PDA

View Full Version : Да простим или да отмъстим?!



mgxpower
03-03-2008, 12:11
Темата е свързана с изневярата!
До болка позната на повечето от нас!
В темата се пита прощавате или отмъщавате?
Кое ви кара да се чувствате по-добре?

MIKROBA
03-03-2008, 12:13
Отмъщение :)

mgxpower
03-03-2008, 12:29
Отмъщение :)Око за око зъб за зъб а ?! :-D

psychopath
03-03-2008, 12:30
отмъщение 8-)

kPuCkA
03-03-2008, 12:33
А не може ли нито едно от двете,просто нямам желание да се занимавам повече с този човек,било то с цел отмъщение.

No_Limit
03-03-2008, 12:34
Няма смисъл от отмъщение , по - добре просто да приемеш всичко спокойно и да оставиш половинката ти да се измъчва . Ако си отмъстиш рискуваш и той да си отмъсти , после ти и така до кога ? :-)

ABSOLUTme
03-03-2008, 12:34
Ники,пише се отмъщение.

Има различни видове изневяра.Плътската не ме вълнува толкова,колкото тази,половинката ми да е с мен,а да желае друга или пък приятел да предпочете изгодата пред това да ми бъде верен.
За мое щастие и с 2те не съм се сблъсквала(или не съм разбирала).
Не мога да бъда сигурна как ще реагирам.Принципно съм доста толерантна и не ограничавам нито приятелите си,нито човекът до мен.Бих усетила накъде отиват нещата и бих взела съответните мерки,за да ги предотвратя(ако реша,че наистина си струва да се боря за въпросния човек).Друг е въпросът,че много държа на обкръжението си - внимателно подбирам и преценявам всеки един,който е близо до мен.Както каза Крем веднъж - 'Не съм филантроп и не мога да се раздавам на целия свят'.Имам малко приятели,но истински. Мъжете в живота ми също не са безброй,но всеки един от тях е бил личност и не е давал признаци,че може да се подиграе с достойнството ми.
Евентуалната ми реакция..хм..може би бих прекъснала всякакви отношения с въпросния човек,но за такова кардилано решение трябва да съм сигурна,че няма някакво недоразумение.И все пак се обичам достатъчно,за да не се унижавам да бъда на заден план(освен ако аз не съм си го избрала).
Пък и съм виждала - изневерят ли ти веднъж,няма да е за последно.Не вярвам на обещания от сорта на 'Ще те обичам вечно' , 'Твой/я съм завинаги' и т.н.,затова и аз не ги давам.
Всичко е преходно - ние,чувствата ни,желанията ни - всичко.И всяко хубаво нещо си има край - просто повечето не сте се научили да го приемате.
А отмъщението е безсмислено.Не съм злопаметна,но не забравям.Предпочитам да направя нещо полезно за себе си,отколкото да си губя времето да вредя на някого.
Животът,рано или късно, го начуква на всеки.Пириъд.

SINDEL
03-03-2008, 12:35
Оо, не. Аз не отмъщавам

Pedigree
03-03-2008, 12:38
Нито ще простя,нито ще отмъстя.
Просто всичко приключва,слагам край и забравям за това. :)

monkata93
03-03-2008, 12:55
По някога е по-добре да пристъпиш към отмъщението!!! :) 8)

Roiroi
03-03-2008, 12:57
Nqma po-golqmo otmyshtenie ot bezrazli4ieto ;) ...

DisciplineAndOrder
03-03-2008, 13:06
Нито ще простя,нито ще отмъстя.
Просто всичко приключва,слагам край и забравям за това. :)

точно

Disrespect
03-03-2008, 13:14
за кво да отмъщавам? да се принизя на нейното ниво...да бе да..

тегля й майната и тва е...няма кво да си късам нервите

shady^baby
03-03-2008, 13:14
просто забравям за този човек и за това което е направил,така бих си отмъстила 8)

hooliganka89
03-03-2008, 13:18
Не обичам да си губя времето,в това да отмъщавам на някого.
И мисля,че човек и да отмасти болката от стореното си остава,малък пример--->Гаджето ми изневерило,ем ще плача,ще е боли,и да отмастя болката от стореното от него ще си я има.

mgxpower
03-03-2008, 13:40
ABSOLUT`me
Знам как се пише виж ,че в заглавието на темата си е правилно
просто от бързане и съм допуснал грешка човешко е !
А ти какво набито око имаш ще го извадя и ще го изям! :-D

ABSOLUTme
03-03-2008, 13:44
Еее,ама аз не със злоба,бе,Ники. :D :-)

miminia
03-03-2008, 13:46
Ест отмъщение :D и не само за изневярата аз си отмъщавам за всичко (: (:

krisi_pisi
03-03-2008, 13:48
и от двете по малко първо отмъщавам после прощавам :) ,но последния който ми изневери просто му направих черен живота.

inSane_baby
03-03-2008, 13:56
Отмъщение :)Око за око зъб за зъб а ?! :-D

Око за две, зъб за чене :smt003

Kisses_P
03-03-2008, 14:15
Не мога да проста.Отмъщавам.Когато се отдаде възможност тогава,не забравям,просто изчаквам и си връщам

OtherDimension
03-03-2008, 14:29
бре ... колко отмъстителни, въоръжени и опасни хора
аз за това от вкъщи не излизам :-o

DjBaloon
03-03-2008, 14:32
Абеее аз малко съм ревнив.. не се знае 8-)

ЕPu
03-03-2008, 14:34
принципно съм бая злопаметна, съмнява ме, че ше го оставя просто така..дори и да спра да му говоря, след като разбера, сигурно след време ще си спомня и ще му направя няква гадост..
ба ли му майката, не рабирам от такива неща все още :>

VerryBerry
03-03-2008, 14:40
Оо, не. Аз не отмъщавам

и аз..то саМО им се връща :lol:

SuNsEt
03-03-2008, 16:21
Отмъщавам...и после заебавам 8)

TellMeYourName
03-03-2008, 16:28
Нито ще простя,нито ще отмъстя.
Просто всичко приключва,слагам край и забравям за това. :) На същото мнение съм

cappy123
03-03-2008, 17:43
Отмъщението не връща загубеното!!!
Изневяра не прощавам!!! :shock: 8-)

Jeuelle
03-03-2008, 17:49
Отмъшение - просто ми олеква :-D

koalka
03-03-2008, 17:56
Не бих избрала нито едно от двете...
Не знам дали бих простила, много зависи.Но не бих направила мръсно, ако го обичам, защото просто няма да мога да го направя.

Decu
03-03-2008, 18:54
Аз не отмъщавам. Не мога. :-o

st1ka
03-03-2008, 19:11
Да простиш е много по-трудно,отколкото да отмъстиш...Но все пак по-велико е да простиш,но зависи и от постъпката...Не всеки човек може да прости...

Iviqna
03-03-2008, 19:11
и при мен се случи....гадно е...но обичам този човек..и му простих.. :(

nixx
03-03-2008, 19:30
Няма да отмъстя...няма и да простя. Просто ще игнорирам...след време ще забравя. И връзката и човека. Но няма да отмъстя. Не... даже по-скоро бих простила...но не бих отмъстила.

HexGirl
03-03-2008, 19:33
ne zaslujavat otma6tenie na zaslujavat i vnimanie da se .... i da si gledat jivota az 6te si piq birata i nema mi puka :)

Jaffs
03-03-2008, 19:56
Браво за темата, Тигърче. От няколко дни ме гложди... Това го знаеш

Прощавала съм, не съм особено отмъстителна. Когато има удобен момент си го връщам по някакъв начин, но не съм много злопаметна. Вярвам, че хората се променят :?

Christ
03-04-2008, 06:35
Прости и ще бъдеш опростен. :) Този, който търси отмъщение държи раните си отворени.

Boot
03-04-2008, 07:12
Абее струва ми се, че сте много крайни и повечето говорите някак си наизуст без реален опит. Не знам де, просто така звучи, защото ако държиш на някого не става ей така - щрак - и да не ти пука.

Прощавала съм и то не веднъж.
Не съм отмъщавала, но и за момент не съм забравяла какво се е случило.

Blacklisted
03-04-2008, 07:14
Revenge
I'm screaming revenge again
Wrong
I've been wrong for far too long
Been constantly so frustrated
I've moved mountains with less
When I channel my hate to productive
I don't find it hard to impress...

...The releasing of anger can better any medicine under the sun.



:-P

ABSOLUTme
03-04-2008, 08:49
Прощавала съм, не съм особено отмъстителна. Когато има удобен момент си го връщам по някакъв начин, но не съм много злопаметна. Вярвам, че хората се променят :?

Как е възможно в едно изречение да се отречеш 2 пъти? 8-)

teenkopele
03-04-2008, 11:55
Темата е свързана с изневярата!
До болка позната на повечето от нас!
В темата се пита прощавате или отмъщавате?
Кое ви кара да се чувствате по-добре?


Изневери не съм прощавал. Това е едно от малкоот неща, които ми бъркат много сериозно в здравето!

bulgarche
03-04-2008, 11:56
Не знам как бих реагирал, но едва ли бих тръгнал да отмъщавам по какъвто и да било начин. За да се стигне го изневяра навярно и аз ще съм виновен за това, но поне на този етап не знам как бих могъл да продължа връзката си с този човек.

Skullbreaker
03-04-2008, 12:08
Как доде :) . Не можеш да кажеш какво ще направиш в дадена ситуация , защото има различни обстоятелства които определят реакцията на човек. :)

thefreakykid
03-04-2008, 12:11
Ммм, някой умен човек е казал: "Човешко е да се греши, но божествено е да се прощава". Аз не съм попадала в такава ситуация /надявам се/ и не знам как ще реагирам. Предполагам, че първоначално ще искам да отмъстя, после да простя а накрая просто ще му тегля една дълга и кой от къде е.. :D

special_girl_SS
03-04-2008, 15:43
Във всеки случай предпочитам да не разбирам, ако стане подобно нещо, защото мноого ще ме измъчва. Това повече би ме наранило, от колкото ядосало, но принципно бих отмъстила. Зависи от обстоятелствата обаче. Зависи от отношението на приятеля ми към случилото се.
Смятам, че за сегашния момент по-скоро бих простила.

Miss_Perfekt
03-04-2008, 15:45
Аз вече отмъстих и сичко сега ми се връща и връща ... :( :? :?

FOREVAR_ALONE
03-05-2008, 18:45
zdrav boi :o i razdqla :P

UnaBletoLoVeU
03-05-2008, 18:57
Зависи от човека. Зависи защо е изневерил. Зависи и от положението, в което се намирам. Ако го обичам адски много само в първия момент би ми минала идеята за отмъщението...после бих се опитала да оправя нещата..някакси...и да простя, но все пак мисля, че стане ли веднъж (изневярата), няма да е за последно. Ще се опитам да се откъсвам бавно от този човек и ако видя, че не мога............абеееее ще реша, ако стане нещо такова(дано не става). Само за едно съм сигурна-няма да отмъщавам. Рано или късно ще си получи заслуженото. Винаги има възмездие (=

ScionOfStorm
03-05-2008, 19:56
От отмъщението рядко има смисъл.
Прошката е едно от най-ценните неща, и едно от нещата, които най-болят, като биват дадени. Имам предвид в ситуация на изневяра, ако този, който е изневерил е нормален и трезвомислещ човек и му бъде дадена прошката, ще го заболи, че е наранил пострадалия.

MuSiC_IdOl4
03-05-2008, 20:08
А не може ли нито едно от двете,просто нямам желание да се занимавам повече с този човек,било то с цел отмъщение.
И аз това питам, защо трябва все да сме хора на крайностите?

ScionOfStorm
03-05-2008, 20:09
Защото сме хора ;)

Miss_Perfekt
03-06-2008, 13:16
'Всеки рано или късно си намира майстора' - Аз съм на тоя принцип веднъж отмъстих и сама са прецаках прецаках и него но прецаках и себе си :? :( :(

rakiQ
03-06-2008, 13:26
случи ми се ...
мин. год. ми казаха аз не вярвах шото мн добре се държеше с мен супер направо .. после аз сама видях с очите си.. мацката е знаела за мен :D :D :D :D
даже се казваше също като мен...
(Рали)
и го почнах :
Значи сме две ралки вече ,а??
-моля??!
Кво прави другата рали... как па и името си избрал.. да не се объркаш някой ден пред мен ,а :razz:
ама му простих на човека.... кфо се прави са сме си фр... пропадна момчето наркотици.. ама .. абе... :(

splendour
03-06-2008, 13:32
ako prosti6 ta praqt na balam
ko otm1sti6-samo si trovi6 jivota zarad 4ovek koit ne si stryva ysiliqta(est 8 ot 10 se samoprecakvat)
edna maina malko t1po nastroenie...no jivota prodaljava i trq da my sa radvame a ne da se m14im da natriem nosa na nqkoi pri yslovie 4e nie sme izgybili pove4e bezs1nni no6ti t1ga gnqf.........i t.n

GLeZoRanA
03-06-2008, 13:47
Прощавам и отмъщавам ... Поне така си мисля, ще видим ако ми дойде и на мене до главата подобно нещо

Alabalaportokala
03-06-2008, 14:33
Прощавам и отмъщавам ... Поне така си мисля, ще видим ако ми дойде и на мене до главата подобно нещо

Е по голяма глупост не бях чул сериозно :D :grin: . Прощаваш на думи, отмъщаваш на действие май. Така ги виждам нещата.

По темата - отмъщение разбира се. Въпреки че надали ще се стигне скоро до сериозна връзка от моя страна :-D :grin: . След години като поузрея още малко сигурно ще мога да простя такова нещо. Но дотогава прецакат ли ме - край... Отмъщението е нещо сладко и хубаво за мене. Не ми пука че падам на нивото на жертвата. Това е някакво тъпо клише измислено от поредния глупак. Защо ми е да прощавам ? За да ме правят на 5 стотинки после ? Не мерси, аз не съм Господ. Нали знам че ще му е двойно по гадно на човека. А и така лесно сплашвам аудиторията, за да знае че с мене ташак не бива ! 8)

П.С. Отмъщението си е цяло изкуство. Колкото по дълго зрее плода му толкова по приятно е накрая. Не всеки може да отмъщава.

KiLLeR_InSTiNkT
03-06-2008, 16:23
Най-голямото отмъщение за мен би било да не се занимавам с този човек повече, хах... Отписвам го от живота си и това е, да се оправя.

Seducti0n
03-06-2008, 17:10
Отмъщението не може да ми достави сладост или да ме накара да се гордея с постъпката си.Когато почувствам, че даден човек ме лъже( възприемам изневярата, като лъжа), прекратявам отношенията си с него или търся причината, защо се е стигнало до това...Вината търся и в себе си... :) .Обичам да съм наясно с положението и не търпя да ми се подиграва и да се мисли за велик.Двойствения стандарт, при мен не минава.То и в подписа ми го пише....

GLeZoRanA
03-06-2008, 17:30
Прощавам и отмъщавам ... Поне така си мисля, ще видим ако ми дойде и на мене до главата подобно нещо

Е по голяма глупост не бях чул сериозно :D :grin: . Прощаваш на думи, отмъщаваш на действие май. Така ги виждам нещата.


Именно :-D

Deadlock
03-06-2008, 21:19
не ви четох, щото темата е тъпа.
ама ще се изкажа, щото ми е тъпо.

не изневерявааам, не прощаваааам,
а си заминавааам и забравяаааам.