros za drehi)nqma reklamaciq.az predi 1god bqh v 6tatite i si pora4ah ot i-net b*si qkote danki za 240 dolara...uj moq razmer...a kato mi gi dostaviha...te mi bqha golemi vse edno bqha 2 razmera nagore..i si ogarmqh s 240 dolara vatre6no...posle si haresah i edin mn div banski ama re6ih da ne se nabutvam pak......za kozmetika sam tvardo prodtiv da se pazaruva po i-net,za seks igra4ki-izli6no e,ima seks 6opove-vliza6,vzima6 i izliza6! :)

gin4e
02-29-2008, 20:22
не става въпрос за дрехи, козметика или секс- играчки :D :-D
искам да си купя един ДВД диск, ама още не съм решила...
мерси за информацията, вие сте супер :-)
ако има нещо, аз пак ще питам 8-) ...

tqnko1
02-29-2008, 20:27
ima golqma cepiq mislq 4e eplay taka se kazva6e 1 firma tq ima stra6no mnogo golqm potreblenie v internet i ako si po napred v ne6tata moje bi seki den 6te q izpolzva6 za dvd disk ot net-a da si kopuva6 neznam dali ima dalavera az nikoga nqma da si kupq ne6to ot internet (pirat s1m) :D

darla
02-29-2008, 20:32
miiii muja mi predi mesec si poru4a ot 6tatite nqkkav kabel za kolata za prenastoivane na komputara na kolata i c otkrivane na gre6ki,sled 16 dni mu dostaviha pora4kata! kabela struva6e 35-6 dolara,a dostavkata-mai i tq o6te tolkova!

gin4e
02-29-2008, 20:45
ima golqma cepiq mislq 4e eplay taka se kazva6e 1 firma tq ima stra6no mnogo golqm potreblenie v internet i ako si po napred v ne6tata moje bi seki den 6te q izpolzva6 za dvd disk ot net-a da si kopuva6 neznam dali ima dalavera az nikoga nqma da si kupq ne6to ot internet (pirat s1m) :D

добре, ама това DVD дето го търся, го няма в нета (поне аз не успявам да го намеря :-x ...)

tqnko1
02-29-2008, 20:48
ima golqma cepiq mislq 4e eplay taka se kazva6e 1 firma tq ima stra6no mnogo golqm potreblenie v internet i ako si po napred v ne6tata moje bi seki den 6te q izpolzva6 za dvd disk ot net-a da si kopuva6 neznam dali ima dalavera az nikoga nqma da si kupq ne6to ot internet (pirat s1m) :D

добре, ама това DVD дето го търся, го няма в нета (поне аз не успявам да го намеря :-x ...)
za kakvo se otnasq dai zaglavieto 6te se opitam :-o

gin4e
02-29-2008, 20:51
ima golqma cepiq mislq 4e eplay taka se kazva6e 1 firma tq ima stra6no mnogo golqm potreblenie v internet i ako si po napred v ne6tata moje bi seki den 6te q izpolzva6 za dvd disk ot net-a da si kopuva6 neznam dali ima dalavera az nikoga nqma da si kupq ne6to ot internet (pirat s1m) :D

добре, ама това DVD дето го търся, го няма в нета (поне аз не успявам да го намеря :-x ...)
za kakvo se otnasq dai zaglavieto 6te se opitam :-o

става въпрос за HOOBASTANK - LET IT OUT DVD.
:shock: Боже, ако успееш да го намериш ще съм ти много благодарна ...

tqnko1
02-29-2008, 21:04
nemojax :( mn sorry

gin4e
02-29-2008, 21:06
nemojax :( mn sorry

карай, няма нищо...
мерси все пак :oops:

MakeMeLaugh
02-29-2008, 21:39
Цената на доставката = на цената на доставка от съответния град до твоя с куриерска услуга.
Демек не повече от около 6 лв.
Аз си взех гсм от гет.бг и бях на печалба с 120 лв...
Обаче не ти ги препоръчвам!
Големи са мизерници и по всякакъв начин се опитват да те прекаратр. Мен ми лиспваше хендс-фрийто,. ама аз нали съм устат ги спекох и след 2 дена почука на вратата ми
Плащането стана на ръка напрао
Зависи от сайта какви методи за плащане има.
Амааа зависи каква стока ще си купуваш. Първо разучи от техни клиенти дали с коректни и т.н.

WILD__BOY
02-29-2008, 23:05
amazon.com е най-големият интернет магазин. продават всичко... ако го няма там, то го има в аукциона ebay.com
трябва ти кредитна карта, която се поддържа от въпросния сайт (American Express и Master са за препоръчване)
регистрираш се
има списък с това какво се доставя до българия и какво не, на каква цена. мисля, че има и възможност DHL да ти доставят поръчката