PDA

View Full Version : Философ ли сте? ;)



limon4e_f
03-03-2008, 17:26
Чудех дали вие се смятате за такива...Ако "да" , в какво се изразя , и ако "не" , какви качества трябва да притежава човек , за да го наречете така.

lsd43
03-03-2008, 17:59
Ми често разсъждавам по различни теми,пък и самият предмет философия ми харесва ,затова смятам че от части съм философ.

Canis_Dirus
03-03-2008, 18:51
да! (На)дървен философ съм!

RoyTheReaper
03-03-2008, 20:00
Антифилософ съм.

izzy
03-04-2008, 02:52
sam nemoga da si dam takava golqma titla.
ako se interesuvate ot filosofiq, a nqmate znaniq v tazi oblast, suvetvam vi da pro4etete edna kniga nari4a6ta se "Svetut na Sofi". kato q pro4etete lesno 6te mojete da si otgovorite na vuprosa dali ste filosofi ili sofisti :-D

ThunderGoddess
03-05-2008, 19:06
За мен нещо е философско, когато в него се съдържа мъдрост и е точно и изчерпателно, дава отговори на въпросите, които касаят човешкото битие. Наскоро с класа правихме един експеримент, където всеки трябваше да напше за другите положителните и отрицателните му черти. За мен беше писано, че съм мъдра, решителна и тем подобни неща. Сама за себе си - да, смятам се за философ, защото много обичам да прекарвам времето си докато мисля по някакъв значим въпрос. В повечето случаи позициите ми се разминават с общоприетите, но пък за да си философ изисква да си оригинален 8) Обичам да мисля ;)

oTPoBHa
03-09-2008, 10:58
sam nemoga da si dam takava golqma titla.
ako se interesuvate ot filosofiq, a nqmate znaniq v tazi oblast, suvetvam vi da pro4etete edna kniga nari4a6ta se "Svetut na Sofi". kato q pro4etete lesno 6te mojete da si otgovorite na vuprosa dali ste filosofi ili sofisti :-D


даааа... това е ебаси добрата книга
иначе според мен всеки човек си има една своя вътрешна философия за света и за хората около него и си я следва..
дори и да не го осъзнава, така е

hasaiko
03-10-2008, 06:52
Да-дървен философ.

Saymon90
03-10-2008, 07:29
Мисля, че един трезвомислещ човек, който има данни да бъде "философ", никога не би се нарекъл така...
Харесвам Философията, но все пак не мисля, че едно 17-годишно момче може да си лепне подобна титла.

jarod
03-10-2008, 09:57
Аз не мисля че съм философ 8)

Shinigami
03-10-2008, 12:27
Няма смисъл от това да бъдеш философ. Всичко вече са го измислили преди нас :D

gorska
03-10-2008, 16:15
Mмммммммммммм... :---) Може би... :---) Обичам да размишлявам... по общочовешки въпроси. Например: Към какво всъщност се стремим в този живот? Защо са ни всички тези луксове, когато просто да бъдем с любимия човек ни стига... абе подобни простотии... попринцип един ден искам да стана психолог, (но чак след като обиколя света тази нощ пак сънувах град в чужбина - Вашингтон, хм, не съм искала да ходя там, но щом ми предлагат... :P ; и след като съм била министър-председателка достатъчно пъти) защото човешките отношения и мислене винаги са ми били много интересна тема. Не съм съгласна, че всичко вече са го измислили пред нас!

necropolis
03-12-2008, 07:36
да! (На)дървен философ съм!

Muse_of_Madness
03-12-2008, 18:22
ОМФГ

::GooD_GiRL::
03-12-2008, 18:58
sam nemoga da si dam takava golqma titla.
ako se interesuvate ot filosofiq, a nqmate znaniq v tazi oblast, suvetvam vi da pro4etete edna kniga nari4a6ta se "Svetut na Sofi". kato q pro4etete lesno 6te mojete da si otgovorite na vuprosa dali ste filosofi ili sofisti :-D


даааа... това е ебаси добрата книга
иначе според мен всеки човек си има една своя вътрешна философия за света и за хората около него и си я следва..
дори и да не го осъзнава, така е

И аз съм я чела тая книга, страхотна е! Просто те кара да се замислиш за много неща, за които дотогава не си давах сметка. Иначе по темата - не, не мога да се нарека философ, това е една твърде голяма титла, за да си я лепна сама. :)

lovetanya
04-12-2008, 09:19
НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен! :)

Ivalinka
04-12-2008, 11:53
az sym filosof po nqkolko pyti v meseca..... :grin:

ANTIHUMAN
04-23-2008, 10:26
НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен! :)


Еми ,ако всички са срещу теб ,или си прав или се чудят как да направят спор? Немога да кажа ,че съм философ ,твърде висока титла за мен! Ами ,ако всички са срещу теб ,явно не си прав ,според ОПМ/Х (общо приетото мнение на хората) ,но няма значение.
Аз един път философствах срещу господина по история ,беше скоро. Той ми каза: ..Викторе ти просто спориш от Любов към спора!'' и така приключи спора ни кой е по-зъл Сталин или Хитлер! Но все пак аз обичам да споря.По-принцип размишлявам за нещата които ми са се случили,нещата които искам да се случат , и нещата които се случват в момента!!! 8)

lovetanya
04-23-2008, 14:36
НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен! :)


Еми ,ако всички са срещу теб ,или си прав или се чудят как да направят спор?

Ами обикновено моето мнение е по- оптимистично :) , а другите мислят все за нещо гадно...Обикновено споря с тях дали с пари можеш да си купиш всичко. Никой не ме слуша... :?

ANTIHUMAN
04-23-2008, 19:13
НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...Обичкновено всички са срещу мен! :)


Еми ,ако всички са срещу теб ,или си прав или се чудят как да направят спор?

Ами обикновено моето мнение е по- оптимистично :) , а другите мислят все за нещо гадно...Обикновено споря с тях дали с пари можеш да си купиш всичко. Никой не ме слуша... :?

С пари можеш да си сбъднеш всички мечти ,но неможеш да си купиш Приятели (истински ,каквито Аз предполагам ,че имаш Ти ) !!!

enrique_fenka
04-30-2008, 10:04
Аз не се смятам за философ,но когато започна да разсъждавам нещо мама ми вика:Философке :-D

Virtuallll
04-30-2008, 23:12
Започвам да се колебая вече... :D Мисля, че съм философ, защото се старая да съм максимално компетентен в отговорите си / не само във форума/ и защото винаги обяснявам на даден човек нещо докато не добие пълна представа и разказвам историй и случки до най-малката подробност :D

mulgore
05-01-2008, 00:14
да! (На)дървен философ съм!
:lol:

Не,мисля,че съм философ(ка). 8-)

_donna_
05-01-2008, 09:44
Мда...
Един приятел веднъж ми каза,че философията е науката,която ни учи как да умираме.А научиш ли се как да умираш вече знаеш как да живееш.

Иначее..философията е интересна ако си пиян и си с други тиквени глави около тебе и си четете гениалности и разсъждавате над тях.Ама не е за всеки ден забавление.

hgfh
05-08-2008, 14:10
дааааа и то дървен :lol:

chocoleptic
06-28-2008, 15:56
:-o
It's too early .

SeXyL[!]Nk@
06-28-2008, 18:44
loventanya написа:

НЕ мисля че съм философ. Обичам да си размишлявам за живота и разни подобни темички, ама не обичам да споделям с другите мнението си...

И при мен е така. :)

xaxa
07-02-2008, 10:58
nikav nes1m

Nam3less
07-02-2008, 13:31
Аз лично съм мислител.

xaxa
07-02-2008, 22:39
Аз лично съм мислител.
bix se s1glasil s teb