PDA

View Full Version : Тампони



foreverr
03-03-2008, 17:48
Така-знам, че има много такива теми, но те са стари-аз искам да разбера в момента кой какви тампони използва :wink: А и ако може споделете дали сте имали гафове с тампони-в смисъл да ви се скъса конеца на тампона и да не можете да го махнете(и на коя марка ви се е скъсал конеца) или пък тампона да се е извадил сам или нещо такова :smt001

splendour
03-03-2008, 18:26
az polzvam o.b. i s1m dovolna .daje i v basein s1m vlizala

foreverr
03-03-2008, 18:31
ЕТО И МАЛКО ИНФОРМАЦИЯ КОЯТО РЕШИХ ДА НАПИША :) Доста от момичетата(жените)си мислят, че тампоните крият опасност от инфекция, а превръзките не!Но всъщност изобщо не е така-както тампоните крият опасност от инфекция така и превръзките също-С КАКВО СА ОПАСНИ ДАМСКИТЕ ПРЕВРЪЗКИ-Независимо дали превръзките са дневни или ежедневни, елементите от полиетилена и синтетичните влакна са способни да раздразнят чувствителната лигавица на женските полови органи.Честата употреда на лошо дишащи превръзки(коприени)с времето може да наруши микрофлората на влагалището , да промени pH.Ако носите носите превръзки с изкуствено покритие прекалено дълго-даже и при абсолютно здрави жени може да възникне парене, сърбеж, да се развие бяло течение!Ето и за АРОМАТИЗИРАНИТЕ ПРЕВРЪЗКИ-в никакъв случаи те не трябва да се използват от девойки и жени, склонни към Алергични реакции.А при някои в периода на климакса и предклимакса ароматизираните превръзки могат да провокират или усилят вагиналния сърбеж!ТАМПОНИТЕ-Въобще не се препоръчва по време на месечния цикъл един тампон да се използва за повече от 2 часа!Ако се носи по дълго, това спомага за разпространяването на инфекции, защото тогава повърхността на матката е открита.В никакъв случаи не бива да се използват тампони при всякакви възпалителни заболявания на влагалището или шийката на матката!

miloto_girl_4e
03-03-2008, 18:43
Ползвам тампони, когато ходя на басейн и лятото като цяло :) Никога не съм имала гафове :P Ползвам o.b. :)

hottie
03-03-2008, 19:56
Polzvam samo tamponi O.B. ili Event i nikoga ne sum imala gafove. Razbira se pez no6ta sum s prevruzki.

The Shadows Madame
03-04-2008, 11:07
Аз съм си напълно доволна от Евент.

glezan4e
03-04-2008, 12:17
az polzvam o.b. i s1m dovolna .daje i v basein s1m vlizala
+1

TasteOfSin
03-05-2008, 17:23
Ми преди използвах Паломита или o.b ама последните няколко месеца само Еvent съм много доволна .Гафове не съм имала :)

SINDEL
03-05-2008, 19:09
Ползвам о.b. и никога, ама никога не съм имала никакви проблеми

Alex_f
03-05-2008, 19:39
Аз също ползвам О.В.!Не съм имала гафове.И в басеин съм влизала и нямах никакъв проблем!

kateto_sladkata
03-08-2008, 10:54
ooo samo O.B. ima edni na palomita li bqha nepomnq sa mn gadni ujas ne si zimaite :-o :-o

Nadelina
03-08-2008, 15:42
Az izpolzvam O.B. i kato cqlo sym dovolna ot tqh i smqtam che sa po nadejdni ot prevryzka. Imah samo edin gaf... kogato slojih tampona i sled malko se bqh izcapala... Interesnoto e che kogato go izvadih ne beshe pylen... Ne znam kakva beshe prichinata da propusne... :P

baby_girl_vn
03-08-2008, 18:14
Ааа тва за превръзките е вярно отвратителни са на паломита получавала съм от така наречения "менструален сърбеж" мн са гадни превръзките на паломита.Иначе рядко ползвам тампони(само когато се налага по-дълго време да нямам възможност да се сменя)иначе си ползвам always

AliceSw
03-08-2008, 19:30
tampax или event...все едно кои...

Patetu
03-08-2008, 20:20
Евент мини- и OB normal...
Никога не съм имала гафове.

foreverr
03-09-2008, 17:13
Az izpolzvam O.B. i kato cqlo sym dovolna ot tqh i smqtam che sa po nadejdni ot prevryzka. Imah samo edin gaf... kogato slojih tampona i sled malko se bqh izcapala... Interesnoto e che kogato go izvadih ne beshe pylen... Ne znam kakva beshe prichinata da propusne... :PАми щом като си се нацапала а на тампона е нямало нищо то единственото логично нещо е да си си била сложила тампона в дупето без да искаш :razz:

Gothique♫
03-09-2008, 18:05
O.B. normal нямала съм гафове и е супер комфортно мисля че дори е по-хигиенично ако се следват инструкцийте ;)

Nadelina
03-10-2008, 10:47
Az izpolzvam O.B. i kato cqlo sym dovolna ot tqh i smqtam che sa po nadejdni ot prevryzka. Imah samo edin gaf... kogato slojih tampona i sled malko se bqh izcapala... Interesnoto e che kogato go izvadih ne beshe pylen... Ne znam kakva beshe prichinata da propusne... :PАми щом като си се нацапала а на тампона е нямало нищо то единственото логично нещо е да си си била сложила тампона в дупето без да искаш :razz:
Da be... prava si... sigurno e bil tam... ujas veche ne sym devstvena v dupetoo :grin:

taffy
03-10-2008, 15:50
Az izpolzvam O.B. i kato cqlo sym dovolna ot tqh i smqtam che sa po nadejdni ot prevryzka. Imah samo edin gaf... kogato slojih tampona i sled malko se bqh izcapala... Interesnoto e che kogato go izvadih ne beshe pylen... Ne znam kakva beshe prichinata da propusne... :PАми щом като си се нацапала а на тампона е нямало нищо то единственото логично нещо е да си си била сложила тампона в дупето без да искаш :razz:
Da be... prava si... sigurno e bil tam... ujas veche ne sym devstvena v dupetoo :grin:

:razz:

PsiHo_PatKa
03-10-2008, 16:55
Аз си ползвам event мини винаги, и О.В. съм пробвала ама не ми харесват, не знам защо. А с тея event съм нямала никакви гафове, и лятото съм си ходила на плаж и на басеин също. Хубави са си :) :grin:

foreverr
03-10-2008, 19:09
Az izpolzvam O.B. i kato cqlo sym dovolna ot tqh i smqtam che sa po nadejdni ot prevryzka. Imah samo edin gaf... kogato slojih tampona i sled malko se bqh izcapala... Interesnoto e che kogato go izvadih ne beshe pylen... Ne znam kakva beshe prichinata da propusne... :PАми щом като си се нацапала а на тампона е нямало нищо то единственото логично нещо е да си си била сложила тампона в дупето без да искаш :razz:
Da be... prava si... sigurno e bil tam... ujas veche ne sym devstvena v dupetoo :grin:

:razz: :razz:

foreverr
03-14-2008, 11:45
A на колко време сменяте тампона? :-o Защото аз се чудя когато използвам тампон(което е само в карайни случаи)на колко време да го сменям-да в оказанието на тампоните(на о.б.) пише 3-6 часа, но онзи ден четах, че е по добре на 2 часа, но все пак вие на колко време ги сменяте? 8)

Nadelina
03-14-2008, 13:13
Az go smenqm v zavisimost ot techenieto mi. Pyrvia i vtoria den na 3 chasa. Posle na poveche. Ne mislq che e nujno da se smenq na 2 chasa zashtoto tova bi izlqzlo dosta skypo i bezsmisleno. Pyk i tampona se izvajda kogato e pylen inache e trudno da go izvadish. V upatvaneto sa mu dali minimum 3 chasa...zashto da go smenqme prez 2...nqma logika.

krem4et0
03-16-2008, 18:38
Отскоро ползвам тампони и до сега само Евент съм ползвала-мини. Първите 2 дни не слагам, а последните 3 дни само като излизам и то не на лекции, защото там кисна по 7 часа и изобщо нямам условия да сменям тампон. то и с превръзката е сложна история, ама по-може.