PDA

View Full Version : Топиране/Вафлички?!



Ne_Znaesh
03-03-2008, 04:35
Винаги ми е било много интересно като гледам профилите на някои момичета из нета косата им. Тъй като живея от много време извън БГ не съм много наясно с модните тенденции в БГ, но със сигурност са много по-добри от тукашните :) Въпроса ми е...Как постигате тоя страшен обем в корените на косата?!?! То се вижда, че не е само химия, но как точно?! И какви са тия "вафлички" за които чета натук натам..Искам да се намери човек, който ясно да ми обясни как става тоя ефект??

EarthShaker
03-03-2008, 05:25
аз съм глеал тес от нашия клас... зимат преса и й слагат такъв накрайник дето е на вълнички ама такива по отсечени... струва ми се банално и супер вредно

VerryBerry
03-03-2008, 06:19
ами плюс пресата и машата може да сложиш гел или пяна в корените на косата,да издухаш със сешоар,после разресваш и готово :)
А иначе пресите и машите си имат накрайници,с които да си правиш различни ''чупки'' в косата,''вафличка'' е един такъв вид :)
бтв-ти от къде си?

sweatkiss
03-03-2008, 07:39
Слагаш малко пяна или лак в корените и само в корените слагаш пресата и после с обла четка и с сешоар може да минеш цялата коса.А вафличките са различни приставки на пресата един вид къдрици или чупки...

Ne_Znaesh
03-03-2008, 08:33
Благодаря много за предното мнение, беше ми от полза. Значи разбрах какви са тия "вафлички" най накрая :-D А цялата процедура на влажна коса ли се прави? И няма ли да се гледат вълничките от пресата след това?

Liar
03-03-2008, 08:52
Процедурата се прави на суха коса,защото на влажна е доста по-вредно.
Вълничките няма да се гледат,ако най-горния пласт на косата се остави прав.Те остават под него и не се забелязват.
Иначе топирането и пресата в корените са много много вредни...

Nadelina
03-03-2008, 09:35
Mneniata predi men sa dostatachno qsni po otnoshenie na tova kakvo predstavlqvat vaflichkite... Samo iskah da dopylnq che ne e nujno da ne se vijdat... Az si pravq vaflichki po cqlata kosa.. v smisal i po nai gornia sloi... i ne se pritesnqvam ot tova che te se vijdat.... Kakto i tova che procedurata se pravi na suha kosa zashtoto na mokra edva li shte se poluchi....