PDA

View Full Version : Правописен речник..



EmO_KiD_;(
03-01-2008, 17:33
Някой знае ли от коя година е най-новия правописен речник?Моля ви,спешно е...Не знам как се пишат някои думи,които са изключения от правилата.Спешно е!

Blab
03-01-2008, 17:37
кои думи?

За година, не знам. :?

EmO_KiD_;(
03-01-2008, 17:41
кои думи?

За година, не знам. :?
г-жата работи с един червен...
Бизнес-център
ски-писка е от тоя род.По правилото за писането на приложения трябва да са с тире,ама много хора спорят с мен и не знам на какво да вярвам...

Nadelina
03-01-2008, 17:43
Ako si iskala da napishesh Ski-Pista.... e pravilnia mu pravopis e s tireto! Ako imash drugi symnenia za pravopis na dumi... kaji... sega sym nasreshta.. ski-sastezanie ... ski-sport... :? 8)

Blab
03-01-2008, 17:44
Пистите и центъра не се пишат с тире!
Първото не го разбрах.

EmO_KiD_;(
03-01-2008, 17:46
био-библиография?
противоконституционен текст? :-o

Nadelina
03-01-2008, 17:48
био-библиография?
противоконституционен текст? :-o

Mhmm... tezi sa taka!

I iskam da dopylnq che tova sa slovosychetania systaveni ot dve syshtestvitelni ot koito ednoto poqsnqva drugoto... i za tova sa s tire... za ski-pistata poneje i az se pochudih... i proverih... zashtoto pistata moje da e ledena pista... lekoatleticheska pista... i t.n. :P

AliceSw
03-01-2008, 18:06
оффф, ледена писта и ски-писта са две различни неща, не помня точно правилото...ако могат да съществуват самостоятелно и са равностойни, или едното определя, зависи и от това коя част се членува (ледената писта; ски-пистата), бла-бла, ама не смея да пиша, че ще се объркам

Nadelina
03-01-2008, 18:09
Vyobshte ne sym tvyrdqla che sa ednakvi... Kato pravish zabelejka ili popravka pone procheti kakvo sym napisala... Dori napisah praviloto... v koeto ne se vkluchva ledena pista... Ledena ne e sashtestvitelno... Ski e sashtestvitelno... poqsnqvashto sledvashtoto sashtestvitelno Pista... za tova ima tire!

EmO_KiD_;(
03-01-2008, 18:30
Сега открих речника и биобиблиография е без тире,както и бизнес център :-o Не знам какво става с БГ правописа,постоянно има промени...