PDA

View Full Version : Искам да стегна...



You can take me there..
03-02-2008, 12:28
имам нужда от малко помощ... :) искам да стегна бедрата,дупето и коремчето си... какво да направя за тази цел... и още едно въпросче .... бягането ще ми помогне ли за стягането на бедрата и дупето :-o благодаря предварително на всички :-) :-)

Anf3tamin4o
03-02-2008, 13:10
http://www.fitlifestyle.net/fitness/fitness_butt1.htm


От изправено положение облегнете дясната си ръка на стената.
Опитайте се да прехвърлите облегалката на стола с левия крак 3 пъти.
Направете същото с другия крак.
Повторете упражнението с всеки крак по 5 пъти.



Седнете на пода и се облегнете на дясната ръка.
Съберете плътно крака и въртете тялото си надясно.
За да имате по-голям замах, вдигнете другата ръка над главата.
Направете същото на лявата си страна.
Повторете упражнението по 10 пъти на всяка страна.




Легнете на пода и опънете ръцете си по продължение на тялото.
Със събрани колене опирайте пода един път отдясно, един път отляво.
Повторете упражнението по 10 пъти в двете посоки.



Застанете на колене и опънете пръстите на краката.
Протегнете ръце и бавно започнете да прикляквате към петите, докато седнете на пода вляво или вдясно от тях.
Върнете се в изходното положение и седнете на другата страна.
Повторете упражнението по 10 пъти на двете страни.



Изправете се, хванете дясното си коляно и опънете пръстите на крака надолу. От това положение движете крака си напред и настрани.
Левият крак трябва да е опънат.
Повторете 10 пъти с всеки крак.



Клекнете на пода и се облегнете на ръцете си.
С левия крак опишете полукръг около тялото.
Повторете упражнението 10 пъти с всеки крак.




Седнете на пода и разтворете леко краката си.
Облегнете се на ръцете си. С десния крак нарисувайте във въздуха голяма осмица, докато левият е опънат и плътно прилепнал към пода.
Повторете упражнението 10 пъти с всеки крак.


В къщи можеш да правиш и тези упражнения:

1.Застанете на колене, краката леко разтворени.
Протегнете ръцете си наред, сядайте постепенно на петите, като стягате мускулите на таза и корема.
Бройте до 5, след това се върнете в изходно положение.
Дръжте гърба си изправен.
Изпълнете 10 пъти.



2. Легнете по корем, главата върху ръцете.
Повдигнете краката си изправени 20 пъти, без да докосвате земята.
Изпълнете същите движения и с другия крак.
Повторете 3 пъти.




3. Легнете по гръб, поставете ръцете на дължината на тялото, разтворете краката и свийте колената.
Повдигайте таза нагоре, след това го отпуснете на долу.
Изпълнете 20 движения, без да докосвате земята.
Повторете 3 пъти.



4. Застанете на колене, ръцете са върху пода.
Повдигнете единия крак, назад обтегнат, след това го сгънете, като пръстите сочат нагоре.
Изпълнете движенията с изправен крак, после 10 пъти сгънете крака и го върнете в изходно положение.
Изпълнете 2 пъти.

You can take me there..
03-02-2008, 13:31
благодаря много...само че не споменах една подробност... :( имам операция на лявото коляно... това ще ми попречи ли.. ще чакам за още предложения за стягане :-) :grin:

Anf3tamin4o
03-02-2008, 13:44
Ми мисля че няма да ти пречи ако е била отдавна :)

sexa_na_kompleksa
03-02-2008, 15:58
Фитнес или тичане. И двете ще ти помогнат да се стегнеш, ти само си избери кое ти е по-приятно. ;)

8992
03-03-2008, 08:18
имам нужда от малко помощ... :) искам да стегна бедрата,дупето и коремчето си... какво да направя за тази цел... и още едно въпросче .... бягането ще ми помогне ли за стягането на бедрата и дупето :-o благодаря предварително на всички :-) :-)


БраЧедке ше тичкаме заедно :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

<<SilVer>>
03-03-2008, 11:04
имам нужда от малко помощ... :) искам да стегна бедрата,дупето и коремчето си... какво да направя за тази цел... и още едно въпросче .... бягането ще ми помогне ли за стягането на бедрата и дупето :-o благодаря предварително на всички :-) :-)

Ами бягането ще помогне - да. Но не бързото , защото при него се трупат мускули , ами продължителното - при него съм чувала , че бедрото се стяга , но остава така да се каже "финно" :-D

А аз за коремчето правя малко коремни преси. Има доста спорове дали са полезни или не , ама нз. Аз ги правя така: лягам на земята , хващам си ръцето за нещо и подвигам краката. ( демек обратните за обикновените ) То така се стягат и мускулите на краката :)

KaSiDi
03-03-2008, 12:35
тае-бо хубав спорт е и се стяга цялото тяло .Пробваи дано ти хареса :P

Me4encety
10-09-2010, 23:57
аз съм от пловдив ако тичам 2 пъти седмично по една гребна база ще се постегна ли за 2 месеца?

Slashy
10-10-2010, 06:48
Ако искаш пробвай Pump It Up. Има много добри отзиви, а и аз от личен опит мога да кажа, че е добро.

Ето линк: http://zamunda.net/details.php?id=18417&hit=1

babyy123
10-10-2010, 18:04
Ако искаш пробвай Pump It Up. Има много добри отзиви, а и аз от личен опит мога да кажа, че е добро.

Ето линк: http://zamunda.net/details.php?id=18417&hit=1
+1

PinkMojo
10-10-2010, 19:02
Наистина пробвай с Pump it up страшно добро е, има ефект, натоварва много и си тренираш вкъщи :-D

betkata9514
10-17-2010, 19:04
Ходи на Тае-Бо . . УНИКАЛНОО :grin:

whitebunny
10-19-2010, 08:51
Ходи на Тае-Бо . . УНИКАЛНОО :grin:ти ходила ли си ... ? Много ми е интересно какви упражнения правите там много ли са натоварващи? Преди много исках да се запиша на някакъв спорт и все още искам де че съм се отпуснала като дроб :-x :oops: направо не мога да се понасям крайно време е да се запиша но при нас по-големия проблем са финансовите възможности :?

thinkgreen
10-19-2010, 11:25
Тичай наистина дава резултати , аз ако не тичам 1 седмица се чувствам ужасно мисля , че води до пристрастяване но наистина стяга оформя и поддържа тялото в иделана форма . Тае-бото също е много добър избор , може да си изтеглиш филмчетата на Били Бланкс много са добри и да имаш представа какво представлява и ако решиш да се запишеш да си по-компетента или да си ги редуваш вкъщи . :) :grin: :grin:
Всички хвалят Пъмп ит ъп , но изобщо не е толкова ефективно , има десеткки други филмчета с упражнения и изпълняващите ги не са барбита , който са професионални танцьорки и тренират на ден по 7 часа . Не знам, мойто мнение е че не е кой знае какво , много е дълго примерно с един от филмите на Били Бланкс - Тае- бо кардио е 30 мин. ама след 30 мин. си вир-вода и си израходила много повече калории .
Тае-бото гори около 800 калории на час за това е един от най-ефективните начини за отслабване и стягане .

fuckme
10-19-2010, 17:15
сестра ми бягаше и значително отслабна. стига да нямаш проблеми с коляното, мисля, че това е много ефективен и подходящ вариант. и кардио също трябва да присъства. :)

gret4ety
10-19-2010, 21:18
Тичаш, качваш стълби, преси, напади, мост и бедрено разгъване :lol: За 2 месеца видими разлики просто от личен опит. Проблема е само че като ги спреш и след време пак се отпускаш :lol:

betkata9514
10-20-2010, 08:39
Ходи на Тае-Бо . . УНИКАЛНОО :grin:ти ходила ли си ... ? Много ми е интересно какви упражнения правите там много ли са натоварващи? Преди много исках да се запиша на някакъв спорт и все още искам де че съм се отпуснала като дроб :-x :oops: направо не мога да се понасям крайно време е да се запиша но при нас по-големия проблем са финансовите възможности :?

Еми първия път само ще ти се стори по-трудничко докато свикнеш с движенията .. иначе после е мнг хубавоо . . времето ми се минава адски бързо и след това като изляза от залата имам чувството че ще полетя
Тае-бото--правим мнг упражнения за всички мускули и едновременно отслабваш и се стягаш ! Пробвай няма да съжаляваш ако пък не ти харесва поне ще си пробвала и ще знаеш какво е ; )