PDA

View Full Version : На 14 съм, а нямам още менструация



отчаяна`
03-04-2008, 16:59
Първо, здравейте. Надявам се, че във форума ще мога да получа хубави отзиви и отговори на темата.. или по-скоро искам някой, непознат.. да ме изслуша. Имам следния проблем : На 14 години съм и все още нямам месечен цикъл, нормално развита съм, имам бяло течение от около година и нещо и то доста обилно и постоянно ... просто се притеснявам..знам, че човек се развива до 20 години, но ми е доста неудобно... мисля, че един от проблемите е, че пуша много и просто станах зависима от цигарите... напоследък съм ги намалила, защото осъзнах, че може заради тях аз да не се развивам правилно... И сега като ви казвам тфа не искам някои да се заяждат и да ме питат що пуша като съм на 14... просто ми става много неудобно, когато някой заговори за това... Първо всичките ми съученички имаха месечен цикъл още когато бяхме 6-ти клас.. вече ми омръзна да чакам. Често мисля за това и просто искам да дойде по-скоро, защото се чувствам доста неудобно пред хората.. :( :oops: все едно да ме мислят за някаква не развита.. аз съм си един и същ човек дали с това, дали не, но явно това не се разбира от никого. Не искам приятелите ми да ме имат за някаква малка и недоразвита. И не само приятелите ... Та исках да ви се оплача, защото ми е много неприятно и понякога дори ми се плаче за това нещо. Просто ми става адски гадно.. а тази тема е често срещана между приятелите. Искам да попитам има ли някакъв начин това да се случи по-бързо или просто ще си остана с чакането и срама :( ? Надявам се да ми помогнете :( :oops: :oops: :oops: :oops:

т.7
krem4et0

foreverr
03-04-2008, 17:10
Миличка - аз бях точно като теб и се чувствах точно като теб-всички от калса ми имаха цикъл, а само аз не :cry: и когато момичетата ме питаха имам ли цикъл и аз им казвах не и просто започвах да се чувствам много гадно и да ми се плаче(дори понякога съм плакала сама) :cry: Просто се учвствах ужасно :cry: Но искам да ти кажа само едно-има много момичета на които им идва на около 16-17-18 години!Има време и ще ти дойде(според мен причината не е в цигарите) - щом си развита до половин най-много една година ще ти дойде успокои се-аз преди като ми беше гадно и по едно време си казах кво ми пука и се успокоих и то зе че ми дойде :grin: Много добре знам как се чувстваш, но трябва просто да преодолееш мъката и да се успокоиш!

отчаяна`
03-04-2008, 17:18
Благодаря ти много за отговора.. Но още ми е гадно и казвам ви, че мисля за това постоянно и не си го избивам от главата и мн се депресирам..неудобно ми е, срам ме е и какво ли още не... знам, че никой няма да измисли начин да ми дойде по-бързо... Явно просто ще трябва оп някакъв начин да го забравя и когато не го очаквам, то ще стане... само че незнам кога ще бъде това :( и в момента ми се плаче и винаги ми се плаче.. осми клас съм и вече се чувствам неудобно, знам, че има време да стане това и знам, че все някога ще стане, но просто и аз искам :oops: да съм като другите, да съм нормална !

ioancheto
03-04-2008, 17:24
Gorkata... moga da ti kaja 4e tova ne e mn hubavo...az li4no karam mn zle mece4niq si cikal..povra6tam ot bolka..kakvoto i da piq ponqkoga ne mi minava...no moq savet e da se uspokoi6..e da lo6o i se pritesnqva6 razbiram te mn dobre..no se uspokoi i 6te ti doide :)

babylove
03-04-2008, 17:46
Nqma za kakvo da se pritesnqvash, no znam 4e se pritesnqvash. Govori s maika si i se konsultirai s lichniq tu lekar...no ne smqtam che e tolkova nalejqshto. Pomychi se po nqkykav nachin da zabravish che oshte ne si v cikyl i kogato zabravish 6te ti doide... ai uspeh :-)

отчаяна`
03-04-2008, 17:50
С майка ми и лекар няма шанс просто да говоря... пък и майка ми си ме има още за малкото дете в семейството.. градът ни е малък, всеки всекиго знае и е гадно да посетя гинеколог... пък и самата аз не бих се престрашила. Това за мен се е превърнало във фикс идея и явно просто не трябва да мисля за това и рано или късно ще стане :) Явно няма да намеря начин да стане по-бързо :(
+ това се притеснявам, защото доколкото знам, колкото по-късно ти дойде, ще те боли повече /бтв омръзна ми и от течението ..сигурно ще станат две години от както го имам :(

krem4et0
03-05-2008, 13:24
Като дете аз бях слабичка, а ми дойде на 11. Братовчедка ми беше 2 пъти по-едра от мен, а първата й менструация беше на 15.....Кожлко си развит няма значение. Важно е колко са развити половите ти органи. И все пак ще ти кажа, че съвсем не си закъсняла. Абсолютно нормално е първата ти менструация да дойде до 16-тата година. После става по-сериозно. Ако толкова се притесняваш кажи на майка си и отидете на гинеколог. Ще те прегледа с видеозон и ще установи на какъв етап от половото си развитие си. И пак ти казвам-нормално е на 14 да нямаш менструация. да, по-късничко е, ама се радвай повече. Аз като се мъча от 11 годишна с превръзки, кървища, болки и т.н. ще ми се да нямам менструация изобщо.

П.С. сега прочетох и за бялото течение. Вагинално течение е нормално, но бялото показва проблем. Трябва да отидеш на гинеколог. И моя гинеколог е пръв приятел на тати, ама си ходя. Това е просто работа и всяка млада дама трябва да го посещава поне 2 пъти годишно(и не само млада де). Говори с майка си, обясни й тревогите си. тя ти е майка и не би искала нещо да те тревожи или депресира. Отидете заедно на лекар и няма да има за какво да се притесняваш. Бялото течение е индикация, че нещо не е наред. Ти го имаш 2 години.......12 годишна с бяло течение не е нормално. Аз до 21 не съм имала никога!

la4ezara
03-05-2008, 15:49
Ами радвай се, живей! Цял живот ще бъдеш обречена.... :(

little_nightmare
03-05-2008, 20:00
хах.. успокой се.. аз също съм на 14. и аз бях последна ве класа. всъщност ми дойде за първи път този януари.. пък и да ти кажа честно не е нещо което чакам с нетърпение.. пък и щом си нормално развита и имаш течение начи до 2-3месеца тряа да ти дойде. апък ако толкова ти е гадно винаги можеш да кажеш че ти е дошло..

LadyCarameL
03-06-2008, 15:11
Ами радвай се, живей! Цял живот ще бъдеш обречена.... :( И аз имах 1 пост в една подобна тема...Радваи се докато още не ти е дошло!

ralito0
03-07-2008, 02:48
az imax sa6tiq slu4ei i na men mi e idvalo da zapla4a (pravela sam go) mn iskah da mi doide i na kraq v denq v koito dori ne sam imala prestava 4e 6te mi doide i mi doide bqx mn happy ama na sledva6tq den mi se stajni jivota :x

отчаяна`
03-07-2008, 07:10
Знаете ли, по някакъв начин ме успокоихте всички, сега ми е малко гадничко... но почти не ми пука.. знам, че ще стане рано или късно.. и не ми дреме в момента, даже като се замисля какъв ад ще е, не го искам толкова силно

baby_girl_vn
03-08-2008, 08:42
охх малее недей миличка изобщо недей да трепериш за това!Това е наказанието на жената в живота!На мен ми дойде на 13 абсолюююютно неочаквано според мен още не бях се развила изобщо и се очакваше да ми дойде на 16-17 дори и 18 на баба ми й е дошло на 18 на сестра ми и дойде на 16 ....сестра ми е с отвратителна менструация стои по 1 седмица вкъщи на легло.А аз съм по 3 дена без болки но е много силно.Проваля дните ти...в началото толкова съм ревала на 14 си рожден ден бях неразположена и изобщо ми беше толкова убито...Е то се свиква вече не ми прави впечатление ;) Не се страхувай много живей си живота пълноценно...Ако след 16 не ти дойде тогава вече е нормално да се притесняваш според мен

i_bleed
03-08-2008, 09:25
Спокойно мила и на мен ми дойде последна в класа и въобще всичките ми приятелки имаха цикъл вече. И аз много се приеснявах като теб, е не съм била отчаяна де, ама ми дойде в крайна сметка в осми клас когато бях на 15 години без 3-4 месеца. Просто малко по-късно се развивах. Сега все ок вече, а пък и бабите казват, че момичета с късно появила се менструация после са по-младолики :smt001
Честит осми март момичета! :mrgreen:

freaky_kiss
03-09-2008, 18:50
spox mila sp0red men mn sk0ro 6e ti d0ide i pr0blema ne e v cigarite az stra6no se pritesnqvah 4e nqma da mi d0ide i t04no k0gaty ne o4akvah stana tui 4e spx... :smt001 \:D/

Gothique♫
03-09-2008, 19:07
До година вероятно ще ти дойде да гадничко си е смисъл тва до няква степен те кара да се чувстваш женствена дори да е гадно споко нормално си е всичко ще се оправи ;)

evelinka1122
03-09-2008, 20:26
Всеки се развива строго индивидуално. :) Да не ти пука всяко нещо с времето си нали така :) :-)