PDA

View Full Version : България е прокълната



kPuCkA
03-02-2008, 16:20
На 21 декември 2001 г. при нещастен случай в столичната дискотека "Индиго" загиват 7 деца между 10 и 15 години, смачкани от тълпата. По този повод е обявен траур на 23 декември. 4 дена преди коледа

30.12.2003-национален траур за загиналите петима български военнослужещи в Кербала Ден преди Нова Година

На 4 април 2004 г. към 22.00 ч. българско време при ученическа екскурзия автобус на фирмата "Пампорово", в който пътуват ученици от Свищов, катастрофира в Черна гора и пада в река Лим. При инцидента загиват 12 деца. Дни преди Великден

Осем души загинаха, а девет бяха ранени при пожар във влака София – Кардам край Червен бряг. 3 дена преди националния празник на България


България си плаща за всичко...

ioancheto
03-02-2008, 16:53
Do sega ne bqh zabelqzala tova...no naistina vsi4ki zlo4astiq se slu4vat predi nqkoi velik den za Balgariq ... i loshoto e 4e decata ne sa vinovni za tova..nevinni sa ... a moje bi nai-loshoto e che neznaem koi e vinoven .. Pone az .. :(

kPuCkA
03-02-2008, 17:27
Ние сме си виновни за всичко...не само,че децата не са виновни,войниците също,както и хората от влака,явно Господ си го връща,не знам....

miloto_girl_4e
03-02-2008, 17:34
Кажете за какво толкова сме виновни.. всеки вие ние сме виновни.. за какво, защо? Да, наистина стават пагубни неща дни преди някой велик празник, но.. защо мислите, че черната статистика е само тук? Само при нас ли стават такива неща.. не мисля...

kPuCkA
03-02-2008, 17:37
Не знам,нямам база за сравнение с други страни,но това,което става в нашата държава ми прави впечатление,напоследък не е имало празник,няколко дена преди който да няма траурен ден или да се чевстат няколко години от смъртта на дадени хора.Това е жалко....и много трагично.

NH3
03-02-2008, 18:07
това е лошо стечение на обстоятелствата . Смъртта е част от живота била то нелепа или каквато и ще друга. Не можем да предотвратим това което се случва то просто се случва ние се примиряваме с него и продължаваме напред. За мен войниците в Кербала който загинаха заради чужда кауза са герой ! А това с децата е едно нелепо и гадно стечение на обстоятелствата . Никой не е прокълнат . Клетвите и магийте са само в приказките на Андерсен , Братя Грим и Шехерезада ние живеем в реалността а не в приказен свят където мечтита са реалност .

Ziezi
03-02-2008, 21:08
България си плаща за всичко...
Българите си плащат за всичко!

Държавата не е прокълната..просто е безотговорна.
Случката в Индиго..ако всичко беше отговорно нямаше да се случи.
България отдавна не е това, което беше.

??????????? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Индиго държавна собственост ли е?

XceSS
03-02-2008, 22:18
Абе аре това са пълни глупости.Само във филми се вкарвате.От 2001 до 2008 колко такива случаи изброи...4,а я сметни българските празници за тези години...Коледа,Великден,На ионалния празник,Деня на независимостта и Нова година.Аре сега ги умножи по 7 ,колко става...35.Кво не се случват и през останалото време такива работи ли?! А по пътищата я сметни колко загиват всеки ден...само това ще ти извадя

През изминалото денонощие на територията на страната са станали 33 пътни произшествия.

Ранени са 38 души, загинали са трима и един е с опасност за живота, съобщиха от пресцентъра на МВР.

В София са регистрирани 113 леки и две тежки катастрофи, при които са ранени трима души.

От началото на годината по пътищата са загинали 125 души при 968 катастрофи. Ранени са 1192 души.

kPuCkA
03-03-2008, 05:54
XceSS,ами това говори още по-лошо за българите.Именно,че аз дадох само 4 примера,а още колко много има.....[/i]

teenkopele
03-03-2008, 06:26
...Това е жалко....и много трагично.

...но факт.

XceSS
03-03-2008, 06:40
XceSS,ами това говори още по-лошо за българите.Именно,че аз дадох само 4 примера,а още колко много има.....[/i]

Да но се случват постоянно злополуки не е само преди празници.Това че България е прокълната за мен е пълна простотия.Я се сети 2004-та мисля че беше като имаше земетресение в Сомалия, умряха 400 000+ човека и беше на 26-27.12.И света ли е прокълнат ?

kPuCkA
03-03-2008, 06:52
Защо се ебаваш с тея неща?Верно стават катастрофи всеки ден,загиват хора постоянно,но България не обявява траурен ден за всеки загинал човек,това говори ли ти нещо?

XceSS
03-03-2008, 07:22
Да си ме видяла някъде да се ебавам с тея неща?!? Просто мисля че е това е съвпадение.

kPuCkA
03-03-2008, 07:42
Доста странно съвпадение,а?

Slawi92
03-03-2008, 09:31
кои е виновен ли?ми как кои политиците тех не ги интерсува нищо освен парите и мисля че трябва да се дигне целия народ на бунд да вида тогава какво ще прават и мисля че оправянето на България е в нашите ръце на младите хора обаче кат гледам какво е младото поколение незнам дали скоро ще се оправим и които е сагласен с мене да се дигне целия народ да почваме по някакав начи да го подготвяме ето и какво казва баба Ванга http://www.vbox7.com/play:a198d56d
пишете и тук http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=159128

kPuCkA
03-03-2008, 10:12
мисля че оправянето на България е в нашите ръце на младите хора обаче кат гледам какво е младото поколение незнам дали скоро ще се оправим Какво е младото поколение?Всеки гледа да се спасява,всеки търси по-доброто,всеки гледа по-големите перспективи.Кой може да ни вини?Самата ни държава ни гони от тук.

Slawi92
03-03-2008, 10:31
мисля че оправянето на България е в нашите ръце на младите хора обаче кат гледам какво е младото поколение незнам дали скоро ще се оправим Какво е младото поколение?Всеки гледа да се спасява,всеки търси по-доброто,всеки гледа по-големите перспективи.Кой може да ни вини?Самата ни държава ни гони от тук.какво ли че повече от 50% са пробвали почни всички наркотици че само тарсат каде да се забият да пушат и пият и да правят секви простоти

tankistabg
03-03-2008, 16:24
Наистина има смисълв тази тема! Добре подредени тези обстоятелства правят голям смисъл.

st1ka
03-07-2008, 20:51
Не мога да разбера за какво още си плащаме...Малко ли сме изтрадали?!?Заради калпвата ни държава плащаме ние - според мен и трагедията в Индиго и пожара във влака можеха да се предотвратят,но както винаги има за какво друго да мислят нашите управници,а не са нашата безопасност....

neHcuoHepKa
07-25-2008, 08:57
Taзи мисъл би трябва да сте я чували.
"Смъртта на един човек е трагедия ,смъртта на 100 човека е статистика" Йосиф Сталин

love_bites
07-25-2008, 13:36
Да така е..Дали България е прокълната-не знам...но не може всичко да се случва преди най-великите празници..определено има нещо..незнам какво но го има...

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-26-2008, 14:26
просто държавата е безотговорна.. това си е грубата истина ... и според мен докато я оправяват тези които в момента я оправляват скоро няма да се оправи .. :( :shock:

Spirit Of Ukko
07-27-2008, 09:57
Стига с този влак, всички знаем защо горя и че не беше инцидент. 1985г да ви говори нещо? :-x

megasexy
08-01-2008, 23:20
Държавата не е прокълната..просто е безотговорна.
Случката в Индиго..ако всичко беше отговорно нямаше да се случи.
България отдавна не е това, което беше.

+1 Браво за добрия отговор. 8)

stealthyGirl
08-03-2008, 20:53
Според мен XceSS е напълно прав. :) НЕ е странна случайност, постоянно се случват лоши неща. И как може да кажеш, че човек се ебава със злощастието на другите, защото казва, че дадена държава не е прокълната, само заради някакви съвпадения (разбирам да бяха МНОГО съвпадения)...