PDA

View Full Version : Системно ме тормози..



Everlasting
03-03-2008, 09:33
Нямам сили вече..за нищо не е доволна,всяка вечер скандали,крещи ми,вече дори ме удря..вс това родната ми майка..за пари да не говорим,че почти не ми дава..баба ми ми даде 1000 лева за бала ,а тя ги профука половината...не ми дава да излизам -1 път в седмицата,а съм 12 клас боже..бърка ми се във връзките,говори на най-добрата ми приятелка колко съм зле..... а на вс отгоре баща ми е болен от рак,а баба ми не се интересува от мен,само да подхвърли някви пари мн рядко или да ми честити някой празник...
искам да се махна...днес при поредният скандал и казах че до седмица се изнасям,а тя каза 4е ще ми съсипе живота ако го направя.. :cry: :cry: :cry: Не издържам вече,ще ми правят изследване за диабет и и сърцето ми сдава багажа..нервна система вече нямам..
какво да правя,помогнете.

Rza
03-03-2008, 09:38
правиш ли опити да говориш с майка си?а има ли причина да се държи така

Everlasting
03-03-2008, 09:44
какво да говоря с нея,не мога,ако говоря - тя казва че и противореча и изяждам пак шамари..
в училище нямам лоши оценките,нормален ученик съм-нямам скъпи неща,не съм наркоманка,дори преди месец си пробих ушите..др дупка нямам.приятел или приятелка да дойдат в нас на по кафе?..това никога не е ставало..нямам кабелна,някакво умряло ПС..разглезена? не..
аз никога не съм била до нея-а като я попитам какво става и тя : не е твоя работа!
на 19 почти съм,а тя ми посяга..
нищо лошо не съм и сторила

Rza
03-03-2008, 09:46
с риск да се обидиш ама майка ти взима ли някви хапчета или нз зависима ли е от нещо..

Everlasting
03-03-2008, 09:48
няма да се обидя - не не е психически нестабилна,не пие хапчета,нищо на психическа или физическа основа...към брат ми се държи добре...а баща ми сякаш го търпи еи така..

Rza
03-03-2008, 09:55
съжалявам много,че се съсипваш по такъв начин ама то тва не се и търпи,всеки ден едно и също,няма ли някоя при която да отидеш и да си починеш от всичко :(

Everlasting
03-03-2008, 09:57
съжалявам много,че се съсипваш по такъв начин ама то тва не се и търпи,всеки ден едно и също,няма ли някоя при която да отидеш и да си починеш от всичко :(

къде да отида?да се натреса на някой приятел/ка..или на гаджето - и какво,да им живея известно време под покрива-та аз нямам работа,не искам да живея на тяхна издръжка!..а работа-остава ми да зарежа училище и да си намеря работа,др не виждам :cry:

нз какво да правя,прди мислех да си тегля ножа..но сега вече нз просто,не мога да издържам така,ще си умра накрая и ебз да го искам..

Everlasting
03-03-2008, 10:07
:cry:

krisi_bep
03-03-2008, 10:11
Помисляла ли си да потърсиш помощ от запознати с тези проблеми хора.Например Unicef.Телефонът на горещата линия за деца "Говори с приятел" е 080019100 (безплатен за абонати на БТК от цялата страна).Тук мисля,че ще разберат проблема ти,ще можеш да поговориш с някого,да получиш подходящ съвет.

Това,което се случва с теб е ужасно.Трябва да бъдеш силна и да не се предаваш.Рано или късно всичко ще се оправи,колкото и банално да звучи и колкото и да не ти се вярва точно в този момент.

Everlasting
03-03-2008, 10:16
Помисляла ли си да потърсиш помощ от запознати с тези проблеми хора.Например Unicef.Телефонът на горещата линия за деца "Говори с приятел" е 080019100 (безплатен за абонати на БТК от цялата страна).Тук мисля,че ще разберат проблема ти,ще можеш да поговориш с някого,да получиш подходящ съвет.

Това,което се случва с теб е ужасно.Трябва да бъдеш силна и да не се предаваш.Рано или късно всичко ще се оправи,колкото и банално да звучи и колкото и да не ти се вярва точно в този момент.

не,не мога да се обърна към "държавата"..организацийте,само могат да разбият хептен " семейството " ..а татко няма да го понесе.ще ни вземат с брат ми ,а не искам да ходим по сиропиталища...
аз съм силна,това е от 4 години..но просто тялото ми вече няма да издържи-психиката я мани,но др..

MakeMeLaugh
03-03-2008, 10:19
Говори с баща си да я заведе на психолог!
Ако не намери някой близък да ти помогне да я заведът и да и изпишат нещо.
Психически нещо е нестабилна жената.
Това да се изнасяш.. как ще се натресеш на чужди родители.. не става.
Друг вариант е да пишеш в държавен вестник и могат да осъдят майка ти и т.н., ама може и да те вземат в дом. Не знам как точно стоят нещата.
Или изчакай да мине бала ако можеш, и почвай работа. Глкедай сайтовете за работа предлагат доста. Аз така бих направил. Изчаквам бала, ако могам и почвам работа веднага и евентуално си наемаш някаква гарсониера и така.. Или си хващай пътя и отивах към морето, Обявъ за работа по морето има много. Даже при повечето имаш осигурена квартира! Това е доста добро решенеие според мен. Хем тъкмо ще избягаш от града за млако.
Явно е тежко положението доста. Все пак си момиче... ако мислиш, че повече не можеш да живееш в една къща с тях. очвах работа и се изнасяй. Това за морето ме послушай ;) Поспечелваш пари намеш си квартира, ако ше се връщаш пак в тоя град/село и почваш работа там и трудно ще е ама по-добре от сега.
Ако имаш гадже и ако е по-голям от теб и няма да следва се изнасяйте двеамата направо, ако той може. Ако не отивай да жиявееш при него, ако пак може де.
Майка ти просто си го изкарва на теб, трябва и помощ..

Everlasting
03-03-2008, 10:26
Гаджето ми е по-голямо,работи,но живее с майка си.От скоро сме заедно..и съм от сф бтв.Мисля че няма да иска да се изнесе с мен,а аз да отида при него.Но майка ми знае че и това ще направя...знам че и на нея не и е леко,но и моя живот си отива с вс проблеми.
А за морето - как да тръгна ей така .Трябват ми поне 100-150 лева за пътни разходи,за квартира докато си намеря работа,за минимален живот.А аз от къде да ги намеря тези пари?...Дори не знам дали ще ми даде пари за бала,че да ги взема тях..Нямаме мн пари,но не мисля че сме крайно нуждаещи се..

MakeMeLaugh
03-03-2008, 10:35
Балът ти е ключът към морето и парите ;)
А щом имаш пр-ел.. ако знае къде живее пр-ля ти по-добре не вкисвай неговия живот.
Ами, ако няма да следва заминавайте двамата, хем и ще изкъртите двамата кинти :)
Ако се сетя нещо ще пиша.
Макар, че това са май вариантите.

Everlasting
03-03-2008, 10:39
В този сезон нима има работа така лесно,както лятото?

krisi_pisi
03-03-2008, 10:40
Neznam zashto si mislq ,che kato e na 18 ne mogat da q premestqt v dom ,siropitalishte ili neshto takova mogat samo dadadyt na maikata ogranichitelna zapoved ako se stigne do tam...

krisi_pisi
03-03-2008, 10:41
В този сезон нима има работа така лесно,както лятото?
Nqma...

Everlasting
03-03-2008, 10:46
безнадеждно е ..

MakeMeLaugh
03-03-2008, 11:04
Neznam zashto si mislq ,che kato e na 18 ne mogat da q premestqt v dom ,siropitalishte ili neshto takova mogat samo dadadyt na maikata ogranichitelna zapoved ako se stigne do tam...Така, аз като писах, не беше дала на колко години е.
МДа ама има по-малък брат. Не съм мн наясно.
Сезона започва на морето от Юни месец. Демек то1чно след бала ти, като вече си спестила пари от бала или не си отишла изобщо.
МНОГО вниматлкено обмисляй какво искаш и какви ще са последсвтията нали знаеш. :)Не губи надежда. Вече няма какво да губиш, можеш само да печелиш. Горе главата.
Хващайте оътя с пр-ля ти към морето с осигурена квартира и това е варианта засега. Все пак си на 19 вече.
Чети обяви, питай поизнати. Дори да идеш и да разпиташ 1-2 дена за работа все ще се намери, ама каква не знам.
Да останешш направо на квартира в Сф без начлен старт и без работа.. трудно ми се вижда адски много. Може да идеш в пр-ля си освен за няколко дена/седмици, ако майка ти не те знае къде си точно де. Ма пак нянмаш пари и пак става сложно..
За мен това дето ти казах е най-добрата идея като за старт от нищото. Поне ще се върнеш есента със спестени пари и ще можеш да почнеш някак си отначало, ако ще се връщаш в сф..

Naman07
03-03-2008, 11:06
с риск да се обидиш ама майка ти взима ли някви хапчета или нз зависима ли е от нещо.. Abe idiot,myja i e bolen ot rak ... kak iskash da se dyrji?! :-x
Kym avtorkata:nai-veroqtno se dyrji taka to4no zaradi tazi rabota s ba6ta ti.Predi posqgala li ti e ili dyrjala li se e taka ?

Everlasting
03-03-2008, 11:07
с риск да се обидиш ама майка ти взима ли някви хапчета или нз зависима ли е от нещо.. Abe idiot,myja i e bolen ot rak ... kak iskash da se dyrji?! :-x
Kym avtorkata:nai-veroqtno se dyrji taka to4no zaradi tazi rabota s ba6ta ti.Predi posqgala li ti e ili dyrjala li se e taka ?
не е само заради баща ми..кога преди?това е от 4 години..

Naman07
03-03-2008, 11:16
Nameri vreme ,kogato e v g/d dobro nastroenie (edva li vinagi e v lo6o) i pogovori s neq,kaji i kak se 4uvstvash ..nakarai q da spodelq..kvo dr da ti kaja :-o .Dano se opravite,iskreno se nadqvam :)

Rza
03-03-2008, 12:14
с риск да се обидиш ама майка ти взима ли някви хапчета или нз зависима ли е от нещо.. Abe idiot,myja i e bolen ot rak ... kak iskash da se dyrji?! :-x
Kym avtorkata:nai-veroqtno se dyrji taka to4no zaradi tazi rabota s ba6ta ti.Predi posqgala li ti e ili dyrjala li se e taka ?
а може да се държи добре с брат и така ли бе келеме?

asi_basi
03-03-2008, 17:52
Razbiram te kakvo ti e, az sam izrastnala v skandali, ve4ni karanici, ve4ni lo6i otno6eniq i mi e do6lo do gua. Tamn se opravi i ne6to vse stava i pak skandalite, sega otnovo. V momenta sam v polojenie 4e az obiram pe6kira zaradi sestra mi ni6to 4e az sam pio malkata, tq ni6to ne pravi , ne hodi na daskaloo, vka6ti ne pomaga abe ni6to ne q interesuva, samo onq priqtelq i, daje non stop laj, a az u4a, hodq na daskal o, vkati pomagam non stop, hodq na rabota s maika mi, hodq i na moqta rabota i kvo ? vse na men vikat vse az da mal4a i t.n. e do gu6a mi e do6lo i az ne sam dobre fizi4eski ve4e a s nervite - o6te po zle. No vij , znam 4e s razgovori ni6to ne stava. Neznam 6to v foerumite samo znaqt da kazvat "pogovorete i re6ete problema" abe ne stava taka! Spored men nai-dobre da po4ne6 da bade6 po samostoqtelna i da si ide6 na more da ba4ka6 kakto obmislqte...makar4e pak tova moje da navredi na ba6ta ti? No samo ti znae6 koe e nai dobre, nie kakvoto i da kazvame vse pak ti si re6ava6! No maika ti nqma i gram pravo da si go izkarva na teb, nezavisimo dali e zaradi ba6ta ti ili ne6to drugo. Po-dale4 ot neq nai dobre spored men

skatemore
03-03-2008, 21:07
абе незнам ония телефон за деца ли е дет го дават по телевизията
да званиш сещат ли се ? смисал сериозно щот е напраен за такива проблеми и не мисла че тряя се притесняваш той за тва е напраен
а ти как на 19 и така се държи с тебе чи ебах оплачи се на баща ти предполагам че ше се застъпи за тебе

hooliganka89
03-04-2008, 09:41
Еми не искаш да се обадиш на тези държавни агенции,за да ти помогнат.
Казваш,че нямаш вариант да отидеш на морето да работиш заради липсата на пари.
С майка си не искаш да говориш за решване на проблема макар,че и аз съм на мнение,че тя няма да те разбере.
Тай като си вече голямо момиче,най-добре е наистина да хванеш пътя към морето.
Аз съм от Димитровград,но сега съм извън България,но имам една много близка приятелка,и нейното семейство сега е взело едно заведение на Слънчев Бряг,ако имаш някакъв интерес,мога да се свържа с нея и да попитам али имат нужда от персонал,и да се свържеш с тях.
Ако имаш интерес,може да ми пишеш едно Лично съобщение или на скайпа ми,който е hooliganka89.

Имам желание да ти помогна,ако и ти имаш ми пиши.

KiSs_mY_LiPs
03-04-2008, 10:41
Говори с нея... Кажи и как стоят нещата и че ти е писнало от този живот.. и смяташ да прибегнеш към други мерки..
Не знам мила..
УСПЕХ

Wrathchild
03-04-2008, 11:37
Хвани се на работа и се изнеси. Имаш 18, не е чак толкова трудно да стане номера. Ако искаш ми пиши ЛС да ти дам някакви предложения, но можеш например да взимаш 2ри смени ако има възможност или да работиш събота и неделя...

Everlasting
03-04-2008, 12:21
Благодаря на всички ,които се отзовахте!
Хубаво е че има и хора като вас..
Мн искам да се изнеса,да съм независима..и все пак не мога да кажа на баща ми,милия не му е до мойте проблеми сега.
Опитвам се да съм силна,просто на моменти капитолирам..
Такъв е живота явно..

hooliganka89
03-04-2008, 14:29
Благодаря на всички ,които се отзовахте!
Хубаво е че има и хора като вас..
Мн искам да се изнеса,да съм независима..и все пак не мога да кажа на баща ми,милия не му е до мойте проблеми сега.
Опитвам се да съм силна,просто на моменти капитолирам..
Такъв е живота явно..

Според мен щом можеш да траеш положението,значи не е толкова зле.
Все пак ти казах за познатите на морето,ако имаш интерес може да ми пишеш,помощ няма да ти откажа.

MishitoOo
03-05-2008, 11:36
ами наистина по добре си намери някой добра работа и пробваи да се изнесеш !!!! или поговори с брат ти да ти помогне за отношенията в къщи ! трябва да се стегнеш не да се предаваш ! винаги може да се измисли нещо :-# :-# :-#

HePeAJIeH
03-05-2008, 12:57
Много ми е интересно ако се изнесеш как майка ти ще ти стъжни живота...Изчакай до бала и след товасе изнасяй! Най-вероятно причината поради която майка ти така се държи е че просто си й антипатична.

MishitoOo
03-05-2008, 14:11
Много ми е интересно ако се изнесеш как майка ти ще ти стъжни живота...Изчакай до бала и след товасе изнасяй! Най-вероятно причината поради която майка ти така се държи е че просто си й антипатична.

не е ли малко нетипично да си антипатичен на майка си !?!?!??!!? :? :? :? :? :? :?

fuck_life0
03-05-2008, 17:25
Ми при някои роднини на баща ти да идеш? А баща ти не може ли да те защити?

Naughty_
03-08-2008, 08:27
Във всеки човек има човещинка..в това се убеждавам почти всеки ден!
опитай се да говориш с нея като с човек,обясни и кое те тревожи,кое не ти е приятно,коя те обижда и т.н. опитай се да разбереш защо тя се държи така с теб..сигурно и ти имаш някаква вина :wink:

Inlove baby
03-09-2008, 15:11
Във всеки човек има човещинка..в това се убеждавам почти всеки ден!
опитай се да говориш с нея като с човек,обясни и кое те тревожи,кое не ти е приятно,коя те обижда и т.н. опитай се да разбереш защо тя се държи така с теб..сигурно и ти имаш някаква вина :wink:

+1

a и кажи й това което сподели тук може да се савземе малко и да разбере че по този начин те наранява много :) успех :)

prettyIdeath
03-14-2008, 11:26
Изтрайла си до сега, потърпи още малко. Страшно ме трогна твоята история, но за съжаление никой от тук не може да ти помогне.. :(
Ясно е че няма да успееш да поговориш с майка си, явно ти си черната овца за нея.. от части знам какво е. Опитай лятото да се установиш някъде и да не си зависима от нея. Явно си много силен човек, иначе незнам как може да издържаш на всичко това. Не си занимарявай здравето и гледай само напред. Опитай се да мислиш позитивно и не тревожи баща си с тези неща. Успех ! :(

temari1785
03-14-2008, 20:01
Не искам да те обида , но е по - добре да се разбереш с баща и да заведете майка ти на психолог ....Обикновено помага , но не го казвам на шега .... Защото и на мен ми се е случвало да си тегля ножа , но за дребни неща , не толкова сериозни ! Но хората смятат ,че когато някой му писне от живота, защото не му е приятен или не издържа поради психически или физически тормоз те го смятат за луд !? Недейте , не е смешно , недейте да се шегувате с това , защото не всекиго може да се случи ! :(

Darling88
03-14-2008, 20:48
Виж какво .... родителите винаги си мислят че постъпват правилно,но истината е че само объркват живота на децата си!

Потърпи ,знам че е трудно ,но това е живота ... приеми си съдбата и не се предавай !

Живей ,дивей и намери начин да си самостоятелна ....!

Аз съм по почти същия начин ,сега ревът за мен ,защото усещат че ме губят .... но има ли значение вече???

Давай смело .... НАПРЕД!!!! :o

УСПЕХ

NSDAP
03-14-2008, 21:33
ЦТЦТцттцтц ако не е ебавка е много кофти :(
КАжи адреса да я ппребия тая,да не ти е мащеха :-x

vamp
03-15-2008, 10:46
Нямам сили вече..за нищо не е доволна,всяка вечер скандали,крещи ми,вече дори ме удря..вс това родната ми майка..за пари да не говорим,че почти не ми дава..баба ми ми даде 1000 лева за бала ,а тя ги профука половината...не ми дава да излизам -1 път в седмицата,а съм 12 клас боже..бърка ми се във връзките,говори на най-добрата ми приятелка колко съм зле..... а на вс отгоре баща ми е болен от рак,а баба ми не се интересува от мен,само да подхвърли някви пари мн рядко или да ми честити някой празник...
искам да се махна...днес при поредният скандал и казах че до седмица се изнасям,а тя каза 4е ще ми съсипе живота ако го направя.. :cry: :cry: :cry: Не издържам вече,ще ми правят изследване за диабет и и сърцето ми сдава багажа..нервна система вече нямам..
какво да правя,помогнете.

Горкото момиче,ваште са за убиване,ако не бях толкова силен,сигурно щях да бъда като теб,добре,че не съм момиче,а мъж...
Мисля,че ако не друго,то поне мога да ти помогна със съвети,затова ще се радвам да ми пишеш,минал съм през някои от нещата за които говориш!