PDA

View Full Version : Християнството



GetNasty
03-01-2008, 20:23
По история наскоро учихме, че християнството се издига като основна религия на много хора за отрицателно време поради няколко причини:
-вярата само в един бог, т.е. езичеството е абсолютно забранено
- всички са равни пред бога

и някакви такива. Лично аз не съм май много вярваща, но ми стана интересно защо от толкова много религии християнството успява да си пробие път? Исляма и будизма също са на принзипа на монетеизма... не знам точно кога възникават, но до колкото си спомням определнено ги има около 5 век..Айде , мислете.........

П.С. Съжалявам, ако съм допуснала някоя грешка при представянвто на фактите :)) :oops:

Canis_Dirus
03-01-2008, 21:10
Поради явното сходство на християнството с много други религии съществували по онова време. Идеята за спасителя роден на 25 декември от девица, тримата крале (мъдреци), умирането и възкресението е супер стара идея. Такава е историята на поне дузина древни богове. Това е така или иначе интерпретация на астрологията.
На 22 декември слънцето слиза на най-ниската си точка на хоризонта (най-дългия ден) и остава там за 3 дни. Едва на 25 декември отново започва да се издига. като на 25 декемвир с три звзеди, които и до ден днешен се наричат тримата крале (мъдреци) се намират в една линия. Естествено не може да се празнува възкресението му преди Слънцето да е достигнало зенита си през пролетта.
Поредната интерпетация на битката между доброто (светлината и слънцето като нейн носител) и злото (мрака). Съответно е лесно на хората да си напаснат празниците.

Има и интересни факти около символите като кръста, рибите, телеца, водолея - всичко това се споменава в библията и пак има астрологичен произход. В момента сме в ерата на рибите като съзвездие, малко преди предполагаемото рождение на Исус сме били в това на телеца (определя се по положението на земята и слънцето спрямо съзвездията). От там и историята със златния телец. Както и пророчеството на Исус, че новата епоха ще настъпи, когато се появи човека с делвата с вода (изображението на водолея).

Просто почти винаги слънцето е било върховен бог и е лесно да се понижат другите богове в ранг на светии и ангели. Съответно и в различните държави почитат различни светии по различен начин.


Защо се налага? Ами много добре въплащава идеята, че всички са равни пред бога и краля е неговия избранник на земята. Тоест е далеч от древногръцката и римската идея за множество богове (чети плурализъм) и пасва на Императори, крале и кайзери, които искат да владеят сами.

А сега цъкни 5 евро за урока!

GetNasty
03-01-2008, 21:13
ахах ще минеш без 5 евро :grin: мерси все пак :-)

Jesus_is_good
03-02-2008, 07:40
Астрологията е поругана от библията.Няма нещо освен библията което с точност да описва бъдещи събития с около 2000 години напред.
Всеки път нападате христианството като копи от други религии.А не се ли сещате че христианите почитат новия И СТАРИЯ ЗАВЕТ който е бая старичък.В негo са предсказанията за раждането на спасителя,да ви е минало през ум че само може би други религии са копирали от библията.Тъй като юдеите се намирали около реките Тигър и Ефрат,там се смята че е люлката на човешката цивилизация. :shock: :) какво невероятно съвпадение (отново).Няма да ви убеждавам че има Бог и той е Исус,трябва сами да го почувствате.Аз лично съм испитвал мисостта му и не ми трябва да "видя за да повярвам".

Canis_Dirus
03-02-2008, 09:18
Стария завет е преразказ на староегипетските легенди. Все пак не забравяй, от къде са тръгнали евреите ;) Общо взето 90% от религиите имат общо семе и то трябва да се търси в египетските поверия - просто хората са били доста добри астролози.
И няма никакво значение все пак. Така и така си е пълна глупост да отричаш очевадното.

WILD__BOY
03-02-2008, 13:37
За налагането на Християнството има и още една много важна причина - то проповядва, че има само един бог и само един може да е неговият наместник на Земята. Къв е изводът? Перфектното решение за обединяване на Римската Империя, за проповядването, че само един може да е цар.

Christ
03-02-2008, 19:48
Ще се въздържа от коментар по темата...

Canis_Dirus
03-02-2008, 20:26
Ще се въздържа от коментар по темата...
Именно, моето момче. Смирено и хрисимо си трай. Точно така трябва да прави добрият християнин - да следва овчия манталитет налаган от религията!

GetNasty
03-02-2008, 20:41
Ще се въздържа от коментар по темата...
Именно, моето момче. Смирено и хрисимо си трай. Точно така трябва да прави добрият християнин - да следва овчия манталитет налаган от религията! хахах...в интерес на истината за мене всички тези религии и глупости са пълна измислица, ама айде..

Christ
03-02-2008, 20:48
... so is my ass.

Jesus_is_good
03-03-2008, 08:58
Абе чакайте да видим кой е малкоумника...
Има нещо което не можем да контролираме : Бог
Значи не искаме да съществува и си измисляме приказката как от камъка стана човек и даже го превтрнахме в наука
:o :o :-D

Canis_Dirus
03-03-2008, 09:05
Абе чакайте да видим кой е малкоумника...
Има нещо което не можем да контролираме : Бог
Значи не искаме да съществува и си измисляме приказката как от камъла стана човек и даже го превтрнахме в наука;
:o :o :-D
Аз и ерекцията си не мога да контролирам ;)

Аз пък искам да съществува бог, за да мога да го намеря и унищожа, но ...

Jesus_is_good
03-03-2008, 09:15
:-D :-D :-D ставаш за комик

Christ
03-03-2008, 09:17
:-D :-D :-D ставаш за комик Не се поти. :) Исус дори не е роден на 25ти Декември, пък камо ли останалото.

Canis_Dirus
03-03-2008, 09:26
Това, че Исус не е роден през зимата е повече от ясно. Описанията на събитието в евангелията ясно дават да се разбере, че това става през лятото или пролетта.

Само не мога да разбера, защо се карате и се пънете тук? Нали трябва да се по християнски смирени?

quench
03-03-2008, 09:27
човека създаде бог :o

GetNasty
03-03-2008, 19:01
според мен лично, някой си е измислил "БОГ" само , за да си намери причина да властва над живота на хората....... т.е. да обърква самосъзнанието им ...може да не е имал личен живот...(мои лични предположения) :D

everything_ends
03-05-2008, 19:31
Църквата брат....всичко е пак за да манипулират хората...кво толкова го мислите..Бог ми кат искаш вярвай си в бог ма да видим де ше е Милостивия кат ти опре У* до Г*з*

ThunderGoddess
03-05-2008, 19:31
Та ... да отговоря на въпросите на авторката... Християнството се издига, поне според мен, не толкова, защото е монотеистична религия. Вярно, че я има тенденцията на хората когато нещата им омръзват, да започват да правят обратните неща :D Разбирай го както искаш. С това искам да кажа, че след векове вярване в 15768 божества човек иска да си почине и да има само един. Освен това - Римското общество е обществото на свободите по онова време. Съвременния морал е много близък до този на римлянина в много отношения. След толкова много свободи е нормално да се утвърди една религия, която поставя твърди правила, които трябва да се спазват. Нормално е след години войни и кръвопролития хората да искат мир и любов. И колкото и парадоксално да звучи, всичко се повтаря: Виждаш, че има хора като Jesus & Jesus_is_good, който дрънкат глупости по мое мнение, както и има хора като мен, които отричат християнството, защото то отнема свободата на хората. След известно време вероятно броя на подобни на горепосочените индивиди стремглаво ще се увеличи. Надявам се тогава да не съм жива, а ако съм - ще се прогрижа да не съм :D Отвърждава се християнството, а не будизма или нещо друго, защото Римската империя - по онова време световна империя, е като трамплин за именно тази религия. Тя се заражда и развива в Юдея и плъзга из Рим. Освен това Европа, майката на Рим, винаги е била люлка на цивилизацията - нормално е да се отвърди нещо, което ние, еврропейците сме измислили. Това, че всички са равни пред бога не е вярно - християнството отрича всичко, що отрича него и иска да го пече на клада. Освен това християнството добре стъпва на старите езически вярвания - т.е датите, когато са се провеждали старите езически големи пранизци се заместват от нови, християнски. 25 декември е рождество христово не защото христос се е родил, а защото тогава са големите Сатурнии в Рим :P Християнството е една от първите дуалистични религии - т.е тя добре обяснява на глупавите хора, че нещата могат да бъдат добри и лоши. Само. Елементарно, но за масата пълни кретени по онова време, това е добре дошло, те го разбират и възприемат. Мога да пиша още много много, но ... не сега :)

Canis_Dirus
03-05-2008, 19:35
Освен това - Римското общество е обществото на свободите по онова време. Съвременния морал е много близък до този на римлянина в много отношения. След толкова много свободи е нормално да се утвърди една религия, която поставя твърди правила, които трябва да се спазват.
Говориш така за общесво, където едва 10% от населението са пълноправни граждани (чети римляни) и където на робите се гледа като на "говореща вещ". Това свобода ли е?

Остатъка от поста ти е също толкова смислена.

ThunderGoddess
03-06-2008, 16:49
Освен това - Римското общество е обществото на свободите по онова време. Съвременния морал е много близък до този на римлянина в много отношения. След толкова много свободи е нормално да се утвърди една религия, която поставя твърди правила, които трябва да се спазват.
Говориш така за общесво, където едва 10% от населението са пълноправни граждани (чети римляни) и където на робите се гледа като на "говореща вещ". Това свобода ли е?

Остатъка от поста ти е също толкова смислена.
Говоря за общество, където никой не е давал на никого нищо гратис. Такова явление като "човек е роден с правата си" в Римската империя просто е нямало. Смятам, че точно тази социална структура им е дала възможността да просъществуват толкова дълго. Т.е - за един верен и съвестен роб винаги съществува шанса да бъде освободен. За един свободен човек винаги съществуват различни възможности да се отвърди, докаже, и да си заслужи гражданството. Това е като една дребна цетка, през която глупавите, мързеливите и неамбицираните хора не минават. Да си гражданин означава да избираш, да съдиш и да се занимаваш с политиката в империята. Хората просто не са искали да се бъркат некомпетентни индивиди. За да се отвърдиш като влиятелен човек в Римската империя, е трябвало да положиш нечовешки усилия, вярно е. Това е като да трябва да отвориш множество врати за определено време. Като товориш ключалката и влезеш в стаята, там намираш новите си права, но поемаш и задълженията, които ти се полагат за тях. Когато ти се възползваш само от правата си, а не изпълняваш задълженията си, свършен си. Има сведения за хора, отписани от списъците с граждани, например. Повечето от половината некадърни императори са свършили след заговор. Цялата социална стълбица е била доста гъвкава и постепенна, но и много хлъзгава. Не е било като в днешни времена - правиш 18 и айдеее, имаш правата като всички други. Защото ти може да си на 18, но да мислиш като на 12. Или обратното ... да мислиш като по-голям. Та ... със всичко това исках да ти кажа, че тези десет процента граждани са били хора, които наистина са заслужавали да се наричат такива, умни, благородни (по техните си разбирания). Свободата трябва да се заслужи - така е било тогава, така е и днес. Нищо, че в днешни времена всичко е покрито под купчина лицемерие.

basejn
06-04-2008, 07:53
Религията е една измисла чиято цел да обясни необяснимото за тогавашниячовек и също така да свърши невъзможните за хората неща (чудо).Това е абсолюната истина.И вярващите са посто едни заблудени хора които вярват в нещо което не е доказало съществуването си !!!

lsd43
06-04-2008, 08:47
Хайде още една тема с недоказуеми теории в които аргументите са "Има Бог,щото вярвам в него!" и "Няма Бог,щото аз пък не вярвам."
и сякви подобини безсмислени спорове за "великия" Бог или "великата"
наука единственото горе долу сигурно на този свят е ,че съществуваш и няма начин да се докаже дали си дошъл от маймуняка или от нещото наречено Бог ,естествено идва и момента че някои хора си мислят че са плод на извънземен експеримент има и други като мен ,които не вярват в нищо друго освен ,че живеем в светът на реалноста(който,между впрочем не е много красив ,но това е друга тема),а не в някакъв с свят пълен с ангели и всякакви подобни глупости,вярвам че някъде има нещо,че след смъртта има живот,но дали има Бог само времето ще покаже.

kristo
06-05-2008, 14:58
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

kristo
06-05-2008, 15:02
а това, че Християнството ви ограничавало свободата е вече някакъв тотален абсурд :-o ... и как точно ви ограничава свободата, в това е въпроса...

InitialD
06-05-2008, 17:15
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

Единственото смислено мнение в темата засега!

А иначе един от проблемите на милата ни родина е че е населена с 90% неверници (от останалите 10% ,5%вярващи Християни,5% мюсюлмани).
Казвам неверници,защото не само че не вярват в Бог и неговият син Иисус Христос ами ги и винят за всичко лошо което им се случи!Така е много лесно!Тези неверници не са на 100% такива .. те вярват в нещо ... вярват в кежуал модата и боевете по стадионите,лъскавите дрешки от моловете и педалското излъчване!
Еми после защо държавата ни е такава .. държава на педерасти и курви!
Когато сме били под турско какво мислите ни е накарало да се бориме за свободата си! Вярата в Бог и доброто!!!

lsd43
06-05-2008, 18:54
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

Единственото смислено мнение в темата засега!

А иначе един от проблемите на милата ни родина е че е населена с 90% неверници (от останалите 10% ,5%вярващи Християни,5% мюсюлмани).
Казвам неверници,защото не само че не вярват в Бог и неговият син Иисус Христос ами ги и винят за всичко лошо което им се случи!Така е много лесно!Тези неверници не са на 100% такива .. те вярват в нещо ... вярват в кежуал модата и боевете по стадионите,лъскавите дрешки от моловете и педалското излъчване!
Еми после защо държавата ни е такава .. държава на педерасти и курви!
Когато сме били под турско какво мислите ни е накарало да се бориме за свободата си! Вярата в Бог и доброто!!!


А тогава защо "всесилният" Бог е позволил да паднем под робство нали е много могъщ?
А да и съвсем между другото не си падам по боевете на стадионите ,защото не гледам мачове и мразя да се бия,а колкото до сегашаната тенденция накои момчета да приличат повече на момичета ще си въздържа псувните.Няма истински сигурен факт ,че има Бог и няма да има ,единственото "сигурно" доказателство е някакъв пич дето е умрял преди 2000 години и уж е оживял от мъртвите,а да и да не забравя библията,която е "не" е написана от хора(нищо че евангелистите които са хора са я писали),когато Бог се появи тогава ще повярвам че го има ,но докато ни "гледа" от рая не мога да повярвам че го има,защото никога не съм го виждал.С какво ни би помогнала вярата в Бог,нима ставаме по-уверени в себе си,нима проблемите се изпаряват само с вяра,определено не.Жалко е че пропилях повече от 10 години от живота си във вяра в нещо ,което дори не съм виждал.Ако Бог беше толкова силен можеше да ни помогне ,но не ние трябва да се справяме сами ,а той има великото задължение да си чеше божествения задник на небето.

Christ
06-06-2008, 16:40
Бог може да ни помогне, но задължен ли е? Ние Го отричаме, обиждаме и просто Му плюем в лицето. Той какво задължение има към нас? Ние по собствена воля се отричаме от Него, защо Той да не се отрече от нас?

Защо? Защото Бог е Любов. И не говоря за оная романтична пумия, която обществото е приело за любов.

Говоря за следното:


4 Любовта дълго търпи <и> е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,

5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,

6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

8 Любовта никога не отпада; <другите дарби>, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.

9 Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме;

10 но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

11 Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.

12 Защото сега виждаме <нещата> неясно, като в огледало, а тогава <ще ги видим> лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.

Пак ще ме нахранят, че съм сектант, но не ме интересува, тяхна си работа. Дано някой да чуе какво искам да кажа и да го разбере.

kristo
06-06-2008, 17:26
Бог може да ни помогне, но задължен ли е? Ние Го отричаме, обиждаме и просто Му плюем в лицето. Той какво задължение има към нас? Ние по собствена воля се отричаме от Него, защо Той да не се отрече от нас?

Защо? Защото Бог е Любов. И не говоря за оная романтична пумия, която обществото е приело за любов.

Говоря за следното:


4 Любовта дълго търпи <и> е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,

5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,

6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

8 Любовта никога не отпада; <другите дарби>, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.

9 Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме;

10 но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

11 Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.

12 Защото сега виждаме <нещата> неясно, като в огледало, а тогава <ще ги видим> лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.

Пак ще ме нахранят, че съм сектант, но не ме интересува, тяхна си работа. Дано някой да чуе какво искам да кажа и да го разбере.
Абе остави, каквото и да им разправяш на тези "пичове" сегашните тийнейджъри за тях живота е само пиене, секс и наркотици. Всичко друго е "тъпо" и не е "готино". Те смятат, че не само всички хора, ами и Господ им е задължен за всичко, че могат да правят само простотии, и той пак е задължен да им прощава. И за това, че те живеят неправедно, пак Господ е виновен, защото може би не ги е спрял да правят грехове :-o . Че от къде на къде Бог ще те спира или не, Той ни е дал свободна воля да тръгнем по добрия или лошия път и вследствие на това си носим последствията. И как можеш да искаш да "видиш" Бога, при положение, че го отричаш? Това определено пак си е за диагноза. Как можеш да не вярваш в него и пак да искаш да го видиш. И какво за Иисус Христос! Искате да кажете, че всичко, свързано с него е лъжа може би? Че Той пожертва живота си ей така, за нищо? И че 3 века последователите Му са били избивани само защото са Негови последователи, но не са предавали вярата си и това, при положение, че Християнството според вас е "мит". Кой просто ей така, ще пожертва най-ценното си, ако не е изцяло убеден, че е видял подобно чудо, като Възкресението! И как ще отречете Възкресението, след като за него има свидетелства, дадени и и от смъртните врагове на Христос, включително от биографа на Пилат Понтийски, който лично е видял с очите си това най-велико чудо в човешката история, но е бил 100% атеист. Вие изобщо не се замисляте и живеете в тотална заблуда. За вас съществува само тъпата метъл, кежуъл и незнам си каква идиотска "култура", които ви учат само на дивотии и тъпотии. Е, ваш е избора, всеки си има глава на раменете и това, че сте духовно слепи си е ваш проблем.

Canis_Dirus
06-06-2008, 17:46
Усещам, че ще засмучете мазния К*Р на Черния Господар и двамата!

Мощно свещички отзад за вас!

kristo
06-06-2008, 17:57
Усещам, че ще засмучете мазния К*Р на Черния Господар и двамата!

Мощно свещички отзад за вас!
Усещам, че ще те пребивам... а ти усещаш ли го? Е, ако не ще го усетиш, дебил долен нещастен :smt098

kristo
06-06-2008, 17:59
знам, че си комунист освен това... е това обяснява защо си толкова тъп...

Canis_Dirus
06-06-2008, 18:07
никакъв християнин не си ти, позьор нещастен. Къде ти е християнското смирение? Защо не обръщаш другата буза?

За комунист - не съм. Но не усещам да ме пребиваш. Освен с меко дупе.

kristo
06-06-2008, 18:17
никакъв християнин не си ти, позьор нещастен. Къде ти е християнското смирение? Защо не обръщаш другата буза?

За комунист - не съм. Но не усещам да ме пребиваш. Освен с меко дупе.
Бе как да не си комунист бе, ти будалкаш ли ме? Ха-ха, чел съм ти нещастните коментари и толкова сбъркана кратуна като твоята не съм виждал, ама от такива като теб какво да се очаква :razz: . То си личи от километри, че си избягал от някой психодиспансер. А относно това, колко съм християнин, това не си ти човека, точно пък ти кретенче, който да ме оценяваш. Мога да ти кажа, че винаги съм се опитвал да бъда добър с хората, които го заслужават и съм се опитвал да им помагам, доколкото мога. Но с такива като теб- никакво християнство. Няма начин просто за съжаление :oops: ...

kristo
06-06-2008, 18:20
не съм идеален и не мога да бъда. Не мразя враговете си, но не ги обичам и не мога да го направя. Мога да постигна някакъв компромис с тях, но само ако наистина има защо. С такива гадняри като теб не може да се прави компромис, твърде нагъл, извратен и циничен си, за да се прави какъвто и да е компромис с теб, да се постъпва по християнски с теб е невъзможно :oops: ...

Canis_Dirus
06-06-2008, 18:44
Покай си, грешниче! Смири гнева си! Амин!

Ако не - ела да ми олигавиш патриархалния скиптър ...

Jesus_is_good
06-06-2008, 19:47
Покай си, грешниче! Смири гнева си! Амин!

Ако не - ела да ми олигавиш патриархалния скиптър ...

Аааммм преди известно време казаха по телевизията че комиците приемат сценарий от такива ужасно смешни като теб.
И ако искаш се пробвай,само да не те вземат при къци или при ония от горчиво щото можеш да им вдигнеш рейтинга с висококачествени майтапи.
:)
хихихи :razz: :-o

Canis_Dirus
06-06-2008, 19:55
Покай си, грешниче! Смири гнева си! Амин!

Ако не - ела да ми олигавиш патриархалния скиптър ...

Аааммм преди известно време казаха по телевизията че комиците приемат сценарий от такива ужасно смешни като теб.
И ако искаш се пробвай,само да не те вземат при къци или при ония от горчиво щото можеш да им вдигнеш рейтинга с висококачествени майтапи.
:)
хихихи :razz: :-o
Предивд, че си им в целевата група и те разсмивам - поне пари ще печеля на твой гръб. Но теб това трябва да те радва.

Jesus_is_good
06-06-2008, 20:09
Покай си, грешниче! Смири гнева си! Амин!

Ако не - ела да ми олигавиш патриархалния скиптър ...

Аааммм преди известно време казаха по телевизията че комиците приемат сценарий от такива ужасно смешни като теб.
И ако искаш се пробвай,само да не те вземат при къци или при ония от горчиво щото можеш да им вдигнеш рейтинга с висококачествени майтапи.
:)
хихихи :razz: :-o
Предивд, че си им в целевата група и те разсмивам - поне пари ще печеля на твой гръб. Но теб това трябва да те радва.




:) Супер значи къци каза че ти пише 6
останалите забавни мислят че ставаш защото умееш да импровизираш пред компютъра във форум.
Само дето не чувам аплодисменти.
Нищо следващият път ще ги расмееш :)
Успех!

lsd43
06-06-2008, 20:10
Бог може да ни помогне, но задължен ли е? Ние Го отричаме, обиждаме и просто Му плюем в лицето. Той какво задължение има към нас? Ние по собствена воля се отричаме от Него, защо Той да не се отрече от нас?

Защо? Защото Бог е Любов. И не говоря за оная романтична пумия, която обществото е приело за любов.

Говоря за следното:


4 Любовта дълго търпи <и> е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,

5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,

6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,

7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.

8 Любовта никога не отпада; <другите дарби>, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.

9 Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме;

10 но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.

11 Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.

12 Защото сега виждаме <нещата> неясно, като в огледало, а тогава <ще ги видим> лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.

Пак ще ме нахранят, че съм сектант, но не ме интересува, тяхна си работа. Дано някой да чуе какво искам да кажа и да го разбере.
Абе остави, каквото и да им разправяш на тези "пичове" сегашните тийнейджъри за тях живота е само пиене, секс и наркотици. Всичко друго е "тъпо" и не е "готино". Те смятат, че не само всички хора, ами и Господ им е задължен за всичко, че могат да правят само простотии, и той пак е задължен да им прощава. И за това, че те живеят неправедно, пак Господ е виновен, защото може би не ги е спрял да правят грехове :-o . Че от къде на къде Бог ще те спира или не, Той ни е дал свободна воля да тръгнем по добрия или лошия път и вследствие на това си носим последствията. И как можеш да искаш да "видиш" Бога, при положение, че го отричаш? Това определено пак си е за диагноза. Как можеш да не вярваш в него и пак да искаш да го видиш. И какво за Иисус Христос! Искате да кажете, че всичко, свързано с него е лъжа може би? Че Той пожертва живота си ей така, за нищо? И че 3 века последователите Му са били избивани само защото са Негови последователи, но не са предавали вярата си и това, при положение, че Християнството според вас е "мит". Кой просто ей така, ще пожертва най-ценното си, ако не е изцяло убеден, че е видял подобно чудо, като Възкресението! И как ще отречете Възкресението, след като за него има свидетелства, дадени и и от смъртните врагове на Христос, включително от биографа на Пилат Понтийски, който лично е видял с очите си това най-велико чудо в човешката история, но е бил 100% атеист. Вие изобщо не се замисляте и живеете в тотална заблуда. За вас съществува само тъпата метъл, кежуъл и незнам си каква идиотска "култура", които ви учат само на дивотии и тъпотии. Е, ваш е избора, всеки си има глава на раменете и това, че сте духовно слепи си е ваш проблем.



Нито пия,нито пуша ,камо ли да се дрогирам,а да и не правя секс ,а колкото до "заблудата" ти също не можеш да се каже че си в заблуда,ако си мислиш че всички хора ,които не вярват в Бог са боклуци ,жестоко се лъжеш.Преди вярвах силно в Бог от малък ходих в кварталната църква ,повече от половината си живот прекарах в молби и ...да бъда по-конкретен в заблудата че има Бог,всъщност аз вярвам че го има,но не вярвам че е добър и "обичащ" хората ,защото винаги когато ми се случваха лоши неща ходих и му благодарях и точно когато се измъквах от даден проблем ,изведнъж идваше нов още по-голям ,питах се защо ,но все пак продължавах да вярвам.И дойде един ден в който осъзнах ,че няма смисъл за който да живея ,родителите ми са раведени и не им пука за мен,рабрах че аз живея за нищо ,майка ми ме беше предала ,нямаше смисъл да живея и бях готов да сложа край на живота си.Единственото нешо ,което ме запази жив беше омразата към света и желанието ми да си отмъстя на тези които са ме накърнили, в тези най-трудни моменти аз не разчитах на Бог,а на себе си .Мога само да кажа че както на Бог не му пукаше че страдам ,така и на мен вече не ми пука за него.Нямам намерение да хуля Бог ,защото ми е било тежко,защото на мен вече не ми пука по-добре да съм грешник отколкото да пропилея живота си в защита на нещо ,което не му пука за мен.Колкото жертвата на Христос,щом Бог ни е бил създал следователно,ние не сме виновни че сме грешници -той ни е направил такива и мисля че не е справедливо аз да страдам за грешките на другите.
Мисля че бях достатъчно ясен ,защо вече не вярвам в Бог.

Canis_Dirus
06-06-2008, 20:15
:) Супер значи къци каза че ти пише 6
останалите забавни мислят че ставаш защото умееш да импровизираш пред компютъра във форум.
Само дето не чувам аплодисменти.
Нищо следващият път ще ги расмееш :)
Успех!

Аз се стремя към точно определена аудитория. Тясно обособена :)
А именно - на слабоумните лекомислени християнчета. Praise Jesus!

lsd43
06-06-2008, 20:18
Имаше една много умна фраза:"Ако сам не си помогнеш и Бог не може."
Аз обаче ще я изкажа по друг начин:"Ако не си помогнеш,няма Бог ,който да ти помогне."

Jesus_is_good
06-06-2008, 20:24
:) Супер значи къци каза че ти пише 6
останалите забавни мислят че ставаш защото умееш да импровизираш пред компютъра във форум.
Само дето не чувам аплодисменти.
Нищо следващият път ще ги расмееш :)
Успех!

Аз се стремя към точно определена аудитория. Тясно обособена :)
А именно - на слабоумните лекомислени християнчета. Praise Jesus!

:) прави ми удоволствие да се заяждам :-D хихи.
Дразниш ли се :) и защо сме "слабоумните лекомислени християнчета"
кажи де?? :-D
интересно ми е да чуя човека с ценностната система

Canis_Dirus
06-06-2008, 20:27
:) прави ми удоволствие да се заяждам :-D хихи.
Дразниш ли се :) и защо сме "слабоумните лекомислени християнчета"
кажи де?? :-D
интересно ми е да чуя човека с ценностната система
Всъщност се дразня, че сте поредните малки позьорчета.
В Библията е написано "Не съди, за да не бъдеш съден" нали така? А вие тук като някакви юбери раздавате етикети на всички "наркоманчета, алкохолици" и не знам си какво.

Я в пътя. Тая евтина пропаганда може да си я заврете отзад!

Jesus_is_good
06-06-2008, 20:39
Не си спомням да съм слагал ептети ако е так sry.
Ако това е всичко инт за какво всъщтност се заяждаме.
Ще обясня спокойно и накратко.
Ние (христианите) вярваме че Бог ще съди света и всички осъдени отиват в огненото езеро което гори с огън и жупел за вечни времена.
Но Бог плати цената за греха и сега можеш да се наречеш праведен ако се покаеш.
Това се нарича благовестие.
Предполагам че целият скептицизъм се дължи на официалната църква.
Или липсата на доказателства ами това си е до човека.
Който повярва ще бъде спасен.
Изборът си е ваш и аз просто се опитвам да покажа истината.
Проблемът май е че много "истини" се навъдиха наскоро и просто не искате да се занимавате с това.
Бог може да се почувства,аз съм свидетел на милостта му.
God bless.

lsd43
06-06-2008, 20:49
Не си спомням да съм слагал ептети ако е так sry.
Ако това е всичко инт за какво всъщтност се заяждаме.
Ще обясня спокойно и накратко.
Ние (христианите) вярваме че Бог ще съди света и всички осъдени отиват в огненото езеро което гори с огън и жупел за вечни времена.
Но Бог плати цената за греха и сега можеш да се наречеш праведен ако се покаеш.
Това се нарича благовестие.
Предполагам че целият скептицизъм се дължи на официалната църква.
Или липсата на доказателства ами това си е до човека.
Който повярва ще бъде спасен.
Изборът си е ваш и аз просто се опитвам да покажа истината.
Проблемът май е че много "истини" се навъдиха наскоро и просто не искате да се занимавате с това.
Бог може да се почувства,аз съм свидетел на милостта му.
God bless.

Точно,защото има много истини има и различни мнения.
За теб истината е Бог.
За някои истината се крие в науката.
А за мен ... истината е относително нещо.
Тъй че ,нито ти нито който и да е не може да каже каква истината,

Christ
06-06-2008, 21:00
:) прави ми удоволствие да се заяждам :-D хихи.
Дразниш ли се :) и защо сме "слабоумните лекомислени християнчета"
кажи де?? :-D
интересно ми е да чуя човека с ценностната система
Всъщност се дразня, че сте поредните малки позьорчета.
В Библията е написано "Не съди, за да не бъдеш съден" нали така? А вие тук като някакви юбери раздавате етикети на всички "наркоманчета, алкохолици" и не знам си какво.

Я в пътя. Тая евтина пропаганда може да си я заврете отзад! Пише да не съдим дали ще идеш в Ада или не. Иначе мога да те осъдя за каквото си поискам друго, мога да те нарека пияница, наркоман и какъвто и друг да си, стига да си такъв. Мога да използвам Библията да те поправям в действията ти, но не и да те съдя.

Айде лека.

ThunderGoddess
06-08-2008, 12:05
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

Да вярваш, че е донесло добро в света означава да не си чел половин страничка средновековна история :D :D :D . Означава да не знаеш колко култура е изгубена благодарение на християнството. Да не знаеш как хората са били натикани в миша дупка, били са накарани да се чувстват нищожества, смазани от някаква сила, които са родени само, за да грешат и да умрат. И да не знаеш, че по тази причина не са се къпели и са си хвърляли фекалиите на улицата. Какъв чудесен живот само! Колко добро е донесло християнството на света като е отрекло римския хуманизъм :D :D

kristo
06-08-2008, 12:12
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

Да вярваш, че е донесло добро в света означава да не си чел половин страничка средновековна история :D :D :D . Означава да не знаеш колко култура е изгубена благодарение на християнството. Да не знаеш как хората са били натикани в миша дупка, били са накарани да се чувстват нищожества, смазани от някаква сила, които са родени само, за да грешат и да умрат. И да не знаеш, че по тази причина не са се къпели и са си хвърляли фекалиите на улицата. Какъв чудесен живот само! Колко добро е донесло християнството на света като е отрекло римския хуманизъм :D :D
Това, за което говориш не е никакво Християнство, а католическо-протестантски еретизъм. Посочи ми подобни неща да са се случвали в Православна България, айде де "умнице". Ще ми посочиш трънки.

ThunderGoddess
06-08-2008, 12:25
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

Да вярваш, че е донесло добро в света означава да не си чел половин страничка средновековна история :D :D :D . Означава да не знаеш колко култура е изгубена благодарение на християнството. Да не знаеш как хората са били натикани в миша дупка, били са накарани да се чувстват нищожества, смазани от някаква сила, които са родени само, за да грешат и да умрат. И да не знаеш, че по тази причина не са се къпели и са си хвърляли фекалиите на улицата. Какъв чудесен живот само! Колко добро е донесло християнството на света като е отрекло римския хуманизъм :D :D
Това, за което говориш не е никакво Християнство, а католическо-протестантски еретизъм. Посочи ми подобни неща да са се случвали в Православна България, айде де "умнице". Ще ми посочиш трънки.
Първо, ти говориш генерално за християнството. Под "християнство" аз разбирам всички християни. Вие сте гениално тъпи същества, които се делят на смешни групички и се оплюват взаимно. Като кажа нещо против християните на някои християнин и те не мога да го опровергаят, следва отговор на. "АААА ... ама ние не сме правили това .... католиците бяха" или нещо от рода. Като си християнин, дръж се като такъв и не натапяй другите. И ще ти кажа какво е станало в праволсавна България и ще ти светне. Ако не знаеш, моето момче, ще те светна. След Златния ни век попадаме под влиянието на Византия и даже под нейно владичество. Изгубваме своята индивидуалност и характеристика като народ и ставаме някакво жалко копие на византийците. Ако до девети век те са ни бършели гъза, то след християнизацията ние им бършем гъза. Това не ти ли е ясно? Не е ли очевадно?

kristo
06-10-2008, 12:55
Да заявяваш, че Християнството е донесло зло на света означава: 1. Да си нямаш хал-хабер от тази религия защото не си прочел повече от 2 странички от Евангелието и да не знаеш изобщо каква е ролята му за развитието на световната цивилизация и 2. да си за диагноза от психодиспансера ако го вярваш наистина #-o

Да вярваш, че е донесло добро в света означава да не си чел половин страничка средновековна история :D :D :D . Означава да не знаеш колко култура е изгубена благодарение на християнството. Да не знаеш как хората са били натикани в миша дупка, били са накарани да се чувстват нищожества, смазани от някаква сила, които са родени само, за да грешат и да умрат. И да не знаеш, че по тази причина не са се къпели и са си хвърляли фекалиите на улицата. Какъв чудесен живот само! Колко добро е донесло християнството на света като е отрекло римския хуманизъм :D :D
Това, за което говориш не е никакво Християнство, а католическо-протестантски еретизъм. Посочи ми подобни неща да са се случвали в Православна България, айде де "умнице". Ще ми посочиш трънки.
Първо, ти говориш генерално за християнството. Под "християнство" аз разбирам всички християни. Вие сте гениално тъпи същества, които се делят на смешни групички и се оплюват взаимно. Като кажа нещо против християните на някои християнин и те не мога да го опровергаят, следва отговор на. "АААА ... ама ние не сме правили това .... католиците бяха" или нещо от рода. Като си християнин, дръж се като такъв и не натапяй другите. И ще ти кажа какво е станало в праволсавна България и ще ти светне. Ако не знаеш, моето момче, ще те светна. След Златния ни век попадаме под влиянието на Византия и даже под нейно владичество. Изгубваме своята индивидуалност и характеристика като народ и ставаме някакво жалко копие на византийците. Ако до девети век те са ни бършели гъза, то след християнизацията ние им бършем гъза. Това не ти ли е ясно? Не е ли очевадно?
Душицо заспала, очевидно се правиш, че не знаеш, че Кан Кубрат, Кан Тервел, Кан Пресиан, Кан Омуртаг и други български владетели са били християни. Така че Християнството е било разпространено сред пра/българите още много преди то да бъде прието за официална религия. И копие на византийците не сме били и няма как да бъдем, това е просто смешно. За католиците, аз не говоря против редовите католици, понеже те са праведни хора, а говоря против някои изопачавания на Християнството именно от страна на Западната цивилизация, която има лошия "навик" да изопачава и най-святото, в случая дори и Християнството. защото къде в Евангелието пише, че трябва да се дава симония на свещенник, за да ти опрости той греховете, все едно е самият Бог. Това си е чиста езическа заемка, и то от най-изопачената религия, базираща се на сребролюбието- юдаизма. В Православието такова нещо би било подсъдимо и никога не го е имало. Ей затова говоря, а не че съм срещу католиците, понеже имам приятели католици. Просто върхушката в католицизма много е изопачила някои от Християнските завети. И последно, та да не се оливам пак, само да ти припомня, че Възраждането в България започна именно от църквата, там където беше пазена българщината от потурчване чрез ислямизация. Ако не бяха свещениците да опазят първо в църквата българщината чрез Християнството, сигурно днеска ти щеше да се казваш Айше или Сабрие или нещо от рода и да си мюсюлманка :D

Lunatic-
06-10-2008, 23:25
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(

kristo
06-11-2008, 09:53
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(
Затова по-добре не се захващай да спориш с нас на теми, от които нищо не разбираш. Твоята кауза е тотално загубена 8)

lsd43
06-11-2008, 20:46
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(
Затова по-добре не се захващай да спориш с нас на теми, от които нищо не разбираш. Твоята кауза е тотално загубена 8)

Твоята като че ли не е...

kristo
06-11-2008, 20:56
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(
Затова по-добре не се захващай да спориш с нас на теми, от които нищо не разбираш. Твоята кауза е тотално загубена 8)

Твоята като че ли не е...
Моята определено не е. Аз съм твърдо убеден във вярата си и съм намерил огромен брой аргументи за нея 8).

lsd43
06-11-2008, 21:13
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(
Затова по-добре не се захващай да спориш с нас на теми, от които нищо не разбираш. Твоята кауза е тотално загубена 8)

Твоята като че ли не е...
Моята определено не е. Аз съм твърдо убеден във вярата си и съм намерил огромен брой аргументи за нея 8).

Нека позная Библията и два три апокрифа?

kristo
06-11-2008, 21:57
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(
Затова по-добре не се захващай да спориш с нас на теми, от които нищо не разбираш. Твоята кауза е тотално загубена 8)

Твоята като че ли не е...
Моята определено не е. Аз съм твърдо убеден във вярата си и съм намерил огромен брой аргументи за нея 8).

Нека позная Библията и два три апокрифа?
Много повече от това моето момче. Аргументи колкото си искаш, а извънбиблейски сведения за живота, учението и делото на Господ Иисус Христос също колкото си искаш. Както бях споменал- Тацит, Плиний, Светониус, Йосиф Флавий са само една малка част от историците и писателите, дали много важни и сериозни сведения, подкрепящи истинността на Евангелието. Да не говорим, че биографа на Пилат Понтийски и неговият лекар лично са видели Христовото Възкресение и са го описали подробно, но на теб какво да обяснявам, ти си голям "умник" и знаеш всичко в този живот 8)

lsd43
06-12-2008, 08:11
адската секта сте свормирали
Christ, kristo... :(
Затова по-добре не се захващай да спориш с нас на теми, от които нищо не разбираш. Твоята кауза е тотално загубена 8)

Твоята като че ли не е...
Моята определено не е. Аз съм твърдо убеден във вярата си и съм намерил огромен брой аргументи за нея 8).

Нека позная Библията и два три апокрифа?
Много повече от това моето момче. Аргументи колкото си искаш, а извънбиблейски сведения за живота, учението и делото на Господ Иисус Христос също колкото си искаш. Както бях споменал- Тацит, Плиний, Светониус, Йосиф Флавий са само една малка част от историците и писателите, дали много важни и сериозни сведения, подкрепящи истинността на Евангелието. Да не говорим, че биографа на Пилат Понтийски и неговият лекар лично са видели Христовото Възкресение и са го описали подробно, но на теб какво да обяснявам, ти си голям "умник" и знаеш всичко в този живот 8)

Не твърдя че съм умен.Просто има някои несъответствия които съм забелязал в библията,пък и за първи път чувам за биографа на Пилат Понтийски.Никога не съм твърдя,л че знам всичко,точно обратното ,това че не знам достатъчно за живота ме отдръпна от християнството,защото искам да разбера нещо повече ,което го няма нито в библия ,нито по апокрифната литература свързана с библията по един или друг начин.

lsd43
06-12-2008, 08:24
А да и тези историци няма как да са видели Христовото въскресени,защото то е станало късно вечерта и евентуално единствените свидетели ,които са го видяли са били пазачите на гробницата,за това е по-вероятно тези историци да са описали казаното от пазачите,защото не ми се вярва повече от пет писаря да чакат някой да стане от мъртвите ,за да опишат събитието.По-вероятно е да са описали историята,която им е била разказана от пазачите.

А да и един съвет KRISTO не нападай хората без да ги познаваш,защото по този начин показваш само ниска култура и няма да успееш да убедиш никого в твърденията си.Все пак не забравяй ,че всеки има право на мнение,а мнозинството от хората не споделят твоето,затова премисли по-добре как да се опиташ да ги убедиш в твоята теза и да ги привлечеш на твоя страна,но като гледам досегашните ти "доказателства" и "методи"...мисля че няма голям шанс да ги "покаеш".

Christ
06-12-2008, 09:53
n00b lrn2bible


Възкресението на Исус или по-точно възнасянето Му е видяно от доста хора.

lsd43
06-12-2008, 09:56
n00b lrn2bible


Възкресението на Исус или по-точно възнасянето Му е видяно от доста хора.

Както ти каза възнасянето му не възкресението му,все пак има 40 дни разлика.

Christ
06-12-2008, 09:57
n00b lrn2bible


Възкресението на Исус или по-точно възнасянето Му е видяно от доста хора.

Както ти каза възнасянето му не възкресението му,все пак има 40 дни разлика. Това искаше да каже kristo. :)

lsd43
06-12-2008, 09:58
n00b lrn2bible


Възкресението на Исус или по-точно възнасянето Му е видяно от доста хора.

Както ти каза възнасянето му не възкресението му,все пак има 40 дни разлика. Това искаше да каже kristo. :)

Ми да пояснява малко,защото иначе излиза че приказва глупости. :)

InitialD
06-12-2008, 23:35
Най-големите Християни са и най-големи патриоти!Убедил съм се в това!Не казвам че атеистите не са патриоти..просто съм го забелязал сред вярващите!

Тука неква кежуал мишка нещо църкаше?! :lol:

Christ
06-12-2008, 23:37
Най-големите Християни са и най-големи патриоти!Убедил съм се в това!Не казвам че атеистите не са патриоти..просто съм го забелязал сред вярващите!

Тука неква кежуал мишка нещо църкаше?! :lol: Аз не съм патриот.. 8)

InitialD
06-13-2008, 00:22
Най-големите Християни са и най-големи патриоти!Убедил съм се в това!Не казвам че атеистите не са патриоти..просто съм го забелязал сред вярващите!

Тука неква кежуал мишка нещо църкаше?! :lol: Аз не съм патриот.. 8)

Значи си изключение! :?

Nix
06-13-2008, 10:10
Стария завет е преразказ на староегипетските легенди. Все пак не забравяй, от къде са тръгнали евреите ;) Общо взето 90% от религиите имат общо семе и то трябва да се търси в египетските поверия - просто хората са били доста добри астролози.
И няма никакво значение все пак. Така и така си е пълна глупост да отричаш очевадното.

Странно обаче никъде другъде освен в Стария Завет, няма доказателство че евреите са се намирали в Египет и след това поели своя път през пустинята.

Към автора- според мен християнството е най - прогресиращата религия защото е най либерална от всички. ( за разлика от Исляма, който е доста консервативен)

Nix
06-13-2008, 10:11
Стария завет е преразказ на староегипетските легенди. Все пак не забравяй, от къде са тръгнали евреите ;) Общо взето 90% от религиите имат общо семе и то трябва да се търси в египетските поверия - просто хората са били доста добри астролози.
И няма никакво значение все пак. Така и така си е пълна глупост да отричаш очевадното.

Странно обаче никъде другъде освен в Стария Завет, няма доказателство че евреите са се намирали в Египет и след това поели своя път през пустинята. А ако е имало такова нещо, то 100% е щяло да бъде записано от египтяните.

Към автора- според мен християнството е най - прогресиращата религия защото е най либерална от всички. ( за разлика от Исляма, който е доста консервативен)

Christ
06-13-2008, 10:13
Стария завет е преразказ на староегипетските легенди. Все пак не забравяй, от къде са тръгнали евреите ;) Общо взето 90% от религиите имат общо семе и то трябва да се търси в египетските поверия - просто хората са били доста добри астролози.
И няма никакво значение все пак. Така и така си е пълна глупост да отричаш очевадното.

Странно обаче никъде другъде освен в Стария Завет, няма доказателство че евреите са се намирали в Египет и след това поели своя път през пустинята.

Към автора- според мен християнството е най - прогресиращата религия защото е най либерална от всички. ( за разлика от Исляма, който е доста консервативен)

Либерална... да.. точно. Както казах в другата тема - Христос не дойде да ни даде религия, а живот.

Няма либерално в Християнството. Или следваш Писанието или умираш. Второто е по-често срещания варянт.

Nix
06-13-2008, 10:33
Ти и да следваш писанието пак си умираш :(

Christ
06-13-2008, 10:50
Ти и да следваш писанието пак си умираш :( Физическа смърт, да... това не е лошото. :) После става зле.

Nix
06-13-2008, 12:40
НЕзнам...един е начина да разберем...

Christ
06-13-2008, 12:46
НЕзнам...един е начина да разберем... Ще е твърде късно тогава. :)