PDA

View Full Version : Любов и алкохол



Sun_Shine`f
03-01-2008, 21:32
Въпросът ми е към тези, които са били влюбени (или в момента са) как биха определили това чувство и въобще може ли да се определи.
Преди няколко години като ми задаваха въпросът 'какво е любовта" аз отговарях - "Химична реакция", а преди няколко месеца (вече станаха доста всъщност) разбрах и на практика какво съм имала впредвид.
Нещата не се развиха както трябваше (дълга история), но от тогава свързвам чувството, че си влюбен с чувството да си пиян :( . Когато бях край този човек наистина имах такова чувтсво... дори и да не бях пила нищо. И и попринцип като се напия имам нужда да прегърна някой, да се целувам с някой.. сещате се.. настроенито в един момент ми се вдига, после се сдухвам и подобни. Алкохолът на всеки човек по различен начин влияе...
Но въпросът е там, че сега не искам да пия. От нова година насам не съм близвала аклохол... хаха звуча като от клуб за анонимни алкохолици
:-D . Както и да е... обаче тук явно идва въпросът - мога ли да се веселя(в дискотека, клуб) и без алкохол. Снощи бях на един рожден ден, не пих нищо освен минерална вода и определено не ми беше много весело. Попринцип чалга не слушам, но като се напия и мн хубаво танцувам на нея... обаче като не съм пила не мога така и не ми е забавно. Какъв проблем а? Знам, че алкохолът е вреден и това е другата причина да не искам да пия... колко си противореча! чак и аз не мога да се разбера.
Като пия и правя неща за които после съжалявам и после осъзнавам, че са били заради действието на аклохола. И честно казано виждам много общо м/у него и влюбването. чак като изтрезнееш осъзнаваш какво си направил.
Малко объркано пиша, но просто искам да кажете какво мислите по темата и да не ме помислите за някоя пристрастена. Попринцип не съм от хората, на които винаги им е весело, а когато пия ставам такава... може би трябва да се променя :-)

Made_of_Pain
03-01-2008, 21:39
Явно имаш желание да танцуваш на чалга песни и ти трябва алкохол... Това се разбира от темата ти.



Относно изказването 'Като пия и правя неща за които после съжалявам и после осъзнавам, че са били заради действието на аклохолал ' ми ... не, не е негова вината.
Той не ти се е излял сам в гърлото, че да правиш глупости, ти си си го наляла...
Ох, как мразя пияни момичета....

Sun_Shine`f
03-01-2008, 21:45
е явно не съм се изказала правилно.. аз не говоря да не мога да ходя (което никога не ми се е случвало), а примерно да ти се замотае главата от 2 чаши вино.
Пък и аз колкото и да съм пияна знам какво правя и къде ми е границата. И да точно вината е в алкохола, защото той има действия върху мозъка, действията и реакциите.
Човешкият организъм може да преработи около 20-30гр. твърд алкохол за 1 час и нещо... правете си сметка!

Made_of_Pain
03-01-2008, 22:00
И ти се съобразяваш с преработката и глупости...


Ох, опитах се да ти намекна, че в крайна сметка ти го пиеш и си наясно, че ще ти се 'замотае главата', а не идва някой да ти го налива венозно, но явно си умна колкото шишарка и е безсмислено, so... лека вечер... Или по- скоро -> трезва вечер.

VinDiesel
03-01-2008, 22:03
Когато човек е пян тогава всъщност може да разбереш какъв е човека по характер.Алкохола не те оправдава какво правиш.Аз когато съм бил пян винаги съм мислил и съм съзнавал какво правя

Roiroi
03-01-2008, 22:09
я земи да изтрезнееш първо и тогава ни лъжи че не искаш да пиеш

BeautifulWorld
03-02-2008, 06:05
Миналата година емах един период от около 4-5 месеца, в които не близнах алкохол. По това време горе-долу водихме една дискусия, в която едно момче каза, че нашето поколение не може да се забавлява без алкохол. Като се замислих... прав беше. И се запитах мога ли да се забавлявам без алкохол? Не е невъзможно, на първите 2-3 купона ти е малко тъпо, но после вече не ти прави впечатление, не не пиеш. Забавлявах се и без алкохол. И без да съм пила тацувах на чалга - като се вдигне настоението в компанията и станат двама-трима да танцуват, и на мен ми идва музата. Сега пак пия, но по малко. Като усетя, че ми се замотва главата, спирам - обикновено на втората, най-много третата чаша алкохол. Който иска, да се напива. Не е за мен тази работа.

LizZz
03-02-2008, 06:37
я земи да изтрезнееш първо и тогава ни лъжи че не искаш да пиеш 8-)

Sun_Shine`f
03-02-2008, 08:45
за пореден път се убеждавам колко сте тъпи и ограничени в тоя форум... и на колко остроумни се правите.. ха ха
аз лично познавам малко хора които могат да се забавляват без алкохол, за вас не знам
и смисълът на темата въобще не беше това, ама както и да е... как да очаквам от някви пубери да схванат?

stuci_i_miri
03-02-2008, 09:05
Vij sq dokato ne sre6tnah mireto pieh dosta,tai 4e istoriqta ti mi e poznata,razlikata e v tova 4e az sam mom4e,a ti momi4e :D имах нужда да пиина 3-4 преди купон рожден ден или дискотека...ама приателката ми ми казва6е:ти само като си пиян може6 да ме гледа6 май? и спрях за да и покажа 4е не е така...но и сега се изку6авам в някой по-6тастливи или пак кофти моменти посягам кам 4ашката

VinDiesel
03-02-2008, 09:31
за пореден път се убеждавам колко сте тъпи и ограничени в тоя форум... и на колко остроумни се правите.. ха ха
аз лично познавам малко хора които могат да се забавляват без алкохол, за вас не знам
и смисълът на темата въобще не беше това, ама както и да е... как да очаквам от някви пубери да схванат?
Aз в даскало се забавлявам и без алкохол правя си глупостите заяждам се с учителки които се правят на строги.Моя съвет е бъди себе си забавлявай се и без алкохол вярвам че можеш :)

evelinka1122
03-02-2008, 10:02
Пия винаги на купони и в дискотеки, но колкото да ми стане весело, знам кога да спра, за да не се напия! :P Прекарвала съм си весело и без алкохол, но предпочитам да пия, защото знам да се владея :) Еми и аз през последния път се целувах един ... ама го направих от отчаяние... току що ме бяха зарязали .. но както и да е .... Виждам че ти не можеш да се владеееш като мен и се напиваш и правиш глупости , за това и моя съвет е да се забавляваш без алкохол!!!

VerryBerry
03-02-2008, 10:50
има нещо вярно в това че състоянието на влюбения е същото като на пияния или зависимия от наркотици..Любовта е химия :)

Sun_Shine`f
03-02-2008, 11:11
Виждам че ти не можеш да се владеееш като мен и се напиваш и правиш глупости , за това и моя съвет е да се забавляваш без алкохол!!!
по скоро емоциите не мога...

PepiDesigns
03-02-2008, 12:20
Любовта и Алкохола .. наистина интересен въпрос ..
Аз като човек веселяк , надявам се душата на всяка компания в която съм , без алкохол се веселя ..

Това , че искам да прегърна някой , и да го целуна , може да е защото се лигавя (говоря за мъжката аудитория - ако някой от класа ми го прочете , да знае , че ще го разцелувам ей :grin: ) , а и същото защото имам симпатии - за сериозните целувки говорим де - целувам се с приятелката ми , без да съм пиян , и принципно не пия ..

Не пия , защото купона винаги е купон , ако си пиян го изкарваш друго яче просто ..

Влюбването и напиването .. и двете водят до добро настроение ..
Ако си влюбен в момичето до теб , и то е влюбено в теб ,това е като груповото напиване - всички го чувствате , и е споделено .. приятно е да се знае какво става наоколо и на какво се дължи настроението.

Иии относно музиката - на мен не ми пречи и трезвен да танцувам на чалга .. ох , говоря само за мен , не знам дали съм ти помогнал с нещо :lol: :-D

Извинявай все пак ако има нещо.

Sun_Shine`f
03-02-2008, 18:31
Eee Pepi Designs мерси за отговора. То от личен опит най-добре се споделя ;)

Pliok0019
03-02-2008, 18:37
Искате ли да направим клуб "Настоящ трезвеник" Явно много гхора го караме само на бира....

maximus1993
05-25-2010, 08:03
Искате ли да направим клуб "Настоящ трезвеник" Явно много гхора го караме само на бира....

ем то и от 1 бира можеш да се напиеш стига да е н а гладно и на екс и виж как ще те хване :D

kalpazanka
05-25-2010, 08:04
Не възкресявай стари теми.