PDA

View Full Version : "В делника ми липсва" (ЕСЕ) СПЕШНО ПЛССС



nedkonedko
03-01-2008, 18:02
Есе на тема: "В делника ми липсва" мн е спешно плсс мога да дам и още теми за която можете да ми отговорите:"Младия човек като романтичен герой","Моята парва среща с любовта","На какво подражава живота днес на литературата или на ТВ сериали". Няма значение за коя тема само ми помогнете плс :)

krisi_bep
03-03-2008, 10:30
За темата "Моята парва среща с любовта" не намерих точно есе,но ето няколко,с които можеш да си помагаш,за да направиш своето.

Моята представа за любовта
(Есе)

Една капка на наслада във вечността, кристалната роса върху цветчетата рано сутрин, цветовете на дъгата извисяваща се над водопада през топлият летен ден, есенният залез...най-могъщата сила на земята.Коя ли е тя?
Една дума, пет букви, две срички или нещо повече...нежност, копнеж, емоции, чувства, наслада... или просто дарба, която всеки един от нас е получил.
Дарбата да се допълваме един друг, да си доставяме радост, сигурност, подкрепа, усмивки.Дарбата да изтриеш нечии сълзи с такава сила каквато само сърцето може да почувства.Дарбата да копнееш, да очакваш, да се бориш, да желаеш, да променяш, да си сигурен както в себе си така и в това, което правиш.Или простичко казано... дарбата да обичаш.Да даряваш и получаваш любов.А кога всъщност ще я изпиташ?
Раждаш се, отваряш очите си за пръв път и виждаш света, усещаш как той се променя.Някой ти дава криле и политаш като птица...Някой ти дава себе си и откриваш причината да живееш.Животът ти се струва по –ценен и по-красив от когато и да е било и вече можеш да усетиш онова пърхане на пеперуди в стомаха си.Да почувстваш любовта.
Истинската любов... любовта между майка и дете, между мъж и жена, любовта към приятелите, природата, Бога...Тя не може да се скрие, тя е искрена, дава без да очаква обратно.Тя е смирена, надява се на всичко, вярва на всичко, не завижда, а просто отваря очите и сърцето ти за един по-красив и добър свят.
Любовта няма време, тя не пита, просто идва и преобръща целия ти свят.Тя е магия от чийто плен трудно се излиза, защото багрите на дъгата се появяват само докато има слънце, капките роса изчезват бързо, след слънчевия ден идва самотната нощ...Боли когато посегнеш да откъснеш роза и бодлите и се забият в пръстите ти.Същата болка изпитваш, когато бодлите на любовта се забият в сърцето ти.Но ако не се опиташ да откъснеш розата, а само вдишаш аромата и любувайки и се, тя няма да те нарани.Така е и при любовта.Опиташ ли се да я “затвориш” и запазиш само за себе си ще се убодеш на бодлите.
Както розата, така и любовта трябва да е “свободна” и да цъфти на воля, защото тя не е просто чувство, а състояние на духа.


ЛЮБОВТА В НАС

От колко страни можем да разгледаме чувството наречено любов? Отговорът е, от много! Любов към родителите и семейството, любов към родината, към приятелите, към живота, към любимия човек… Аз ще ви разкажа за едно момиче, за мен самата, за несподелената любов, която ме измъчваше много дълго време.
Любовта е сложно чувство, смея да твърдя, защото сам се опарила, а от това боли. Смело казвам, че дори по-малко боли, когато се опариш на огъня, отколкото когато сърцето ти бавно изгаря, на кладата на любовта. Много пъти съм се питала, защо сами се бутаме в пламъците, след като знаем, че не е правилно да си играем с огъня. Но тя, нуждата от любовта ни тика напред и напред. Не можем и да отречем, че колкото е горчива, толкова е и сладка тя, именно- любовта!
Най-накрая ще ви разкажа моята приказка с начало и отворен край…
Един ден го срещнах. От първия миг, когато го видях, разбрах, че това е моята първа, истинска любов. Опитах всичко, но нищо не промених. Получих единствено приятелството, от което станах зависима и без, което не можех и не мога да живея и дишам. Убедих се, че каквото и да правя, не мога да го имам. Той не беше нищо особено, но аз бях влюбена. Камъче след камъче ме препъваха по пътя към неговото сърце…така и не стигнах. Надежда след надежда, но останах с празно сърце. Най-лошо е когато те отблъснат.
В началото си мислех: „ Какво прекрасно момче!” и беше истина. „Той е умен, сладък и забавен и ще направи някое момиче много, много щастливо”- неизречена истина. Знам, защото бях около него, мечтаейки да съм това момиче. Но един ден нещо стана, в пътуването си към славата и успеха, той остави едно малко разбито сърчице.
Е, това е живота- падение след падение и възход след възход. А, любовта е красива, но отдалеч!
Този процес показва, че трябва да се живее достойно и смело и препятствията на съдбата да се приемат смело и твърдо.
Нека вярваме в любовта, защото каквото и да ни поднася като изненади, тя е поредното прекрасно нещо, за което си струва да живеем.


Дано съм ти помогнала поне малко :)

simba007
03-03-2008, 17:08
ни седни и си го напиши есето толкова ли си тъпа 4е да не можеш да измислиш 5 изре4ения на кръст та други да ти го пишат

krisi_bep
03-03-2008, 19:04
ни седни и си го напиши есето толкова ли си тъпа 4е да не можеш да измислиш 5 изре4ения на кръст та други да ти го пишатНе мисля,че си права тук.На някои хора им се отдава да пишат,но на други-не.Аз за съжаление съм от втория тип.Не го ли знам,не съм ли го научила,за да го напиша-не става.Не мога да съчинявам,каквото и да било,и това е :?

Няма да забравя миналата година имахме за домашно да пишем някакво фантастично есе ли какво беше и моето страничка и половина(формат А5 :-D ),а на една приятелка 5-6 страници,но страшно интересно и завладяващо(няма да го забравя дълго време :-D )

nedkonedko
03-04-2008, 09:17
Благодаря ти :)